Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kociewskie Pióro 2018

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie ogłasza kolejną edycję nagrody „Kociewskie Pióro”, przyznawaną za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury (indywidualnie i zbiorowo) oraz za całokształt  działalności. Wnioski należy składać  do dnia 28 lutego.

Terminarz Mobilnych Punktów Informacyjnych ds. funduszy unijnych

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych na Pomorzu. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą miejscowości województwa pomorskiego i w każdej z nich, jednego dnia będą dostępni dla osób zainteresowanych Funduszami Europejskimi. Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń.

Bieg Tropem Wilczym 2019

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie po raz kolejny ma wyjątkową propozycję dla miłośników biegania, ale również dla tych wszystkich osób, które chciałyby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz drugi Powiat Tczewski zgłosił się do organizacji biegu Tropem Wilczym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zbliżająca się VII już edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się 3 marca 2019 roku.

I Memoriał im. Kazimierza Dąbrowskiego w Pieniążkowie za nami

28 stycznia w Pieniążkowie odbył się I Memoriał Czarnej Baśki im. Kazimierza Dąbrowskiego. Miejsce organizacji turnieju nie było przypadkowe, bowiem pan Kazimierz Dąbrowski, wielokrotny zwycięzca baśkarskich i skatowych turniejów, pochodził właśnie i mieszkał w Pieniążkowie. Gracze godnie upamiętnili jego imię rozgrywając turniej w czarną baśkę. Zawody otworzyła sołtys wsi Ewelina Piecuch.

Bogumiła Sondej Sołtysem Rakowca

Gminna Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie o zarejestrowanych kandydatach na sołtysa Sołectwa Rakowiec, Gmina Gniew, w wyborach uzupełniających, zarządzonych na 3 marca 2019 r. 31 stycznia upłynął termin zgłaszania kandydatów na sołtysa Sołectwa Rakowiec, a jako, że zgłoszony został tylko jeden kandydat, Pani Bogumiła Sondej zostanie Sołtysem Sołectwa Rakowiec bez przeprowadzania wyborów. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pełnienia odpowiedzialnej funkcji włodarza wsi.

Szkoła Trenerów Procesu Wspomagania

MDDP Akademia Biznesu zaprasza do wzięcia udziału w Projekcie „Szkoła Trenerów Procesu Wspomagania” realizowanym w ramach projektu konkursowego Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020. W ramach realizacji projektu uczestnicy odbędą szereg szkoleń, które podniosą wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie kompleksowego wspomagania pracy placówki w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów w procesie edukacji.

Orion triumfuje w Pelmed GLF

Potrzebnych było jedenaście kolejek spotkań aby wyłonić zwycięzcę Pelmed Gniewskiej Ligi Futsalu (GLF). Najlepiej podczas drugiej edycji imprezy zaprezentował się Orion Kursztyn. Zawodnik tej drużyny, Krzysztof Baranowski, został też niekwestionowanym królem strzelców ligi.

Kociewie Design Festiwal

W imieniu organizatorów zapraszamy na Kociewie Design Festiwal. Podczas imprezy poruszany będzie temat wzornictwa przemysłowego, projektowania użytkowego czy rękodzieła w kontekście wykorzystywania w nich elementów kultury kociewskiej. Spotkanie odbędzie się 10 lutego, w Światowy Dzień Kociewia, w Skórczu. 

Latocha Agropom Gniew podejmie MKS Grudziądz.

Rundę rewanżową, szczypiorniści gniewskiej drużyny rozpoczęli od dwóch przegranych. Zarówno w meczu z KPR Gryfino, jak i wyjazdowym spotkaniu z Jeziorakiem Iława, o końcowym wyniku decydował konkurs rzutów karnych. W obu przypadkach górą byli zawodnicy rywali i zamiast 6 punktów, Latocha Agropom Gniew, zainkasował tylko 2 „oczka”.

Apel gniewskich wędkarzy

Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku, Koło nr 54 w Gniewie, realizując wnioski Walnego Zgromadzenia Członków koła z 19 stycznia 2019 r., a także mając na uwadze względu ekologiczne, apeluje do rolników o ograniczenie lub zaprzestanie używania nawozów sztucznych praz środków ochrony roślin na terenach zalewowych rzeki Wisły.

Praca dla specjalisty ds zaopatrzenia

FAMA Spółka z  o.o.  w Gniewie poszukuje kandydata/kandydatki do pracy na stanowisko specjalista ds. zaopatrzenia. Firma od kandydatów oczekuje minimum wykształcenia średniego I doświadczenia w obszarze zaopatrzenia, a w zamian oferuje możliwość rozwoju zawodowego i szkolenia.

Turniej Sobieski Cup Winter

Akademia Piłkarska Sobieskiego zaprasza do udziału w rozgrywkach Sobieski Cup Winter. W sobotę, 16 lutego walczyć będą młodzi piłkarze z rocznika 2002/2003, a tydzień później, 23 lutego, zmierzą się zawodnicy z roczników 2004/2005/2006. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

Niepodległościowa wystawa w Piasecznie

„Wolna Ojczyzna i niepodległe państwo są największym i najcenniejszym skarbem każdego człowieka, dla którego wszystko należy poświecić.” Te słowa, autorstwa Wincentego Witosa przewodzą wystawie Muzeum Historii Polskiego Ruchu Turystycznego w Warszawie pn. „Chłopi i ruch ludowy w walce o Niepodległość”.  Od wtorku, 5 lutego wystawę oglądać można w muzeum w Piasecznie. Ekspozycja dostępna będzie do 15 marca.

Szukamy mistrzów

Zapraszamy wszystkich chętnych do walki o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej. W czwartek, 28 lutego, w XV Gniewskiej Klasówce Ortograficznej – Dyktando 2019 miłośnicy ortografii mierzyć się będą w trzech kategoriach wiekowych. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i wziąć udział w zabawie. Zapraszamy.

Keramzyt Cup

Klub piłkarski KP Keramzyt Szprudowo zaprasza w niedzielę 17 lutego na turniej halowej piłki nożnej. W rozgrywkach mogą wziąć udział zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. Start rozgrywek o godz. 9.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (ul. Kusocińskiego 10). 

Ważne dla rolników

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t.j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), w dniach od 1 do 28 lutego 2019 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Uwaga – może być ślisko!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem.

Opłaty za użytkowanie wieczyste

Przypominamy, iż zgodnie z art. 71 ust. 4 ustawy z dnia 12 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 ze zm.), do 31 marca każdego roku winna być uiszczona opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości.

Wyciąg z ogłoszenia z dnia 07 lutego 2019 r.

Na podstawie  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu  przeprowadzania przetargów  oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2014r, poz.1490 ze zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew,   83-140 Gniew, Pl. Grunwaldzki 1 ( pokój 109) odbędzie się w  25 marca 2019 r.  (poniedziałek)  o godz. 10-tej ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż   nieruchomości gruntowych   stanowiących własność Gminy Gniew.

Turniej tenisa stołowego w Jeleniu

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Turniej Tenisa Stołowego o puchar Naczelnika OSP Jeleń dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat. Zawody odbędą się w sobotę 9 lutego, o godzinie 10.30 w świetlicy wiejskiej. Dla uczestników organizatorzy przygotowali  atrakcyjne nagrody, puchary i medale.

Zabawa karnawałowa w Piasecznie

Pierwsza środa lutego dla przedszkolaków z Piaseczna była wyjątkowa ponieważ wszyscy wiedzieli, że nadszedł czas zabawy karnawałowej. Już od rana dzieciaczki nie mogły się doczekać balu. Dzień ten był pełen humoru i super atrakcji. Nie zabrakło bohaterów z różnych bajek. Były tańce, śpiewy, gry, zabawy, a w przerwach na dzieci czekały pyszności zakupione przez rodziców.

Ferie w gminie Gniew

W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów województwa pomorskiego, w związku z czym, przygotowaliśmy dla Państwa plakat z rozpiską zimowych zajęć. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą atrakcji, organizowanych zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. Życzymy miłego wypoczynku oraz bezpiecznej i udanej zabawy!
 

Światowy Dzień Kociewia w Gniewie

W niedzielę, 10 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i odśpiewania hymnu Kociewia na rynku w Gniewie o godz. 10.45. Dzieci zapraszamy na Kociewski Bal Karnawałowy w gniewskiej bibliotece. Do zobaczenia!

Konkurs kociewski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie kociewskim. W najbliższych dniach na profilu Gminy Gniew na portalu Facebook publikowane będą kociewskie wyrazy, z którymi trzeba ułożyć zdania. Autorzy najciekawszych z nich otrzymają upominki!

Bal karnawałowy u najmłodszych

W Przedszkolu Miejskim w Gniewie odbył się bal karnawałowy. Wystrój przedszkolnej sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Może silniej powiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Dzień Babci i Dziadka w Piasecznie

Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie uczcili ten piękny dzień uroczystym spotkaniem ze swoimi Babciami, Dziadkami i Rodzicami. - Było piękne przedstawienie – wiersze, tańce, śpiewy i wesołe scenki. Wszystkim się bardzo podobało, a zachwytów zgromadzonych gości nie było końca – opowiada Jarosław Ogonowski wychowawca klasy. Snute są już plany nad zorganizowaniem Dnia Kobiet.

Ferie w Piasecznie z Parafialnym Klubem Sportowym Piast

W tym roku Sportowy Klub Parafialny Piast przygotował liczne atrakcje dla dzieci, pozostających w domu podczas ferii zimowych. Zajęcia rozpoczęły się już w piątek sparingiem na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie z ministrantami gniewskiej parafii.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w lutym

Prezentujemy Państwu terminarz Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbywać będą się w lutym. Pierwsza komisja odbędzie się już 14 lutego, o godz. 15.30. Kolejne spotkania radnych odbędą się w czwartek, 21 lutego oraz w poniedziałek, 25 lutego. Szczegóły w załączniku.

Sprawdzili swoją wiedzę o historii Gniewu

We wtorek 5 lutego w pięknej scenerii gniewskiego zamku odbyła się szósta już edycja konkursu „Gniew - gród nad Wisłą i Wierzycą.” Jego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom oraz dorosłym mieszkańcom historii miasta i różnych etapów jego rozwoju na przestrzeni dziejów. Konkurs zaszczycili swoją obecnością m.in. Krzysztof Korda - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Danuta Zgubieńska - sekretarz Miasta i Gminy Gniew. Honorowy patronat objął burmistrz Maciej Czarnecki.

Święto Kociewiaków w Gniewie

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. W gminie Gniew też nie zapomniano o tym wyjątkowym święcie. W poniedziałek, 11 lutego, ulicami miasta przeszły dzieci i młodzież rozdając przechodniom własnoręcznie wykonane modraczki. Młodzi ludzie w towarzystwie przedstawicieli Piaseckich Gzub i Błękitnej Wstęgi odśpiewali wspólnie Hymn Kociewia. Na gniewskim rynku można tez było posłuchać „kociewskich frantówek”.

Informacje o uboju zwierząt

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie przekazuje informacje o postępowaniu w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią.

Szpęgawsk – poszukiwani świadkowie i rodziny pomordowanych

Rozpoczęły się poszukiwania świadków i rodzin pomordowanych w Szpęgawsku jesienią 1939 r.  Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji filmu dokumentalnego poświęconego zbrodni dokonanej przez Niemców w Lesie Szpęgawskim w 1939 roku.

Zakaz parkowania po wschodnia stronie rynku

W środę 13 lutego w godzinach 7.00-15.00 będzie prowadzona wycinka drzew po  wschodniej stronie rynku. W związku z powyższym w czasie prowadzenia prac nie będzie można parkować aut po tej stronie starówki. Za utrudnienia przepraszamy.

e-PIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, za 2018 r. przygotuje dla Państwa Krajowa Administracja Skarbowa. „e-PIT” to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego wypełnione i udostępnione zostanie przez organ podatkowy w serwisie podatki.gov.pl (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie).

Ekologiczne ferie

Zapisz się na ferie z Eko-Centrum Heliantus, weź udział w ciekawych zajęciach i walcz o tytuł Najlepszego Feriowca 2019. Spotkania odbywać się będą od 18 do 22 lutego w godz. od 10.00 do ok. 14.00. Ilość miejsc ograniczona. Koszt uczestnictwa w feriach wynosi 25 złotych. Szczegóły na plakacie.

Informacja dot. konieczności uboju

Publikujemy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii, dotyczącą postępowania w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią. Szczegóły w załączniku.

  • Plakat

Poszukiwany opiekun dziecięcy w żłobku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, jako organ prowadzący Żłobka Jaś i Marysia w Gniewie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko opiekuna dziecięcego w żłobku. Szczegóły w załączniku.

Startuje nowy program - pół miliarda zł dla organizacji pozarządowych

W poniedziałek ruszył pierwszy konkurs w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO. To pierwszy tak nowoczesny i uniwersalny program dla organizacji pozarządowych. Granty będą mogły być przeznaczone na rozwój kadr, zakup sprzętu czy remont siedziby oraz na realizację codziennej systematycznej pracy w organizacjach.

Konkurs matematyczno-językowy "Let's count"

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się matematyczny konkurs w języku angielskim dla klas IV "Let's count". Ostatniego dnia stycznia chętni czwartoklasiści musieli wykazać się zarówno wiedzą matematyczną, jak i rozumieniem treści w języku angielskim, co było nie lada wyzwaniem. Z szesnastu śmiałków, którzy wcześniej otrzymali słowniczek matematyczny w języku angielskim i nauczyli się zawartych w nim słówek, a później swoją wiedzę wykorzystali w czasie rozwiązywania zadań konkursowych, czworo stanęło na podium.

Bezpłatny kurs przewodnicki - zapisy już dzisiaj

Coraz więcej wycieczek odwiedza w Gniewie nie tylko zamek, ale również miasto. Osoby zainteresowane pracą jako przewodnik  zapraszamy na kurs przewodnicki. Start dzisiaj (13 lutego) o godz. 17:00 przy Muzeum Kapsla (pl. Grunwaldzki 40). Kurs jest bezpłatny. Szczegóły pod nr tel. 667-340-988.

Otwarty Turniej o Miecz Króla Jana III Sobieskiego

Wszystkich miłośników gry w karty zapraszamy na turniej „baśki”, który odbędzie się w niedzielę, 24 lutego na zamku w Gniewie. Będzie to już dziewiąty Otwarty Turniej o Miecz Jana III Sobieskiego. Serdecznie zapraszamy, start godz. 13.00.

Odwołane seanse w kwidzyńskim kinie

W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta A. Dudę żałoby narodowej, która potrwa od północy z czwartku 14.02 na piątek 15.02 do soboty do godz. 19:00, Kwidzyńskie Centrum Kultury informuje, że wszystkie seanse kinowe oraz spektakl "Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania" w tym terminie są odwołane.

Niebezpieczne pożary w gminie

Strażacy apelują o ostrożność. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch dni doszło do dwóch pożarów na terenie gminy Gniew. Paliła się sadza w kominie w Cierzpicach i Jeleniu. Przyczyną tego typu zdarzeń jest brak usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych.

Orion dziękuje

W lutym zakończyły się rozgrywki Pelmed Gniewskiej Ligi Futsalu. Tegoroczne zmagania wygrała drużyna Oriona Kursztyn. W związku z powyższym sołtys sołectwa Kursztyn oraz zawodnicy Oriona pragną podziękować sponsorom, którzy pomogli im osiągnąć ten sukces: panu Krzysztofowi Kułachowi, spółce Inwest-Kom, firmie Rolls Royce Gniew, Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie oraz Małgorzacie Gajewskiej.

  • Orion Kursztyn

Oferta pracy dla księgowych

Spółka ALMA-COLOR wiodący polski producent farb i lakierów przemysłowych z siedzibą w Gniewie poszukuje osoby na stanowisko księgowego/księgowej. Firma oferuje możliwość rozwoju zawodowego i profesjonalne szkolenia. Od kandydatów oczekuje się natomiast wykształcenia minimum średniego i doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.  

Zaprojektuj ławkę zakochanych w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na projekt i usytuowanie ławki zakochanych, która stanie w Gniewie. Zainspiruj się wspaniałymi gniewskimi historiami miłosnymi Jana i Marysieńki czy rybaka do żony z legendy o powstaniu miasta i zaprojektuj jedyne w swoim rodzaju miejsce służące odpoczynkowi i miłym spotkaniom. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym romantyczny pobyt na Zamku w Gniewie. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego.

Dzień zakochanych w przedszkolu

14 lutego dzieci z  Przedszkola Miejskiego obchodziły walentynki. Był to dla przedszkolaków prawdziwy dzień miłości i przyjaźni. Tego dnia ubrane  na czerwono  zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami i balonami. Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę: lizaka serduszko i balonik w kształcie serca.

Lusia – przeszła wiele, a nadal ma piękne dobre psie serduszko

Suczka Lusia ma ok 4 lat. Jest po sterylizacji, posiada książeczkę zdrowia. Została odebrana z bardzo złych warunków bytowych. Cały czas przebywała na łańcuchu w rozpadającym się pomieszczeniu gospodarczym bez jedzenia, picia wraz ze swoimi szczeniakami. Jest bardzo przestraszona ale łagodna i wdzięczna. Obecnie przebywa w domu tymczasowym w którym nie może dłużej zostać. Szczeniaki znalazły nowe domy teraz kolej na Lusię. Pomóż nam znaleźć jej nowy dom, kontakt 661342430.

Bezpłatne szkolenie o e-aktach

Regionalny Rzecznik Prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) województwa pomorskiego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych poświęcone elektronizacji akt pracowniczych. Spotkanie odbędzie się 26 lutego i potrwa około 2 godzin.

Powiatowy Turniej KGW

W sobotę, 9 marca serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie na XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Gminę Gniew na turnieju reprezentować będzie KGW z Kolonii Ostrowickiej.

Uwaga – może powiać!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Informacje dla NGO

Centrum Organizacji Pozarządowych w Gniewie przedstawia newsletetter z najważniejszymi informacjami dla organizacji pozarządowych. W załączniku m.in. o programie rozwoju organizacji obywatelskich, terminie minigrantów i o czym nie można zapomnieć w lutym. Zachęcamy do lektury.

Cyfrowo zaradni. Cyfrowo bezpieczni

Masz więcej jak 13 lat? Komunikujesz się przez media społecznościowe? Dzielisz się treściami ze znajomymi i przyjaciółmi? Obawiasz się o bezpieczeństwo twoich danych? W pędzącym dziś świecie i ginącymi zawodami odczuwasz niepokój o swoją przyszłość? Weź udział w projekcie "Cyfrowo zaradni. Cyfrowo bezpieczni".

Informator biurowy LOT Kociewie

Przedstawiamy Państwu informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie. Zainteresowani znajdą w nim m.in. informacje o składkach członkowskich, grantach na zadania publiczne, spotkania s samorządach,warsztacie refleksyjnym LGD czy walnym zebraniu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zachęcamy do lektury.  

Ruszył Centralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uruchamia dobrowolny Centralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego (CRAZP). W ramach prowadzonych działań promocyjnych i informacyjnych dotyczących nowego narzędzia/aplikacji w zdrowiu publicznym na stronie internetowej NIZP-PZH oraz na profilu NIZP-PZH na portalu Facebook znajduje się link do Rejestru oraz materiały zachęcające studentów i absolwentów do rejestracji.

Wernisaż prac Adama Wyżlica “K/20”

18 marca o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbędzie się wernisaż prac Adama Wyżlica “K/20”. To cykl malarskich prac artystycznych o tematyce krajobrazowej, o łącznej ilości dwudziestu obrazów, namalowanych w technice mieszanej, malarsko – sypanej. Użyte materiały do malowania to: farba akrylowa, materiały sypkie naturalne. Powierzchnia płótna w rozmiarze 80 na 50 cm jest wystarczająca, by artystyczny zamysł malarski jakim jest krajobraz lub pejzaż pokazać.

Zapraszamy do Szkoły Inicjatyw Strażniczych

Sieć Obywatelska Watchdog Polska, stowarzyszenie działające na rzecz prawa do informacji, ogłasza nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych dla osób aktywnie działających w swojej lokalnej społeczności.

Wiosenny Maraton Poetycki

Serdecznie zapraszamy na poetyckie przywitanie wiosny z biblioteką. 21 marca spotkajmy się w Sali Kameralnej na XIII Wiosennym Maratonie Poetyckim, podczas którego zachęcamy wszystkich do przeczytania wiersza. Nieważne ile masz lat, kim jesteś - przyjdź i przeczytaj dowolnie wybrany utwór poetycki.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Publikujemy Obwieszczenie Starosty Powiatu Tczewskiego dot. rozpatrzenia wniosku Burmistrza Miasta i Gminy Gniew na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej w zakresie rozbudowy ulicy Wąskiej wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego w ramach zadania "Gniew-miasto z charakterem". Szczegóły w załączniku.

Warsztaty dla dzieci na zamku w Gniewie

W pierwszych dniach lutego na zamku w Gniewie Gniewski Klub Karate zorganizował warsztaty dla 45 osób.  W ramach zajęć młodzi adepci sportu uczyli się kaligrafii i gry na bębnach japońskich Torii. Odbył się również oczywiście trening karate.

Bogumiła Sondej sołtysem Rakowca

Gminna Komisja Wyborcza informuje, że upłynął termin zgłaszania kandydatów na sołtysa sołectwa Rakowiec, a jako, że zgłoszony został tylko jeden kandydat, Pani Bogumiła Sondej zostanie Sołtysem Sołectwa Rakowiec bez przeprowadzania wyborów. W poniedziałek 18 lutego pani Sondej odebrała z rąk burmistrza powołanie na nowe stanowisko. 

Walentynki u seniorów

16 lutego w Klubie „Wesoła Jesień” odbyło się spotkanie walentynkowe. Brali w nim udział nie tylko stali seniorzy, ale także nowi goście, których szczególnie przywitano i zaproszono do uczestnictwa w kolejnych już spotkaniach.

Szkolenie e-PIT w gniewskim urzędzie

W środę, 27 lutego w godz. od 8.00 do 15.00 pracownicy Urzędu Skarbowego w Tczewie przeprowadzą szkolenie z zakresu rozliczania deklaracji podatkowych PIT za 2018 rok w usłudze e-PIT. Na spotkanie w gniewskim urzędzie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Gniew. Podatnicy, którzy chcą skorzystać z darmowej usługi Twój e-PIT potrzebują: dowodu osobistego, rozliczonej deklaracji PIT z 2017 r. oraz aktualnych informacji o dochodach za 2018 r. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego o usłudze e-PIT.

Bal karnawałowy w gniewskiej bibliotece

Biblioteka w Gniewie serdecznie zaprasza na bal karnawałowy dla dzieci. Zabawa odbędzie się w piątek, 22 lutego o godz. 10.00 w Sali Kameralnej. Wstęp wolny! Więcej informacji w bibliotece.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 27 lutego na godz. 11.00 zapraszamy na VI sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew. Tematami głównymi będzie omówienie stopnia realizacji rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie oraz informacja na temat rozwoju kultury w naszej gminie, przedstawiona przez gminną instytucję kultury Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie.

Znaleziono biżuterię

W środę, 20 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie znaleziono woreczek z biżuterią. Może to ktoś z państwa go zgubił? Właściciela zapraszamy do kontaktu z Referatem Promocji i Informacji, pl. Grunwaldzki 16/17, tel. 58 535 40 21.

e-PIT - pomoc w wypełnianiu deklaracji w Gniewie

Urząd Skarbowy zaprasza na spotkanie dotyczące deklaracji e-PIT, podczas którego urzędnicy pomogą wypełnić deklaracje PIT. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 1) w środę, 27 lutego w godz. 8-15.00. Osoby zainteresowane powinny zabrać z sobą dowód osobisty, rozliczoną deklarację PIT z 2017 r. oraz aktualną informację o dochodach za rok 2018.

Turniej Keramzyt CUP - dzień pełen emocji

W ubiegłą niedzielę 17 lutego w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie odbył się turniej piłki nożnej pt. Keramzyt CUP. W zawodach udział wzięło aż dziewięć zespołów. Poza gospodarzem turnieju, drużyną KP Keramzyt Szprudowo, do rywalizacji przystąpiły także: AP Jedynka Pelplin, KP Starogard Gdański, UKS Orły Tczew, Osiczanka Osice, Mady Ostaszewo oraz Rodło Kwidzyn.

W niedzielę kibicujemy szczypiornistom

W niedzielę 24 lutego o godz. 15:00 szczypiorniści Latocha Agropom Gniew podejmą przed własna publicznością ekipę z Olsztyna. Niedzielny pojedynek zapowiada się bardzo obiecująco, gdyż mino iż zespół KS Szczypiorniak Olsztyn po 17 kolejkach w tabeli plasuję się oczko przed gniewskim zespołem to liczbą punktów równa się z nami (po 16 pkt). Najlepszym snajperem w ekipie gości jest Jakub Jurewicz. 

OZE - szansa na innowacyjne rolnictwo

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Oddział w Starym Polu serdecznie zaprasza na szkolenie organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Pruszczu Gdańskim pt. OZE – szansa na innowacyjne rolnictwo. Patronat honorowy nad szkolenie objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szkolenie odbędzie się 5 marca o godz. 9.00 w Starym Polu. Szczegóły w załącznikach.

Koncert karnawałowy w Gniewie

Zapraszamy w piątek, 1 marca do kościoła św. Mikołaja w Gniewie na koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Wybrany przez maestro Wojciecha Rajskiego repertuar koncertu poświęcony został kluczowemu aspektowi karnawału, nieodmiennie charakteryzującemu czas zabawy w każdym kręgu kulturowym. Strat godz. 18.00, wstęp wolny.

Śniegołazy 2019

Śniegołazy to jeden z największych nocnych marszów długodystansowych organizowanych zimą na Pomorzu. W tym roku jeden z etapów wyprawy przebiegał przez Gniew. W nocy z 16 na 17 lutego w marszu wzięło udział 150 uczestników, a 131 z nich potwierdziło przejście całej trasy.

Handel bydłem pourazowym

W związku z procederem dotyczącym nielegalnych i negatywnych praktyk związanych z handlem bydłem pourazowym, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, iż na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii została wdrożona możliwość zgłoszenia anonimowego doniesienia w sprawach dotyczących podejrzenia/stwierdzenia wystąpienia nieprawidłowości wynikających z nielegalnego handlu lub kupna/sprzedaży zwierząt pourazowych. Szczegóły w załączniku.

Afrykański pomór świń u dzików

W związku z aktualną sytuacją epizootyczną kraju, związaną z pojawianiem się kolejnych nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie przypomina i ponownie przekazuje wykaz otrzymany od GDDiA oddz. Gdańsk z Miejscami Obsługi Podróżnych i parkingami z lokalami gastronomicznymi na terenie podległych gmin, w których należałoby rozdystrybuować ulotki informujące o zagrożeniu ASF. Szczegóły w załączniku.

Działaj Lokalnie – podsumowano działania z 2018 roku

Prawie 65 tys. zł przeznaczono na realizację projektów w ramach dziesiątej edycji „Działaj lokalnie”. Celem programu było pobudzanie aktywności społecznej. W czwartek 21 lutego w Nowej Cerkwi podsumowano te działania. Warto podkreślić, że 4 z 19 projektów było realizowanych przez mieszkańców gminy Gniew. Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali dofinansowanie i zrealizowali swoje pomysły służące dobru wspólnemu.

Konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew na podstawie art. 14 ust. 1 oraz art. 15 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1492 z późn. zm.), (dalej zwana ustawą o zdrowiu publicznym), ogłasza konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy Gniew na 2019 rok. Szczegóły w załączniku.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Na zaproszenie burmistrza do zamku w gniewie 23 lutego przyjechało około 140 przewodników z terenu naszego województwa. Wszystko z okazji Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, którego wojewódzkie obchody odbyły się właśnie w Gniewie. Spotkanie stało się okazją do nagrodzenia zasłużonych przewodników.

Turniej Sobieski Cup 2019

W sobotę 23 lutego odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej "Sobieski Cup" roczników 2004/2005/2006. W szranki stanęło 5 drużyn: Orzeł Subkowy, Mewa Gniew, oraz trzy drużyny Sobieskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna Orłów.

Rewitalizacja – większość prac już za nami

Projekt „Gniew – miasto z charakterem”, dotyczący rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie, w znacznej mierze jest już zrealizowany. Co rusz podziwiać możemy wyremontowane części Gniewu i pojawiające się elementy małej architektury, jak kosze na śmieci, osłony drzew i ławki, które służą mieszkańcom i turystom.

Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet 2019

W najbliższą sobotę, 2 marca odbędzie się pierwszy z trzech turniejów Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet. Zapisy w dniu turnieju, zatem zachęcamy wszystkie Panie do wzięcia udziału w wydarzeniu. Kolejne turnieje 16 i 31 marca. Start o godz. 9.30. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Baśkarze z całej Polski walczyli o Miecz Króla Jana III Sobieskiego

W minioną niedzielę, 24 lutego na zamek w Gniewie przyjechało 138 miłośników gry karcianej baśka, którzy wzięli udział w turnieju o Miecz Króla Jana III Sobieskiego, który od lat organizuje gniewskie Koło Baśki, na czele którego stoi pan Grzegorz Dąbrowski. W turnieju udział wzięli licznie zgromadzeni uczestnicy Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego, którzy podziękowali gniewskim organizatorom za podtrzymywanie karcianych tradycji na Pomorzu, a włodarzowi naszej gminy Maciejowi Czarneckiemu za wspieranie działalności baśkarzy.

Wieści z Bajecznej Krainy

Przed państwem wiadomości nadesłane z przedszkola Bajeczna Kraina. Zachęcamy do lektury o karnawale, walentynkach, feriach i miłości do dziadków.  

Przebudowa drogi do Mikrostyku

Coraz ładniej prezentuje się nowo budowana droga do zakładu Mikrostyk. Inwestycja zakończyć ma się w marcu, już zatem widać, że parce mają się ku końcowi. Niemalże na całej długości nowego odcinka drogi zbudowane zostały już chodniki, a ostatnim etapem będzie położenie nawierzchni na ulicy, która już teraz wygląda imponująco.

Cyrk w przedszkolu

Przedszkole Miejskie w Gniewie odwiedził „Cyrk Szok”. Wszystkie dzieci począwszy od maluszków aż do starszaków z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał między innymi pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję oraz tresurę gołębi.

Dodatkowe środki finansowe dla Gminy Gniew z programu Maluch +

Gmina Gniew skutecznie pozyskała dofinansowanie z programu Maluch + w kwocie 27.000 złotych. Program „Maluch+” w 2019 roku składa się z czterech modułów. Gmina Gniew złożyła wniosek w ramach modułu nr 2, z którego środki zostaną przeznaczone na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki w żłobku Jaś i Marysia w Gniewie.

Oferty pracy

Grupa Saint-Gobain tworzy, produkuje oraz dystrybuuje innowacyjne materiały i rozwiązania znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. materiały budowlane oraz szyby do samochodów i pojazdów transportowych. Gniewska LECA należy do Grupy Saint- Gobain, a obecnie firma poszukuje osób do pracy na stanowiskach mechanik i automatyk.

Zaprezentuj swój projekt podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i chciałbyś pokazać, co udało Ci się osiągnąć lub zbudować w regionie dzięki środkom unijnym, przyłącz się do akcji promocyjnej i w dniach 10-12 maja 2019 r. weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.