Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Praca w firmie Kongsberg

Zakład Produkcyjny Kongsberg w Gniewie prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: malarza, oczyszczacza mechanicznego, prostowacza konstrukcji stalowych, spawacza elektrycznego. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach.

Powitanie lata w Opaleniu

W ubiegły piątek, 25 czerwca powitano lato w Opaleniu. Jak co roku mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości chętnie przyjechało do miejscowego Domu Kultury, by wziąć udział w letnich atrakcjach.

Kolejne drogi po remontach

W ostatnim czasie w kolejnych miejscowościach w gminie Gniew zostały przeprowadzone inwestycje, mające na celu poprawę lokalnych dróg. W Opaleniu i Ciepłem zostały ukończone prace związane z modernizacją wiejskich szlaków komunikacyjnych. 

VI Tczewski Cross Rowerowy - będą utrudnienia w ruchu

W niedzielę, 3 lipca w Tczewie odbędzie się VI Tczewski Cross Rowerowy. Start i meta zostaną zlokalizowane na ul. Tczewskiej w Rokitkach, przy Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Trasa crossu rowerowego przebiegać będzie przez drogi publiczne, przebiegające przez miejscowości: Rokitki, Śliwiny, Tczew. W związku z organizacją wydarzenia w Tczewie, od godz. ok. 9.30 do godz. ok. 13.00 wystąpią tego dnia ograniczenia w ruchu drogowym.

Mewa Gniew vs Rodło Trzciano 6:1

Takim wynikiem gniewska drużyna kończy sezon rundy wiosennej 2020/2021, plasując się na 9 miejscu. Strzelcami bramek dla drużyny byli: Klemczyk Wojciech, Gajewski Adrian, Gajewski Dawid, Mitlewski Kamil, Kamrowski Łukasz.

Kulturalne wakacje w Gniewie

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie serdecznie zaprasza do spędzenia niezapomnianych wakacji z kulturą! Dzięki wielu zaplanowanym atrakcjom dzieci na pewno nie będą się nudzić. Przedstawiamy Państwu harmonogram zajęć na lipiec. Na uczestników czekają wspaniałe przygody, między innymi: warsztaty bębniarskie, karaoke czy zajęcia plastyczne. Do wspólnej przygody zapraszamy dzieci od 7 do 15 lat. Nie obowiązują zapisy, wystarczy po prostu przyjść!

Dzień Psa

Dziś 1 lipca obchodzimy dzień psa. W tym dniu szczególnie chcemy podkreślić, iż od zawsze najlepszym przyjacielem człowieka jest właśnie pies. Święto to jest dobrą okazją aby zastanowić się nad tym, jak traktuje się psy w naszym społeczeństwie, zwłaszcza w okresie letnim podczas sezonu urlopowego. Zatem dbajmy o nasze czworonogi.

Ulica Gdańska uporządkowana

Po kilkukrotnych interwencjach gniewskiego samorządu Starostwo Powiatowe w Tczewie uporządkowało ulicę Gdańską w Gniewie. Wykoszone zostały pobocza drogi i uprzątnięto zalegające przy krawężnikach nieczystości. W najbliższym czasie odmalowane mają zostać również poziome pasy na jezdni i przejścia dla pieszych.

IV Olimpiada Sportowa UTW

Dzisiaj, 2 lipca seniorzy z Uniwersytetu III Wieku opanowali Gniew, biorąc udział w IV Olimpiadzie Sportowej. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew wydarzenie otworzyła sekretarz Karolina Liebrecht, która wraz Ambasadorem Zdrowego Stylu Życia gazety "Głos Seniora" Markiem Plichem wręczyli seniorom nagrody oraz medale za zdobyte w Olimpiadzie osiągnięcia. Wszystkim serdecznie gratulujemy hartu ducha i wyjątkowej sprawności fizycznej, którą pomimo wieku wykazali się uczestnicy imprezy. 

Wycieczka do Krynicy Morskiej

Zapraszamy na wycieczkę do Krynicy Morskiej, która obędzie się 18 lipca 2021r.  Zapisy do 11 lipca u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Wnioski Dobry Start

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, iż od 1 lipca 2021 wniosek o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia można składać tylko elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl, przez bankowość elektroniczną oraz przez portal empatia.mpips.gov.pl.  

Przydrożna Aleja Dębowa wpisana do rejestru zabytków

Mamy zaszczyt Państwa poinformować, iż przydrożna aleja dębowa wzdłuż drogi Janiszewo – Kursztyn – Cierzpice została wpisana do rejestru zabytków województwa pomorskiego. Ta aleja to cenny, dobrze zachowany przykład infrastruktury drogowej z początku XX w. Oprócz wartości historycznych posiada wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe, stanowiąca malowniczy krajobraz naszego regionu. 

Kolejne miejscowości z nowym oświetleniem

Kolejne miejscowości mogą cieszyć się nowym oświetleniem gdyż zamontowano lampy solarne w Piasecznie, Jaźwiskach, Tymawie, Wielkich Walichnowach, Szprudowie, Jeleniu, Opaleniu, Widlicach, Kolonii Ostrowickiej oraz Pieniążkowie. Jest już widniej, bezpieczniej i efektowniej! Inwestycja jest kontynuacją zeszłorocznego projektu Eko Gmina 2021, zrealizowana w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ulica 27 Stycznia także uporządkowana

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe w Tczewie uporządkowało również ulicę 27 Stycznia w Gniewie. Wykoszone zostały pobocza drogi i uprzątnięto zalegające przy krawężnikach nieczystości. W najbliższym czasie odmalowane mają zostać również poziome pasy na jezdni i przejścia dla pieszych. 

Bezpieczny wypoczynek nad wodą - policjanci apelują o ostrożność!

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Pamiętajmy, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Nie zapominajmy, bezpieczeństwo nad wodą zależy także od nas samych.

Biuletyn Lot Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej oraz newsletter Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Newsletter LGD "Wstęga Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym przeczytać można o działaniach fundacji w maju oraz czerwcu. Informacje szczegółowe znajdą Państwo w załączniku.

Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej Gniew 2021

W niedzielę 4 lipca na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej GOSiR w Gniewie, odbył się Turniej Inaugurujący Sezon Rozgrywek Siatkówki Plażowej w naszym mieście. Uroczystego podsumowania imprezy oraz wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie, Pani Beata Czaja - Osiak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów. Informujemy także, że już 18 lipca, rozegrany zostanie I turniej z cyklu IV BEACH VOLLEYBALL Z HOTELEM NA WZGÓRZU GNIEWA 2021. Dołączamy wyniki Inauguracji Sezonu Siatkówki Plażowej Gniew 2021.

Dotacje dla gminnych OSP

Jak już wcześniej pisaliśmy trzy jednostki OSP z terenu gminy Gniew tj. OSP Gniew, OSP Opalenie i OSP Kolonia Ostrowicka przeszły pozytywnie weryfikacje wniosków na na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych w sprzęt ratowniczo - gaśniczy w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW " Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych". Przedstawiamy Państwu kwoty dotacji otrzymanych przez gminne jednostki OSP.

Wisła Walichnowy zwycięzcą turnieju „Opalenie Summer Cup 2021”

W niedzielę, 4 lipca odbył się Turniej „Summer Cup 2021” w Opaleniu. Głównymi organizatorami sportowego wydarzenia był Zespół Szkół w Opaleniu oraz Rada Sołecka w Opaleniu z Sołtysem na czele. Współorganizatorem rozgrywek był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie. Inicjatywa zorganizowania turnieju miała na celu jeszcze bardziej ożywić kompleks boisk sportowych w Opaleniu, a także zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu organizuje Pomorską Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 10-11 lipca w Lubaniu. W programie: wystawa zwierząt hodowlanych: koni zimnokrwistych, cieląt, alpak, owiec i królików, konkurs Młodego Hodowcy, konkurs Miss Alpaka. Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz rolniczy, maszyny rolnicze, rośliny ozdobne oraz gastronomia. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Nowy okres zasiłkowy na zasiłki rodzinne i fundusz alimentacyjny

Od 1 lipca 2021 r. rozpoczyna się nowy okres przyjmowania wniosków na zasiłki rodzinne oraz fundusz alimentacyjny. Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 dla świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego można składać w formie elektronicznej od 1 lipca, a od 1 sierpnia dodatkowo w formie papierowej. Zachęcamy jednak do składania wniosków drogą elektroniczną przez portale: EMP@TIA, ePUAP, bank.

Nowiny Gniewskie już w sprzedaży!

Już jest! Najnowszy numer Nowin Gniewskich dostępny jest w sprzedaży. W czerwcowym numerze przeczytacie m.in. o ważnych spotkaniach burmistrza w sprawach rozwoju gminy, dofinansowaniach, wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w mieście i gminie Gniew i wiele innych ważnych informacji. Zapoznajcie się także z biuletynem wydarzeń sportowych zaplanowanych na najbliższe miesiące. Życzymy miłej lektury!

Przekaż dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2007 r., nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Nowa taryfa wodno-ściekowa wchodzi w życie

Spółka Inwest-Kom informuje, że zgodnie z Decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gdańsku, z dnia 16 czerwca 2021 r. oraz Ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, art. 24 (t.j. Dz. U. 2020, poz. 2028), od 15 lipca wchodzi w życie taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta i Gminy Gniew na 3 kolejne lata.

Z Wąbrzeźna do Bałtyku przez Gniew

9 dni, 298 km rzek i 12 samorządów przekonanych o potrzebie wspólnych działań na rzecz ochrony wód w Polsce. 2 lipca wystartował spływ kajakowy z Wąbrzeźna do Bałtyku, który odbywa się pod hasłem „DbajMY o H2O”. W ramach wspólnej inicjatywy samorządów, w tym gniewskiego, dzisiaj, 8 lipca uczestnicy wyprawy dopłyną do Gniewu. Przedstawiciele gminy Wąbrzeźno - inicjatorzy akcji oraz grupa zapalonych kajakarzy gościć będą w naszym mieście do jutra, by z nadwiślańskiego grodu wypłynąć w dalszą wyprawę i zodbyć wody Bałtyku.

Burze z gradem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało drugiego stopnia ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.

Zapraszamy na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy!

Już od lat, w lipcu Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn łączy Kociewie z Powiślem podczas rajdu rowerowego. Tradycja ta, nawiązuje do otwarcia mostu przez Wisłę Opalenie – Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”. Nie inaczej będzie także w tym roku. LOT KOCIEWIE zaprasza na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy”, który odbędzie się 18 lipca. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego.

Ponad 60 000 złotych dla Gminy Gniew na nowe tereny rekreacyjne w gminie

We wtorek, 6 lipca w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew sekretarz Karolina Liebrecht oraz Magdalena Biskup, w zastępstwie Skarbnik Gminy Gniew podpisały umowę o przyznaniu pomocy dla Gminy Gniew z Województwa Pomorskiego na budowę nowych miejsc rekreacyjnych w gminie Gniew. W ramach przyznanych gminie 64 200 złotych powstaną nowe place zabaw w Brodach Pomorskich i w Kursztynie oraz nowy teren rekreacyjny w Gniewie. Budowę miejsc planuje się na przełomie września i października.

Działaj Lokalnie - gniewskie organizacje z dofinansowaniami

30 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji grantowej w ramach konkursu Działaj Lokalnie XII 2021. Decyzją Komisji 13 wniosków organizacji pozarządowych z terenu powiatu tczewskiego zostało rekomendowanych do dofinansowania na łączną kwotę 61 500 złotych! Z terenu gminy Gniew granty zdobyły trzy organizacje, na łączną kwotę 15 000 złotych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Nowy blok na osiedlu Tarasy Wierzycy

Spółka Inwest-Kom zakończyła inwestycję budowy bloku mieszkalnego na osiedlu Tarasy Wierzycy przy ul. Leśnej. To kolejny etap rozbudowy osiedla w tej części miasta, realizowany przez spółkę od 2006 roku, dzięki któremu powstało 18 nowych mieszkań. W planach jest także budowa drugiego obiektu.

Kajakarze z Wąbrzeźna w Gniewie

W czwartek, 8 lipca do Gniewu przypłynęli kajakarze biorący udział w spływie kajakowym, który odbywał się pod hasłem ”DbajMY o H2O” z Wąbrzeźna nad Bałtyk. Uczestników wyprawy na czele z burmistrzem Wąbrzeźna Tomaszem Zygnarowskim oraz zastępcą Wojciechem Trzcińskim, przywitały Sekretarz Miasta i Gminy Gniew Karolina Liebrecht wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Beatą Osiak.

Ogólnopolskie Karty Seniora w gminie Gniew

W ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom, do którego przystąpił gniewski samorząd, osoby starsze, powyżej 60 roku życia z terenu gminy Gniew mogą wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora. Upoważnia ona do korzystana ze zniżek na usługi w ponad 2500 punktach w całej Polsce. Do programu lojalnościowego dołączyli również gniewscy przedsiębiorcy, którzy dla seniorów przygotowali specjalne oferty.

Burze oraz silny wiatr

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało drugiego stopnia ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.

Przerwa w dostawie wody dla wsi Rakowiec

Informujemy, iż w związku z rozbudową sieci wodociągowej, w poniedziałek 12 lipca w godz. 13-16 wystąpi przerwa w dostawie wody dla wsi Rakowiec. Za utrudnienia przepraszamy!

Zostań "Ambasadorką Kultury Pomorza"

Szanowne Panie, organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają do udziału w plebiscycie na Ambasadorki Kultury Pomorza. Do udziału zachęcają autorki, artystki i animatorki, które zamieszkują miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców położone na terenie województwa pomorskiego. W plebiscycie mogą wziąć udział Panie zajmujące się aktywnością kulturalną społecznie lub zawodowo. Do uczestnictwa zapraszają kobiety, których działalność obejmuje jedną lub kilka z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa.

Mobilne Punkty Spisowe w gminie Gniew

Informujemy, że w związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w gminie Gniew powstały Mobilne Punkty Spisowe. Przypominamy również, iż udział w spisie jest obowiązkowy i trwa do 30 września. W celu dokonania spisu niezbędne jest posiadanie numeru pesel. Mobilne Punkty Spisowe we wskazanych miejscach będą dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew. Ponadto, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew funkcjonuje stały punkt spisowy, czynny w godzinach pracy urzędu. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Burze z gradem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy jest także grad. 

Nowe miejsca postojowe w mieście

Miło nam poinformować, iż powstają kolejne miejsca postojowe, tym razem przy Ośrodku Zdrowia na Osiedlu Witosa, co znacznie ułatwi pacjentom oraz pracownikom służby zdrowia korzystanie z placówki opieki zdrowotnej. Zagospodarowany teren przyczyni się również do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Osiedlu Witosa. To kolejna inwestycja, która wpłynie na zwiększenie miejsc postojowych w Gniewie, obok 40 miejsc postojowych przy ulicy Wąskiej oraz 36 miejsc na ulicy Sobieskiego przy Starym Sądzie, służących mieszkańcom oraz przybywającym do Gniewa turystom. Zakończenie inwestycji planowane na koniec sierpnia. 

,,Dobry Start” (300+)

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, że 20 lipca w godz. od 8.00 do 14.00 w siedzibie tutejszego ośrodka będzie możliwość złożenia wniosku elektronicznego na świadczenie dobry start (300+) z pomocą oddelegowanych pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Aby skorzystać z pomocy, należy przygotować dane wnioskodawcy i uczących się dzieci (dowód osobisty, numery PESEL dzieci, numer konta, nazwa i adres szkoły). Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości!

Skutki burz – strażacy interweniowali kilkanaście razy

Wczorajsze burze, opady intensywnego deszczu i silny wiatr postawiły w stan najwyższej gotowości strażaków ochotników z terenu gminy Gniew, którzy kilkanaście razy wyjeżdżali do powstałych w wyniku zjawisk atmosferycznych zdarzeń.

Festiwal Ulicznej Sztuki w Kwidzynie - FUSY 2021

Festiwal Ulicznej Sztuki na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych corocznie przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Muzycy, tancerze i artyści cyrkowi z całej Polski już 31 lipca od godz. 14.00 do 23.30 opanują plac przed teatrem w Kwidzynie.

Kociewie na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku

Już od 1260 roku w Gdańsku odbywa się jarmark pod patronatem zakonu dominikańskiego. Obecnie jest to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak również w tym roku Kociewie ma w programie Jarmarku św. Dominika swój dzień. To zaangażowanie wielu osób i instytucji oraz wieloletnie zaufanie organizatora Jarmarku pozwala tworzyć, a także ubogacać inicjatywę jaką jest Święto Kociewia. W tym roku odbędzie się ono w piątek, 6 sierpnia.

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Prace związane z konkursem należy składać do 31 lipca. Regulamin i wymagane dokumenty znajdą Państwo w załączniku oraz na stronie organizatora. 

Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata

W związku z panującymi upałami Ministerstwo Zdrowia przypomina jak bezpiecznie korzystać z uroków lata. Pamiętajmy aby szczególnie chronić osoby starsze i dzieci przed nadmiernym przebywaniu na słońcu w godzinach od 11 00 do 15 00. Zawsze stosujmy produkty ochrony przeciwsłonecznej. Pijmy dużo wody i rozważnie korzystajmy z letniej słonecznej pogody.

Znaki drogowe odnowione

Powiat tczewski przystąpił do odmalowywania poziomych znaków drogowych na terenie miasta. Renowacja znaków przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, dzięki lepszej widoczności znaków znajdujących się na gniewskich ulicach.

Budowa wodociągu Rakowiec – Bielica zakończona

Dobiegła końca rozbudowa wodociągu Rakowiec-Bielica, w ramach której wykonanych zostało blisko 5 kilometrów sieci wodociągowej w tej części gminy. Dzięki inwestycji kolejni mieszkańcy naszej gminy będą mieli dostęp do bieżącej wody.

Bezpłatny webinar dla Rolników

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda oraz Poseł Kazimierz Smoliński zapraszają Rolników na bezpłatny webinar informacyjny pt. Dotacje dla rolnictwa, który odbędzie się 15 lipca o godz. 11 00. Szczegółowe informacje znajdą państwo na stronie oraz w załączonych materiałach.

Spotkanie informacyjne dot. programu "Czyste Powietrze"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w czwartek, 22 lipca 2021 r. o godz. 10.00 w Sali Kameralnej w Gniewie. Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą. Zainteresowani dowiedzą się jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na nurtujące pytania mieszkańców.

Zgłoś nielegalne postępowanie z odpadami

Informujemy, że na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska został stworzony specjalny interaktywny formularz, który w sposób łatwy i sprawny umożliwia zgłoszenie nielegalnych składowisk odpadów. Wszystkie zgłoszenia dokonane elektronicznie trafią bezpośrednio do Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej, który po ich dokładnej analizie podejmuje decyzję o dalszych działaniach w sprawie. Informacje szczegółowe oraz formularz interaktywny dostępny na stronie  www.gios.gov.pl. 

Plac budowy inwestycji przebudowy dróg osiedla Leśnego w Tymawie przekazany inwestorowi

Dzisiaj, w środę, 14 lipca odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy na zadanie pn. Przebudowa dróg gminnych wewnętrznych na osiedlu Leśnym w Tymawie wraz z niezbędną infrastrukturą - etap I. Burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się w terenie z wykonawcą inwestycji, by dać zielone światło inwestorowi do rozpoczęcia robót. Prace ruszyć mają już na przełomie lipca i sierpnia.

Wakacje z Mewą

Klub sportowy Mewa Gniew w dniach od 28 czerwca do 9 lipca zorganizował 11-dniowy obóz dochodzeniowy. Podczas codziennych spotkań odbywały się zajęcia sportowe, profilaktyczne, plastyczne, kulinarne i integracyjne dla dzieci z roczników 2011-2012 oraz 2013-2015. Obóz odbył się pod hasłem: „My alkoholu nie pijemy, tylko piłkę kopać chcemy”.

Dzień bez telefonu komórkowego

Dziś 15 lipca obchodzimy dzień bez telefonu komórkowego. Choć inicjatywa dnia bez używania telefonu komórkowego, dzwonienia, smsowania, robienia zdjęć oraz przeglądania internetu brzmi dość dziwnie to może warto przypomnieć sobie jak wygląda życie bez telefonu. To dobra okazja aby zastanowić się czy nie zbyt często sięgamy po telefon, może warto byłoby ograniczyć jego użytkowanie. Zatem zachęcamy Państwa do refleksji na ten temat.

II Targi Rolno-Przemysłowe w Konarzynach

Wójt Gminy Konarzyny zaprasza na drugą edycję Targów Rolno-Przemysłowych i Wystaw Koni Zimnokrwistych, które odbędą się w dniach 4-5 września 2021 r. na terenie dawnego lotniska wojskowego w Konarzynach. Program targów oraz informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie oraz na stronie organizatora. Regulamin i Formularz zgłoszeniowy Targów w załączniku. Zgłoszenia wystawców przyjmowane będą do 19 sierpnia.

Ciągnik rolniczy na sprzedaż

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje o posiadaniu i chęci sprzedaży składnika rzeczowego majątku ruchomego w postaci ciągnika rolniczego URSUS C-360, którego szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 1. Oferty kupna należy kierować na piśmie do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie w terminie do 10 września 2021r. do godz.15 00. Informacje szczegółowe oraz formularz oferty znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

Ciągnik rolniczy na sprzedaż

  • Ciągnik rolniczy
  • Ciągnik rolniczy

Zagubiony pies

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowił psa, który od kliku dni błąkał się w Polskim Gronowie. Pies jest bardzo przyjazny i łagodny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej

Dziś Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej ustanowiony Uchwałą nr XXII/162/20 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 maja 2020r. W samo południe na gniewskim rynku z balkonu ratusza został odegrany hejnał, który rozbrzmiewał w cztery strony świata. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki serdecznie dziękuje kompozytorce hejnału Pani Jadwidze Mielke za upamiętnienie tego dnia odegraniem hejnału. 

IV BEACH VOLLEYBALL GNIEW 2021 Z HOTELEM NA WZGÓRZU

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 startuje pierwszy turnieju siatkówki plażowej – wchodzący w skład IV BEACH VOLLEYBALL GNIEW 2021 Z HOTELEM NA WZGÓRZU. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie oraz regulaminie turnieju.

Serdecznie zapraszamy.

Burze i ulewny deszcz

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu oraz porywy wiatru. Miejscami możliwy jest także grad. 

Data publikacji: 2021-07-16 13:58

Niedzielny turniej siatkówki plażowej za nami

W niedziele, 18 lipca na boiskach do siatkówki plażowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie odbył się turniej siatkówki plażowej IV Beach Volleyball Gniew z "Hotelem Na Wzgórzu". Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie Beata Czaja – Osiak. Zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim. W turnieju wzięło udział 13 par z Gniewu, Tczewa, Skarszew, Pelplina, Malborka, Świecia, Osia, Bydgoszczy, Elbląga i Starogardu Gdańskiego.

Trzecie podwórko NIVEA dla Gminy Gniew!

Kolejna grupa dzieci, tym razem z południowej części gminy, może już skakać z radości. W Opaleniu stanie trzecie już w naszej gminie podwórko talentów NIVEA, które udało się wygrać w ramach konkursu. Lokalizacja placu zabaw przy miejscowym zespole szkół znalazła się na drugiej pozycji w rankingu miejscowości do 20 000 mieszkańców. Oddano na nią aż 42 505 głosów. Dziękujemy!

Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze w gniewskim urzędzie

Od 19 lipca 2021 r. w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku mieszkańcy miasta i gminy Gniew otrzymają pomoc w zakresie składania wniosku i uzyskaniu dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Zapraszamy do kontaktu!

Działaj Lokalnie – organizacje z umowami na dofinansowanie projektów

W czwartek, 15 lipca w Klubie Rodzinnym „Zatorze” w Tczewie miało miejsce, podczas którego beneficjentom programu Działaj Lokalnie oficjalnie wręczone zostały umowy z dofinansowaniami na realizację projektów organizacji. Gminę Gniew reprezentowała na nim sekretarz Karolina Liebrecht, która w imieniu burmistrza osobiście złożyła na ręce przedstawicieli gniewskich grup gratulacje, upominki od gniewskiego samorządu oraz życzenia pomyślności realizacji społecznych pomysłów.

7 Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy przejechał przez Kociewie i Powiśle

W słoneczną niedzielę, 18 lipca ponad 70 rowerzystów stawiło się przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie, skąd startował 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy. Wydarzenie zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn. Zadanie dofinansował również Powiat Tczewski.  W rajdzie udział wziął burmistrz Maciej Czarnecki.

Nabór do szkoły wieczorowej w Gniewie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie prowadzi nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Podania można składać w sekretariacie szkoły. Szczegóły pod numerem tel. 58 535 35 77 lub adresem e-mail: zspgniew@powiat.tczew.pl. Uzupełnij swoje wykształcenie w szkole wieczorowej w Gniewie!

100 rocznica pożaru gniewskiej twierdzy

W nocy z 20 na 21 lipca minęła 100 rocznica pożaru zamku w Gniewie. Twierdza jest najokazalszym zabytkiem miasta, pamiętającym jego najdawniejsze i najświetniejsze czasy. Zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku, pełnił rolę domu krzyżackich komturów, będąc największą warownią zakonną po lewej stronie Wisły. W czasach polskich zamek był siedzibą starostów, w tym najsłynniejszego z nich - Jana Sobieskiego. W XIX wieku obiekt wielokrotnie przebudowywano. Ostatecznie spłonął w wielkim pożarze w 1921 roku.

Głos z terenu - Gniew na żywo w Radiu Głos

Dzisiaj Katolicka Rozgłośnia Internetowa Radio Głos prowadzi audycję na żywo prosto z serca naszego miasta - gniewskiego rynku. O mieście, jego atrakcjach, atutacj i planach rozwojowych rozmawiają z dziennikarzem radia ks. Zbigniewem Gełdonem burmistrz Maciej Czarnecki, sekretarz Karolina Liebrecht i rekonstruktor historyczny Stanisław Szmyt. Zapraszamy do oglądania!

Spotkanie z łowiecką bracią

W niedzielę, 18 lipca Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji 40-lecia współpracy Koła Łowieckiego „Darz Bór” Wejherowo z rolnikami z terenu gminy Gniew, gospodarującymi na terenach obwodu koła. Z tej okazji w kościele w Wielkich Walichnowach odbyła się msza święta w intencji myśliwych, po której zaproszono gości na spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kuchni.

Tereny rekreacyjne w gminie Gniew przygotowane do sezonu letniego

W ostatnich tygodniach Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie dokonał wizji terenów rekreacyjnych na terenie naszej gminy. Wykonano naprawy obiektów na placach zabaw i odnowiono elementy małej infrastruktury, zlokalizowane na terenach – śmietniki, ławki, wiaty, tablice informacyjne. Prace miały na celu przygotowanie miejsc rekreacyjnych do sezonu letniego. Zachęcamy Państwa do korzystania z nich i życzymy bezpiecznego i spokojnego wypoczynku!

Budowa strefowej przepompowni wody przy ul. Krasickiego w Gniewie

Trwa procedura oceny złożonych w ramach przetargu ofert na budowę strefowej przepompowni wody przy ul. Krasickiego w Gniewie. Zainteresowane wykonaniem inwestycji są dwie firmy – EKO-TECH z Gniewu oraz Zakład Usługowo -Produkcyjno – Handlowy „HIRSZ” ze Stężycy. Po wnikliwym zapoznaniu się z każdą z ofert i dokonaniu oceny, w najbliższym czasie wyłoniony zostanie wykonawca tego zadania.

Wycieczka do Krynicy Morskiej

W niedzielę, 18 lipca Sołectwo Szprudowo zorganizowało wycieczkę do Krynicy Morskiej. Wyjazdowi towarzyszyły wspaniała pogoda, wysokie, morskie fale i duża frekwencja. Sołtys Szprudowa Małgorzata Gajewska bardzo dziękuje wszystkim za udział w wyjeździe, a spółce Inwest-Kom za bezpieczny transport nad morze.

Teatralny piątek na zamku w Gniewie - wstęp wolny!

W imieniu organizatora, Fundacji "Damy Radę - z Kulturą" serdecznie zapraszamy na spektakl Krakowskiego Teatru Komedia pt. "Mąż i żona", autorstwa Aleksandra Fredry, w reżyserii Macieja Lusina. Sztuka wystawiona zostanie w piątek, 23 lipca o godz. 20.00 w scenerii gniewskiego zamku. Wstęp wolny!

Nowy element placu zabaw w GOSiR

We wtorek, 20 lipca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie uroczyście otwarto nowy element placu zabaw, którego sponsorem jest gniewska spółka Leca Polska. Obiekt oficjalnie przekazany został do zabawy najmłodszym przez przedstawicielkę firmy Joannę Wachowską, wiceburmistrz Joannę Kamińską oraz dyrektor ośrodka Beatę Osiak.

Vivat Vasa 2021

XX edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa w Gniewie prze nami! Brawurowe szarże husarii, intensywne ostrzały muszkietów i artylerii, jarmarczny zgiełk, kramy ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością oraz koncerty. To wszystko, co czeka nas podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa w weekend 6 - 8 sierpnia. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”. 

Święto Policji w Powiecie Tczewskim

W tym roku to już 102 rocznica powstania polskiej Policji. Wczoraj tczewscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Podczas gali awanse na wyższe stopnie otrzymało 48 funkcjonariuszy. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Marcin Malinowski, który w imieniu swoim oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

Akcja Kociewie - dzieje się w regionie

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń, które organizowane są na Kociewiu w najbliższym tygodniu i zapraszamy do skorzystania z atrakcji! W ofercie nie brakuje inicjatyw kulturalnych i sportowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy udanej zabawy!

Dożynki Województwa Pomorskiego w Pelplinie 18 września

Tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 18 września w Pelplinie i zostaną zorganizowane wspólnie z Powiatem Tczewskim oraz Miastem i Gminą Pelplin. Corocznym zwyczajem w programie obchodów dożynkowych zaplanowano Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy, do udziału w którym serdecznie zapraszamy! Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączniku.

Gniewscy mundurowi uhonorowani przez Burmistrza

Z okazji Święta Policji, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku oraz Dnia Policjanta, upamiętniającego powołanie w 1919 roku Policji Państwowej, który obchodzimy 24 lipca, włodarze gminy Gniew wyróżnili gniewskich funkcjonariuszy. Burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht osobiście podziękowali mundurowym za ich służbę i zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom naszej gminy.

Firma poszukuje działek pod budowę farm fotowoltaicznych

W związku z planowanym rozwojem branży odnawialnych źródeł energii (OZE), firma Arenella Sp. z o.o. poszukuje działek pod budowę farm fotowoltaicznych.

Szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń

W związku z rozporządzeniem wykonawczym komisji (UE) 2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021 r. ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń Inspekcja Weterynaryjna informuje, iż załącznik II powyższego rozporządzenia określa wzmocnione środki bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie. Dla przypomnienia cały powiat tczewski znajduje się na obszarze objętym ograniczeniami I, wskutek zmian rozporządzenia i ujednoliceniem kolorystyki z mapą KE, jest oznaczony kolorem niebieskim (dawniej: obszar ochronny- strefa żółta). Istotną rzeczą jest fakt, iż powyższe rozporządzenie zmienia również zasady bioasekuracji ASF w stadach trzody chlewnej.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 16 do 23 września 2021 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2002 roku z terenu miasta i gminy Gniew. Obowiązkowi stawienia się podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy do tej pory nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. W sierpniu zostaną wysłane wezwania imienne, jednakże nie otrzymanie wezwania nie zwalnia od dopełnienia obowiązku zgłoszenia się.

Straże pożarne z dofinansowaniami

OSP z terenu Gminy Gniew nieustannie prowadzą działania, by pozyskać środki finansowe na doposażenie jednostek. W ostatnim czasie ochotnicy pozyskali ponad 29 000 złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i ponad 9 000 złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gratulujemy!

Konkurs Vivat Vasa 2021 – wygraj atrakcyjne nagrody!

Rusza konkurs z okazji tegorocznego festiwalu historycznego Vivat – Vasa. Uczestnicy zabawy powalczą o dwie główne nagrody - bilet na sylwestrową noc na zamku w Gniewie oraz rower górski! Nie zabraknie również dodatkowych nagród: voucherów na kolacje oraz wejściówek ma bowling dla grupy 5 osób! Zapraszamy do udziału w zabawie! Akcja potrwa do 5 sierpnia. Szczegóły znajdziecie w regulaminie dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia.

Kajakowy piknik nad Wierzycą 3 września

W ostatnim czasie Sekretarz Miasta i Gminy Gniew Karolina Liebrecht wzięła udział w dwóch spotkaniach, podczas których, wraz z innymi samorządami i organizacjami z terenu Kociewia, rozmawiano o wspólnej promocji szlaku kajakowego Wierzyca. Jednym z działań będzie Kajakowy piknik nad Wierzycą, zaplanowany na 3 września.

Oferta pracy

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu poszukuje nauczyciela języka angielskiego w pełnym wymiarze godzin, który może podjąć pracę już od 1 września 2021 roku. Szczegóły w sekretariacie placówki pod numerem telefonu: 58 535 18 70 lub adresem e-mail: zsopalenie@gniew.pl.

Gniewianin Kazimierz Rajski Mistrzem Chełmży w Baśkę

Z okazji XLI Dni Chełmży 18 lipca w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Chełmży w Baśkę. Miło nam poinformować, że w turnieju udział wzięli gniewscy miłośnicy gry karcianej, którzy nie tylko reprezentowali naszą gminę, ale i odnieśli wspaniałe sukcesy, bowiem tegorocznym Mistrzem Chełmży został Kazimierz Rajski (klub Hotel Zamek Gniew, uzyskując maksymalną ilość punktów. Również w pozostałych kategoriach gniewscy baśkarze okazali się niezastąpieni, plasując się na pierwszych miejscach drużynowo i w parach. Serdecznie gratulujemy!

Gospel w drodze - koncert Młodzieżowego Chóru Juventus w Gniewie

Serdecznie zapraszamy na gospelową trasę koncertową z młodzieżowym chórem Juventus! Zespół swoją trasę rozpocznie w Gniewie. Muzyka gospel rozbrzmi w naszym mieście już w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia w kościele pw. św. Mikołaja.

Gradobicie w południowej części gminy – są zniszczenia

Wczoraj w południowym obszarze gminy Gniew, przez teren Włosienicy, Pieniążkowa, Ostrowitego, Opalenia i Widlic przeszło gradobicie. Nawałnica spowodowała zniszczenia upraw rolnych, silny wiatr łamał drzewa i uszkadzał budynki gospodarcze. Strażacy interweniowali kilkanaście razy. Włodarze gminy Gniew niezwłocznie podjęli działania, mające na celu wsparcie poszkodowanych.

Gmina Gniew z dofinansowaniem na modernizację drogi w Starym Młynie

Gmina Gniew otrzymała ponad 106 000 złotych ze środków budżetu Województwa Pomorskiego na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 228042G w miejscowości Stary Młyn. W ramach inwestycji na odcinku o długości 750 mb wykonane zostaną dwa pasy najazdowe z płyt JOMB. Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał już umowę o udzielenie dotacji. Włodarz dziękuje Wicemarszałkom Województwa Pomorskiego Leszkowi Bona i Wiesławowi Byczkowskiemu oraz Członkowi Zarządu Województwa Pomorskiego Józefowi Sarnowskiemu za wsparcie inwestycji.

Afrykański pomór świń

W związku z okresem zwiększonego ryzyka wystąpienia ognisk ASF w gospodarstwach utrzymujących świnie wskutek rozpoczęcia prac polowych, zbierania runa leśnego czy zwiększonej aktywności turystycznej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o zachowaniu zasad bioasekuracji. Na dzień 27 lipca 2021 roku, od początku roku stwierdzono 32 ogniska afrykańskiego pomoru śwń (ASF) u świń oraz 1873 przypadki ASF u dzików. Aktualna mapa występowania ASF w Polsce jest dostępna na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Spotkanie z poszkodowanymi w wyniku wczorajszej nawałnicy

W piątek, 30 lipca o godz. 12.00 w Domu Kultury w Opaleniu odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy wszystkie osoby, których dorobek ucierpiał w wyniku wczorajszej nawałnicy. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele gminnego samorządu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy przekażą uczestnikom spotkania ważne informacje dotyczące wsparcia, udzielanego poszkodowanym.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Ta największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie stała się symbolem heroizmu Polaków i ich umiłowania wolności. Gdy wybiła godzina "W", 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17.00, ludność Warszawy stanęła do zbrojnej walki ze znienawidzonym okupantem. Zdolni do noszenia broni ruszyli w bój. Na odzyskanych z rąk Niemców skrawkach miasta powstały zalążki polskiej władzy. W 2009 r. Sejm ustanowił 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Dziś o godzinie 17.00, na znak pamięci o bohaterskich i walecznych powstańcach w Gniewie zawyją syreny alarmowe. Pamiętamy!

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W urzędzie miasta i gminy w Gniewie trwa obecnie posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział biorą sekretarz Karolina Liebrecht, pracownicy Gminnego Centrum Reagowania, zastępca kierownika M-GOPS-u Anna Sosik oraz pracownicy gniewskiego urzędu. Uczestnicy spotkania rozmawiają o stratach, jakie ponieśli mieszkańcy gminy Gniew podczas wczorajszych nawałnic oraz możliwościach udzielenia pomocy poszkodowanym.

Mobilne Punkty Spisowe ruszyły

Na terenie gminy Gniew działają już Mobilne Punkty Spisowe, w których mieszkańcy mogą dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Do tej pory rachmistrzowie spisowi pełnili dyżury punktach w Kolonii Ostrowickiej oraz w Jeleniu, 28 i 29 lipca. Informujemy, że Mobilne Punkty Spisowe we wskazanych miejscach dostępne są dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew. Przypominamy również, że w gniewskim urzędzie funkcjonuje stały punkt spisowy, czynny w godzinach pracy instytucji.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.