OSP w Jeleniu w piątek i sobotę zorganizowało zbiórkę złomu i makulatury. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Łącznie zebrano aż 2 280 kg złomu i ponad 300 kg makulatury. Pozyskane środki ze sprzedaży materiałów pokryły koszt drzewek i pomogą strażakom w zakupie nowego sprzętu. Ochotnicy dziękują wszystkim uczestnikom akcji.
Pracownicy i dyrekcja Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie wierzą, że w młodych mieszkańcach Gniewu tkwi potencjał. Dlatego stworzyli oni program stypendialny, który będzie wspierał przyszłych inżynierów. W czerwcu tego roku odbędzie się finał pięcioletniej edycji programu skierowanej do gimnazjalistów. Jednocześnie po raz pierwszy nagrody trafią też do uczniów kończących ósme klasy.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom interesantów, z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew powstał kącik dla najmłodszych. Dzieci przy stoliku mogą kolorować i spokojnie czekać na swoich opiekunów załatwiających sprawy urzędowe. Nie obawiajmy się już wizyty w naszej instytucji z podopiecznymi. Teraz dzieci również będą miały swoje zajęcie w magistracie.
W imieniu prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego informujemy, że dnia 16 kwietnia, we wtorek odbędzie się manifestacja szkół tczewskich i z terenu powiatu pod nazwą ,,Łańcuszek światła z wykrzyknikiem". Manifest jest wyrazem solidarności z innymi miastami w Polsce, w których odbywają się podobne wydarzenia.
Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia poczujemy przedsmak Wielkiej Nocy. Serdecznie zapraszamy najpierw do Gniewu na świąteczny jarmark, a następnie do Gogolewa, gdzie odbędzie się jedyna w swoim rodzaju Kociewska Niedziela Palmowa. Wierni będą mieli okazję poświęcić woje wielkanocne palmy, z którymi następnie będzie można wziąć udział w procesji ulicami wsi. Chętnych zapraszamy również do Tymawy, w której również zorganizowany zostanie wielkanocny jarmark charytatywny. Życzymy mile spędzonej niedzieli!
Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbędzie się II Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019. Zainteresowani sportowcy mogą dokonywać zapisów w dniu turnieju od godz. 9.00. Zawody rozpoczną się o godz. 9.30. Regulamin wydarzenia, karty zgłoszenia i inne wymagane dokumenty znajdą Państwo TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!
Już w najbliższy weekend, 13 i 14 kwietnia piłkarze z terenu gminy Gniew rozegrają kilka meczów. Zachęcamy do kibicowania zarówno juniorom, jak i seniorskim drużynom, którzy zmierzą się ze swoimi rywalami w Gniewie i na wyjazdach. Życzymy powodzenia!
9 kwietnia odbyło się spotkanie dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy gniew, dotyczące funkcjonowania organizacji, w tym w szczególności zasad prowadzenia sprzedaży okolicznościowej. Zebranych na spotkaniu powitał burmistrz Maciej Czarnecki, dziękując gospodyniom za zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.
26 marca 2019 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Bytoni k. Zblewa odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie kapituły przyznającej honorowe tytuły: Ambasador Kociewia i Perełka Kociewia. Pomysłodawca Ambasadora Kociewia, gospodarz miejsca i prezes zblewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Tomasz Damaszk zaproponował nową kategorię, którą będą honorowani biznesmeni kociewscy.
Nowy budynek przy szkole podstawowej w Gniewie nabiera kolorów. Na jego elewacji pojawiły się różnobarwne elementy, które zdobią obiekt. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz nowego budynku. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z placu budowy. Fotoreportaż, który na bieżąco prowadzi Szkoła Podstawowa nr 1 zobaczyć można TUTAJ.
Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego do zgłaszania kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
W związku z pierwszym posiedzeniem Okręgowej Komisji Wyborczej podajemy do publicznej wiadomości komunikat w sprawie przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego oraz komunikat o składzie, siedzibie i dyżurach Okręgowej Komisji Wyborczej. Szczegóły w załącznikach.
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie w dniach 8,9 kwietnia zorganizował zawody międzyszkolne dla młodzieży ze szkół podstawowych gminy Gniew. Celem igrzysk było wyłonienie najlepszej drużyny z terenu gminy, która pod koniec kwietnia wystąpi na zawodach powiatowych w Pelplinie i Subkowach.
W imieniu Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie z oddziałami przedszkolnymi zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny o charakterze charytatywnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia w godzinach 7.30-12.00 przy kościele parafialnym w Tymawie. Na stosikach znajdą się między innymi palmy, pisanki, stroiki - prace konkursowe wykonane przez podopiecznych szkoły.
Zapraszamy na kolejny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia. Tego dnia będziemy mogli nabyć różnorodne ozdoby świąteczne, domowe wypieki wśród których na pewno nie zabraknie bab wielkanocnych i tradycyjnych mazurków. Do zobaczenia!
Zespół Delta Optical zaprasza na spotkanie fascynatów makro i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach. Wraz z końcem sierpnia w otoczeniu Gór Świętokrzyskich rozpocznie się dziewiąta już edycja AstroShow. W tym roku za kwaterę główną posłuży nam wyjątkowy obiekt – ulokowane we wnętrzu nieczynnego kamieniołomu Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej.
9 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie odbył się XVII Regionalny Przegląd Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. W tegorocznej edycji wzięło udział 16 zespołów KGW i DPS-ów z Kociewia. Celem przeglądu jest pobudzanie aktywności społeczeństwa wiejskiego oraz promocja działań związanych z rozwojem wrażliwości estetycznej inspirowanej kulturą i tradycją. Gminę Gniew w tym roku reprezentował Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach. W wydarzeniu udział wzięła Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska.
8 kwietnia burmistrz Maciej Czarnecki odbył spotkanie z przedstawicielami spółki Iwest-Kom oraz kierownik Referatu Społecznego gniewskiego urzędu, podczas którego wspólnie rozpoczęto rozmowy nad zmianami w organizacji dowozów szkolnych. Włodarzom zależy, aby dowozy szkolne były otwarte dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew i bardziej dostępne na terenach wiejskich.
Przy fosie zamkowej na ul. Wąskiej został już przygotowany plac, który pełni rolę nowego parkingu, dzięki czemu na Starym Mieście powstało około 30 nowych miejsc postojowych. Wjazd na parking przy ul. Wąskiej odbywa się przez ul. Zamkową. Jak widać, parking służy naszym mieszkańcom.
W celu skuteczniejszego zarządzania dobroczynną polityką Mikrostyku powołana została fundacja Stacja Mikrostyk. Jest to przełomowy moment w funkcjonowaniu firmy, który znacząco zmieni bieg jej działalności w ramach strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego.
Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego w związku z realizacją projektu Husaria – Chluba Oręża Polskiego – cykl warsztatów z jazdy dawnej ogłasza nabór uczestników do projektu. Projekt Husaria – Chluba Oręża Polskiego – cykl warsztatów z jazdy dawnej polega na zorganizowaniu 3 całodniowych zajęć dla 15 mieszkańców obszaru LGD, pasjonatów husarii i rekonstrukcji historycznej. Zajęcia będą odbywały się na koniach dostarczonych przez prowadzącego szkolenie.
W sobotę, 13 kwietnia na sportowo ruszą 3 urodziny parkrun Tczew. Osoby, którym nie straszne są długie dystanse mogą tego dnia sprawdzić swoje siły pokonując trasę długości 5 km w dowolnym tempie. Jeśli liczba uczestników Parkrunu w tym roku przekroczy 702 osoby, Tczew stanie na pierwszym miejscu pod względem frekwencji w Polsce.
Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.
Ochrona środowiska, to coraz bardziej powszechny temat. Jego istota dociera do coraz większej grupy działaczy. Stajemy się coraz bardziej świadomi.. Odwiedzając południowe części naszej gminy w tym tygodniu będziemy mogli zobaczyć, co znaczy żyć w zgodzie z naturą. Sołectwa z Jelenia i Kolonii Ostrowickiej działają ,,na zielono”.
Z inicjatywy Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni zorganizowana została akcja ,,Woreczek ryżu’’, wspierająca pomoc dzieciom w Kenii i Ekwadorze. Posługują tam franciszkańscy misjonarze, a porcja 100 gram ryżu to często dla mieszkańców tych krajów jedyny posiłek w ciągu całego dnia.
Do czwartego meczu, na wygraną czekali zawodnicy Keramzytu Szprudowo. W pierwszej kwietniowej kolejce Ligi Okręgowej podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, po emocjonującym meczu, pokonali na wyjeździe Czarnych Przemysław. Bez punktów wróciły z wyjazdowych spotkań drużyny Mewy i Sobieskiego. Pierwsi w spotkaniu 16. kolejki Klasy A, przegrali z Relaxem Ryjewo, natomiast drudzy, w ramach tej samej serii gier Klasy B, ulegli OTS Osiek.
Zbliżają się kolejne rajdowe emocje na terenie Powiatu Kwidzyńskiego. Między innymi przez gminę Gniew przejadą rajdowe auta podczas IV Rajdu Kwidzyńskiego, który odbędzie się 13 i 14 kwietnia. Uczestnicy, dzięki pomocy Nadleśnictwa Starogard i przychylności gminy Gniew pokonają trasę Widlice.
8 kwietnia, podczas Walnego Zgromadzenia Członków Fundacji Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia”, w którym uczestniczył burmistrz Maciej Czarnecki, rozdano certyfikaty-portfolia absolwentom kursu, wśród których nie zabrakło także aktywnych i chętnych do działania na rzecz lokalnej społeczności mieszkańców naszej gminy: Kamili Majdzińskiej, Rafała Kwiatkowskiego, Tomasza Kordunowskiego. Kurs zakończył również nasz włodarz Maciej Czarnecki.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka