Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Neo-Nówka w Tczewie
2015.10.29
-

Kabaret Neo-Nówka wraz z Agencją Artystyczną "Joanna" serdecznie zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy koncert  Neo-Nówki podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. Występ odbędzie się 20 listopada br. o godz. 17:00 w Tczewie.

Mewa Gniew pokonała 8:1 drużynę AP Malbork
2015.10.29
-

W ostatniej kolejce zmagań piłkarskich Weber Szprudowo zremisował z drużyną Spójnia Sadlinki 2:2, Sobieski Gniew zremisował 1:1 z Pogonią Prabuty, Wisła Walichnowy uległa 0:8 Pogoni Smętowo, a Mewa Gniew pokonała 8:1 drużynę AP Malbork. Weber Szprudowo zremisował z drużyną Spójnia Sadlinki 2:2. W tabeli uplasował się na 6 miejscu, mając  na koncie 16 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 6 pkt. zajmuje 13 lokatę. W ostatniej kolejce drużyna zremisowała 1:1 z pogonią Prabuty.

Pokaz fajerwerków
2015.10.28
-

Informujemy, iż w czwartek 29 października, ok. godz 23:00, na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Przez pryzmat przeżyć
2015.10.28
-

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księdza Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie odbyło się kolejne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Różnorodność tematyczna przygotowanych do dyskusji pozycji zgromadziła wielu entuzjastów dobrej książki.

Rusza cykl turniejów w halową piłkę nożną
2015.10.28
-

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zaprasza młodzież szkół podstawowych na jesienno-zimowy cykl turniejów w halową piłkę nożną o "Puchar Dyrektora GOS". Zgłoszenia do 14 listopada, do godz. 8:55.

Gniewianie występowali w Filharmonii Pomorskiej
2015.10.28
-

Brązowy Kamerton wyśpiewali członkowie gniewskiego chóru Cantores Minores podczas największego i najbardziej renomowanego konkursu chóralnego dla dzieci i młodzieży. Nagrodę odebrali 25 października w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Równać Szanse 2015
2015.10.28
-

Jeszcze przez 8 dni Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży czeka na wnioski w Regionalnym Konkursi Grantowym w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój młodych ludzi pod względem umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Pamiętny dzień dla każdego pierwszoklasisty
2015.10.28
-

14 października 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie, był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania, podczas której pierwszoklasiści dołączyli  do grona uczniowskiej braci. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną w intencji całej wspólnoty szkolnej przez katechetę – ks. Janusz Wachowskiego, w której uczestniczyli zaproszeni goście i cała społeczność szkoły.

Ogłoszenie burmistrza
2015.10.28
-

Informujemy, że w środę, 28 października, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 30 października, w godzinach 8.00-11.00.

XIV Sesja Rady Miejskiej
2015.10.27
-

XIV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 28 pażdziernika br. (środa) o godz. 11.00 w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. Tematem głównym obrad radców będzie przyjęcie sprawozdania o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Gniew w roku szkolnym 2014/2015, z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Społeczno- Gospodarczego Gminy Gniew na lata 2009-2020 określonych celów zgodnie z pismem SBR 0002.2015 z dnia 8 kwietnia 2015 r.

Śpiewając modlili się podwójnie
2015.10.27
-

W piątek, 23 października odbył się XVII Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem „Jan Paweł II- Patron rodziny”. Impreza zorganizowana została przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. W przeglądzie udział brać mogli mieszkańcy gminy Gniew mający minimum 6 lat. Ich zadaniem było zaśpiewanie dwóch pieśni religijnych w tym, jednej Maryjnej.

"Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień"
2015.10.27
-

Gdańsk zaprasza miłośników kaszy na warsztaty kulinarne "Pod znakiem kaszy" ze znawcą polskiej kuchni Andrzejem Polanem w ramach ogólnopolskiej kampanii "Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień". Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 29 października br.

Harmonogram prac nad projektami współpracy
2015.10.27
-

Ruszają prace nad projektami Wieloletniego i Rocznego Programu Współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Poniżej prezentujemy harmonogram działań z tym procesem związanych.

Ważne dla parafian
2015.10.27
-

Parafia św. Mikołaja w Gniewie pragnie poinformować, że od dzisiaj, tj. 27 października, można w biurze parafialnym rezerwować Msze Święte na nowy, 2016 rok. Zachęcamy wszystkich, którzy będą obchodzili jubileusze małżeństwa w nadchodzącym roku, aby terminy Mszy Świętych zarezerwowali, jak najszybciej.

Grupa 4B w gniewskim gimnazjum
2015.10.27
-

W środę, 21 października w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie goszczono grupę o nazwie "Boża Banda Byłych Bandytów". Jak udało się im wrócić z miejsca, dokąd wielu nieświadomie zmierza, a skąd normalnie się już nie wraca,  opowiadali uczniom klas pierwszych i drugich gniewskiego gimnazjum. Uczniowie wsłuchiwali się w autorskie historie ludzi, którzy przeszli przez więzienia, nałogi, odrzucenie. Bowiem członkowie grupy "BBBB" mają za sobą problemy z uzależnieniami, często też konflikty z prawem.

Szachy - rozrywka królów
2015.10.27
-

Uczniowie Gimnazjum im. Józefa Hallera w Gniewie sprawdzili swoje umiejętności w królewskiej grze podczas XVII Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Szachach. Gimnazjaliści pokonali uczniów z Dąbrówki Tczewskiej, natomiast ulegli reprezentantom z Tczewa. Drużyna uczniowska w składzie: Janaszczyk Natalia (I B), Kępiński Szymon (II D), Saniuk Krzysztof (I E) i Drągowski Bartosz (III C), pod opieką pana Tomasza Janickiego, zajęła ostatecznie drugie miejsce w tej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kultura ludowa i tradycyjna
2015.10.27
-

Ruszył nabór do ministerialnego programu „Kultura ludowa i tradycyjna”. Celem priorytetu jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania. W ramach programu będzie realizowane nowe zadanie ”Mistrz tradycji”, którego celem jest wspieranie procesu transmisji międzypokoleniowej w obrębie danej wspólnoty kulturowej przejawiającego się w bezpośrednim międzyludzkim przekazie wiedzy, umiejętności, funkcji.

Stypendia dla uczennic z ZSP w Gniewie
2015.10.27
-

23 października w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To zaszczytne wyróżnienie otrzymały również dwie uczennice z ZSP w Gniewie. Stypendia Prezesa Rady Ministrów swym zasięgiem objęły szkoły z powiatów: chojnickiego, karturskiego, człuchowskiego, bytowskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego.  Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie stypendia otrzymały Dominika Witte z klasy III LO oraz Emilia Karcz z klasy III Technikum. Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII Festiwal Twórczości Kociewskiej
2015.10.27
-

21 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbyły się eliminacje rejonowe w kategorii recytacje dla uczniów powiatu tczewskiego. Reprezentantka ZSP w Gniewie w finale. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie reprezentowała Weronika Frymarska, uczennica klasy II B technikum hotelarstwa. Przed jury zaprezentowała wiersz pt. „Julek” Emilii Rulińskiej ze zbioru Ziamnio ma mniła. Uczennica otrzymała wyróżnienie oraz dyplom  i nagrodę książkową. Zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 18 listopada 2015 r. Weronice składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Mama może wszystko
2015.10.27
-

Zapraszamy wszystkie mamy, które są aktywne i chcą powrócić na rynek pracy na bezpłatne szkolenie „Mama może wszystko…” finansowane ze środków Funduszy Europejskich. Zajęcia odbędą się 3 listopada w Gdańsku.

Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
2015.10.27
-

14 październik okazał się bardzo pracowitym dniem dla Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której pierwszoklasiści uroczyście dołączyli do grona społeczności uczniowskiej. Nie zapomniano również o obchodach Dnia Papieskiego.

Zapisz się na karate
2015.10.26
-

Przypominamy o możliwości uczestniczenia w darmowych, stałych zajęciach Karate Tradycyjnego dla dzieci w wieku szkolnym. Treningi prowadzone są przez dyplomowanego trenera Karate Tradycyjnego senseia Kazimierza Maruta (3 Dan). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki od godziny 17.00 i piątki od godziny 16.00 w hali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Gniewie. Wszelkie informacje pod nr tel. 601-67-07-94. 

Informacja o wyborze wniosku na realizację inicjatywy lokalnej
2015.10.26
-

Informujemy, że rozpatrzony został wniosek na realizację zadania publicznego Gminy Gniew  w ramach inicjatywy lokalnej, którego realizacja nastąpi w 2016 roku. Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, po uwzględnieniu rekomendacji Komisji Konkursowej, wybrana została do realizacji inicjatywa pn. “Żyć ładniej – działania we wsi Jelenica”.

"Każdy z nas kiedyś marzył, żeby aktorem zostać"
2015.10.26
-

W piątek 23 października Świetlica Wiejska w Opaleniu zmieniła się w teatr. Wszystko to za sprawą Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Młodzi artyści zachwycili zgromadzoną publiczność świetną grą aktorską, pięknymi strojami oraz charakteryzacją. Zabawie nie było końca.

Nowy numer do parafii
2015.10.26
-

Parafia św. Mikołaja w Gniewie ma nowy numer telefonu. Obecnie osoby, które chciałyby skontaktować się z probostwem powinny to robić na numer telefonu komórkowego 609 566 333.

Już w niedzielę wybory
2015.10.23
-

Przed nami wybory do parlamentu. 25 października 2015 r. oddamy głosy na kandydatów na posłów i senatorów. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00. Każda osoba, która uda się do lokalu wyborczego w dniu głosowania i pomyślnie przejdzie weryfikację przeprowadzoną przez komisje wyborczą otrzyma dwie karty do głosowania - jedną w wyborach do Sejmu, drugą do Senatu. W każdej książeczce głosujący będzie mógł wybrać tylko jednego kandydata. Aby tego dokonać w miejscu przy nazwisku kandydata należy postawić znak "X".

Informacja dla Komisji Wyborczych
2015.10.23
-

Nawiązując do pisma Sekretarza Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku z dnia 22 października 2015 r. informuje i przypomina się o zmianie czasu na zimowy (zmiana wskazań zegara z godziny 3.00 na 2.00). W związku z powyższym prosi się Obwodowe Komisje Wyborcze oraz Mężów Zaufania, aby zmianę czasu uwzględnili w godzinach podjęcia czynności w dniu głosowania (szczególnie jego rozpoczęcia).

Bal Świętych alternatywą dla Halloween
2015.10.23
-

W przededniu święta Wszystkich Świętych w Tczewie odbędzie się trzecia edycja Balu Świętych. W programie znajdą się m.in. tańce, występy, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za anioły i postacie świętych. - Bal Świętych to czas na zabawę, tańce, występy, ale również modlitwę, aby uczcić wszystkich świętych – podkreśla organizator, ksiądz Krystian Feddek z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Trzymajmy kciuki za Cantores Minores
2015.10.23
-

W ten weekend rusza Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. To już trzydziesta piąta edycja imprezy organizowanej przez bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. Bydgoski konkurs to największy i najbardziej renomowany konkurs chóralny adresowany do dzieci i młodzieży. W jego dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie ponad 38 tysięcy uczestników.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.