Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Środa Popielcowa i Wielki Post

2016.02.10
-

W środę, 10 lutego przeżywamy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi i posypaniem popiołem odprawione w gniewskim kościele zostaną o godz.: 6.15, 8.00, 11.00, 16.30 i 18.00. Msza Święta zwyczajowo odprawiana o godz. 17:00 odbędzie się o godz. 16.30. Od środy zaczynają się także rekolekcje wielkopostne.

Debata o funduszach

2016.02.10
-

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Departament Rolnictwa i Środowiska, Pełnomocnikiem Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa serdecznie zaprasza do udziału w debacie pt. „Fundusze europejskie dla zrównoważonego rozwoju w regionach – woj. pomorskie.”

Międzynarodowy Dzień Kociewia

2016.02.10
-

Dokładnie dzisiaj, 10 lutego, przypada Międzynarodowy Dzień Kociewia. Ideą tego dnia jest wspólne przeżycie emocji związanych z Kociewiem. Jest nas Kociewiaków około 340 tysięcy, a Kociewie to 3,5 tys. km2. Jeden procent Polski i jeden procent Polaków to Kociewie i Kociewiacy.

 

Kwalifikacja wojskowa

2016.02.09
-

W dniach 19, 22 i 23 lutego 2016 roku odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn z terenu Miasta i Gminy Gniew urodzonych w 1997 roku. Kwalifikację przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska w Tczewie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP przy ul. Jana Sobieskiego 10.

Ogłoszenie GOS

2016.02.09
-

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie uprzejmie informuje, że zgodnie z zapisem umieszczonym w „Rocznym programie współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok” planuje zlecenie zadań w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w II kwartale bieżącego roku. Obecnie jednostka prowadzi konsultacje dotyczące rodzaju zadania i wielkości planowanych środków finansowych.

Awaria poczty elektronicznej

2016.02.09
-

We wtorek, 9 lutego, z przyczyn niezależnych od pracowników, wystąpiła w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew awaria poczty elektronicznej. Za utrudnienia przepraszamy.

Wybory sołeckie 2016

2016.02.09
-

W niedzielę, 24 kwietnia w dziewiętnastu sołectwach odbędą się wybory sołtysa. Głosować będzie można w godz. od 10.00 do 16.00. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wyborczym. Szczegóły w załączniku.

Kosmos i karnawał

2016.02.09
-

Mamy dziś dla państwa zdjęcia i relacje z Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu w Wielkich Walichnowach i z balu karnawałowego w Polskim Gronowie.

VIII Turniej Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Piłce Siatkowej

2016.02.09
-

W niedzielę, 7 lutego br. odbył się VIII Turniej Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Piłce Siatkowej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, dla reprezentantów miast i gmin powiatu tczewskiego – pracowników urzędów oraz radnych. W każdym zespole musiały występować minimum dwie kobiety.

Dyktando 2016

2016.02.08
-

W środę, 3 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki odbyła się XII edycja zmagań o tytuły najlepszych ortografów ziemi gniewskiej. Swoje umiejętności władania poprawną polszczyzną i wiedzę z zakresu ortografii sprawdziło 56 mieszkańców naszej gminy.

Wniosek o referendum odrzucony

2016.02.08
-

W dniu 16 listopada 2015 r. zostało złożone powiadomienie grupy obywateli o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. W dniu 4 lutego 2016 r. Komisarz Wyborczy w Gdańsku wydał Postanowienie Nr 4/2016, w którym wniosek ten odrzuca.

Informacja dla kombatantów i osób represjonowanych

2016.02.08
-

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych informuje, że w roku 2016 nie przewidziano środków przeznaczonych do przekazania gminom na wykorzystanie zadań z zakresu pomocy pieniężnej dla kombatantów i innych osób uprawnionych. Osoby w trudnej sytuacji mogą się jednak zwracać bezpośrednio do Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Biblioteczne ferie

2016.02.08
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza dzieci na „biblioteczne ferie” . Przez dwa tygodnie na wszystkich, którzy odwiedzą książnicę czeka szereg atrakcji, wśród nich przedstawienie teatralne, warsztaty taneczne i zabawy ruchowe. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00. Zapraszamy.

Znasz tego psa?

2016.02.08
-

Dzisiaj, 8 lutego, w Ostrowitem w okolicy dawnej szkoły, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Został on tam najprawdopodobniej podrzucony/przywieziony samochodem. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Walentynkowy Maraton Filmowy

2016.02.08
-

Pod taką nazwą uczniowie z klas I a i III d wraz z wychowawcami Katarzyną Puczyńską i Renatą Reńską już po raz drugi realizowali przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Bal karnawałowy w Tymawie

2016.02.08
-

We wtorek, 2 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie odbył się bal karnawałowy pod hasłem ,,Gwiazdy Hollywood’’. Chętni przedszkolacy i uczniowie mogli tego popołudnia wcielić się w swoją ulubioną postać ze świata muzyki czy filmu. Tak więc na szkolnym korytarzu można było spotkać piękną Marlin Monroe, idolki nastolatek: Britney Spears, Katy Perry czy Jessicę Albę. 

Konkursy, tańce i karnawałowa zabawa

2016.02.08
-

W klubie Seniora „Wesoła Jesień” odbyło się 6 lutego ostatnie spotkanie karnawałowe. Ten, kto nie brał udziału w tej imprezie, nie jest sobie w stanie wyobrazić, jak wspaniale potrafią się bawić seniorzy.

Bal Karnawałowy najmłodszych w Zespole Szkół w Opaleniu

2016.02.08
-

W Świetlicy wiejskiej w Opaleniu aż huczało od podekscytowanych głosów dzieci, zgromadzonych licznie na Balu Karnawałowym „Latającym dywanem na Karnawał w Rio”. Malownicze kreacje, inspirowane marzeniami dzieci to wyniki starań rodziców, którzy przygotowali stroje dla dzieci i pomagali zorganizować imprezę.

Darmowy maraton fitness

2016.02.05
-

W zdrowym ciele zdrowy duch! Przyjdź i naładuj się pozytywną energią. Jedyne co musisz zrobić  to zabrać wygodne obuwie sportowe, strój i matę. Oprócz  dawki zdrowych ćwiczeń, masz szansę na nagrody, ponieważ w trakcie  maratonu nie zabraknie konkursów z nagrodami. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na darmowy maraton fitness, który odbędzie się 20 lutego w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

III Pomorskie Forum Nasienne

2016.02.05
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na III Pomorskie Forum Nasienne, które odbędzie się 22 lutego 2016 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Szczegóły w załączniku.

Nowe władze LOT Kociewie

2016.02.05
-

2 lutego br. to bardzo ważny dzień dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE - koniec kadencji i wybór nowych władz stowarzyszenia. Walne Sprawozdawczo-Wyborcze odbyło się w Starogardzie Gdańskim. Poprowadził je Prezes Zarządu Leszek Burczyk. Przedstawiono syntetyczne sprawozdania z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej w mijającej, trzeciej kadencji (2012-2015).

Miejcie dziś wesołe minki, bo są przecież Walentynki

2016.02.05
-

W czwartek, 4 lutego, w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, zrealizowano projekt edukacyjny z okazji Dnia Zakochanych pod hasłem ”Miejcie dziś wesołe minki, bo są przecież Walentynki!”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było m.in.: kultywowanie tradycji i zwyczajów różnych narodów, prezentacja osiągnięć artystycznych uczniów oraz integracja całej społeczności szkolnej poprzez wspólny udział w zabawie.

Diamentowe Gody

2016.02.04
-

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwa Reginę i Edwarda Erdanowskich z Jaźwisk, którzy przeżyli razem 60 lat i tym samym doczekali Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali czworo dzieci, doczekali się dziewięciorga wnuków i siedmiu prawnuków. Otoczeni kochającą rodziną, tryskają energią i radością.

„Królewscy Gniew” na podium

2016.02.04
-

W niedzielę, 10 stycznia w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano ostatnią turę rozgrywek „Młodzieżowej ligi piłki nożnej halowej”. W zawodach wystartowało siedem zespołów powiatu tczewskiego i starogardzkiego. Łącznie około osiemdziesięciu zawodników uczestniczyło w cyklicznych rozgrywkach piłki nożnej halowej. W ostatecznej kwalifikacji „Królewscy Gniew” zajęli drugie miejsce. Gratulujemy.

Marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz

2016.02.03
-

Z takim hasłem Smerfy z Przedszkola "Bajeczna Kraina" rozpoczęły swój piątkowy dzień w przedszkolu. Tego dnia każdy z maluchów miał na głowie symbol marzeń, a po środku sali stanęło drzewko marzeń. To właśnie na nim dzieci wieszały gwiazdki, na których rysowały swoje marzenia.

Wieści z gniewskiego gimnazjum

2016.02.03
-

Projekty, konkursy, spotkania, to wydarzenia z ostatnich tygodni, jakie miały miejsce w gniewskim gimnazjum. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami. Polecamy również stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco oglądać można zdjęcia z działalności placówki.

Dzień Babci i Dziadka w tymawskiej podstawówce

2016.02.03
-

Gwarno i tłoczno zrobiło się 23 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie. A wszystko to za sprawą licznie przybyłych z okazji ich święta, Babć i Dziadków. Spotkanie rozpoczęła dyrektor placówki Anna Karcz, serdecznie witając przemiłych gości, następnie zaś odbyła się część artystyczna.

FAMA szuka pracowników

2016.02.02
-

Spółka FAMA poszukuje pracowników na stanowiska: ślusarz ,ślusarz (operator stacji prób), handlowiec i spawacz. Szczegółowe informacje o stanowiskach pracy i wymaganiach znajdą Państwo w załącznikach.

Przedszkolaki w muzeum

2016.02.02
-

27 i 28 stycznia dzieci z gniewskiego przedszkola odwiedziły muzeum w Piasecznie, gdzie znajduje się wystawa pluszaków Agaty Jaworskiej oraz wystawa sprzętów gospodarstwa domowego, używanych w przeszłości. Przedszkolaki nie tylko oglądały eksponaty, ale mogły je dotknąć i wypróbować.

Silny wiatr

2016.02.02
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wystąpienie silnego wiatru 2 lutego w godz. od 18.00 do 12.00 3 lutego. Wiatr może przybrać prędkość od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy i nad ranem.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.