Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Spotkanie informacyjne dla organizacji
2016.03.29
-

W związku z ogłoszonym 23 marca br. otwartym konkursem ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: “Organizowania i upowszechniania kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych” zapraszamy przedstawicieli organizacji zainteresowanych udziałem w konkursie na spotkanie informacyjno – szkoleniowe, które odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 16.30 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych (Plac Grunwaldzki 45, Pracownia Orange).

E-partycypacja, czyli jak razem podejmować decyzje
2016.03.29
-

Gmina Gniew od 2015 r. bierze udział w międzynarodowym projekcie „Cyfrowe miasta dla inteligentnej Europy”. Celem działań projektowych ma być zachęcanie do demokratycznego i obywatelskiego uczestnictwa obywateli w życiu publicznym, poprzez poszerzanie wiedzy obywateli na temat procesu kształtowania polityki Unii Europejskiej i promowanie możliwości społecznego i międzykulturowego zaangażowania oraz wolontariatu na poziomie Unii.

Nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”
2016.03.29
-

Do 3 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie pomorskim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka pula grantów o łącznej sumie 40 000 zł.

Stop wypalaniu traw!
2016.03.29
-

Już od wielu lat przyjście wiosny, wiąże się z wyraźnym wzrostem liczby wyjazdów jednostek straży pożarnej do zdarzeń związanych z pożarami traw na nieużytkach, poboczach szlaków komunikacyjnych, jak również w obrębie zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Podczas tegorocznej przerwy świątecznej odnotowano aż 5 tego typu interwencji. Pamiętajmy, że strażacy biorący udział w akcji gaśniczej pożarów spowodowanych wypalaniem traw, mogą być w tym czasie potrzebni również w innym miejscu.

Referendum w Gniewie
2016.03.29
-

W Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych pojawiała się informacja dot. referendum w sprawie odwołania ze stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił postanowienie Komisarza Wyborczego o odrzuceniu wniosku inicjatorów referendum, uznając tym samym, że inicjatorzy referendum zebrali wymaganą ilość podpisów.

Apel o pomoc dla pogorzelców!
2016.03.29
-

W środę, 16 marca, pożar pozbawił dorobku całego życia czteroosobową rodzinę Państwa Kowalskich. Mimo szybkiej reakcji straży pożarnej, poniesione straty są ogromne. Dom obecnie nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania. Konieczny jest jego kapitalny remont. W związku z tą tragedią, apelujemy do ludzi dobrego serca o pomoc dla pogorzelców.

Dofinansowanie azbestowych działań
2016.03.29
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że osoby, które planują w bieżącym roku usuwać wyroby zawierające azbest, mogą składać wnioski o dofinansowanie na ich demontaż, transport i unieszkodliwienie do 31 marca 2016 roku. Szczegóły w załączniku. 

Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew - nabór wniosków
2016.03.29
-

Miasto i Gmina Gniew ogłasza konkurs pn. Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew (edycja 2016). Wnioski należy składać do 9 maja. Celem konkursu jest wyłonienie spośród zgłoszonych zadań tych, których realizacja spowoduje redukcję substancji szkodliwych do atmosfery, a następnie dofinansowanie ich realizacji w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i ze środków budżetu Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Weosłych świąt!
2016.03.25
-

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Samorząd Gminy Gniew składa wszystkim Mieszkańcom  naszej gminy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i pogody ducha. Bądźmy pełni miłości, nadziei i radości w tych szczególnych dniach. Wesołego Alleluja!

Wielki Czwartek, Piątek i Sobota w kościele
2016.03.24
-

W minioną niedzielę wierni święcili palmy, wspominając radosny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Od poniedziałku katolicy przygotowują się do przeżywania męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, biorąc udział w modlitwach Wielkiego Tygodnia. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Zaprezentuj Twoją nieruchomość na stronie www.gniew.pl
2016.03.24
-

Właścicieli nieruchomości lub działek, znajdujących się na terenie naszej gminy zachęcamy do zaprezentowania swoich gruntów na stronie www.gniew.pl. To zupełnie nowe podejście gminy Gniew do kwestii inwestycji. Samorządy promują zazwyczaj tylko tereny inwestycyjne, których są właścicielem, celem gniewskiego magistratu jest jednak pozyskanie inwestorów nie tylko na gminne, ale i prywatne działki. Każda dobra inwestycja, służy bowiem ogólnemu dobru, bez względu na prawo własności.

FAMA przedłuża rekrutację - złóż podanie
2016.03.24
-

Informujemy wszystkich zainteresowanych pracą w Spółce FAMA o możliwości składania aplikacji na  stanowiska: ślusarz, ślusarz (operator stacji prób), spawacz, monter urządzeń, handlowiec, konstruktor, technolog, kontroler jakości.

Otwarty konkurs ofert
2016.03.23
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 23 marca 2016 roku otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej
2016.03.23
-

W środę, 30 marca o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XIX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie stan ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Gniew. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Wiosna w zespole szkół w Opaleniu
2016.03.23
-

Długo wyczekiwany dzień, czyli pierwszy dzień wiosny w szkole nie musi się sprowadzać do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem, o czym przekonali się uczniowie klas I-III SP Zespołu Szkół w Opaleniu, którzy w tym dniu wzięli udział w ciekawych zajęciach.

Wybory sołeckie 2016
2016.03.23
-

W niedzielę, 24 kwietnia w dziewiętnastu sołectwach odbędą się wybory sołtysa. Głosować będzie można w godz. od 10.00 do 16.00. Do 25 marca można zgłaszać Gminnej Komisji Wyborczej listy kandydatów na sołtysów. Zachęcamy do zapoznania się z całym kalendarzem wyborczym.

Z wielką radością powitali wiosnę
2016.03.23
-

Z okazji Święta Wiosny uczniowie z klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie pod kierunkiem pani Joanny Ordowskiej i Elżbiety Żukowskiej, przygotowali inscenizację pt: "Wiosna w lesie". Dzieci w oczekiwaniu na przyjście nowej pory roku postanowiły posprzątać las pełen śmieci, ku uciesze żyjących w nim zwierząt. Oczyszczony las i jego mieszkańcy gotowi na przyjście wiosny z radością powitały budzącą się do życia przyrodę.

Żegnaj zimo, witaj wiosno!
2016.03.22
-

21 marca, jak co roku w gniewskim przedszkolu, uroczyście pożegnano zimę i powitano oczekiwaną wiosnę. Przedszkolacy wraz z opiekunami przeszli ulicami miasta przy akompaniamencie tamburyn, grzechotek i gwizdków w radosnym i kolorowym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna – zimowa panna.

Pierwszy dzień wiosny z ekologią
2016.03.22
-

W poniedziałek, 21 marca br., z okazji Święta Wiosny do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przyjechała grupa ekologów działających w Stowarzyszeniu Tilia ze Szkoły Leśnej na Barbarce. Było koło fortuny, puzzle, krzyżówka, a także cztery stanowiska komputerowe, przy których uczniowie kształcili postawy ekologiczne.

Weź udział w konkursie
2016.03.22
-

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro" organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. W tym roku hasłem konkursu jest tworzenie „Kroniki Gniewskiej Rodziny”. Sięgnij po albumy, pamiątki, wspomnienia rodziców czy dziadków, a następnie przedstaw je w twórczy sposób. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Witaj wiosno!
2016.03.22
-

Prezentujemy Państwu galerię z X Maratonu poetyckiego. Zobacz, jak 21 marca br., miłośnicy poezji witali wiosnę w gniewskiej książnicy.

Gniewscy baśkarze najlepsi w Drużynowych Mistrzostwach w Skata Sportowego
2016.03.22
-

20 marca w Rumi baśkarze z naszej gminy wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach w Skata Sportowego. Miło nam poinformować, że na 10 drużyn gniewska ekipa zajęła pierwsze miejsce. O zwycięstwo walczyli: Sławomir, Kazimierz i Grzegorz Dąbrowscy oraz Kazimierz Rajski. Gratulujemy!

Pożyczki dla mikro i małych firm
2016.03.22
-

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. zaprasza pomorskich przedsiębiorców do składania wniosków pożyczkowych w ramach projektu „Program mikrofinansowania dla mikro i małych przedsiębiorców spoza Trójmiasta”. Pożyczki do 150.000 zł udzielane będą na okres nie dłuższy niż 3 lata, przy zastosowaniu bardzo atrakcyjnej stałej stopy procentowej w wysokości 1% w skali roku i zerową prowizją.

Protokół z konsultacji
2016.03.22
-

Przekazujemy do publicznej wiadomości protokół z konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli wykorzystania.

Wiosna w Piasecznie
2016.03.22
-

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada na 21 marca. W szkole podstawowej w Piasecznie obchodzono ten dzień bardzo uroczyście. Dzieci z klasy drugiej przygotowały i pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Czas umilił również występ szkolnego zespołu folklorystycznego "Piaseckie gzuby".

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.