Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Konferencja LGD “Wstęga Kociewia” w Piasecznie

2016.06.09
-

W piątek, 10 czerwca, o godz.12.30 w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie odbędzie się konferencja promocyjna Strategii Rozwoju Lokalnego  Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020. Będzie też okolicznościowy odczyt na temat 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich oraz możliwość zwiedzenia Muzeum.

Poszukiwani bohaterzy do nowego programu telewizyjnego z misją!

2016.06.09
-

Czy Twoje dziecko ma problemy żywieniowe? Ma problem z wagą albo jest niejadkiem? Nie możesz przekonać go do jedzenia warzyw i owoców? Zostań bohaterem nowego programu telewizyjnego realizowanego dla TVP 2, który pomoże twojemu dziecku i całej rodzinie zmienić styl życia i złe nawyki żywieniowe. Szczegóły w załączniku.

Kiermasz książek i podręczników

2016.06.09
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na kiermasz książek i podręczników szkolnych, które odbędą się od 14 do 30 czerwca w godz. od 10.00 do 17.00 w czytelni gniewskiej biblioteki. Osoby chętne do sprzedaży bądź wymiany podręczników zachęcamy do dostarczenia książek!

Czas dla rodziny - Dzień Dziecka w Gogolewie

2016.06.09
-

Z okazji Dnia Dziecka, 4 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie zorganizowała na boisku szkolnym IV Festyn Rodzinny pn. „Czas dla Rodziny”. Celem imprezy była integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywne spędzenie czasu wolnego z Rodziną.

Sobieski z kompletem punktów po 24 kolejce

2016.06.09
-

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Błękitnymi Kmiecin. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 7:2 dla Błękitnych.  Drużyna aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 32 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 23 pkt., uplasował się na 12 miejscu. Pokonał Koronę Rywałd 5:2.

 

Festyn rodzinny w opaleńskiej leśniczówce

2016.06.09
-

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 11 czerwca w godz. od 14.00 do 18.00 w leśniczówce Opalenie-Pólko. Miłośników jazdy rowerowej zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym. Start z Tymawy o godz. 13.30. Szczegóły na poniższym plakacie.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Czerwiec 2016 r.

2016.06.09
-

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Czerwiec 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Aktualizacja listy osób oczekujacych na przydział mieszkania

2016.06.08
-

Informujemy, że przewodnicząca Komisji ds. zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew informuje, że spółka Inwest – Kom Sp. z o.o. w Gniewie przeprowadziła aktualizację listy osób oczekujących na przydział lokalu. W miesiącu marcu bieżącego roku do wszystkich, którzy złożyli wnioski do końca roku 2014, przesłane zostały stosowne pisma informujące wraz z drukiem wniosku do wypełnienia. Z uwagi na znaczący odsetek osób, które nie odpowiedziały na trwającą aktualizację w wyznaczonym do tego terminie, pragnie się zwrócić uwagę na poszczególne zobowiązania.

Alarm bombowy w Gniewie

2016.06.08
-

W środę, 8 czerwca, około godziny 14-ej na gniewskim rynku pojawiła się policja i straż pożarna. Jak się okazało, ktoś zgłosił, że na terenie magistratu znajduje się bomba. Alarm na szczęście okazał się fałszywy. Za spowodowanie fałszywego alarmu może grozić kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Goście z Wileńszczyzny

2016.06.08
-

Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku blisko rok temu nawiązali kontakt z Polskim Uniwersytetem III Wieku w Solecznikach na Litwie, który niedawno świętował 5-tą rocznicę swojego powstania. Do Polski goście z Wileńszczyzny, bo tak określają miejsce swojego pochodzenia, przyjechali na trzydniową wycieczkę. We wtorek, 24 maja odwiedzili także Gniew.

Zdjęcia Brodów

2016.06.08
-

Zwracamy się dziś do Państwa z prośbą. Poszukujemy bowiem starych zdjęć z Brodów Pomorskich, w tym także nieistniejących już obiektów. Fotografie wykorzystane mają zostać na tablicę informacyjną, która stanie w miejscowości. Osoby posiadające takie zdjęcie prosimy o kontakt pod adresem  info@gniew.pl bądź bezpośrednio z Referatem Promocji i Informacji gniewskiego urzędu (pl. Grunwaldzki 16/17).

 

Pokochać teatr

2016.06.08
-

W piątek, 3 czerwca grupa uczniów gniewskiego gimnazjum wyjechała do Gdyni. W programie wycieczki był spacer nad morze, wizyta w Oceanarium Gdyńskim oraz spektakl "Ghost" w Teatrze Muzycznym. Wspaniała muzyka, efekty specjalne, gra aktorów, chwile radości i wzruszenia, które dali widzom - wszystko to sprawiło, że przedstawienie zakończyło się w pełni zasłużonymi owacjami publiczności na stojąco.

Organizatorzy Dnia Dziecka w gniewskim przedszkolu dziękują

2016.06.08
-

Dyrekcja, Pracownicy i Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie serdecznie dziękują Rodzicom przedszkolaków za pomoc w organizacji festynu rodzinnego, sponsorom za dofinansowanie wydarzenia oraz wszystkim tym, którzy wsparli ich podczas organizacji Dnia Dziecka.

Znasz tego psa?

2016.06.08
-

W dniu wczorajszym, 7 czerwca, w Piasecznie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Piesek jest bardzo wesoły i ruchliwy.

Dzień Dziecka w Szprudowie

2016.06.08
-

W minioną sobotę, 4 czerwca, podobnie jak w innych miejscowościach, również i w Szprudowie Sołtys wraz z Radą Sołecką zorganizowali Dzień Dziecka, dla najmłodszych mieszkańców wsi. Nie zabrakło konkursów, ogniska i słodkiego poczęstunku.

Wesoło i kolorowo w przedszkolu

2016.06.08
-

Festyn rodzinny odbył się 3 czerwca na terenie gniewskiego przedszkola.  Było to najważniejsze wydarzenie organizowane przez tę placówkę z okazji Dnia Dziecka.  Jak co roku ogród przedszkolny zmienił się nie do poznania. Wszędzie pojawiły się grona przepięknych,  kolorowych balonów.

Dobra Nocka w Morzeszczynie

2016.06.07
-

W minioną sobotę, 4 czerwca grupa młodzieżowa "Dzieci Klubu” z Domu Kultury w Opaleniu przygotowała pokaz światła i cienia podczas Nocy Biblioteki w Morzeszczynie. Młodzież chętnie zaprezentowała się w nowym środowisku. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

2016.06.07
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 7 czerwca 2016 r. Zarządzeniem Nr 68/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Ostatnia szansa na bezpłatne szczepienia ochronne przeciw wirusowi HPV!

2016.06.07
-

Powiat Tczewski kontynuuje program profilaktyki przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Jeszcze do 20 czerwca 2016 będą trwały bezpłatne szczepienia dziewcząt zamieszkałych teren powiatu tczewskiego z rocznika 2004.

Gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016" rozstrzygnięty

2016.06.07
-

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016" organizowany przez Województwo Pomorskie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, przy współudziale pomorskich gmin i powiatów. Poznaj zwyciężczynię konkursu!

Wbiegnij w lato!

2016.06.07
-

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniewu i okolic na Dzień Otwarty w Zakładzie Produkcji Kruszyw, który odbędzie się już w tę sobotę, tj. 11 czerwca.  W programie Dnia Otwartego m.in. turniej biegowy, zwiedzenie zakładu, laboratorium i kopalni, stoisko "Ogrodnictwo z Keramzytem" oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, takich jak "Dziecięcy Kącik Ekologiczny", dmuchańce oraz warsztaty plastyczne. Odwiedź gniewski Zakład Produkcji Kruszyw i wbiegnij w lato razem z nimi!

Ogłoszenie

2016.06.07
-

Przypominamy, że termin składania wniosków przez osoby uprawnione do udziału w referendum, w wybranym przez siebie obwodzie głosowania upływa dzisiaj, 7 czerwca 2016 roku (art. 28 § 1 Kodeksu wyborczego).

Kto spał, niech żałuje

2016.06.06
-

Druga już edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek odbywała się w tym roku w Gniewie 4 czerwca. W sali kameralnej zebrali się miłośnicy i fani gniewskiej książnicy. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: Wolna czytać!, a głównym celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa i uczczenie pamięci Henryka Sienkiewicza. Rok 2016 został, bowiem ogłoszony przez senat rokiem właśnie tego noblisty.

Dzień Dziecka w Kursztynie

2016.06.06
-

Kąpiel w pianie, malowanie twarzy, konkursy i smakołyki – tak wyglądał Dzień Dziecka w Kursztynie, który odbył się w sobotę, 4 czerwca na tamtejszym boisku. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń, a dobry humor dopisywał każdemu.

13. rocznica opaleńskiego "Zapowiednika"

2016.06.06
-

W weekend 5 i 6 czerwca kolejną rocznicę działalności obchodziło Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik w Opaleniu. To już 13. rok istnienia ośrodka. Zgodnie z obowiązującą od lat tradycją, w niedzielę rozegrano III Maraton i Półmaraton Fundacji Daszrade. W biegu wystartowało kilkudziesięciu zawodników. Byli wśród nich zarówno pacjenci ośrodka, jak i goście spoza centrum, którzy postanowili przezwyciężyć swoje słabości.

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym

2016.06.06
-

W sobotę, 4 czerwca, w Gniewie, odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. Rywalizacja mężczyzn przebiegała w pięciu kategoriach wagowych: 70 kg, 77 kg, 85 kg, 95 kg i +95 kg. Panie rywalizowały w kategorii Open. Najlepszą zawodniczką została Marzena Janzer z Sopotu. Zawodników i kibiców przywitał Paweł Kocknecht, organizator imprezy.

 

Wielki sukces KS Mewa Junior Gniew

2016.06.06
-

Juniorzy zakwalifikowali się do Pomorskiej Ligi w sezonie 2016/ 2017. Jest to jednocześnie największy i jedyny, jak do tej pory sukces na terenie miasta i gminy Gniew chłopców z rocznika 2004-2005. Gratulujemy trenerowi Markowi Kleister oraz rodzicom i sponsorom. Zapraszamy na ostatni mecz w tym sezonie w sobotę 11. 06 o godz. 13 z KP Starogard Gd. na boisku GOS -u.

Noc Bibliotek w Gniewie

2016.06.03
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy podczas II Nocy Bibliotek, która odbędzie się już jutro w Gniewie. W programie między innymi: upominki dla nowych czytelników, gra karciana pn. Miłość u Sienkiewicza, skecze sienkiewiczowskie, konkursy z upominkami. Zapraszamy na godz. 19.00!

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym

2016.06.03
-

Niezmiernie miło nam poinformować, że już 4 czerwca odbędą się w Gniewie I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. Rywalizacja mężczyzn odbywać się będzie w pięciu kategoriach wagowych: 70 kg, 77 kg, 85 kg, 95 kg i +95 kg (według punktacji tabeli Wilks’a).

Dni Dziecka w gminie Gniew

2016.06.03
-

Z okazji Dnia Dziecka, w najbliższych dniach na terenie naszej gminy zorganizowane zostaną festyny rodzinne dla najmłodszych mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach i życzymy wspaniałej zabawy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.