Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wisła i Mewa kończą rundę jesienną
2015.11.06
-

Wisła Walichnowy i Mewa Gniew kończą rundę jesienna w sezonie 2015/2016. Mewa zagra w Gniewie, podejmować będzie drużynę Skry Kończewice, Wisłą na wyjeździe zmierzy się z Zarexem Bytonią. W Gniewie zagrają także Weber Szprudowo (z LKS Waplewo) oraz Sobieski Gniew (z Olimpią Sztum).

DK 91 z lepszą nawierzchnią
2015.11.05
-

Remont drogi krajowej nr 91 jest już na ukończeniu. Ciąg główny jest praktycznie gotowy. Do zakończenia pozostają jeszcze prace w obrębie skrzyżowań i zjazdy na posesje, co będzie wykonywane jutro. Na przyszły tydzień zaplanowano uzupełnienie destruktem bitumicznym poboczy, a po 16-20 listopada zaplanowane jest malowanie jezdni (o ile dopiszą warunki pogodowe).

Pokaz fajerwerków
2015.11.05
-

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym, ok. godz 23:00, na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza mieszkańców.

Zaplanuj ferie zimowe swojemu dziecku
2015.11.05
-

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "SOLIDARNI" z/s w Jeleniej Górze, jak co roku organizuje ferie zimowe dla dzieci rolników. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 grudnia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Koszt dziesięciodniowego turnusu wynosi 350 zł od dziecka.Natomiast dla podopiecznych rodziców, którzy nie są objęci ubezpieczenuem KRUS, odpłatność wynosi 1100 zł.

Karetki z Warszawy
2015.11.05
-

Szpitale Tczewskie straciły kontrakt na ratownictwo medyczne. Od listopada na ulice powiatu tczewskiego wyjadą karetki Falck Medycyna. Tczewska spółka zapowiada odwołanie w Narodowym Funduszu Zdrowia. Gdański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia odrzucił drugie odwołanie spółki Szpitale Tczewskie S.A. Szpital powiatowy stracił kontrakt na świadczenie usług z zakresu podstawowego i specjalistycznego ratownictwa medycznego.

Nic nie może wiecznie trwać
2015.11.05
-

Czy wieczorek poetycki organizowany przed południem może się udać? Oczywiście. Ważne jednak, aby odbył się on w gniewskim Domy Pomocy Społecznej, a gośćmi byli członkowie Uniwersytetu III Wieku. Wtedy, bowiem, wszystko jest możliwe.

Wygraj super nagrody dla twojej szkoły
2015.11.05
-

Z dniem 15 listopada dobiegnie końca możliwość rejestracji w ogólnopolskim konkursie „Klasa ze snów”, odbywającego się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Inicjatywa powstała, by przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży. Organizator przygotował dwa plebiscyty – filmowy i merytoryczny, a szkoły otrzymują wybór, czy chcą wziąć udział w obu, czy tylko w jednym, wybranym.

Otwarty turniej "Baśki" w Gniewie
2015.11.05
-

Niebawem w zamkowej scenerii odbędzie się V Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Zmagania w kaszubskiej grze karcianej już 22 listopada br. W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona wg. tradycyjnej "Baśki" z AS-em serce jako najstarszym triumfem.

Kolejne punkty zasiliły konto Sobieskiego, Wisły i Mewy
2015.11.05
-

Ostatnia kolejka należała do udanych dla gniewskich teamów. Sobieski Gniew pokonał Koronę Rywałd 5:1. Mewa Gniew pokonała 4:1 drużynę Real Myszewo. Wisła Walichnowy pokonała drużynę Orła Radziejewo 3:0. Jedynie Weber Szprudowo uległ drużynie Błękitni Kmiecin 0:3. Weber Szprudowo uległ drużynie Błękitni Kmiecin 0:3. W tabeli uplasował się na 6 m-cu, ma na koncie 16 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 9 pkt, zajmuje 10 lokatę. W ostatniej kolejce pokonał Koronę Rywałd 5:1.

Koncertowo w Barze Zamkowa
2015.11.05
-

Bar Zamkowa zaprasza na koncerty zespołów Pampeluna, Carnage, Błękitny Nosorożec oraz Machina. Na scenie wystąpią już 13 i 14 listopada o godz. 19.30. Bilety w cenie 10 złotych.

Być marynarzem
2015.11.05
-

27 października  w Szkole Podstawowej w Piasecznie goszczono pana Piotra Wentlandt, który jest marynarzem nawigatorem. Tym samym rozpoczęto cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały przygotowaną prezentację.

Złote Gody
2015.11.04
-

Bez wątpienia Złote Gody, to małżeński sukces. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy dwie pary obchodzące jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci to Państwo Urszula i Edmund Dembler z Rakowca oraz Teresa i Edwin Łaski z Nicponii. Obie pary zostały odznaczone "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wnioskuj o wsparcie
2015.11.04
-

Od 19 października do 17 listopada 2015 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych".

I Forum „Ekonomia ku wolności”
2015.11.04
-

Sztumskie Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w I Forum "Ekonomia ku wolności" - innowacyjny model partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej skazanych, które odbędzie się 13 listopada br. Przekonaj się, że współpracując można osiągnąć więcej.

Pomyślmy o HIV
2015.11.04
-

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy Gdańsk organizują kolejną edycję Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych. W tym roku przegląd przeprowadzony zostanie pod hasłem „Pomyślmy o HIV”.

Koncert laureatów
2015.11.04
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zapraszają na Koncert Laureatów XVII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2015, który odbędzie się 15 listopada (niedziela) o godz. 14:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Komunikat policji!
2015.11.04
-

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do Komisariatu Policji w Gniewie osób pokrzywdzonych– opiekujących się nagrobkami, które zostały uszkodzone lub zniszczone podczas aktu znieważenia spoczynku zmarłych, zaistniałego 30 października na cmentarzu przy ul. Gdańskiej w Gniewie. Dotychczas zgłosiły się 3 osoby, a policja posiada dokumentację z uszkodzenia 11 nagrobków. Kontakt do prowadzącego sprawę: asp. sztab. Adam Ostrowski tel. 58 530 83 00, 58 530 83 10.

Spotkanie przy Studni "Daj mi pić"
2015.11.04
-

Siostry Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego w Bielawkach serdecznie zapraszają na program słowno-muzyczny z cyklu Spotkanie przy Studni „Daj mi pić”, które odbedzie się 22.11.2015 r. (niedziela) od godz. 15:00 do 16:30 w Domu Sióstr w Bielawkach (Dom Pomocy Społecznej). Tym razem spokanie będzie przebiegać wokół tematu wiary. Co to jest wiara, jak żyć wiarą, wierzę ale nie praktykuję, rozum i uczucia w wierze, logika wiary oraz sens wiary.

Wymiana sieci gazociągowej
2015.11.04
-

Od 28 października PGNiG wymienia sieci gazociągowe na starym mieście. Obecnie trwa wymiana rur na ul. Górny Podmur, która potrwać może mniej więcej do 6 listopada. Następnie wykopy prowadzone będą na ul. Piłsudskiego, gdzie prace przewidziane są od 9 do 17 listopada.

Przebadaj się, miej pewność
2015.11.04
-

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zaprasza na bezpłatne badania w ramach Populacyjnych Programów Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Przebadaj się i miej pewność.

Jak współpracować w projektach międzynarodowych
2015.11.03
-

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" i Biuro Programu Kreatywna Europa, serdecznie zapraszają do udziału w seminarium "Jak współpracować w projektach międzynarodowych", które odbędzie się 19 listopada w Poznaniu. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać o współpracy międzynarodowej z perspektywy różnych instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, a także poznać bliżej założenia programów "Europa dla obywateli" i Kreatywna Europa. Nie może tam Państwa zabraknąć!

Gniewskie Granie
2015.11.03
-

Bar Zamkowa zaprasza na liczne koncerty. Jeszcze w tym roku na scenie pojawią się zespoły takie jak: Pampeluna, Błękitny Nosorożec, Maczku Paczke i wiele, wiele innych. Jedno jest pewne - w Gniewie nie zabraknie muzyki.

KCK - listopadowy repertuar
2015.11.03
-

Listopadowy repertuar Kwidzyńskiego Centrum Kultury prezentuje się imponująco. Premierowo będziemy mieli okazję obejrzeć długo wyczekiwane "Listy do M. 2". W programie nie zabraknie również czegoś dla miłośników kina sensacyjnego ("Spectre") oraz dla najmłodszych ("Dobry Dinozaur"). KCK oferuje również wiele ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Unihokej
2015.11.03
-

W dniach 28-29 października w Dąbrówce Tczewskiej rozegrano turnieje powiatowe w unihokeju dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięło udział dziewięć zespołów ze szkół podstawowych. W kategorii chłopców wystartowały cztery zespoły, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszego zespołu. Gminę Gniew reprezentował zespół z Gogolewa.

Wieści z przedszkola
2015.11.02
-

26 października okazał się dniem pełnym wrażeń dla przedszkolaków z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Tego dnia maluchy z grup 3-4 i 5-6 latków stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami odkrywali tajemnice jesieni.

Pies szuka nowego domu
2015.11.02
-

Do Gminnego Centrum Reagowania trafił pies, którego właścicielka niedawno zmarła. Młody czworonóg został przebadany przez weterynarza- jest zdrowy, łagodny i przyjacielski. Osoby, które chciałyby go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em (tel. 58 535 22 88).

Dumne przedszkolaki
2015.11.02
-

29 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość przybyli rodzice wszystkich przedszkolaków. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności poprzez wiersze, piosenki i taniec. Po występie złożyły uroczyście przysięgę, po czym pani dyrektor - Lucyna Wantoch Rekowska rozpoczęła pasowanie każdego malucha.

Wesołe Halloween
2015.11.02
-

30 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się "Wesołe Halloween". Tak, jak na ten dzień przystało, było "strasznie" zabawnie. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czarno, a w przedszkolu przywitała je sala przystrojona w rzeczy i postaci typowe dla Halloween.

Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada
2015.10.30
-

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, Parafia św. Mikołaja w Gniewie chciałaby poinformować o obowiązującym porządku  nabożeństw.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.