Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Świąteczna Zbiórka Żwyności
2015.11.30
-

Już w najbliższy weekend od 4 do 6 grudnia organizowana będzie Świąteczna Zbiórka Żywności. Wzorem ubiegłych lat, zbiórki organizowane będą również w gniewskich marketach. Zachęcamy do włączenia się w akcję i pomocy potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, do których trafi zebrana żywność.

Wieczór Andrzejkowy w Klubie Seniora
2015.11.30
-

28 listopada br. w Klubie Seniora "Wesoła Jesień" odbyło się spotkanie andrzejkowe. Wieczór dostarczył wszystkim mnóstwo radosnych emocji, a przepowiedniom, tańcom i zabawom nie było końca.

Ostatnia szansa by zgłosić kandydaturę do Gminnej Gali Wolontariatu
2015.11.30
-

Zbliża się dziewiąta edycja Gminnej Gali Wolontariatu. W związku z tym ogłaszamy nabór nominacji osób, firm i organizacji, które w sposób szczególny angażowały się w działania społeczne realizowane na terenie naszej gminy. Termin składania kandydatur upływa 30 listopada br.

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę
2015.11.30
-

Zimą nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Z uwagi na zbliżającą się zimę przypominamy, że jest to czas najtrudniejszych chwil dla zwierząt. Pamiętajmy, czasem wystarczy okazać odrobinę troski, aby uratować życie.

V Turniej Mikołajkowy
2015.11.30
-

Parafia św. Mikołaja oraz Gminny ośrodek Sportu w Gniewie zapraszają na V Turniej Mikołajkowy Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbędzie się 5 grudnia (sobota) br. o godz. 9:00.

Uwaga na wiatr!
2015.11.30
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Zmarł wielki promotor Kociewia
2015.11.30
-

Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Jan Ejankowski, człowiek który całe życie poświęcił promowaniu Kociewia, obyczajów, kultury, tradycji związanych z tym regionem. Pomysłodawca i organizator Przeglądu Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia w Piasecznie. Był także założycielem i kierownikiem „Piaseckich Kociewiaków”.

Powiatowa Gala Wolontariatu
2015.11.27
-

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VII Powiatowej Gali Wolontariatu 11 grudnia 2015 r., której gospodarzem jest Gmina Pelplin.

"Aktualności w hodowli ptactwa i gołębi"
2015.11.27
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Trójmiejski Związek Hodowców Gołębi Rasowych, Ptaków Ozdobnych, Królików i drobnych zwierząt zapraszają na konferencję pt. "Aktualności w hodowli ptactwa i gołębi", która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 r., podczas "Bałtyckiej Wystawy Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików" w AMBER EXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11.

2 grudnia poznamy zastepcę
2015.11.27
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podjęła decyzję o wyborze nowego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Włodarz przedstawi sylwetkę kandydata podczas najbliższych obrad Sesji Rady Miejskiej w Gniewie, 2 grudnia.

Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś
2015.11.27
-

Największym przyjacielem dzieci jest pluszowy miś. Dlatego dzieci z gniewskiego przedszkola, 25 listopada uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek - każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem -misiem. Wszystkie przyniesione maskotki ułożone zostały w „Krainie Pluszowego Misia”.

Andrzejkowo w gimnazjum
2015.11.27
-

W środę, 25 listopada br., w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie zorganizowano zabawę andrzejkową. Na parkiecie wirowały pary, bawiono się w kółeczku, pląsał wąż tańczących... Zabawie nie było końca.

Ruszają konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju
2015.11.27
-

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia zakończyła pracę nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014 – 2020. W związku z tym zachęcamy mieszkańców, samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Gniew do wzięcia udziału konsultacjach na przygotowanym projektem LSR. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 1 grudnia w Pracowni Orange przy placu Grunwaldzkim 45 w Gniewie.

Trzymajmy kciuki
2015.11.27
-

26 listopada 2015 roku w czwartek odbył się etap szkolny konkursu kuratoryjnego z Informatyki dla uczniów gimnazjum województwa pomorskiego. Z gniewskiego gimnazjum przystąpiło do niego czterech uczestników: Patryk Netkowski kl.IIIe, Cezary Durkalec kl. IIIe, Szymon Kępiński kl. IId i Maciej Dworakowski kl. IId. Po niezwykle trudnych zmaganiach z zadaniami do etapu rejonowego zakwalifikował się Szymon Kępiński uzyskując wspaniały wynik 82%.

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.11.26
-

W niedzielę, 6 grudnia 2015 r. w godz. 15:00 - 17:00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się „Mikołajkowy festyn rodzinny”. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. bajkę dla dzieci pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu licealistów, koncert kolęd, gry i zabawy z Mikołajem oraz kiermasz domowych wypieków. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Gwarantujemy miłą atmosferę i ciekawie spędzony czas. Na wydarzenie zaprasza Społeczność ZSP Gniew.

Zajęcia z rodzicami
2015.11.26
-

Rodzice uczniów to jeden z głównych partnerów Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Współpraca z nimi jest konieczna i im bardziej zdajemy sobie z tego sprawę tym lepiej dla uczniów, szkoły i tego, co jest celem jej działania. Relacje rodziców i szkoły powinny opierać się na zaufaniu, życzliwości oraz wzajemnym szacunku, gdyż tylko wtedy cele wychowawcze postawione przed rodziną i szkołą są w pełni możliwe do osiągnięcia.

Ostatnia szansa
2015.11.26
-

Dziś ostatnia szansa, aby wziąć udział w Gniewskich Spotkaniach Kameralnych. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, serdecznie zapraszamy na wspaniałą ucztę duchową z muzyką klasyczną i nie tylko, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Bezpieczna kobieta
2015.11.26
-

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zapraszają na debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godzinie 16.00 w sali Kasyna przy Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie.

Kasza – dobra dla mamy i jej malucha!
2015.11.26
-

Kobietom planującym ciążę, spodziewającym się dziecka, młodym mamom karmiącym piersią zaleca się regularne spożywanie kaszy. Produkt ten powinien znaleźć się również w diecie niemowlaków i starszych maluchów. Specjalista ds. żywienia Katarzyna Foszner – ekspert kampanii „Lubię kaszę”, a prywatnie mama, radzi, o których rodzajach kaszy należy szczególnie pamiętać i dlaczego powinno włączyć się je do codziennego jadłospisu.

Maluchy w bibliotece
2015.11.26
-

W związku z organizowanym w Przedszkolu Niepublicznym "Bajeczna Kraina" tygodniem baśni i bajki, maluszki 24 listopada wybrały się do biblioteki miejskiej w Gniewie.

Szukasz pracy?
2015.11.25
-

Młodzieżowe Centrum Kariery serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertami pracy. W przypadku dużego zainteresowania przedstawiciel agencji pracy zorganizuje spotkanie w MCK w Gniewie. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do MCK w Gniewie 30 listopada (poniedziałek) 2015 r.

Informacje dotyczące referendum
2015.11.25
-

Informujemy, iż uległ zmianie skład osobowy Grupy Obywateli Inicjującej Referendum Lokalne w Gminie Gniew w sprawach: 1. Budowy nowej Szkoły Podstawowej w Gniewie. 2. Stworzenia tymczasowego ośrodka dla uchodźców na teranie gminy Gniew, Odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. W załączniku publikujemy aktualny skład grupy.

Diamentowe Gody
2015.11.25
-

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwo Gertrudę i Tadeusza Lorbieckich z Piaseczna, którzy przeżyli razem 60 lat i tym samym doczekali Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali 6-ro dzieci,doczekali się 14 wnuków i 7 prawnuków.

"Ja i moja rodzina"
2015.11.25
-

W ostatnim czasie w Przedszkolu Niepublicznym "Bajeczna Kraina" odbył się konkurs pod hasłem "Ja i moja rodzina". Celem konkursu była wspólna zabawa podczas tworzenia dzieł, a także integracja rodzinna.

Sesja Rady Miejskiej
2015.11.25
-

XV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 2 grudnia 2015 r. (środa) o godz. 11:00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ul. Kościuszki 6. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Noc - Andrzejek moc!
2015.11.25
-

Noc - Andrzejek moc! Pod taką nazwą uczniowie z klas I a i III d gniewskiego gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Katarzyną Puczyńską i p. Renatą Reńską realizowali przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym
2015.11.24
-

Zawody powiatowe w tenisie stołowym odbyły się 17 października w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Życzliwi gimnazjaliści
2015.11.24
-

W piątek, 20 listopada, gniewscy gimnazjaliści obchodzili Dzień Życzliwości. Był to wyjątkowy czas dla całej szkolnej społeczności. Uczniów witały dyrektor Gimnazjum im. gen J. Hallera, Ewa Grudzińska oraz wicedyrektor Regina Gappa. Każdy wchodzący poczęstowany został cukierkami. Wszyscy otrzymali także wesołe, żółte słoneczka.

Gniewianie bezkonkurencyjni w Baśce
2015.11.24
-

W niedzielę, 22 listopada, w zamkowej scenerii odbył się V Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Najlepszym „baśkarzem” został Jan Boczek z Gniewu. Najlepsza drużyna to ekipa Hotel Zamek Gniew. Nagrodzono też najmłodszego uczestnika, Pawła Czapiewskiego z Wieliczki oraz najstarszego, Jana Kosznika z Kościerzyny.

Ogłoszenie w sprawie "Debaty budżetowej"
2015.11.24
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zaprasza wszystkich mieszkańców na "Debatę budżetową", która odbędzie się: 15 grudnia (wtorek) 2015 r., o godz. 16:00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.