Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew
2015.12.10
-

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Mikołajkowy Festyn Rodzinny. Było to przedsięwzięcie o charakterze środowiskowym, przeznaczone dla mieszkańców Gniewu i okolic. Zgromadziło wielu rodziców z dziećmi oraz dziadków, dla których społeczność szkoły przygotowała mnóstwo atrakcji. Przybyłych przywitali Śnieżynka i Elf Zapominalski, który trąbką sygnalizował poszczególne etapy zabawy.

Mikołajkowy wyjazd do kina
2015.12.10
-

W poniedziałek 7 grudnia uczniowie i wychowawcy poszczególnych oddziałów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrali się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany "Dobry Dinozaur" i film przygodowy "Bella i Sebastian 2". Dzieciom dopisywał dobry humor, a filmy wzruszyły i bawiły.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie rozstrzygnięty
2015.12.07
-

Dnia 27 listopada 2015 r. odbył się XVII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Badmintonie. W zawodach tych startowali również uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera, tworząc reprezentację dziewcząt: Brzóska Magda (II D), Stawicka Anna (II E), Niziołek Kinga (I C), Guzdaj Joanna (III D) i chłopców: Rezmer Dawid (II D), Kapuściński Julian (II E), Wiatrowski Mateusz (II D). Obie drużyny zajęły w tych zmaganiach piąte miejsce. Gratulujemy.

Świąteczne muzeum
2015.12.07
-

Przez dwa dni pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie bawić się będą w Mikołajów i ich pomocników. Dziś (7 grudnia) w specjalnych świątecznych warsztatach udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, za wyjątkiem przedstawicieli klas 6. Jutro (8 grudnia) na zamkowym dziedzińcu przygotowywać świąteczne stroiki, kartki i pierniki będą uczniowie z Opalenia.

"Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015"
2015.12.07
-

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2015 r. miasto i gmina Gniew podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowanie realizacji w 2015 r. zadania pn.: "Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2015" do kwoty 5 530,00 zł.

Obwieszczenie
2015.12.07
-

Publikujemy obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 19 listopada 2015 roku o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń na terenie gminy Gniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Informacja dla wolontariuszy
2015.12.07
-

Powiatowa Gala Wolontariatu odbędzie się w tym roku 11 grudnia (piątek) o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wolontariusze z terenu gminy Gniew, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, a nie mają jak się tam dostać, zgłaszać mogą chęć udziału w spotkaniu do Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 16/17), tel 58 535 40 21 do środy (9 grudnia) do godziny 14.00.

Świąteczne koncertowanie
2015.12.07
-

Atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie związana jest z chęcią dzielenia się świąteczną piosenką. Z tej okazji chór szkolny Bel Canto zaprasza serdecznie na „Koncert świąteczny”, który odbędzie się 15 grudnia (wtorek) 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Opaleniu.

Świąteczna niedziela
2015.12.07
-

Wyjątkowo w tym roku organizowany już od kilku lat Jarmark Świętego Mikołaja przypadł 6 grudnia. W minioną niedzielę, poczuć więc można było prawdziwą mikołajkową atmosferę. Na ulicy Piłsudskiego mieliśmy okazję zakupić wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane przez rękodzielników nie tylko z naszej gminy. Nie zabrakło również wspaniałych ciast, które jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Zakończenie V Kongresu Kociewskiego
2015.12.07
-

4 grudnia (piątek) 2015 r., w Centrum Kultury "Zamek" w Nowym, odbyło się uroczyste zakończenie V Kongresu Kociewskiego, którego oficjalny program zawierający aż dwadzieścia dwa wydarzenia o niezwykle różnorodnym charakterze, realizowany był na terenie całego Kociewia od 10 lutego br.

Konkurs dla NGO
2015.12.07
-

Od 26 listopada do 14 grudnia 2015 roku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, ukierunkowanych na zwiększenie zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Mikołajki w gniewskim przedszkolu
2015.12.07
-

Mikołajki mogą być jak z bajki, dlatego 4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci i nie tylko one z wielkim utęsknieniem wyczekiwały tej magicznej daty. Już od samiutkiego ranka na naszych milusińskich czekała baśniowa, świąteczna sceneria, a sam Święty już z daleka witał wszystkich serdecznie. Dzieci były bardzo zaskoczone a na ich twarzach malował się cień niedowierzania, a zarazem wielka radość.

Kolejna wizyta św. Mikołaja
2015.12.07
-

W piątek 4 grudnia do Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie zawitał Święty Mikołaj. Jego przybycie sprawiło wielką radość wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Oprócz słodkich upominków, którymi obdarował wszystkie dzieci i pracowników szkoły, Mikołaj podarował im piękną, pachnącą lasem choinkę, przy której będą śpiewać kolędy w czasie szkolnej wigilii.

Dzień Wolontariusza w Opaleniu
2015.12.07
-

"Zapalone dzieci" to nazwa projektu, który swój finał miał 5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Były nagrody, podziękowania i dwa spektakle. Opaleńska młodzież przygotowała dla gości teatr cienia "Fabryka marzeń" i pokaz fireshow.

Spotkanie z Mikołajem
2015.12.07
-

Grudzień to magiczny miesiąc... 4 grudnia, ku niespodziance maluszków, w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' pojawił się św. Mikołaj. Radość przedszkolaków była wielka, ich oczy promieniały w wyczekiwaniu na prezenty.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2015.12.04
-

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2015 r.” ogłoszony w dniu 6 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Spotkanie
2015.12.04
-

Veolia Północ Sp. z o. o. w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew zapraszają mieszkańców na spotkanie w dniu 10 grudnia 2015 r. o godz. 17:30, które odbędzie się w sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie Pl. Grunwaldzki 16/17 w sprawie: Możliwości przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Notatka służbowa ws. gotowości przyjęcia uchodźców
2015.12.04
-

Publikujemy notatkę służbową sporządzoną w oparciu o rozmowę telefoniczną Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej z Ewą Sobczyk, starszym specjalistą w Wydziale Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, dotyczącą gotowości przyjęcia uchodźców przez gminę Gniew.

Mikołajkowy wyjazd integracyjny
2015.12.04
-

Uczniowie gniewskiego gimnazjum z klas Ih, IIh i IIIh oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wraz z wychowawcami 2 grudnia udali się do kina „Helios” na film „Listy do M 2”. Jest to komedia romantyczna, której akcja toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia, przez co wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój.

Ważne dla osób niepełnosprawnych
2015.12.04
-

Turnus rehabilitacyjny będący zorganizowaną formę aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami wypoczynku, często oznacza ogólną poprawę psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych osób niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie pragnie poinformować o zasadach przyznawania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w 2016 roku.

Zbadaj nerki za darmo
2015.12.04
-

Nowa akcja NEFROTEST ruszyła właśnie w powiecie kwidzyńskim oraz gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafiło do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek, a skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie).

Zabawa andrzejkowa
2015.12.03
-

30 listopada w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' zorganizowano zabawę andrzejkową. Dzieci przyszły w przepięknych strojach, świetnie wcielając się w swoje role. Jak na Andrzejki przystało, uczestnikom towarzyszył nie tylko taniec, ale również lanie wosku, rzucanie monetą na szczęście, czy odkrywanie kim będę, jak dorosnę. Na koniec na przedszkolaków czekał poczęstunek. Tego dnia, dzięki zabawom i wróżbom andrzejkowym, dzieci choć na moment mogły się przenieść myślami w świat magii.

Walczyli o puchar Kopernika
2015.12.03
-

Gniewscy baśkarze 29 listopada wzięli udział w Turnieju Czarnej Baśki w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Gniewianie ponownie wywalczyli na nim wysokie miejsca. Drużynowo grupa Hotel Zamek Gniew zajęła drugie miejsce. Podobnie uplasował się Stanisław Paluchowski, indywidualnie zajmując również drugą lokatę. Serdecznie gratulujemy!Organizatorem wydarzenia byli: Klub AS PIK, PiMBP - Chełmżyński Ośrodek Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie / o Toruń. Patronat nad turniejem objęli Burmistrz Chełmży oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Trwają przygotowania do świąt
2015.12.03
-

Pod koniec listopada oraz w grudniu uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera brali udział w warsztatach, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Zajęcia prowadziła pani Renata Müller, która wprowadzała młodych gimnazjalistów w tajniki papierowych ozdób bożonarodzeniowych.

Pogrzeb wielkiego Kociewiaka
2015.12.03
-

W ostatnich dniach listopada dotarła do nas wiadomość o śmierci wielkiego regionalisty, Jana Ejankowskiego. Pogrzeb Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 w Piasecznie. Różaniec odmawiany będzie o godz. 10.30.

Otwarty nabór partnerów
2015.12.02
-

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego.

Mistrz Karate z Japonii w Gniewie
2015.12.02
-

Miło nam poinformować, że na zaproszenie senseia Kazimierza Marut do Gniewu przyjedzie sensei Taiga Horii - mistrz młodego pokolenia. Będzie to pierwsza w dziejach naszego miasta i powiatu Tczewskiego wizyta przedstawiciela Karate z Japonii. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby uczestniczyć w treningach bez względu na wiek i staż, 12 grudnia br. o godz. 10.00 na Halę - Widowiskowo Sportową przy ul. Kusocińskiego w Gniewie.

KCK - grudniowy repertuar
2015.12.02
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W październiku mamy okazję obejrzeć filmy: "Igrzyska śmierci: Kosogłos 2", premierowo "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", a także retransmisję baletu "Dziadek do orzechów" Teatru Boloshoi z Moskwy. Nie zabraknie również wielu ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

SP Gniew awansuje dalej
2015.12.02
-

Półfinały wojewódzkie tenisa stołowego rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Nietypowa lekcja matemtyki
2015.12.02
-

Jak dobrze zapamiętać wzory na pole koła i długość okręgu? Wie to klasa III b z Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Na trzysetną lekcję Pani Katarzyna Puczyńska wraz z klasą zamówili pizze. Nauczycielka przygotowała specjalne zadania i to nie tylko matematyczne. Pyszna zabawa w matematykę pozwoliła wszystkim wytrenować umiejętności oraz poszerzyć wiedzę.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.