Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Chodzić każdy może
2016.05.10
-

W sobotę, 7 maja w opaleńskiej „Maciejówce” spotkały się dwa uniwersytety III wieku z Gniewu i Pelplina, by wziąć udział w IV Marszu Nordic Walking Studentów UTW. Zebranych powitała burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska. Podkreślając ogromną rolę ruchu i aktywnego życia dla zdrowia człowieka, życzyła wszystkim uczestnikom samych przyjemności ze spaceru i wspólnego pokonywania zaplanowanej trasy.

Gniew w konkursie Podwórko NIVEA
2016.05.09
-

Zgłoszona przez Gminę Gniew lokalizacja placu zabaw przy ul. Behrendta bierze udział w ogólnopolskim konkursie Podwórko NIVEA. Przypominamy, że konkursowa rywalizacja polega na aktywnym głosowaniu na zgłoszoną lokalizację. Codziennie każdy mieszkaniec ma możliwość oddania jednego głosu, a im więcej głosów, tym większa szansa na wygraną i wspólną zabawę. Zachęcamy do udziału w zabawie.

Strażacy zapraszają!
2016.05.09
-

Liczne odwiedziny maluchów z gniewskiego przedszkola rozpoczęły tydzień otwarty gniewskiej OSP. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie hełmu strażackiego, lanie wody z wężów strażackich oraz przejażdżka wozem strażackim pod samo przedszkole.

Kulturalne przedszkolaki
2016.05.09
-

W pierwszych dniach maja dla dzieci z gniewskiego przedszkola czekał szereg atrakcji. 4 maja przedszkolaki z grupy "Mróweczki" i "Żabki" wybrały się do Kwidzyńskiego Centrum Kultury na film animowany "Kung Fu Panda 3" w wersji 3D. Z kolei dzieci z grup "Pszczółki", "Motylki", "Biedronki" i "Skrzaty" pojechały do Pelplina na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

 

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora szkoły w Polskim Gronowie
2016.05.09
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie. Oferty składać należy do 16 maja do godz. 15.30 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły poniżej.

Weekend pod znakiem pikniku „A to ci Historia”
2016.05.09
-

Od 14 do 15 maja zapraszamy wszystkich chętnych do Nowego,  do wspólnej zabawy podczas pikniku  „A to ci Historia”. W sobotni ranek, 14 maja, na nowskim rynku zagoszczą między innymi miłośnicy staroci.

Wieści z gniewskiego gimnazjum
2016.05.09
-

Już niedługo koniec roku szkolnego, ale w gniewskim gimnazjum praca wre. W ostatnich tygodniach miało miejsce wiele konkurów, wydarzeń oraz występów sportowych.

Tydzień Bibliotek 2016 Biblioteka Inspiruje
2016.05.09
-

W poniedziałek, 9 maja rozpoczyna się tegoroczny tydzień bibliotek z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie pod hasłem Biblioteka Inspiruje. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane przez gniewską książnicę.

 

Oferta pracy w przedszkolu
2016.05.09
-

W związku z rozwojem placówki i utworzeniem nowych grup przedszkolnych, Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" w Gniewie poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Kociewskie przedszkolaki
2016.05.09
-

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Konkurs Gwary Kociewskiej.  Gniewskie przedszkolaczki Majka i Damian z grupy pięciolatków „Słoneczka” jako pierwsi rozpoczęli konkursowe zmagania, prezentując się w wierszach autorstwa gniewskiej poetki Emilii Rulińskiej  - „Kociewianka” oraz „Jam Kociewiak”.

Gniewskie leby- targowisko otwarte!
2016.05.08
-

Niedziela, 8 maja, przejdzie do gniewskiej historii, jako dzień, w którym targowisko miejskie wróciło na rynek starego miasta.  Podczas festynu inaugurującego „Gniewskie Leby-bazar różności” kupić można było zdrową żywność, starocie, domowe wypieki, biżuterię i wiele innych ciekawych drobiazgów.

Gniew powraca do tradycji!
2016.05.06
-

Już w najbliższą niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego „Gniewskie Leby – bazar różności”, miejsca, w którym odnajdą Państwo najwyższej jakości produkty, oferowane przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci. Dzięki nim stragany z dumą uginać się będą od niecodziennych produktów, a gniewski rynek ożyje, jak dawniej.  Przyjdź, zapoznaj się z ofertą wystawców i ożyw gniewski rynek razem z nami!

Zakaz parkowania na placu Grunwaldzkim
2016.05.06
-

W niedzielę, 8 maja na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się inauguracja targowiska miejskiego o nazwie „Gniewskie Leby – bazar różności”. W związku z powyższym zamknięty zostanie ruch w północnej i zachodniej pierzei rynku w godz. od 8.00 do 16.30. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców i przyjezdnych gości o nieparkowanie samochodów w tych częściach miasta. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW
2016.05.06
-

Stowarzyszenie Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku zaprasza seniorów do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW, który odbędzie się 7 maja w Gospodarstwie Agroturystycznym "Maciejówka" w Opaleniu. 

 

Skocz po dobrą zabawę!
2016.05.06
-

Akrobacje, triki i skoczna zabawa dla całej rodziny – tak zapowiada się rozpoczęcie sezonu na gniewskim skateparku „Weber Skok”. Już w tę sobotę, mieszkańcy Gniewu i okolic będą mogli po raz trzeci uczestniczyć w inauguracji deskorolkowego sezonu, połączonej z piknikiem miejskim. W tym roku organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie oraz Gminny Ośrodek Sportu, przygotowali mnóstwo niespodzianek i nowości dla małych i dużych uczestników.

Pokaz fajerwerków
2016.05.06
-

W sobotę, 7 maja, na zamku w Gniewie około północy odbędzie się krótki pokaz farejwerków. Za zakłócenie ciszy nocnej organizatorzy przepraszają.

Sprawdź jak pracuje straż
2016.05.06
-

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie zapraszają do zwiedzania swojej jednostki. W tym roku tydzień otwarty OSP przypada na 9-13 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy proszone są o potwierdzenie tego pod nr. tel. 58 585 22 88.

Oferta pracy
2016.05.05
-

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowiska doradca zawodowy oraz doradca zawodowy-stażysta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Nie może zabraknąć i Ciebie!
2016.05.05
-

Już w tę niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego "Gniewskie Leby - bazar różności". Skorzystaj z szansy nabycia najwyższej jakości produktów oferowanych przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci, dzięki którym stragany z dumą uginać się będą m.in. od takich słoiczków.

Powodzenia!
2016.05.05
-

W środę, 4 maja punktualnie o godzinie 9.00, absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa z Gniewu przystąpili do egzaminu dojrzałości. Wczoraj wszyscy pisali maturę z języka polskiego, dzisiaj zmierzą sie z testem z matematyki, a już jutro z języka angielskiego. Życzymy powodzenia.

Postanowienie komisarza wyborczego
2016.05.04
-

W środę, 4 maja do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wpłynęło postanowienie komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez komisarza głosowanie odbyć ma się 12 czerwca 2016 r.

Światowy Dzień Książki
2016.05.04
-

Ważnym jest, aby od najmłodszych klas szkolnych, przekazać młodemu czytelnikowi pasję do książek. Dlatego też z okazji Światowego Dnia Książki, gniewską książnicę odwiedzili uczniowie klas podstawowych z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby zapoznać się z działalnością biblioteki oraz dowiedzieć się jak korzystać z dostępnych zbiorów.

Praca w DCT – zatrudnij się i Ty
2016.05.04
-

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, połączonym bezpośrednio z najważniejszymi portami Dalekiego Wschodu. Obecnie firma kończy inwestycję związaną z rozbudową i poszukuje dużej ilości pracowników. Zachęcamy do zapoznania się z profilem działalności DCT i zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 11 maja w Gniewie.

Międzynarodowy Dzień Strażaka
2016.05.04
-

Z okazji strażackiego święta pragniemy złożyć wszystkim druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, najserdeczniejsze podziękowania za  pełną gotowość oraz zdecydowaną postawę w trudnych zadaniach chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

Emocjonujący sportowy weekend
2016.05.04
-

W pierwszy majowy weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Sobieskim Gniew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla Webera. Aktualnie w tabeli drużyna zajmuje 9 lokatę, mając na koncie 23 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 16 pkt, uplasował się na 12 miejscu. Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej.

Cebula i przedszkolaki
2016.05.04
-

W piątek 29 kwietnia przedszkolaki z „Bajecznej Krainy” wzbogacały swą wiedzę na temat wiosennych upraw w ogrodzie. Tym razem pod lupę wzięte zostały cebule. Dzieci opisywały warzywo, mówiły o jego wyglądzie, określały zapach a także omawiały wartości odżywcze i lecznicze cebuli. Później każde dziecko zasadziło swoja cebulę w doniczce.

Sesja Rady Miejskiej
2016.05.04
-

XX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się w środę 4 maja o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6. W porządku obrad znajduje się m. in. przygotowanie gminy Gniew do sezonu turystycznego 2016.

Podwodna Pięknisia Strojnisia
2016.05.04
-

Dnia 26 kwietnia Przedszkole Niepubliczne 'Bajeczna Kraina' odwiedził teatr Duet z Krakowa, z przedstawieniem pt. "Podwodny świat. Podczas spotkania dzieci usłyszały opowieść o życiu rybki Misi Pięknisi Strojnisi.

Sekretne życie bocianów
2016.05.04
-

W czwartek, 28 kwietnia br., Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie obchodziła „Dzień Bociana”. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w zajęciach poświęconych bocianowi białemu, które poprowadził pracownik gniewskiego Eko-Centrum "Heliantus". Dzieci miały okazję zapoznać się z trybem życia tych zwierząt, wysłuchać bocianich ciekawostek oraz podejrzeć monitorowane gniazdo znajdujące na się na kominie piekarni.

Jeśli majówka, to tylko na Kociewiu
2016.05.02
-

Weekend majowy trwa w najlepsze! Warto, więc skorzystać z atrakcji zaplanowanych specjalnie na te dni. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. pokazy rycerskie i liczne spektakle, natomiast w Pelplinie wziąć będzie można udział w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.