Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Mewa Gniew pokonała 8:1 drużynę AP Malbork
2015.10.29
-

W ostatniej kolejce zmagań piłkarskich Weber Szprudowo zremisował z drużyną Spójnia Sadlinki 2:2, Sobieski Gniew zremisował 1:1 z Pogonią Prabuty, Wisła Walichnowy uległa 0:8 Pogoni Smętowo, a Mewa Gniew pokonała 8:1 drużynę AP Malbork. Weber Szprudowo zremisował z drużyną Spójnia Sadlinki 2:2. W tabeli uplasował się na 6 miejscu, mając  na koncie 16 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 6 pkt. zajmuje 13 lokatę. W ostatniej kolejce drużyna zremisowała 1:1 z pogonią Prabuty.

Pokaz fajerwerków
2015.10.28
-

Informujemy, iż w czwartek 29 października, ok. godz 23:00, na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Przez pryzmat przeżyć
2015.10.28
-

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księdza Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie odbyło się kolejne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Różnorodność tematyczna przygotowanych do dyskusji pozycji zgromadziła wielu entuzjastów dobrej książki.

Rusza cykl turniejów w halową piłkę nożną
2015.10.28
-

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zaprasza młodzież szkół podstawowych na jesienno-zimowy cykl turniejów w halową piłkę nożną o "Puchar Dyrektora GOS". Zgłoszenia do 14 listopada, do godz. 8:55.

Gniewianie występowali w Filharmonii Pomorskiej
2015.10.28
-

Brązowy Kamerton wyśpiewali członkowie gniewskiego chóru Cantores Minores podczas największego i najbardziej renomowanego konkursu chóralnego dla dzieci i młodzieży. Nagrodę odebrali 25 października w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Równać Szanse 2015
2015.10.28
-

Jeszcze przez 8 dni Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży czeka na wnioski w Regionalnym Konkursi Grantowym w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój młodych ludzi pod względem umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Pamiętny dzień dla każdego pierwszoklasisty
2015.10.28
-

14 października 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie, był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania, podczas której pierwszoklasiści dołączyli  do grona uczniowskiej braci. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną w intencji całej wspólnoty szkolnej przez katechetę – ks. Janusz Wachowskiego, w której uczestniczyli zaproszeni goście i cała społeczność szkoły.

Ogłoszenie burmistrza
2015.10.28
-

Informujemy, że w środę, 28 października, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 30 października, w godzinach 8.00-11.00.

XIV Sesja Rady Miejskiej
2015.10.27
-

XIV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 28 pażdziernika br. (środa) o godz. 11.00 w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. Tematem głównym obrad radców będzie przyjęcie sprawozdania o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Gniew w roku szkolnym 2014/2015, z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Społeczno- Gospodarczego Gminy Gniew na lata 2009-2020 określonych celów zgodnie z pismem SBR 0002.2015 z dnia 8 kwietnia 2015 r.

Śpiewając modlili się podwójnie
2015.10.27
-

W piątek, 23 października odbył się XVII Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem „Jan Paweł II- Patron rodziny”. Impreza zorganizowana została przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. W przeglądzie udział brać mogli mieszkańcy gminy Gniew mający minimum 6 lat. Ich zadaniem było zaśpiewanie dwóch pieśni religijnych w tym, jednej Maryjnej.

"Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień"
2015.10.27
-

Gdańsk zaprasza miłośników kaszy na warsztaty kulinarne "Pod znakiem kaszy" ze znawcą polskiej kuchni Andrzejem Polanem w ramach ogólnopolskiej kampanii "Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień". Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 29 października br.

Harmonogram prac nad projektami współpracy
2015.10.27
-

Ruszają prace nad projektami Wieloletniego i Rocznego Programu Współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Poniżej prezentujemy harmonogram działań z tym procesem związanych.

Ważne dla parafian
2015.10.27
-

Parafia św. Mikołaja w Gniewie pragnie poinformować, że od dzisiaj, tj. 27 października, można w biurze parafialnym rezerwować Msze Święte na nowy, 2016 rok. Zachęcamy wszystkich, którzy będą obchodzili jubileusze małżeństwa w nadchodzącym roku, aby terminy Mszy Świętych zarezerwowali, jak najszybciej.

Grupa 4B w gniewskim gimnazjum
2015.10.27
-

W środę, 21 października w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie goszczono grupę o nazwie "Boża Banda Byłych Bandytów". Jak udało się im wrócić z miejsca, dokąd wielu nieświadomie zmierza, a skąd normalnie się już nie wraca,  opowiadali uczniom klas pierwszych i drugich gniewskiego gimnazjum. Uczniowie wsłuchiwali się w autorskie historie ludzi, którzy przeszli przez więzienia, nałogi, odrzucenie. Bowiem członkowie grupy "BBBB" mają za sobą problemy z uzależnieniami, często też konflikty z prawem.

Szachy - rozrywka królów
2015.10.27
-

Uczniowie Gimnazjum im. Józefa Hallera w Gniewie sprawdzili swoje umiejętności w królewskiej grze podczas XVII Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Szachach. Gimnazjaliści pokonali uczniów z Dąbrówki Tczewskiej, natomiast ulegli reprezentantom z Tczewa. Drużyna uczniowska w składzie: Janaszczyk Natalia (I B), Kępiński Szymon (II D), Saniuk Krzysztof (I E) i Drągowski Bartosz (III C), pod opieką pana Tomasza Janickiego, zajęła ostatecznie drugie miejsce w tej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kultura ludowa i tradycyjna
2015.10.27
-

Ruszył nabór do ministerialnego programu „Kultura ludowa i tradycyjna”. Celem priorytetu jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania. W ramach programu będzie realizowane nowe zadanie ”Mistrz tradycji”, którego celem jest wspieranie procesu transmisji międzypokoleniowej w obrębie danej wspólnoty kulturowej przejawiającego się w bezpośrednim międzyludzkim przekazie wiedzy, umiejętności, funkcji.

Stypendia dla uczennic z ZSP w Gniewie
2015.10.27
-

23 października w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To zaszczytne wyróżnienie otrzymały również dwie uczennice z ZSP w Gniewie. Stypendia Prezesa Rady Ministrów swym zasięgiem objęły szkoły z powiatów: chojnickiego, karturskiego, człuchowskiego, bytowskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego.  Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie stypendia otrzymały Dominika Witte z klasy III LO oraz Emilia Karcz z klasy III Technikum. Stypendystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII Festiwal Twórczości Kociewskiej
2015.10.27
-

21 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbyły się eliminacje rejonowe w kategorii recytacje dla uczniów powiatu tczewskiego. Reprezentantka ZSP w Gniewie w finale. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie reprezentowała Weronika Frymarska, uczennica klasy II B technikum hotelarstwa. Przed jury zaprezentowała wiersz pt. „Julek” Emilii Rulińskiej ze zbioru Ziamnio ma mniła. Uczennica otrzymała wyróżnienie oraz dyplom  i nagrodę książkową. Zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 18 listopada 2015 r. Weronice składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Mama może wszystko
2015.10.27
-

Zapraszamy wszystkie mamy, które są aktywne i chcą powrócić na rynek pracy na bezpłatne szkolenie „Mama może wszystko…” finansowane ze środków Funduszy Europejskich. Zajęcia odbędą się 3 listopada w Gdańsku.

Kolejni pierwszacy pasowani na uczniów
2015.10.27
-

14 październik okazał się bardzo pracowitym dniem dla Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której pierwszoklasiści uroczyście dołączyli do grona społeczności uczniowskiej. Nie zapomniano również o obchodach Dnia Papieskiego.

Zapisz się na karate
2015.10.26
-

Przypominamy o możliwości uczestniczenia w darmowych, stałych zajęciach Karate Tradycyjnego dla dzieci w wieku szkolnym. Treningi prowadzone są przez dyplomowanego trenera Karate Tradycyjnego senseia Kazimierza Maruta (3 Dan). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki od godziny 17.00 i piątki od godziny 16.00 w hali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Gniewie. Wszelkie informacje pod nr tel. 601-67-07-94. 

Informacja o wyborze wniosku na realizację inicjatywy lokalnej
2015.10.26
-

Informujemy, że rozpatrzony został wniosek na realizację zadania publicznego Gminy Gniew  w ramach inicjatywy lokalnej, którego realizacja nastąpi w 2016 roku. Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, po uwzględnieniu rekomendacji Komisji Konkursowej, wybrana została do realizacji inicjatywa pn. “Żyć ładniej – działania we wsi Jelenica”.

"Każdy z nas kiedyś marzył, żeby aktorem zostać"
2015.10.26
-

W piątek 23 października Świetlica Wiejska w Opaleniu zmieniła się w teatr. Wszystko to za sprawą Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Młodzi artyści zachwycili zgromadzoną publiczność świetną grą aktorską, pięknymi strojami oraz charakteryzacją. Zabawie nie było końca.

Nowy numer do parafii
2015.10.26
-

Parafia św. Mikołaja w Gniewie ma nowy numer telefonu. Obecnie osoby, które chciałyby skontaktować się z probostwem powinny to robić na numer telefonu komórkowego 609 566 333.

Już w niedzielę wybory
2015.10.23
-

Przed nami wybory do parlamentu. 25 października 2015 r. oddamy głosy na kandydatów na posłów i senatorów. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00. Każda osoba, która uda się do lokalu wyborczego w dniu głosowania i pomyślnie przejdzie weryfikację przeprowadzoną przez komisje wyborczą otrzyma dwie karty do głosowania - jedną w wyborach do Sejmu, drugą do Senatu. W każdej książeczce głosujący będzie mógł wybrać tylko jednego kandydata. Aby tego dokonać w miejscu przy nazwisku kandydata należy postawić znak "X".

Informacja dla Komisji Wyborczych
2015.10.23
-

Nawiązując do pisma Sekretarza Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku z dnia 22 października 2015 r. informuje i przypomina się o zmianie czasu na zimowy (zmiana wskazań zegara z godziny 3.00 na 2.00). W związku z powyższym prosi się Obwodowe Komisje Wyborcze oraz Mężów Zaufania, aby zmianę czasu uwzględnili w godzinach podjęcia czynności w dniu głosowania (szczególnie jego rozpoczęcia).

Bal Świętych alternatywą dla Halloween
2015.10.23
-

W przededniu święta Wszystkich Świętych w Tczewie odbędzie się trzecia edycja Balu Świętych. W programie znajdą się m.in. tańce, występy, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za anioły i postacie świętych. - Bal Świętych to czas na zabawę, tańce, występy, ale również modlitwę, aby uczcić wszystkich świętych – podkreśla organizator, ksiądz Krystian Feddek z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Trzymajmy kciuki za Cantores Minores
2015.10.23
-

W ten weekend rusza Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. To już trzydziesta piąta edycja imprezy organizowanej przez bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. Bydgoski konkurs to największy i najbardziej renomowany konkurs chóralny adresowany do dzieci i młodzieży. W jego dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie ponad 38 tysięcy uczestników.

Słoń uczył dobrych manier
2015.10.23
-

We wtorek, 20 października, przedszkole Bajeczna Kraina odwiedził Teatr Duet, który zaprezentował przedstawienie pt. "Słoń Torbalski". Maluchy były zachwycone nie tylko samymi strojami występujących postaci, ale również tym, iż same miały okazję wziąć choć przez chwilę udział w przedstawieniu. Spektakl mówił o magicznych słowach, takich jak przepraszam, proszę czy dziękuję, a więc uczył zasad dobrego wychowania. Przedszkolaki uśmiały się niemal do łez z perypetii zapominalskiego i nieco niezdarnego słonia. Maluchy na pewno zapamiętają go na długo. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.