Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Złote Gody
2015.11.04
-

Bez wątpienia Złote Gody, to małżeński sukces. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy dwie pary obchodzące jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci to Państwo Urszula i Edmund Dembler z Rakowca oraz Teresa i Edwin Łaski z Nicponii. Obie pary zostały odznaczone "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wnioskuj o wsparcie
2015.11.04
-

Od 19 października do 17 listopada 2015 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych".

I Forum „Ekonomia ku wolności”
2015.11.04
-

Sztumskie Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w I Forum "Ekonomia ku wolności" - innowacyjny model partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej skazanych, które odbędzie się 13 listopada br. Przekonaj się, że współpracując można osiągnąć więcej.

Pomyślmy o HIV
2015.11.04
-

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy Gdańsk organizują kolejną edycję Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych. W tym roku przegląd przeprowadzony zostanie pod hasłem „Pomyślmy o HIV”.

Koncert laureatów
2015.11.04
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zapraszają na Koncert Laureatów XVII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2015, który odbędzie się 15 listopada (niedziela) o godz. 14:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Komunikat policji!
2015.11.04
-

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do Komisariatu Policji w Gniewie osób pokrzywdzonych– opiekujących się nagrobkami, które zostały uszkodzone lub zniszczone podczas aktu znieważenia spoczynku zmarłych, zaistniałego 30 października na cmentarzu przy ul. Gdańskiej w Gniewie. Dotychczas zgłosiły się 3 osoby, a policja posiada dokumentację z uszkodzenia 11 nagrobków. Kontakt do prowadzącego sprawę: asp. sztab. Adam Ostrowski tel. 58 530 83 00, 58 530 83 10.

Spotkanie przy Studni "Daj mi pić"
2015.11.04
-

Siostry Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego w Bielawkach serdecznie zapraszają na program słowno-muzyczny z cyklu Spotkanie przy Studni „Daj mi pić”, które odbedzie się 22.11.2015 r. (niedziela) od godz. 15:00 do 16:30 w Domu Sióstr w Bielawkach (Dom Pomocy Społecznej). Tym razem spokanie będzie przebiegać wokół tematu wiary. Co to jest wiara, jak żyć wiarą, wierzę ale nie praktykuję, rozum i uczucia w wierze, logika wiary oraz sens wiary.

Wymiana sieci gazociągowej
2015.11.04
-

Od 28 października PGNiG wymienia sieci gazociągowe na starym mieście. Obecnie trwa wymiana rur na ul. Górny Podmur, która potrwać może mniej więcej do 6 listopada. Następnie wykopy prowadzone będą na ul. Piłsudskiego, gdzie prace przewidziane są od 9 do 17 listopada.

Przebadaj się, miej pewność
2015.11.04
-

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zaprasza na bezpłatne badania w ramach Populacyjnych Programów Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Przebadaj się i miej pewność.

Jak współpracować w projektach międzynarodowych
2015.11.03
-

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" i Biuro Programu Kreatywna Europa, serdecznie zapraszają do udziału w seminarium "Jak współpracować w projektach międzynarodowych", które odbędzie się 19 listopada w Poznaniu. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać o współpracy międzynarodowej z perspektywy różnych instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, a także poznać bliżej założenia programów "Europa dla obywateli" i Kreatywna Europa. Nie może tam Państwa zabraknąć!

Gniewskie Granie
2015.11.03
-

Bar Zamkowa zaprasza na liczne koncerty. Jeszcze w tym roku na scenie pojawią się zespoły takie jak: Pampeluna, Błękitny Nosorożec, Maczku Paczke i wiele, wiele innych. Jedno jest pewne - w Gniewie nie zabraknie muzyki.

KCK - listopadowy repertuar
2015.11.03
-

Listopadowy repertuar Kwidzyńskiego Centrum Kultury prezentuje się imponująco. Premierowo będziemy mieli okazję obejrzeć długo wyczekiwane "Listy do M. 2". W programie nie zabraknie również czegoś dla miłośników kina sensacyjnego ("Spectre") oraz dla najmłodszych ("Dobry Dinozaur"). KCK oferuje również wiele ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Unihokej
2015.11.03
-

W dniach 28-29 października w Dąbrówce Tczewskiej rozegrano turnieje powiatowe w unihokeju dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięło udział dziewięć zespołów ze szkół podstawowych. W kategorii chłopców wystartowały cztery zespoły, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszego zespołu. Gminę Gniew reprezentował zespół z Gogolewa.

Wieści z przedszkola
2015.11.02
-

26 października okazał się dniem pełnym wrażeń dla przedszkolaków z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Tego dnia maluchy z grup 3-4 i 5-6 latków stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami odkrywali tajemnice jesieni.

Pies szuka nowego domu
2015.11.02
-

Do Gminnego Centrum Reagowania trafił pies, którego właścicielka niedawno zmarła. Młody czworonóg został przebadany przez weterynarza- jest zdrowy, łagodny i przyjacielski. Osoby, które chciałyby go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em (tel. 58 535 22 88).

Dumne przedszkolaki
2015.11.02
-

29 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość przybyli rodzice wszystkich przedszkolaków. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności poprzez wiersze, piosenki i taniec. Po występie złożyły uroczyście przysięgę, po czym pani dyrektor - Lucyna Wantoch Rekowska rozpoczęła pasowanie każdego malucha.

Wesołe Halloween
2015.11.02
-

30 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się "Wesołe Halloween". Tak, jak na ten dzień przystało, było "strasznie" zabawnie. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czarno, a w przedszkolu przywitała je sala przystrojona w rzeczy i postaci typowe dla Halloween.

Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada
2015.10.30
-

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, Parafia św. Mikołaja w Gniewie chciałaby poinformować o obowiązującym porządku  nabożeństw.

1 listopad - dodatkowy parking przy szkole
2015.10.30
-

Dzień Wszystkich Świętych jest czasem zadumy i refleksji. W tym okresie staramy się odwiedzić groby naszych bliskich. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do gniewskiej nekropolii 1 listopada w godzinach od 13.00 do 17.00 przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego otwarty zostanie dodatkowy parking.

Ostatni wolny bilet na mecz Lechia-Legia
2015.10.30
-

Klub Sportowy Sobieski Gniew w sobotę, 31 października organizuje wyjazd na mecz piłki nożnej Lechia Gdańsk - LEGIA Warszawa, który odbędzie się w Gdańsku o godz. 18.00. Do rozdysponowania został jeszcze jeden bilet w cenie 20 złotych. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 885 821 269. Cena biletu obejmuje wejście na mecz oraz przejazd autokarowy.

Brąz Mistrzostw Europy dla Jakuba Kosmacza
2015.10.30
-

W Wilnie rozegrany został IV Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. W dniach 17-18 października w hali Siemens Arena najmłodsi polscy karatecy rywalizowali z zawodnikami z kilkunastu europejskich krajów. Udział w mistrzostwach był motywacją i inspiracją do dalszych treningów dla wszystkich członków Klubu Karate Tradycyjnego.

Weź udział w konkursach
2015.10.30
-

,,Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”. Ten cytat Leonarda da Vinci będzie tegorocznym hasłem imprezy „Tworzymy piękno”. W ramach zabawy odbędą się Powiatowy Konkurs Poetycki na najpiękniejszy wiersz pt. „Ziemia na której mieszkam”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dom rodziny – dom kociewski” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Kociewski krajobraz w obiektywie”.

Wszystkie drużyny zagrają 31 października
2015.10.30
-

Wszystkie gniewskie teamy swoje spotkania rozegrają w sobotę, 31 października. W niedzielę, 1 listopada, obchodzimy bowiem uroczystość Wszystkich Świętych. Tym razem na gniewskim boisku Wisła Walichnowy zmierzy się z Orłem Radziejewo. Pozostałe kluby zagrają na wyjeździe.

Współpraca się opłaca
2015.10.29
-

Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku serdecznie zapraszają w dniach 5-6 listopada na  konferencję: „Współpraca się opłaca” – rolnictwo i przetwórstwo ekologiczne jako szansa dla zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich województwa pomorskiego. Konferencja skierowana jest do rolników ekologicznych, rolników zainteresowanych tym sposobem gospodarowania, przetwórców i dystrybutorów produktów ekologicznych, pełnoletnich uczniów szkół rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Pellet zamiast ekogroszku
2015.10.29
-

Zakończyła się termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Pieniążkowie. Projekt wykonany został w ramach konkursu „TermoPomorze” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Celem konkursu było ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność wykorzystywania energii w budynkach jednostek samorządu terytorialnego. WFOŚiGW w Gdańsku na realizację projektu w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie udzielił dotacji w wysokości 118 000 zł.

Wszystkie strachy przybywajcie
2015.10.29
-

Dom Kultury w Opaleniu, zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy z okazji halloween, która odbędzie się w piątek, 30 października. Spektakle światła i cienia, w tym pokazy fireshow  oraz konkurs strojów, to tylko jedne z wielu piątkowych atrakcji.

Dedykowane NGO
2015.10.29
-

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące konkursu dedykowanego organizacjom pozarządowym w ramach Poddziałania 6.1.2., które odbędą się w dniach: 28 października br. i 6 listopada br. w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Zwycięstwo Królewskich Gniew
2015.10.29
-

W niedzielę, 25 października na gniewskim Orliku odbył się turniej piłkarski o puchar firmy Magmar. Hasłem imprezy było „Z Medicalem młodo, zdrowo, na sportowo”. Zawody przeznaczone były dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. Wśród wyróżnionych tego dnia zawodników znaleźli się: Patryk Orłowski, Łukasz Vohler, Mateusz Langowski, Bartosz Fabiszewski, Damian Kamrowski, Marcel Sedlewski, Maciej Torłop, Dawid Rajek, Jakub Krocz, Szymon Poleszak, Arkadiusz Szulc, Karol Gniewkowski.

Neo-Nówka w Tczewie
2015.10.29
-

Kabaret Neo-Nówka wraz z Agencją Artystyczną "Joanna" serdecznie zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy koncert  Neo-Nówki podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. Występ odbędzie się 20 listopada br. o godz. 17:00 w Tczewie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.