Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Tczewski Cross Rowerowy
2016.05.18
-

Zapraszamy na Tczewski Cross Rowerowy, który odbędzie się dnia 2 lipca o godz. 10. Trasa będzie wynosiła około 27km, a limit czasu na jej przejechanie stanowi 2,5h. Start honorowy będzie miał miejsce w kompleksie rekreacyjnym "Kanonka" przy ul. Wojska Polskiego, zapraszamy na wspaniałą zabawę!

Kociewskie Targi Wydawnicze
2016.05.17
-

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Kociewskich Targów Wydawniczych, które odbędą się od 2 do 4 września. Wszyscy są mile widziani - piszesz, tworzysz, drukujesz, projektujesz? To miejsce dla Ciebie!

 

Rozwój po europejsku
2016.05.17
-

Podpisaniem "Memorandum o Porozumieniu" ("Memorandum of Understanding") zakończył się międzynarodowy projekt Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy. Podczas dwudniowej konferencji włodarze z 5 europejskich miast podsumowywali dotychczasową pracę w ramach programu i dzielili się doświadczeniami ze swoich krajów.

Podejmiesz wyzwanie?
2016.05.17
-

Zdobywaj pieczątki spacerując w Noc Muzeów po Gniewie i wygraj atrakcyjne zestawy upominkowe! Waszym zadaniem będzie dotrzeć do określonych punktów rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Podejmiesz wyzwanie?!

Chór Cantores Minores ponownie wystąpi w Sopocie
2016.05.17
-

Już w czwartek gniewski chór Cantores Minores ponownie weźmie udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Chorów Mundus Cantat 2016 w Sopocie. Trzymajmy kciuki za lokalny zespół i zapraszamy do uczestnictwa w festiwalu i dopingowania muzyków na żywo.

Zmiana godzin pracy punktu porad prawnych w Gniewie
2016.05.17
-

Od 1 stycznia 2016 roku na terenie całej Polski funkcjonuje system nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt działa również w Gniewie. Poniżej przedstawiamy zmieniony harmonogram spotkań w maju i w czerwcu.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Julisza Słowackiego w Gniewie
2016.05.16
-

W piątek, 13 maja w Sali kameralnej biblioteki zebrali się uczniowie szkół z powiatu tczewskiego na corocznym konkursie organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Uroczystego otwarcia konkursu dokonały Jadwiga Mielke - dyrektor biblioteki oraz Danuta Zgubieńska sekretarz Miasta i Gminy Gniew.

Gimnazjaliści z Opalenia podbili Wrocław i Skalne Miasto w Czechach
2016.05.16
-

We wtorek 26 kwietnia prawie czterdziestoosobowa grupa gimnazjalistów z Opalenia wraz z opiekunami wyruszyła na czterodniową wycieczkę do Wrocławia i Skalnego Miasta w Czechach. Przygotowania do wyjazdu trwały kilka tygodni. Ostatnie dni były prawdziwym odliczaniem, bo na wycieczkę wszyscy czekali z utęsknieniem.

W odwiedzinach u Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku
2016.05.16
-

W piękny i słoneczny dzień, 12 maja w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie spotkali się słuchacze "Uniwersytetu III Wieku" z Gniewu i Pelplina. Wspaniałą niespodzianką, która czekała na zaproszonych Gniewian, był spektakl poetycko – muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowany przez uczniów pelplińskiej szkoły oraz wspólna zabawa w ogrodach DPS w Pelplinie.

Hallerówka w różnych zakątkach świata
2016.05.16
-

Majówka Hallerówka to wielkie święto nauczycieli i uczniów gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Tegoroczna impreza odbyła się w piątek, 13 maja. „Zjechali” na nią przedstawiciele różnych narodowości i ras z całego świata. Na wielki festyn stawili się Indianie, Hindusi, Meksykanie, Grecy, Francuzi, Japonki i Chińczycy, mieszkańcy Hawajów oraz Czarodzieje z Hogwartu i Piraci.

Pomorskie Kociewie z ofertą dla łodzian
2016.05.16
-

W miniony weekend (6-8 maja) poruszający się po Łodzi samochodami mogli zaobserwować ciekawe zjawisko - żywy komiks. Na kilku skrzyżowaniach i kierowców, i przechodniów intrygowali: Rybak, Surfer i Krzyżak, którzy wchodzili z ludźmi i między sobą w swoisty dialog - rysunkową rozmowę.

Dzień Otwarty Unii Europejskiej w Opaleniu
2016.05.13
-

Dziś 13 maja odbył się dzień otwarty Unii Europejskiej. Wydarzenie miało miejsce na kompleksie boisk przy Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Przedsięwzięcie zorganizowanie zostało w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie pomorskim. Szczegółowe informacje oraz galeria zdjęć z dnia otwartego poniżej.

Przedszkolaki w Stacji Dobrego Czasu
2016.05.13
-

W piątek, 6 maja dzieci z grup „Słoneczek” oraz „Zajączków” odwiedziły Stację Dobrego Czasu w Tczewie – centrum edukacyjne, stworzone z myślą o najmłodszych. Już na samym początku przedszkolaki zapoznały się z zasadami pracy w pracowni chemicznej, zawarły kontrakt właściwego zachowania oraz założyły fartuszki ochronne i rękawiczki.

Eko- Minigranty „Dzień Ziemi”
2016.05.12
-

Gimnazjum w Gniewie, 6 maja rozpoczęło realizacje projektu pod nazwą "Dzień ziemi", w ramach zadania publicznego "Ekologicznie Opanuj Gniew". Realizatorami projektu były klasy Ia oraz IIId wraz z wychowawcami.

 

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kruszką
2016.05.12
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna  im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek 2016 serdecznie zaprasza  na dzisiejsze spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kruszką,  które odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Rozgrywki piłki nożnej
2016.05.12
-

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Olimpią Sztum. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6:4 dla Webera. Aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 26 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 19 pkt, uplasował się na 12 miejscu. Pokonał drużynę Powiśle II Dzierzgoń 2:0. Poniżej przedstawiamy sytuacje w tabelach oraz rozpiskę meczów.

Dzień bez śmiecenia
2016.05.11
-

Ilu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet zwykłe, pozornie nieistotne, codzienne decyzje mają znaczenie? Kto z nas zastanawia się z czego powstaje polar czy wykładzina? Ilu z nas potrafi odpowiedzieć, o czym informują symbole umieszczone na opakowaniach produktów, które użytkujemy i ma świadomość, że oznaczenie ma znaczenie? Właśnie między innymi do bycia świadomym konsumentem namawiają pomysłodawcy akcji "Kultura segregacji: wchodzisz czy wypadasz?" prowadzonej w ramach jubileuszowej edycji Dnia bez Śmiecenia!

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Maj 2016 r.
2016.05.11
-

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Maj 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Spotkanie rekrutacyjne DCT Gdańsk już dziś
2016.05.11
-

Już dzisiaj od godz. 10:00 w sali ślubów urzędu Miasta i Gminy Gniew firma DCT Gdańsk - największy i najszybciej rozwijający się polski terminal kontenerowy, prowadzi spotkanie rekrutacyjne potencjalnych pracowników, zainteresowanych podjęciem pracy w firmie. Spotkanie potrwa do godz. 16:00. Mieszkańców naszej gminy poszukujących zatrudnienia serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu i zapoznania się z działalnością firmy.

102. urodziny
2016.05.11
-

W dniu wczorajszym Pani Władysława Szarafin z Gniewa obchodziła swoje sto drugie urodziny. Z tej też okazji Drogiej Jubilatce życzymy, aby każdy kolejny dzień dostarczał jej wiele radości, pomyślności i zdrowia oraz mamy nadzieje że spokoju na dalsze lata, a także szacunku i zainteresowania osób najbliższych sercu Dostojnej Jubilatki.

Burmistrz nie przyjmie interesantów
2016.05.11
-

Informujemy, że dzisiaj oraz w piątek, 13 maja, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie środa, 18 maja, w godz. od 14:00 do 17.00. Za niedogodności przepraszamy.

Zawody spinningowe
2016.05.11
-

W sobotę, 7 maja odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej na wodach rzeki Wisły w okolicy Nicponi. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Koła PZW w Gniewie. Udział w wydarzeniu wzięło udział 25 uczestników, w tym 2 juniorów. Zabawa była wspaniała a walka wyrównana. Wyniki zawodów poniżej.

Ogłoszenie
2016.05.10
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 maja 2016 r. Zarządzeniem Nr 55/16 zatwierdzono poszczególne wykazy nieruchomości.

Uwaga!
2016.05.10
-

Informujemy, że z uwagi na problemy techniczne platformy ePUAP, logowanie do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz podpisywanie dokumentów wciąż może wiązać się z utrudnieniami.

Majówka Hallerówka już w piątek
2016.05.10
-

W imieniu Gimnazjum im. gen. J. Hallera zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tegorocznej Majówce Hallerówce która, odbędzie się w piątek 13 maja na boisku szkolnym. Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje oraz konkursy. Organizatorzy zapraszają wszystkich na wspaniałą zabawę.

Powalcz o stypendium
2016.05.10
-

Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji "Programu Stypendiów Pomostowych" na rok akademicki 2016/2017 realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundacją BGK.

Dzień otwarty Unii Europejskiej w Opaleniu
2016.05.10
-

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty Unii Europejskiej, który odbędzie się w piątek, 13 maja w godz. od 9:00 do 12:00. Wydarzenie będzie miało miejsce na kompleksie boisk przy Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Przedsięwzięcie zorganizowanie zostanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie pomorskim. Szczegóły w plakacie poniżej.

Zapraszamy na Galę czytelnika
2016.05.10
-

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, Gniewska Książnica przygotowała szereg atrakcji. Już dziś o godz. 19:00 zapraszamy na III gale czytelnika, która na celu ma propagowanie kultury i aktywności czytelniczej,podniesienie poziomu czytelnictwa,promocje literatury oraz wyrabianie nawyku czytania.

Uwaga młodzi wędkarze
2016.05.10
-

Zarząd Koła PZW w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na "Wędkarskie zawody spławikowe" z okazji "Dnia dziecka". Impreza organizowana jest na wodzie prywatnej tj. "Staw rybny" w miejscowości Piaseczno (Staw p.Lorbeckiego za studzienką). Szczegóły poniżej.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.