Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Jakich wartości szukamy w książkach
2016.03.09
-

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, przybyli wszyscy, którzy lubią wspólną dyskusję nad dobrą beletrystyką. Omówione zostały pozycje, które warto polecić wszystkim pasjonatom książek.

Zmiana w godzinach przyjęć interesantów
2016.03.09
-

Uprzejmie informujemy, że w środę, 9 marca br., Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z powodu wyjazdu służbowego będzie przyjmować interesantów w godzinach 14:00-15:00. Kolejnym dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz jest piątek, 11 marca br.

Awaria studni
2016.03.08
-

Z powodu awarii studni głębinowej w Cierzpicach nastąpi przerwa w dostawie wody do godz. 16.00.

 

Ważne dla NGO
2016.03.08
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, w tym w szczególności działających w sferze sportu, na spotkanie, które odbędzie się 10 marca 2016 r. o godz. 13:30 w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Spotkanie to, kończy konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania.

Cyfrowe miasta- przyjdź na spotkanie
2016.03.08
-

W jaki sposób wykorzystać media społecznościowe do budowania społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju demokracji partycypacyjnej? Czy samorząd lokalny jest w nich obecny? Czy obywatele dostrzegają potencjał mediów społecznościowych w kontaktach z politykami i w kształtowaniu polityki lokalnej? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukali podczas Dnia Informacyjnego realizowanego w ramach projektu "Digital Cities for a 'Smart' Europe. Spotkanie odbędzie się 9 marca w Gniewie.

Uwaga rolnicy!
2016.03.08
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych planuje wystąpić do Wojewody Pomorskiego o powołanie Gminnej Komisji do szacowania strat w gospodarstwach rolnych. Rolnicy, którzy ponieśli straty przez tegoroczne mrozy powinni złożyć odpowiedni wniosek o oszacowanie zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Muzyczny Dzień Kobiet
2016.03.08
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie  serdecznie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Występ rozpocznie się 8 marca (wtorek)  godz. 17.00  w Sali Kameralnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Kobiet
2016.03.08
-

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Paniom uśmiechu na twarzy. Miłego dnia!

„Dzień Kobiet” na sportowo
2016.03.08
-

Z okazji obchodów „Dnia Kobiet” w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie z udziałem jedenastu zespołów płci pięknej rozegrano zawody o „Puchar Dyrektora GOS- Gniew”. Eliminacje rozegrano w trzech grupach.

Halowa Piłka nożna najmłodszych
2016.03.07
-

W sobotę 27 lutego w hali gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano siódma i ostatnią rundę rozgrywek piłki nożnej halowej w kategorii Szkół Podstawowych. W grupach kl. III-IV i V-VI w siedmiorundowym cyklu rozegrano siedem turniejów z udziałem sześciu i ośmiu zespołów o puchary Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu.

Oferty pracy
2016.03.07
-

Chcielibyśmy Państwu przedstawić oferty pracy, które spłynęły dziś do naszej Redakcji. Jedna z nich dotyczy doradcy finansowego/ pracownika banku, kolejna, osób chętnych do roznoszenia ulotek.

Program "KLUB" - dofinansowanie dla klubów sportowych
2016.03.07
-

26 lutego 2016 roku Minister Sportu i Turystyki wydał decyzję w sprawie ogłoszenia Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Gniew pamiętał o Żołnierzach Wyklętych
2016.03.07
-

W niedzielę, 6 marca, mieszkańcy Gniewa uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. W kościele pw. św. Mikołaja odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, po której burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska złożyła kwiaty przy Pomniku Pomordowanych na gniewskim cmentarzu.

Dzień pamięci żołnierzy wyklętych
2016.03.04
-

We wtorek, 1 marca obchodziliśmy dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. W naszej parafii modlić się będziemy za nich w najbliższą niedzielę, 6 marca podczas mszy świętej o godzinie 9.00. Po modlitwie władze miasta złożą kwiaty, przy pomniku na cmentarzu.

Gmina Gniew zabiega o pozyskanie 1,6 mln złotych na edukację
2016.03.04
-

Gmina Gniew sporządziła i złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach działania 03.02 Edukacja Ogólna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Pozyskane środki finansowe pozwolą podnieść kompetencje uczniów i umiejętności nauczycieli.

Pamiętaj zgłosić zbiornik
2016.03.04
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina o zbliżającym się terminie składania druków “Zgłoszenia zbiornika bezodpływowego nieczystości płynnych, przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłączenia do kanalizacji zbiorczej do ewidencji gminy Gniew”.

Czas na rozrywkę
2016.03.04
-

Ostatnie dni przed feriami zimowymi upłynęły młodzieży z gniewskiego gimnazjum bardzo emocjonująco. Oprócz nauki i obowiązków szkolnych był też czas na rozrywkę.

Nie podpalajmy traw
2016.03.03
-

W środę, 2 marca, jednostka gniewskiego OSP w sile jednego zastępu została zadysponowana do drugiego już w tym roku pożaru traw. Zgłoszenie miało miejsce około godziny 21. Dzięki szybkiej interwencji ratowników pożar nie rozprzestrzenił się na dalsze tereny.

Ruszyły konsultacje!
2016.03.02
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania.

Tak spędzano ferie zimowe w Opaleniu
2016.03.02
-

Jak co roku w świetlicy opaleńskiej organizowane były ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Duża frekwencja korzystających z ,,przerwy szkolnej” mile zaskoczyła nawet organizatorów. Zorganizowano wiele atrakcji m.in. wyjazd do aquaparku w Kwidzynie, gry, zabawy konkursy sportowe, warsztaty plastyczno-techniczne i kulinarne.

Dzień otwarty w podstawówce
2016.03.02
-

Dyrekcja i nauczyciele serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi, które rozpoczną lub chciałyby rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, na Dzień Otwarty. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca 2016 r. od godz. 16.00 do 17.00. 

Na Styku Kultur - czyli Kociewie w Łodzi
2016.03.02
-

W ostatni weekend lutego, w dniach 26-28. lutego 2016 r. na terenie łódzkiego kompleksu targowego - hali EXPO odbyły się już po raz dwudziesty drugi Targi Regiony Turystyczne "Na styku kultur". Po raz kolejny, na jednym ze stanowisk wystawienniczych, swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia. Wspólne stoisko naszego regionu w tym roku przygotowały: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Walichnowska parafia otrzymała dotację
2016.03.02
-

Gospodarze dziesięciu kościołów najczęściej w niewielkich miejscowościach na terenie woj. pomorskiego oraz pięciu innych zabytkowych obiektów w regionie, otrzymają od regionalnego samorządu dotacje na prace konserwatorskie.  Wśród obiektów, które dostały wsparcie znalazła się świątynia w Wielkich Walichnowach. Na remont kościoła przeznaczono 35,4 tys. zł. 

Wojewódzkie obchody Dnia Przewodnika Turystycznego
2016.03.02
-

W minioną sobotę, 27 lutego, w Wejherowie spotkali się samorządowcy i przewodnicy na obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Celem spotkania było podziękowanie przewodnikom za zasługi w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu. W wydarzeniu brali udział również reprezentanci naszej gminy, przewodnicy gniewscy: Krystyna Tamowicz oraz Adam Laska.

Przedszkolaki w kosmosie
2016.03.02
-

W minionym tygodniu przedszkolaki z Bajecznej Krainy poznawały i zdobywały kosmos. Zajęcia rozpoczęły się od podania ciekawostek związanych z kosmosem. Potem nastąpiło 'Powitanie ufoludków'.

Nigdy nie przegramy, jak się postaramy
2016.03.01
-

W niedzielę, 28 lutego na gniewski zamek, po raz szósty, zjechali miłośnicy karcianej gry „baśki”, by powalczyć o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. Zwycięzcą został Edmund Kaliszewski z Gniewu, najlepszą baśkarką została Ewelina Tucholska z Gniewu, a najlepsza drużyna to Trzcianka.

Ferie na wesoło w Jeleniu
2016.03.01
-

Przedstawiamy Państwu relację zdjęciową ze spektaklu "Wilk i Zając w mieście" teatru Duet z Krakowa, który miał miejsce 25 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Jeleniu. Pełne komicznych sytuacji i humoru słownego przedstawienie rozśmiesza, a zarazem propaguje zdrowy styl życia, sport i zdrowe odżywianie. Dzieci miały możliwość zagrania różnych epizodów, tworząc z aktorami wspaniałe widowisko.

Zmiana nazwy Zakładu Produkcji Keramzytu Weber
2016.03.01
-

Informujemy, że od 29 lutego 2016 roku ulega zmianie dotychczasowa nazwa gniewskiego Zakładu Produkcji Keramzytu Weber, którą zastąpi "Zakład Produkcji Kruszyw". Pozostałe dane dotyczące spółki i zakładu nie uległy zmianie.

Otwarty konkurs ofert
2016.02.29
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew”. Szczegóły w załączniku.

Stwórz z nami mapę zagrożeń
2016.02.29
-

W całym kraju powstaje „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” . Chcielibyśmy razem z Państwem stworzyć taki plan dla gminy Gniew. Jeżeli ktoś zna niebezpieczne miejsce w swojej okolicy, prosimy o zgłaszanie ich do naszej redakcji.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.