Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Oferta pracy w przedszkolu

2016.05.09
-

W związku z rozwojem placówki i utworzeniem nowych grup przedszkolnych, Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" w Gniewie poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Kociewskie przedszkolaki

2016.05.09
-

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Konkurs Gwary Kociewskiej.  Gniewskie przedszkolaczki Majka i Damian z grupy pięciolatków „Słoneczka” jako pierwsi rozpoczęli konkursowe zmagania, prezentując się w wierszach autorstwa gniewskiej poetki Emilii Rulińskiej  - „Kociewianka” oraz „Jam Kociewiak”.

Gniewskie leby- targowisko otwarte!

2016.05.08
-

Niedziela, 8 maja, przejdzie do gniewskiej historii, jako dzień, w którym targowisko miejskie wróciło na rynek starego miasta.  Podczas festynu inaugurującego „Gniewskie Leby-bazar różności” kupić można było zdrową żywność, starocie, domowe wypieki, biżuterię i wiele innych ciekawych drobiazgów.

Gniew powraca do tradycji!

2016.05.06
-

Już w najbliższą niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego „Gniewskie Leby – bazar różności”, miejsca, w którym odnajdą Państwo najwyższej jakości produkty, oferowane przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci. Dzięki nim stragany z dumą uginać się będą od niecodziennych produktów, a gniewski rynek ożyje, jak dawniej.  Przyjdź, zapoznaj się z ofertą wystawców i ożyw gniewski rynek razem z nami!

Zakaz parkowania na placu Grunwaldzkim

2016.05.06
-

W niedzielę, 8 maja na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się inauguracja targowiska miejskiego o nazwie „Gniewskie Leby – bazar różności”. W związku z powyższym zamknięty zostanie ruch w północnej i zachodniej pierzei rynku w godz. od 8.00 do 16.30. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców i przyjezdnych gości o nieparkowanie samochodów w tych częściach miasta. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW

2016.05.06
-

Stowarzyszenie Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku zaprasza seniorów do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW, który odbędzie się 7 maja w Gospodarstwie Agroturystycznym "Maciejówka" w Opaleniu. 

 

Skocz po dobrą zabawę!

2016.05.06
-

Akrobacje, triki i skoczna zabawa dla całej rodziny – tak zapowiada się rozpoczęcie sezonu na gniewskim skateparku „Weber Skok”. Już w tę sobotę, mieszkańcy Gniewu i okolic będą mogli po raz trzeci uczestniczyć w inauguracji deskorolkowego sezonu, połączonej z piknikiem miejskim. W tym roku organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie oraz Gminny Ośrodek Sportu, przygotowali mnóstwo niespodzianek i nowości dla małych i dużych uczestników.

Pokaz fajerwerków

2016.05.06
-

W sobotę, 7 maja, na zamku w Gniewie około północy odbędzie się krótki pokaz farejwerków. Za zakłócenie ciszy nocnej organizatorzy przepraszają.

Sprawdź jak pracuje straż

2016.05.06
-

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie zapraszają do zwiedzania swojej jednostki. W tym roku tydzień otwarty OSP przypada na 9-13 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy proszone są o potwierdzenie tego pod nr. tel. 58 585 22 88.

Oferta pracy

2016.05.05
-

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowiska doradca zawodowy oraz doradca zawodowy-stażysta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Nie może zabraknąć i Ciebie!

2016.05.05
-

Już w tę niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego "Gniewskie Leby - bazar różności". Skorzystaj z szansy nabycia najwyższej jakości produktów oferowanych przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci, dzięki którym stragany z dumą uginać się będą m.in. od takich słoiczków.

Powodzenia!

2016.05.05
-

W środę, 4 maja punktualnie o godzinie 9.00, absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa z Gniewu przystąpili do egzaminu dojrzałości. Wczoraj wszyscy pisali maturę z języka polskiego, dzisiaj zmierzą sie z testem z matematyki, a już jutro z języka angielskiego. Życzymy powodzenia.

Postanowienie komisarza wyborczego

2016.05.04
-

W środę, 4 maja do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wpłynęło postanowienie komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez komisarza głosowanie odbyć ma się 12 czerwca 2016 r.

Światowy Dzień Książki

2016.05.04
-

Ważnym jest, aby od najmłodszych klas szkolnych, przekazać młodemu czytelnikowi pasję do książek. Dlatego też z okazji Światowego Dnia Książki, gniewską książnicę odwiedzili uczniowie klas podstawowych z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby zapoznać się z działalnością biblioteki oraz dowiedzieć się jak korzystać z dostępnych zbiorów.

Praca w DCT – zatrudnij się i Ty

2016.05.04
-

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, połączonym bezpośrednio z najważniejszymi portami Dalekiego Wschodu. Obecnie firma kończy inwestycję związaną z rozbudową i poszukuje dużej ilości pracowników. Zachęcamy do zapoznania się z profilem działalności DCT i zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 11 maja w Gniewie.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

2016.05.04
-

Z okazji strażackiego święta pragniemy złożyć wszystkim druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, najserdeczniejsze podziękowania za  pełną gotowość oraz zdecydowaną postawę w trudnych zadaniach chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

Emocjonujący sportowy weekend

2016.05.04
-

W pierwszy majowy weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Sobieskim Gniew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla Webera. Aktualnie w tabeli drużyna zajmuje 9 lokatę, mając na koncie 23 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 16 pkt, uplasował się na 12 miejscu. Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej.

Cebula i przedszkolaki

2016.05.04
-

W piątek 29 kwietnia przedszkolaki z „Bajecznej Krainy” wzbogacały swą wiedzę na temat wiosennych upraw w ogrodzie. Tym razem pod lupę wzięte zostały cebule. Dzieci opisywały warzywo, mówiły o jego wyglądzie, określały zapach a także omawiały wartości odżywcze i lecznicze cebuli. Później każde dziecko zasadziło swoja cebulę w doniczce.

Sesja Rady Miejskiej

2016.05.04
-

XX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się w środę 4 maja o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6. W porządku obrad znajduje się m. in. przygotowanie gminy Gniew do sezonu turystycznego 2016.

Podwodna Pięknisia Strojnisia

2016.05.04
-

Dnia 26 kwietnia Przedszkole Niepubliczne 'Bajeczna Kraina' odwiedził teatr Duet z Krakowa, z przedstawieniem pt. "Podwodny świat. Podczas spotkania dzieci usłyszały opowieść o życiu rybki Misi Pięknisi Strojnisi.

Sekretne życie bocianów

2016.05.04
-

W czwartek, 28 kwietnia br., Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie obchodziła „Dzień Bociana”. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w zajęciach poświęconych bocianowi białemu, które poprowadził pracownik gniewskiego Eko-Centrum "Heliantus". Dzieci miały okazję zapoznać się z trybem życia tych zwierząt, wysłuchać bocianich ciekawostek oraz podejrzeć monitorowane gniazdo znajdujące na się na kominie piekarni.

Jeśli majówka, to tylko na Kociewiu

2016.05.02
-

Weekend majowy trwa w najlepsze! Warto, więc skorzystać z atrakcji zaplanowanych specjalnie na te dni. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. pokazy rycerskie i liczne spektakle, natomiast w Pelplinie wziąć będzie można udział w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy!

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2016.05.02
-

Drugiego maja od dwunastu lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, jako święto państwowe. Uchwalone dla podkreślenia wielkiej roli barw narodowych w naszych dziejach, stanowi symbol oraz nośnik fundamentalnych wartości kształtujących polską tożsamość. Biało-czerwone barwy pojawiły się już na naszych domach, a o godz. 12:00 na gniewskim zamku Salwa Armatnia ku czci Flagi RP.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. J. Słowackiego w Gniewie

2016.05.02
-

W celu przybliżenia dorobku poetyckiego ks. Jana Twardowskiego serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Juliusza Słowackiego. Do 5 maja 2016 roku każda szkoła z powiatu tczewskiego może zgłosić dwóch uczestników, którzy zobowiązani są do przygotowania dwóch wierszy. Sam konkurs odbędzie się 13 maja 2016 roku o godzinie 10:00 w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie przy placu Grunwaldzkim 16/17.

Gzuby na konkursie

2016.05.02
-

W Ośrodku Kultury w Pelplinie, 29 kwietnia, odbył się konkurs gwary kociewskiej. Na scenie zaprezentowało się ponad 70 uczestników z powiatu tczewskiego, od dzieci przedszkolnych po dorosłą młodzież. Poprawność gwary kociewskiej i poziom wykonania oceniało jury w składzie: Mirosława Möller, Regina Kotłowska, Danuta Nojman.

A co po szkole?

2016.05.02
-

Po raz pierwszy, 28 kwietnia, odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Oficjalnego otwarcia targów dokonały: zastępca dyrektora ZSP Aleksandra Gerigk oraz doradca zawodowy Emilia Szafraniec z MCK w Gniewie, która zaprosiła młodzież do aktywnego uczestnictwa w targach. Głównym celem organizowanych targów było umożliwienie absolwentom szkoły ponadgimnazjalnej zapoznania się z procesem wejścia na rynek pracy i edukacji w szkolnictwie wyższym i policealnym.

Fantastyczny Gniew

2016.05.02
-

W kwietniu na Zamku Gniew odbył się jeden z czterech finałów Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2016. Do finału konkursu zakwalifikowało się 40 pierwszych uczniów z listy wyników I etapu, w którym wzięło udział 2600 osób z całej Polski.

Majówka na Kociewiu

2016.04.29
-

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Warto wiec już dziś zaplanować sobie ten czas. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. pokazy rycerskie, a w Pelplinie wziąć będzie można udział w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto 3 Maja w gniewskim kościele

2016.04.29
-

3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy poczty sztandarowej do uczestnictwa w eucharystii oraz mieszkańców do modlitwy za Polskę. 4 maja natomiast o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Strażaków.

Pożegnanie

2016.04.29
-

W dniu dzisiejszym, w zamkowych murach, miało miejsce pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Gniewie. Podczas Uroczystości wręczono nagrody m.in. za najlepsze wyniki w nauce, sporcie oraz aktywny udział w życiu szkoły. Wydarzeniu przyświecało hasło: "Mierz wysoko - nawet, jeśli nie trafisz na Księżyc zawsze znajdziesz się wśród gwiazd."

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.