Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Sprzedaż bezpośrednia produktów rolnych - szkolenie
2016.06.15
-

W czwartek, 16 czerwca o godz. 10.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, doświadczeni pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przeprowadzą bezpłatne szkolenie z zakresu sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych. Na szkolenie zapraszamy rolników oraz działkowców, szczególnie tych zainteresowanych możliwością sprzedaży własnych produktów podczas sobotnich targowisk na rynku w Gniewie.

Artystyczna ulica
2016.06.15
Artystyczna ulica

18 czerwca rusza projekt Artystyczna ulica, który ma na celu ożywienie ulicy Piłsudskiego w Gniewie. Od tego dnia, w każdą sobotę w godz. od 9.00 do 13.00 sobotnie zakupy i przedpołudniowe spaceru umilą mieszkańcom o gościom, odwiedzającym nasze miasto lokalni artyści. Serdecznie zachęcamy do zrobienia sobie chwili odpoczynku i posłuchania gniewskich muzyków!

Siła jest w Nich!
2016.06.15
-

We wtorek, 7 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym „Maciejówka” w Opaleniu odbyło się kolejne spotkanie Powiślańskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego "Siła jest w nas". Stowarzyszenie to łączy nie tylko osoby chore, ale również ich rodziny oraz przyjaciół. Znajdź w sobie siłę i wspólnie z nimi nie daj się chorobie!

Przedszkolaki w Smykolandii
2016.06.15
-

W poniedziałek, 13 czerwca dzieci z przedszkola w Pieniążkowie radośnie spędziły czas w sali zabaw „Smykolandia” w Kwidzynie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Dzień Matki w Pieniążkowie
2016.06.15
-

Uroczystość Dnia Matki to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Dzieci z Przedszkola w Pieniążkowie bardzo uroczyście świętowały tę uroczystość, prezentując swoje umiejętności przed najbliższymi.

Nowe przystanki w Nicponi
2016.06.15
-

Na wniosek sołtysa Alojzego Klimaczka Urząd Miasta i Gminy Gniew zlecił wykonanie dwóch przystanków na terenie wsi Nicponia. Lokalizacja została uzgodniona z Powiatowym Zarządem Dróg po konsultacjach z sołtysem. Zdaniem gospodarza wsi na działaniach tych najbardziej skorzystają dzieci dojeżdżające do szkoły w Tymawie. Władze miasta podkreślają natomiast, że docelowo będą się starały wymieniać wiaty przystankowe także w innych miejscowościach gminy.

Archeologiczny wolontariat - przyjdź, odkryj i ocal od zapomnienia!
2016.06.15
-

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział w Gniewie poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby przeżyć wakacyjną przygodę angażując się w prace archeologiczne. Badania archeologiczne prowadzone będą od lipca do końca sierpnia na obszarze Starego Miasta w ramach procesu rewitalizacji starówki. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wakacje w Bajecznej Krainie
2016.06.15
-

Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina zaprasza wszystkie Dzieci w wieku 2,5 do 5 lat na niezapomniane pełne wrażeń wakacje 2016. W programie między innymi: warsztaty artystyczne, olimpiada sportowa, dzień plażowicza, zabawa w świecie Piotrusia Pana, wizyta w kuchni łasucha oraz wiele innych atrakcji. Zapisz swoje Dziecko już dziś! Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły w załączniku.

Sukces gniewskiego gimnazjalisty
2016.06.14
-

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Konrad Janicki, uczeń gniewskiego gimnazjum zajął II miejsce w etapie centralnym Konkursu Wiedzy o Zamkach Gotyckich, który odbył się 10 czerwca w Urzędzie Miasta Olsztyna. To niebywały sukces reprezentanta naszej gminy. Gratulujemy!

Pokaz fajerwerków
2016.06.14
-

W sobotę, 18 czerwca około północy na zamku w Gniewie odbędzie się pokaz fajerwerków. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

Nagrodzeni w plebiscycie "Mistrzowie Agro"
2016.06.14
-

Tytuły Rolnika Roku i Gospodyni Roku powiatu tczewskiego powędrowały do jednego małżeństwa. Elżbieta i Tadeusz Gajowniczek z Polskiego Gronowa, których praca została doceniona przez czytelników Dziennika Bałtyckiego, bez wątpienia zasłużyli na to wyróżnienie. Gratulujemy!

Pomyśl o sobie już dziś!
2016.06.14
-

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus przyjedzie do Ośrodka Zdrowia przy ul. Witosa 10, 28 czerwca 2016 r. Zarejestruj się telefonicznie od poniedziałku do piatku w godz. od 8.30 do 19.30, tel. 58 767 34 44 lub 58 767 34 55.

Rewitalizacja poziomu -1 - zmiana organizacji ruchu i harmonogram prac
2016.06.13
-

Inwestycja, jaką jest budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie Starego Miasta jest dla Gminy Gniew dużym wyzwaniem, między innymi ze względu na miejsce jej wykonania, czyli obszar zwartej zabudowy. Nieuniknione są więc utrudnienia w ruchu i zmiany w jego organizacji, z czym już dziś mamy do czynienia.

IX Festiwal Twórczości Kociewskiej
2016.06.13
-

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza do udziału w IX edycji Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, który odbędzie się jesienią tego roku. Już teraz zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia, które dostępne są na stronie: www.tmzt.tczew.pl.

Dorośli z Gniewu w "Małej Japonii"
2016.06.13
-

W weekend 27-29 maja kilka osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewie, reprezentując Polskę północną, brało udział w programie Karate 60+, który był realizowany w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo -Stara Wieś. Było to ogólnopolskie zgrupowanie tego programu.

Zabawa, rywalizacja i odpoczynek
2016.06.13
-

Dokładnie 399 osób odwiedziło w sobotę, 11 czerwca Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. Był to kolejny rekord frekwencji w zakładzie. Tegoroczny dzień otwarty, mimo początkowo niesprzyjającej aury, był bardzo udany. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Wbiegnij w lato”. Na uczestników czekało mnóstwo konkursów, niespodzianek, zwiedzanie zakładu, przejażdżka kolejką oraz poczęstunek. Na pamiątkę wspólnej zabawy wręczano kwiatki doniczkowe.

 

Są takie uliczki, zaułki...
2016.06.13
-

10 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród w X edycji wojewódzkiego konkursu "Najpiękniejsze Zakątki Mojego Miasta - Ocalmy od Zapomnienia", organizowanego w tym roku pod hasłem "Są takie uliczki, zaułki...". W konkursie, w kategorii fotograficznej i informatycznej, wzięli udział również uczniowie ze szkoły podstawowej w Gniewie. W konkursie wzięło udział 16 szkół z terenu województwa pomorskiego.

Obwieszczenie
2016.06.13
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych w dniach od 17 czerwca 2016 r. do 20 lipca 2016 r. projektu uchwały Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gniew. Szczegóły w załączniku.

Lekcja biologii w lesie
2016.06.13
-

Przez trzy dni, od 8 do 10 czerwca, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w nietypowej lekcji biologii w lesie. Spotkanie poprowadził Łukasz Ogonowski, kierownik Eko-Centrum Heliantus w Gniewie.

Wyniki referendum
2016.06.13
-

Referendum gminne w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji odbyło się 12 czerwca. Ze względu na niską frekwencję, która wyniosła 10,91 %, jest ono nieważne. Z 12 289 osób uprawnionych do głosowania do urn poszło 1341 mieszkańców.

Festyn Rodzinny w Polskim Gronowie
2016.06.10
-

W piątek, 3 czerwca na terenie szkoły podstawowej w Polskim Gronowie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Festyn rozpoczął się w świetlicy szkolnej, gdzie zaprezentowano spektakl niespodziankę. Zgromadzeni goście podziwiali na scenie rodziców uczniów oraz nauczycieli szkoły, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu teatralnym pt. „Szewczyk Dratewka”.

Informacja dot. obwodów głosowania
2016.06.10
-

Informujemy, że mieszkańcy ulic: Kremskiego, Sidorowicz i Popiełuszki podlegają pod obwód głosowania nr 6, którego siedziba mieści się w Gimnazjum w Gniewie, ul. 27 Stycznia 19. Informacje dotyczące przynależności do pozostałych obwodów głosowania dostępne w załączonej uchwale.

Dzień Dziecka w Opaleniu
2016.06.10
-

„Dziś zrobię to, czego innym się nie chce, jutro zrobię to, czego inni nie będą w stanie”, pod takim hasłem w środę,1 czerwca w Zespole Szkół w Opaleniu odbył się Dzień Dziecka, który był jednocześnie Dniem Sportu. Ruch, aktywność, rekreacja i współzawodnictwo to cele, które przyświecały tego dnia społeczności szkolnej.

Konferencja LGD “Wstęga Kociewia” w Piasecznie
2016.06.09
-

W piątek, 10 czerwca, o godz.12.30 w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie odbędzie się konferencja promocyjna Strategii Rozwoju Lokalnego  Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020. Będzie też okolicznościowy odczyt na temat 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich oraz możliwość zwiedzenia Muzeum.

Poszukiwani bohaterzy do nowego programu telewizyjnego z misją!
2016.06.09
-

Czy Twoje dziecko ma problemy żywieniowe? Ma problem z wagą albo jest niejadkiem? Nie możesz przekonać go do jedzenia warzyw i owoców? Zostań bohaterem nowego programu telewizyjnego realizowanego dla TVP 2, który pomoże twojemu dziecku i całej rodzinie zmienić styl życia i złe nawyki żywieniowe. Szczegóły w załączniku.

Kiermasz książek i podręczników
2016.06.09
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na kiermasz książek i podręczników szkolnych, które odbędą się od 14 do 30 czerwca w godz. od 10.00 do 17.00 w czytelni gniewskiej biblioteki. Osoby chętne do sprzedaży bądź wymiany podręczników zachęcamy do dostarczenia książek!

Czas dla rodziny - Dzień Dziecka w Gogolewie
2016.06.09
-

Z okazji Dnia Dziecka, 4 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie zorganizowała na boisku szkolnym IV Festyn Rodzinny pn. „Czas dla Rodziny”. Celem imprezy była integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywne spędzenie czasu wolnego z Rodziną.

Sobieski z kompletem punktów po 24 kolejce
2016.06.09
-

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Błękitnymi Kmiecin. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 7:2 dla Błękitnych.  Drużyna aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 32 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 23 pkt., uplasował się na 12 miejscu. Pokonał Koronę Rywałd 5:2.

 

Festyn rodzinny w opaleńskiej leśniczówce
2016.06.09
-

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 11 czerwca w godz. od 14.00 do 18.00 w leśniczówce Opalenie-Pólko. Miłośników jazdy rowerowej zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym. Start z Tymawy o godz. 13.30. Szczegóły na poniższym plakacie.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Czerwiec 2016 r.
2016.06.09
-

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Czerwiec 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.