Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Puchar w Karate Tradycyjnym
2015.12.22
-

W miniony weekend w dniach 18-20 grudzień w Starej Wsi odbyło się zgrupowanie karateków w ramach Sportowego Talentu. Przybyło 120 młodych sportowców z klubów uczestniczących w programie.

Wigilijne spotkanie
2015.12.22
-

21 grudnia w Sali Kameralnej odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami gniewskiego samorządu złożyli sobie przedświąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Stypendia rozdane
2015.12.22
-

Po raz kolejny, w ramach programu stypendialnego "Weber Start", Zakład Produkcji Keramzytu w Gniewie  nagrodził gniewskich gimnazjalistów za dobre wyniki w nauce. Stypendia zostały przyznane przez przedstawicielkę firmy Joannę Wachowską, podczas uroczystej gali która odbyła się 21 grudnia br. W tym roku największą wiedzą w części matematyczno-przyrodniczej egzaminu próbnego klas trzecich wykazali się Patryk Cieszyński, Krzysztof Osiak oraz Julia Jaskólska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej
2015.12.22
-

Przedstawiamy informacje firmy Veolia dot. podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej. W załączonych dokumentach znajdą Państwa odpowiedzi na pytania: jak się podłączyć, ile to kosztuje i jakie korzyści za sobą niesie.

Gniewski Sylwester pod Gwiazdami
2015.12.22
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na „Gniewski Sylwester pod Gwiazdami”, który odbędzie się na Rynku Starego Miasta w godzinach od 23:00 do 1:00. Baw się razem z nami.

Świetlice pięknieją
2015.12.22
-

Remont świetlicy wiejskiej w Nicponi rozpoczął się w połowie grudnia. Odnowione zostanie zaplecze obiektu, czyli kuchnia, łazienka i kotłownia. Prace kosztować będą 2 tys. 400 zł i zakończyć się mają do końca tego roku. W remontowanych pomieszczeniach zostanie podwieszony i ocieplony sufit, a ściany zostaną wycekolowane i pomalowane.

Gniewscy badmintoniści na podium
2015.12.22
-

Dwa zespoły najmłodszych badmintonistów ze Szkoły podstawowej w Gniewie, wywalczyły brązowe medale w finałach wojewódzkich gier drużynowych badmintona. Igrzyska wojewódzkie rozegrano systemem "każdy z każdym", 27 listopada br. na hali GOS w Gniewie.

Turniej Świąteczny w UKS Olimpii Gniew
2015.12.22
-

W czwartek, 17 grudnia, dzieci i młodzież z sekcji tenisa stołowego rozegrała turniej świąteczny. Zmagania te były podsumowaniem realizowanego projektu GIS. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nie brakowało wielu emocjonujących pojedynków, toczonych w duchu rywalizacji fair-play.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu
2015.12.21
-

Publikujemy informacje Burmistrz Miasta i Gminy Gniew o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego gminy Gniew: "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2016”. W wyniku postępowania konkursowego została wyłoniona organizacja, której gmina Gniew powierzy realizację ww. zadania. Organizacją tą jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.

Zmiany godzin urzędowania UMiG Gniew w okresie świątecznym
2015.12.21
-

W imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, pragniemy poinformować mieszkańców, że dnia 24 grudnia 2015 r. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie nieczynny (wolne za 26.12.2015 r.), natomiast dnia 31 grudnia 2015 r. będzie czynny od godz. 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Złote Gody
2015.12.21
-

Sześć par małżeńskich z miasta i gminy Gniew przeżyło wspólnie 50 lat i tym samym doczekało Złotych Godów. Wszystkie Pary zostały udekorowane medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Góra Grosza policzona
2015.12.21
-

4 grudnia w Szkole Podstawowej w Gniewie zakończyła się tegoroczna dwutygodniowa akcja "Góra Grosza". Jej cel pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. W pocie czoła wielu uczniów liczyło zebrane pieniążki, których było bardzo dużo. Wynik był niesamowity.

Klasa I a na warsztatach w DPS-e
2015.12.21
-

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. Z taką otwartością i dobrocią spotkała się klasa I a z gniewskiego gimnazjum, która wraz z wychowawcą Katarzyną Puczyńską udała się na warsztaty do Domu Pomocy Społecznej.

Gniewscy baśkarze podsumowali miniony sezon
2015.12.21
-

W piątek, 18 grudnia br., podsumowano Gniewską Ligę Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Najlepsi zawodnicy to Kazimierz Rajski i Tomasz Poleszak. – Mam nadzieję, że Baśka nigdy nie zaginie – powiedziała Burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska, gratulując graczom 5-tej, jubileuszowej, edycji ligi. – Podziwiam Państwa pasję i chęć do gry.

Wyjazd na kręgle
2015.12.21
-

W mikołajkowych czapeczkach, uczniowie klas II e i III b gniewskiego gimnazjum, 11 grudnia udali się do kręgielni U7 w Gdańsku. Klasy integrowały się z opiekunami ucząc się sztuki gry. Na siedmiu torach rozgrywała się zażarta walka o każdy punkt.

Ogłoszenie
2015.12.21
-

Informujemy, że zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 18 grudnia 2015r. Zarządzeniem Nr 153/15 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2015.12.18
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2016 roku” ogłoszony w dniu 23 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2015.12.18
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Organizacja i upowszechnianie kultury w gminie Gniew – wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2016 roku” ogłoszony w dniu 23 listopada br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Warsztaty świąteczne w bibliotece
2015.12.18
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gniewie zorganizowali dla uczniów z gminy Gniew warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonywali miedzy innymi anioły czy bombki. W ten przedświąteczny czas na warsztaty prowadzone przez Renatę Muller do gniewskiej biblioteki zawitały klasy ze Szkoły Podstawowej w Gniewie, Gimnazjum w Gniewie i Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie.

Wigilia w klubie Seniora
2015.12.18
-

Z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, 17 grudnia 2015 r. w członkowie Klubu Seniora "Wesoła Jesień" spotkali się przy wigilijnym stole. Śpiewanie kolęd, świąteczne życzenia, unoszący się aromat kawy i pomarańczy towarzyszył przez cały czas naszym klubowiczom.

Świąteczna kraina
2015.12.18
-

Betlejemska historia narodzin Pana Jezusa stała się po raz kolejny inspiracją do przygotowania przedstawień jasełkowych w naszym przedszkolu. W dniach 15 – 17 grudnia przedszkolaki z wszystkich grup, z szczególną radością i przyjemnością, zaprezentowały swoje przedstawienia jasełkowe, dedykując je kochanym rodzicom.

IX Gminna Gala Wolontariatu
2015.12.18
-

W środę, 16 grudnia na zamku w Gniewie odbyła się kolejna edycja Gminnej Gali Wolontariatu. Ponownie, na wniosek Kapituły, burmistrz podziękowała wszystkim wolontariuszom, organizacjom, firmom i instytucjom za ich całoroczny trud i zaangażowanie w działania społeczne.

Tajemnice Starego Miasta
2015.12.18
-

Miasto tak stare jak Gniew kryć musi wiele sekretów. Ich odkrywaniem zajęli się uczestnicy projektu „Leby. Historia kupiectwa gniewskiego”. W ramach programu odbyły się konkursy, kawiarenki obywatelskie, warsztaty, spotkania i spacery. Wszystko po to, aby lepiej poznać gniewski rynek.

Wielojęzyczne święta
2015.12.18
-

W Domu Kultury w Opaleniu 17 grudnia odbył się konkurs zimowej piosenki. Zadanie nie było wcale takie łatwe, ponieważ uczniowie zmierzyć się musieli z utworami niepolskojęzycznymi. Przeważały występy po angielsku, nie zabrakło też jednak utworów po niemiecku.

Trening karate odwołany
2015.12.18
-

Informujemy, że trening karate w dniu dzisiejszym, tj. 18 grudnia (piątek) nie odbędzie się z powodu wyjazdu na szkolenie.

Europa dla obywateli
2015.12.18
-

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 20 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni.

Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej
2015.12.18
-

Po raz czwarty odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Impreza odbyła się w czwartek, 17 grudnia na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie.

FAMA Gniew Orłem Polskiej Przedsiębiorczości
2015.12.18
-

Orły Polskiej Przedsiębiorczości i tytuły Firm i Instytucji Roku 2015 to nowa odsłona realizowanego od 13 lat konkursu Mazowiecka Firma Roku. W tegorocznym plebiscycie, w kategorii Przemysł Metalowy i Automatyka, nagrodę Pomorska Firma Roku otrzymała gniewska spółka FAMA Gniew. Po raz kolejny docenione zostały prężna działalność firmy, jej nowoczesne produkty i usługi, wyróżniające się na tle konkurencji.

„Stół bożonarodzeniowy na Kociewiu"
2015.12.18
-

W minioną sobotę, 12 grudnia, w Fabryce Sztuk w Tczewie już po raz czwarty odbył się Powiatowy Przegląd „Stół bożonarodzeniowy na Kociewiu". Gminę Gniew w tym wydarzeniu reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brodów Pomorskich. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz – Gurzyńskiej oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Gniewie Walentyny Czapskiej.

Srebro w drużynowym tenisie stołowym
2015.12.17
-

W SP 28 w Gdyni rozegrano Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. W rozgrywkach startowało pięć zespołów, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszych zespołów województwa pomorskiego. Zespół SP z Gniewu występujący w składzie: Patryk Kwiatkowski, Maksymilian Pek oraz Jakub Puczyński wywalczył drugie miejsce.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.