Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Komisja ds. zasobu mieszkaniowego informuje

2016.08.09
-

Przewodnicząca Komisji ds. zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew informuje, że zakończono aktualizację listy osób oczekujących na przydział lokalu z zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew (aktualizacja taka odbywa się co 3 lata). Pomimo przesłanych do wnioskodawców indywidualnych informacji, jak również ogłoszeń na stronie internetowej gminy, w Nowinach Gniewskich, w siedzibach Inwest – Kom Sp. z o. o. oraz Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, wiele osób nie zaktualizowało swoich wniosków.

Husaria na Paradzie Wojska Polskiego w Warszawie

2016.08.09
-

15 sierpnia gniewscy husarze wezmą udział w uroczystym przemarszu ulicami Warszawy z okazji Święta Wojska Polskiego. Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego mająca siedzibę na zamku w Gniewie jest najliczniejszą z grup biorącą udział w tym przedsięwzięciu.
Transmisję z tego wydarzenia można będzie obejrzeć na kanale TVP1 o godzinie 11.40. Zapraszamy przed ekrany!

Weź udział w konkursie plastycznym

2016.08.09
-

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział - Muzeum w Gniewie zaprasza wszystkich miłośników sztuki do udziału w konkursie plastycznym "W umyśle wielkich malarzy". Konkurs na najciekawiej wykonaną kolorowankę jednego z zaproponowanych przez organizatorów dzieł malarskich, dedykowany jest dzieciom w wieku od lat 7. Termin nadsyłania prac upływa 18 września br. Wzory kolorowanek dostępne w załącznikach.

Kolorowo w Jeleniu

2016.08.09
-

W dniu wczorajszym, tj. 8 sierpnia, najmłodsi mieszkańcy Jelenia uczestniczyli w Wakacyjnym Plenerze Malarskim, który odbył się nad pobliskim jeziorem. Dzieci z pomocą pani Katarzyny Puczyńskiej, prowadzącej warsztaty plastyczne, oraz swoich mam i babć malowały nadjeziorny widok oraz swoje wymarzone wakacje. Jak się okazało, najlepsze wakacje, to wakacje pod palmą. A gdzie? Oczywiście, że w Jelniu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przerwa w dostawie wody

2016.08.09
-

Informujemy, iż w nocy z wtorku na środę 9-10 sierpnia w godzinach od 22.00 do 5.00 z powodu prac na sieci wodociągowej w Gniewie, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Gniewu i Ciepłego. Za utrudnienia przepraszamy!

Informacja dla uczestników warsztatów Gospel

2016.08.08
-

Już w tym tygodniu rozpoczynają się muzyczne warsztaty i festiwal Gospel w Gniewie. Przygotuj się na kilka dni pracy z profesjonalnymi instruktorami muzycznymi oraz na niezwykły czas koncertów. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami, dostępnymi poniżej. Do zobaczenia w Gniewie!

"Z piłką przez wakacje" oraz zajęcia rekreacyjne na basenie

2016.08.08
-

Od początku lipca do końca sierpnia na Gniewskim Orliku trwa coroczna akcja „Z piłką przez wakacje” organizowana przez KS Sobieski Gniew. Już czwarty rok z rzędu przedpołudniowe treningi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Projekt „Patriotyzm jutra” w Gminie Pelplin

2016.08.08
-

Na początku stycznia 2016 roku pojawiła się szansa zdobycia dofinansowania z Muzeum Historii Polski na działania związane z historią Pelplina. Gmina Pelplin oraz Miejski Ośrodek Kultury przygotowali projekt pod nazwą „Historyczny Pelplin". Projekt został dobrze oceniony i otrzymał dofinansowanie w wys. 30 tys. zł. Rozpoczęła się już jego realizacja.

Piaseczno Folklor Festiwal

2016.08.08
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew serdecznie zapraszają na dwudniowe przeglądy zespołów folklorystycznych "Piaseczno Folklor Festiwal". Impreza ta odbędzie się w tym roku w dniach 20-21 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Szczegóły w załączniku.

Maska, Kostium i Ruch

2016.08.08
-

Od czterech dni w Pracowni Orange trwają warsztaty "Maska, Kostium i Ruch". Dzieci własnoręcznie wykonywały maskę i kostium wymyślonej przez siebie postaci, w którą już w dniu jutrzejszym się wcielą. Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew oraz Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego z Kwidzyna.

Bajkowo w Bajecznej

2016.08.08
-

Czwarty tydzień wakacji w "Bajecznej Krainie" Dzieci spędziły iście bajkowo. W piękny, słoneczny wtorek nasze maluchy tuż po śniadaniu zasiadły w cudownych wozach. Celem wyprawy była Leśniczówka w Brodach Pomorskich. Już sama podróż, której towarzyszyły śpiewy i recytowane wierszyki przyniosła maluchom wiele radości.

V Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie

2016.08.08
-

Pelplin zaprasza na Dzień Świętego Bernarda - patrona miasta, tj. święto miodów, ziół, runa leśnego ziemi pelplińskiej oraz odpust parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP. Wspólnie świętować z mieszkańcami Pelplina będzie można już 15 sierpnia br. od godz. 10:00.

To twoja szansa!

2016.08.08
-

Gmina Smętowo Graniczne serdecznie zaprasza WSZYSTKICH, którzy poszukują/będą poszukiwać zatrudnienia lub pragną rozpocząć własną działalność gospodarczą i potrzebują wsparcia, na BEZPŁATNE spotkanie informacyjne "Wsparcie dla osób młodych w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER", które odbędzie się w środę 31 sierpnia 2016 r. w godz. 11:00-13:45 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Smętowo Graniczne przy ul. Sportowej 7.

Podaruj komuś bezcenny dar życia - oddaj krew

2016.08.05
-

Już dzisiaj, tj. 5 sierpnia, strażacy z gniewskiej OSP zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do uczestnictwa w akcji zbiórki krwi. Krew będzie można oddawać w na placu jednostki OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6 w godz. 8:30 - 13:30. Już dzisiaj pomyśl o tym, jak łatwo możesz uratować czyjeś życie i znajdź chwilę aby oddać krew 5 sierpnia.

Informacja dla wolontariuszy chętnych do pomocy przy festiwalu GOSPEL

2016.08.05
-

Serdecznie zapraszamy wolontariuszy w wieku od szkoły podstawowej do szkoły średniej do pomocy przy organizacji festiwalu Gospel. Spotkanie przygotowujące odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia o godz. 11.00 na hali sportowej w Gniewie. Liczymy na Waszą obecność i mobilizację do działania!

Wsparcie dla młodych

2016.08.05
-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie informacyjne w Kwidzynie i Smętowie Granicznym pt. "Wsparcie dla osób młodych w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER 2014-2020".

Uwaga na intensywne opady deszczu

2016.08.05
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Uważaj na optymalizację i łatwy zysk

2016.08.03
-

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega by nie wierzyć w szybkie i łatwe oszczędności na składkach z tytułu ubezpieczeń społecznych. Z dużym dystansem należy też podchodzić do ofert zapewniających duże wypłaty zasiłków z ZUS.

Kolejne środki na doposażenie szkół

2016.08.03
-

W kwietniu 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w porozumieniu z dyrektorami szkół opracowali wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Starano się o środki na doposażenie szkół i placówek w zakresie pomocy dydaktycznych dla szkół podstawowych. Celem projektu miało być podnoszenie jakości udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych.

Uroczystości policyjne

2016.08.03
-

Wczoraj o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się gala z okazji Święta Policji. Mundurowi otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Wakacje w Szprudowie

2016.08.03
-

Sołtys Sołectwa Szprudowo wraz z Radą Sołecką dziękują uczestnikom wycieczki do Krynicy Morskiej za wspólny, mile spędzony czas przy ładnej pogodzie. Dziękują również mieszkańcom Szprudowa za frekwencje na zabawie w świetlicy wiejskiej w Szprudowie. Podziękowania należą się również Przemkowi Guzdajowi (Dj Guzi) za oprawę muzyczną podczas imprezy.

Czyste powietrze miasta i gminy Gniew

2016.08.03
-

Gmina Gniew wzorem lat ubiegłych przystąpiła do konkursu organizowanego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zostaliśmy zakwalifikowani do dofinansowania w ramach konkursu „Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2016”.

Rewitalizacja

2016.08.03
-

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gniewie procedowana będzie uchwała w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji miasta Gniew. Na zlecenie gminy, Firma AMT Partner opracowuje Lokalny Program Rewitalizacji. Działania rewitalizacyjne są prowadzone w Polsce od wielu lat. Nowe podejście do rewitalizacji, zostało wypracowane na przestrzeni ostatnich lat we współpracy z samorządami terytorialnymi, organizacjami samorządowymi oraz ekspertami.

VISTULA NEW LIFE

2016.08.03
-

Miło nam poinformować, że gmina Gniew będzie uczestniczyła w projekcie VISTULA NEW LIFE. Projekt realizowany będzie na ujściowych odcinkach rzek i polegał będzie na budowie przepławek dla ryb i odtwarzaniu tarlisk. Projekt przewiduje na terenie naszej gminy udrożnienie istniejących stopni wodnych w Brodzkich Młynach i Stockim Młynie na rzece Wierzycy.

 

Odwiedź Loopy’s World

2016.08.02
-

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkolaków z rodzicami na wspólny wyjazd do największego placu zabaw i rekreacji Loop’s World. Wyjazd do Gdańska planowany jest na sobotę (20 sierpnia). Koszt wycieczki: dziecko/dorosły 15 zł.

Aktywny sierpień

2016.08.02
-

Wakacje na półmetku, ale nie ma co się martwić. W gminie Gniew sierpień spędzić można na różne sposoby. Zachęcamy do zapoznania się z letnią ofertą przygotowaną z myślą o najmłodszych.

Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...

2016.08.01
-

W tym roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE już dwukrotnie zapraszała na rajdy rowerowe przez siebie organizowane. Rowerzyści przemierzali pogranicze kociewsko-kaszubskie w maju, w lipcu zaś - Powiśle i nadwiślańskie Kociewie. Sierpień to czas tradycyjnego Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego.

Starcie dwóch Wazów w Gniewie

2016.08.01
-

Już po raz piętnasty na Zamku w Gniewie zorganizowano największą w Europie inscenizację historyczną odtwarzającą XVII-wieczną historię. Po raz kolejny doszło do Wielkiej Bitwy pomiędzy Szwedami a Polakami. Tegoroczna „Vivat Vasa” odbywała się w ostatni lipcowy weekend, 30 i 31 lipca.

Vivat Kociewiacy! Krzyżacy zostali pokonani

2016.08.01
-

W niedzielę, 31 lipca, podczas szóstego już Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego „ Krzyżacy kontra Kociewiacy” rycerze zakonni ponieśli klęskę. Lepsi okazali się Kociewiacy, którzy śpiewem i tańcem przekonali widownię, że to właśnie im należy się laur zwycięstwa. Podziwiający kociewskie popisy ochoczo stanęli do konkurencji przeciągania liny, by wspomóc swoich faworytów. Nagrodzono także laureatów konkursów „ Piękna Wieś Pomorska 2016” i „ Piękne Miasto Gniew 2016”. Miecz Burmistrz Gniewa trafił w ręce Arkadiusza Małkowskiego. Super Kociewianką została Paulina z Gniewa, zaś Super Kociewiakiem Paweł z Kwidzyna.

Wybieramy Królową Mleka 2017!

2016.08.01
-

Ruszyła czwarta edycja konkursu "Królowa Mleka". Do zdobycia są ponownie aż trzy korony! Podobnie bowiem jak w latach poprzednich, wybrane zostaną Królowa oraz dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej do udziału w różnych wydarzeniach rośnie w tak szybkim tempie, że zdecydowano, iż Królowa potrzebuje wsparcia.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.