Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ewakuacja zakładu FAMA
2016.05.20
-

W czwartek, 19 maja odbyły się ćwiczenia straży pożarnej w gniewskim zakładzie FAMA. Jest to nowy obiekt w naszym mieście, dlatego strażacy OSP Gniew pierwszy raz prowadzili tam pozorowane działania, dzięki którym poznali lokalizacje istotnych pomieszczeń, hydrantów, zaworu gazu i głównego wyłącznika prądu. W trakcie manewrów podstawowym założeniem było odnalezienie osób poszkodowanych w strefie zadymionej i ugaszenie pozorowanego pożaru.

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich - znamy zwycięzców
2016.05.20
-

Dzisiaj, 20 maja br. w gniewskiej książnicy odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Głównymi organizatorami konkursu na szczeblu centralnym są Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Finał konkursu odbędzie się 10 czerwca w Urzędzie Miasta Olsztyna.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty
2016.05.20
-

29 maja w niedziele Starostwo Powiatowe w Tczewie, przy współudziale samorządów miast i gmin Powiatu Tczewskiego, Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie oraz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie już po raz szesnasty zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej do udziału w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

Maluchy w straży
2016.05.20
-

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie złożyły wizytę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zajęcia przeprowadzone przez strażaków wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze strojem, specyfiką pracy strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru i wypadku oraz działaniem węża strażackiego.

10 lat w Gniewie
2016.05.20
-

W piątek, 20 maja, o godzinie 18.00 odprawiona zostanie msza święta dziękczynna z okazji 10 lat przewodzenia wspólnocie pod wezwaniem św. Mikołaja przez księdza kanonika Zbigniewa Rutkowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Nakrętki dla Antosia
2016.05.20
-

W Zespole Szkół w Opaleniu dobiega końca prowadzona już od kilku lat akcja zbierania plastikowych nakrętek. W przedsięwzięcie zaangażowani byli nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły, ale i całe rodziny, chętne do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Maluchy i policjanci
2016.05.20
-

Oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie wraz z wychowawczyniami odwiedził tej wiosny Komisariat Policji w Gniewie. Celem wycieczki było bliższe poznanie specyfiki pracy policjantów.

XV Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie
2016.05.20
-

Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie, w tym roku już XV, odbył się 18 maja 2016 r. Wykonawcy śpiewali piosenki z gatunku Disco Polo w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsze dzieci – przedszkole i klasy I-II, grupa średnia – klasy III-IV i najstarsza grupa – klasy V-VI.

 

Pokaz fajerwerków
2016.05.19
-

W piątek 20 maja, około godziny 24 na zamku odbędzie się pokaz fajerwerków. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

I Turniej Unihokeja Dziewcząt O Puchar Niziny Walichnowskiej
2016.05.19
-

Osiem zespołów z czterech szkół, prawie 40 zawodniczek i ponad siedemdziesiąt zdobytych bramek w rozegranych 16 spotkaniach to główne liczby rozegranego w sobotę 14 maja I Turnieju Unihokeja Dziewcząt "O Puchar Niziny Walichnowskiej". Zawody odbyły się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach. Od 12 lat podobny turniej organizowany jest dla chłopców, którzy rywalizują o puchar Dyrektora miejscowej placówki.

Drogie Gniewskie Organizacje Pozarządowe i grupy nieformalne
2016.05.19
-

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które rozpocznie się 25 maja o godz. 17:00 w Restauracji Pod Abażurem w Nicponi.To święto integracji i wzajemnej wymiany myśli oraz doświadczeń 3 Sektora i tak właśnie chcemy je potraktować – jako czas mile spędzony, we własnym gronie, w duchu wzajemnego poznania się  i rozmowy.

Urodziny starszego brata
2016.05.19
-

Informator Pelpliński ukazuje się od 1991 r. Był to jeden z pierwszych samorządowych periodyków na pomorzu. Jego pierwszy (i jak dotychczas jedyny) redaktor naczelny Seweryn Brzeziński pomagał również tworzyć Nowiny Gniewskie. W środę, 18 maja, pelplińskie czasopismo obchodziło 25 lecie istnienia. Na urodzinach „starszego brata” byli również członkowie redakcji Nowin, życzenia jubilatowi przekazał też samorząd gminy Gniew.

X Memoriał Andrzeja Grubby
2016.05.19
-

W poniedziałek 16 maja w Kwidzynie rozegrano eliminacje wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach startowało 16 trzyosobowych zespołów, które walczyły o awans do finałów ogólnopolskich. Do zawodów zgłoszono dwa zespoły z gniewskiej podstawówki.

Sołtysi gminy Gniew na lata 2016-2020
2016.05.19
-

Nowa kadencja sołtysów w gminie Gniew właśnie się rozpoczęła.  Włodarze wsi przejęli swoje funkcje w środę, 18 maja. Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska przywitała wszystkich i mówiła o niezwykle ważnej roli, jaką sołtysi pełnią w naszej małej społeczności. Sołtysom przekazane też zostały legitymacje i najpotrzebniejsze materiały biurowe.

Drugie i trzecie miejsce gniewian w czwórboju
2016.05.19
-

Miejskie i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju l/a dziewcząt i chłopców rozegrano 11 i 12 maja na obiektach sportowych przy SP 10 w Tczewie W zawodach startowało 11 zespołów żeńskich, 72 dziewcząt, oraz 8 zespołów męskich, 47 chłopców.

To tylko ćwiczenia
2016.05.19
-

Dzisiaj (19 maja) od godz. 9.30 prowadzone będą ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Famy w Gniewie. Gminne Centrum Reagowania przeprasza za utrudnienia.

Mistrzostwa Gniewu w piłce nożnej
2016.05.19
-

W mistrzostwach Gniewu w piłce nożnej wzięło udział pięć zespołów. Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci szkoły podstawowej w Gniewie, wśród dziewcząt uczennice z Polskiego Gronowa. Zwycięzcy reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym zawodów, gdzie dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo powiatu tczewskiego.

Pomorski Konwent Regionalny II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami
2016.05.19
-

Centrum Projektowania Uniwersalnego PG oraz Fundacja ADAPA, Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTERALIA, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym – Pomorska Jednostka Wojewódzka i Międzywydziałowe Koło Naukowe PG „Projektowanie Uniwersalne” mają zaszczyt zaprosić w poniedziałek 23 maja 2016r. na Pomorski Konwent Regionalny II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami.

Weber i Sobieski już po 20. kolejce
2016.05.19
-

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Powiślem II Dzierzgoń. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6:2 dla Powiśla. Drużyna Webera aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 26 pkt. Sobieski Gniew , z dorobkiem 20 pkt. , uplasował się na 12 miejscu. Zremisował 1:1 ze Świtem Radostowo.

Światowy dzień zdrowia
2016.05.19
-

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uprzejmie informuje,że tegorocznym haslem Swiatowego Dnia bez Tytoniu , obchodzonego 31 maja każdego roku, ogloszonego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest: ,,Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych - Fakty i Wyzwania.

Wielki sukces gniewskiego samorządu
2016.05.18
-

Gmina Gniew na wniosek złożony w grudniu 2015 roku przez burmistrz Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską, otrzymała dotację w wysokości 4 135 316,65 złotych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Pozyskane środki zapewnią gminie swobodną realizację projektu rewitalizacji Starego Miasta na przestrzeni najbliższych 2 lat, z udziałem środków własnych gminy. To największa unijna dotacja w dziejach samorządu gniewskiego.

Zmiany w CEIDG
2016.05.18
-

Od jutra, tj. 19 maja 2016 r., wchodzi w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dokument ten wprowadza pakiet istotnych zmian w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Informacja dla stypendystów sportowych
2016.05.18
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, iż z uwagi na zmianę "Uchwały Nr VIII/51/11 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 24 maja 2011 r. w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej zamieszkałych na terenie Gminy Gniew", termin składania wniosków o stypendia sportowe, wyróżnienia i nagrody dla zawodników oraz trenerów uległ zmianie.

Pograniczem na dwóch kółkach
2016.05.18
-

Nowa propozycja turystycznego odkrywania Kociewia i Kaszub zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu rowerzyści przemierzyli ponad sto kilometrów pomiędzy Kaliskami a Kościerzyną.

Dbajmy o czystość
2016.05.18
-

Szanowni Mieszkańcy, Właściciele i Zarządcy nieruchomości, w trosce o porządek, czystość i estetyczny wygląd naszej gminy, zwracamy się z prośbą o utrzymanie porządku na posesjach i wokół nich. Postarajmy się wspólnie, aby nasza gmina była piękniejsza.

Smerfy w DPS
2016.05.18
-

Wtorkowe przedpołudnie przedszkolne Smerfy spędziły w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Ta wizyta sprawiła miłą niespodziankę nie tylko dzieciom, ale również mieszkańcom DPS. Przedszkolaki dowiedziały się miedzy innymi, na jakiej zasadzie funkcjonuje odwiedzone przez nie miejsce. Wzięły również udział w przygotowanych konkursach i zabawach, a także otrzymały wspaniałe upominki zrobione przez mieszkańców.

Oferta pracy
2016.05.18
-

Randstad Polska ogłasza nabór na stanowisko Pracownik Obsługi w firmie produkcyjnej z Gniewu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Mali kociewiacy
2016.05.18
-

We wtorek, 17 maja, Bajeczną Krainę odwiedziły "Piaseckie Gzuby". Już od rana dzieci zapoznawały się z nazwą Kociewie, gwarą, wspólnie czytano też bajkę "Raz koronek i kokoszka". Dzieci za pomocą przygotowanych wcześniej elementów i obejrzanych uprzednio ilustracji same stworzyły postacie kociewiaka i kociewianki.

Tczewski Cross Rowerowy
2016.05.18
-

Zapraszamy na Tczewski Cross Rowerowy, który odbędzie się dnia 2 lipca o godz. 10. Trasa będzie wynosiła około 27km, a limit czasu na jej przejechanie stanowi 2,5h. Start honorowy będzie miał miejsce w kompleksie rekreacyjnym "Kanonka" przy ul. Wojska Polskiego, zapraszamy na wspaniałą zabawę!

Kociewskie Targi Wydawnicze
2016.05.17
-

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Kociewskich Targów Wydawniczych, które odbędą się od 2 do 4 września. Wszyscy są mile widziani - piszesz, tworzysz, drukujesz, projektujesz? To miejsce dla Ciebie!

 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.