Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewianie odznaczeni na Powiatowej Gali Wolontariatu
2015.12.16
-

Powiatowo-Gminna Gala Wolontariatu zorganizowana została w tym roku w Pelplinie. W piątek, 11 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury nagrodzono społeczników z terenu powiatu tczewskiego i z gminy Pelplin. Nie zabrakło również nagród i wyróżnień dla gniewskich wolontariuszy, organizacji i firm. Powiatowo-Gminną Galę Wolontariatu uświetnił występ Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

Mikołajkowy Turniej Baśki
2015.12.16
-

Dobiegł końca Mikołajkowy Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. W turnieju uczestniczyło wielu gniewskich baśkarzy, m. in. MAKPOL Gniew, Hotel Zamek Gniew, Pelplinkowo, którzy przynależą do koła nr 3 w Gniewie oraz niezrzeszone w kole Atomy Gniew. Zwycięzcą turnieju w kategorii drużynowej został MAK-POL Gniew. Gratulujemy.

Nieograniczona, dziecięca fantazja
2015.12.16
-

Dzieci w czasie zabawy i poprzez zabawę zdobywają coraz to nowe umiejętności i wiadomości. Dobra współpraca między domem rodzinnym dziecka a środowiskiem przedszkolnym jest bardzo ważna dla właściwego rozwoju przedszkolaków. Bez wątpienia ta myśl przyświeca pracownikom przedszkola w Jeleniu, gdzie zawsze jest miło i wesoło, gdzie wiele dzieje się każdego dnia.

Świąteczny nastrój
2015.12.16
-

Członkowie Błękitnej Wstęgi spotkali się 15 grudnia, aby wspólnie miło spędzić czas, złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Była choinka, dużo słodyczy i kolędy.

Porządek obrad sesji Rady miejskiej w Gniewie
2015.12.15
-

Przewodnicząca VII kadencji Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska pragnie serdecznie zaprosić mieszkańców na XVI Sesję Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, która odbędzie się 30 grudnia br. (środa) o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6.

„Zamieszanie ze Świętami”
2015.12.15
-

9 grudnia 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich wraz z oddziałem przedszkolnym w Gogolewie wyruszyli na wycieczkę do Miejskiego Domu Kultury w Pelplinie. Celem wycieczki było wzięcie udziału w spektaklu pt. „Zamieszanie ze Świętami” oraz spotkanie Świętego Mikołaja.

Informacja o wyniku naboru
2015.12.15
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z naborem partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu, którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta otrzymano jedną ofertę. Złożyła ją Fundacja Obywatelska w Gniewie.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Gniewie
2015.12.15
-

Uroczyste przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN TGM 18.340 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbyło się 14 grudnia. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy, a także wiele zaproszonych osób z środowiska strażackiego.

Nagroda Radia Głos dla Gminy Gniew
2015.12.15
-

Nagrodę Radia Głos „Vox Pelplini” za rok 2015, za szczególnie serdeczną i aktywną współpracę od wielu lat przyznano Miastu i Gminie Gniew. Statuetkę wręczył w Pelplinie 14 grudnia podczas dorocznego spotkania opłatkowego dla samorządów i instytucji współpracujących z diecezją pelplińską biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Z niekrytym wzruszeniem odebrała ją burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Kolejny sukces Cantores Minores
2015.12.15
-

Chór Cantores Minores 11 grudnia wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Świątecznej w Sopocie „Mundus Cantat”. W imprezie wzięły udział chóry z Finlandii, Litwy, Łotwy i Polski. Po przesłuchaniu wszystkich grup jury przyznało trzy wyróżnienia, jedno z nich trafiło do gniewskiego chóru. Nasi reprezentanci, Cantores Minores, zdobyli 81 punktów na 100 możliwych, w kategorii chórów do lat 16.

Sensei Taiga Horii szkolił w Gniewie
2015.12.15
-

W miniony weekend (11-12 grudnia) na zamku w Gniewie odbyło się zgrupowanie Karate Tradycyjnego. Gościem specjalnym na zaproszenie senseia Kazimierza Maruta (3 Dan) był sensei Taiga Horii (3 Dan) reprezentant Japonii, mistrz młodego pokolenia.W inauguracji seminarium udział wzięli Burmistrz Gniewa Maria Taraszkiewicz Gurzyńska, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski oraz członek zarządu powiatu Adam Klimczak. Pierwszy trening odbył się na dziedzińcu zamku krzyżackiego. Po zaprezentowaniu technik i kata przez senseia Taigę rozpoczął się nocny trening.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Grudzień 2015 r.
2015.12.14
-

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Grudzień 2015 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Gminne Spotkanie Opłatkowe
2015.12.14
-

Pragniemy zaprosić Państwa na Gminne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. o godz. 15.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie.

Jarmark Bożonarodzeniowy
2015.12.14
-

W dniach 19-20 grudnia w Tczewie odbędzie się III Jarmark Bożonarodzeniowy. Na klientów czekać będą staropolskie wyroby, wędliny, chleb litewski, miody pitne, domowe pierogi, grzane wino i piwo, a ponadto ozdoby świąteczne, domki z piernika, rękodzieło , biżuteria, upominki. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Aktualne programy współpracy z organizacjami pozarządowymi
2015.12.14
-

2 grudnia Rada Miejska w Gniewie uchwaliła Wieloletni program współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na lata 2016 2019 oraz Roczny program współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok. Dokumenty dostępne są na stronie www.gniew.pl w zakładce Organizacje Pozarządowe.

„…zanim kupisz prezent świąteczny”
2015.12.14
-

15 grudnia 2015 r. (wtorek), w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego w Starostwie Powiatowym w Tczewie, przy ul. Piaskowej 2, odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne pt. ,,zanim kupisz prezent świąteczny”, którego celem jest uświadomienie słuchaczy o potencjalnych zagrożeniach związanych z oszustwami w okresie świątecznym oraz wskazanie im możliwości zapobiegania tego rodzaju incydentom. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. Zapraszamy.

Przedszkolaki uwielbiają wycieczki do kina
2015.12.11
-

7 grudnia dzieci ze starszych grup wybrały się na wycieczkę do kina 3D w Kwidzynie na bajkę pt. „Dobry dinozaur”. Tego dnia od samego rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera, ponieważ podekscytowani przedszkolacy nie mogli doczekać się godziny wyjazdu. Już podczas drogi toczyły się rozmowy na temat bajeczki.

Warsztaty plastyczne
2015.12.11
-

18 listopada w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem przedszkolaków, słuchaczy Uniwersytetu III wieku i pensjonariuszy DPS-u. Tematem warsztatów była tematyka kociewska. W miłej, ciepłej atmosferze przedszkolaki z pomocą seniorów za pomocą różnorodnych technik wykonały prawdziwe dzieła sztuki - efekt końcowy był zdumiewający.

Odbiór odpadów w okresie świątecznym
2015.12.11
-

Sita Północ informuje, że z powodu Świąt Bożego Narodzenia odbiór odpadów komunalnych od podmiotów, które mają podpisane indywidualne umowy z tą firmą, zamiast 25 grudnia 2015 r. nastąpi w dniu 28 grudnia 2015 r.; oraz zamiast  1 stycznia 2016 r. nastąpi 31 grudnia 2015 r. Zakład za utrudnienia przeprasza mieszkańców Miasta i Gminy Gniew.

To ostatnie dni, by zdobyć grant z Kulczyk Foundation
2015.12.11
-

Najlepsze pomysły infrastrukturalne lub dotyczące przedsiębiorczości mogę liczyć na wsparcie Kulczyk Foundation. Konkurs grantowy przeznaczony jest m.in. dla organizacji, instytucji, szkół, zrzeszeń, czy firm. Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 grudnia o godz. 23.59. Jest o co walczyć, gdyż chodzi o kwoty do 25 tys. zł.

Mikołaj uczył dzieci segregować śmieci
2015.12.11
-

W dniu 6.12.2015 r. w sołectwie Kolonia Ostrowicka odbyło się Spotkanie Mikołajkowe. Uczestniczyło w nim łącznie ok. 60 osób - dzieci wraz z opiekunami. Podczas imprezy wpleciono elementy kampanii edukacyjnej na temat prawidłowej segregacji odpadów, mającej za zadanie podnoszenie świadomości mieszkańców i zwiększenie zaangażowania w segregację.

Zabawa św. Andrzeja w PSP SPSK w Tymawie
2015.12.11
-

22 listopada w PSP SPSK w Tymawie odbyła się zabawa św. Andrzeja. Wydarzenie to poprowadził: DJ Cube i DJ Arturo. Samorząd Szkolny przygotował wróżby andrzejkowe i niespodzianki. Odbył się również konkurs tańca nowoczesnego.

Świąteczne przedstawienie
2015.12.11
-

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie wybrały się w środę 8 grudnia na przedstawienie pod tytułem ,,Zamieszanie ze świętami’’, które wystawione zostało w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Chór Cantores Minores powalczy o nagrody
2015.12.11
-

Chór Cantores Minores zaprasza 11 grudnia br. na 1. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Świątecznej w Sopocie. Wstęp na przesłuchania i koncerty jest wolny.

Mikołajki dla Bartka w gniewskim gimnazjum
2015.12.11
-

7 grudnia br., w gniewskim gimnazjum odbył się Kiermasz Mikołajkowy dla Bartka. Placówkę odwiedził także sam św. Mikołaj. Uczniowie, jak i nauczyciele, pamiętali o świątecznych przebraniach. Wyłoniono zwycięzców konkursów przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Echa Andrzejek
2015.12.11
-

W ostatnich dniach listopada, tak jak na terenie całej gminy Gniew, również w Kursztynie obchodzono Andrzejki. Nie zabrakło wróżb, miłej atmosfery i oczywiście słodkiego poczęstunku.

Tworzymy Piękno VIII
2015.12.11
-

W tym roku już po raz ósmy pod hasłem „Tworzymy Piękno” zorganizowane zostały: Powiatowy Konkurs Poetycki na najpiękniejszy wiersz pt. „Ziemia na której mieszkam”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dom rodziny – dom kociewski” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Kociewski krajobraz w obiektywie”. 9 grudnia w Sali Kameralnej odbyła się gala rozdania nagród laureatom konkursów.

Taneczne Mikołajki
2015.12.11
-

Z okazji Mikołajek grupa taneczna TeenagDance zorganizowała dla wszystkich uczestników warsztatów taneczne Mikołajki. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie czapeczkę mikołajkową. Przedsięwzięcie jest zwieńczeniem projektu, który został zorganizowany przez młodzież z gminy Gniew, która w współpracy z gniewską biblioteką organizuje w każdy poniedziałek warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z całej gminy.

Znasz tego psa?
2015.12.11
-

W dniu dzisiejszym, 9 grudnia, w Nicponii, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Obwieszczenie Dyrektora RZGW w Gdańsku
2015.12.10
-

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zawiadamia o sporządzeniu i poddaniu do publicznej wiadomości projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły wraz ze wskazaniem obszarów najbardziej narażonych na jej skutki. W celu zapewnienia możliwości udziału społeczeństwa Dyrektor RZGW w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do aktywnego uczestnictwa i włączenia się w prace nad tym dokumentem.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.