Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Wesoło i kolorowo w przedszkolu

2016.06.08
-

Festyn rodzinny odbył się 3 czerwca na terenie gniewskiego przedszkola.  Było to najważniejsze wydarzenie organizowane przez tę placówkę z okazji Dnia Dziecka.  Jak co roku ogród przedszkolny zmienił się nie do poznania. Wszędzie pojawiły się grona przepięknych,  kolorowych balonów.

Dobra Nocka w Morzeszczynie

2016.06.07
-

W minioną sobotę, 4 czerwca grupa młodzieżowa "Dzieci Klubu” z Domu Kultury w Opaleniu przygotowała pokaz światła i cienia podczas Nocy Biblioteki w Morzeszczynie. Młodzież chętnie zaprezentowała się w nowym środowisku. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

2016.06.07
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 7 czerwca 2016 r. Zarządzeniem Nr 68/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016" rozstrzygnięty

2016.06.07
-

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016" organizowany przez Województwo Pomorskie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, przy współudziale pomorskich gmin i powiatów. Poznaj zwyciężczynię konkursu!

Wbiegnij w lato!

2016.06.07
-

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniewu i okolic na Dzień Otwarty w Zakładzie Produkcji Kruszyw, który odbędzie się już w tę sobotę, tj. 11 czerwca.  W programie Dnia Otwartego m.in. turniej biegowy, zwiedzenie zakładu, laboratorium i kopalni, stoisko "Ogrodnictwo z Keramzytem" oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, takich jak "Dziecięcy Kącik Ekologiczny", dmuchańce oraz warsztaty plastyczne. Odwiedź gniewski Zakład Produkcji Kruszyw i wbiegnij w lato razem z nimi!

Ogłoszenie

2016.06.07
-

Przypominamy, że termin składania wniosków przez osoby uprawnione do udziału w referendum, w wybranym przez siebie obwodzie głosowania upływa dzisiaj, 7 czerwca 2016 roku (art. 28 § 1 Kodeksu wyborczego).

Kto spał, niech żałuje

2016.06.06
-

Druga już edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek odbywała się w tym roku w Gniewie 4 czerwca. W sali kameralnej zebrali się miłośnicy i fani gniewskiej książnicy. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: Wolna czytać!, a głównym celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa i uczczenie pamięci Henryka Sienkiewicza. Rok 2016 został, bowiem ogłoszony przez senat rokiem właśnie tego noblisty.

Dzień Dziecka w Kursztynie

2016.06.06
-

Kąpiel w pianie, malowanie twarzy, konkursy i smakołyki – tak wyglądał Dzień Dziecka w Kursztynie, który odbył się w sobotę, 4 czerwca na tamtejszym boisku. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń, a dobry humor dopisywał każdemu.

13. rocznica opaleńskiego "Zapowiednika"

2016.06.06
-

W weekend 5 i 6 czerwca kolejną rocznicę działalności obchodziło Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik w Opaleniu. To już 13. rok istnienia ośrodka. Zgodnie z obowiązującą od lat tradycją, w niedzielę rozegrano III Maraton i Półmaraton Fundacji Daszrade. W biegu wystartowało kilkudziesięciu zawodników. Byli wśród nich zarówno pacjenci ośrodka, jak i goście spoza centrum, którzy postanowili przezwyciężyć swoje słabości.

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym

2016.06.06
-

W sobotę, 4 czerwca, w Gniewie, odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. Rywalizacja mężczyzn przebiegała w pięciu kategoriach wagowych: 70 kg, 77 kg, 85 kg, 95 kg i +95 kg. Panie rywalizowały w kategorii Open. Najlepszą zawodniczką została Marzena Janzer z Sopotu. Zawodników i kibiców przywitał Paweł Kocknecht, organizator imprezy.

 

Wielki sukces KS Mewa Junior Gniew

2016.06.06
-

Juniorzy zakwalifikowali się do Pomorskiej Ligi w sezonie 2016/ 2017. Jest to jednocześnie największy i jedyny, jak do tej pory sukces na terenie miasta i gminy Gniew chłopców z rocznika 2004-2005. Gratulujemy trenerowi Markowi Kleister oraz rodzicom i sponsorom. Zapraszamy na ostatni mecz w tym sezonie w sobotę 11. 06 o godz. 13 z KP Starogard Gd. na boisku GOS -u.

Noc Bibliotek w Gniewie

2016.06.03
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy podczas II Nocy Bibliotek, która odbędzie się już jutro w Gniewie. W programie między innymi: upominki dla nowych czytelników, gra karciana pn. Miłość u Sienkiewicza, skecze sienkiewiczowskie, konkursy z upominkami. Zapraszamy na godz. 19.00!

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym

2016.06.03
-

Niezmiernie miło nam poinformować, że już 4 czerwca odbędą się w Gniewie I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. Rywalizacja mężczyzn odbywać się będzie w pięciu kategoriach wagowych: 70 kg, 77 kg, 85 kg, 95 kg i +95 kg (według punktacji tabeli Wilks’a).

Dni Dziecka w gminie Gniew

2016.06.03
-

Z okazji Dnia Dziecka, w najbliższych dniach na terenie naszej gminy zorganizowane zostaną festyny rodzinne dla najmłodszych mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach i życzymy wspaniałej zabawy!

Festyn rodzinny w Gogolewie

2016.06.03
-

Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zabawa dla najmłodszych zorganizowana zostanie w sobotę,4 czerwca w godz. od 14.00 do 18.00 na boisku szkolnym. W programie między innymi: występy uczniów, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pokazy strażackie, konkursy z nagrodami i wiele innych. Najmłodszych serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

Moc atrakcji w gniewskim przedszkolu

2016.06.03
-

Społeczność gniewskiego przedszkola serdecznie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się na terenie placówki od 16.00 do 20.00. W programie zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników, m.in. pokazy żonglerskie, balonowe show party, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy strażackie. Ponadto dorośli będą mieli okazję wypić pyszną kawę, piec kiełbaski na ognisku i przede wszystkim spędzić miło czas ze swoim dzieckiem.

Pełnomocnictwo

2016.06.03
-

Przypominamy, że termin złożenia wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w referendum lokalnym upływa w dniu 3 czerwca 2016 r. (piątek).

Weekend w regionie. Co będzie się działo?

2016.06.03
-

Ten weekend na Kociewiu będzie bardzo gorący i to nie tylko ze względu na pogodę. Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, pchli targ, zawody i turnieje sportowe oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Sprawdź z kim będziesz się bawić przez najbliższe dni.

Dzień Dziecka w gniewskiej podstawówce

2016.06.03
-

Już po raz piąty nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Gniewie przygotowali dla uczniów miłą niespodziankę. Grupa AleTeatr zaprezentowała inscenizację bajki H. CH. Andersena „Brzydkie Kaczątko”.

Plebiscyt Mistrzowie Agro - koniec głosowania regionalnego

2016.06.03
-

Dobiegł końca regionalny etap plebiscytu Mistrzowie Agro 2016. Plebiscyt ten, będący wynikiem wspólnej inicjatywy „Dziennika Bałtyckiego” i Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, prowadzony jest w czterech kategoriach. Czytelnicy wybrali Rolnika Roku, Gospodynię Roku, Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz Najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne. Wśród laureatów plebiscytu nie zabrakło również mieszkańców gminy Gniew.

Oświadczenie czwórki radnych

2016.06.03
-

Przedstawiamy dziś państwu oświadczenie grupy radnych, którzy łączą pełnienie funkcji w Radzie Miejskiej z funkcją sołtysa.

Oświadczenia w sprawie Inwest-Komu

2016.06.02
-

Przedstawiamy oświadczenia władz gminy Gniew oraz Klubu Radnych Wiejskich dotyczące pojawiających się informacji na temat rzekomej prywatyzacji spółki Inwest-Kom.

Weber i Sobieski już po 23. kolejce

2016.06.02
-

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się ze Spójnią Sadlinki. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 5:1 dla Spójni. Drużyna aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 32 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 20 pkt.,  uplasował się na 12 miejscu. Uległ Pogoni Prabuty 1:2.

Dzień Dziecka w UKS Olimpii Gniew

2016.06.02
-

Z okazji święta wszystkich dzieci UKS Olimpia Gniew zorganizował turniej tenisa stołowego. Tego dnia nie wyniki były najważniejsze, lecz dobra atmosfera i zabawa. Dla wszystkich uczestników przygotowano medale sportowe, a w chwili odpoczynku dzieci mogły skosztować lody oraz pizzę. Kolejny taki turniej już za rok!

Przed nami kolejny burzowy dzień!

2016.06.02
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

20 mln z Ministerstwa Rozwoju

2016.06.02
-

Ministerstwo Rozwoju, Departament Europejskiego Funduszu Społecznego jako Instytucja Zarządzająca dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój, informuje, że ogłosiło konkurs na makro-innowacje w temacie Przerwanie procesu dziedziczonego ubóstwa na obszarach zdegradowanych. Udział w konkursie może stać się niepowtarzalną szansą na uruchomienie faktycznej i trwałej zmiany społecznej na obszarach, gdzie występuje problem dziedziczenia ubóstwa.

Koncert dla mam i dzieci

2016.06.02
-

Koncert z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w wykonaniu Chóru Cantores Minores i dzieci z Prywatnego Ogniska Muzycznego Izabeli Chyły odbył się 1 czerwca na zamku w Gniewie. Młodzi muzycy popisywali się swoimi umiejętnościami, a licznie zgromadzona publiczność dziękowała im za to gromkimi brawami.

Bezpłatne konsultacje w tczewskim Domu Przedsiębiorcy

2016.06.01
-

Planujesz rozpocząć własną działalność? Prowadzisz własną firmę i chcesz ją rozwinąć? Szukasz fachowej porady dla swojego firmy?Chcesz dowiedzieć się jak, gdzie oraz z jakich środków możesz skorzystać? Przyjdź na bezpłatne konsultacje do tczewskiego Domu Przedsiębiorcy w poniedziałek, 13 czerwca w godzinach od 14:00 do 18:00.W ten dzień każdy zainteresowany otwarciem własnej firmy lub jej rozwojem będzie mógł skorzystać z bezpłatnych, popołudniowych porad ekspertów w rozmaitych dziedzinach. Szczegóły w załączniku.

Nowy plac zabaw na ul. Krasickiego

2016.06.01
-

Niespodzianka czekała dziś na maluchy z ul. Krasickiego i sąsiednich ulic. Dokładnie w dniu ich święta, czyli 1 czerwca, otwarto tam nowy plac zabaw. W ubiegłym tygodniu przygotowano teren pod inwestycję, a w ostatnich dniach zamontowane zostały elementy konstrukcyjne placu. Całość inwestycji kosztowała 15 tys. zł. Obiekt ma być w przyszłości jeszcze doposażony. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.