Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Brak wody w Nicponi

2016.05.23
-

Spółka Inwest-Kom Informuje, że z powodu prac na sieci wodociągowej w poniedziałek 23 maja od godz. 8.00 do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Nicponia.   Za utrudnienia przepraszamy.

Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej- czas na zgłoszenia

2016.05.23
-

Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie zaprasza na IX Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej Piaseczno 2016 ku czci Królowej Szkaplerza. Przegląd odbędzie się 17 lipca, a zgłoszenia przyjmowane będą do 8 lipca 2016 r. Na imprezę zaprasza kustosz sanktuarium ks. Andrzej Ossowski wraz z parafianami.

 

Piłka siatkowa

2016.05.23
-

W niedzielę, 22 maja, w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano turniej piłki siatkowej kobiet o puchar „Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu”. Turniej z udziałem trzech zespołów rozegrano systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów.

Muzyczne przedszkole

2016.05.23
-

W środę, 18 maja, w godzinach popołudniowych do gniewskiego przedszkola zawitali wyjątkowi goście – artyści z zespołu Andre. Znany muzyk disco-polo spotkał się w z dziećmi i uprzyjemnił ich czas śpiewem oraz wspaniałą grą na akordeonie i gitarze. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały utworów. Muzyk otrzymał gromkie brawa, a koncert na pewno pozostanie na długo w pamięci maluchów.

 

Zawody spinningowe

2016.05.23
-

W sobotę 18 czerwca, odbędą się zawody spinningowe zaliczane do cyklu Grand Prix Koła 2016 dla seniorów i juniorów. Odbędą się one na wodach Wisły w miejscowości Polskie Gronowo. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Jedyna taka noc w roku – Gniewska Noc Muzeów!

2016.05.20
-

Już jutro, 21 maja Polacy wezmą udział w kolejnej edycji Europejskiej Nocy Muzeów. Również i Gniew przygotował specjalnie na ten wieczór wyjątkowe wydarzenia dla swoich gości. Na tych, którzy tej nocy odwiedzą miasto, czekać będą m.in. nocne spacery po Gniewie, spektakle, warsztaty, wystawy oraz muzea. Nie śpij, zwiedzaj, dołącz do nas i spędź tę noc w Gniewie!

Historyczny dzień dla Gniewu

2016.05.20
-

W piątek, 20 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wraz z prezesem spółki Inwest-Kom podpisali umowę z wykonawcą na wykonanie zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie miasta i gminy Gniew w ulicach: plac Grunwaldzki, Sobieskiego i Piłsudskiego”. Dzień ten to początek działań rewitalizacyjnych w Gniewie na skalę, jakiej w tym mieście jeszcze nie było.

Ewakuacja zakładu FAMA

2016.05.20
-

W czwartek, 19 maja odbyły się ćwiczenia straży pożarnej w gniewskim zakładzie FAMA. Jest to nowy obiekt w naszym mieście, dlatego strażacy OSP Gniew pierwszy raz prowadzili tam pozorowane działania, dzięki którym poznali lokalizacje istotnych pomieszczeń, hydrantów, zaworu gazu i głównego wyłącznika prądu. W trakcie manewrów podstawowym założeniem było odnalezienie osób poszkodowanych w strefie zadymionej i ugaszenie pozorowanego pożaru.

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich - znamy zwycięzców

2016.05.20
-

Dzisiaj, 20 maja br. w gniewskiej książnicy odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Głównymi organizatorami konkursu na szczeblu centralnym są Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Finał konkursu odbędzie się 10 czerwca w Urzędzie Miasta Olsztyna.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

2016.05.20
-

29 maja w niedziele Starostwo Powiatowe w Tczewie, przy współudziale samorządów miast i gmin Powiatu Tczewskiego, Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie oraz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie już po raz szesnasty zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej do udziału w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

Maluchy w straży

2016.05.20
-

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie złożyły wizytę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zajęcia przeprowadzone przez strażaków wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze strojem, specyfiką pracy strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru i wypadku oraz działaniem węża strażackiego.

10 lat w Gniewie

2016.05.20
-

W piątek, 20 maja, o godzinie 18.00 odprawiona zostanie msza święta dziękczynna z okazji 10 lat przewodzenia wspólnocie pod wezwaniem św. Mikołaja przez księdza kanonika Zbigniewa Rutkowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Nakrętki dla Antosia

2016.05.20
-

W Zespole Szkół w Opaleniu dobiega końca prowadzona już od kilku lat akcja zbierania plastikowych nakrętek. W przedsięwzięcie zaangażowani byli nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły, ale i całe rodziny, chętne do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Maluchy i policjanci

2016.05.20
-

Oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie wraz z wychowawczyniami odwiedził tej wiosny Komisariat Policji w Gniewie. Celem wycieczki było bliższe poznanie specyfiki pracy policjantów.

XV Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

2016.05.20
-

Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie, w tym roku już XV, odbył się 18 maja 2016 r. Wykonawcy śpiewali piosenki z gatunku Disco Polo w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsze dzieci – przedszkole i klasy I-II, grupa średnia – klasy III-IV i najstarsza grupa – klasy V-VI.

 

Pokaz fajerwerków

2016.05.19
-

W piątek 20 maja, około godziny 24 na zamku odbędzie się pokaz fajerwerków. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

I Turniej Unihokeja Dziewcząt O Puchar Niziny Walichnowskiej

2016.05.19
-

Osiem zespołów z czterech szkół, prawie 40 zawodniczek i ponad siedemdziesiąt zdobytych bramek w rozegranych 16 spotkaniach to główne liczby rozegranego w sobotę 14 maja I Turnieju Unihokeja Dziewcząt "O Puchar Niziny Walichnowskiej". Zawody odbyły się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach. Od 12 lat podobny turniej organizowany jest dla chłopców, którzy rywalizują o puchar Dyrektora miejscowej placówki.

Drogie Gniewskie Organizacje Pozarządowe i grupy nieformalne

2016.05.19
-

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które rozpocznie się 25 maja o godz. 17:00 w Restauracji Pod Abażurem w Nicponi.To święto integracji i wzajemnej wymiany myśli oraz doświadczeń 3 Sektora i tak właśnie chcemy je potraktować – jako czas mile spędzony, we własnym gronie, w duchu wzajemnego poznania się  i rozmowy.

Urodziny starszego brata

2016.05.19
-

Informator Pelpliński ukazuje się od 1991 r. Był to jeden z pierwszych samorządowych periodyków na pomorzu. Jego pierwszy (i jak dotychczas jedyny) redaktor naczelny Seweryn Brzeziński pomagał również tworzyć Nowiny Gniewskie. W środę, 18 maja, pelplińskie czasopismo obchodziło 25 lecie istnienia. Na urodzinach „starszego brata” byli również członkowie redakcji Nowin, życzenia jubilatowi przekazał też samorząd gminy Gniew.

X Memoriał Andrzeja Grubby

2016.05.19
-

W poniedziałek 16 maja w Kwidzynie rozegrano eliminacje wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach startowało 16 trzyosobowych zespołów, które walczyły o awans do finałów ogólnopolskich. Do zawodów zgłoszono dwa zespoły z gniewskiej podstawówki.

Sołtysi gminy Gniew na lata 2016-2020

2016.05.19
-

Nowa kadencja sołtysów w gminie Gniew właśnie się rozpoczęła.  Włodarze wsi przejęli swoje funkcje w środę, 18 maja. Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska przywitała wszystkich i mówiła o niezwykle ważnej roli, jaką sołtysi pełnią w naszej małej społeczności. Sołtysom przekazane też zostały legitymacje i najpotrzebniejsze materiały biurowe.

Drugie i trzecie miejsce gniewian w czwórboju

2016.05.19
-

Miejskie i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju l/a dziewcząt i chłopców rozegrano 11 i 12 maja na obiektach sportowych przy SP 10 w Tczewie W zawodach startowało 11 zespołów żeńskich, 72 dziewcząt, oraz 8 zespołów męskich, 47 chłopców.

To tylko ćwiczenia

2016.05.19
-

Dzisiaj (19 maja) od godz. 9.30 prowadzone będą ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Famy w Gniewie. Gminne Centrum Reagowania przeprasza za utrudnienia.

Mistrzostwa Gniewu w piłce nożnej

2016.05.19
-

W mistrzostwach Gniewu w piłce nożnej wzięło udział pięć zespołów. Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci szkoły podstawowej w Gniewie, wśród dziewcząt uczennice z Polskiego Gronowa. Zwycięzcy reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym zawodów, gdzie dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo powiatu tczewskiego.

Pomorski Konwent Regionalny II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami

2016.05.19
-

Centrum Projektowania Uniwersalnego PG oraz Fundacja ADAPA, Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTERALIA, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym – Pomorska Jednostka Wojewódzka i Międzywydziałowe Koło Naukowe PG „Projektowanie Uniwersalne” mają zaszczyt zaprosić w poniedziałek 23 maja 2016r. na Pomorski Konwent Regionalny II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami.

Weber i Sobieski już po 20. kolejce

2016.05.19
-

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Powiślem II Dzierzgoń. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6:2 dla Powiśla. Drużyna Webera aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 26 pkt. Sobieski Gniew , z dorobkiem 20 pkt. , uplasował się na 12 miejscu. Zremisował 1:1 ze Świtem Radostowo.

Światowy dzień zdrowia

2016.05.19
-

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uprzejmie informuje,że tegorocznym haslem Swiatowego Dnia bez Tytoniu , obchodzonego 31 maja każdego roku, ogloszonego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest: ,,Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych - Fakty i Wyzwania.

Wielki sukces gniewskiego samorządu

2016.05.18
-

Gmina Gniew na wniosek złożony w grudniu 2015 roku przez burmistrz Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską, otrzymała dotację w wysokości 4 135 316,65 złotych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Pozyskane środki zapewnią gminie swobodną realizację projektu rewitalizacji Starego Miasta na przestrzeni najbliższych 2 lat, z udziałem środków własnych gminy. To największa unijna dotacja w dziejach samorządu gniewskiego.

Zmiany w CEIDG

2016.05.18
-

Od jutra, tj. 19 maja 2016 r., wchodzi w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dokument ten wprowadza pakiet istotnych zmian w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Informacja dla stypendystów sportowych

2016.05.18
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, iż z uwagi na zmianę "Uchwały Nr VIII/51/11 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 24 maja 2011 r. w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej zamieszkałych na terenie Gminy Gniew", termin składania wniosków o stypendia sportowe, wyróżnienia i nagrody dla zawodników oraz trenerów uległ zmianie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.