Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Wielki Czwartek, Piątek i Sobota w kościele

2016.03.24
-

W minioną niedzielę wierni święcili palmy, wspominając radosny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Od poniedziałku katolicy przygotowują się do przeżywania męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, biorąc udział w modlitwach Wielkiego Tygodnia. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Zaprezentuj Twoją nieruchomość na stronie www.gniew.pl

2016.03.24
-

Właścicieli nieruchomości lub działek, znajdujących się na terenie naszej gminy zachęcamy do zaprezentowania swoich gruntów na stronie www.gniew.pl. To zupełnie nowe podejście gminy Gniew do kwestii inwestycji. Samorządy promują zazwyczaj tylko tereny inwestycyjne, których są właścicielem, celem gniewskiego magistratu jest jednak pozyskanie inwestorów nie tylko na gminne, ale i prywatne działki. Każda dobra inwestycja, służy bowiem ogólnemu dobru, bez względu na prawo własności.

FAMA przedłuża rekrutację - złóż podanie

2016.03.24
-

Informujemy wszystkich zainteresowanych pracą w Spółce FAMA o możliwości składania aplikacji na  stanowiska: ślusarz, ślusarz (operator stacji prób), spawacz, monter urządzeń, handlowiec, konstruktor, technolog, kontroler jakości.

Otwarty konkurs ofert

2016.03.23
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 23 marca 2016 roku otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej

2016.03.23
-

W środę, 30 marca o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XIX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie stan ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Gniew. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Wiosna w zespole szkół w Opaleniu

2016.03.23
-

Długo wyczekiwany dzień, czyli pierwszy dzień wiosny w szkole nie musi się sprowadzać do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem, o czym przekonali się uczniowie klas I-III SP Zespołu Szkół w Opaleniu, którzy w tym dniu wzięli udział w ciekawych zajęciach.

Wybory sołeckie 2016

2016.03.23
-

W niedzielę, 24 kwietnia w dziewiętnastu sołectwach odbędą się wybory sołtysa. Głosować będzie można w godz. od 10.00 do 16.00. Do 25 marca można zgłaszać Gminnej Komisji Wyborczej listy kandydatów na sołtysów. Zachęcamy do zapoznania się z całym kalendarzem wyborczym.

Z wielką radością powitali wiosnę

2016.03.23
-

Z okazji Święta Wiosny uczniowie z klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie pod kierunkiem pani Joanny Ordowskiej i Elżbiety Żukowskiej, przygotowali inscenizację pt: "Wiosna w lesie". Dzieci w oczekiwaniu na przyjście nowej pory roku postanowiły posprzątać las pełen śmieci, ku uciesze żyjących w nim zwierząt. Oczyszczony las i jego mieszkańcy gotowi na przyjście wiosny z radością powitały budzącą się do życia przyrodę.

Żegnaj zimo, witaj wiosno!

2016.03.22
-

21 marca, jak co roku w gniewskim przedszkolu, uroczyście pożegnano zimę i powitano oczekiwaną wiosnę. Przedszkolacy wraz z opiekunami przeszli ulicami miasta przy akompaniamencie tamburyn, grzechotek i gwizdków w radosnym i kolorowym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna – zimowa panna.

Pierwszy dzień wiosny z ekologią

2016.03.22
-

W poniedziałek, 21 marca br., z okazji Święta Wiosny do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przyjechała grupa ekologów działających w Stowarzyszeniu Tilia ze Szkoły Leśnej na Barbarce. Było koło fortuny, puzzle, krzyżówka, a także cztery stanowiska komputerowe, przy których uczniowie kształcili postawy ekologiczne.

Weź udział w konkursie

2016.03.22
-

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Dla Gniewu: wczoraj, dziś i jutro" organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. W tym roku hasłem konkursu jest tworzenie „Kroniki Gniewskiej Rodziny”. Sięgnij po albumy, pamiątki, wspomnienia rodziców czy dziadków, a następnie przedstaw je w twórczy sposób. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Witaj wiosno!

2016.03.22
-

Prezentujemy Państwu galerię z X Maratonu poetyckiego. Zobacz, jak 21 marca br., miłośnicy poezji witali wiosnę w gniewskiej książnicy.

Gniewscy baśkarze najlepsi w Drużynowych Mistrzostwach w Skata Sportowego

2016.03.22
-

20 marca w Rumi baśkarze z naszej gminy wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach w Skata Sportowego. Miło nam poinformować, że na 10 drużyn gniewska ekipa zajęła pierwsze miejsce. O zwycięstwo walczyli: Sławomir, Kazimierz i Grzegorz Dąbrowscy oraz Kazimierz Rajski. Gratulujemy!

Pożyczki dla mikro i małych firm

2016.03.22
-

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. zaprasza pomorskich przedsiębiorców do składania wniosków pożyczkowych w ramach projektu „Program mikrofinansowania dla mikro i małych przedsiębiorców spoza Trójmiasta”. Pożyczki do 150.000 zł udzielane będą na okres nie dłuższy niż 3 lata, przy zastosowaniu bardzo atrakcyjnej stałej stopy procentowej w wysokości 1% w skali roku i zerową prowizją.

Protokół z konsultacji

2016.03.22
-

Przekazujemy do publicznej wiadomości protokół z konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli wykorzystania.

Wiosna w Piasecznie

2016.03.22
-

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada na 21 marca. W szkole podstawowej w Piasecznie obchodzono ten dzień bardzo uroczyście. Dzieci z klasy drugiej przygotowały i pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Czas umilił również występ szkolnego zespołu folklorystycznego "Piaseckie gzuby".

Weź udział w XVII Powiatowych Targach Edukacyjnych

2016.03.22
-

Powiat Tczewski już po raz siedemnasty organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbędą się 1 kwietnia 2016 roku (piątek), w godz. od 9:00 - 13:30, w Hali Sportowo – Widowiskowej II LO w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10. Zapraszamy.

PODR zaprasza na konferencję

2016.03.22
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na konferencję pt. "Szkody w uprawach rolnych wyrządzane przez zwierzęta a kształtowanie bioróżnorodności krajobrazu" która odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, ul. 3 maja 9 (Kino Remus).

Powitali wiosnę

2016.03.22
-

Słońce i bezchmurne niebo powitało - wraz z dziećmi z Pieniążkowa - pierwszy dzień wiosny. Święto rozpoczęto wspólną zabawą, uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali różnego rodzaju zadania. Najmłodsi nie ustępowali w niczym starszym klasom i w ogólnej liczbie punktów wygrały klasy IIc i IIIb. Uczniowie mieli także okazję skosztować smażonych kiełbasek, a gdy wreszcie wyruszyli wraz z wychowawcami szukać wiosny - znaleźli ją!

Pokaz Maszyn

2016.03.21
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza wszystkich pasjonatów pojazdów wykorzystywanych w rolnictwie na Pokaz Maszyn, który odbędzie się 1 kwietnia br. o godz. 10:00 w Lubaniu k/Kościerzyny.

10. Wiosenny Maraton Poetycki już dzisiaj!

2016.03.21
-

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy z utęsknieniem wyczekiwali wiosny, do udziału w 10. Wiosennym Maratonie Poetyckim, który odbywa się w Sali Kameralnej od godz. 10.00 aż do późnych godzin wieczornych. Przyjdź, przeczytaj wiersz i przywitaj wiosnę razem z nami!

Jarmark Wielkanocny

2016.03.21
-

Pyszne ciasta, cukrowa wata, kolorowe stroiki i ozdoby świąteczne oraz pierwsze wiosenne słońce, to obraz niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego, który miał miejsce pod arkadami na gniewskim rynku. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Weź udział w akcji "Weekend za pół ceny"

2016.03.21
-

Dzisiaj upływa okres składania deklaracji udziału w akcji "Weekend za pół ceny - rozsmakuj się w metropolii". Czekamy na wszystkie podmioty, które oferują usługi gastronomiczne, hotelowe, kulturalne, sportowe, kosmetyczne i turystyczne oraz są gotowi obniżyć ceny oferowanych produktów i usług w weekend 16-17 kwietnia 2016. r. o 50%.

Spotkanie dla Organizacji Pozarządowych

2016.03.21
-

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew serdecznie zaprasza na spotkanie doradczo-informacyjne "Jak lokalne Centrum Organizacji Pozarządowych może wspierać twoją/waszą przyszłość", które odbędzie się 21 marca 2016 r., o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (siedziba CAG, ul. Plac Grunwaldzki 45). Nie może tam was zabraknąć!

Mądrość płynie z krzyża

2016.03.21
-

Od jedenastu już lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie na trwałe wpisała się w kalendarz obchodów liturgicznych na  terenie powiatu tczewskiego. Procesję z palmami poprowadził ks. Janusz Wachowski, proboszcz  parafii pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Dzierżążnie. Organizatorem Kociewskiej Niedzieli Palmowej było KGW w Gogolewie.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.