Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Środa - burmistrz nie przyjmie interesantów

2016.02.24
-

Informujemy, że z powodu sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się dziś, 24 lutego od godz. 11.00, burmistrz nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 29 lutego, w godz. od 8.00 do 11.00.

Darmowe kursy!

2016.02.24
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza osoby w różnym wieku jak również dzieci do wzięcia udziału w najnowszym projekcie. FUNPAKIET dla bibliotek, składający się z 5 darmowych kursów online- językowych oraz specjalistycznych. Wszystkie kursy zostały stworzone przez firmę Funmedia, eksperta w dziedzinie nowoczesnych multimediów edukacyjnych.

Ważne dla rodziców

2016.02.24
-

Prezentujemy Państwu terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego oraz dla klas pierwszych szkół podstawowych.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Gniewie

2016.02.24
-

Informujemy, że na terenie Gniewu uruchomiony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt ten zlokalizowany jest w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, Plac Grunwaldzki 1 (parter budynku, wejście po prawej stronie od głównego wejścia do budynku). Osobom uprawnionym nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielać radcowie prawni lub adwokaci: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8:00-12:00 oraz w środy w godzinach 13:00-17:00.

Koncert zespołu "Dobre ludzie"

2016.02.23
-

W sobotę, 12 marca, godz. 17.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Pelplinie na koncert zespołu Dobre ludzie. Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej niebanalne teksty z dbałością o brzmienie. Zespół wykonuje poezję śpiewaną, która wyrasta z chrześcijaństwa. Lider zespołu Szymon Babuchowski to poeta, muzyk, pieśniarz, a na co dzień felietonista "Gościa Niedzielnego".

Młodzi strażacy zmierzyli się przy tenisowym stole

2016.02.23
-

W sobotę, 20 lutego w Jeleniu odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat. W sportowych zmaganiach wzięli udział członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Jelenia, Kolonii Ostrowickiej oraz Rudna. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Sesja Rady Miejskiej

2016.02.23
-

W środę, 24 lutego o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XVIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie partnerstwo publiczno prywatne. Radni podejmą też 12 uchwał. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Wystawa akwareli Joanny Czarneckiej

2016.02.23
-

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza do Tczewa na wystawę akwareli Joanny Czarneckiej. Wernisaż odbędzie się 10 marca 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4. Wystawa będzie czynna do 3 kwietnia br.

Wymiana sieci gazociągowej

2016.02.23
-

Od 23 lutego PGNiG kontynuuje wymianę sieci gazociągowej na starym mieście. W ubiegłym roku wymieniono już rury na ul. Górny Podmur i ul. Piłsudskiego. Teraz rozpoczyna się wymiana sieci na placu Grunwaldzkim. Roboty ziemne uzależnione są od warunków pogodowych, stąd też nieznana jest konkretna data ich zakończenia. Przewiduje się jednak, że prace potrwają około dwóch, trzech tygodni.

Gniewianin zwycięzcą walentynkowego Turnieju Baśki

2016.02.23
-

14 lutego w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego, został rozegrany Walentynkowy Turniej Baśki. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Starosty Sztumskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Sztumskiego. Zwycięzcą turnieju został Grzegorz Dąbrowski – Hotel Zamek Gniew.

Ferie 2016

2016.02.22
-

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z dzisiejszych zajęć w Gminnym Ośrodku Sportu i Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Przypominamy jednocześnie jakie atrakcje czekają jeszcze w ferie na najmłodszych mieszkańców gminy Gniew.

Nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka i wieprzowiny

2016.02.22
-

Agencja Rynku Rolnego pragnie poinformować, że od 18 lutego do 18 marca br. producenci świń i mleka mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej. Na pomoc przeznaczono ponad 245 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego.

Gniewscy Baśkarze w gronie najlepszych

2016.02.22
-

13 lutego w restauracji OG-ROL w Chojnicach, odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej, organizowany przez Miłośników Kultury Kaszubskiej, w ramach Chojnickiej Ligi Baśki. W turnieju rywalizowało 50 zawodników z 11 zespołów: Chojnic, Brus, Dziemian, Rytla, Bytowa, Gniewu, Silna, Kinic, Klawkowa.

Przygodo trwaj!

2016.02.19
-

Pierwszy tydzień ferii zimowych dobiega końca. Przedstawiamy Państwu galerie zdjęć obrazujących ten radosny czas w naszej gminie. Jednocześnie przestrzegamy wszystkie dzieci - małe i duże, nie przegapcie szansy na przeżycie przygody. Do poniedziałku!

Trofea zdobyte

2016.02.19
-

W godzinach wieczornych 13 lutego w hali Gminnego Ośrodka w Gniewie zakończono trzymiesięczny cykl rozgrywek XII edycji piłki nożnej halowej. W uroczystości podsumowania rozgrywek i wręczenia trofeów wziął udział  dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu, Maciej Mosiński. Ryszard Gaweł przedstawił natomiast wyniki końcowe  oraz informacje statystyczne.

Ferie zimowe 2016

2016.02.19
-

Właśnie rozpoczęły się w województwie pomorskim ferie zimowe. W tym czasie także na młodych mieszkańców gminy Gniew czeka szereg atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Gniewianie pomagali w Tczewie

2016.02.19
-

16 zastępów strażackich gasiło dziś nad ranem w Tczewie pożar domu handlowego "Retman". Strażacy informację o pożarze przyjęli około godziny czwartej nad ranem. Pożar był bardzo gwałtowny. O godzinie 4.53 informacja ta dotarła do OSP Gniew, skąd do gaszenia wysłano 2 jednostki strażackie.

Piękne kobiety w Baśkę grają

2016.02.19
-

Zapraszamy wszystkich grających, a w szczególności kobiety na „Turniej Baśki” o puchar Burmistrza Chojnic p. Arseniusza Finstera pn. „Piękne kobiety w Baśkę grają”, który odbędzie się 12 marca o godz. 14.00 w restauracji OG-ROL w Chojnicach. Szczegóły pod nr tel. 692 181 099 oraz 602 101 178.

Ferie 2016

2016.02.18
-

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z dzisiejszych zajęć w Gminnym Ośrodku Sportu i Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Przypominamy jednocześnie jakie atrakcje czekają jeszcze w ferie na najmłodszych mieszkańców gminy Gniew.

"Kociewskie Pióro" dla Scholi Cantorum Gymevensis z Gniewu

2016.02.18
-

W Borzechowie, 11 lutego, odbyła po raz dziesiąty, jubileuszowa gala wręczenia "Kociewskich Piór", nagród przyznawanych twórcom, którzy swoją pracą literacką, publicystyczną i kulturalną zasłużyli się dla Kociewia. Jednym z laureatów, w kategorii "animacja kultury zbiorowo" została Schola Cantorum Gymevensis z Gniewu. Gratulujemy.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

2016.02.18
-

Starosta Tczewski działając zawiadamia, że w dniu 3 lutego 2016 roku na wniosek Pani Hanny Lewandowskiej działającej z pełnomocnictwa Inwest – Kom Sp. z o. o., zostało wszczęte postępowanie administracyjne, dotyczące udzielenia: pozwolenia na budowę dla inwestycji pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie miasta Gniew w ulicach: plac Grunwaldzki, Sobieskiego i Piłsudskiego” powiat Tczew, gmina Gniew.

Stan ozimin w województwie pomorskim

2016.02.17
-

Styczniowy atak mrozów spowodował, że wielu rolników z niepokojem przygląda się swoim plantacjom roślin ozimych. Doradcy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku dokonali wstępnego szacunku stanu ozimin w poszczególnych powiatach naszego województwa i określili odsetek zasiewów. Wyniki badań w załączniku.

Walentynkowo w gniewskim przedszkolu

2016.02.17
-

12 lutego w gniewskim przedszkolu obchodzono Walentynki. W tym dniu królował kolor czerwony. Wystroje sal witały wszystkich czerwonymi serduszkami, a pracownicy i dzieci ubrani w ten właśnie kolor z wielką niecierpliwością czekali na wspólne zabawy.

III Pomorskie Forum Mleczarskie w Gniewie

2016.02.17
-

W poniedziałek, 15 lutego na zamku w Gniewie odbyło się III Pomorskie Forum Mleczarskie. Spotkanie przedstawicieli branży mleczarskiej otworzył Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Sport Wszystkich Dzieci - Konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki

2016.02.17
-

Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Sport wszystkich dzieci” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Oferty należy składać do 24 lutego 2016 r.

Bezpieczne ferie przedszkolaka

2016.02.16
-

Ferie to czas odprężenia i relaksu, beztroskich zabaw i szaleństw na śniegu. W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków, 9 lutego do Przedszkola Miejskiego w Gniewie przybył zaproszony gość z Komisariatu Policji w Gniewie sierż. sztab. Robert Stoba. Pan policjant omówił ze wszystkimi przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Pomóż nam stworzyć bazę informacyjną dla osób niepełnosprawnych

2016.02.16
-

W związku z budową na stronie www.gniew.pl bazy informacyjnej dla osób niepełnosprawnych zwracamy się z prośbą o przekazanie nam informacji odnośnie istniejących na terenie Gminy Gniew, bądź Powiatu Tczewskiego, udogodnień/ulg dotyczących osób niepełnosprawnych. Zachęcamy również do udzielania rad, wskazówek, co mogłoby znaleźć się w tej bazie. Dziękujemy.

Paweł Manterys najlepszym tenisistą Gniewu

2016.02.16
-

W hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie 14 lutego rozegrano piątą i ostatnią  turę zawodów tenisa stołowego, która zakończyła zmagania miłośników celuloidowej piłeczki. Zwycięzcą „Otwartych Mistrzostwach Tenisa Stołowego –Gniew 2016” został Paweł Manterys.

Baśkarze w Chojnicach

2016.02.16
-

13 lutego w restauracji OG-ROL w Chojnicach odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej, organizowany przez Miłośników Kultury Kaszubskiej, w ramach Chojnickiej Ligi Baśki. Zagrało 50 graczy z 11 zespołów z: Chojnic, Brus, Dziemian, Rytla, Bytowa, Gniewu, Silna, Kinic i Klawkowa.

Nabór wniosków na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

2016.02.16
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wnioski dostępne są w BIP-ie oraz w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska gniewskiego urzędu. Więcej informacji pod nr tel. 58 530 79 70.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.