Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Dzień Otwarty u Hallerczyków

2016.03.21
-

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie przy ul. 27 Stycznia 19, serdecznie zapraszają młodzież wraz z Rodzicami, absolwentów i wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się dnia 14 kwietnia 2016 r., od godz. 17.00 w szkolnej auli. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017, bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz atmosferą panującą w naszej szkole.

Czy czujesz się bezpiecznie? Wypełnij ankietę.

2016.03.21
-

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Należy pamiętać, że identyfikacja skali oraz rodzaju zagrożeń nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Dlatego też, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie serdecznie zachęca do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety odnośnie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Gniew.

Jarmark wielkanocny już 20 marca

2016.03.18
-

W najbliższą niedzielę, 20 marca w godz. od 9.00 do 14.00 odbędzie się Jarmark wielkanocny. Pod arkadami na gniewskim rynku, jak co roku, rozstawione zostaną stoiska ze świątecznymi ozdobami. To wspaniała okazja, by kupić domowej roboty ciasta, zrobić prezenty najbliższym oraz zaopatrzyć się w stroiki, które wspaniale udekorują nasze domy w Święta Wielkiej Nocy. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia kolorowych stoisk lokalnych wytwórców, które zaskoczą nas różnorodnością wyrobów.

Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie już niebawem

2016.03.18
-

Tradycją na Kociewiu stało się już, aby Niedzielę Palmową spędzać w Gogolewie. Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich co roku zapraszają mieszkańców powiatu tczewskiego na uroczyste obchody tego święta. W tym roku msza święta i przemarsz rozpoczną się o godzinie 14:00, w niedzielę 20 marca, w świetlicy wiejskiej przy gogolewskiej szkole.

Walcząc z HPV

2016.03.18
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że wzorem lat ubiegłych Gmina Gniew przystąpiła do Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”. Na realizatora programu w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego, wyłoniony został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5.

Fabryka Sztuk zaprasza

2016.03.18
-

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Banieckiego i Jolanty Szymerskiej. Wernisaż odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Wystawa będzie czynna do 3 maja br. Wstęp wolny!

Wolontariat znaczy pomagać

2016.03.18
-

Pani Katarzyna Puczyńska jest nauczycielem matematyki w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Wśród wielu pasji znajduje również czas, aby bezinteresownie pomagać innym. Poniżej publikujemy wywiad gimnazjalistki Natalii Janaszczyk z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu. Zachęcamy do lektury!

Mądrze zaplanuj swoja przyszłość

2016.03.18
-

W środę, 16 kwietnia, nasza redakcja miała okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym Szkoły oraz Targach Pracy, które odbywały się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie. Wcielając się w niezdecydowanego, pełnego pytań i wątpliwości młodego człowieka, postanowiliśmy poznać, jak się później okazało, bogatą, a przede wszystkim przyszłościową, ofertę edukacyjną gniewskiej szkoły.

Runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2015/2016

2016.03.18
-

Na początku kwietnia ruszy runda wiosenna sezonu piłkarskiego 2015/2016. Drużyny A Klasy z grupy Malbork  IV swoją rundę rozpoczną w pierwszy kwietniowy weekend. Jako pierwsza na murawę wybiegnie ekipa Sobieskiego Gniew. W  sobotę, 2 kwietnia na wyjeździe, o godz. 14.00, spotka się z drużyną Spójni Sadlinki. W niedzielę, 3 kwietnia o godz. 16.00, na boisku w Gniewie, Weber Szprudowo podejmować będzie GDKIS Ostaszewo.

Gipsowe warsztaty

2016.03.18
-

Dużą popularnością cieszą się warsztaty z odlewu gipsowego, toteż po raz kolejny ZS Opalenie wzięło w nich udział. 16 marca już od godziny 8.00 rano placówka gościła panie, które przeprowadziły z klasami pierwszymi i drugimi szkoły podstawowej bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystaniem gipsu.

Od bartnictwa do pszczelarstwa

2016.03.18
-

16 marca przedszkolaki z Gniewu brały udział w warsztatach pszczelarskich pt.: „Od bartnictwa do pszczelarstwa”, prowadzonych przez pszczelarza Zenona Otowskiego z Pasieki Miodu z Kurzejewa. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym.

Inwest-Kom wyjaśnia

2016.03.17
-

Odnosząc się do informacji, która została podana na portalu Facebook.com, spółka Inwest-Kom wyjaśnia, iż ścieki z sieci kanalizacji ogólnospławnej na ul. Ogrodowej w Gniewie są odprowadzane bezpośrednio do przepompowni ścieków, a nie do rzeki Wierzycy. Zdjęcie, które zostało umieszczone to wylot wód opadowych z instalacji deszczowej z ul. Głowackiego i ul. Behrendta i nie są w żaden sposób połączone z siecią, za którą odpowiada Inwest-Kom.

Rekolekcje wielkopostne w Tymawie

2016.03.17
-

W dniach od 14 do 16 marca pod hasłem: ,,Nie można człowieka zrozumieć bez Chrystusa” odbyły się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej w Tymawie.

 

III Konkurs Wielkanocny w Tczewie - gniewianie zwycięzcami

2016.03.17
-

16 marca, w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie, odbył się III Konkurs Wielkanocny. Uczestniczyli w nim reprezentanci gniewskiego gimnazjum. Zadaniem zespołu było udekorowanie jajka kurzego i styropianowego, wykonanie kartki świątecznej i dekoracja stołu. Nasi przedstawiciele zajęli na nim pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy!

Uwaga mieszkańcy gminy Gniew

2016.03.17
-

Zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r., poz. 250), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

Awaria sieci internetowej w urzędzie

2016.03.17
-

Informujemy, że z powodu braku dostępu do  Internetu, utrudniony jest kontakt z urzędem. Interesanci z urzędnikami kontaktować się mogą tylko  telefonicznie. Numer kontaktowy do sekretariatu to: 58 530 79 19. Za utrudnienia przepraszamy.

Kurs operatora kombajnów zbożowych

2016.03.16
-

Prezes Krajowego Stowarzyszenia Centrów Kształcenia Praktycznego informuje o możliwości uzyskania uprawień z zakresu operatorów kombajnów zbożowych, kombajnów zielonkowych i pras wysokiego stopnia zgniotu dla mieszkańców Wielkich Walichnów i okolic.

Badanie ankietowe skierowane do organizacji pozarządowych

2016.03.16
-

Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi serdecznie zaprasza do udziału w badaniu ankietowym pt. Ocena funkcjonowania mechanizmu konsultacji społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, którego celem jest poznanie Państwa opinii na temat konsultacji społecznych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Uwaga!

2016.03.16
-

Dzisiaj, ze względu na czas bieżących prac remontowych, nastąpiły utrudnienia w ruchu. Wjazd na Plac Grunwaldzki od strony ul. Sobieskiego jest zamknięty. Problemy komunikacyjne powinny być zlikwidowane jeszcze dzisiaj. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

948 kg żywności zebrane podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności

2016.03.16
-

Zakończyła się kolejna Wielkanocna Zbiórka Żywności. Dzięki hojności mieszkańców naszej gminy zebrano 948 kg żywności, zgromadzonej w celu pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Na uznanie zasługują również członkowie Szkolnych Klubów Wolontariusza działających przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Gimnazjum w Gniewie oraz Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji.

Znasz tego psa?

2016.03.16
-

W dniu wczorajszym, 15 marca, na ul. Krasickiego w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Targi Pracy i Rozwoju Pedagoga

2016.03.16
-

Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach Klubu Sportowego Movement pt. „Prezentacja nowych form nauczania wychowania fizycznego”. Warsztaty odbędą się podczas Targów Pracy i Rozwoju Pedagoga – 2 kwietnia 2016 roku. Wstęp wolny.

Dzień Otwarty i Targi Pracy w ZSP Gniew

2016.03.15
-

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz ich rodziców na Dzień Otwartyoraz Targi Pracy w dniu 16 marca 2016 r. w godzinach od 8:00 do 13:00.

Zmiany godzin urzędowania nieodpłatnej pomocy prawnej

2016.03.15
-

Uprzejmie informujemy, że 21 i 22 marca radca prawny będzie przyjmować interesantów w godz. 8:00-14:00, natomiast w poniedziałek, 28 marca, punkt nieodpłatnej pomocy prawnej będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Apel do mieszkańców

2016.03.15
-

Niezbyt mroźna zima i zbliżająca się dużymi krokami wiosna zachęcają do częstych spacerów. Ciekawych miejsc na piesze wędrówki i rowerowe przejażdżki na terenie naszej Gminy nie brakuje. Niestety - co zauważyli pracownicy spółki INWEST-KOM - obszary leśne wzdłuż dróg są bezmyślnie zaśmiecane.

Rozmowy o transporcie

2016.03.15
-

Zapraszamy na spotkanie z firmą Refunda sp. z o.o, wykonawcą „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu tczewskiego”. W Gniewie spotkanie takie odbędzie się w najbliższy czwartek (17 marca) w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w godzinach: 10.30 – 12.00.

KCK - najbliższe seanse

2016.03.15
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W najbliższych dniach będziemy mieć okazję obejrzeć filmy „Deadpool”, "Historia Roja”, „Seria Niezgodna: Wierna”, „Zjawa”, „Robinson Crusoe”, pokaz przedpremierowy "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości" oraz wiele ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Szkolne rybki

2016.03.15
-

W miniony wtorek, tj. 8 marca br, pierwszoklasiści opaleńskiego gimnazjum odwiedzili po raz pierwszy kwidzyńską pływalnię. Młodzież ćwiczyła swoje umiejętności pływackie, biła rekordy czasowe w zjeżdżalni rurowej, a także odpoczywała i relaksowała się w wannach z hydromasażem. Szaleństwo, śmiech i super zabawa towarzyszyły uczniom przez cały czas.

Drogi rodzicu!

2016.03.15
-

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/17 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego oraz do klasy I i klas programowo wyższych w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.