Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Trwają przygotowania do świąt
2015.12.03
-

Pod koniec listopada oraz w grudniu uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera brali udział w warsztatach, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Zajęcia prowadziła pani Renata Müller, która wprowadzała młodych gimnazjalistów w tajniki papierowych ozdób bożonarodzeniowych.

Pogrzeb wielkiego Kociewiaka
2015.12.03
-

W ostatnich dniach listopada dotarła do nas wiadomość o śmierci wielkiego regionalisty, Jana Ejankowskiego. Pogrzeb Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 w Piasecznie. Różaniec odmawiany będzie o godz. 10.30.

Otwarty nabór partnerów
2015.12.02
-

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego.

Mistrz Karate z Japonii w Gniewie
2015.12.02
-

Miło nam poinformować, że na zaproszenie senseia Kazimierza Marut do Gniewu przyjedzie sensei Taiga Horii - mistrz młodego pokolenia. Będzie to pierwsza w dziejach naszego miasta i powiatu Tczewskiego wizyta przedstawiciela Karate z Japonii. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby uczestniczyć w treningach bez względu na wiek i staż, 12 grudnia br. o godz. 10.00 na Halę - Widowiskowo Sportową przy ul. Kusocińskiego w Gniewie.

KCK - grudniowy repertuar
2015.12.02
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kina. W październiku mamy okazję obejrzeć filmy: "Igrzyska śmierci: Kosogłos 2", premierowo "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", a także retransmisję baletu "Dziadek do orzechów" Teatru Boloshoi z Moskwy. Nie zabraknie również wielu ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

SP Gniew awansuje dalej
2015.12.02
-

Półfinały wojewódzkie tenisa stołowego rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Organizatorem było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z ZM/G SZS w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Nietypowa lekcja matemtyki
2015.12.02
-

Jak dobrze zapamiętać wzory na pole koła i długość okręgu? Wie to klasa III b z Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Na trzysetną lekcję Pani Katarzyna Puczyńska wraz z klasą zamówili pizze. Nauczycielka przygotowała specjalne zadania i to nie tylko matematyczne. Pyszna zabawa w matematykę pozwoliła wszystkim wytrenować umiejętności oraz poszerzyć wiedzę.

Konkurs fotograficzny
2015.12.02
-

Prześlij już dziś zdjęcie Twojego dziecka w ramach akcji „Świąteczne gwiazdeczki”. Czekają nagrody - bony na zakupy, świąteczne, profesjonalne sesje zdjęciowe i kosze pełne smakołyków.

Ogłoszenie burmistrza
2015.12.02
-

Informujemy, że środa, 2 grudnia, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 4 grudnia, w godzinach 8.00-11.00.

Starówka w rozkopach
2015.12.01
-

Małym krokami rozpoczyna się rewitalizacja starówki. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące wymiany sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Zakończyć się one mają do marca 2016 r. Wtedy ogłoszone zostaną przetargi na wykonanie robót budowlanych. Prace rozpocząć się mają w czerwcu 2016 r. Jako pierwsza zmodernizowana ma zostać ul. Sobieskiego.

Koncertowo w Barze Zamkowa
2015.12.01
-

5 grudnia (sobota) o godz. 19:30, na scenie Baru Zamkowa wystąpi artysta Bruno Światłocień. Zespół powstał z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 roku w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę „Czerń i Cień” Styl zespołu to gatunki darkwave, new wave, industrial noise i ambient. Zapraszamy.

Noc Listopadowa
2015.12.01
-

Poniedziałkowy wieczór uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa spędzili w szkole. Młodzi ludzie przygotowali tego dnia spektakl historyczny opisujący Powstanie Listopadowe. Były kostiumy, scenografia i zachwyceni goście.

Wyłoniono zwycięzcę
2015.12.01
-

25 listopada 2015 roku w środę odbył się w Gimnazjum im. gen. J. Hallera etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego. Zwycięzcą w tych zmaganiach został Szymon Betka. Gratulujemy.

Świąteczne życie odpadu
2015.12.01
-

Już po raz kolejny zachęcamy wszystkich do udziału w świątecznym konkursie organizowanym przez Eko-Centrum Heliantus. Prace zgłaszać mogą osoby indywidualne i grupy. Konkurs potrwa do 15 grudnia i przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Gniew.

VI Runda Ligi Piłki Siatkowej
2015.12.01
-

W sobotę, 21 listopada br., do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Dziewczęta z Gimnazjum im. gen. Hallera w Gniewie wykazały się niezwykłym duchem walki. Zawody charakteryzowała bardzo wyrównana gra zawodniczek...

Walka o najwyższe trofea
2015.12.01
-

24 listopada br. miał miejsce XVII Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasi najlepsi w powiecie gracze: Brzycki Mikołaj (kl. II C), Kapuściński Julian (kl. II E) i Rezmer Dawid (kl. II D) zmierzyli się tym razem z uczniami z gdyńskich gimnazjów. Po zaciętych bojach uczniowie gniewskiego gimnazjum zajęli w tych rozgrywkach drugie miejsce.

Żonglowanie z mistrzem
2015.12.01
-

9 listopada gniewscy gimnazjaliści uczestniczyli w nietypowym pokazie sportowym. Na parkiecie sali gimnastycznej wystąpił wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek - Janusz Chomontek. Mistrz prezentował swoje umiejętności i opowiadał też o swojej karierze, zachęcając uczniów do uprawiania sportu, dzięki któremu można spełnić swoje marzenia.

"Obycie umila życie"
2015.12.01
-

Odrobina bezinteresownej życzliwości niewiele kosztuje, a potrafi zdziałać cuda. O tym mogą przekonać się uczniowie Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, gdyż jak co roku w miesiącach listopad-grudzień w szkole realizowany jest projekt „Obycie umila życie”... Spróbujmy sobie wyobrazić, o ile przyjemniej spędzalibyśmy czas w szkole bez wszystkich niepotrzebnych złośliwości, agresji, obrażania się nawzajem.

Poetyckie Andrzejki
2015.12.01
-

W piątkowy wieczór, 27 listopada, w Sali Wystawowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego, spotkali się na „Poetyckich Andrzejkach” miłośnicy literatury pięknej z terenu gminy Gniew.

Jarmark Świętego Mikołaja tuż tuż
2015.11.30
-

W niedzielę, 6 grudnia na ul. Piłsudskiego odbędzie się Jarmark Świętego Mikołaja. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tym bożonarodzeniowym kiermaszu. Na straganach zakupić będzie można smakołyki, upominki o ozdoby świąteczne. Na wydarzenie zapraszają: Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Kociewskie Pióro 2015
2015.11.30
-

Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrodę „Kociewskie Pióro” za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury. Do nagrody mogą być typowane osoby fizyczne i prawne, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami mającymi znaczenie dla Kociewia i jego mieszkańców.

V Powiatowa Liga Piłki Siatkowej
2015.11.30
-

W sobotę, 14 listopada, dziewczęta z gniewskiego gimnazjum pokazały swe umiejętności siatkarskie oraz ducha walki podczas piątej rundy Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Do Rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, rozegrano 6 meczów na wysokim poziomie. Widzowie przyglądający się zmaganiom zawodniczek byli świadkami niezwykle zaciętych pojedynków...

Obywatel.gov.pl
2015.11.30
-

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony www.obywatel.gov.pl. Znajdują się tam opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, np.: jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić.

Rolnicy poszkodowani przez suszę mogą liczyć na pomoc
2015.11.30
-

Poszkodowani przez suszę rolnicy mogą ubiegać się w bankach o obrotowe kredyty klęskowe, przeznaczone na nakłady poniesione po dniu wystąpienia szkody. Kredyty są udzielane na okres 24 miesięcy, do wysokości oszacowanych przez komisję strat poniesionych w uprawach rolnych, inwentarzu i rzeczowych środkach do produkcji rolnej.

Zrozumieć teatr
2015.11.30
-

12 listopada br. gniewscy gimnazjaliści wyruszyli do Tczewa, aby wziąć udział w niecodziennym przedstawieniu. Uczniowie mieli bowiem okazję obejrzeć aktorów z Teatru Artenes w sztuce inspirowanej fragmentami tekstów dramatycznych z różnych epok - od starożytności, aż po dzień dzisiejszy.

Żywa Biblioteka po raz pierwszy w Tczewie!
2015.11.30
-

12 grudnia w godz. 12:00 - 18:00 w Fabryce Sztuk, przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie odbędzie się Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na możliwości wypożyczenia żywych ludzi ("książek") z grup postrzeganych stereotypowo, aby porozmawiać z nimi o ich życiu i zadać pytania na dowolny temat. Przyjdź i wypożycz KSIĄŻKĘ - porozmawiaj.

Warto być dobrym
2015.11.30
-

Jak co roku w listopadzie i grudniu w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie realizowany jest projekt "Obycie umila życie". Jednym z zadań uczestników akcji było zrobienie dobrego uczynku. Uczniowie kl. III a w ramach tego zadania pomalowali ławki w sali 23, doskonale się przy tym bawiąc...

Na ratunek bezdomnym
2015.11.30
-

W związku z sezonem zimowym i coraz niższymi temperaturami Wojewoda Pomorski apeluje, abyśmy w mroźne dni pamiętali o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Pamiętajmy, że ludzka wrażliwość i solidarność mogą zapobiec wielu dramatom...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016
2015.11.30
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza zespoły muzyczne/ artystów/ grupy teatralne do wzięcia udziału w kwestowaniu na rzecz WOŚP. Jeśli posiadasz ciekawe przedmioty, które mogłyby zostać zlicytowane podczas finału, bądź pomóc nam w inny sposób to zgłoś się do nas. Wszelkie informacje można uzyskać w gniewskiej bibliotece lub pod nr. telefonu 585352562 wew.21.

Koncert kameralny
2015.11.30
-

26 listopada w godzinach wieczornych w sali kameralnej biblioteki zebrali się melomani muzyki klasycznej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w niepowtarzalnym recitalu, bowiem na gniewskiej scenie kameralnej wystąpił trębacz Kamil Kruczkowski przy akompaniamencie Magdaleny Ochlik-Jankowskiej. Koncert został nagrodzony przez gniewską publikę długimi brawami na stojąco.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.