Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2016.05.02
-

Drugiego maja od dwunastu lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, jako święto państwowe. Uchwalone dla podkreślenia wielkiej roli barw narodowych w naszych dziejach, stanowi symbol oraz nośnik fundamentalnych wartości kształtujących polską tożsamość. Biało-czerwone barwy pojawiły się już na naszych domach, a o godz. 12:00 na gniewskim zamku Salwa Armatnia ku czci Flagi RP.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. J. Słowackiego w Gniewie
2016.05.02
-

W celu przybliżenia dorobku poetyckiego ks. Jana Twardowskiego serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Juliusza Słowackiego. Do 5 maja 2016 roku każda szkoła z powiatu tczewskiego może zgłosić dwóch uczestników, którzy zobowiązani są do przygotowania dwóch wierszy. Sam konkurs odbędzie się 13 maja 2016 roku o godzinie 10:00 w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie przy placu Grunwaldzkim 16/17.

Gzuby na konkursie
2016.05.02
-

W Ośrodku Kultury w Pelplinie, 29 kwietnia, odbył się konkurs gwary kociewskiej. Na scenie zaprezentowało się ponad 70 uczestników z powiatu tczewskiego, od dzieci przedszkolnych po dorosłą młodzież. Poprawność gwary kociewskiej i poziom wykonania oceniało jury w składzie: Mirosława Möller, Regina Kotłowska, Danuta Nojman.

A co po szkole?
2016.05.02
-

Po raz pierwszy, 28 kwietnia, odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Oficjalnego otwarcia targów dokonały: zastępca dyrektora ZSP Aleksandra Gerigk oraz doradca zawodowy Emilia Szafraniec z MCK w Gniewie, która zaprosiła młodzież do aktywnego uczestnictwa w targach. Głównym celem organizowanych targów było umożliwienie absolwentom szkoły ponadgimnazjalnej zapoznania się z procesem wejścia na rynek pracy i edukacji w szkolnictwie wyższym i policealnym.

Fantastyczny Gniew
2016.05.02
-

W kwietniu na Zamku Gniew odbył się jeden z czterech finałów Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2016. Do finału konkursu zakwalifikowało się 40 pierwszych uczniów z listy wyników I etapu, w którym wzięło udział 2600 osób z całej Polski.

Majówka na Kociewiu
2016.04.29
-

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Warto wiec już dziś zaplanować sobie ten czas. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. pokazy rycerskie, a w Pelplinie wziąć będzie można udział w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto 3 Maja w gniewskim kościele
2016.04.29
-

3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy poczty sztandarowej do uczestnictwa w eucharystii oraz mieszkańców do modlitwy za Polskę. 4 maja natomiast o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Strażaków.

Pożegnanie
2016.04.29
-

W dniu dzisiejszym, w zamkowych murach, miało miejsce pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Gniewie. Podczas Uroczystości wręczono nagrody m.in. za najlepsze wyniki w nauce, sporcie oraz aktywny udział w życiu szkoły. Wydarzeniu przyświecało hasło: "Mierz wysoko - nawet, jeśli nie trafisz na Księżyc zawsze znajdziesz się wśród gwiazd."

Szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną
2016.04.29
-

Każdy uczeń pod koniec gimnazjum musi zdecydować o swojej przyszłości. To, czy wybierze liceum, czy technikum, może wpłynąć na jego karierę. Często potrzebuje wsparcia, zarówno ze strony wykwalifikowanych doradców zawodowych, nauczycieli jak i od swoich rodziców. Ciekawym pomysłem jest organizowanie Dni Otwartych w danych placówkach. Często jednak to szkoła ponadgimnazjalna odwiedza kandydatów na uczniów, by szczegółowo zaprezentować  swoją ofertę edukacyjną.

Wiosenne przedstawienie przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej
2016.04.29
-

21 kwietnia wychowankowie gniewskiego przedszkola odwiedzili miejscowy Dom Pomocy Społecznej. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci z grupy "Żabki". Dzieci wystawiły przedstawienie wiosenne – recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Występ artystyczny zakończył układ taneczny.

Otwarty konkurs ofert
2016.04.29
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. Organizacja i upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców gminy Gniew w 2016 roku. Szczegóły w załączniku.

Parafiada już za nami - dziękujemy!
2016.04.29
-

W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w Pelplinie, Gniewie, Subkowach i Rudnie odbyła się III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Łącznie wystąpiło w niej 544 zawodników, 28 osób prowadzących i wolontariuszy z KSM przy Parafii Subkowy. Uczestnicy rywalizowali w zawodach sportowych oraz konkursach: biblijnym, wiedzy o kościele, sporcie oraz plastycznym. Nowością było przeprowadzenie turnieju integracyjnego z udziałem osób niepełnosprawnych.

VII Edycja Trzeźwościowej Ligii Orlika 2016
2016.04.29
-

Na gniewskim Orliku rozegrano I turniej piłkarski VII edycji Trzeźwościowej Ligii Orlika 2016 w ramach 16 Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn. Główny patronat nad imprezą sprawuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Konkurs "Piękna Wieś Pomorska 2016"
2016.04.29
-

Dzisiaj upływa termin składania karty zgłoszeń do 23. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Zegar tyka, nie pozwól, aby Twoje starania nie zostały docenione, zgłoś się!

"Dojo- Stara Wieś" - Zgrupowanie "Sportowy Talent
2016.04.29
-

W dniach 7-10 kwietnia br., w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś” odbyło się kolejne zgrupowanie karateków w ramach programu "Sportowy Talent", którego celem jest przygotowanie oficjalnej delegacji Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na Puchar Świata w Karate Tradycyjnym. W wiosennej edycji programu wzięło udział blisko 120 zawodników rekomendowanych z 14 klubów PZKT, wśród których nie zabrakło przedstawicieli gniewskiego klubu karate. Gniew reprezentowali: Natalia Kottlenga, Dawid Szwabach oraz Natan Krieger.

Wnioski tylko do 16 maja
2016.04.29
-

Przekazujemy Państwu komunikat prezesa ARiMR, dotyczący zbliżającego się upływu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2016. Aby otrzymać dopłaty trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.

Nasi karatecy kontynuują sukcesy
2016.04.28
-

W sobotę 23 kwietnia w Hali Ergo Areny znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. Klub Karate Tradycyjnego z Gniewu zaprezentował wysoki poziom. Natalia Kottlenga mieszkanka Jaźwisk zdobyła złoty medal, deklasując swoje rywalki. Dawid Szwabach z Gniewu zdobył natomiast brązowy medal.

Zmiana numeru w przychodni
2016.04.28
-

ZOZ Medical Sp. z o.o. Ośrodek Zdrowia w Gniewie informuje o nowym, bezpośrednim numerze telefonu do Poradni Pediatrycznej. Teraz jest to numer:  58 561 21 20.

Targi Edukacji i Pracy - przyjdź na spotkanie!
2016.04.28
-

W  imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Gniewie zapraszamy do udziału w Targach Edukacji i Pracy, które mają miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sobieskiego 11 w Gniewie.  Wciąż masz szansę skorzystać z możliwości spotkania się z przedstawicielami szkół wyższych, szkół policealnych, pracodawcami i pośrednikami pracy. Targi trwać będą do godziny 12:00, pośpiesz się!

Aktywny Senior – Karate 60+
2016.04.27
-

Klub Sportowy Karate Tradycyjnego informuje o uruchomieniu programu „Aktywny Senior – Karate 60+”, który ma na celu wspierać, upowszechniać i umożliwiać aktywność fizyczną osobom starszym w atrakcyjnej i odpowiedniej dla ich wieku formie. Program obejmuje prowadzenie regularnych, nieodpłatnych zajęć sportowych dwa raz w tygodniu z elementami karate tradycyjnego, dla osób w wieku 60 lat i starszych. Zajęcia takie w Gniewie odbywają się we wtorki od godz. 11.00 oraz w czwartki od godziny 10.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu. Serdecznie zapraszamy!

Jeździecki piknik z ISKRĄ
2016.04.27
-

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej serdecznie zaprasza na niezwykłe sportowo-rekreacyjne wydarzenie. „VI Zawody Jeździeckie o Puchar Burmistrza Sztumu” oraz „III Piknik z ISKRĄ” odbędą się na terenie stadniny koni w Sztumskim Polu, 15 maja 2016 r.

Targi pracy
2016.04.27
-

Targi Edukacji i Pracy to świetna forma znalezienia pracy stałej oraz wakacyjnej. Na targach jest możliwość spotkania się z przedstawicielami szkół wyższych, szkół policealnych, pracodawcami i pośrednikami pracy. Najbliższe takie wydarzenie już jutro (28 kwietnia) w gniewskim ZSP (ul. Sobieskiego 11).

Weber Szprudowo zagra z Sobieskim Gniew
2016.04.27
-

1 maja nikogo nie może zabraknąć na boisku przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. W niedzielę, o godz. 13:00, swój mecz rozegrają dwie A-Klasowe drużyny, Weber Szprudowo i Sobieski Gniew. Mewa Gniew, 3o kwietnia, na własnym boisku, podejmować będzie natomiast Nogat Malbork.

Szachy - gniewscy licealiści 2 razy mistrzami powiatu
2016.04.27
-

W poniedziałek, 18 kwietnia, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Oficjalnie otworzyła je dyrektor ZSP w Gniewie Wioletta Połomska, a nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwał sędzia główny Adam Kirszenstein.

Widzisz wandalizm-reaguj!
2016.04.27
-

Na przełomie marca i kwietnia br. spółka INWEST-KOM na terenie gminy Gniew dokonała wymiany i naprawy 13 hydrantów na cele przeciwpożarowe. Hydranty takie poza spełnianiem wymagań technicznych muszą być specjalnie oznaczone, tak by w razie pożaru były łatwo dostępne.  Niestety zaledwie tydzień po naprawie i oznaczeniu hydrantu przeciwpożarowego w miejscowości Jeleń, jego oznakowanie zostało zniszczone w akcie wandalizmu.

Gniewskie drużyny z kompletem punktów
2016.04.27
-

Drużyny A-Klasowe zakończyły 17 kolejkę z kompletem punktów. Weber Szprudowo pokonał drużynę  Korony Rywałd 6:2. Aktualnie w tabeli drużyna zajmuje 9 lokatę, mając na koncie 20 pkt. Sobieski Gniew pokonał 2:1 Powiśle Stary Targ . W tabeli gniewianie z dorobkiem 16 pkt, uplasowali się na 11 miejscu.

Przekaż 1% podatku
2016.04.27
-

Serdecznie zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego (OPP) oraz osobom potrzebujacym z terenu naszej gminy. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Polecamy też stronę jedenprocent.pl, na której znajdują się wszelkie istotne informacje, dotyczące akcji.

GOSPEL 2016!
2016.04.27
-

Stowarzyszenie Gospel organizuje już XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2016. W tym roku gwiazdami imprezy będą między innymi Maryla Rodowicz, Skaldowie, IRA i Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.