Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Awaria!
2016.06.23
-

Inwest-Kom sp. z o o informuje, że nastąpiła awaria sieci wodociągowej na ul. Piłsudskiego. Starówka, ul. Wiślana, ul. Wodna i Kościuszki będą bez wody do około godziny 15.00.

Weź udział w nowych grach turystycznych
2016.06.23
-

Wybierz się w podróż do przeszłości, poznaj ciekawostki Niziny Walichnowskiej, jej historię i ważne wydarzenia, rozwiąż zagadkę i odkryj tajemnicze hasło, czyli nowe gry turystyczne promujące dziedzictwo Niziny Walichnowskiej: "Zaginiona Pieczęć" oraz "W krainie wyrwanej rzece". W grach udział wzięli już pierwsi ochotnicy.

Dębowa droga i palenisko z XIV wieku
2016.06.23
-

Na internetowej stronie spółki Inwest-Kom pojawiła się informacja o znaleziskach, wykopanych podczas prowadzonych prac budowlanych, związanych z realizacją inwestycji wymiany i budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie miasta Gniew. W trakcie prac odkryto XIV-wieczną dębową drogę i najprawdopodobniej pozostałości paleniska. Szczegóły na stronie spółki.

Lokalny Program Rewitalizacji – konsultacje społeczne
2016.06.23
-

W poniedziałek, 20 czerwca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gniew. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy AMT Partner Doradca Samorządu i Biznesu. Gmina Gniew na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Gniew do 2020 roku pozyskała dotację w wysokości 79 312,50 złotych.

You can sing!
2016.06.23
-

W środę, 22 czerwca można było usłyszeć dobiegający ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie piękny śpiew małych wielkich artystów. A wszystko to za sprawą II Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej "Yo Can Sing". Jak sama nazwa wskazuje, jego uczestnicy nie tylko musieli zmierzyć się wystąpieniem przed większa publicznością, ale również z językiem angielskim.

Koniec roku akademickiego
2016.06.23
-

Studenci gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w poniedziałek, 20 czerwca, pożegnali kolejny semestr. Był to czas na podsumowanie tego co działo się w przeciągu ostatniego roku oraz dobrej zabawy. Członkowie DUETu, grupy teatralnej stworzonej przez członków UTW oraz mieszkańców i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gniewie przygotowali bowiem na ten dzień kabaret.

Młodzi artyści dla mamy i taty - już dziś!
2016.06.22
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego pt. "Młodzi artyści dla mamy i taty", który odbędzie się dzisiaj, 22 czerwca 2016 r. o godz. 17:00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
2016.06.22
-

W minioną sobotę, 18 czerwca w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpia” Gniew, odbył się uroczysty turniej tenisa stołowego podsumowujący sezon sportowy 2015/2016. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W pierwszej kategorii wystąpiło 20 osób, natomiast w drugiej aż 16.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert
2016.06.21
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu "Upowszechniania kultury fizycznej przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców gminy Gniew w roku 2016".

Kino 7D w Gniewie!
2016.06.21
-

W przyszły czwartek i piątek, 23 i 24 czerwca zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00.

Rewitalizacja- pierwsze odkrycia
2016.06.21
-

Podczas prac rewitalizacyjnych na ul. Wschodniej w Gniewie odkopano dębową drogę z drugiej połowy XIV wieku. Dziś przedstawiamy państwu zdjęcia. Więcej informacji w najbliższych dniach po wizycie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Gniewianie najlepsi w Sztumie
2016.06.21
-

Z okazji Dni Powiatu Sztumskiego odbył się II Otwarty Turniej „Baśki”. Wzięło w nim udział 56 graczy z Pelplina, Gniewu, Mikołajek Pomorskich, Jasnej i Sztumu. Najlepszy wynik uzyskał i zwycięzcą turnieju został Roman Szulc ze Sztumu. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno gniewianie Leszek Makowski i Henryk Khlos. Drużynowo wygrał zespół Hotel Zamek Gniew, grający w składzie: Kazimierz Dąbrowski, Edmund Kaliszewski, Grzegorz Dąbrowski i Kazimierz Rajski. Serdecznie gratulujemy!

Obwieszczenie Burmistrza
2016.06.21
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia, że w związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn. "Zespół elektrowni wiatrowych Gogolewo", przed wydaniem przedmiotowej decyzji przeprowadzona zostanie rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa. Odbędzie się ona 7 lipca o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolewie.

Rodzina 500+
2016.06.21
-

W związku z pojawiającymi się pytaniami o wypłaty świadczeń z programu Rodzina 500+ postanowiliśmy zapytać Karolinę Czerwińską, kierownik zespołu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, o to jak wygląda sytuacja w naszej gminie.

Królowa nauk wśród pierwszaków
2016.06.21
-

W piątek, 17 czerwca w gniewskim gimnazjum odbył się konkurs matematyczny. Tym razem do rywalizacji stanęli uczniowie klas pierwszych, którzy musieli zmierzyć się z wcale nie najłatwiejszymi zadaniami matematycznymi. Laureatami tych zmagań zostali: Mateusz Cybura (I c) i Aleksandra Klusek (I c). Serdecznie gratulujemy!

Prace modernizacyjne na SUW Brody Pomorskie-uwaga nie będzie wody!
2016.06.20
-

Informujemy, iż od środy 22 czerwca od godz. 7.00 do czwartku 23 czerwca do godz. 6.00 z powodu prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody Brody Pomorskie nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Brody Pomorskie. W czasie prowadzenia prac, woda do celów spożywczych dostarczona będzie beczkowozem podstawionym przy budynku nr 18. 

Zawody spinningowe
2016.06.20
-

W sobotę, 18 czerwca Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie zorganizował zawody wędkarskie dla seniorów i juniorów w dyscyplinie spinningowej. Zawody odbyły się na wodach rzeki Wisły w okolicach Polskiego Gronowa. Pogoda na szczęście dopisała, a i ryby też nieźle brały.

150-lecie KGW w Pelplinie
2016.06.20
-

W minioną sobotę, 18 czerwca odbyły się wojewódzkie obchody rocznicy 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich, połączone z I Pomorskim Festynem Myśliwskim oraz Pelplińską Nocą Świętojańską. Na wydarzeniu nie zabrakło oczywiście kół z terenu gminy Gniew, którą reprezentowały godnie Gospodynie z Gogolewa i Kolonii Ostrowickiej.

Trwa budowa objazdu przez alejkę
2016.06.20
-

Od kilku dni firma MELBUD prowadzi prace w okolicy alejki. Najpierw zburzono mur przy budynku nr 13 przy ul. Sobieskiego oraz przyległe do niego budynki gospodarcze, a następnie przystąpiono do układania dużych płyt chodnikowych. Służyć mają one objazdowi od ul. 27 Stycznia do ul. Sobieskiego, który wprowadzony zostanie w momencie rozpoczęcia prac w ul. Sobieskiego. Prace w tej części miasta prowadzone będą jednak w późniejszym czasie. W poniedziałek, 20 czerwca firma rozpoczyna już także rozkopy w ulicy Piłsudskiego.

Nowy chodnik na ul. Kopernika
2016.06.20
-

Kolejna część chodnika na ul. Kopernika została wyremontowana. Od 13 do 18 czerwca trwały prace modernizacyjne pieszego szlaku. Inwestycja polegała na wymianie 170 m2 nawierzchni na kostkę Polbruk, wymianie krawężników i obrzeży. Budowę wykonywała firma Karli One Four... Dariusz Karzyński. Koszt zadania wyniósł 24.000 złotych.

Gniewscy ochotnicy najlepsi w gminie
2016.06.20
-

W sobotę, 18 czerwca, w Gniewie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Uczestnicy tradycyjnie musieli się wykazać podczas sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Na starcie stanęli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gniewu, Opalenia, Rakowca, Gogolewa, Kolonii Ostrowickiej i Jelenia. Najlepszymi w gminie zostali gniewscy ochotnicy. OSP z Rakowca powołana została do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Wolontariacki maraton filmowy
2016.06.20
-

W sobotę, 17 czerwca w Gimnazjum im. gen. J. Hallera odbył się Wolontariacki Maraton Filmowy. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Funduszu Minigrantów, dofinansowanego ze środków Gminy Gniew, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Bajeczny piątek
2016.06.20
-

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Przedszkolu Niepublicznym „Bajeczna Kraina” w piątek, 24 czerwca. Impreza odbywać się będzie w godzinach 16.00 - 19.00, a w programie m.in. zjeżdżalnie, warsztaty i spotkania z żywymi zwierzętami.

Ogłoszenie o ofercie w trybie bezkonkursowym
2016.06.20
-

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 17 czerwca do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wpłynęła oferta Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego pn. "Bezpieczne i zdrowe wakacje w plenerze", złożona w trybie bezkonkursowym. Szczegóły w załącznikach poniżej.

Nabór wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego
2016.06.20
-

Rozpoczął się nabór Wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego. Sprawdź czy i jak możesz je otrzymać.

Dekada z ŚDS
2016.06.20
-

Już od 10 lat funkcjonuje w Gniewie Środowiskowy Dom Samopomocy. Z okazji tego okrągłego jubileuszu 22 czerwca o godzinie 10.00 odprawiona zostanie w kościele św. Mikołaja msza święta, na którą zaproszone są wszystkie osoby związane z placówką oraz wszyscy mieszkańcy gminy Gniew.

Kibicuj swojej OSP
2016.06.17
-

Z przyjemnością informujemy, że zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gniew odbędą się w najbliższą sobotę, 18 czerwca. Start o godzinie 9.00 na boisku Gminnego Ośrodka Sportu (ul. Kusocińskiego 10). Zapraszamy do kibicowania.

Obchody 150 lat KGW
2016.06.17
-

Serdecznie zapraszamy, 18 czerwca, na Przystań Jana III Sobieskiego w Pelplinie na obchody Wojewódzkich uroczystości 150 rocznicy powstania Kół Gospodyń Wiejskich oraz Pierwszy Festyn Myśliwski. Gminę Gniew podczas uroczystości reprezentować będą KGW z Gogolewa i Kolonii Ostrowickiej.

Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji
2016.06.17
-

Władze Miasta i Gminy Gniew zapraszają na konsultacje społeczne „Diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji”, które odbędą się 20 czerwca o godz. 14:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w tworzeniu lokalnego programu rewitalizacji miasta Gniew!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.