Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Gimnazjaliści przedszkolakom

2016.09.23
Gimnazjaliści przedszkolakom

15 i 19 września uczennice gniewskiego gimnazjum odwiedziły Przedszkole Miejskie, by czytać dzieciom  gniewskie legendy, bajeczki i wierszyki. Jak zawsze maluchy przyjęły gimnazjalistki serdecznie i wesoło. Po wysłuchaniu pięknego głośnego czytania był czas na wspólną zabawę, śpiew i konkursy. Od dzieci z grupy "Jeżyki" młodzież otrzymała nawet śliczną kolorową laurkę. Za ciepłe przyjęcie i mile spędzony czas dziękują Dyrekcji, Paniom i Dzieciom: Julia Simon, Łucja Kozłowska, Kornelia Waśniewska, Agata Górska, Zuzanna Szymborowska, Aleksandra Frymarska, Daria Kordowska, Wiktoria Stuczka oraz opiekun grupy Renata Górnik.

Baw się razem z SP Gniew

2016.09.23
Baw się razem z SP Gniew

Fundacja im. Jana III Sobieskiego oraz Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego serdecznie zapraszają na festyn kulturalny "Historia Piórem Zapisana", który odbędzie się dzisiaj, 23 września od godz. 16:00 do 18:00 na terenie boiska szkoły podstawowej. W programie m.in. Teatr Gargulec, warsztaty w skryptorium oraz liczne gry i zabawy.  Szczegóły w załączniku.

Dołącz do Szlachetnej Paczki już dziś

2016.09.23
Dołącz do Szlachetnej Paczki już dziś

Koordynator Regionalny tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki poszukuje wolontariuszy w Gniewie do zbudowania zespołu, który finalnie pomoże rodzinom w potrzebie. Nie bójmy się pomagać! Zgłoszeń dokonywać można na stronie www.superw.pl. Zachęcamy do udziału w programie!

Komiksowa historia Gniewu

2016.09.23
Komiksowa historia Gniewu

W czwartek, 22 września,  w Sali Kameralnej Powiatowej gniewskiej biblioteki podsumowany został konkurs „Spotkanie tekstu i obrazka – komiksowa historia Gniewu”. Niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się trzej chłopcy: Mikołaj Brzycki, Mikołaj Zgubieński i Kacper Małolepszy. Koordynatorem projektu była pani Brygida Murawska, nauczyciel języka polskiego w gimnazjum w Gniewie.

Wystawiamy graty z chaty!

2016.09.23
Wystawiamy graty z chaty!

W sobotę, 1 października w Gniewie oraz 8 października na terenach wiejskich gminy Gniew, odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, gdzie zostaną przewiezione odpady, czynny jest w soboty do godz. 14:00. W związku z tym, prosimy aby odpady wystawić w piątek wieczorem lub w sobotę do godz. 6:00 rano (w zabudowie wielorodzinnej - przy boksach, w zabudowie jednorodzinnej - przed posesję).

O Gniewie w Starogardzie

2016.09.23
O Gniewie w Starogardzie

Gniew jest miastem fascynującym i pełnym tajemnic. W ostatnich latach udało się poszerzyć wiedzę o historii miasta dzięki prowadzonym od 2009 r. badaniom archeologicznym prowadzonym w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Materiały, które udało się odkryć w ciągu ostatnich lat trafiały do konserwacji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dziś część z tych znalezisk zostanie po raz pierwszy pokazana szerszej publiczności.

Obwieszczenie

2016.09.23
Obwieszczenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu "Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Gniew do 2020 roku". Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji dotyczących projektu. Konsultacje te przeprowadzone zostaną w okresie od 30.09.2016 r. do 31.10.2016 r. Szczegóły w załączniku.

Zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne pomników przyrody

2016.09.22
Zabiegi pielęgnacyjna i konserwacyjne pomników przyrody

Pomniki przyrody są w Polsce zaliczane do jednostkowych form ochrony przyrody. Obok walorów przyrodniczych i naukowych posiadają niebagatelną wartość turystyczną, o czym świadczą m.in. przykłady szlaków turystycznych zbudowanych na ich atrakcyjności. Warto więc zaznaczyć, że Gmina Gniew zamierza na przełomie 2016 i 2017 roku przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne pięciu pomników przyrody zlokalizowanych na naszym terenie.

Zaczynamy świętowanie!

2016.09.22
Zaczynamy świętowanie!

Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. F. Wierzchowskiego serdecznie zapraszają na "Spotkanie tekstu i obrazka - komiksowa historia Gniewu", które stanowić będzie podsumowanie konkursu plastycznego oraz do wspólnego czytania legend gniewskich. Wszystko to już dzisiaj, 22 września od godz. 16:00 w Sali Kameralnej gniewskiej książnicy. Takie urodziny zdarzają się tylko raz na 719. lat, świętuj razem z nami zanurzając się w kolorowej historii Gniewu.

Podziel się posiłkiem

2016.09.22
Podziel się posiłkiem

23 i 24 września odbędzie się Zbiórka Żywności "Podziel się posiłkiem". Artykuły spożywcze zbierane będą w sklepach Biedronka, Netto i Ślizex Market. Zapraszamy wolontariuszy do wzięcia udziału w tej akcji. Osoby chętne do pomocy proszone są o zapisy do p. Katarzyny Puczyńskiej.

Gniewski UTW na Senioraliach

2016.09.21
Gniewski UTW na Senioraliach

Na zaproszenie siostrzanego stowarzyszenia dwuosobowa delegacja gniewskiego UTW w dniach 15- 17 wrzesień uczestniczyła w obchodach Jubileuszu 5 –lecia działalności Kołobrzeskiego Uniwersytetu III Wieku oraz IV Senioraliach organizowanych w woj. zachodniopomorskim.

Lekcje z ZUS

2016.09.21
Lekcje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza szkoły do udziału w programie „Lekcje z ZUS", Dotychczas dzięki projektowi swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych poszerzyło blisko 30 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zakopywanie padłej trzody chlewnej

2016.09.21
Zakopywanie padłej trzody chlewnej

W związku z niepokojącymi informacjami, dotyczącymi nielegalnego zakopywania przez hodowców padłej trzody chlewnej, przekazujemy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdańskim, dot. zakazu grzebania zwłok zwierząt. Zachęcamy hodowców do zapoznania się z informacją.

Uczniowie ZSP Gniew na Jarmarku Cysterskim

2016.09.21
Uczniowie ZSP Gniew na Jarmarku Cysterskim

Już po raz 16. uczniowie i nauczyciele ZSP Gniew wzięli udział w dużym przedsięwzięciu kulturalno - edukacyjnym, jakim jest Jarmark Cysterski w Pelplinie. Jego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Tczewie, Miasto i Gmina Pelplin oraz Diecezja Pelplińska. Autorem scenariusza i reżyserem jarmarku jest nauczyciel historii z ZSP Gniew Jacek Ordowski. W imprezę angażowana jest młodzież ze szkół powiatu tczewskiego, a także wychowankowie ośrodków opiekuńczych.

Biegacze liczą na Wasze wsparcie!

2016.09.21
Widzimy się na starcie!

Liczba biegaczy głodnych sportowej rywalizacji podczas III Biegu Gniewskiego dobiła do 400 osób, tym samym osiągnięto maksymalny limit uczestników. Jednakże nie oznacza to, że ominą Cię niesamowite, biegowe emocje. Zachęcamy wszystkich do kibicowania na trasie. Biegacze liczą na Wasze wsparcie! Do zobaczenia w sobotę, 24 września!

I Ty możesz zabłysnąć

2016.09.21
I Ty możesz zabłysnąć

Grupa młodzieżowa Dzieci Klubu, przy współpracy Zespołu Szkół w Opaleniu, Stowarzyszenia Centrum Aktywnych-Gniew i Koła Gospodyń Wiejskich w Opaleniu serdecznie zaprasza do udziału w Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbędzie się 20 października o godz. 10.00 w Domu Kultury w Opaleniu. Do udziału w przeglądzie organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych (kl. IV- VI), gimnazjalnych oraz grupy zorganizowane z terenu gminy Gniew. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Przerwa w dostawie wody

2016.09.21
Przerwa w dostawie wody

Informujemy, że dzisiaj, tj. 21 września w godzinach 8-10:00 z powodu prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul.  Piłsudskiego  (odcinek pomiędzy ul. Górny Podmur a pl. Grunwaldzkim). Za utrudnienia przepraszamy.

Starosta Powiatu Tczewskiego informuje

2016.09.20
Starosta Powiatu Tczewskiego informuje

Starosta Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz niezabudowanej nieruchomości gruntowej, stanowiącej przedmiot własności Skarbu Państwa, przeznaczonej do oddania w dzierżawę na cele rolne w drodze przetargu. Szczegóły w załączniku.

Dzień Ziemniaka w Polskim Gronowie

2016.09.20
Dzień Ziemniaka w Polskim Gronowie

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie odbył się kolejny Dzień Ziemniaka – jedna ze szkolnych tradycji. Imprezę odbyła się w piątkowe popołudnie, 16 września i uczestniczyli w niej niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele. To był dzień pełen atrakcji.

Żywa lekcja historii

2016.09.20
Żywa lekcja historii

W czwartek, 15 września, z samego rana uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie wraz z wychowawcami wybrali się do zamku. Tam na przedzamczu czekali już średniowieczni rycerze, którzy przygotowali dla uczniów wspaniałe widowisko. Panowie Krystian i Jakub przenieśli wszystkich w przeszłość, w miejsce, owiane ponurą sławą komturów krzyżackich, wspaniałą siedzibę polskich starostów i wybitnych hetmanów.

Wesoła Jesień

2016.09.20
Wesoła Jesień

Gniewski klub seniora „Wesoła Jesień” przygotował w te wakacje cztery wyjazdy. Członkowie grupy odwiedzili gdańskie zoo, nadmorski Jarosławiec, dinozaury z Solca Kujawskiego i Park Botaniczno- Przyrodniczy w Wirtach. Chętnych na wyjazdy nie brakowało.

Koniec żniw, czas podziękowań

2016.09.19
Koniec żniw, czas podziękowań

Dożynki, czyli święto plonów w gminie Gniew, obchodzone były w niedzielę, 18 września w Piasecznie. To tronu piaseckiej pani przyszli się pokłonić przede wszystkim rolnicy i producenci rolni. Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli państwo Elżbieta i Franciszek Ziołkowscy, a nabożeństwu przewodniczył ksiądz infułat Stanisław Grunt.  

Shuttle Time w Gniewie

2016.09.19
SHUTTLE TIME w Gniewie

W sobotę, 10 września, z inicjatywy Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się szkolenie w ramach programu Shuttle Time, stworzonego przez Światową Federację Badmintona w celu upowszechnienia tej dyscypliny sportu. Szkolenie zostało zorganizowane przez przez Polski Związek Badmintona, a poprowadził je Krzysztof Englander, wielokrotny mistrz Polski w badmintonie. Uczestniczyli w nim nauczyciele wychowania fizycznego oraz sympatycy dyscypliny badmintona z gminy Gniew, a także przedstawiciele powiatu kwidzyńskiego. Kurs podzielony był na dwa etapy: część teoretyczną oraz praktyczną, na której można było przetestować zdobytą wcześniej wiedzę.

Gniewianie hucznie pożegnali lato!

2016.09.19
Gniewianie hucznie pożegnali lato!

Sobota, 17 września w Gniewie przebiegła pod znakiem dobrej zabawy oraz pięknej pogody, bowiem tego dnia w Parku Miejskim pożegnaliśmy lato w wielkim stylu. Różne gatunki muzyki na żywo, wspólny taniec oraz konkursy z nagrodami, wszystko to czekało na uczestników kolejnej imprezy pośród drzew. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Inwest-Kom, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Centrum Muzycznie Aktywnych.

Stypendia dla utalentowanych sportowców

2016.09.19
Stypendia dla utalentowanych sportowców

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił II edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Ten wyjątkowy program wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Wieści z boisk

2016.09.16
Keramzyt Szprudowo pokonał Błękitnych Kmiecin

W ostatniej kolejce Keramzyt Szprudowo pokonał 2: 1 Błękitnych Kmiecin i w tabeli aktualnie zajmuje 10 miejsce. Sobieski Gniew uległ natomiast 1:2 Jurandowi Lasowice, plasując się w tabeli na 14 pozycji. Już w sobotę (17 września) drużyny będą miały szansę na kolejne punkty. Na stadionie przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie Keramzyt Szprudowo zagra z GDKiS Ostaszewo (godz.16.00), natomiast Sobieski Gniew, na wyjeździe, spotka się z Deltą Miłoradz (godz.16.00).

Dożynki Gminne

2016.09.16
Dożynki Gminne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dożynkowej mszy, która stanowi dziękczynienie za tegoroczne plony. Wzorem lat ubiegłych msza św. odprawiona zostanie przy Studzience w Piasecznie w tę niedzielę, tj. 18 września o godz. 10:30. W uroczystościach uczestniczyć będą między innymi przedstawiciele sołectw, ogródków działkowych, kół gospodyń wiejskich oraz instytucji działających w obszarze rolnictwa z terenu Gminy Gniew. Procesja dożynkowa wyruszy spod kościoła o godz. 10:15.

Elektroniczni sportowcy

2016.09.16
Elektroniczni sportowcy

Piątka graczy z Gniewu i okolic, zakwalifikowała się do ogólnopolskiego turnieju w grę komputerową Counter-Strike: Global Offensive, który odbywał się 26 i 27 sierpnia w Warlubiu. Udział w turnieju brało 8 zespołów z całej Polski. Już w pierwszym dniu turnieju, po bardzo emocjonujących meczach, drużynie z Gniewu udało się wyjść z grupy. Drugiego dnia gracze zajęli 4 miejsce i tym wynikiem zakończyli turniej.

Zmiana organizacji ruchu

2016.09.15
Zmiana organizacji ruchu

Informujemy, że w związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, od jutra, 16 września, wjazd na plac Grunwaldzki od strony ul. Sobieskiego będzie niemożliwy. Wjechać na rynek będzie można od ul. 27 Stycznia do ul. Piłsudskiego, później należy wjechać w ul. Dolny Podmur i skręcić w ul. Kościelną. Drugi wjazd możliwy będzie od ul. Wiślanej do ul. Pod Basztą (koło kościoła) w stronę rynku. Dojazd do gniewskiego zamku możliwy będzie ul. Sobieskiego. Wstępnie wiadomo, że zmiany te będą obowiązywać do końca października.

Juniorzy Mewy Gniew na obozie piłkarskim w Jantarze

2016.09.15
Juniorzy Mewy Gniew na obozie piłkarskim w Jantarze

W dniach 24-30 sierpnia 25-cio osobowa grupa młodych piłkarzy z Klubu Sportowego Mewa Gniew oraz chętne dzieciaki pod opieką Marka Kleister, Katarzyny Puczyńskiej i Adama Jakusz- Gostomskiego, przebywali na obozie piłkarskim w Ośrodku Wypoczynkowym „Viva” w Jantarze.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.