Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Jesień na drodze - załóż odblask

2015.10.21
-

Jesień jest porą, kiedy wcześnie zapada zmierzch, a osoby poruszające się pieszo lub rowerami są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Tczewie przypomina, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe.

Kultura Dostępna w kinach Helios

2015.10.21
-

Skorzystaj ze specjalnych seansów filmowych w kinach Helios.Do końca 2015 roku w każdy czwartek o godzinie 18:00 możesz oglądać polskie filmy w dobrej cenie. Już 22 października w kinie Helios w Tczewie kolejny seans w ramach projektu „Kultura Dostępna”. Tym razem film „Służby specjalne”.

Wieczór zamkowy w Kwidzynie

2015.10.20
-

Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Muzeum Zamkowe w Kwidzynie serdecznie zaprasza na promocje książki, osadzonej w czasach średniowiecza pt. Wyspa Marii. Podczas spotkania Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej zaprezentuje zwyczaje rycerskie. Pośród uczestników rozlosowane zostaną nagrody.

Kociewie na Tour Salon Poznań

2015.10.20
-

W dniach 15-17 października Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE promowała i reprezentowała nasz Region podczas 26 edycji słynnych targów turystycznych. Impreza będąca swoistym podsumowaniem całego sezonu turystycznego zgromadziła wystawców z Polski, Europy oraz przedstawicieli biur podróży oferujących spędzenie czasu również w odległych zakątkach świata.

DzieciwPolsce.pl

2015.10.20
-

We wrześniu UNICEF Polska uruchomił serwis internetowy DzieciwPolsce.pl służący monitorowaniu sytuacji dzieci w naszym kraju. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. W serwisie DzieciwPolsce.pl można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące życia dzieci w dziesięciu obszarach: demografia, zdrowie, edukacja, piecza zastępcza, rodzina, przemoc, ubóstwo, zachowania zdrowotne, wypadki, sport i rekreacja.

Cyknij w recykling

2015.10.20
-

Europejska Platforma Recyklingu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Cyknij w recykling". Zrób sobie zabawne zdjęcia z elektrośmieciem i wygraj nagrody. Elektryczne śmieci to urządzenia elektryczne i elektroniczne (laptopy, telewizory, pralki, lodówki, zabawki elektryczne, telefony , czajniki elektryczne, suszarki itp.), których już nie używamy, są stare lub niesprawne. Urządzenia takie uznawane są za odpad niebezpieczny z uwagi na zawartość metali ciężkich, stanowiących zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Zabawy z Panią Jesienią

2015.10.20
-

Dnia 12 października przedszkolaki z Bajecznej Krainy przeniosły się ruchem i gestem do świata Pani Jesieni. Ta wyjątkowa postać oprowadziła maluchy po swojej krainie i zaprosiła je do wspólnej zabawy. Dzieci ubrane w płaszczyki przeciwdeszczowe, mające na nóżkach kalosze, a w dłoniach parasolki brały udział w zestawie zajęć ruchowo - muzycznych. Skakanie w "kałużach", zbieranie i przeliczanie jesiennych darów oraz odgrywanie roli wiatru wśród jesiennych liści były jednymi z wielu zabaw oferowanych przez Panią Jesień. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. 

Bóg dał ci czas-czytaj

2015.10.20
-

W długiej kolejce czekać musieli miłośnicy literatury, którzy chcieli otrzymać autograf Pawła Huelle. W niedzielę, 18 października, w kościele św. Mikołaja w Gniewie, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem. Odsłonięta została także książka w kamieniu: „Weiser Dawidek”. Stała się teraz ona jednym z elementów gniewskiego Ogrodu Historii.

"Pokolenie Nowego Teatru"

2015.10.20
-

W dniach 06-10.10.2015r. młodzież uczęszczająca na zajęcia pozaszkolne do Domu Kultury w Opaleniu wzięła udział w warsztatach organizowanych w Kwidzynie z okazji 10 Międzynarodowego 14 Festiwalu ANIMO 2015. Owocem warsztatów będzie pokaz, na który organizatorzy zapraszają 30 października do Wiejskiego Domu Kultury w Opaleniu na godzinę 16:00.

O ciekawostkach z życia policji

2015.10.20
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego serdecznie zaprasza na promocję książki Krzysztofa Halickiego pt. „Policja Polityczna w województwie pomorskim w latach 1920-1939”, która odbędzie się 21 października 2015 roku (środa) o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Wolontariusze w Osieku

2015.10.20
-

W dniach 13-14.10.2015 na zaproszenie ks. Zdzisława Ossowskiego piętnaścioro wolontariuszy pojechało do Osieka. Ten wyjazd był nagrodą za pracę wolontariuszy podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki "Gospel".

Weź udział w półmaratonie

2015.10.20
-

25 października 2015 r. (niedziela) Powiatowe Centrum Sportu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tczewie oraz Stowarzyszeniem „Biegający Tczew” organizuje IV Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Półmaraton. Trasa Biegu liczyć będzie 21,097 km.

Panie zwyciężczyniami Baranusa

2015.10.20
-

Po raz czwarty do Opalenia zjechali miłośnicy koni, by wziąć udział w corocznej zabawie Hubertus-Baranus , która odbyła się w sobotę, 17 października. Tegoroczną imprezę zdominowały panie. Zwyciężczynią Wielkiej Maciejewskiej została Weronika Rychlicka. Aleksandra Kamińska wygrała konkurencję Pony Games, a także jako juniorka pierwsza dogoniła lisa.  W starszej kategorii zwyciężył Marcin Lewandowski. Rozegrano także mecz w baranusa.

Z szacunku do "małej ojczyzny"

2015.10.20
-

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza na VIII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - kontynuację Kociewskiego Konkursu Literackiego. Celem konkursu jest budowanie tożsamości regionalnej poprzez przybliżenie twórczości kociewskich regionalistów, a także upowszechnianie wiedzy o regionie oraz jego promocja. Kształtowanie aktywnej postawy wśód mieszkańców Kociewia oraz wzmacnianie szacunku do "małej ojczyzny".

Zaprojektuj okładkę książki

2015.10.20
-

Biblioteka szkolna w Opaleniu pragnie zaprosić uczniów szkoły podstawowej w Opaleniu do udziału w konkursie "Moja ulubiona, wymarzona książka - projekt okładki" Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży książką oraz rozbudzenie ich wyobraźni poprzez zaprojektowanie okładki do ulubionej, wymarzonej książki.

19 października UMiG Gniew nieczynny

2015.10.16
-

Dnia 19 października 2015 r. odbędzie się pogrzeb śp. Wojciecha Szulca. Aby umożliwić współpracownikom uczczenie tego dnia w sposób indywidualny i szczególny Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dzień ten ustala dniem wolnym od pracy.

Laureat Paszportu Polityki w Gniewie

2015.10.16
-

Już dziś zapraszamy na spotkanie z pisarzem Pawłem Huelle. Odbędzie się ono w niedzielę, 18 października, o godzinie 15:45 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora w promocyjnej cenie.

Europejska Noc Bez Wypadku

2015.10.16
-

17 października w Tczewie w dyskotece Arkadia odbędzie się "Europejska Noc Bez Wypadku". Jest to już XII edycja międzynarodowej kampanii organizowanej przez Fundację "Krzyś". Jednocześnie akcja ta będzie miała miejsce we wszystkich krajach UE.

Wisła Walichnowy zagra w Gniewie z Orłem Borkowo

2015.10.16
-

W ten weekend tylko Wisła Walichnowy zagra przed własna publicznością. Będzie podejmować drużynę Orła Borkowo. Pozostali seniorzy swoje spotkania rozgrywać będą na wyjeździe. W Gniewie zagrają także Juniorzy C2 Sobieski Gniew. Ich przeciwnikiem będzie Wierzyca Pelplin.

Bardzo Młoda Kultura

2015.10.16
-

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, który ma przyczynić się do wzmacniania roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury.

Pogrzeb śp. Wojciecha Szulca

2015.10.15
-

Dnia 13 października 2015 roku odszedł do Pana śp. Wojciech Szulc. Uroczystości żałobne odbędą się 19 października (poniedziałek) w Gniewie. O godzinie 10.30 w kaplicy cmentarnej odmawiany będzie różaniec, o godzinie 11.00 w kościele św. Mikołaja odprawiona zostanie msza święta pogrzebowa. 

Kondolencje

2015.10.15
-

W środę, 14 października, dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W związku z tą informacją do redakcji naszego portalu zaczęły spływać kondolencje i wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego. Chcielibyśmy się w tym miejscu z Państwem nimi podzielić.

Obwieszczenie Burmistrza

2015.10.15
-

Przedstawiamy Państwu Ewidencję Zabytków Miasta i Gminy Gniew. Treść obwieszczenia oraz miejska i gminna ewidencja zabytków dostępne są w załącznikach.

Apel

2015.10.15
-

W poniedziałek, 19 października 2015 r., odbędzie się pogrzeb Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W związku z ostatnim pożegnaniem włodarza, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zwraca się z się z apelem  o nieorganizowanie imprez i uroczystości gminnych do dnia pogrzebu oraz o odwołanie tych, które wcześniej zostały zaplanowane. W przypadku imprez wcześniej przygotowywanych, a niemożliwych już do odwołania, o uczczenie pamięci zmarłego poprzez ograniczenie ich charakteru rozrywkowego. 

Bezpieczna droga do szkoły

2015.10.15
-

Wrzesień w szkołach jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na edukację dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Opaleniu uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami, które odbyło się 23 września.

Owocowe przysmaki

2015.10.15
-

W piatek 9 października radośnie upłynął czas w Przedszkolu w Opaleniu. Dzieci wraz z rodzicami wykonały szaszłyki owocowe. Jako niespodziankę dla rodziców dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk o tematyce jesiennej. Dzieciom bardzo smakowały własnoręcznie zrobione przysmaki a przy stoliku z fontanną czekoladową była ciągle kolejka.

Pierwszaki kontra Król Ołówkos Straszliwy

2015.10.15
-

Dla Zespółu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu październik okazał się szczególnym okresem w życiu każdego pierwszoklasisty. Miało miejsce uroczyste dołączenie do grona społeczności uczniowskiej oraz pasowanie na czytelnika. Jedną z piękniejszych uroczystości szkolnych jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Taka właśnie uroczystość odbyła się 1 oraz 2 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Dla beneficjenta - Pomorskie w Unii

2015.10.15
-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone tematyce tworzenia projektów oraz pracy w Generatorze Wniosków Aplikacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie NGOsów

2015.10.15
-

Zapraszamy na Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w dniach 23-24 października w Gdyni. PFIP jest spotkaniem organizacji pozarządowych województwa pomorskiego. Jego celem jest integracja pomorskiego trzeciego sektora, wymiana informacji i dobrych praktyk, omówienie i konsultowanie istotnych kwestii dotyczących rozwoju i współpracy pomorskich NGOsów.

Mewa Gniew pokonała Centrum II Pelplin 4:0

2015.10.15
-

Kolejne punkty w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 trafiły na konto Mewy Gniew. Drużyna pokonała 4:0 Centrum II Pelplin. Weber Szprudowo uległ Rodłu II Kwidzyn 2:7. Sobieski Gniew uległ Błękitnym Kmiecin 0:4. Wisła Walichnowy uległa 1: 15 Sokołowi Lubichowo. Weber Szprudowo uległ Rodłu II Kwidzyn 2:7. W tabeli uplasował się na 7 m-cu, ma na koncie 12 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 5 pkt, zajmuje 12 lokatę. W ostatniej kolejce uległ Błękitnym Kmiecin 0:4.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.