Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Kondolencje

2015.10.15
-

W środę, 14 października, dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W związku z tą informacją do redakcji naszego portalu zaczęły spływać kondolencje i wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego. Chcielibyśmy się w tym miejscu z Państwem nimi podzielić.

Obwieszczenie Burmistrza

2015.10.15
-

Przedstawiamy Państwu Ewidencję Zabytków Miasta i Gminy Gniew. Treść obwieszczenia oraz miejska i gminna ewidencja zabytków dostępne są w załącznikach.

Apel

2015.10.15
-

W poniedziałek, 19 października 2015 r., odbędzie się pogrzeb Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W związku z ostatnim pożegnaniem włodarza, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zwraca się z się z apelem  o nieorganizowanie imprez i uroczystości gminnych do dnia pogrzebu oraz o odwołanie tych, które wcześniej zostały zaplanowane. W przypadku imprez wcześniej przygotowywanych, a niemożliwych już do odwołania, o uczczenie pamięci zmarłego poprzez ograniczenie ich charakteru rozrywkowego. 

Bezpieczna droga do szkoły

2015.10.15
-

Wrzesień w szkołach jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na edukację dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Opaleniu uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami, które odbyło się 23 września.

Owocowe przysmaki

2015.10.15
-

W piatek 9 października radośnie upłynął czas w Przedszkolu w Opaleniu. Dzieci wraz z rodzicami wykonały szaszłyki owocowe. Jako niespodziankę dla rodziców dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk o tematyce jesiennej. Dzieciom bardzo smakowały własnoręcznie zrobione przysmaki a przy stoliku z fontanną czekoladową była ciągle kolejka.

Pierwszaki kontra Król Ołówkos Straszliwy

2015.10.15
-

Dla Zespółu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu październik okazał się szczególnym okresem w życiu każdego pierwszoklasisty. Miało miejsce uroczyste dołączenie do grona społeczności uczniowskiej oraz pasowanie na czytelnika. Jedną z piękniejszych uroczystości szkolnych jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Taka właśnie uroczystość odbyła się 1 oraz 2 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Dla beneficjenta - Pomorskie w Unii

2015.10.15
-

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone tematyce tworzenia projektów oraz pracy w Generatorze Wniosków Aplikacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie NGOsów

2015.10.15
-

Zapraszamy na Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w dniach 23-24 października w Gdyni. PFIP jest spotkaniem organizacji pozarządowych województwa pomorskiego. Jego celem jest integracja pomorskiego trzeciego sektora, wymiana informacji i dobrych praktyk, omówienie i konsultowanie istotnych kwestii dotyczących rozwoju i współpracy pomorskich NGOsów.

Mewa Gniew pokonała Centrum II Pelplin 4:0

2015.10.15
-

Kolejne punkty w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 trafiły na konto Mewy Gniew. Drużyna pokonała 4:0 Centrum II Pelplin. Weber Szprudowo uległ Rodłu II Kwidzyn 2:7. Sobieski Gniew uległ Błękitnym Kmiecin 0:4. Wisła Walichnowy uległa 1: 15 Sokołowi Lubichowo. Weber Szprudowo uległ Rodłu II Kwidzyn 2:7. W tabeli uplasował się na 7 m-cu, ma na koncie 12 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 5 pkt, zajmuje 12 lokatę. W ostatniej kolejce uległ Błękitnym Kmiecin 0:4.

Jesienne porządki

2015.10.15
-

W sobotę 17 października odbędzie się na terenach wiejskich gminy Gniew zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawić do godz. 6.00 (w zabudowie wielorodzinnej - przy boksach, w zabudowie jednorodzinnej - przed posesję). Mieszkańcy gminy mogą zgłaszać się do sołtysów lub Urzędu Miasta i Gminy Gniew do dnia 15 października pod nr tel. 58 530-79-25 lub 530-79-48.

Przygotowania do zimy

2015.10.15
-

Dnia 2 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina maluchy robiły zapasy na zimowe dni: kompoty z jabłek i gruszek. Dzieci, po uprzednim zaprezentowaniu owoców, mogły je posmakować, aby później zająć się ochoczo robieniem pysznych przetworów.

IV Hubertus Baranus!

2015.10.15
-

Gospodarstwo Agroturystyczne "Maciejówka" zaprasza wszystkich miłośników koni na imprezę Hubertus Baranus, która po raz czwarty odbędzie się w Opaleniu. W programie przemarsz przez wioskę, gonitwy za lisem, wielka maciejewska, pony games i baranus. Zapraszamy w sobotę, 17 października 2015 roku na godz. 11:00.

Z przykrością informujemy…

2015.10.14
-

Z przykrością informujemy, że zmarł Wojciech Szulc, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Zmarłego Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje.

Ewaluacja Wieloletniego Programu Współpracy – spotkanie już dziś!

2015.10.13
-

Trwają działania związane z ewaluacją „Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi". Jednym z etapów prac są wywiady z przedstawicielami poszczególnych sektorów. Gorąco zachęcamy do udziału w dzisiejszym spotkaniu dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które odbędzie się o godz. 16.30 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych (Pracownia Orange) na Placu Grunwaldzkim 45.

Program Ryś

2015.10.13
-

Narodowy Fundusz przeznacza 400 mln zł na kompleksową termomodernizację domów jednorodzinnych. Można będzie otrzymać nawet 40 proc. dotacji za poprawę efektywności energetycznej. Nowy program Ryś przyczyni się do oszczędności, lepszego użytkowania energii i do poprawy jakości powietrza.

Środa dniem wolnym nauczycieli

2015.10.13
-

Burmistrza Miasta i Gminy Gniew informuje, że 14 października 2015 r. będzie dniem wolnym od pracy dla nauczycieli oraz pracowników administracyjnych i obsługi szkół, których organem prowadzącym jest gmina Gniew.

ePUAP z problemami

2015.10.13
-

Informujemy, że z uwagi na problemy techniczne platformy ePUAP w dniu 13 października 2015 r. logowanie do systemu CEIDG oraz podpisywanie dokumentów może wiązać się z utrudnieniami.

Teledysk kręcony w Opaleniu

2015.10.13
-

Na pozostałościach mostu w Opaleniu zespół The Moon z Gdańska kręcił w tym roku swój teledysk. Ma być to oficjalne promo wydawanej przez zespół EPki, która została nagrana w Studio "Serakos" w Warszawie.

Konkurs fotograficzny

2015.10.13
-

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym i filmowym organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi (ARGE). Celem konkursu jest pokazanie ogromnej różnorodności i społecznego znaczenia obszarów wiejskich w Europie, jak również innowacyjnych przedsięwzięć na obszarach wiejskich.

„Czarne mamby” najlepsze w Gniewie

2015.10.13
-

"Czarne mamby", wygrywając wszystkie pojedynki, zwyciężyły w turnieju piłki siatkowej pań o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, ktory odbył się 11 października w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie. Zwyciężczynie grały w składzie: Wiesława i Ewelina Herrlein, Katarzyna Kapuścińska, Anna Grzyb, Marcela Birna, Alina Rychlewska i Alicja Bendyk.

Ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 91

2015.10.12
-

W tym tygodniu rozpoczynają się prace przy remoncie drogi krajowej nr 91 w Gniewie. Zostanie wyremontowana nawierzchnia na odcinku około 1,3 km od stacji benzynowej do wysokości sklepu Biedronka. W ramach robót zostanie sfrezowana stara nawierzchnia, a następnie wykonane dwie nowe warstwy – wyrównawcza i ścieralna.

Wiesław Pepliński szachowym mistrzem Gniewu 2015

2015.10.12
-

W niedzielę, 11 października, w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie rozegrany został Otwarty Indywidualny Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gniewa 2015 roku. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wiesław Pelpliński z Gniewu. Najlepszym juniorem szachowym został Marek Hejnowski również z Gniewu.

Naucz się latać z Teatrem 3.5

2015.10.12
-

Fundacja Pokolenia zaprasza na warsztaty teatralne z teatrem 3.5 "Nauka Latania", które odbędą się w niedzielę 18 października 2015 roku w siedzibie Fundacji w Tczewie. Uczestnicząc w warsztatach każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem "Nauka Latania", to oferta skierowana zarówno do dzieci, młodzieży od 12 roku życia jak i dorosłych. Doświadczenie teatralne nie jest wymagane od biorących udział w cyklu zajęć.

Czad - uwaga na cichego zabójcę

2015.10.12
-

Od pewnego czasu, z powodu szybko postępującego ochłodzenia, w większości mieszkań rozpoczął się „sezon grzewczy” 2015/2016. Wzorem ubiegłych lat apelujemy do wszystkich osób o szczególne zachowanie zasad bezpieczeństwa.

XVII Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2015

2015.10.12
-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Gniewie, serdecznie zapraszają do udziału w XVII Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej. Odbędzie się on 16 października o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie.

Kotły na rynku

2015.10.12
-

We wtorek, 13 października, na pl. Grunwaldzkim 9 (siedziba firmy Dak-Bud) odbędzie się dzień otwarty firmy Defro Heating Technology. Tego dnia mieszkańcy Gniewu zapoznać się będą mogli m.in. z ofertą kotłów grzewczych. 

Wzbogać zbiory szkolnej biblioteki

2015.10.12
-

Do 20 listopada można składać wnioski o dofinansowanie zakupu książek do bibliotek szkolnych. 12.000 zł, nawet taką kwotę mogą otrzymać duże szkoły na zakup książek do bibliotek szkolnych. Wysokość dofinansowań zależna jest od liczby uczniów danej placówki. Celem dofinansowań w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" jest wsparcie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Cela nr 3 w gniewskim Barze Zamkowa!

2015.10.12
-

Gniewski Bar Zamkowa zaprasza na koncert zespołu Cela nr 3, który odbędzie się piątek 16 października o godzinie 19.30.

Zbliża się zima, pomóż kotkom znaleźć dom

2015.10.12
-

Aż siedem porzuconych na ul. Rybackiej kotów szuka nowego domu. Każdy, kto chciałby zaopiekować się którymś, ze zwierzaków proszony jest o kontakt z panią Aleksandrą tel. 518-831-444.

Zaproszenie na kurs agroturystyczny

2015.10.12
-

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza  na 2-dniowy odpłatny kurs agroturystyczny „Organizacja i rozwój działalności agroturystycznej”.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.