Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Receptę zrealizujesz z domu, a wyroby medyczne bez wizyty w NFZ

Kupowanie leków wysyłkowo i zdalne potwierdzanie uprawnień do wyrobów medycznych – takie ułatwienia wprowadza rządowa ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia, której pierwsze czytanie odbyło się podczas wtorkowego (17 lipca 2018 r.) posiedzenia Komisji Zdrowia.

Reforma orzekania. Będą dwa stopnie niepełnosprawności?

Międzyresortowy zespół kończy prace nad projektem ws. systemu orzekania o niepełnosprawności – powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk na posiedzeniu sejmowej komisji polityki senioralnej. Na wtorkowym posiedzeniu komisji polityki senioralnej wiceminister Marczuk przedstawił informację na temat wsparcia dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami w świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego.

Wzrosną kwoty zasiłku pielęgnacyjnego i świadczeń dla opiekunów osób dorosłych

Jeszcze w tym roku – po 12 latach – wzrośnie w końcu kwota zasiłku pielęgnacyjnego, a w 2019 r. praktycznie zrówna się z dodatkiem pielęgnacyjnym. Więcej pieniędzy dostaną też opiekunowie osób, które stały się niepełnosprawne jako dorośli. Wzrosną też kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej. Takie informacje 15 maja późnym wieczorem przekazała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"Za Życiem"

Sejm 10 maja br. uchwalił ustawę wprowadzającą drugi etap programu „Za Życiem” wspierającego rodziny z osobami niepełnosprawnymi.

MEN przypomina rodzicom uczniów ze specjalnymi potrzebami o ich prawach w szkole

- Wszystkie dzieci, również te ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, mają możliwość realizowania obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w szkole. Uczniowie z niepełnosprawnościami mają mieć zapewnione zajęcia organizowane z klasą, indywidualnie lub w małej grupie – napisała w liście do dyrektorów poradni psychologiczno-pedagogicznych Anna Zalewska, minister edukacji.

Zdobądź środki na likwidację barier

Do 31 marca 2016 roku Projektodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością

Od 1 października 2016 r. obowiązywać będą nowe legitymacje osoby z niepełnosprawnością. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia porządkującego nowe zasady wydawania nowych legitymacji.

Adapter

Uruchomiono pierwszy na świecie portal filmowy stworzony dla osób niewidzących i niesłyszących - "Adapter". Otwiera filmy dla tych, którzy nie widzą i nie słyszą. Polecamy na weekend.

Niepełnosprawnik

W dniu 25 stycznia br. odbyła się premiera nowej, unikatowej wyszukiwarki miejsc dostępnych dla osób niepełnosprawnych www.niepelnosprawnik.pl.

Lutowe wydanie "Filantropa Naszych Czasów"

Zapraszamy serdecznie do lektury lutowego wydania miesięcznika "Filantrop Naszych Czasów"

„Wiedza dla Integracji”

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) wydało informator "Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w świecie nowych technologii cyfrowych".

Fundacja Aktywizacja

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją - Dostępność Funduszy Europejskich 2014 – 2020 dla osób z niepełnosprawnościami w praktyce.

Urząd Transportu Kolejowego - Przyjazny Urząd!

Od 8 lutego 2016 r., dla ułatwienia osobom głuchym i niedosłyszącym kontaktu z pracownikami pasażerskiej infolinii UTK ruszył pilotażowy projekt Obsługa Bez Barier.

Darmowa pomoc prawna

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski zaczął funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Zachęcamy do lektury

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) wydało publikację „Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w postępowaniach sądowych i przed innymi organami".

Powołanie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na lata 2015-2019

W dniu 7 lipca 2015 roku Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski, zarządzeniem nr 32/2015 powołał Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych na czteroletnią kadencję obejmującą lata 2015-2019.

Zmiana miejsca składania wniosków w zakresie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych

Uchwałą nr 43/136/2015 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 5 listopada 2015 r. dokonano zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Turnusy rehabilitacyjne - zasady przyznawania dofinansowania ze środków PFRON w 2016 roku

Publikujemy komunikat Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie w sprawie zasad przyznawania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym w 2016 roku.

Nowe banknoty 200 zł

Dodatkowe ułatwienia dla osób niewidomych i niedowidzących wprowadzono w nowych banknotach 200 zł, które dziś weszły do obiegu.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.