Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Żołnierze Wyklęci- pamiętamy!

Dzisiaj, czyli 1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Wzrasta poziom wód

Informujemy, że wzrasta poziom okolicznych rzek. Dzisiaj w Korzeniewie Wisła osiągnęła poziom 510 cm (stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 610 cm). Wszystkich mieszkańców, których domostwa znajdują się w sąsiedztwie rzek, prosimy o uwagę i kontrolowanie poziomu wód.

Harmonogram udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Przedstawiamy Państwu harmonogram świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu tczewskiego. Pomoc można uzyskać m.in w Gniewie, w budynku Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10 (pomieszczenie nr 39 na parterze budynku). Szczegóły w załączniku.

Z życia opaleńskiej szkoły

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z Zespołu Szkół w Opaleniu. Najmłodsi uczniowie tej szkoły w ostatnim czasie m.in. brali udział w licznych konkursach, odwiedzili teatr oraz spędzili czas na wspólnej zabawie, a gimnazjaliści przemierzyli ścieżkę edukacyjną tczewskiego przedsiębiorstwa. Natomiast pomieszczenia opaleńskiej placówki przechodzą niezwykłą metamorfozę.

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją.

Brak wody w Opaleniu

Spółka Inwest-Kom informuje, że 2 marca w godz. 8.00 - 11.00 z powodu prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Warneckiego, Czapskiego, Kasztanowej, Wodnej, Spacerowej i placu Św. Józefa w Opaleniu. Za utrudnienia przepraszamy.

Informator biurowy LOT KOCIEWIE

Przedstawiamy Państwu lutowy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej - Kociewie. W informatorze znajdują się informacje m.in. o grantach na poszczególne zadania, obchodach Światowego Dnia Kociewia oraz wizytach na targach.

Gniewscy Gimnazjaliści laureatami I Powiatowego Przeglądu Piosenki Angielskiej

28 lutego odbył się I Powiatowy Przegląd  Piosenki Angielskiej  „Show must go on…”, zorganizowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych, propagowanie języka angielskiego w duchu muzycznej rywalizacji oraz promowanie aktywności twórczej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

VII Turniej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego

W niedzielę, 12 marca na zamku w Gniewie odbędzie się VII Turniej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona wg tradycyjnej „Baśki” z AS-em serce jako najstarszym trumfem. Zainteresowanych graczy zapraszamy na godz. 12.00, kiedy to rozpoczną zapisy do turnieju. Szczegóły pod nr tel. 667 016 590. Serdecznie zapraszamy!

Awaria CEiDG

Informujemy, że nastąpiła awaria systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wszystkie wnioski złożone przez przedsiębiorców są przyjmowane, jednak ich przetworzenie nastąpi po usunięciu awarii. Prace polegające na przywróceniu prawidłowego obiegu wniosków trwają. Za utrudnienia przepraszamy.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew".

Szansa na rozwój młodych piłkarzy

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Malborku informuje o naborze do VII klasy Szkoły Podstawowej o profilu piłka nożna. Nabór dotyczy chłopców z rocznika 2004. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami dotyczącymi przyjęcia do szkoły.

Weź udział w akcji "Weekend za pół ceny"

Przed nami kolejna edycja "Weekend za pół ceny - rozsmakuj się w metropolii". Czekamy na wszystkie podmioty, które oferują usługi gastronomiczne, hotelowe, kulturalne, sportowe, kosmetyczne i turystyczne oraz są gotowe obniżyć ceny oferowanych produktów i usług w weekend 1-2 kwietnia o 50%. Zapewnij klientom niezwykłą ucztę, nie tylko kulinarną, i pozwól rozsmakować się w Gniewie.

Tańczące przedszkolaki

W sobotę, 25 lutego, odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie dla dzieci przedszkolnych. W imprezie wzięły udział dzieci z gniewskiego przedszkola przygotowane przez panią Aleksandrę Popielarczyk. Spotkanie zorganizowane zostało przez Szkołę Tańca Stakato.

Badanie statystyczne z zakresu rolnictwa

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że od 1 do 17 marca 2017 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa. Więcej informacji nt. badania uzyskają Państwo na stronie http://gdansk.stat.gov.pl/.

Z życia SP Gniew

Zapraszamy państwa do lektury wiadomości z gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w zeszłym tygodniu bawili się na ostatnich balach karnawałowych, poznali pracę  krawcowej i włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Klaudii Jabłońskiej.

Reforma oświaty – powstaną dwie odrębne szkoły podstawowe

W piątek, 3 marca odbyła się druga nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie, podczas której radni podejmowali decyzję ws. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju. Na sali obrad obecni byli wszyscy radni (15 osób). W głosowaniu, większość rajców (8 osób) opowiedziała się za przyjęciem uchwały, na mocy której, w Gniewie utworzone zostaną dwa obwody szkolne. Oznacza to, że od września 2017 roku gimnazjum przekształci się w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie.

Uwaga na mgłę!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed ograniczoną widocznością z powodu mgły.

Od Elif Shafak do Agathy Christie

Dla każdego czytelnika książka stanowi pewną wartość. Każdy inaczej odbiera przekazane przez autora przesłania. Dlatego każdy z uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki ma możliwość dyskusji nad książką, tym samym broniąc swej oceny omawianej pozycji. I tak było również podczas lutowego spotkania członków klubu.

Książka, której akcja toczy się w Gniewie

28 marca do księgarń trafi nowa książka gdańskiej pisarki Hanny Cygler pt. Tylko Kochanka.  Autorka jest jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie. Nie pisalibyśmy o nowej powieści pisarki, gdyby nie fakt, że jej akcja toczy się w Gniewie.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w ZS Opalenie

Dzięki funduszom z Unii Europejskiej uczniowie Zespołu Szkół w Opaleniu uczestniczą w  zajęciach z gimnastyki korekcyjno -kompensacyjnej. Na zajęciach uczniowie korygują istniejące zaburzenia statyki ciała. Podczas wykonywania ćwiczeń dzieci wspomagają swój rozwój psychofizyczny, podnosząc jednocześnie ogólną sprawność organizmu. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu "Dziecko - najlepsza inwestycja".

Młodzieżowa Liga Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

W sobotę, 4 marca br. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się ostatni turniej XII Edycji Młodzieżowej Ligi Halowej Piłki Nożnej w kategorii Szkół Podstawowych. Prowadzone były oddzielnie dwie klasyfikacje dla klas V i VI oraz IV i młodszych dzieci. W rozgrywkach łącznie wzięło udział 11 drużyn.

Nie ma czasu na nudę

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z Zespołu Szkół w Opaleniu. Bez wątpienia uczniowie tej szkoły nie mają czasu na nudę. Po raz kolejny goszczono w placówce Chorągiew Zaciężną APIS z Gniewu, która przeniosła zgromadzonych widzów w przeszłość, usypano górę grosza dla najbardziej potrzebujących. Od listopada uczniowie uczestniczą również w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych. Dowiedz się więcej na www.zsopalenie.pl.

Nowa taryfa opłat za wodę i ścieki

Na minionej Sesji Rady Miejskiej, jaka odbyła się 22 lutego, Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę  i odprowadzanie ścieków. Taryfa obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2017 r. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie wyniku otwartego naboru partnerów do realizacji projektu pn. „Gniew – ludzie z charakterem”

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje,  że w wyniku przeprowadzonego otwartego naboru partnerów w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu pn. Gniew – ludzie z charakterem, została wybrana  oferta Stowarzyszenia Centrum Aktywnych-Gniew, Plac Grunwaldzki 45, 83-140 Gniew. Ww. oferta nie zawierała braków formalnych i uzyskała w toku postępowania konkursowego 91 na 100 możliwych do uzyskania punktów.

Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet 2017

W  niedzielę, 5 marca, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji zbliżającego się "DNIA KOBIET". Do rywalizacji przystąpiło aż 12 żeńskich drużyn z Tczewa, Pelplin, Susza, Nowego i Gniewa. Zespoły podzielono na 4 grupy w, których rozgrywano mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Kobiet, które odbędą się dzisiaj, tj. 8 marca o godz. 17:00. Na tych, którzy postanowią wziąć udział w wydarzeniu, zaplanowano niezwykły koncert Ogniska Muzycznego działającego przy gniewskiej książnicy, tym samym usłyszeć będzie można brzmienia instrumentów takich jak:  gitara, fortepian, akordeon. Zapraszamy.

Sport w szkole podstawowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie systematycznie odnoszą sukcesy sportowe. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom swoich podopiecznych kadra pedagogiczna postanowiła powalczyć o dodatkowe dofinansowanie na inwestycje sportowe. Dzięki ich staraniom udało się w tym roku szkolnym dokonać wielu znaczących inwestycji.

Pomagaj, bawiąc się!

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie zapraszamy na koncert charytatywny z okazji Dnia Kobiet, który organizowany jest w celu zebrania środków na dalszą rehabilitację Klaudii Jabłońskiej. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 marca w Sali Konferencyjno-Bankietowej Wiślana w Gniewie. W programie m.in. występy wokalne oraz taneczne, kiermasz robótek ręcznych, licytacje przedmiotów. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz smakoszy domowych wypieków. Szczegóły na załączonym plakacie.

Odkrywcy Niziny Walichnowskiej

Pasjonatów i ludzi ciekawych życia na terenie gminy Gniew nie brakuje. Tym razem chcielibyśmy Państwu pokrótce przedstawić czym zajmuje się Stowarzyszenie Niziny Walichnewskiej.

Na łyżwach

W sobotę, 4 marca, Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Gniew wyjazd na lodowisko do Gdańska. Uczestnicy wyjazdu dzielnie spisywali się w Hali Olivie. Korzystanie z lodowiska było podzielone na dwie godzinne wejściówki, z półgodzinną przerwą na ciepły posiłek, w znajdującej się obok mini restauracji. Każdy choć wyczerpany, cały, zdrowy i z uśmiechem na twarzy wrócił do domu.

Wybieramy najlepszych pracodawców

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie "Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego". Termin nadsyłania formularza zgłoszeniowego upływa 31 marca 2017 r. Szczegóły na załączonym plakacie oraz w załączniku.

Nabór do przedszkola w Gogolewie

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie informuje, że przyjmuje zapisy dzieci do miejscowego oddziału przedszkolnego. Placówka oferuje m. in: bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu, opiekę w godzinach od 7.00 do 16.00, naukę języka angielskiego, zajęcia ruchowe, wycieczki, domowe obiady. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 kwietnia br. Zachęcamy do skorzystania z oferty przedszkola.

Wystaw graty z chaty

Kupiłeś nowe meble, sprzęt RTV lub AGD, a może robisz wiosenne porządki na strychu i w piwnicy, w których zalegają stare, zużyte sprzęty, pozostałości po remoncie czy sanitariaty, których już nie użyjesz? Już w ten weekend gniewianie będą mieli wspaniałą okazję, by się ich pozbyć, a to za sprawą organizowanej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Natomiast mieszkańcy wiosek swoje graty z chaty wystawić będą mogli tydzień później, 1 kwietnia.

Komunikat Powiatowego Inspektoratu Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o osobach wyznaczonych do kontaktu po godzinach pracy w dni powszednie oraz dni wolne od pracy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Dane kontaktowe do poszczególnych osób dostępne poniżej.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na marzec 2017 rok. Komisja rewizyjna odbędzie się w środę 22 marca, komisja gospodarki i komisja społeczna odbędą się w czwartek 23 marca, natomiast komisja finansów w poniedziałek 27 marca. Szczegóły w załączniku.

Język to podstawa

W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego od lat odbywają się zajęcia logopedyczne dla uczniów mających wadę wymowy. Terapia ma na celu usunięcie zaburzeń mowy, a ściślej złagodzeniu skutków tych zaburzeń. Pomaga pokonywać trudności dzieci w porozumiewaniu się z osobami z bliższego i dalszego otoczenia.

11 marca Dzień Sołtysa

Z okazji zbliżającego się Dnia Sołtysa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud, wysiłek w konsekwentnym realizowaniu planów i zamierzeń na rzecz lokalnych społeczności. Niech Wasza codzienna praca służy kolejnym pokoleniom i będzie dobrym przykładem do naśladowania.

Nie zapominajmy o nerkach

Obecnie wiemy, że 4, 5 miliona Polaków choruje na nerki. Większość nawet się tego nie domyśla. Nefrolodzy chcą to zmienić. Wraz z chorymi na nerki znanymi Polakami z okazji Światowego Dnia Nerek apelują o regularne badania kontrolne.

Tulipany dla pań z klubu

Ósmego marca panie z radością przybyły do klubu seniora „Wesoła jesień”, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie zabrakło też tego dnia panów, którzy z wielką gracją starali się umilić im ten czas.

 • Plakat

Dzień Kobiet na Gniewskim Uniwersytecie III Wieku

Słuchaczki Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku są jak Irena Kwiatkowska w serialu „Czterdziestolatek”– żadnej pracy się nie boją. Nawet w swoje święto, czyli w Dzień Kobiet, zakasały rękawy i zabrały się do pracy i zabawy.

Szkolenie dotyczące równości

Zapraszamy państwa na szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z tematyką zachowania zasady równości szans i niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami oraz równości szans kobiet i mężczyzn w ramach Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Dzień dla ciała, ducha i urody

8 marca to dzień, w którym każda kobieta powinna znaleźć chwilę dla siebie. Z tej okazji, o dobrą atmosferę i samopoczucie Pań po raz kolejny zadbał Zakład Produkcji Kruszyw. Wszystko za sprawą wydarzenia w gniewskiej restauracji „Na Wzgórzu” – muzyczne ballady, prezenty-niespodzianki oraz pokazy wizażu sprawiły, że każda z uczestniczek mogła poczuć się wyjątkowo.

Podaj łapę

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies ...Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" -George G.Vest. Już po raz drugi w lutym w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego odbyła się akcja "Podaj łapę" na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie.

Oferty pracy w Zakładzie Produkcji Kruszyw w Gniewie

Chcielibyśmy Państwu przedstawić oferty pracy, które spłynęły dziś do naszej Redakcji. Jedna z nich dotyczy koordynatora działu mechanicznego, druga mechanika.

Nowy dyrektor GOS-u

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie od tego tygodnia będzie miał nowego dyrektora. Konkurs na to stanowisko odbył się w piątek, 10 marca. Spośród czterech kandydatów najlepiej zaprezentował się pan Krzysztof Bejgrowicz i to on będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe lata.

Grand Prix Gniewu

W niedzielę, 12 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie zainaugurowane zostały rozgrywki Grand Prix Gniewu w piłce siatkowej mężczyzn. Do I turnieju zgłosiło się łącznie 5 drużyn ze: Sztumu, Pelplina, Bydgoszczy i Gniewu. Zobacz, który z zespołów okazał się najlepszy.

Mali chemicy w akcji

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy rozwijają swoje zdolności manualne, artystyczne oraz poszerzają wiedzę z nauk ścisłych dzięki organizowanym warsztatom tematycznym. W lutym  przedszkole zamieniło się w laboratorium chemiczne. Maluchy ubrane w białe fartuszki oraz okulary ochronne ochoczo przystąpiły do wspólnej naukowej pracy pod okiem wykwalifikowanych inżynierów.

Nowości z Zespołu Szkół w Opaleniu

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z Zespołu Szkół w Opaleniu. Uczniowie tej szkoły w ostatnim czasie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, poznali ciężką pracę piekarza pobliskiej piekarni oraz wzięli udział w niezwykłym koncercie Leszka Boliboka.

Z myślą o najmłodszych

W ramach projektu Mistrz Przedszkolak odbyły się już pierwsze zajęcia dla maluchów z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w Opaleniu. Dzieci aktywnie brały udział w lekcjach pływania, gimnastyce korekcyjnej, zajęciach sportowych, czy hipoterapii. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze: księgowy

Dyrektor Zespołu Szkół w Opaleniu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: księgowy. Zapoznaj się z ofertą pracy i dowiedz się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na www.bip.zsopalenie.pl.

Nabór do przedszkola i szkoły w Tymawie

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego oraz do klasy I i klas programowo wyższych w Publicznej Szkole Podstawowej  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Szkoła kształcąc, wychowuje dzieci w duchu zasad katolickich. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty placówki.

Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, dzisiaj, tj. 15 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w piątek, w godz. od 8.00 do 11.00.

Konkurs wiedzy wędkarsko - ekologicznej

11 marca w siedzibie Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gdańsku odbył się drugi etap konkursu wiedzy wędkarsko-ekologicznej 2017, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół z terenu gminy Gniew. Spośród 279 startujących w pierwszym etapie konkursu, do finałowej trzydziestotrzyosobowej grupy, zakwalifikowało się ośmioro uczestników konkursu, z których w finale udział wzięło sześcioro: troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewie oraz troje z Zespołu Szkół w Opaleniu.

Szkoła nowoczesna, ale z tradycją

Kolejne pomieszczenia w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zyskują nowe oblicze. Klasy, w których uczy się młodzież, są estetyczne i zadbane. Wyposażone zostały w wysokiej klasy sprzęt audio-wizualny, tablice interaktywne, bogate pomoce naukowe. Również stołówka  to świeżo wyremontowane i wyposażone pomieszczenie, które swoją estetyką uprzyjemnia spożywanie posiłków.

Dla ludzi kultury

Biuro Kongresu Kultury Pomorskiej serdecznie zaprasza do Czarnej Sali Sceny Lalkowej im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie na spotkanie kongresowe, które odbędzie się w czwartek, 23 marca o godz. 10:30. Podczas spotkania, skierowanego do ludzi kultury z powiatów: gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego odbywać się będą rozmowy na temat naszego regionu, jakie miejsce zajmuje on w województwie oraz jak chcielibyśmy aby się rozwijał. Szczegóły w załączniku.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”.

Konkurs na zagospodarowanie skwerku przy ul. Wiślanej - ocena projektów

Od godz. 11:00 na Sali Ślubów gniewskiego magistratu ma miejsce posiedzenie komisji konkursowej. Jej członkowie oceniają 20 projektów złożonych w ramach konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie. Zobacz, jak wyobrażają sobie to miejsce autorzy zgłoszonych projektów. Oficjalne wyniki konkursu już wkrótce.

Jan Sobieski starostą gniewskim

Dokładnie 16 marca 1667 r starostą gniewskim został Jan Sobieski. To dziś przypada 350 rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji w samo południe na rynku starego miasta usłyszeć będzie można hejnał Gniewu, a na zamku rozlegnie się głos armaty.

Ulica Hallera w remoncie

Trwa remont ulicy Hallera w Gniewie. Wykonano już sieć kanalizacji deszczowej w ulicy, obecnie trwa budowa nawierzchni i chodników. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Remont potrwać ma do końca marca.

Od 22 marca będzie bezpieczniej

Już niedługo w Gniewie będzie można poczuć się bezpieczniej. Na placu Grunwaldzkim zainstalowano pierwsze trzy kamery monitoringu miejskiego. Trwają też ostatnie prace nad przygotowaniem serwerowni. Będzie się ona mieściła w pomieszczeniach Gniewskiego Centrum Reagowania przy ul. Kościuszki 6, a swoją pracę zacznie już w najbliższą środę, 22 marca.

Zespół ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego sprawdził złożone wnioski

Do 28 lutego, można było składać wnioski w ramach pierwszej edycji Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęło łącznie trzynaście projektów. 13 marca Zespół ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, w skład którego weszli gniewscy urzędnicy, odbył spotkanie, sprawdzając wnioski pod względem formalno-prawnym. Mieszkańcy miasta i gminy Gniew złożyli łącznie 13 propozycji na wykonanie mniejszych i większych inwestycji, popartych głosami lokalnej społeczności.

Gratka dla miłośników historii

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie pt. "Krótka historia Niziny Walichnowskiej i Wisły na przestrzeni wieków", które odbędzie się jutro, tj. 17 marca w godz 15:30. Zgromadzonym miłośnikom historii dzieje tej wyjątkowego regionu przybliżać będą panowie: Mariusz Śledź, Marek Kordowski i Bogdan Badziong. Szczegóły na plakacie.

Zmiany w spółce Inwest-Kom

W środę, 15 marca, przeprowadzony został drugi etap postępowania konkursowego, czyli ocena merytoryczna kandydatów na członków Rady Nadzorczej Spółki Inwest-Kom Sp. Z o. o. w Gniewie. Komisja konkursowa wybierała spośród 11 kandydatów. Nowymi członkami rady zostali panowie Adam Spierewka i Andrzej Bożyk.

Konkurs na zagospodarowanie skwerku przy ul. Wiślanej - oficjalne wyniki

Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie skwerku przy ul. Wiślanej. Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, zgodnie z oceną komisji konkursowej jako najlepszą uznano pracę, której autorkami są Milena Sionek oraz Nataliya Leno. Praca ta uzyskała 91 punktów na 100 możliwych. Przyznano również dwa wyróżnienia, których autorami byli: zespół Landscapes United oraz Konrad Majewski i Aleksandra Błaszczyk. Gratulujemy!

Karciany turniej o Miecz Króla Jana III Sobieskiego zakończony

W minioną niedzielę, 12 marca na zamku w Gniewie odbył się siódmy już turniej o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. Spotkanie jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem sympatyków kaszubskiej baśki. W zawodach uczestniczyło 106 zawodników i 27 drużyn. Turniej uroczyście otworzyli burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska oraz prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie Grzegorz Dąbrowski.

Kto pierwszy wypatrzy bociana?

Gniewko i Wisełka to bociany, które już od lat podglądać można dzięki monitoringowi zamontowanemu w ich gnieździe na kominie gniewskiej piekarni. Ptaki lada dzień wrócić powinny do swojego domu. Zapraszamy do udziału w zabawie, w której zadaniem jest wypatrzenie bocianów.

Uczniowie gniewskiego LO wystąpią w półfinałach wojewódzkich

W dniach 14 i 15 marca w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się  Powiatowe Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.

Szukasz pracy?

Spółka Inwest-Kom w Gniewie zatrudni kierowcę autobusu oraz pracownika stacji uzdatniania wody. Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tych stanowiskach, proszone są o złożenie w formie pisemnej podania o pracę oraz CV w sekretariacie firmy, mieszczącej się przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie. Zapoznaj się z treścią ogłoszeń i dowiedz się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na  http://inwest-kom.pl/Wspolpraca/.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szanowni Rodzice, jeżeli podjęliście decyzję, aby od 1 września 2017 roku Wasze dziecko rozpoczęło edukację w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym prowadzonym przez Gminę Gniew, warto zapoznać się z zasadami tegorocznego naboru.

Poczuj wiosnę- dziś w Gniewie otwarcie wystawy

Gniewski Uniwersytet III Wieku oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Okiem, pędzlem i słowem IV pory roku - wiosna", które odbędzie się 21 marca br. o godz. 14:30. Poczuj wiosnę!

Czary mary w przedszkolu zapanowały

W jeden z marcowych dni w gniewskim przedszkolu zapanowała tajemnicza atmosfera. Wszystko to za sprawą niezwykłego iluzjonisty pana  Andrzeja  Szuberta. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały na wizytę gościa i tego, co miało się wydarzyć. Magik bardzo serdecznie przywitał dzieci, po czym rozpoczęły się niesamowite czary z wykorzystaniem wielu różnych rekwizytów.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

W piątek, 17 marca w gniewskiej strażnicy odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, rywalizowała młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Gniew. Poznaj laureatów tegorocznych zmagań.

Ważne dla NGO

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych- Gniew (CAG) przedstawia dziś Państwu harmonogram zgłaszania wniosków do konkursów grantowych. Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami. 

Maraton poetycki- to już dziś!

We wtorek 21 marca odbędzie się kolejna edycja Wiosennego Maratonu Poetyckiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału. Maraton może być świetną okazją do zadedykowania bliskiej osobie wiersza. To może być piękny prezent. Spędź z gniewską biblioteką pierwszy dzień wiosny. Od godziny 10:00 wystąpią dzieci ze szkoły podstawowej w Gniewie, o 12:00 godzinie  salę kameralną odwiedzą przedszkolaki z programem artystycznym. Zapraszamy. 

Dzień otwarty gniewskiego ZSP

Dziś do godziny 13.00 trwa dzień otwarty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Mrossa w Gniewie. Każdy gimnazjalista, który chciałby zobaczyć jak wygląda szkoła, jakie zawody można tam zdobyć i jakie zajęcia czekają na niego w gniewskim ZSP dziś ma okazję, aby to sprawdzić. Zapraszamy. 

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie

Tczewski ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: Zasady ustalania ustawodawstwa właściwego oraz niezbędna dokumentacja przy ubieganiu się o wydanie zaświadczenia – A1. Spotkanie szkoleniowe odbędzie się 29 marca w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej 55 w godz. od 9:00 do 12:00.

Wiosennie!

Dzisiaj, tj. 21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia nie tylko mogliśmy podziwiać kolory budzącej się do życia przyrody, ale również wiosenne barwy radosnego i rozśpiewanego korowodu z gniewskiego przedszkola, który przemierzył ulice Gniewu. Witaj, wiosenko!

ASP zmienia Gniew

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wraz ze swoimi opiekunami przyjechali w piątek, 17 marca, do Gniewu. Cel wizyty związany był z rewitalizacją jaką obecnie przechodzi miasto. Studenci wysłuchali historii miasta i obejrzeli budynki, które wejść mają w skład parku tematycznego tworzonego obecnie w Gniewie.

Wieści z SP Piaseczno

W Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie stawia się na sport. Istnieją tam dwie sekcje piłki nożnej. Grupa młodsza uczy się podstaw grania i zachowania na boisku, grupa starsza już doskonali swoje umiejętności.

„Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje siebie jest potężny.”

Prezentujemy Państwu list członków Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, motywujący do działania. Przedstawiają w nim zalety aktywnego i zdrowego trybu życia, jaki sami starają się prowadzić.

Wykorzystanie metody eksperymentu w edukacji

Eksperyment polega na badaniu rzeczywistości poprzez wprowadzenie nowego czynnika i obserwowaniu zmian w przebiegu procesów, które zachodzą pod jego wpływem. Tak naukowo można zdefiniować to pojęcie. Z podobnymi i wieloma innymi treściami zostali zapoznani nauczyciele uczestniczący w wielogodzinnych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”.

Bezpłatne szkolenie-jak założyć i pielęgnować sad ?

Zachęcamy państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconemu praktyce zakładania sadów wysokopiennych oraz pielęgnacji drzew owocowych. W programie m.in. informacje o narzędziach do pielęgnacji drzew owocowych oraz informacje o dawnych odmianach drzew polecanych w sadach.

Bezpiecznie na drodze

Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu informuje, że gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów gminy Gniew odbędą się w 29 marca o godz. 10.00 w Domu Kultury w Opaleniu.

Dzisiaj Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody obchodzimy corocznie 22 marca, od roku 1993, kiedy to pierwszy raz z inicjatywy ONZ zwrócono uwagę na ograniczone zasoby wody na świecie. Mamy XXI wiek a ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Jako przedsiębiorstwo wodociągowe Inwest-Kom Sp. z o. o przybliża dzisiaj, problem ograniczonych zasobów wody w naszym kraju.

XXXII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

XXXII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 29 marca br. (środa) o godz. 11:00 w Świetlicy Wiejskiej w Polskim Gronowie. W porządku obrad m.in. gospodarka wodno-ściekowa oraz deszczowa na terenie Miasta i Gminy Gniew. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Międzynarodowe potyczki tenisowe

W sobotę, 18 marca, na Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się V Międzynarodowe Potyczki Tenisowe o Nagrodę Starosty Tczewskiego. Organizatorem imprezy był UKS Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno. W turnieju wystąpiło łącznie 68 zawodniczek i zawodników z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz z Kaliningradu. Rywalizacja prowadzona była w 12 kategoriach. 

Pomorze i Polska – Razem Wobec Trudnego Świata

X Pomorski Kongres Obywatelski odbędzie się 8 kwietnia w gmachu Politechniki Gdańskiej (ul. Narutowicza 11/12) w godz. 11:00- 14:45, pod hasłem „Pomorze i Polska – Razem Wobec Trudnego Świata”. Organizatorzy zachęcają aby potraktować to spotkanie jako okazję do zastanowienia się jak budować wspólnotę regionalną dziś – w warunkach rosnących podziałów kulturowych i politycznych.

Brawa dla gniewskich siatkarek

W poniedziałek 20 marca dziewczęta z gimnazjum w Gniewie uczestniczyły w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współpracy z II LO w Tczewie. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: Gimnazjum Katolickie Tczew, Gimnazjum Nr 1 Pelplin, Gimnazjum Dąbrówka, Gimnazjum Morzeszczyn, Gimnazjum Gniew. Rywalizację prowadzono systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów. 

Uwaga nie będzie wody w Kol.Ostrowickiej, Pieniążkowie i Włosienicy

Z powodu prac modernizacyjnych na SUW Ostrowite w środę, 22 marca, w godz. od 16-19.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Kolonia Ostrowicka, Pieniążkowo, Włosienica. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia. 

Szansa na rozwój młodych piłkarzy

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Malborku informuje o naborze do VII klasy Szkoły Podstawowej o profilu piłka nożna. Nabór dotyczy chłopców z rocznika 2004. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami dotyczącymi przyjęcia do szkoły.

Wiosna zagościła w Piasecznie

We wtorek, 21 marca w Szkole Podstawowej w Piasecznie miał miejsce program artystyczny z okazji nadejścia wiosny. Od samego rana dzieci wraz ze swoimi opiekunami przygotowywały się do występu. Dzień ten wypełniony był dobrą zabawą i pozytywną energią. Jednym słowem było wystrzałowo!

 • Wiosna w Piasecznie
 • Wiosna w Piasecznie
 • Wiosna w Piasecznie
 • Wiosna w Piasecznie
 • Wiosna w Piasecznie
 • Wiosna w Piasecznie

Nabór do bezpłatnego przedszkola w Gogolewie

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolewie. Szkoła kształcąc, wychowuje dzieci w duchu zasad katolickich. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty placówki.

Informacja dla abonentów "Pelmar"

Serwis RTV - "Pelmar" Marek Brzeziński z Pelplina informuje swoich abonentów, że w poniedziałek, 27 marca nastąpi chwilowa przerwa w dostarczaniu sygnału telewizyjnego. Ponadto zostaną zmienione kanały nadawania niektórych programów. Szczegóły w załączniku.

Jak król Jan III Sobieski został patronem gniewskiej szkoły

Gniew ma długie tradycje związane ze szkolnictwem. Już od XIV wieku istniała przy kościele szkoła parafialna. Od XVII do XIX wieku funkcjonowały  w Gniewie obok siebie dwie szkoły: katolicka i ewangelicka. O wysokim poziomie nauczania w tych szkołach świadczy fakt, iż po ukończeniu nauczania w Gniewie w ciągu dwustu lat czterdziestu naszych absolwentów kontynuowało naukę w uznanym wówczas w Europie, Gimnazjum Gdańskim.

Do teatru od przedszkola

W dnia 13- 20 marca odbyły się wyjazdy grup przedszkolnych na przedstawienia teatralne. Teatr ma duże znaczenie w procesie rozwoju społeczno- moralnego dziecka, wyostrza zmysł obserwacji rzeczywistości, potęguje uczucia społeczne. Dzięki kontaktom ze sztuką dzieci rozwijają myślenie, poznają skutki zachowań bohaterów, wnikają w ich przeżycia. 

Dowiedz się więcej o smogu

Przedstawiamy dziś państwu raport z badań społecznych dotyczących problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Znaleźć w nim można informacje m.in.: co to jest smog, jaka jest wiedza o smogu,  jak radzą sobie ze smogiem samorządy i mieszkańcy oraz co można i co należy zrobić w sprawie smogu.

Raport powstał jako wstęp do publicznej dyskusji na temat smogu: zebrano w nim opinie mieszkańców całej Polski, a z drugiej strony naukowców, działaczy społecznych i ekologicznych oraz samorządowców.

Całość raportu dostępna jest na stronie: <link>

Data publikacji: 2017-03-24 09:39

W cieniu wiosny

To już kolejny raz kiedy to grupa teatralna ,,Dzieci Klubu” działająca przy Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu zaprezentowała  się przed swoimi  rówieśnikami z Zespołu Szkół w Opaleniu w spektaklu cienia pt. ,,O Emilce, która szukała  Wiosny”.

Obóz sportowo-wypoczynkowy

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie organizuje obóz sportowo-wypoczynkowy w Stroniach Śląskich. W programie m.in. nauka i doskonalenie pływania, zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej i kopalni uranu. Wyjazd uzależniony jest od ilości zgłoszeń.

Rekrutacja do SPSK Tymawa

Trwa rekrutacja ma rok szkolny 2017/2018 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego oraz do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Szczegółowe informacje uzyskać można dzwoniąc po nr: 58 535 29 74 lub 508 620 869. 

Ruszają remonty

GDDKIA O/Gdańsk, Rejon w Tczewie informuje o planowanym rozpoczęciu prac związanych z wielkopowierzchniowym remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 na odc. Szprudowo - Gniew. W związku z pracami wystąpią utrudnienia w ruchu i ograniczona dostępność do drogi, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Zgodnie z harmonogramem prace trwać będą od 27 do 31 marca. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. w Starogardzie Gdańskim.

Pokażmy wielkie serca!

Ostatnio mieszkańcy Gniewu pokazali jak wspaniałymi potrafią być ludźmi podczas akcji „Anioły dla Klaudii”. Tym razem inna młoda kobieta potrzebuje naszego wsparcia. Pokażmy jeszcze raz, że wiemy jak to jest wspaniale pomagać drugiemu człowiekowi. "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards.

Dzień otwarty Oczyszczalni Ścieków

Z okazji święta wody Inwest-Kom Sp. z o. o oraz Eko-Centrum Heliantus zapraszają na Dzień Otwarty Oczyszczalni Ścieków i Stacji Uzdatniania Wody. Już w ten weekend będzie można poznać jak spółka produkuje wodę oraz jak sprawia, że naturze oddajemy czystszą wodę niż dopływa Wisłą do Gniewu. W sobotę 25 marca o godz. 10:00 wszystkich spragnionych... wiedzy zabierze bus z przystanku przy gniewskim Orliku. Planowany powrót po około godzinie.

Spotkanie NGO

Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych zaprasza przedstawicieli wszystkich zainteresowanych organizacji  na otwarte posiedzenie rady połączone ze spotkaniem informacyjnym z Tomaszem Sikorą, wiceburmistrzem Miasta i Gminy Gniew. W trakcie szebrania  poruszone zostaną tematy dotyczące współpracy samorządu i organizacji oraz możliwości zaangażowania się organizacji w realizowane i planowane działania podejmowane przez gminę Gniew.

Rozsmakuj się w Gniewie!

Nie wiesz jeszcze, jak spędzisz kwietniowy, zapewne słoneczny, weekend? My już wiemy. Na pewno smacznie i aktywnie. Spokojnie, przyjdzie czas również na odpoczynek. Zobacz, co oferują tegoroczni partnerzy akcji "Weekend za pół ceny", która odbędzie się w Gniewie 1-2 kwietnia. Do zobaczenia w Gniewie!

Kibicować czas zacząć

Już w ten weekend na murawie zaprezentują się nasze zespoły. Sobieski Gniew zmierzy się w sobotę, 25 marca, o godz. 15.00 z LKS Waplewo, a Weber Szprudowo powalczy o punkty z Deltą Miłoradz. Początek tego meczu o godz. 16.00. Obie drużyny wystąpią na boiskach przeciwników. 

Wiosna, ach to ty!

Od 14 do 18 marca do drzwi gniewskiego przedszkola "pukała" już tak bardzo oczekiwana Wiosna . Nagle zazieleniła się trawa, zakwitły kolorowe kwiaty, a z dalekich krain przyleciały ptaki. A wszystko to zadziało się dlatego, że we w każdej z grup przedszkolnych odbywały się wiosenne przedstawienia. Dzieci przebrane w kolorowe stroje z wielkim przejęciem i radością występowały dla zaproszonych Rodziców. Przedszkolaki bez tremy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach widzowie nagradzali małych aktorów gromkimi brawami. Był to bardzo mile spędzony czas, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Uczniowie gniewskiego LO wystąpią w półfinałach wojewódzkich

14 i 15 marca w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się Powiatowe Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn żeńskich oraz 8 drużyn męskich. Drogą losowania utworzono 2 grupy: 3-drużynową i 4-drużynową dziewcząt oraz 2 grupy 4-drużynowe chłopców. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 punktów, a po wyjściu z grup do 25 punktów.

Zajęcia w Piasecznie w ramach projektu Dziecko najlepsza inwestycja

Uczniowie szkoły podstawowej w Piasecznie chętnie uczęszczają na zajęcia wyrównujące, podczas których uzupełniają braki sprawności językowych. Na zajęciach panuje otwarta i przyjazna atmosfera, uczniowie czują się pewnie i pokonują stres, wywołany barierą językową oraz trudnościami w nauce. Uczestnicy chętnie korzystają z tablicy interaktywnej, zgłaszają się, wykazują umiejętności które zdobywają na zajęciach dodatkowych.

Gniewianka mistrzynią powiatu w biegach przełajowych

W środę, 22 marca na terenie przyległym do II LO w Tczewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. W imprezie wzięła udział uczennica Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie – Oliwia Dahm. Pomimo że była najmłodszą zawodniczką w swojej kategorii, po emocjonującym finiszu, wygrała bieg i została Mistrzynią Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Natomiast już 11 kwietnia, Oliwia wystartuje w Człuchowie w zawodach rangi wojewódzkiej. Trzymamy kciuki!

 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu
 • Wiosenne przedstawienia w gniewskim przedszkolu

Warsztaty mydlane w Polskim Gronowie

24 marca szkołę podstawową w Polskim Gronowie odwiedzili goście z firmy Piana Mydlana z Gdańska. Dzięki nim uczniowie mieli przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach mydlanych, podczas których samodzielnie wyprodukowali naturalne glicerynowe mydełka.

Stop wypalaniu traw!

Już od wielu lat przyjście wiosny, wiąże się z wyraźnym wzrostem liczby wyjazdów jednostek straży pożarnej do zdarzeń związanych z pożarami traw na nieużytkach, poboczach szlaków komunikacyjnych, jak również w obrębie zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Podczas minionego weekendu odnotowano aż 3 tego typu interwencje. Pamiętajmy, że strażacy biorący udział w akcji gaśniczej pożarów spowodowanych wypalaniem traw, mogą być w tym czasie potrzebni również w innym miejscu.

Szkolenie odwołane

Informujemy, że w związku z brakiem zainteresowania, spotkanie informacyjno-szkoleniowe, na temat zakładania, prowadzenia i zarządzania własną działalnością gospodarczą, zostało odwołane. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Aktywizacja młodych osób bez pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w 2017 roku realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (III)”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałania 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Dziecko najlepsza inwestycja - szkolenia dla nauczycieli zakończone

Od listopada 2016 r. w szkołach prowadzonych przez Gminę Gniew trwa realizacja projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Dziecko najlepsza inwestycja”, którego celem jest poprawa jakości edukacji ogólnej. Wartość projektu wynosi 1 674 119,92 zł,  w tym dofinansowanie z UE to 1 423 001,93 zł. Ze wsparcia poza uczniami wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych, dla których Gmina Gniew jest organem prowadzącym, mieli okazję skorzystać także nauczyciele.

Prośba o pomoc

Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową oraz materialną w postaci np. artykułów budowlanych dla rodziny poszkodowanej we wczorajszym pożarze jednorodzinnego budynku mieszkalnego we Włosienicy. Zbiórką potrzebnych rzeczy tymczasowo koordynować będzie sołtys sołectwa Pieniążkowo Pani Ewelina Piecuch. O dalszej możliwości pomocy powiadomimy wkrótce. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Remontujesz, potrzebujesz ziemi?

W związku z pracami rewitalizacyjnymi prowadzonymi na terenie Gniewu wykonawcy robót mają do oddania ziemię do użytku np. przy wyrównywaniu terenu lub pracach remontowo-budowlanych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 696 068 586.

Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W niedzielę, 26 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie został rozegrany II turniej z cyklu Grand Prix Gniewu Mężczyzn w piłce siatkowej. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie. Do II turnieju zgłosiły się 4 drużyny ze: Sztumu, Pelplina, Bydgoszczy i Gniewu. Zespoły grały systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów, do 25 punktów.

ALETEATR

Pomysł wystawienia pierwszego przedstawienia pojawił się już pięć lat temu i właśnie wówczas swoją przygodę z ALETEATREM rozpoczęła grupa nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Działania ALTEATRU związane były najczęściej ze szkolnymi obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji właśnie odbywały się przedstawienia dla uczniów.

Niedziela Palmowa w klasztorze pelplińskim

W niedzielę 9 kwietnia w godzinach od 9:00 do 16:00 w Pelplinie odbędzie się Niedziela Palmowa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej oraz w inscenizacji Niedzieli Palmowej, kiermaszu Wielkanocnym oraz warsztatach. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków na rozwój kultury Powiatu Tczewskiego w 2017 r.

Na wydarzenie zapraszają: Parafia Katedralna w Pelplinie, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej wraz z Towarzystwem Przyjaciół Zabytków Pelplina i Stowarzyszeniem Szlaki Kulturowe oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, Urząd Miasta i Gminy Pelplin, WSD w Pelplinie, KGW Gminy Pelplin oraz Collegium Marianum.

PROGRAM:
• 10:00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM KSIĘDZA BISKUPA
(Bazylika Katedralna)
• 11:45 – INSCENIZACJA NIEDZIELI PALMOWEJ – UROCZYSTY WJAZD JEZUSA DO JEROZOLIMY
(zbiórka ul. Kanonicka i przemarsz do katedry)
• 11:00 – 17:00 – KIERMASZ WIELKANOCNY (krużganki katedralne)
- potrawy postne i wypieki wielkanocne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Pelplin
- ozdoby świąteczne
- miody i przetwory miodne
- wyroby woskowe
- zioła i nalewki
- oraz wiele innych
• 12:30 – 16:00 – WARSZTATY DLA DZIECI(krużganki katedralne i sale Collegium Marianum)
- wyrób ozdób wielkanocnych
- pisanie życzeń świątecznych w skryptorium
- ozdabianie jajek
- oraz wiele innych
• WYSTAWA JAJ WIELKANOCNYCH
(przygotowanych przez placówki i organizacje z Gminy Pelplin)

Data publikacji: 2017-03-28 10:07
 • Plakat Niedzieli Palmowej w Pelplinie

Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie

Jak co roku powitaliśmy ulubioną porę roku - wiosnę. Tym razem klasy: IV A i V C ze szkoły podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przygotowały wiosenny pokaz mody w wydaniu ekologicznym. Uczniowie już wcześniej przygotowali propozycje projekty, które uwzględniały wykorzystanie zbędnych materiałów takich jak: folia, papier, plastik, stare płyty kompaktowe, kapsle, czy sznurek.

W fazie przygotowań, w domu uczniowie wraz z rodzicami wykazali się niesamowitą pomysłowością. Były propozycje mody uczniowskiej oraz dla nauczycieli, moda zawodowa, a także dla rodziców z małymi dziećmi, dla pary młodej oraz styl Eko. Wiosennej paradzie towarzyszyła rytmiczna muzyka. Każdy miał okazję zaprezentować swój projekt. Pokaz odwiedziła też słynna projektantka Coco Chanel, która przybyła ze swoim pupilem - czworonogiem. Publiczność tak licznie przybyła na tę okoliczność oklaskiwała pomysłowe stroje, które mogą być inspiracją dla uzupełnienia szafy na sezon Wiosna 2017. Nie zabrakło też akcentów wiosennych. Na koniec pokazu pojawiła się Wiosna w sukience i kapeluszu również w wersji Eko. To właśnie jej obecność przypieczętowała nieodwołalnie przybycie tak długo wyczekiwanej przez nas wszystkich pory roku.

Data publikacji: 2017-03-28 10:45
 • Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie
 • Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie
 • Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie
 • Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie
 • Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie
 • Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Gniewie

Szkolenie z przygotowywania wniosków na inicjatywy kulturalne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Organizowania i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Termin składania wniosków mija 5 kwietnia o godz. 16.30. Wszystkich zainteresowanych podjęciem działań kulturalnych, zapraszamy na szkolenie podczas, którego można będzie dowiedzieć się jak przygotować wniosek i poprawnie przeprowadzić inicjatywę, a także skonsultować już przygotowany wniosek. Szkolenie odbędzie się 28 marca o godz 17.00 w Pracowni ORANGE.

III Tczewskie Targi Pracy

20 kwietnia w godzinach od 10:00 do 13:00 w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Gdańskiej 17 w Tczewie odbędą się III Tczewskie Targi Pracy. Z tej okazji organizatorzy zapraszają osoby poszukujące zatrudnienia z terenu powiatu tczewskiego oraz pracodawców zainteresowanych bezpłatnym wystawieniem swojego stoiska. Jeśli szukasz pracy lub chcesz zmienić na lepszą przyjdź sprawdzić kto na Ciebie czeka.

Data publikacji: 2017-03-28 11:18
 • III Tczewskie Targi Pracy

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W zdrowym ciele zdrowy duch - to hasło przyświecało uczniom klasy II b Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, którzy w ciągu ostatnich dni zajmowali się tematami związanymi właśnie ze zdrowiem.

Podczas lekcji warsztatów przyjrzeli się budowie skóry oraz jej percepcyjnej funkcji. Wykonali szereg doświadczeń, wykorzystując bardzo proste materiały jak papier ścierny, balony, rękawiczki. Dzięki eksperymentom przekonali się, że w skórze występują różne receptory - dotyku, temperatury, wibracji. Kolejnym zagadnieniem było zdrowie zębów. Uczniowie sprawdzili ile mają zębów i jakie rodzaje. Wykonując doświadczenie zbadali czy i jak bakterie niszczą zęby i jak można temu zapobiec. Nauczyli się również, jak pielęgnować zęby, by zachować piękny i biały uśmiech. Na koniec - zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.

Data publikacji: 2017-03-28 11:47
 • W zdrowym ciele zdrowy duch!
 • W zdrowym ciele zdrowy duch
 • W zdrowym ciele zdrowy duch!
 • W zdrowym ciele zdrowy duch!
 • W zdrowym ciele zdrowy duch!
 • W zdrowym ciele zdrowy duch!

Włączeni w rozwój- wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „WŁĄCZENI W ROZWÓJ – wsparcie rodziny i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w kontekście potrzeb gospodarki regionu pomorskiego”, poświęconą wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wydarzenie odbędzie się 31 marca 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Więcej szczegółów w załącznikach.

Data publikacji: 2017-03-28 12:16

Praca dla stażysty

Biuro Turystyczne "Elżbieta" w Starogardzie Gdańskim zatrudni stażystę. Więcej informacji pod nr tel.: 58 562 51 59 lub 58 563 00 86.

Data publikacji: 2017-03-28 12:43

EKO-MINIGRANTY

Masz pomysł jak zrobić coś dla środowiska? Zapraszamy do udziału w konkursie na EKO-MINIGRANTY. Do pozyskania granty w wysokości do 800 zł. Termin składania wniosków mija 31 marca. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Data publikacji: 2017-03-28 14:21

Konsultacje Lokalnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Gniew, a przede wszystkim mieszkańców obszarów zdegradowanych przeznaczonych do rewitalizacji tj. Starego Miasta i Podzamcza, do udziału w konsultacjach społecznych, których przedmiotem jest zebranie uwag i wniosków w sprawie projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016 - 2023. Konsultacje rozpocznie otwarte spotkanie, które odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Ślubów gniewskiego magistratu. Spotkanie poprowadzi Tomasz Sikora, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły w załącznikach.

Cała Polska czyta dzieciom

Już drugi rok klasy II c i III b ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie uczestniczą w realizacji programu edukacyjnego „Cała Polska czyta dzieciom”. Program ten ma na celu propagowanie czytania dzieciom, jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju- psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego- oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw
i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”.
Jarosław Iwaszkiewicz

Wybrani uczniowie klasy III b odpowiednio wcześniej przygotowują opowieść lub bajkę, następnie pięknie przedstawiają treść uczniom klasy II c. Odbywa się to cyklicznie raz w tygodniu. Po wysłuchaniu przez uczniów krótkiej opowieści sprawdzane jest rozumienie wysłuchanego tekstu poprzez zadawanie pytań. W następnej kolejności chętni uczniowie drugiej klasy mają możliwość samodzielnego przeczytania krótkiego fragmentu wybranej opowiastki. Czytanie opowieści czy bajek jest bardzo ważnym elementem rozwijającym wyobraźnię młodych słuchaczy, ekspresję uczuć, jak i umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Wspólne cotygodniowe spotkania klas II i III dają uczniom ogromną satysfakcję i wpływają pozytywnie na ich prawidłowy rozwój.

Data publikacji: 2017-03-29 08:09
 • Cała Polska czyta dzieciom
 • Cała Polska czyta dzieciom
 • Cała Polska czyta dzieciom
 • Cała Polska czyta dzieciom
 • Cała Polska czyta dzieciom
 • Cała Polska czyta dzieciom

Jubileusz Złotych Godów

Urząd Stanu Cywilnego gościł siedem par, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekały pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Wszystkie pary zostały odznaczone medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonała burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska wraz z Sekretarz Danutą Zgubieńską.

Oferta sprzedaży działki

Veolia Północ Sp. z o.o. oferuje sprzedaż działki na ul. Krasickiego 7 w Gniewie (działka nr 8, obszar mapy 19, pow. 0,0175 ha) z usytuowanym budynkiem po byłej kotłowni gazowej. Teren może być przeznaczony pod funkcje usługowe lub mieszkalne. Cena do uzgodnienia. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem Piotrem Wardzińskim pod nr tel. 660 531 465.

Piękno kryje się we wnętrzu...

W czwartek 23 marca uczniowie klas: 3a i 3c oraz czworo uczniów z klasy 2e ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyli wycieczkę do kina w Tczewie.

Znana opowieść i uwielbiane przez widzów postacie ożyły w olśniewającej fabularnej wersji klasycznej animacji pt.: „Piękna i bestia”.

…Zaklęcie straciło moc, gdy młodzieniec nauczył się kochać innych…

Po filmie w doskonałym nastroju udali się do Mc’Donalds. Tam okazując sobie szacunek zjedli smaczny posiłek.
Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Data publikacji: 2017-03-29 08:52

Znaczenie wody

W piątek 24 marca uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego wyruszyli na nietypową lekcję w terenie pod hasłem "Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka". Zajęcia odbyły się w związku z obchodami Światowego Dnia Wody.

Pierwszym etapem wyprawy było zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody. Tam zobaczyli studnię głębinową K-4 oraz zbiornik retencyjny, który służy do magazynowania na potrzeby ludności i przemysłu oczyszczonej już wody. Potem przeszli do pomieszczenia, gdzie odbywa się proces usuwania związków żelaza i manganu, czyli uzdatnianie wody.

Następnie pojechali do Oczyszczalni Ścieków w Ciepłem. Na miejscu oglądali kratownicę oraz reaktor biologiczny, w którym prowadzane są procesy biologicznego oczyszczania ścieków. Przekonali się jak wielką rolę odgrywa woda i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów, a przede wszystkim z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji jakie znaczenie ma woda dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w naszym życiu.

Na zakończenie zajęć wszyscy dostali niebieskie balony z napisem: ,,Światowy Dzień Wody" oraz poczęstowano ich cukierkiem. Z całego serca dziękują za zaproszenie i przeprowadzenie lekcji w terenie Eko - Centrum Heliantus oraz panu Łukaszowi Ogonowskiemu za uświadomienie im jaką wielką rolę w naszym życiu odgrywa woda i od tej pory przyrzekają, że będą o nią dbać.

Data publikacji: 2017-03-29 09:09
 • Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka
 • Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka
 • Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka
 • Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka
 • Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka
 • Znaczenie wody dla prawidłowego funkcjonowania przyrody oraz jej roli w życiu człowieka

Otwarte posiedzenie GROP-u już dziś

Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych zaprasza na otwarte posiedzenie rady połączone ze spotkaniem z Tomaszem Sikorą wiceburmistrzem Miasta i Gminy Gniew. W drugiej części spotkania pani Alicja Słyszewska przedstawi sprawozdanie z dotychczasowej pracy Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego oraz dokonamy wyłonienie przedstawicieli NGO z Gminy Gniew do Rady III kadencji. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 marca o godz. 16.00 w Pracowni Orange.

 

Data publikacji: 2017-03-29 09:26

Wielkanocna zbiórka żywności 2017

W dniach 31 marca – 1 kwietnia Bank Żywności w Tczewie zorganizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum w Gniewie, ZSP Gniew oraz PSP SPSK w Tymawie. Zapraszamy do sklepów: Biedronka, Netto i Ślizex.

 

Jej celem, jak co roku, jest zapewnienie spokojnej i godnej Wielkanocy najbardziej potrzebującym.

Żywność trafi najpierw do magazynów Banku Żywności w MGOPS w Gniewie, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona a następnie przekazana potrzebującym mieszkańcom naszej gminy.

Szczególnie zachęcamy do przekazywania mąki, oleju, przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, słodyczy oraz innych produktów z długą datą przydatności do spożycia.

koordynatorzy: Katarzyna Puczyńska oraz Justyna Waśniewska.

Data publikacji: 2017-03-29 09:36

Wystaw graty z chaty

W sobotę 1 kwietnia odbędzie się zbiórka odpadów wielogabarytowych. Odpady muszą być wystawione do godziny 6 rano w dniu odbioru. Więcej szczegółów na plakacie.

Data publikacji: 2017-03-29 10:20
 • Wystaw graty z chaty

Podejmij taneczne wyzwanie

Grupa Taneczna TeenageDance oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty taneczne i cheerleaderskie. Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 17:00 w gniewskiej Hali Sportowej.

Zawody zapaśnicze w Gniewie już jutro

Klub Sportowy Bloczek Team serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuk walki na zmagania zapaśniczek podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich oraz II Pucharu Polski Kadetek w zapasach kobiet. Zawody będą miały miejsce 7 i 8 kwietnia w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Szczegóły na załączonym plakacie.

KS Mewa vs. Lechia Gdańsk

Już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia zapraszamy do kibicowania naszym młodym piłkarzom. Na płycie boiska Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie o godz. 12:30 rozegrany zostanie mecz KS Mewa vs. Lechia Gdańsk. Powodzenia!

Rywalizowali przy tenisowych stołach

W środę 29 marca w sali sportowej przy Zakładzie Poprawczym w Nowem odbył się Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców o Puchar Dyrektora. Po  zaciętych bojach  chłopcy z ZSP w Gniewie (Piotr Wendzierski-IIb oraz Michał Alaburda-Ia)  wygrywając dwa  pojedynki  z rówieśnikami zajęli ostatecznie I miejsce w turnieju i zdobyli okazały puchar.

Do zawodów zostały zaproszone 3 drużyny męskie dwuosobowe. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, do trzech  wygranych setów oraz 3 dużych punktów meczowych, według klucza-„singiel,singiel,debel”. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył niepokonany Piotr Wendzierski z ZSP w Gniewie, który wygrał wszystkie cztery mecze. Wielkie słowa uznania należą się organizatorowi turnieju za sprawne przeprowadzenie zawodów, które przebiegały w miłej atmosferze fair-play. Na koniec uczniom wręczono cenne nagrody oraz zaproszono na poczęstunek. 

Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiesław Pepliński

 

Data publikacji: 2017-03-30 10:33

Pielgrzymkowy nadszedł czas

Pielgrzymki to rekolekcje w drodze, czas pojednania z Panem Bogiem, czas zadumy, refleksji nad życiem czy też przebywania z ludźmi, którzy tak samo patrzą na Wiarę jak my. Jak co roku Parafia pw. Narodzenia NMP w Piasecznie organizuje pieszą pielgrzymkę po pięknych Sanktuariach Maryjnych. Pielgrzymi wybiorą się do Sanktuarium Matki Bożej w Lubiszewie, pokonując dystans około 38 kilometrów.

- Nie zrażajmy się jednak kilometrami, ponieważ atmosfera panująca podczas naszej drogi (śpiewy, modlitwy, konferencje) sprawiają, że czas bardzo szybko płynie. W tym roku będziemy pielgrzymować w sobotę, 22 kwietnia. Wychodzimy z Piaseczna o godz. 5.30, na miejscu w Sanktuarium w Lubiszewie będziemy około godz. 18.00 i weźmiemy udział w uroczystej mszy św. Po modlitwie osoby, które nie będą miały transportu powrotnego, będą mogły za drobną opłatą wrócić autobusem. Chodźcie z nami, bo warto – czas poświęcony Panu Bogu nie jest czasem straconym – zachęca do wzięcia udziału w Pielgrzymce Jarosław Ogonowski, opiekun piaseckiego parafialnego radia „Sieć”, współpracujący z piasecką parafią.

Szczegółowych informacji o pielgrzymce można uzyskać pod nr tel. 58 535 14 23 (biuro parafialne) lub na stronie.

Redaktorzy piaseckiego parafialnego radia „Sieć” serdecznie zapraszają wszystkich do słuchania internetowych audycji. Przeznaczone są one nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, od informacji szkolnych, parafialnych do audycji związanych z wiarą katolicką. Audycje dla dzieci emitowane są w każdą środę w godz. od 19.15 do 20.00. Radia słuchać można poprzez stronę internetową, w zakładce radio. Tam też można dowiedzieć się o wszystkich transmisjach (np. mszach św.).

 

Data publikacji: 2017-03-30 10:43
 • Pielgrzymka z Piaseczna.
 • Pielgrzymka z Piaseczna.
 • Pielgrzymka z Piaseczna.

Parking dla klientów banku

Bank Spółdzielczy w Gniewie buduje parking dla klientów placówki. Przed budynkiem banku, powstaną łącznie 4 miejsca parkingowe, z ograniczeniem postoju do 30 minut. Budowę poprzedziły badania archeologiczne, podczas których odkryto kamienne fundamenty kamienicy z przełomu XIV/XV w. Prace potrwać mają do połowy kwietnia.

Data publikacji: 2017-03-30 11:13
 • Parking przy Banku
 • Parking przy Banku
 • Parking przy Banku

Wiadomości piłkarskie

W poprzedni weekend nasze drużyny grały na wyjeździe. Sobieski Gniew wygrał 1-0 z LKS Waplewo, a Weber Szprudowo uległo 0-1 Delcie Miłoradz. Najbliższa możliwość kibicowania naszym piłkarzom będzie już w sobotę 1 kwietnia. O godz. 14.00 Sobieski zmierzy się ze Świtem Radostowo, a o godz. 16.00 Weber Szprudowo powalczy o punty z Wisłą Tczew. 

Monter sieci wodno-kanalizacyjnej poszukiwany

 Spółka Inwest-Kom w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko montera sieci wodno-kanalizacyjnej. Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku, proszone są o złożenie w formie pisemnej podania o pracę oraz CV w sekretariacie firmy, mieszczącej się przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie. Zapoznaj się z treścią ogłoszenia i dowiedz się, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Szczegóły znajdziesz na stronie spółki.

Nie zwlekaj. Rozlicz swój PIT-37

W związku z obowiązkiem składania zeznań podatkowych za 2016 rok, 7 kwietnia (piątek) od godz. 9:00 do 14:00 w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy Gniew odbędzie się dyżur pracownika tczewskiego Urzędu Skarbowego. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

W  środę, 29 marca na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W rywalizacji udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Poznaj zwycięską drużynę, która już 10 kwietnia w Subkowach reprezentować będzie gminę Gniew na szczeblu powiatowym.

Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym. Czas gry 12 minut. Drużyna składała się z pięciu zawodników w polu plus bramkarz i rezerwowi. Sędzią głównym zawodów był pan Paweł Łysko.

Wyniki techniczne:

 

NAZWA DRUŻYNY

 

1

2

3

4

PUNKTY

SP GRONOWO

 

 

0p

0:6

3p

4:0

0p

1:3

3p

5:9

SP GNIEW

 

3p

6:0

 

3p

8:1

3p

2:1

9p

16:2

PSP SPSK TYMAWA

 

0p

0:4

0p

1:8

 

0p

0:1

0p

1:13

ZS OPALENIE

 

3p

3:1

0p

1:2

3p

1:0

 

6p

5:

KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I m. SP GNIEW

II m. ZS OPALENIE

III m. SP GRONOWO

III m. PSP SPSK TYMAWA

Drużyna SP GNIEW wystąpiła w składzie:

Chrzanowski Kacper, Dzwonkowski Błażej, Gottschalk Nikodem, Kośmiński Mateusz, Rajski Adrian, Malinowski Mateusz, Tobiański Patryk, Jakusz – Gostomski Dawid, Niziołek Mikołaj

Opiekun : Szymański Sebastian

Organizatorem zawodów był SZS i GOS w Gniewie.

Data publikacji: 2017-03-30 14:24
 • Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej
 • Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej
 • Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej
 • Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej
 • Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej
 • Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew” ogłoszony w dniu 3 marca br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegóły w załączniku.

Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, dzisiaj, tj. 31 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w przyszłą środę, w godz. od 14.00 do 17.00.

Zaplanuj swoją edukacyjną przyszłość

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapraszają  Szanownych Rodziców Uczniów, którzy zechcą  dołączyć do naszej społeczności, jak i obecnie uczęszczających do naszej placówki, a także wszystkich chętnych na Dzień Otwarty w Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Spotkajmy się 5 kwietnia 2017r. Będziemy czekać na Państwa w godz. 17:00 – 19:00. Spotkanie informacyjne z Panią Dyrektor Ewą Grudzińską odbędzie się o godz. 17:00 w auli szkolnej.

Naszych nauczycieli cechują wysokie kompetencje, duże doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego ucznia. Pracujemy w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Dysponujemy bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych (wolontariat, chór szkolny, debaty oksfordzkie, zajęcia dziennikarskie, koła zainteresowań). Nasi uczniowie korzystają ze stałej pomocy pedagogicznej i psychologicznej oraz pielęgniarskiej. Stołówka i sklepik szkolny oferują zdrową żywność. Organizujemy ciekawe wycieczki krajowe i zagraniczne oraz wyjazdy edukacyjne.

Nasi uczniowie biorą udział w zawodach sportowych, konkursach, warsztatach i projektach.

Nasi absolwenci uzyskują wysokie  wyniki  w dalszej edukacji.

Rodzice Naszych Uczniów chętnie współpracują ze szkołą i nauczycielami.

Gimnazjum i Szkoła Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie to nowoczesność i tradycja w jednym!

Przyjdź, zobacz i zostań Naszym Uczniem!

Zapraszamy na  Dzień Otwarty 5 kwietnia br. od 17:00 do 19:00! Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Hallera w Gniewie.

Data publikacji: 2017-03-31 09:11

Piłkarskie emocje znowu w Gniewie

Aż trzy spotkania będą mogli w sobotnie popołudnie obejrzeć fani piłki nożnej w Gniewie. Choć rozgrywki ligowe ruszyły w ubiegły weekend to dopiero w najbliższą sobotę będzie okazja zobaczyć gniewskie zespoły na boisku przy ul. Kusocińskiego.

Pierwsi do rywalizacji staną młodzicy Mewy Gniew, którzy o godzinie 12:30 podejmą znany swoich rówieśników z gdańskiej Lechii.  Drużyna prowadzona przez trenera Marka Kleistera po 14 kolejkach zajmuje 10 miejsce w lidze wojewódzkiej Junior D1, sobotni rywale są na 2 pozycji.

O godzinie 14:00 rozpoczną walkę o kolejne ligowe punkty seniorzy Sobieskiego Gniew. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zespół, na inaugurację wiosny wygrał swój mecz w Waplewie (1:0) i dał sygnał, mówiący że zamierza włączyć się do rywalizacji o utrzymanie w malborskiej grupie A klasy. W sobotę podopieczni Łukasza Chyły zagrają z będącym na 10 miejscu Świtem Radostowo, który w ostatnim spotkaniu przysporzył kłopotów liderowi z Sadlinek.

Zaraz po tym spotkaniu, o godz. 16:00 na boisku zamelduje się drużyna Webera Szprudowo, która podejmie zespół Wisły Tczew. Prowadzeni przez trenera Krzysztofa Rutkowskiego zawodnicy w poprzedniej kolejce nieznacznie ulegli w Miłoradzu zespołowi Delty (1:0) i po 14 kolejkach zajmują 9 miejsce w tabeli. Rywale z Tczewa plasują się na 4 miejscu i są w gronie zespołów walczących o awans do V ligi.

 

 

Data publikacji: 2017-03-31 09:34

Osiągnięcia uczniów z gniewskiego ZSP

W ostatnich dniach uczniowie z gniewskiego ZSP brali udział w Powiatowej Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej oraz Piłce Nożnej „szóstek”.

W dniach 14 i 15 marca w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się  Powiatowe Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło  się 7 drużyn żeńskich oraz 8 drużyn męskich. Finały przyniosły spodziewane emocje. Ich stawką było reprezentowanie powiatu tczewskiego w półfinałach wojewódzkiej licealiady, która odbędzie się 06 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie. Ostatecznie zespół z ZSP w Gniewie chł. po  dwusetowym boju zwyciężył z II LO w Tczewie  2:0 i to właśnie on z kompletem zwycięstw, odebrał okazały puchar z rąk dyrektora PCS w Tczewie p. Tomasza Tobiańskiego. Natomiast podopieczne Katarzyny Kapuścińskiej po zaciętej walce zajęły  V miejsce w turnieju.

Skład zespołu z ZSP w Gniewie( dz):Daria Leszman-IIIb ,Karolina Szarmach-IIIb, Marta Kaffka-IIIb, Weronika Binerowska-IIa, Paulina Lisewska-IIa, Magdalena Nagórska- IIc, Joanna Guzdaj-Ia.Skład zespołu z ZSP w Gniewie(chł.): Kamil Antosiewicz-IIa, Maciej Mokwa-IIIb, Paweł Tucholski-IIIb ,Damian Kąkel-IIIb, Mariusz Nierodkiewicz-IVb, Damian Górski-Ib, Paweł Berent-IIb, Patryk Barabaś-Ic. Opiekunowie- Katarzyna Kapuścińska i Wiesław Pepliński.

 

Natomiast w dniu 27 marca na Orliku przy II LO w Tczewie odbyła się Licealiada Powiatowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej „szóstek”. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Zespół z ZSP w Gniewie z dwoma zwycięstwami(5:0 oraz 3:0) wyszedł z grupy i awansował do ścisłego finału 3-drużynowego. Niestety tym razem szczęście nam nie dopisało i po zasłużonym remisie 1:1 z gospodarzem zawodów z II LO w Tczewie, ulegliśmy 2:3 ZSRziK z Tczewa i rozstaliśmy się z turniejem. Ostatecznie sklasyfikowani zostaliśmy na wysokim trzecim miejscu. Co jest wynikiem zadawalającym, biorąc pod uwagę fakt, że w większości drużyn brali udział zawodnicy klubowi z Tczewa i Pelplina.

Skład reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie w piłce nożnej ”szóstek”: Michał Alaburda-1a,Maciej Mokwa-3b, Patryk Duliban-3c,Mariusz Nierodkiewicz- 4b, Damian Kąkel- 3b, Piotr Grochocki- 4b,Kamil Połomski-2a,Jakub Lubiewski-2a.    Opiekunowie-Katarzyna Kapuścińska i Wiesław Pepliński.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Data publikacji: 2017-03-31 09:57

Gniewska Szkoła Podstawowa otwiera swoje gościnne drzwi

Już niebawem, 4 kwietnia (wtorek) swoje gościnne drzwi przed rodzicami i ich dziećmi otworzy Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Do wspólnej zabawy przyszłych uczniów klas I zaprasza społeczność szkolna oraz Słoń Elmer.

Pożar użytku ekologicznego "Borawa"

Wczoraj, tuż przed godz. 21:00 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze użytku ekologicznego "Borawa", którego prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Pożar swym zasięgiem objął ok. 0,5 ha. W półtoragodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyły 2 zastępy OSP Gniew.

 • Pożar "Borawy"
 • Pożar "Borawy"
 • Pożar "Borawy"
 • Pożar "Borawy"
 • Pożar "Borawy"
 • Pożar "Borawy"

Złoci jubilaci

Państwo Czesława i Ryszard Reptowscy, mieszkańcy Opalenia, w ubiegłym tygodniu obchodzili 50 rocznicę ślubu. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W przemiłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły.

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę, 29 marca w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z: Piaseczna, Gniewu, Polskiego Gronowa, Gogolewa i Opalenia oraz trzyosobowe drużyny z gimnazjum w: Gniewie i Opaleniu.

Tydzień Bibliotek w Gniewie

Obchodami 70-lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego rozpoczniemy w poniedziałek, 8 maja Tydzień Bibliotek w Gniewie. W kolejnych dniach czekać nas będą warsztaty dla szkół i przedszkoli pn. Bajkoterapia, spotkania autorskie, IV Gala Czytelnika oraz warsztaty plastyczne. Szczegóły w załączniku.

Gimplac zyskuje nowe oblicze

Trwają prace na gimplacu przy gimnazjum w Gniewie. W ostatnim czasie zdemontowano już starą bramę, a przejście wyłożone zostało kostką brukową. W czwartek, 27 kwietnia na gimplacu stanęły stoły i ławki dla uczniów. To kolejny etap działań adaptacyjnych placu. W dalszej kolejności planowane są prace porządkowe. Wszystko po to, by stworzyć bezpieczną przestrzeń dla uczniów.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.