Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Patryk Kwiatkowski mistrzem województwa w tenisie stołowym

W pięknej, oddanej niedawno do użytkowania hali widowiskowo-sportowej w Pelplinie, w niedzielę, 27 maja odbyły się ostanie w tym sezonie zawody wojewódzkie – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Znakomicie spisali się na nich zawodnicy Olimpii Gniew.

Kolonie dla dzieci z rodzin rolniczych

Fundacja „150 Lat KGW” informuje, że organizuje  kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat (urodzone po 1.01.2002 r.) pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym, wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę albo emeryturę KRUS. Szczegóły w załącznikach.

Brak środków? Fundusze unijne na start i rozwój firmy

Chcesz otworzyć sklep, szkołę tańca, salon fryzjerski, SPA, gabinet stomatologiczny, restaurację albo lodziarnię? A może firmę usługową i zorganizować festiwal? Dzięki unijnym pożyczkom codziennie spełniają się marzenia o własnym biznesie. Daj szansę i sobie.

Dzialaj Lokalnie 2018 – wnioski rekomendowane do dofinasnowania

25 maja 2018 odbyło się posiedzenie Komisji Grantowej w ramach konkursu Działaj Lokalnie X 2018. Decyzją Komisji 18 z 25 złożonych wniosków zostało rekomendowanych do dofinansowania na łączną kwotę 62.010 złotych! Grupy i organizacje aplikowały o niespełna 128.000 złotych. Wszystkie aplikacje przeszły ocenę formalną z wynikiem pozytywnym i skierowano je do oceny merytorycznej niezależnej komisji. Wśród dofinansowanych projektów, aż cztery należą do organizacji z terenu naszej gminy.

Mikroinnowacje 2018

Partnerstwo INNO-GNIEW (Spółka Mikrostyk Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew) zapraszają wspólnie każdego – fundacje, stowarzyszenia, grupy inicjatywne oraz każdą osobę, która ma pomysł i wie, jak go zrealizować - do wzięcia udziału w konkursie MIKRO INNOWACJE 2018.

Strzeleckie podium dla gniewianina

W ostatnią niedzielę maja, na strzelnicy przy ul. Strumykowej w Kwidzynie odbyły się zawody strzeleckie rozgrywane w konwencji Ligi Sportera (wielobój strzelecki). Wśród ponad trzydziestu zawodników do rywalizacji stanął mieszkaniec Gniewu: Piotr Wentlandt - startujący w barwach Kwidzyńskiego Klubu Strzeleckiego VIS. Gniewianin zajął 3 miejsce.

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że nastąpiła zmiana sposobu dofinansowania demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest.

Pies szuka domu

Pod opiekę pracowników Gminnego Centrum Reagowania trafił kolejny, prawdopodobnie porzucony przez właściciela, pies. Czworonoga odłowiono wczoraj w miejscowości Jelenica. Osoby, które rozpoznają zwierzę lub chętne byłyby je przygarnąć, proszone są o kontakt z gniewskim GCR tel. 535 22 88.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Brody Pomorskie, Toruń, a nawet Warszawę.

Gospel 2018

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel zaprezentowało program XXII Międzynarodowego Festiwalu Gospel – Gniew 2018. Podczas imprezy współorganizowanej przez Gminę Gniew wystąpią między innymi: Golec Orkiestra, Luxtorpeda, Arka Noego oraz zespoły i chóry reprezentujące nurt muzyki chrześcijańskiej.

Rocznica w Sowim Dworze

W miniony weekend, 2-3 czerwca, Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu obchodziło XV rocznicę działalności. Z tej okazji już po raz piąty odbył się Maraton i Półmaraton Fundacji DASZRADE, w którym udział wzięli miłośnicy biegania z całej Polski. Życiowe wyzwanie, przesuwanie granic własnych możliwości, wielkie emocje i łzy wzruszenia. Prawdopodobnie najwięksi twardziele zrezygnowaliby, nie docierając nawet do połowy dystansu. Czy to 15 lat działań na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, czy schodów prowadzących na właściwy tor życia czy 42,195 km. To świadczy tylko o tym, jak bardzo trudnemu wyzwaniu postanowili sprostać. Jednakże udaje się im. Niezmiennie dają radę od 15 lat. Dziękujemy, że jesteście!

Muzeum maluchom

Dzień Dziecka zorganizował w tym roku także oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie. W imprezie wzięło udział ponad 230 dzieci z gniewskich przedszkoli. Maluchy obejrzały przedstawienie pt. "Ratujmy las" i uczestniczyły w zabawach poprowadzonych przez grupę teatralną Gargulec z Gdyni.

Podwórko Nivea w Gniewie?

Trwa głosowanie w konkursie Podwórko Talentów Nivea. Teraz to od nas zależy czy w Gniewie powstanie nowoczesny plac zabaw. Wystarczy wejść na stronę: <link> i raz dziennie oddać głos na naszą lokalizację. Razem może nam się udać, do dzieła!

Noc Historyków

Zapraszamy wszystkich na Noc Historyków, która odbędzie się w czwartek, 7 czerwca o godz. 19:00 na placu ZSP w Gniewie. Motywem przewodnim imprezy będzie rewolucja neolityczna, w czas której przeniosą was Animatorzy Kultury Średniowiecza. W programie także wiele innych historycznych atrakcji. Już dziś zarezerwuj sobie wieczór.

Dzień Dziecka nad wodą

W sobotni słoneczny poranek, 2 czerwca roku na wodach stawu rybnego p. Tadeusza Lorbieckiego w Piasecznie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród samych uczestników, jak również ich opiekunów. Spośród najmłodszych adeptów sztuki wędkowania pierwsze miejsce w zawodach zajął Adrian Chrzanowski z wynikiem 5055 punktów, drugi był Miłosz Plutowski z wynikiem 4645 punktów, a tuż za nim zdobywając 3705 punktów na trzecim miejscu uplasował się Jakub Cybulski.

Eko eksperci

W przeddzień święta bociana białego, czyli 30 maja, najlepsi przyrodnicy z gminnych szkół spotkali się na finale XI Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej Szkół Podstawowych. Organizatorem wydarzenia było Eko-Centrum Heliantus, a spotkano się tradycyjnie w gościnnych murach Gminnego  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie

Nowy Start

Od października 2017 r. na terenie całego województwa pomorskiego realizowany jest projekt unijny pn. „ Nowy start", który potrwa do końca marca przyszłego roku. Celem projektu jest poprawa sytuacji osób zwolnionych i zagrożonych zwolnieniem na rynku pracy poprzez uzupełnienie kwalifikacji, przekwalifikowanie lub samozatrudnienie. Szczegóły dotyczące jego realizacji znajdziesz na:

.

Udany weekend piłkarzy - Mewa z awansem, Keramzyt na „zielonym”!

Niezwykle udanie rozpoczął się czerwiec dla zespołów z naszej gminy. W sobotę piłkarze Keramzytu Szprudowo wykorzystali, kolejną w ostatnim czasie, porażkę zespołu Mady Ostaszewo i po długiej pogoni, „wskoczyli” na 2. miejsce w tabeli. Jeszcze większą radość mieli gracze i sympatycy gniewskiej Mewy. Po wygranej w Wandowie zespół Marka Kleistera zapewnił sobie awans do Klasy A i zasiadł na fotelu lidera rozgrywek, z dużymi szansami na mistrzostwo swojej ligi. Zacięty pojedynek stoczyli też piłkarze Sobieskiego, którzy pomimo zdobycia trzech bramek, ulegli OTS Osiek.

Darmowe szkolenia językowe i komputerowe

Firma BRC Consulting realizuje na terenie województwa pomorskiego projekt unijny w zakresie szkoleń z podstaw obsługi komputera oraz języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego dla osób wieku 18-67 lat.

Oferty pracy

Spółka FAMA pilnie poszukuje pracowników na stanowiska: szef inżynierii produkcji oraz wytyczarz. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załącznikach.

Pokaz sprzętu pożarniczego firmy ROSENBAUER

Serdecznie zapraszamy strażaków oraz sympatyków pożarnictwa do Gniewu, gdzie 13 czerwca 2018 r. o godz. 16:00 na terenie stadionu miejskiego przy ul. Kusocińskiego 10, odbędzie się pokaz sprzętu pożarniczego firmy ROSENBAUER. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Razem posprzątajmy nasze rzeki

Lubisz naturę, spacery, pływanie? Pomóż nam sprawić, aby najbliższa okolica wyglądała jeszcze piękniej. Razem posprzątajmy nasze rzeki. Akcja już w najbliższą sobotę, 9 czerwca. Zbiórka o godz. 10.00 na parkingu przy sklepie Rossman (ul. Kopernika 16, Gniew). Organizatorzy zapewniają transport oraz niezbędny sprzęt (worki na śmieci, rękawiczki).

Kwiaty i dyskusja o oświacie

W środę, 6 czerwca, burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska spotkała się z dyrektorami gminnych szkół na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu roboczym. Przy okazji zebrania wręczono także kwiaty i list gratulacyjny z okazji 35-lecia pracy Mirosławie Szramce, dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie.

 • Zaproszenie

Walka o Podwórko Nivea trwa – nie poddawajmy się!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zwróciła się z prośbą do wszystkich mieszkańców gminy aby włączyli się i kontynuowali walkę o Podwórko Talentów Nivea. Konkurs trwa do 21 czerwca, jest więc jeszcze czas, aby znaleźć się w zwycięskiej piątce.

Smyki w Smykolandii

W środę, 6 czerwca, maluchy z Przedszkola Miejskiego w Gniewie z grup Biedronek i Pszczółek z uśmiechem na twarzach wsiadły do autobusu , który zawiózł je do Smykolandii w Kwidzynie . Na przedszkolaków czekały tam: sala tęczowa, sala błękitna i duża sala wyposażona w konstrukcje sprawnościowe z przeszkodami.

You can sing!

Dzisiaj, 7 czerwca, już po raz czwarty odbył się Gminny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "You Can Sing". W tym roku do konkursu zgłosiło się 22 uczniów z szkół podstawowych usytuowanych na terenie gminy Gniew, aby zmierzyć się z piosenkami różnych wykonawców, m.in. Eda Sheerana, Beyoncé, Cold Play, czy Eltona Johna. Bez wątpienia wszyscy wypadli śpiewająco.

Nabór do służby Policji

W jednostkach organizacyjnych Policji województwa pomorskiego cały czas trwa dobór do służby Policji. Dokumenty można składać w jednej z czterech jednostek: w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku, Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach albo w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Mostek nad rzeką Wierzycą zamknięty

W wyniku  przeprowadzonej kontroli stanu technicznego Mostu drewnianego na Wierzycy , Zarządca dróg Gminnych firma Invest-Kom i Urząd Miasta i Gminy Gniew podjęli decyzję o tymczasowym  wyłączeniu mostu z użytkowania. Obecny stan elementów konstrukcyjnych oraz drewnianej nawierzchni obiektu zagraża życiu i zdrowiu użytkownikom pojazdów  oraz pieszych. O zaistniałej sytuacji powiadomiono Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tczewie.

Keramzyt ciągle walczy o awans, Mewa o mistrzostwo

W połowie kwietnia Keramzyt Szprudowo wylądował na 4. miejscu w tabeli i miał aż 10 punktów straty do pozycji, dającej awans do Klasy Okręgowej. Wydawać by się wtedy mogło, że przedsezonowe marzenia o V lidze, trzeba będzie odłożyć na kolejny sezon. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego pokazali jednak charakter i wykorzystali to, jak został ułożony terminarz.

„Piękne Miasto Gniew 2018”. Zgłoszenia trwają!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu szóstej edycji Konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2018” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza nr 65/18 z dnia 5 czerwca 2018, tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 29 czerwca br.

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Karate

W Dniu Dziecka,  1 czerwca, w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu odbył się VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 oraz XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, w którym wystartowało blisko tysiąc młodych karateków.

II Gniewskie Igrzyska już wkrótce!

W piątek, 15 czerwca o godz. 9:00 w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie wystartują zmagania w ramach "II Gniewskich Igrzysk Dzieci". W wydarzeniu udział wezmą reprezentacje szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Gniew. Zapoznaj się programem imprezy oraz zestawem konkurencji przygotowanych specjalnie dla naszych młodych sportowców.

Rewitalizacja - zakaz parkowania w pierzei północnej

Firma BUDIMEX, realizująca prace budowlane na Starym Mieście, w związku z planowanymi od poniedziałku, 11 czerwca robotami rozbiórkowymi w północnej pierzei placu Grunwaldzkiego, prosi o nie zastawianie placu budowy i usunięcie stojących samochodów. Za utrudnienia przepraszamy.

Utrudnienia na remontowanej drodze w Półwsi

W sobotę, 9 czerwca w Półwsi na odcinku drogi gminnej (od. DK 91 do Strugi Młyńskiej) będą prowadzone wzmożone prace drogowe polegające na wymianie nawierzchni. W związku z tym utrudniony będzie przejazd w tym miejscu - proponowany objazd w kierunku Pieniążkowo-Marianki. Spółka INWEST-KOM dokłada starań, by utrudnienia potrwały jak najkrócej.

Uwaga na burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Goście z Ukrainy

Grupa młodzieży wraz opiekunami ze szkoły językowej z miasta Browary na Ukrainie przyjechała w sobotę do Opalenia. Serdecznie przywitał ich tam dyrektor Mirosław Narloch wraz z pracownikami Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Goście natomiast na ręce Marka Barnika wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Gniewie przekazali chleb wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Mewa z mistrzostwem, Keramzyt o krok od awansu

Komplet, trzech zwycięstw ugrali piłkarze z naszej gminy w miniony weekend. W rozgrywkach Klasy B, gniewska Mewa rozbiła na własnym terenie Szpak Skórcz i udowodniła, że awans do wyższej ligi jest w pełni zasłużony. Swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej wygrał także Sobieski Gniew, który w wyjazdowym spotkaniu pokonał Orła Radziejewo. Emocje, w Klasie A, jak przed rokiem, trwają do ostatniej kolejki. W niedzielę Keramzyt Szprudowo pewnie ograł Ruch Gościszewo i na kolejkę przed końcem nadal zasiada w fotelu wicelidera.

 • fot. Mewa Gniew
 • fot. Mewa Gniew
 • fot. Mewa Gniew

Posprzątali rzeki

W sobotę, 9 czerwca grupa 15 mieszkańców naszej gminy zebrała się, by wspólnie wziąć udział w akcji sprzątania rzek. Ochotnicy zebrali przyczepę śmieci, wśród których znalazły się głównie szklane i plastikowe butelki, opony, fragmenty sprzętu RTV, części karoserii samochodowych i starą łódź. Akcję zorganizowało Koło PZW w Gniewie i EkoCentrum Heliantus. Partnerem wydarzenia była firma Alma Color.

Postanowienie Komisarza Wyborczego ws. podziału Gminy Gniew na okręgi wyborcze

Podajemy do publicznej wiadomości postanowienie Komisarza Wyborczego w Gdańsku z dnia 6 czerwca 2018 r. w sprawie podziału Gminy Gniew na okręgi wyborcze. Dokument ten stanowi załącznik do niniejszej wiadomości.

Przetrwały zimę

W styczniowym numerze Nowin Gniewskich informowaliśmy o przebiegu akcji uzupełniania drzewostanu wzdłuż "starej szosy" w Kolonii Ostrowickiej, która odbyła się 20 grudnia ubiegłego roku. Wówczas wielu z nas wątpiło w to, że sadzonki przetrwają zimę i kiedykolwiek zazielenią się. Jednakże już dzisiaj, mieszkańcy Kolonii Ostrowickiej mogą spacerować aleją przyglądając się roślinom, których młode listki drgają na letnim wietrze.

Noc Historyków

W czwartek, 7 czerwca przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie już po raz IV odbyła się „Noc Historyków”- impreza plenerowa przeznaczona nie tylko dla entuzjastów dawnych dziejów. Zgromadziła ona zarówno młodzież szkolną, jak i dorosłych mieszkańców Gniewu i okolic.

Nasi druhowie odznaczeni

Strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Gniew świętowali w Opaleniu. W sobotę, 9 czerwca zorganizowano tam Gminne Obchody Dnia Strażaka, które rozpoczęła uroczysta zbiórka. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wręczono odznaczenia oraz medale zasłużonym druhom gminnych jednostek.

Zmiana lokalizacji targowiska miejskiego

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na ulicach Starego Miasta, z dniem 16 czerwca do 31 sierpnia br. miejsce do targowania przenosi się z Placu Grunwaldzkiego na teren zielony przy ul. 27 Stycznia (pomiędzy Budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2, a sklepem Pana Góreckiego). Dojazd od ul. Witosa lub ul. Czyżewskiego.

Wolna sobota? Wybierz się na Dzień Otwarty Zakładu Produkcji Kruszyw!

Szykuje się udany weekend w Gniewie. 16 czerwca Zakład Produkcji Kruszyw już po raz szósty otwiera dla chętnych swoje podwoje podczas Dnia Otwartego pod hasłem „Roztańczony Gniew”.

Autobusem nad morze

Sołtys wsi Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej w niedzielę 15 lipca. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału w wyprawie do 5 lipca pod numerem telefonu 661 837 018. Koszt 35 zł od osoby.

Autobusem nad morze

Sołtys wsi Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej w niedzielę 15 lipca. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału w wyprawie do 5 lipca pod numerem telefonu 661 837 018. Koszt 35 zł od osoby.

Poznaj „Wymiary mroku” – spotkanie już dziś

W środę 13 czerwca o godz. 17:00 długo wyczekiwane spotkanie autorskie z Tomaszem Hildebrandt i promocja powieści „Wymiary Mroku”, która jest kontynuacją mrocznej serii kryminalnej z Andrzejem Bondarem. W książce nie brakuje tajemniczych morderstw kobiet, skorumpowanych policjantów i szemranych interesów. Jeżeli lubisz czytać, fascynują cię zagadki, to powinieneś przyjść na to spotkanie, warto.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Tymawę i Brody Pomorskie.

Bonaparte w czwartek w Gniewie

Z okazji 200. rocznicy śmierci generała Jana Henryka Dąbrowskiego i Inauguracji w Polsce Europejskiego Szlaku Kultury Rady Europy „Drogi Napoleońskie”, 14 czerwca w Gniewie zostanie uroczyście odsłonięta tablica poświęcona Napoleonowi Bonaparte. W wydarzeniu udział weźmie sam Charles Bonaparte, przewodniczący Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich, potomek Napoleona.

Badaj się – konsultacje onkologiczne w Gniewie

Od 22 do 30 czerwca  dziesięć osób pokona łącznie blisko 170 km, by pokazać, że z rakiem można wygrać i nie warto się poddawać. Bo rak to nie wyrok. Uczestnicy marszów wezmą udział w 6 spotkaniach profilaktycznych, by nakłonić do badań jak najwięcej osób i dać nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę. Jedno z takich spotkań odbędzie się 24 czerwca w Gniewie.

Szkraby co się dinozaurów nie bały

W poniedziałek, 11 czerwca, grupy dzieci 5 i 6 – letnich z Przedszkola Miejskiego w Gniewie odwiedziły Park Dinozaurów w Malborku. Podróż w prehistoryczny świat była dla maluchów niezwykłym wydarzeniem.

Patriotyczny Dzień Dziecka w SP nr 1

8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego obchodzili dzień dziecka. Nie była to jednak zwykła zabawa, bowiem cała społeczność szkoły grała i kibicowała tego dnia dla Niepodległej. Zajęcia dla uczniów odbywały się zarówno w szkole, na boisku, w sali gimnastycznej placówki oraz na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Dzieci ubierając biało – czerwone stroje utożsamiały się z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie
 • Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie

Integracja polsko-ukraińska trwa

Grupa młodzieży wraz opiekunami ze szkoły językowej z miasta Browary na Ukrainie, 9 czerwca przyjechała do Opalenia. To już kolejna wizyta ukraińskiej młodzieży w opaleńskiej szkole. Współpraca obu placówek podjęta została już w 2016 roku. Wtedy to, podczas pierwszych odwiedzin uczniów z Browarów, podpisano między szkołami umowę o wzajemnej współpracy w zakresie rozwoju języków obcych.

Zawody wędkarskie

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie organizuje w sobotę, 16 czerwca zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. Zawody odbędą się na wodach rzeki Wisły w Gniewie. Zbiórka uczestników przy mostku na Wierzycy w godz. 6.00-6.20.

Rewitalizacja - zmiany w organizacji ruchu

W związku z trwającymi robotami budowlanymi, od poniedziałku 18 czerwca zostanie zamknięty końcowy odcinek ulicy Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. 27 Stycznia). Na czas trwania prac remontowych ograniczony został też wjazd na plac Grunwaldzki od strony ul. Sobieskiego, z wyłączeniem samochodów dostawczych. Ruch samochodowy utrudnia wykonywanie prac, dlatego też zamknięcie tych dróg ma przyspieszyć remont nawierzchni. Prosimy zatem o nie stawianie samochodów na miejscach postojowych i baczne zwracanie uwagi na znaki drogowe. Za trudnienia przepraszamy!

Dzień zabawy i radości

Konkursy i zabawy dla dzieci i rodziców, pokaz strażacki OSP Gniew oraz mecz piłki nożnej Kinder Szprudowo kontra Oldboy Szprudowo to główne atrakcje Dnia Dziecka i Matki w Szprudowie.

Czy Keramzyt postawi kropkę nad „i”?

Przed nami ostatnia odsłona sezonu 2017/2018. Większość pytań, dotyczących końcowych rozstrzygnięć otrzymała już odpowiedzi. Bez rozstrzygnięcia pozostaje, jednak wciąż kwestia drugiej lokaty w malborskiej grupie Klasy A, o którą rywalizuje Keramzyt Szprudowo z Madami Ostaszewo. Pozostałe zespoły walczą w ostatnich meczach już tylko o prestiż – Mewa ma zapewnione mistrzostwo Klasy B, natomiast Sobieski zagra z Orłem Borkowo o 13. miejsce w ligowej stawce.

Nowa wystawa w gniewskim muzeum

Muzeum w Gniewie – oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy: „Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku. Kontakty handlowe i kulturowe Gdańska w XVI wieku w świetle wykopalisk archeologicznych”, które odbędzie się 28 czerwca (czwartek) o godzinie 13:00 w Muzeum w Gniewie (ul. Zamkowa 2). Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 31 października 2018 roku. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Zapraszamy!

WiFi4EU jeszcze nie teraz

Pomimo ogromnego sukcesu pod względem liczby złożonych wniosków z przykrością informujemy, że Agencja Wykonawcza ds. Innowacyjności i Sieci (INEA) Komisji Europejskiej postanowiła anulować pierwsze zaproszenie do składania wniosków ogłoszone 15 maja. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji stwierdzono, że błąd techniczny uniemożliwił użytkownikom składanie wniosków na równych warunkach.

Ogłoszenie Burmistrza

W związku z identyfikacją przez Starostę Tczewskiego potencjalnych  historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zwraca się z prośbą o wskazanie zanieczyszczeń powierzchni ziemi według załączonego pisma.

Upamiętnili Napoleona Bonaparte

W czwartek, 14 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Napoleonowi Bonaparte. Wydarzenie związane było z 200. rocznicą śmierci generała Jana Henryka Dąbrowskiego i Inauguracji w Polsce Europejskiego Szlaku Kultury Rady Europy „Drogi Napoleońskie”. Do Gniewu przyjechał tego dnia Charles Bonaparte, przewodniczący Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich, potomek cesarza Francji.

Seniorzy olimpijczykami

Wczoraj, 14 czerwca, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, seniorzy  podjęli sportowe wyzwania podczas I Regionalnej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji seniorskich. Zawodnicy rywalizowali w wybranych dyscyplinach olimpijskich i konkurencjach rekreacyjnych, m.in. biegu na 60 m, pchnięciu kulą, wyścigu rowerowym, marszu nordic walking, potyczkach przy tenisowym stole oraz grze w bule. W zmaganiach udział wzięło 5 drużyn z Gniewu, Pelplina, Tczewa, Kulic i Morzeszczyna. Brawo Wy!

Zakład Produkcji Kruszyw, tańca i dobrej zabawy!

To był udany weekend z Zakładem Produkcji Kruszyw w Gniewie, który już po raz szósty zorganizował Dzień Otwarty. Odwiedzający tego dnia mieli możliwość, wraz z przewodnikami, poznać od zaplecza pracę Zakładu. Jednakże atrakcji było o wiele więcej. Goście mogli wziąć udział w zabawach i konkursach związanych z tańcem. W programie znalazło się "disco szaleństwo" na specjalnych matach czy zajęcia zumby. Nie zapomniano także o najmłodszych - przewidziano dla nich m. in. kącik plastyczny, taneczno-animacyjny, dmuchaną zjeżdżalnię, suchy basen czy konkursy z nagrodami, a to wszystko pod opieką animatorek. Ogromną frajdą dla dzieci było zwiedzanie zakładu kolejką.

Pytasz sia, gdzie Kociewiaki? Oczywiście, że w SP1!

Dzisiaj, 18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyła się kolejna, VI edycja Konkursu Kociewskiego. Drużyny z klas III zmierzyły się w, nie należących wcale do najłatwiejszych, konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się znajomością kultury i historii Kociewia, kociewskiej gwary oraz zdolnościami aktorskimi. Tegoroczne spotkanie uświetnił zespół Burczybas pod przewodnictwem Wojciecha Górskiego. Zwycięzcom, tj. kl. III D, oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

II Gniewskie Igrzyska Dzieci

W piątek, 15 czerwca odbyły się II Gniewskie Igrzyska Dzieci. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły. Po zaciętej walce najlepsi okazali się uczniowie z Tymawy. Na drugim miejscu podium stanęli młodzi sportowcy z Polskiego Gronowa, a na trzecim ze szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. Czwarte miejsce należało natomiast do podopiecznych szkoły podstawowej nr 2 w Gniewie.

Gniewskie przedszkole na medal

W sobotę, 16 czerwca w auli Biblioteki Głównej Akademii Marynarki w Gdyni, odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscycie „Przedszkole na medal”. W czasie imprezy redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego" Mariusz Szmidka oraz dr hab. prof. Jerzy Kojkoł, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej wręczyli wszystkim laureatom dyplomy i nagrody w kategoriach: Przedszkole Roku i Nauczyciel Przedszkola Roku. Placówka Przedszkola w Gniewie również miała zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości, gdyż zajęła I miejsce wśród przedszkoli powiatu tczewskiego zdobywając 387 głosów.

Dopłaty na wyprawkę szkolną

Rządowy program „Dobry Start” to 300 złotych wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można składać już od 1 lipca.

Piknik piłkarski

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gniewu na piknik piłkarski, który odbędzie się 23 czerwca o godz. 16.00 na boisku przy ul. Ogrodowej w Gniewie. W programie: mecz rodzice kontra dzieci, zabawy piłkarskie z nagrodami, zabawa z animatorem i inne atrakcje. Impreza organizowana jest w ramach programu Działaj Lokalnie.

Sprzęt ratowniczy dla naszych strażaków ochotników z Funduszu Sprawiedliwości

W związku z ogłoszeniem wyników naboru o dotacje z Funduszu Sprawiedliwości dla samorządu województwa pomorskiego na wyposażenie i urządzenia ratownictwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych z przyjemnością zawiadamiamy, że 15 czerwca podpisano umowy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Tym samym wszystkie jednostki z KSRG w gminie Gniew zostaną doposażone w sprzęt ratowniczy.

Uwaga! Trwają badania statystyczne z zakresu rolnictwa

Informujemy, że od 6 czerwca do 15 lipca br., na terenie województwa pomorskiego, przeprowadzane będzie badanie pilotażowe: Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel 1 I Sentinel 2. Badanie polegać będzie na rozpoznaniu przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku upraw ich opisie (łącznie z wykonaniem zdjęć) na wybranych działkach. W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne będzie wejście pracownika na teren działki, na odległość około 30 m od granicy.

W czwartek i piątek uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Informacja dla interesantów

Informujemy, że dzisiaj, 20 czerwca burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska nie będzie przyjmowała interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 22 czerwca od godz. 8.00 do 11.00. Za niedogodności przepraszamy.

Keramzyt w V lidze!

Zwycięski remis Keramzytu w Ostaszewie! Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego po emocjonującym pojedynku zdobyli, upragniony punkt w rywalizacji z Madami i awansowali do Klasy Okręgowej. Pozostałe zespoły z naszej gminy – Mewa i Sobieski, wygrały swoje mecze i w dobrych nastrojach zakończyły sezon 2017/2018.

Zmiany w Jeleniu

Mieszkańcy gminy Gniew mogą ostatnio obserwować zmiany zachodzące wokół jeziora w Jeleniu. Całkowicie zmienia się tam krajobraz, zniknęły już topole, a obecnie trwa porządkowanie terenu. Prace związane są z mającym powstać w tym miejscu centrum turystycznym.

Spotkanie w sprawie pracy (21 czerwca, czwartek)

Uwaga, wszystkich mieszkańców zainteresowanych podjęciem zatrudnienia przez firmę Adecco w Kwidzynie (pracodawca zapewnia transport) zapraszamy jutro tj. w czwartek, 21 czerwca, na spotkanie organizacyjne w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew (sala ślubów) w godz. 11:00-15:30. Pracodawca zachęca do przekazywania wiadomości rodzinie i znajomym.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. Szczegóły w załączniku.

Drogi w Yombo

Spółka Inwest-Kom wyremontowała w ostatnim czasie kolejny odcinek drogi gminnej w Półwsi, od drogi krajowej 91 do Strugi Młyńskiej. Prace drogowe polegały na wyłożeniu nawierzchni drogi płytami Yombo. Tą samą techniką naprawiana jest ulica Kremskiego w Gniewie, do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. W następnej kolejności płytami wyłożony zostanie także jeden z odcinków ulicy Jana Pawła II.

Świetlica w Rakowcu w nowej odsłonie

Na murze świetlicy wiejskiej w Rakowcu pojawił się nowy element. W ostatnich dniach namalowane na nim zostało logo wsi. - Bez narzekania a ciężką pracą w zespole pokazujemy po raz kolejny, że razem możemy więcej. Serdecznie dziękuję Nieformalnej Grupy Miłośników Wsi Rakowiec w składzie Bożena i Adam Jurczyk oraz Dariusz Baran – dziękuje sołtys wsi Maciej Czarnecki. Niech sołectwo będzie przykładem dla innych wsi, jak dzięki współpracy z mieszkańcami można upiększyć swoje otoczenie. Gratulujemy! Jest pięknie!

Noc Świętojańska Wianki 2018

W sobotę, 23 czerwca, świętujemy najkrótszą noc w roku - Noc Kupały zwaną też Nocą Świętojańską. Jak na tradycję tego święta przystało, będzie możliwość zrobienia i puszczania wianków na Wiśle, dla dzieci specjalne animacje oraz aktywności na wodzie. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie Nocny Turniej Husarski. W imieniu organizatora, spółki Zamek Gniew, serdecznie zapraszamy!

Uwaga na burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Skorpion powrócił?

W środę, 13 czerwca, w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, odbyła się promocja książki Tomasza Hildebrandta „Wymiary mroku”, chyba pierwszego kryminału, którego akcja rozgrywa się na Kociewiu. W powieści wykorzystano postać seryjnego mordercy Skorpiona tj. Pawła Tuchlina, którego zbrodnie wywoływały paraliżujący lęk wśród mieszkanek Pomorza na przełomie lat 70. i 80. Za sprawą tczewskiego autora, środowy wieczór należał do tych mrożących krew w żyłach.

Rozbudowa szkoły

Gołym okiem widoczne są też postępy przy rozbudowie szkoły podstawowej w Gniewie. Na placu budowy rosną już ściany dobudowywanego łącznika, układane są także płyty stropowe na parterze budynku. Wykonawcą inwestycji jest firma Resteks z Tczewa. Zakończenie rozbudowy placówki przewidywane jest na koniec września br.

Pomoc dla rolników

Przekazujemy państwu informację z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pomocy ze środków krajowych dla producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w tym suszy.

Uwaga rolnicy! Można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach w wyniku suszy

Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Gniew występuje do Wojewody Pomorskiego o powołanie Komisji do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku wystąpienia zjawiska suszy. Wobec powyższego, zainteresowani rolnicy, u których wystąpiły szkody spowodowane ujemnymi skutkami suszy, mogą składać wnioski celem oszacowania strat przez Komisję. Druki wniosku można pobrać ze strony internetowej: http://bip.gniew.pl/Article/id,402.html lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie. Zgłoszenia można składać w sekretariacie urzędu, Gminnym Centrum Reagowania oraz Referacie Społecznym. Link do wniosku: http://bip.gniew.pl/Article/id,402.html

Susza - może zabraknąć wody

W związku z przedłużającym się okresem suszy oraz ciągle zwiększającym się poborem wody z wodociągów gminnych, INWEST-KOM jako Zakład Wodociągów i Kanalizacji zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców gminy Gniew o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą z sieci wodociągowej do czasu zmiany sytuacji pogodowej. W szczególności chodzi o zaprzestanie poboru wody do celów innych niż socjalno–bytowe tj. niepodlewanie trawników, terenów rekreacyjnych, terenów upraw rolnych, nienapełnianie oczek wodnych i basenów, niemycie samochodów. Prosimy wszystkich użytkowników o pobór wody tylko do niezbędnych potrzeb bytowych.

Spółka Inwest-Kom zatrudni operatora ciągnika

INWEST-KOM W GNIEWIE SPÓŁKA Z O. O. zatrudni operatora ciągnika rolniczego, wymagane dokumenty: aktualne uprawnienia do wykonywania pracy, tj prawo jazdy kategorii: „T” lub „B + E”; mile widziane doświadczenie zawodowe. Podania o pracę oraz CV należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie firmy Inwest-Kom w Gniewie spółka z o. o. lub na adres mailowy: kontakt@inwest-kom.pl.

Ludzka życzliwość dodaje skrzydeł

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie miała 21 czerwca miejsce przemiła uroczystość – Szkolny Dzień Życzliwości. Zgodnie ze szkolną tradycją uhonorowano grupę 23 uczniów, którzy każdego dnia przekazują pozytywną energię, można na nich polegać, szanują innych, uśmiechają się, są wszędzie tam, gdzie inni potrzebują pomocy.

Projekt "Dziecko najlepsza inwestycja" dobiegł końca. Dziękujemy!

Od listopada 2016 r. w naszej gminie realizowany był projekt "Dziecko najlepsza inwestycja" dofinansowany z Funduszy Europejskich. W ramach projektu w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Gniew, odbył się szereg zajęć rozwijających kompetencje uczniów oraz dydaktyczno-wyrównawczych. Dzisiaj, kiedy projekt dobiegł końca, przyszedł czas na podsumowanie działań i podziękowanie osobom zaangażowanym.

Silny wiatr powalił drzewo na dom w Kuchni

Pracowity wieczór i noc mieli wczoraj strażacy usuwający skutki wichury w całej gminie. W Kuchni potężne drzewo runęło na dach domu. Uszkodzony został dach budynku oraz komin. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Akcja usuwania konaru trwała ponad 6 godzin. Ochotnicy tego dnia brali udział w akcjach usuwania powalonych drzew jeszcze czterokrotnie.

Gniewscy baśkarze zwyciężyli w Pelplinie

10 czerwca odbyła się V edycja Otwartego Turnieju Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, która rozgrywany jest w domu kultury przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 64 graczy i 16 drużyn, którzy rywalizowali w sportowej wersji tradycyjnej karcianej kaszubskiej baśki.

Ogłoszenie o odwołaniu przetargu

Podajemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o odwołaniu przetargu na sprzedaż nieruchomości gruntowej w Jeleniu. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 27 czerwca, o godz. 11.00 w siedzibie OSP w Gniewie odbędzie się XLIX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. W programie między innymi podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gniew za 2017 rok” oraz „Sprawozdania finansowego Gminy Gniew za okres od dnia 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. oraz udzielenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2017 rok.

8. urodziny Misia Maciusia

W przyszłą niedzielę, 1 lipca swoje już ósme urodziny obchodzić będzie Miś Maciuś. Zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 15:00 do Ogrodu Historii przy gniewskiej parafii na wspólne świętowanie. Na każdego, kto w to niedzielne popołudnie odwiedzi to miejsce, czekać będzie wiele różnych wesołych zabaw, wata cukrowa i specjalna fotobudka.

Osiedle, na którym dzieją się dobre rzeczy

W sobotę, 23 czerwca gwarno było na boisku przy ul. Ogrodowej w Gniewie. Wszystko za sprawą Pikniku Piłkarskiego, który odbył się w ramach Programu Działaj Lokalnie. Czy osiedle Marii Konopnickiej, zwyczajowo nazywane przez mieszkańców "Złodziejowo", zyska nowy charakter?

Wakacje!

Dzieci, które wakacyjne dni spędzą w gminie Gniew zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną przygotowaną przez szkoły, organizacje i instytucje kulturalno-sportowe. Życzymy wszystkim mile spędzonych chwil i udanej letniej zabawy! Szczegóły w załączniku.

Harcerki zapraszają

Z okazji piętnastych urodzin 1 Kociewskiej Drużyny Harcerek „Borowianki” zorganizowany zostanie 26 września spotkanie wspominkowe. Na urodzinowego grilla organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich rodziców wraz z dziećmi, byłe harcerki oraz przyjaciół drużyny. Potwierdzenie udziału w spotkaniu do 15 sierpnia u podharcmistrz Kamili Flis (z domu Kolaska).

Kluby sportowe z dotacjami

Miło nam poinformować, że 4 kluby sportowe działające na terenie naszej gminy zdobyły dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację Programu KLUB na rok 2018 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zadań!

Bez NGO-sów ani rusz

Nasze organizacje pozarządowe nie poprzestają na zdobywaniu funduszy zewnętrznych odnotowując kolejne sukcesy. W ostatnim czasie projekty gniewskich aktywistów zostały dofinansowane w ramach środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych przez LGD „Wstęga Kociewia”. Gratulujemy!

Gniewscy ochotnicy, jesteśmy z Was dumni!

W sobotę, 23 czerwca w Wielkim Garcu odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze dla najlepszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu Tczewskiego. Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach, tj. sztafecie pożarniczej oraz rozwinięciu bojowym. W tegorocznych zawodach, ukończywszy bieg sztafetowy w czasie 68,72 sekund i rozwinięcie bojowe w 27,02 sekund, nie miała sobie równych jednostka OSP Gniew. Tym samym nasi strażacy będą reprezentować powiat tczewski w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych. Gniewscy ochotnicy, jesteśmy z Was dumni!

Wskaż miejsce artystom

Plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego rozpocznie się w tym roku 4 lipca. Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy tradycyjnie już malować będą na płótnach i grafikach urokliwie uliczki Gniewu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gniewian, prof. Aleksandra Simińska, opiekunka pleneru, zachęca do wskazywania miejsc wartych uwiecznienia.

Dziękujemy za każdy oddany głos w akcji "Podwórko Talentów NIVEA"!

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Gniew i nie tylko, za ogromne zaangażowanie w promocję akcji oraz codzienne głosowanie na Gniew w konkursie "Podwórko Talentów NIVEA"! Gniew zajął 14 miejsce na 243 zgłoszone lokalizacje w kategorii miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Ten wynik daje nadzieję na to, że w kolejnej edycji, nasza mobilizacja będzie jeszcze większa i wtedy uda nam się zająć miejsce w grupie zwycięzców! Jeszcze raz, dziękujemy!

Działają lokalnie

W środę, 20 czerwca w klubie Warsztatowa Cafe w Tczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów o realizacji projektów dofinansowanych w ramach konkursu Działaj Lokalnie X 2018. Wśród beneficjentów znalazły się także organizacje z terenu gminy Gniew. Spotkanie to było jednocześnie okazją do świętowania miliona złotych wydanych na dotacje!

Rewitalizacja pełną parą

Gniewski rynek zamienił się już na dobre w plac budowy. Prace rewitalizacyjne idą pełną parą, a wraz z nimi pojawiają się coraz to nowe utrudnienia w komunikacji pieszo-jezdnej, związane ze zmieniającym się każdego dnia otoczeniem. W związku z tym mieszkańcy i turyści powinni zachować szczególną ostrożność poruszając się po starówce. Uważać też powinni interesanci Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Obecnie najlepiej do magistratu dojść od strony południowej rynku.

Zawiadomienie GDOŚ

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zawiadamia o postępowaniu odwoławczym w sprawie przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz – Pelplin – Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz – Pelplin".

Rozkład jazdy

Powiślańska Komunikacja Samochodowa sp. z.o.o. w Kwidzynie zaktualizowała rozkład jazdy.

Turniej rycerski już w sobotę

Już w najbliższą sobotę, 30 czerwca na zamku w Gniewie odbędzie się XXVII Turniej Rycerski Króla Jana III. Tego dnia na wszystkich, którzy odwiedzą Gniew czekać będzie szereg konnych atrakcji. Nocą natomiast zapraszamy na Turniej Złotej Róży, czyli finałowe pojedynki "Rycerzy Gniewu" w niepowtarzalnej oprawie ognia, światła i dźwięku.

Nie daj się zaskoczyć rakowi

Na Pomorzu trwa kampania "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób kolonoskopię". W ramach akcji odbywają się spotkania profilaktyczne z ekspertami i osobami chorymi onkologicznie. Ich celem jest zwrócenie uwagi na konieczność badań przesiewowych. W niedzielę 24 czerwca takie spotkanie miało miejsce też w Gniewie.

Tydzień wiedzy o osobach głuchoniewidomych

Prezentujemy Państwu komunikat w związku obchodzonym właśnie Tygodniem wiedzy o osobach głuchoniewidomych. Zachęcamy do lektury i przyjrzenia się czym jest  Alfabet Lorma.

Kolejny wniosek złożony

Gminie Gniew udało się w ostatnich miesiącach pozyskać 300 tys. zł z programu Maluch + na dostosowanie pomieszczeń na potrzeby żłobka. Teraz samorząd stara się o kolejne środki tym razem na wynagrodzenia opiekunów oraz wyposażenie placówki.

Sprawdź bezpieczeńswo swoich dzieci

W celu zwiększenia stopnia bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży na obszarze województwa pomorskiego, na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, ukazała się aktualna baza zgłoszonego wypoczynku. Wykorzystując bazę można szczegółowo określić istotne parametry niezbędne do zwiększenia stopnia bezpieczeństwa uczestników wypoczynku w czasie wystąpienia nagłego zagrożenia ich życia i zdrowia. Wojewoda Pomorski zwraca się z prośbą do kierowników wszystkich jednostek organizacyjnych, służb i straży o ścisłą współpracę między sobą oraz z organizatorami wypoczynku w zakresie wymiany odpowiednich danych kontaktowych oraz zapewnienia przepływu stosownych informacji.

Absolutorium dla burmistrz

Podczas sesji Rady Miejskiej w Gniewie, 27 czerwca, radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem wykonania budżetu gminy Gniew za rok 2017. Radni udzielili też absolutorium burmistrz Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej.   

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.