Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wykrywanie nieszczelności na sieci gazowej

Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku informuje, że w dniach 9-11 października na terenie m.in. gminy Gniew przeprowadzona będzie akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018”. Działania mają na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

III Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

W sobotę 1 września rozegrano III Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba miłośników sportu, prawie 60 osób. Były to dzieci, młodzież, rodzice oraz dziadkowie, czyli sympatycy UKS Olimpii Gniew.  

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

W sobotę, 1 września na wodach Jeziora Rakowieckiego odbyła się czwarta edycja zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Tym razem rozegrano je w dyscyplinie spławikowej. Pogoda na szczęście dopisała i do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników.

Piątek z teatrem i narodowym czytaniem

W piątek, 7 września, zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Na Placu Grunwaldzkim o godz. 17:30 wystąpi grupa teatralna Teatru 3.5. Przed nami charyzmatyczne widowisko łączące dźwięk, ruch i obraz. Po wystąpieniu teatru ulicznego odbędzie się wspólne czytanie powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Zapraszamy.  

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Dzisiaj w szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie po dwumiesięcznej przerwie w nauce wracają do szkolnych ławek, by ponownie rozpocząć swoją przygodę z edukacją. Również nauczyciele i dyrektorzy, którzy choć wakacje mieli trochę krótsze, bo przygotowywali placówki do nowego roku szkolnego, mamy nadzieję, wracają wypoczęci i gotowi do wytężonej pracy z dziećmi i młodzieżą.

U Raka i Owcy w Rakowcu

W niedzielne popołudnie, 2 września w Rakowcu odbył się Festyn Raka i Owcy. W tym dniu na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami, degustacje zupy rakowej i pieczeni z baraniny, koncerty zespołów Drossel i Solus oraz niezwykły wernisaż pn. "Rakowiec Wczoraj i Dziś". Wspólnej zabawie nie było końca.

Gniewski teren inwestycyjny na medal?

Gmina Gniew bierze udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2018, którego celem jest promocja dobrze przygotowanych dla klienta terenów pod inwestycje produkcyjne. Zgłoszony do konkursu teren inwestycyjny „Rafineria” zakwalifikowany został już do drugiego etapu, zyskując aprobatę komisji konkursowej, która pod koniec lipca przeprowadziła audyt konkursowy, zapoznając się z prezentacją terenu przez gniewskich urzędników.

 • Grunt na medal
 • Grunt na medal
 • Grunt na medal

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok”, które rozpoczną się 6 września i potrwają do 21września 2018 r. Szczegóły w załączniku.

Wystaw graty z chaty

Niedługo kolejna akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych, podczas której z naszych domów pozbyć się możemy niepotrzebnych rzeczy, mebli i innych przedmiotów, których nie wyrzucimy w zwykłym boksie śmietnikowym. W mieście nasze graty z chaty wystawić będziemy mogli w sobotę, 22 września, a na terenach wiejskich tydzień później, 29 września, zgłaszając to wcześniej do sołtysa lub gniewskiego urzędu. Szczegóły poniżej.

Wrześniowe targowisko w Tczewie

Najbliższa okazja do handlu pod gołym niebem i bez żadnych opłat już 8 września na Starym Mieście w Tczewie. Od kilku tygodni w Fabryce Sztuk trwa przyjmowanie zgłoszeń od wystawców, którymi mogą być dzieci i osoby dorosłe, nieprowadzące działalności gospodarczej. Wyjątek od tej reguły dotyczy przedsiębiorców i stowarzyszenia, które oferują tzw. małą gastronomię.

Keramzyt nadal bez porażki, Mewa przegrywa, Sobieski z wygraną

Bardzo dużo dzieje się w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, w których uczestniczą przedstawiciele naszej gminy. Występujący w Lidze Okręgowej, Keramzyt Szprudowo w niedzielę zremisował z Czarnymi Przemysław i jest jedną z czterech ekip, które pozostają bez porażki w obecnym sezonie. Dobre wrażenie zostawiają po sobie piłkarze Mewy, którzy dzielnie walczą o punkty w Klasie A. W sobotnie popołudnie postawili się czołowej drużynie rozgrywek – Relaxowi Ryjewo. Punkty „uciekły” w samej końcówce meczu. Drugi mecz z rzędu wygrali piłkarze Sobieskiego, którzy tym razem zostawili w pokonanym polu OTS Osiek.

Kapliczka w Piasecznie odzyskała blask

Spółka Inwest-Kom ukończyła remont kapliczki w Piasecznie. Przeprowadzono kompleksowe prace: od konstrukcji po wykończenie obiektu. Tynki zostały skute, ściany kapliczki zaś przemurowane i wzmocnione ścięgnami stalowymi. Prowadzone też były prace tynkarskie i malarskie. Rzeźba z piaseckiej Bożej męki również została odnowiona. Co ciekawe podczas prac udało się odnaleźć dłonie figurki Jezusa, które zaginęły na ponad 70 lat.  

Dzień Ziemniaka w Lubaniu

5 września o godz. 10.00 w Lubaniu odbędzie się Dzień Ziemniaka. W programie m.in. prezentacja 43 odmian ziemniaka na poletkach demonstracyjnych. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły w załączniku.

Znaleziono okulary

W ubiegłym tygodniu na terenie gniewskiego magistratu znaleziono okulary korekcyjne. Właściciela prosimy o kontakt w godzinach pracy urzędu pod nr tel. 58 530 79 19 lub przez fanpage Gniew-miasto z charakterem.

Sportowy talent - bezpłatne zajęcia karate w Gniewie

Dzieci z klas 1-3 i 4-6 serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia karate, w ofercie których jest też bezpłatny pobyt w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo-Stara WIeś". Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie w poniedziałki o godz. 17.00 i w piątki o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

Komunikat Komisarzy Wyborczych w Gdańsku I i w Gdańsku II

Komisarze Wyborczy w Gdańsku I i w Gdańsku II informują, że w najbliższy czwartek, 6 września 2018 r. o godz. 15:45 upływa termin zgłaszania przez pełnomocników komitetów wyborczych kandydatów do terytorialnych komisji wyborczych (wojewódzkiej, powiatowych, miejskich i gminnych). Szczegóły w załączniku.

Bociany odleciały

Tegoroczny sezon w gnieździe gniewskich bocianów dobiegł końca. Cała czwórka młodych ptaków wyruszyła już w swoją pierwszą długą podróż i jest w drodze do Afryki. 16 sierpnia po raz ostatni w tym roku jeden z dorosłych bocianów był widoczny w gnieździe. Najbliższe dwa miesiące będą dla bocianów niezwykle trudne, ponieważ podróż przez dwa kontynenty do łatwych nie należy.

Pozaszkolne zajęcia w Opaleniu

Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach pozaszkolnych, organizowanych w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. Więcej informacji i zapisy do poniedziałku, 10 września u pani Barbary Rajkowskiej.

Poczuj swoje ciało - oczyść swój umysł

W hali sportowej w Gniewie ruszają nowatorskie zajęcia wzmacniająco-relaksacyjne, przede wszystkim dla kobiet, ale nie tylko. W ofercie zajęć: elementy karate-samoobrony, trening izometryczny, harmonia ciała, odprężenie umysłu, pokonanie stresu i wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenie o konsultacjach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok”. Konsultacje potrwają od 6 do 21 września. Szczegóły w załącznikach.

Gra młodzież

Początek września to co roku czas, kiedy do rozgrywek wraca większość grup juniorskich. Tak też było i w tym sezonie. Do zespołów Juniora B Sobieskiego i Junior D2 Keramzytu, które sezon zaczęły już w sierpniu, dołączyły dwie, gniewskie drużyny w rozgrywkach Junior C1 – Mewa i Sobieski. Inauguracja dla obu ekip nie wypadła zbyt okazale.

Orkiestra zagra ABBĘ i Michela Jacksona

Ciekawe wydarzenie czeka w czwartek, 13 września na miłośników muzyki. W Gniewie wystąpi Orkiestra Towarzystwa Muzycznego w Śremie z repertuarem, w którym znajda się np.: tematy muzyczne z filmów Gladiator, Indiana Jones czy James Bond. Nie zabraknie też orkiestrowych wykonań Bonny M, ABBY czy Michela Jacksona. Najpierw zespół o godz. 16.00 przejdzie ulicami Gniewu, a następnie o godz.18.00 wystąpi w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Architektura wiary Karola Wojtyły - zanim zapukał do bram seminarium

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny wieczór poezji młodzieńczych Karola Wojtyły na podstawie „Renesansowego Psałterza” zwanego Księga Słowiańską. Muzyczny koncert poezji „Architektura wiary” przybliży świat poetyckich rozmyślań i formowania się przestrzeni duchowej 19-letniego Karola Wojtyły, jednego z najwybitniejszych ludzi w dziejach XXI wieku i świata, zanim zapukał On do bram seminarium. Zapraszamy we wtorek, 11 września do kościoła w Piasecznie na godz. 18.00.

Wystawa Malarstwa Bogdana Barczyka "Dzieci modlące się" w piaseckim muzeum

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie serdecznie zaprasza do oglądania wystawy malarstwa Bogdana Barczyka, która towarzyszy obchodom 50. Rocznicy Papieskiej Koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej. W muzealnej galerii zaprezentowane zostały obrazy z cyklu „Dzieci modlące się”, powstałe na przestrzeni lat 2000-2018. Ekspozycję  będzie można oglądać od 10 do 16 września od godz. 8:00 do 15:00 (w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu pod nr tel. 605955059). Wstęp bezpłatny.

W poszukiwaniu najlepszych możliwości - wsparcie w tworzeniu rozwiązań

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie zaprasza na wydarzenie, poświęcone możliwościom pozyskiwania nowych klientów oraz promocji firmy za granicą. Spotkanie kierowane jest zarówno do sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz początkujących startupów. Przedstawione zostaną konkretne rozwiązania dla branży hotelarskiej, ecommerce, sklepów internetowych, eksporterów produktów/usług, firm szukających nowych możliwości pozyskiwania klientów za pomocą internetu.

Ważne dla właścicieli i zarządców lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

Podajemy do publicznej wiadomości pismo Wojewody Pomorskiego z dnia 28 sierpnia 2018 r. dotyczące sprawowania właściwego nadzoru nad gospodarką leśną, w tym kwestiami związanymi z realizacją przez właścicieli i zarządców lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej, celem zapoznania i dalszej realizacji zgodnie z jego treścią. Dokument dostępny w załączniku.

Chcemy czystego powietrza

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku prowadzi cykl spotkań dotyczących realizacji Krajowego Programu „Czyste Powietrze” na dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Spotkanie w Gniewie odbyło się 5 września w Sali Kameralnej. Ogromne zainteresowanie gniewian pokazało, że problem czystego powietrza nie jest im obojętny.

 • Spotkanie informacyjne
 • Spotkanie informacyjne
 • Spotkanie informacyjne

Tłumy pielgrzymów odwiedziły miejsce cudów

Tłumy wiernych przybyły w minioną niedzielę, 9 września do Piaseczna, by wziąć udział w dorocznym Wielkim Odpuście Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tegoroczne uroczystości mają jednak szczególny charakter. Dokładnie pół wieku temu, 8 września 1968 r., obrzędu koronacji drewnianej figury Madonny z Dzieciątkiem dokonał ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła.

Konsultacje zakończone

Przedstawiamy państwu protokół z konsultacji projektu statutu Gminnej Rady ds. Seniorów w Gniewie. Konsultacje zostały przeprowadzone zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Gry i zabawy z piłką na Orliku

W niedzielę, 9 września w Gniewie odbył się 10. jubileuszowy Dzień Orlika. Spotkanie to było okazją do podsumowania działań na gniewskim Orliku, ale i spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Oczywiście w iście sportowej atmosferze.

Oktawa odpustu - dzień modlitw niewiast, nauczycieli i wychowawców

Dzisiaj drugi dzień oktawy odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Do wspólnej modlitwy w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie zapraszamy niewiasty, nauczycieli i wychowawców. W środę, 12 września przed południem obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Chorych, z udzieleniem chorym błogosławieństwa, a po południu modlitwa odprawiona zostanie za Członków Żywego Różańca i Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Rewitalizacja Starego Miasta - utrudnienia przed urzędem miasta

Trwają prace rewitalizacyjne w Gniewie. Roboty związane z wymianą nawierzchni rozpoczęły się dziś pod arkadami urzędu miasta w Gniewie, w związku z czym utrudnione jest wejście do budynku magistratu. Plac ten, podobnie jak deptak pod lebami, będzie wyłożony granitowymi płytami.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia  21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r. poz. 121 z późń. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 11 września zarządzeniem nr 102/18 zatwierdzono wykazy nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym i bezprzetargowym.

Szprudowo pożegnało lato

W pierwszych dniach września w Szprudowie odbył się "Piknik rodzinny". Podczas tego wydarzenia, oprócz ogniska odbył się turniej piłki siatkowej zorganizowanej przez Marcina Smoczyńskiego.

Tylko Mewa z punktem…

To była trudna kolejka dla drużyn z naszej gminy. W Klasie Okręgowej, Keramzyt mierzył się z silnym kadrowo Sokołem Zblewo, który tym razem okazał się zbyt mocny dla Szprudowian. Ligę niżej, gniewska Mewa podejmowała Wisłę Korzeniewo, która ubiegły sezon zakończyła na 7. miejscu w tabeli. Oba zespoły potrzebowały zwycięstwa, ale pojedynek zakończyły podziałem punktów. Trudnym przeciwnikiem okazali się także piłkarze Czarnych Straszewo, którzy nie dali szans graczom Sobieskiego.

Oktawa odpustu - dzień modlitw za Ojczyznę

Dzisiaj trzecie dzień oktawy odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Zapraszamy do kościoła pw. Narodzenia NMP w Piasecznie na Diecezjalny Dzień Chorych, z udzieleniem chorym błogosławieństwa (godz. 16.00), a po południu modlitwa odprawiona zostanie za Członków Żywego Różańca i Czcicieli Miłosierdzia Bożego. W czwartek, 13 września wierni modlić się będą za Ojczyznę oraz w intencji kapłanów i powołanych.

Kino w Gniewie

Dzięki współpracy gniewskiej parafii z zamkiem już w poniedziałek, 24 września, będziemy mogli obejrzeć pierwszy film w ramach  Klubu Filmowego w Gniewie: „Podróż na sto stóp”  z Helen Mirren. Jako kolejny wyświetlony zostanie nominowany do Oscara „Twój Vincent” . Gośćmi tego seansu będą realizatorzy filmu. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Działkowe święto plonów

Działkowcy, zrzeszeni w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na terenie naszego miasta, są najbardziej liczną organizacją w gminie Gniew. Od wielu lat gospodarują obszarem, który stał się już, szczególnie dla seniorów, miejscem wytchnienia, zdrowego wypoczynku i obcowania z naturą. 7 września działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marysieńka” obchodzili swoje święto. Dzień Działkowca był dobrą okazją do podsumowania działkowego sezonu i wyróżnienia zasłużonych ogrodników.

Komunikaty miejskiej komisji wyborczej

Przedstawiamy państwu komunikaty Miejskiej Komisji Wyborczej w Gniewie w sprawie przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na radnych do rady miejskiej i kandydatów na burmistrza oraz dotyczące składu komisji.

Jarmark Cysterski w ten weekend w Pelplinie

W trzeci weekend września, w dniach 14– 16 września 2018 r., na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego w Pelplinie, odbędzie się XVIII Jarmark Cysterski. To cykliczne wydarzenie w swej formie i treści nawiązuje do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych – głównie patronalnych.

Narada sportowa w Tczewie

Corocznie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszają rozgrywki w ramach współzawodnictwa sportowego szkół. W naszym powiecie Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie zorganizowało naradę organizacyjną z lokalnymi organizatorami imprez sportowych z  Tczewa, Pelplina, Gniewu, Subków i Morzeszczyna oraz nauczycielami WF wszystkich szkół powiatu. Spotkanie odbyło się w 11 września.

Ćwiczenia strażackie

W najbliższą sobotę, 15 września, około godz. 9.00 rozpoczną się w Małych Jaźwiskach (leśnictwo Opalenie) ćwiczenia strażackie. W akcji wezmą udział jednostki PSP Tczew oraz ochotnicze straże pożarne z gmin Tczew, Pelplin oraz Morzeszczyn. Gminę Gniew reprezentować natomiast będzie podczas ćwiczeń 9 jednostek. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Oktawa odpustu - dzień modlitw za Ojczyznę

Czwarty dzień oktawy odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie dedykowany jest Ojczyźnie i modlitwom za nią. Po południu natomiast modlitwy doprawione zostaną w intencji kapłanów i powołanych. W piątek, 14 września modlić będziemy się za rodziny i mężczyzn.

Gra młodzież

Pełne bramek były spotkania zespołów młodzieżowych, reprezentujących kluby z naszej gminy. W miniony weekend zagrały tylko trzy, z czterech zespołów juniorskich, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych. Działo się tak, gdyż zespół Junior C1 (rocznik 2004) Mewy Gniew w 2. kolejce pauzował.

Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe na terenie swojej gminy

Na wniosek pana Artura Brylikowskiego działającego na rzecz spółek Grass Roots Lobbing oraz Cannabis House publikujemy ogłoszenie dotyczące upraw konopi włóknistych. Szczegóły w załączniku.

Utrudnienie w urzędzie

Ze względu na prowadzone na terenie Starego Miasta w Gniewie prace rewitalizacyjne, w czwartek, 13 września od godz. 15.00 do 15.30 nie będzie można wejść do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wejściem głównym. Interesantów zachęcamy do skorzystania z wejścia do budynku od  drugiej strony, od podwórka. Za utrudnienia przepraszamy.

Aerobik w Opaleniu

Od kilkunastu lat w Domu Kultury w Opaleniu odbywają się zajęcia aerobiku dla Pań. W zajęciach obecnie bierze udział 14 dziewcząt. W większej lub mniejszej grupie spotykają się trzy razy w tygodniu, aby zrobić coś dla siebie. Były już zumba, siłownia, stepy, maty, hantle, zajęcia prowadzone przez instruktorów. Rodzaj ćwiczeń Panie ustalają same, ale nie ograniczają się tylko ćwiczeń w pomieszczeniu. Pewnego razu, wykorzystując piękną pogodę uczestniczki zajęć postanowiły rozpocząć powakacyjne zajęcia aerobiku wyjściem w teren, uprawiając Nordic Walking.

Poezja Karola Wojtyły rozbrzmiała w piaseckim kościele

We wtorek, 11 września w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie odbył się słowno-muzyczny koncert pt. „Architektura wiary Karola Wojtyły, nim zapukał do bram seminarium”. Wieczorne spotkanie z poezją Świętego Jana Pawła II uświetniło tegoroczne obchody 50 rocznicy papieskiej koronacji figury Matki Bożej piaseckiej. Interpretacji tekstów podjął się aktor warszawskiego Teatru Rampa Maciej Gąsiorek. Akompaniował mu koncertmistrz organowy Paweł Listwon.

Oktawa odpustu - ostatnie dni modlitwy

Piątego dnia oktawy odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie modlimy się za rodziny, mężczyzn i ojców. W sobotę, 15 września modlitwom powierzone będą dzieci. O 9.30 zapraszamy na mszę świętą, po której odbędzie się festyn na piaseckim "Orliku". W sobotnie popołudnie natomiast zapraszamy na Dzień Młodzieży "Żyj według Ducha". W niedzielę, 16 września zapraszamy na ostatni dzień oktawy odpustowej. Przy studzience o godz. 10.30 odprawiona zostanie dożynkowa msza święta, podczas której podziękujemy za tegoroczne plony.

 • Program oktawy odpustowej
 • Dzień Młodzieży w Piasecznie

Śremska orkiestra zagrała w Gniewie

W czwartek, 13 września, członkowie Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego ze Śremu przeszli ulicami Gniewu we wspaniałym muzycznym pochodzie. Artyści wystąpili też na rynku, wzięli udział we mszy świętej i dali koncert w kościele św. Mikołaja. Gniewska publiczność podziękowała im za to gromkimi brawami. Kto nie miał okazji zobaczyć i posłuchać tych wspaniałych muzyków, ma jeszcze szansę. Orkiestra uświetni bowiem jeszcze niedzielną mszę świętą w Gniewie o godz. 12.30. Zapraszamy!

Poszukiwany właściciel psa

W Brodach Pomorskich funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa. Osoby, które znają właściciela czworonoga bądź byłyby chętne, by przygarnąć psiaka, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Kino na zamku w Gniewie

Klub Filmowy w Gniewie zaprasza do kina na zamku w Gniewie. Pierwszy seans już w poniedziałek, 24 września o godz. 19.00. Tego wieczora zobaczyć będzie można film pt. "Podróż na sto stóp". Wstęp wolny! Organizatorami flimowego wieczoru są Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie oraz Spółka Zamek Gniew. Kolejny seans "Twój Vincent" zaplanowany jest na 11 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

Akademia Piłkarska Sobieskiego zaprasza

Sport to zdrowie, a więc niema co czekać, czas zapisać swoje pociechy na dodatkowe zajęcia. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych, aby ich dzieci ćwiczyły piłkę nożną, na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono w najbliższą środę, 19 września, o godz.17.00 w Opaleniu.

Czyste powietrze - dofinansowanie

Informujemy, że wnioski o dofinansowanie w konkursie "Czyste powietrze" , będą dostępne na stronie www.wfos.gdansk.pl pod koniec tygodnia. Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do skorzystania z programu i dofinansowania nowych źródeł ciepła. Zadbajmy o czyste powietrze - w trosce o zdrowie, klimat i środowisko.

Część ulic bez wody

Wystąpiła awaria sieci wodociągowej na ul. Wiślanej w Gniewie. Do około godz. 12.00 nie będzie dzisiaj (wtorek) wody na ul. Wiślanej, Rybackiej, Rycerskiej i w Pałacu Marysieńki. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Rewitalizacja - przebudowa ulicy Sobieskiego

W zakresie prac drogowych zakończone zostały już roboty na ul. Brzozowskiego, Piłsudskiego, Wodnej, Zamkowej, Bankowej, Wąskiej od ul. Pod Basztą do ul. Wodnej, na dziedzińcu Urzędu Gminy oraz płycie rynku, za wyjątkiem skwerku, na którym wstrzymano praco. W trakcie realizacji jest ostatnia część ul. Sobieskiego od ul. 27 Stycznia do skrzyżowania prowadzącego na zamek wraz z przebudową ścieżki wzdłuż murów obronnych.

Zamknięte wejście do budynku biblioteki

Informujemy, że tymczasowo zamknięte zostało główne wejście do kamienicy 16/17 od strony ul. Brzozowskiego. Do biblioteki, biura Rady Miejskiej w Gniewie i archiwum gminnego wejść można od strony ul. Zamkowej, przez drewnianą bramę wjazdową. Za utrudnienia przepraszamy!

Budowa drogi do Mikrostyku rozpoczęta

Wykonawca tego zadania, spółka Inwest-Kom, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg, już rozpoczęła prace związane z pierwszym etapem budowy drogi. Inwestycja ruszyła 3 września. Zakończenie prac zaplanowane jest na początek marca przyszłego roku. Budowa drogi wzdłuż muru obronnego pozwoli na bezpośredni dojazd samochodów towarowych do spółki Mikrostyk, rozdzielając tym samym wjazd na Wzgórze Zamkowe, które jako kompleks hotelowo-rekreacyjny, zyska także własną drogę dojazdową.

Zwycięstwa Mewy i Keramzytu, przegrana Sobieskiego

Z kompletem „oczek” minioną kolejkę zakończyły drużyny Keramzytu Szprudowo i Mewy Gniew. Pierwsi pokonali na gniewskim obiekcie rywala z przed roku – Wisłę Tczew. Mewa, z kolei wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Stare Pole – spadkowiczem z V ligi. Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze Sobieskiego, którzy ulegli zespołowi WKS Lignowy Szlacheckie.

Latocha Agropom Gniew vs Jeziorak Iława

Po latach przerwy  ligowa piłka ręczna powraca do Gniewu. W najbliższa niedziele, 23 września, o godz. 15:00 na parkiet wybiegną szczypiorniści II ligowego zespołu Latocha Agropom Gniew.  Na inaugurację podopieczni trenera Mariusza Graczyka podejmą zespół  Jeziorak Iława. Wstęp wolny.

Wniosek w ramach programu Czyste powietrze już dostępny

Od dziś dostępny jest wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Dokument widnieje na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Aby wypełnić wniosek online trzeba zarejestrować się na portalu beneficjenta. Zachęcamy do skorzystania z oferty programu i zdobycia środków na wymianę starych pieców w naszych domach.

Bieg Gniewski 2018

W sobotę, 22 września, odbędzie się piąta edycja Biegu Gniewskiego, który na stałe wpisał się w krajobraz pomorskiego biegania. Bieg Gniewski cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością wśród wielu pomorskich biegaczy. Organizatorzy przygotują dla wszystkich piękne medale, bogate pakiety startowe i pyszne przekąski na mecie. Również dla najmłodszych nie zabraknie ciekawych atrakcji, a to wszystko w samo południe na terenie wspaniałego dziedzińca zamku w Gniewie.

Informacja dla hodowców drobiu

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa. Szczegóły w załącznikach.

Gniewinki

We wtorek 25 września Gniew obchodzić będzie  721 Rocznicę Nadania Praw Miejskich. Z tej okazji o godz. 12:00 z ratusza miejskiego zostanie odegrany hejnał Gniewu by zaprosić mieszkańców i sympatyków naszego miasteczka na godz. 18.00 na uroczystą mszę świętą w intencji mieszkańców ziemi gniewskiej. 

Obwieszczenie Burmistrza ws. obwodów głosowania

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie w sprawie obwodów głosowania w wyborach do organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na 21 października tego roku. Szczegóły w załączniku.
 

Zaadaptuj klasę dla króla

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie ogłasza projekt remontu szkoły pt: „Zaadaptuj klasę dla króla” . Adresatami projektu są podmioty, które mają chęci i możliwości w realizacji wielkiego remontu placówki.

Wieści z SP 2

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie. Uczniowie m.in. odwiedzili Muzeum Kapsla i Butelek, bawili się Blue Botem i tworzyli prace plastyczne.

Komunikat Komisarzy Wyborczych w Gdańsku I i II

Publikujemy komunikat Komisarzy Wyborczych w Gdańsku o sposobie zgłaszania przez komitety wyborcze kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz obwodowych komisji wyborczych ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 26 września o godz. 11.00 w siedzibie OSP w Gniewie odbędzie się 51 sesję Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z głównych tematów będzie prognoza kształtowania budżetu gminy Gniew na 2019 r. – analiza wniosków do budżetu. Szczegóły w załączniku.

Z życia SP nr 1 w Gniewie

Mija trzeci tydzień nauki szkolnej. W szkole podstawowej nr 1 w Gniewie uczniowie w każdy piątek na długich przerwach bawią się przy muzyce, pozytywnie nastrajając się do pracy na lekcjach. 15 września jednak z klas obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki - wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły.

Kandydaci na radnych

Przedstawiamy państwu listy kandydatów do Rady Miejskiej w Gniewie oraz informacje o okręgach wyborczych. Przypominamy, że wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Gra młodzież

Trwają rozgrywki ligowe zespołów młodzieżowych z naszej gminy. Dobrą formę prezentują zawodnicy zespołu Junior B1 (rocznik 2002/2003) Sobieskiego Gniew. W ostatniej kolejce pokonali w stosunku 4:2 Mady Ostaszewo. Po czterech spotkaniach, podopieczni Mateusza Watkowskiego, mają na koncie 9 punktów i zajmują 3. lokatę w tabeli.

Komunikat Komisarzy Wyborczych w Gdańsku

Przedstawiamy Państwu  komunikat o sposobie zgłaszania przez komitety wyborcze kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz obwodowych komisji wyborczych ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju. Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. 

Niski stan wód

Wodowskazy w Korzeniewie wskazały dziś zaledwie 162 cm. Niski poziom wody na Wiśle sprawił, że pojawiły się łachy. Ostrzegamy, łacha to piaszczyste miejsce powstałe z materiału naniesionego przez rzekę, głównie piasku, nieutrwalonego i niezagęszczonego. Stąpając po takim terenie nigdy nie wiemy, w którym momencie człowiek zacznie zapadać się w piasku. Niewinnie wyglądająca piaszczysta łacha to bardzo niebezpieczna ruchoma pułapka. Człowiek zapada się w piasku z każdym kolejnym krokiem. Pod warstwą piasku jest gęste błoto, i to ono działa jak kleszcze. 

Tragowisko miejskie znów na placu

Do Gniewu przyjechało wesołe miasteczko. Maszyny rozstawione zostały tradycyjnie na terenie zielonym przy ul. 27 Stycznia. Wcześniej, w miejsce to, z uwagi na prace rewitalizacyjne na gniewskim rynku, przeniesione zostało targowisko miejskie, organizowane do tej pory na placu. Teraz, jako że teren zajmują karuzele, w najbliższych tygodniach targowisko miejskie znów odbędzie się na placu Grunwaldzkim.

Dobrych szyldów coraz więcej

Spacerując po Gniewie można zauważyć coraz więcej szyldów, które dzięki swojej formie i precyzji wykonania, stanowią dziś element zdobniczy gniewskiej starówki. Niejednokrotnie poruszano temat współczesnych reklam na elewacjach budynków, niepasujących do staromiejskiego klimatu. I choć ta sytuacja nie jest może jeszcze w stu procentach satysfakcjonująca, mamy ulicę, która może się poszczycić reklamami na elewacjach kamienic, bo te już nie szpecą, a wręcz przeciwnie, dodają jej uroku. Brawa dla mieszkańców i przedsiębiorców ulicy Jakusz Gostomskiego!

W Gniewie powstaje pierwszy żłobek

Rozpoczęły się już prace budowlane, związane z przystosowaniem pomieszczeń w budynku Sali gimnastycznej, należącej do szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. Wszystko po to, by w właśnie w tym miejscu stworzyć pierwszy w Gniewie żłobek miejski, na który Gmina Gniew zdobyła dofinansowanie w wysokości 306 000 złotych z programu rządowego Maluch +. Miejsce opieki dla najmłodszych buduje wyłoniona w drodze przetargu spółka Inwest-Kom.

Nowa wystawa na rynku w Gniewie

Na placu Grunwaldzkim stanęła wystawa plenerowa pt. „Historia i życie ks. Janusza St. Pasierba”. Ekspozycja powstała z inicjatywy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Na wniosek szkoły, Rada Powiatu Tczewskiego przyjęła rezolucję, by 2018 był rokiem księdza Janusza Stanisława Pasierba. Wystawa przedstawia księdza Pasierba jako mieszkańca Tczewa i Pelplina. Plansze przybliżają jego twórczość, działalność, a także inicjatywy szkoły, które dotyczą patrona szkoły – spotkania, konkursy literackie czy szlak turystyczny w oparciu o życiorys duchownego. Wystawa towarzyszyć będzie obchodom 721 Rocznicy Nadania Praw Miejskich Gniewowi, którą obchodzić będziemy we wtorek, 25 września.

Dożynki – wieńce dla Niepodległej

Tegoroczne święto plonów, przypadło na niedzielę, 16 września. W Piasecznie, w miejscu maryjnych objawień, spotkali się sołtysi, członkinie kół gospodyń wiejskich, rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i wszyscy inni związani z uprawą ziemi.

 • Dożynki – wieńce dla Niepodległej
 • Dożynki – wieńce dla Niepodległej
 • Dożynki – wieńce dla Niepodległej

Utrudnienia na drodze

W związku z trwającymi pracami polegającymi na remoncie drogi gminnej nr 228040G, w dniach 24-26 września (poniedziałek- środa) w godz. 7-15.00 zamknięta będzie droga na odcinku Kolonia Ostrowicka - Dąbrówka. Proponowany dojazd do miejscowości Dąbrówka: przez Półwieś, drogą gminną nr 228044G. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i informuje, że postara się aby trwały one jak najkrócej.

Uwaga na silny wiatr i burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i burzami.

„Poczuj swoje ciało - oczyść swój umysł” – zajęcia odwołane

W hali sportowej w Gniewie miały dzisiaj o godz. 19.30 odbyć się zajęcia wzmacniająco-relaksacyjne. Niestety tym razem ćwiczenia nie odbędą się. Organizatorzy zapraszają za tydzień.

Próbny alarm

W piątek, 21 września, ok godz. 10.00 w Przedszkolu Miejskim w Gniewie przeprowadzona została próbna ewakuacja przeciwpożarowa, w której wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci oraz cały personel placówki.

Masz pomysł – aplikuj

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION wraz z Partnerami biznesowymi Funduszu Inicjowania Rozwoju tj. POLPHARMA S.A. oraz LPP z radością informuje o uruchomieniu IV edycji Konkursu Grantowego. Najlepsze projekty międzysektorowe mogą zdobyć dofinansowanie swojego pomysłu w wysokości nawet 25 tysięcy złotych, wsparcie w przygotowaniu profesjonalnej kampanii crowdfundingowej oraz udział w warsztatach.

Kociewskie Forum Turystyki w Gniewie

Wielkimi krokami zbliża się Kociewskie Forum Turystyki Wiejskiej, które odbędzie się w Zamku Gniewie w czwartek, 27 września. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu osoby związane z branżą turystyczną. Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Bieg Gniewski 2018 – poznaj wyniki

W sobotę, 22 września, odbyła się piąta edycja Biegu Gniewskiego. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całego kraju. Jako pierwszy odcinek 10 km pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza. Wśród pań najszybsza okazała się natomiast Dominika Nowakowska z Kiełpina.

Informacje wyborcze

Przedstawiamy Państwu informacje nadesłane przez Komisarza Wyborczego w Gdańsku. Wiadomości dotyczą dodatkowych zgłoszeń kandydatów do komisji wyborczych.

Dzień przedszkolaka w przedszkolu w Jeleniu

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień  Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

 • Dzień przedszkolaka w przedszkolu w Jeleniu
 • Dzień przedszkolaka w przedszkolu w Jeleniu
 • Dzień przedszkolaka w przedszkolu w Jeleniu

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Uroczystości ku czci pomordowanych Kociewiaków

W niedzielę, 23 września, odbyło się uroczyste oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej w 79 rocznicę mordu na Kociewiakach w Lesie Szpęgawskim. 1 Kociewską Drużynę Harcerek „Borowianki”, reprezentowały druhny: Wiktoria Kleina, Zuzanna Kleina, Magdalena Talecka.

Keramzyt ponownie wygrywa, porażki Mewy i Sobieskiego

Imponująco w V lidze radzi sobie Keramzyt Szprudowo. W sobotę, podopieczni trenera Rutkowskiego, pewnie pokonali rezerwy Powiśla Dzierzgoń i po siedmiu spotkaniach legitymują się bilansem czterech zwycięstw, dwóch remisów i porażki. Trochę trudniej odnaleźć się w nowej lidze gniewskiej Mewie, która w pojedynku z liderem – Madami Ostaszewo, zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Czwarty mecz w rozgrywkach Klasy B zanotowali piłkarze Sobieskiego. Tym razem pokonało ich KP Wandowo.

Gniewscy karciarze zwyciężają w Sztumie

V Otwarty Turniej Baśki z okazji Dni Ziemi Sztumskiej rozgrywano w salach Sztumskiego Centrum Kultury. Zawody odbyły się staraniem SCK oraz klubu sportowego Zantyr. Rywalizowano indywidualnie, w parach i drużynowo. Miło nam poinformować, że gniewianie wygrali drużynowo, w parach i zajęli bardzo wysokie miejsca indywidualnie.

Sobieski meet

W imieniu Klubu Sportowego Sobieski Gniew serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z klas 0-5 na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w zespole szkół w Opaleniu 27 września o godz. 17.00.

Powiatowe Senioralia

27 i 28 września w Gniewie odbędą się Powiatowe Senioralia. Już jutro o godz. 16.00 seniorzy z Gniewu i spoza naszej gminy wezmą udział w grze miejskiej "Odkryj najmniejsze państwo świata", która przeprowadzona zostanie z Ogrodzie Historii. O godz. 17.00 dla wszystkich odbędzie się ognisko z niespodzianką w ogrodach gniewskiego Domu Pomocy Społecznej. 28 września natomiast odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Gniewskim Uniwersytecie III Wieku.

Wystaw graty z chaty

W miniony weekend akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych odbyła się w mieście, a w najbliższą sobotę, 29 września niepotrzebnych rzeczy, mebli i innych przedmiotów, których nie wyrzucimy w zwykłym boksie śmietnikowym pozbyć się będą mogli mieszkańcy terenów wiejskich. Szczegóły na plakacie.

Silne wiatry

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych prognozowanych dla województwa pomorskiego. Dzisiaj i jutro wystąpić mają silne wiatry, a najsilniej wiać ma w nocy z 26 na 27 września. Prosimy o ostrożność.

Piłka nożna juniorów

Całkiem nieźle w ligach juniorskich poczynają sobie grupy młodzieżowe klubów z naszej gminy. W rozgrywkach Junior B1 (rocznik 2002/2003) zawodnicy Sobieskiego 1:0 pokonali Pomezanię Malbork i z 12 „oczkami” na koncie, zasiedli na fotelu lidera. W ligowej czołówce rozgrywek Junior C1 (rocznik 2004) znajdują się także młodzi piłkarze gniewskiej Mewy, którzy w miniony weekend pokonali w Gniewie Pogoń Prabuty 3:1. Wysoką, 4. lokatę w lidze Junior D2 (rocznik 2007) zajmują młodzi piłkarze Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Grzegorza Połomskiego, w ostatnim meczu pokonali 2:0 Bałtyk Sztutowo.

15 lat kociewskiej działalności

Rozsławiają Kociewie, pielęgnują folklor, gwarę i tradycje naszej Małej Ojczyzny. To dzięki nim wielokrotnie mogliśmy posłuchać kociewskich przyśpiewek, widzieliśmy piękne folklorystyczne występy, którym uroku dodawały wspaniale ubrani muzycy. Mowa o zespole folklorystycznym Błękitna Wstęga, działającym przy Klubie Seniora w Gniewie, który w minioną sobotę, 22 września świętował piętnastą rocznicę swego powstania.

Kino w Gniewie – pierwszy seans za nami

W poniedziałek, 24 września o godz. 19.00 na zamku w Gniewie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Klubu Filmowego, zainicjowanego przez proboszcza gniewskiej parafii ks. Zbigniewa Rutkowskiego. Gniewianie tego wieczoru mogli obejrzeć film „Podróż na sto stóp”.

Wystawa- Dzieci modlące się

Do końca tygodnia w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) można podziwiać dzieła Bogdana Barczyka. Wystawa poświęcona jest modlącym się dzieciom, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Wieści ze szkoły podstawowej nr 1

O postępach uczniów klasy Ia, wyborach do Samorządu Uczniowskiego i lekcji, podczas której dzieci poznają symbole narodowe i szkolne. o tym w poniższej wiadomości.

Oferty pracy w spółce Inwest-Kom

Inwest-Kom sp. z o.o. poszukuje pracowników do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na stanowiska montera sieci wodno-kanalizacyjnej (wymagane wykształcenie zawodowe techniczne, mile widziane doświadczenie zawodowe) oraz pracownika obsługi sieci wodno-kanalizacyjnej (gotowość do przyuczenia zawodu).

Zbigniew Kruszka Przyjacielem Gniewu

We wtorek, 25 września odbyły się obchody 721 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Popołudniowe wydarzenia w gniewskiej bibliotece poprzedziła msza święta w intencji Ziemi Gniewskiej w kościele św. Mikołaja. Tego dnia nadano także tytuł „Przyjaciela Gniewu” nowej osobistości, związanej z miastem. Odznaczenie to przyznano urodzonemu w Gniewie, pisarzowi Zbigniewowi Kruszce.

Owocowe przedszkole

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu   działające przy  Szkole  Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie przygotowały na zajęciach pyszną sałatkę owocową.    

Urzędnik Wyborczy w Gniewie informuje

Urzędnik Wyborczy w Gniewie informuje, że 28 września o godz. 9.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się ponowne losowanie  ds. przeprowadzenia głosowania i ustalenia wyników głosowania w obwodzie. Szczegóły w załączniku.

Seniorzy pierwszymi Honorowymi Obywatelami Republiki Gniewskiej

W czwartek, 27 września seniorzy z Gniewu i Pelplina opanowali Stare Miasto w Gniewie. Spotkanie członków tutejszego i sąsiedniego Uniwersytetu III Wieku związane było ze zorganizowanymi tego dnia Senioraliami Powiatowymi. Były one szczególne, bowiem zainaugurowano na nich grę miejską „Odkryj najmniejsze państwo świata”, nawiązującą do Republiki Gniewskiej.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.