Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Spotkanie dot. Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Burmistrza Miasta i Gminy Gniew zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew. Konsultacje odbędą się 10 września o godz. 14.00 w Miejsko — Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie przy ul. Witosa 9, pok. nr 9.

Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie zaprasza na Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej, które odbędzie się w piątek, 6 września o godz. 17:00 na scenie plenerowej na rynku.

Podczas 8. edycji tego ogólnopolskiego wydarzenia będziemy wspólnie czytać dwie polskie nowele. To znane ze szkolnej ławy tytuły: „Katarynka” Bolesława Prusa oraz „Rozdziobią nas kruki i wrony” Stefana Żeromskiego.

„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia” - napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście, w którym zaprasza, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich.

„Katarynka” Bolesława Prusa to poruszający opis z pozoru zwyczajnej codzienności, która jest jednocześnie materiałem do rozważań, natomiast „Rozdziobią nas kruki i wrony” to przesycone naturalizmem dzieło młodopolskie, które łączy w sobie zarówno cechy pozytywistyczne, jak i elementy z epoki romantyzmu.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają także współorganizatorzy i czytający:
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew
Uniwersytet III Wieku
DKK oraz dzieci i młodzież szkolna

Data publikacji: 2019-09-03 09:59

Spotkanie organizacyjne - nauka gry na instrumentach muzycznych

Ognisko Muzyczne przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gniewie zaprasza wszystkich chętnych do profesjonalnej nauki gry na instrumentach muzycznych.
Spotkanie organizacyjne już dziś – 3 września – o godzinie 17:00 przy ul. Wiślanej 4.

Data publikacji: 2019-09-03 10:08

Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego

W dniach 24-26 września w Oddziale ZUS w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Eksperci niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV) oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), będą udzielać bezpłatnych porad w języku polskim i niemieckim. Porady skierowane są do każdego, kto obecnie lub w przeszłości pracował lub prowadził działalność w Niemczech. Szczegóły w rozwinięciu.

Udział w Międzynarodowych Dniach Poradnictwa Emerytalno-Rentowego to doskonała okazja aby uzyskać informacje w sprawach dotyczące ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech. Specjaliści odpowiedzą także na pytania dotyczące zasad zaliczania okresów pracy, czy trybu składania wniosków o świadczenia z Niemiec.
Zainteresowani dowiedzą się, jakie dowody należy dołączyć do wniosku i co mogą zrobić, jeśli utracili potrzebne dokumenty. Podczas dyżuru będzie można się również dowiedzieć co wpływa na wysokość świadczenia i kiedy mają zastosowanie przepisy prawa europejskiego. Z porad mogą także skorzystać mieszkający w Polsce obywatele Niemiec.
Zaletą międzynarodowego poradnictwa, poza bezpośrednim kontaktem z niemieckimi urzędnikami, jest możliwość weryfikacji danych w systemie informatycznym niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej – eksperci będą „on-line”.

Zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych porad zachęcamy do uzgodnienia terminu spotkania z doradcą pod numerem telefonu 58 307 86 12 lub 50 307 86 13, albo pod adresem e-mail dniporadnictwa.gdansk.zus.pl

Porady będą udzielane w siedzibie Oddziału ZUS w Gdańsku przy ul. Chmielnej 27/33 we wtorek i w środę (24 i 25 września) w godzinach 9.00 do 17.00, natomiast w czwartek (26 września) od 9.00 do 16.00.

Poradnictwo będzie odbywać się w języku niemieckim i polskim.
Uwaga, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, warto też pamiętać o dokumentach ubezpieczeniowych.

Data publikacji: 2019-09-03 12:18

Informacja dla beneficjentów 500+

W związku z sytuacją, że pewna liczba uprawnionych osób nie złożyła do tej pory wniosków na świadczenie wychowawcze 500+  informujemy, że aby by móc uzyskać prawo do świadczenia na nowych zasadach, rodzic dziecka, na które nie pobiera tego świadczenia, powinien złożyć wniosek do końca września 2019 r. Gwarantuje to, iż świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca br. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

VI Pomorskie Święto Wisły

Zapraszamy do udziału w wielu wydarzeniach zebranych pod szyldem Pomorskiego Święta Wisły. Imprezy odbędą się w kilku miejscowościach: w Gniewie, Gdańsku, Tczewie, Bałdowie, Kwidzynie, Pelplinie, Świeciu i Malborku. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Program wydarzenia w rozwinięciu.

1. Milonga Księcia Sambora – Zamek Gniew, niedziela 8.09.2019 godz. 17:00
2. Festyn Wiślany w Bałdowie przy ul. Pięknej – 8.09.2019 w godz. 14:00-20:00
3. Międzynarodowy bieg 10 km „Nad Wisłą” – 8.09.2019 godz. 15:00
4. Rajd Gwiaździsty Rowerowy do Tczewa z miast partnerskich – 7-8.09.2019 – zapisy: klubkociewiak@wp.pl
5. „Pocztowy Marsz nad Wisłą” - NW 5 km – start i meta na Moście Lisewskim
6. VI Spływ Kajakowy – 7-8.09.2019 – Pelplin, godz. 9:00 (zbiórka przy katedrze)
7. Rajd motocyklowy  do Tczewa z miast partnerskich 8.09.2019 godz. 13:00 (Tczew)
 

W ramach Pomorskiego Święta Wisły w niedziele, na rynku w Gniewie o 15:00 odbędzie się taneczny flash mob, podczas którego nastąpi wręczenie darmowych wejściówek na lekcje tańca. Będzie można wykorzystać już o 17:00 na dziedzińcu zamku w Gniewie - o tej godzinie rozpocznie się II Milonga Księcia Sambora. Podczas tego wydarzenia będą mogli Państwo skorzystać z bezpłatnych lekcji tańca oraz poczuć niepowtarzalna atmosferę argentyńskiego tanga.

Data publikacji: 2019-09-04 08:07

Podczas wakacji w Opaleniu

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży od zajęć szkolnych. Taki czas pełen prawdziwych przeżyć  zapewnił ośrodek kultury w Opaleniu. Każdy mógł wybrać dla siebie to w czym jest dobry, czym się interesuje, co lubi.

V Dycha nad Wisłą

Zapraszamy do udziału w biegu na 10 km w Tczewie. Start w niedzielę, 8 września o godz. 15:00 na Moście Lisewskim. Biuro zawodów otwarte jest w dniu biegu w godzinach 12:00-14:15 przy ul. Jana z Kolna (Most Lisewski). Startować można w wielu kategoriach. Zapisy i więcej informacji na stronie: elektronicznezapisy.pl/event/3784

Data publikacji: 2019-09-04 08:17

Poniżej informacje udostępnione przez organizatorów:

 • V Dycha nad Wisłą
  Plakat wydarzenia biegowego w Tczewie

Keramzyt Cup w Szprudowie

Już w najbliższą sobotę, 7 września w Szprudowie odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2010 i 2011. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 10:00, a ostatni około 14:00.

W turnieju weźmie udział 12 drużyn. Zespoły będą składać się z 5 zawodników w polu oraz bramkarza. Zapisy są już zamknięte, więc w imieniu organizatora KP Keramzyt Szprudowo serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Więcej informacji u Pana Sebastiana Szymańskiego pod nr tel. 531094743.

Data publikacji: 2019-09-04 08:43
 • -

Jesień pełna wrażeń – zajęcia dla każdego w Opaleniu

Dzieci i młodzież  zapraszamy do uczestnictwa w  zajęciach pozaszkolnych organizowanych w  Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu.   Do wyboru są podstawy nauki gry na gitarze, warsztaty kulinarne, plastyczno-techniczne, teatru cienia, zajęcia   fireshow, turystyczno-przyrodnicze, aerobiku i  taneczne (dla dzieci w wieku 8- 13 lat),. Zapisy do  9 września u pani Barbary Rajkowskiej w świetlicy. 

Prowadzisz działalność za granicą? Tczewski ZUS organizuje dla Ciebie szkolenie

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie organizuje 11 września 2019 r. bezpłatne szkolenie dla prowadzących działalność gospodarczą. Zaświadczenie A1 to ważny dokument dla osób, które przemieszczają się zawodowo na obszarze UE, EOG lub Szwajcarii. Jego posiadacz podlega wyłącznie przepisom państwa, które go wydało, a nie tego z którym związany jest zawodowo. Dzięki temu nie musi podlegać ubezpieczeniom w państwie, w którym przejściowo pracuje.

Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą miejscowości Kwidzyn i Tczew i w każdej z nich, jednego dnia będą dostępni dla osób zainteresowanych Funduszami Europejskimi.

Kolejna edycja akcji "Wystaw graty z chaty" rusza 14 września.

Zbiórka przeprowadzona będzie na terenie Gniewu w sobotę 14 września w formie "wystawki" i dotyczy odpadów wielkogabarytowych (szafy, wersalki, sprzęt AGD, armatura sanitarna). Poza miastem zbiórka odbędzie się tydzień później w sobotę, 21 września. Chcielibyśmy również poinformować, że wywóz na terenie gminy muszą Państwo zgłosić pod numerem telefonu: 58 530 79 48.

 

Data publikacji: 2019-09-04 09:50
 • Plakat Gniew
 • Plakat Gmina Gniew

Akcja przewonienia gazu ziemnego

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku w dniach 8-10 października 2019 roku zorganizuje akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2019", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Mistrzostwa w grę planszową „Chińczyku, nie irytuj się” rozstrzygnięte!

Choć zasady gry są proste, rywalizacja była zacięta – a kibice pełni emocji, szczególnie podczas decydujących rozgrywek. Do udziału zgłosiło się tylu graczy, że wielu z nich musiało poczekać, by usiąść przy stoliku i zmierzyć się z przeciwnikami. 

Najmłodsi dopiero zaczęli szkolną przygodę, a najstarsza uczestniczka, pani Gertruda z Międzyłęża, liczy 96 lat i wywalczyła miejsce w półfinałach! Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wspaniałe nagrody, jednak rozgrywki wyłoniły najlepszych wśród graczy.

Zwyciężczynią finału została Klaudia Gajowiak, drugie miejsce zajęła Katarzyna Dmochewicz, trzecią nagrodę zdobyła Agata Stankiewicz. Impreza przyciągnęła tłumy, a organizator, Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie, planuje kontynuację wydarzenia w nadchodzących latach. Nie możemy się już doczekać następnych edycji! 

Data publikacji: 2019-09-04 10:39
 • Rozgrywka w Chińczyka - p. Gertruda, najstarsza uczestniczka
 • Rozgrywka w Chińczyka - p. Wiceburmistrz oraz p. Sekretarz w trakcie gry
 • Zwyciężczynie finału

Dołącz do Masz Głos!

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

Komunikat z posiedzenia powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego w dniu 3 września 2019 r.

Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego informuje, że na posiedzeniu w dniu 3 września 2019 r. przeanalizowano sytuację w powiecie tczewskim w związku z zanieczyszczaniem wód Wisły związanym z awarią systemu oczyszczania ścieków w Warszawie.

W Tczewie ani na terenie powiatu tczewskiego nie ma ujęć wody z Wisły dla zaopatrzenia ludności. Ujęcia wody dla zaopatrzenia mieszkańców Tczewa i powiatu tczewskiego pochodzą z ujęć głębinowych, a zatem nie są zagrożone, a woda dostarczana mieszkańcom spełnia wymogi wody przeznaczonej do spożycia. Niemniej jednak problemu nie należy bagatelizować i mając na względzie bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prowadzi wzmożony monitoring jakości wody do spożycia przez ludzi. Pozostaje również w stałym kontakcie z dostawcami wody i innymi służbami i inspekcjami na terenie powiatu.

Odnosząc się do tematyki bezpieczeństwa na terenie powiatu tczewskiego w związku z zanieczyszczeniami Wisły ściekami z oczyszczalni w Warszawie, Powiatowy Lekarz Weterynarii zaleca wstrzymanie się od pojenia wodą z Wisły zwierząt gospodarskich i domowych oraz wypasu zwierząt wzdłuż koryta rzeki, odradza połowu ryb z rzeki oraz proponuje nie stosować w żywieniu zwierząt gospodarskich zielonek, siana oraz sianokiszonek zebranych w okresie możliwości skażenia ściekami. Nie jest wskazane rekreacyjne korzystanie wody z Wiśle, szczególnie w zastoiskach i rozlewiskach, jakie tworzą się przy brzegach rzeki.

Data publikacji: 2019-09-04 12:15

Piękno przyrody w moim obiektywie - konkurs fotograficzny

Eko-Centrum Heliantus oraz Polski Związek Wędkarski Koło Gniew organizują konkurs fotograficzny "Piękno przyrody w obiektywie". Prace konkursowe przesyłać można do 30 września na adres Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Gniew, Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew lub złożyć je osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew, Plac Grunwaldzki 45, 83-140 Gniew (Pracownia Orange). W przypadku przesłania pocztą decyduje data stempla pocztowego. Konkurs dofinansowany ze środków Gminy Gniew.

Rekrutacja uzupełniająca do żłobka Jaś i Marysia w Gniewie

Nabór Uczestników / Uczestniczek do projektu „Żłobek Jaś i Marysia” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020, Oś priorytetowa 5 Zatrudnienie, Działanie 5.3 Opieka nad dziećmi do lat 3.

Kierownik Projektu informuje, że zwolniło się jedno miejsce w Żłobku Jaś i Marysia w Gniewie. Istnieje możliwość zapisu dziecka do Żłobka już od miesiąca września.

Osoby zainteresowane, w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz/lub pobrania dokumentów rekrutacyjnych, mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie (Referat Społeczny, Biuro Projektu – parter budynku), w godzinach pracy Urzędu oraz pod numerem telefonu 58 530 79 57, jak również pobrać stosowne dokumenty ze strony internetowej www.gniew.pl lub bezpośrednio w żłobku.

 

Data publikacji: 2019-09-04 14:43

Nasi wędkarze w Mistrzostwach Polski Juniorów 2019 w wędkarstwie karpiowym

W dniach 28.08 – 01.09. 2019r. na Jeziorze Wygonin odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 w wędkarstwie karpiowym metodą rzutową, których zwycięzcy mogli uzyskać kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów 2020, organizowanych w przyszłym roku na łowisku Katlov (Czechy).

Do rywalizacji przystąpiło 44 zawodników podzielonych na dwuosobowe drużyny. Wśród startujących młodych wędkarzy z całej Polski nie zabrakło również członków gniewskiego koła PZW. Dawid i Szymon, którzy na półmetku zawodów zajmowali drugie miejsce - ostatecznie wygrywając swój sektor zakończyli rywalizację tuż poza podium zajmując czwartą lokatę. Do trzeciego miejsca zabrakło naprawdę niewiele, zaledwie 68 dag, co przy wynikach przekraczających 40 kg stanowi tzw. przysłowiowy włos. Mamy nadzieję, że w przyszłości również inni młodzi wędkarze z naszego koła spróbują swoich sił w imprezie na szczeblu ogólnopolskim. W imieniu zarządu koła gratuluję kolegom wędkarzom osiągniętego wyniku.

Data publikacji: 2019-09-04 15:15
 • Laureaci
 • Dawid i Szymon
 • Uczestnicy

Konkurs Społecznik Roku

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do jedenastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika Newsweek Polska. Termin składania wniosków upływa 30 września 2019 roku.

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea już za nami!

Powstanie Podwórka Talentów Nivea to efekt wspólnego zaangażowania mieszkańców gminy Gniew. To dzięki Państwu dzieci będą mogły wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje talenty. W poniedziałek 2 września nastąpiło długo oczekiwane otwarcie placu zabaw. Na dzieci czekało sporo atrakcji. Ponadto każdy mógł spróbować waty cukrowej oraz zjeść kiełbaskę przygotowaną przez samego burmistrza.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Pełna galeria na naszym profilu na facebooku.

 

Data publikacji: 2019-09-05 14:48
 • Zabawa
 • Zabawa II
 • Zabawa III
 • Huśtawka
 • Zabawa IV
 • Plac Nivea
 • Plac Nivea II
 • Rodzice
 • Grill
 • Grill z burmistrzem
 • Występ
 • Zabawa V

Wstąp do klubu mistrzów

Ruszyły zapisy na zajęcia sportowe w Klubie Karate Tradycyjnego w Gniewie. Ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki (godz. 17.00) i piątki (godz. 16.30) na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Szczegółowe informacje uzyskać można u trenera, senseia Kazimierza Maruta, tel. 601 670 794.

Włączenie powiatu tczewskiego do obszaru ochronnego (ASF)

W związku z alarmami dotyczącymi środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że do obszaru ochronnego (strefa żółta) włączony został cały powiat tczewski. Na naszym obszarze wprowadza się następujące środki w zakresie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF), jak również monitorowania zdrowia świń. Szczegóły w załączniku.

Pożegnanie wakacji w Bajecznej Krainie

Dwa ostatnie tygodnie w Bajecznej Krainie minęły smakowicie i pracowicie. W trzecim tygodniu sierpnia przedszkolaki rozwijały swoje zdolności kulinarne. W poniedziałek, dzieci samodzielnie przygotowały owocową sałatkę. Kolejnego dnia maluszki wykonały pizzę. W środę wszyscy zgłębiali tajniki pieczenia pysznych babeczek. Natomiast na zakończenie tygodnia każdy delektował się samodzielnie sporządzonym deserem lodowym z bitą śmietaną, truskawkami i kolorową posypką.

Gra młodzież…

W miniony weekend wystartowały także rozgrywki juniorskie. W lidze Junior B (rocznik 2003/04), gdzie mamy dwóch przedstawicieli naszego miasta, Mewa uległa na wyjeździe Rodłu Kwidzyn 0:4. Sobieski, z kolei pokonał rówieśników z Wietcisy Skarszewy 4:2.

W rozgrywkach Junior D1, młodzi piłkarze Keramzytu swój mecz rozegrali dopiero w środę. Na wyjeździe, pewnie ograli oni Start Kulice 7:0

Junior B:             
Rodło Kwidzyn – Mewa Gniew 4:0
Sobieski Gniew – Wietcisa Skarszewy 4:2

Junior D1:          
Start Kulice – Keramzyt Szprudowo

W najbliższy weekend juniorzy Mewy i Keramzytu zagrają swoje drugie spotkania w tym sezonie. Pierwsi podejmą w niedzielę, na boisku w Gniewie rówieśników z Pomezanii Malbork. Drudzy, w sobotę, także w Gniewie zmierzą się z Pogonią Smętowo Gr. Piłkarze Sobieskiego w najbliższej kolejce rozgrywek Junior B mają pauzę.

Junior B:             
08.09.2019 r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – Pomezania Malbork

Junior D1:          
07.09.2019 r., Gniew, g. 12:00: Keramzyt Szprudowo – Pogoń Smętowo Gr.

Data publikacji: 2019-09-06 11:40

25 urodziny Grupy Polmlek

W czwartek 5 września, Gniew liczył cztery tysiące więcej mieszkańców. Tyle bowiem osób przyjechało do naszego miasta, aby na Wzgórzu Zamkowym świętować 25 urodziny Grupy Polmek. Grupa Polmlek to największa firma prywatna ze 100% kapitałem polskim z branży mleczarskiej w Polsce, zatrudniająca 2464 pracowników.

W ten weekend w gminie Gniew

Przygotowaliśmy dla Państwa rozpiskę weekendowych wydarzeń w naszej gminie.

Stacja Mikrostyk zaprasza w piątek na koncert "Gniew – Akustycznie", z kolei w sobotę na "Zakończenie sezonu".

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie zaprasza w piątek na Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Więcej szczegółów.

Z okazji Święta Wisły w niedziele na rynku w Gniewie odbędzie się taneczny flash mob. Zaraz po nim na zamku w Gniewie odbędzie się II Milonga Księcia Sambora. Więcej szczegółów.

W niedziele zapraszamy na Wielki Odpust Narodzenia NMP w Piasecznie. Więcej szczegółów.

Fanów piłki nożnej zapraszamy w sobotę o 9:00 do Szprudowa na Keramzyt Cup.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Data publikacji: 2019-09-06 12:07
 • Odpust
 • Wisła
 • Stacja Mikrostyk
 • Keramzyt Cup
 • Mikrostyk II
 • Czytanie

Ogłoszenie z dnia 6 września 2019r.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 6 września 2019 r., Zarządzeniem Nr 118/19 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Wielki odpust w Sanktuarium w Piasecznie

Kilkanaście tysięcy pielgrzymów przybyło w niedzielę 8 września do Piaseczna na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności.

Uroczystości będą trwały do niedzieli 15 września. Każdy kolejny dzień będzie charakteryzował się indywidualnym programem:

Poniedziałek 9.09.2019 r.
Przed południem: Dzień modlitw ROLNIKÓW
6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
7.00, 9.30 Msze święte. Udzielenie błogosławieństwa rolnikom i poświęcenie ziarna siewnego.
12.00 Modlitwa „Anioł Pański”
Po południu: Dzień modlitw NARZECZONYCH
15.30 Nowenna ku czci Matki Boskiej Piaseckiej i odsłonięcie Łaskawej Figury Matki Bożej
16. 00 Msza święta. Poświęcenie pojazdów mechanicznych (po Mszy św.)
18. 00 Msza święta i procesja eucharystyczna. Zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej

Wtorek 10.09.2019 r.
Przed południem: Dzień modlitw NIEWIAST
6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
7.00, 9.30, 16.00 Msze święte wraz z udzieleniem błogosławieństwa dla niewiast i matek.
12.00 Modlitwa „Anioł Pański”
Po południu: Dzień modlitw NAUCZYCIELI i WYCHOWAWCÓW
15.30 Nowenna ku czci Matki Boskiej Piaseckiej i odsłonięcie Łaskawej Figury Matki Bożej
18.00 Msza św. Procesja eucharystyczna, zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej

Środa 11.09.2019 r.
Przed południem: DIECEZJALNY DZIEŃ CHORYCH – relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej
6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
7. 00 Msza św.
8.00-12.00 Spowiedź święta (na zewnątrz kościoła)
9.00, 10.30, 12.00, 16.00 Msze św. oraz udzielanie chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Godz. 10.30 Msza św pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego
15.30 Nowenna ku czci Matki Boskiej Piaseckiej
Po południu: Dzień modlitw CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA i CZCICIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
18.00 Msza święta i procesja eucharystyczna. Zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej

Czwartek 12.09.2019 r.
Przed południem: Dzień modlitw za OJCZYZNĘ
6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
7.00, 9.30, 16.00 - Msze św.
12.00 Modlitwa „Anioł Pański”
Po południu: Dzień modlitw W INTENCJI KAPŁANÓW i POWOŁANYCH
15.30 Nowenna ku czci Matki Boskiej Piaseckiej i odsłonięcie Łaskawej Figury Matki Bożej
18.00 Msza święta w int. Powołanych. Procesja eucharystyczna. Zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej

Piątek 13.09.2019 r.
Przed południem: Dzień modlitw w intencji RODZIN
6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
7.00, 9.30 Msze święte
12.00 Modlitwa „Anioł Pański”
Po południu: Dzień modlitw MĘŻCZYZN
15.30 Nowenna ku czci Matki Boskiej Piaseckiej i odsłonięcie Łaskawej Figury Matki Bożej
16.00 Msza św. z błogosławieństwem dla mężczyzn i ojców
17.00 Nabożeństwo Fatimskie
18.00 Msza święta i procesja eucharystyczna. Zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej

Sobota 14.09.2019 r.
Przed południem: Dzień modlitw DZIECI
6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
7.00 Msza święta
9.30 Msza święta z udziałem dzieci (kościół). Festyn dla dzieci na „Orliku”
12.00 Błogosławienie NIEMOWLĄT i ofiarowanie ich NMP. Błogosławienie MATEK OCZEKUJĄCYCH POTOMSTWA.
Po południu: Dzień modlitw MŁODZIEŻY „Być Bożym teraz”
14.00 zapisy
15.00 Msza święta
16.15 integracja
17.15 spotkanie w grupach
18.30 kolacja
19.00 adoracja
19.30 Świadectwo i procesja
20.00 Apel i zakończenie

Niedziela 15.09.2019 r.
7. 30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i odsłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej
8. 00, 9.00 Msze św.
10. 15 Procesja do Studzienki z kopią Figury MB Piaseckiej.
10.30 Msza św. Odpustowa i Dożynki Gminne - przewodniczy kustosz Sanktuarium Maryjnego w Płochocinie - ks. Stanisław Wilkowski
12.30 Msza św. (w kościele)
16.00 Msza św. i zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć.

Data publikacji: 2019-09-09 10:41
 • Husaria
 • Odpust
 • Odpust II
 • Odpust III
 • Odpust IV
 • Odpust V
 • Odpust VI
 • Odpust VII
 • Plakat wydarzenia

Może powiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje     prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Badania próbki wody z Zatoki Gdańskiej w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do Wisły

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Wisły, 6 września pobrane zostały próbki wody z Zatoki Gdańskiej, z miejsc, w których zwykle organizowane są kąpieliska.

Gniewscy baśkarze na Dniach Ziemi Sztumskiej

Podczas Dni Ziemi Sztumskiej, 8 września zorganizowano VI Otwarty Turniej Baśki. Zawody odbyły się w salach Sztumskiego Centrum Kultury. Rozegrano pięć serii gier, po 32 rozdania w każdej, według zasad tradycyjnej baśki z asem serce jako najstarszym trumfem. Miło nam poinformować, że drużynowo, indywidualnie i w parach gracze z drużyny Hotel Zamek Gniew wywalczyli pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza przedsiębiorców i osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej  na spotkania w ramach tegorocznej odsłony „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Hasłem przewodnim tej edycji jest „Pracuję i zatrudniam leganie”. W ramach akcji od 23 do 27 września na terenie całej Polski będą się odbywały szkolenia i seminaria oraz spotkania z ekspertami urzędów skarbowych, a także przedstawicielami ZUS i urzędów pracy.

Oferta pracy

Firma Alarmtech z siedziba w Gniewie poszukuje chętnych do pracy na stanowisku Specjalisty do spraw zakupów. Do zadań osoby zatrudnionej należało będzie m.in. zakup komponentów elektronicznych oraz mechanicznych, zakup materiałów nieprodukcyjnych, monitorowanie stanów magazynowych, pozyskiwanie i weryfikacja nowych dostawców czy negocjacje cenowe i ofertowanie.

Szczegóły w załączniku.

Data publikacji: 2019-09-10 13:43

Seniorze nie przegap – w piątek i poniedziałek Gniewskie Senioralia

Gniewski Uniwersytet III Wieku serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na dwudniowe obchody Gniewskich Senioraliów. W piątek 13 września o godz. 10.00 na pl. Grunwaldzkim odbędzie się m.in. gra miejska, badania lekarskie, wspólne grillowanie oraz otwarcie strefy seniora. W poniedziałek 16 września o godz. 10.00 na zamku w Gniewie na seniorów z naszej gminy czekać będzie m.in. uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego i otwarcia wystawy fotograficznej.  

Sonata Kreutzerowska

Artyści Teatru Rampa w “Sonacie Kreutzerowskiej” wg. Lwa Tołstoja na deskach kwidzyńskiego teatru wystąpią już 21 września o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!

Odspust w Piasecznie - zachęcamy do modlitwy

Trwa oktawa wielkiego odpustu Narodzenia NMP w Piasecznie. Wiernych zapraszamy do piaseckiej świątyni na codzienną modlitwę w różnych intencjach. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

Jarmark Cysterski w Pelplinie

Jarmark Cysterski w Pelplinie jest największym wydarzeniem plenerowym w gminie Pelplin oraz jednym z większych w regionie. Cysterskie święto wskrzesza dzieje i tradycje czasów, kiedy ziemią pelplińską gospodarowali szarzy mnisi. Dawny klasztor w Pelplinie żyje w tych dniach historią, muzyką i obyczajami średniowiecza.

Oferta pracy

Firma Alarmtech z siedziba w Gniewie poszukuje chętnych do pracy na stanowisku Operatora montażu automatycznego. Do zadań osoby zatrudnionej należało będzie m.in. obsługa maszyn montażu automatycznego, obsługę maszyn z obszaru montażu ręcznego, manualny montaż komponentów, kontrolę wyrobów, obsługę narzędzi warsztatowych, utrzymanie ruchu maszyn oraz ich przeglądy.

Szczegóły w załączniku.  

Data publikacji: 2019-09-11 09:36

Muzyka z kawą w tle - wrzesień po włosku

Zapraszamy na kolejny wieczór z dobrą muzyką i jeszcze lepszą kawą od Cafe Sati Polska. Do tej pory promowano artystów rodzimych. W związku z tym, że lato w tym roku nie rozpieszczało, organizatorzy chcą żeby chociaż wrzesień w kulturze był gorący i dynamiczny. Dlatego też wybór padł na rdzennego Włocha - Luigiego Pagano. Na występ muzyka zapraszamy już 26 września.

Informacja dot. elektronicznych usług wyborczych

Uprzejmie informujemy, że na platformie gov.pl dostępne są elektroniczne usługi wyborcze, które pomóc mogą w udziale w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, zaplanowanych na 13 października.

Teatr Tańca 8 Negro wraz z GOSiR rozpoczyna swoją przygodę i organizują nowe zajęcia taneczne

Czym właściwie jest Teatr Tańca 8 Negro? Teatr Tańca 8 Negro to studio tworzone przez zespół tancerzy, którzy znają się już od kilkunastu lat: Julia Neubauer, Weronika Sobecka, Julia Maks, Klara Rekowska i Agata Litwińska. Do naszego Teatru dołączyli niedawno: Tomasz Budrewicz oraz Mikhail Karnaukhov. Naszą wspólną pasją jest taniec i to sprawia, że uwielbiamy spędzać czas razem, tworzyć nowe choreografie i dzielić się tym z innymi.

Skąd pomysł na taką nazwę? Nazwa Teatru - “8 Negro” (ocho negro) - z języka hiszpańskiego oznacza czarną ósemkę. Można powiedzieć, że nazwa jest historyczna, gdyż w 2014 roku brałyśmy udział w Europejskich Dniach Tańca w Malborku. Wtedy grupę tworzyło osiem tancerek. Naszym wspólnym elementem były czarne kostiumy. Stwierdziłyśmy, że mogłybyśmy się nazywać “Czarna ósemka”, natomiast brakowało nam tutaj jakiejś magii. Weronika uwielbia język hiszpański, a żeby to podkreślić postanowiłyśmy, że będziemy “czarną ósemką”, natomiast nazwę należy wypowiadać po hiszpańsku, czyli właśnie „ocho negro” (czyt. oczo negro). Czym się aktualnie zajmujecie? 8 Negro to studio tańca, gdzie uczymy zarówno dzieci, jak i dorosłych, różnych technik tanecznych m.in baletu, tańca współczesnego, modern jazzu, breakedance, dancehall. Pomagamy również parom narzeczeńskim w przygotowaniach do tradycyjnego, pierwszego tańca weselnego. Od września ruszamy z nowymi zajęciami w Gniewie: balet, taniec współczesny oraz stretching. Zajęcia będą odbywały się na hali sportowej w  Gniewie, a zajęcia będzie prowadzić Mikhail Karnaukhov.

Naszym celem jest rozpowszechnienie tańca jako wspaniałego i aktywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu wśród każdej grupy wiekowej, więc staramy się aby nasz plan zajęć był możliwie jak najbardziej zachęcający i elastyczny.

Jednak w nazwie studia znalazło się też określenie „teatr”... Tak, słowo „teatr” w nazwie nie jest przypadkowe, ponieważ pragniemy nie tylko uczyć tańca, ale również uwrażliwiać na sztukę, pokazać wszystko to, za co my kochamy taniec. Organizujemy różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, imprezy tematyczne, spektakle baletowe, pokazy taneczne, koncerty, akcje i spotkania z różnymi artystami. Ostatnio występowaliśmy na XX Międzynarodowych Dniach Muzyki Organowej w Pelplinie, organizowaliśmy spektakl baletowy “Vaiana - taneczna przygoda” w Domu Kultury w Subkowach, oraz wyjazd do Opery Bałtyckiej na przepiękny balet “Giselle”. Wspieramy również różnego rodzaju akcje charytatywne, m.in. Światowy Dzień Mukowiscydozy. W najbliższym czasie mamy w planach rozpoczęcie cyklu wieczorków baletowych oraz autorski spektakl "Interferencja".

Naszą założycielką i główną instruktorką jest Agata Litwińska. Agata jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku i uczy tańca od 13 lat. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej stworzyła wiele choreografii i baletów, takich jak “Giselle”, “Jezioro Łabędzie”, “Kraina Lodu” którą zatańczyło 150 dzieci, “Zaplątani” – które również zostało zaprezentowane przez ponad 150 osób, a ostatnio wystawialiśmy spektakl “Vaiana - taneczna przygoda” – również autorstwa Agaty. Ponadto Agata jest fanką język francuskiego, którego nauczyła się będąc wieloletnią tancerką na paryskiej scenie. Od kwietnia tego roku Teatr wzbogacił się o nowego członka zespołu – Mikhaila Karnaukhova, rosyjskiego baletmistrza, solistę teatrów. W teatrze zatrudniony jest jako główny choreograf, który przygotował już kilka choreografii dla naszego zespołu. Ostatnią z nich mogliśmy obejrzeć 24 sierpnia podczas „In memoriam XXVIII festiwal Grzegorza Ciechowskiego” na Placu Hallera w Tczewie. W tym roku szkolnym dzieci oraz młodzież z Gniewa będą miały możliwość tańczyć na zajęciach wraz z naszym choreografem. Aktualnie prowadzimy nabór do grup, liczymy na to, ze w październiku ostateczne grupy się uformują i będziemy mogli uczyć młodych przez cały rok szkolny. Naszym celem nie jest prowadzenie zajęć typowo rozrywkowych. Chcemy aby dzieci jak najwięcej się nauczyły. Na zajęciach poza tajnikami dotyczącymi techniki, uczniowie będą mogli poznać choreografie oraz bardzo ciekawą muzykę. Oczywiście będzie również czas na zabawę, ale nie jest to nasz główny cel. Ideą Teatru Tańca jest przygotowanie różnych choreografii tak, aby dzieci mogły zaprezentować swoje talenty na scenie i przed szerszą publicznością.

Stworzyliśmy Teatr Tańca 8 Negro, by dać możliwość rozwoju młodym artystom, ale również aby zachęcić dorosłych do spędzania aktywnie wolnego czasu. Naszym celem jest szerzenie miłości do tańca - już ośmiu uczniów spod skrzydeł Agaty Litwińskiej wybrało taniec jako ścieżkę własnej kariery. Pragniemy, aby w naszym studio każdy czuł się swobodnie, podążał naszym śladem i spełniał swoje własne artystyczne marzenia.

Data publikacji: 2019-09-11 11:05

Złota Tabakiera Kaszub - turniej baśki w Żukowie

W Żukowie 25 sierpnia o godz. 13.00 został rozegrany turniej baśki zaliczany do Masters Pomorze (AS Trefl). Turniej rozegrano wg obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport - 5 rund po 32 rozdania w kategoriach: drużynowej, par oraz open. Do rozgrywek przystąpiło 141 zawodników i zawodniczek, w tym gracze z gniewskiej drużyny. Szczegółowe informacje o turnieju oraz wyniki znajdą Państwo TUTAJ.

 • Zajęcia taneczne
 • Zajęcia taneczne
 • Zajęcia taneczne
 • Zajęcia taneczne
 • Zajęcia taneczne
 • Zajęcia taneczne

Pomorze Sprint Cup / VI Bieg Gniewski

Niedawno mogliśmy wziąć udział w odbywającym się między innym w Gniewie Pomorze Sprint Cup organizowanym przez UMKS Kwidzyn. Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć, która doskonale oddaje klimat zawodów. Autorem fotografii jest Pan Arkadiusz Kosiński.

Pasjonatom biegania przypominamy o VI edycji Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw. Limit zapisów został wyczerpany już ponad w połowie. Serdecznie zachęcamy do zapisów i wzięcia udziału.

Data publikacji: 2019-09-11 13:00
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew
 • Sprint Cup Gniew

Zmiany w zasadach IRZ w związku z ASF

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że w związku z objęciem powiatu tczewskiego strefą ochronną przed wystąpieniem ASF zmianie uległy zasady identyfikacji i rejestracji zwierząt. W związku z powyższym szczególnie producentów rolnych i posiadaczy zwierząt gospodarskich zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

W poniedziałek na zamku wyjątkowe wydarzenie charytatywne

Serdecznie zapraszamy na trzecie Giving Circle na Pomorzu. Spotkajmy się w poniedziałek (16 września) o 18:30 na Zamku w Gniewie, gdzie wysłuchać będzie można prezentacji projektów, na które będą zbierane fundusze.

Wśród trzech grup na które zbierane będą pieniądze są też młodzi gniewianie, Koko Teatr, czyli wspaniali wolontariusze i szczudlarze. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą się jeszcze zgłaszać. Co ważne podczas spotkania funkcjonował będzie kącik malucha, można więc śmiało przychodzić z dziećmi.

Idea Giving Circle to zbiórka pieniężna połączona z licytacją. To nadzwyczajne wydarzenie charytatywne, które pozwala w jednym dniu i w jednym miejscu zebrać grupę osób chętnych wesprzeć inicjatywy społeczne. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane 3 wyjątkowe projekty. Dzięki Państwa udziale i hojności dajecie szansę dzieciom i młodzieży z powiatu tczewskiego zasmakować nowatorskich lekcji historii, odczarowujecie wizerunek osób z niepełnosprawnościami oraz troszczycie się o środowisko.

Wspólnie pokażmy, że w powiecie tczewskim nowoczesna filantropia jest możliwa!
Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu 16.09. na Zamku w Gniewie, wysłuchać prezentacji projektowych i może dorzucić się do tych pomysłów – zapraszamy! Prosimy jednak o potwierdzenie uczestnictwa mailowo (biuro@fundacjapokolenia.pl) lub telefonicznie (58 352 45 46).

 

Data publikacji: 2019-09-11 15:33

Odnowony punkt widokowy w Małym Wiośle

Jeszcze jakiś czas temu infrastruktura rezerwatu Małe Wiosło nie pozwalała w pełni bezpiecznie podziwiać krajobrazu, jaki się z niego rozpościera. W pewnym momencie trzeba było podjąć decyzję – odnowić albo zburzyć. Dzięki Nadleśnictwu Starogard Gdański cały kompleks prezentuje się dziś imponująco.

Powstały zatoczka parkingowa, nowa ścieżka, wiata i ławki, odbudowano również wieżę widokową. Zachęcamy do rodzinnych spacerów oraz obejrzenia galerii zdjęć.

Data publikacji: 2019-09-11 16:28
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło
 • Punkt widokowy Małe Wiosło

Awaria wodociągu w Piasecznie

W wyniku awarii na sieci wodociągowej w czwartek 12 września w godz. 8-13.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla miejscowości Piaseczno.

Kibicujmy naszym

UKS Olimpia Gniew zaprasza na pierwszy mecz II ligi sezonu 2019 /2020 w tenisie stołowym. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 września o godz. 15.00 w hali gminnego ośrodka sportu. Przeciwnikiem naszych sportowców będzie ATS Małe Trójmiasto Rumia.

Oferta pracy

Salon fryzjerski "Co robimy?" z siedziba w Gniewie poszukuje chętnych do pracy na stanowisku fryzjera. Na zatrudnionego pracownika czeka umową o pracę i co najmniej 4 szkolenia w pierwszym roku pracy.

Szczegóły na plakacie.

Data publikacji: 2019-09-12 10:24
 • Plakat

Rekrutacja uzupełniająca do żłobka Jaś i Marysia w Gniewie

Kierownik Projektu informuje, że zwolniły się miejsca w Żłobku Jaś i Marysia w Gniewie. Istnieje możliwość zapisu dziecka do Żłobka już od miesiąca września.

Więcej szczegółów w załącznikach.

Data publikacji: 2019-09-12 12:51

Trudne chwile naszych drużyn…

Za nami kolejne, ligowe zmagania drużyn z naszej gminy. Niestety, wszystkie zespoły, solidarnie przegrały swoje spotkania. W Lidze Okręgowej Keramzyt Szprudowo wysoko przegrał z liderem rozgrywek  - Sokołem Zblewo, aż 1:9. W Klasie A, Mewa Gniew przegrała z kwidzyńskim Rodłem 2:3, a w rozgrywkach Klasy B, Sobieski okazał się słabszy od Orła Radziejewo, przegrywając 4:5.

Letni turniej Keramzyt Cup za nami

W sobotę 7 września br. w Szprudowie odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Organizatorem turnieju był Klub Piłkarski Keramzyt Szprudowo oraz rodzice zawodników klubu.

Będzie wiało

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. 

Radni dyskutują

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, pierwsze spotkanie już w najbliższy czwartek, 19 września. 

Gra młodzież…

Z różnym skutkiem grały w weekend zespoły młodzieżowe. Zespół Junior B (rocznik 2003/04) gniewskiej Mewy uległ wysoko Pomezanii Malbork 9:2. Ich rówieśnicy z Sobieskiego w tej kolejce odpoczywali, gdyż mieli zaplanowaną pauzę. W lidze Junior D1 doszło do drobnych zmian, w wyniku których ubiegłotygodniowe zwycięstwo Keramzytu nad Startem Kulice nie ma znaczenia. Dzieje się tak, gdyż drużyna z Kulic wycofała się z rozgrywek. Młodym piłkarzom ze Szprudowa nie popsuło to nastrojów, gdyż w sobotnim starciu rozbili oni Pogoń Smętowo Graniczne aż 8:0.

Gniewskie Senioralia

Zeszły piątek, choć trzynastego - okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych seniorów. Tego dnia świętowaliśmy pierwszą część Gniewskich Senioraliów.

Uroczystości rozpoczęły się na rynku w Gniewie. Po oficjalnym otwarciu oraz spotkaniu z burmistrzem seniorzy rozpoczęli grę miejską „Odkryj najmniejsze państwo świata”. Uczestnicy musieli odwiedzić aż siedem punktów. W międzyczasie każdy mógł zrobić podstawowe badania lekarskie, zrobić sobie zdjęcia w fotobudce oraz zjeść coś grilla.

Po atrakcjach na rynku seniorzy przenieśli się do Restauracji Zamkowej na oficjalne otwarcie Strefy Seniora. Frekwencja pozytywnie zaskoczyła wszystkich – przyszło ponad 100 osób. Na wszystkich czekała kawa, herbata oraz pyszne ciasta.

 

Data publikacji: 2019-09-16 10:19
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia
 • Senioralia

Turniej piłki nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie

Już 28 września o godzinie 9:00 odbędzie się turniej piłki nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie.

Rozgrywki przeznaczone są dla zespołów 6-osobowych w kategorii wiekowej seniorskiej - od 16 lat. Mecze odbywać się będą na Orliku w Gniewie. W imieniu organizatorów - Rady Miejskiej w Gniewie oraz GOSiR Gniew serdecznie zapraszamy.

Szczegóły na plakacie.

Data publikacji: 2019-09-17 08:45
 • Plakat wydarzenia

Marsz nordic walking w Opaleniu

W zeszłą sobotę, 14 września w Opaleniu zorganizowano Marsz Nordic Walking. Z zaproszenia skorzystali członkowie Uniwersytetu III Wieku z Gniewu.

Piękna pogoda, opaleńskie lasy, tereny Nadwiślańskie wręcz zachęcały do takiego wypoczynku. Po prawie 10 km marszu na zakończenie zorganizowano biesiadę integracyjną w leśniczówce Opalenie - Pólko.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania: Nadleśnictwu Starogard Gdański za użyczenie miejsca na zorganizowanie imprezy. Panowi Dariuszowi Kowalewskiemu za pomoc w nakreśleniu szlaku marszu oraz przygotowaniu pozwoleń. Panu Zygmuntowi Rajkowskiemu za nagłośnienie, transport, zakupy. Paniom – Katarzynie Zander, Paulinie Gretkowskiej, Monice Czechanowskiej, Ani Kowalewskiej, Joannie Czyżewskiej za przygotowanie ciasta i innych smakołyków.

Inicjatywa została zorganizowana przez grupę Aktywne Opalenie w projekcie ,,Klucz do szczęścia i zdrowia” dofinansowana w ramach programu Działaj Lokalnie XI polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce  oraz Fundacje Pokolenia, ze środków gminy Gniew.

Do zobaczenia na kolejnych marszach!

Data publikacji: 2019-09-17 09:55

XII edycja Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

Zapraszamy do udziału w XII edycji Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, organizowanym w ramach Tygodnia Kociewskiego w dniach od 18 do 22 listopada 2019 r. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia i przesyłania zgłoszeń w kategorii Recytacje, Programy sceniczne oraz Juwenalia.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Ogłoszenie dot. jakości wody po awarii oczyszczalni ścieków w Warszawiew w Wiśle

Inwest-Kom w Gniewie Spółka z o.o. w odniesieniu do wystąpienia zanieczyszczenia wód rzeki Wisły związanego z awarią systemu oczyszczania ścieków w Warszawie informuje, że ujęcia wód służące zaopatrzeniu mieszkańców miasta i gminy Gniew są ujęciami głębinowymi czerpiącymi wody podziemne z pokładów wodonośnych, nie mających jakiejkolwiek styczności z wodami powierzchniowymi. W związku z tym nie istnieje niebezpieczeństwo ich skażenia wodami zanieczyszczonymi z rzeki Wisły.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji we wrześniu 2019 r. W czwartek 19 sierpnia odbędą się posiedzenia Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej, 20 września odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej a 23 września Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

40 proc. dla rolników na instalacje fotowoltaiczne

Fundacja Dar Oze z przyjemnością informuje o możliwości uzyskania do 800.000 zł na mikroinstalacje fotowoltaiczne od 3KWp do 200 KWp w formie bezzwrotnego dofinansowania dla rolników z całej Polski. Dofinansowanie nie może wynosić więcej jak 40 proc. wartości inwestycji.

Przekroczenia stanów wody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie hydrologiczne dla woj. pomorskiego  otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przekroczeniem stanów wód.

170-lecie OSP Gniew

Gniewska Ochotnicza Straż Pożarna ma już 170 lat. Druhowie urodziny swojej jednostki obchodzili 14 września.

Mieszkańcy mogli podziwiać elegancki pochód, który przy akompaniamencie orkiestry wyruszył spod remizy przy ul. Kościuszki do kościoła św. Mikołaja. Tam o godzinie 13.00 ksiądz proboszcz Zbigniew Rutkowski odprawił uroczystą mszę świętą.

Burmistrz w swoim przemówieniu podziękował strażakom oraz poinformował, o uchwalonych na ostatniej sesji środkach, które pozwolą na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków w Kolonii Ostrowickiej. Z kolei obecny samochód z OSP w Koloni Ostrowickiej zostanie przekazany strażakom z Jelenia. -Na co dzień jesteście tak jak my, zwykłymi ludźmi. Jesteście rodzicami, dziadkami, dziećmi swoich rodziców. Ale jednak jest w was wiele empatii dla drugiego człowieka. Kiedy zawyje syrena na dachu urzędu od razu biegniecie nie zważając na nic. Nie tylko ratujecie ludzkie życie, bo często tak jak wczoraj, usuwacie plamy oleju albo zapobiegacie wypadkom które mogą się wydarzyć. Pomagacie nam mieszkańcom, samorządowi w codziennym życiu, nawet ta scena stoi dzięki wam. Jako mieszkańcy jesteśmy dumni, że OSP trwa nieprzerwanie w Gniewie już 170 lat – mówił Maciej Czarnecki, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Obchody swoją obecnością uświetnił Jarosław Struczyński, kasztelan zamku w Gniewie. Przybył on na starówkę wraz ze swoim rycerstwem. - Zamek w Gniewie pod wasza opieką wzrastał ku dzisiejszej potędze. Dzięki waszej służbie, dzięki temu że byliście w czasie naszych największych wydarzeń, w czasie najważniejszych spektakli: kiedy wspólnie paliliśmy zamek po to aby go skutecznie na oczach naszych zacnych gości zagasić – mówił kasztelan Struczyński i wspomniał jedną ze wspólnych historii -Zawsze bałem się, że kiedy rozpoczniemy wielki spektakl przyjdzie taki moment, kiedy zawyje syrena i opuścicie mnie. Raz przeżyłem drenie serca, kiedy jeden z druhów przyszedł do mnie i powiedział: panie kasztelanie, wybacz ale służba ważniejsza. Pamiętam, że w ostatnim odruchu jeszcze jego przemyślności i mądrości zostawił mi gaśnicę. Kiedy wasz wóz strażacki ruszył zostałem z tą gaśnicą myśląc o tym, żebyście spokojnie dotarli z powrotem. Kiedy już gotowałem się do tego, aby ów zamkowy pożar ugasić, wróciliście. Przyznam, że tak wielkiej radości nie przeżyłem nigdy wcześniej na wasz widok– wspominał Jarosław Struczyński.

Podczas wrześniowych urodzin na rynku można było zobaczyć samochody pożarnicze OSP Gniew, samochody specjalistyczne PSP z Tczewa i Gdańska oraz bardzo interesujący pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z psami w roli głównej. Więcej zdjęć na naszym facebooku.

Data publikacji: 2019-09-17 13:24

Uwaga – może powiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/Morski w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. 

 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP
 • OSP

Ważne zwycięstwo Olimpii Gniew

Zwycięstwo na inaugurację sezonu 2019/2020 II ligi mężczyzn zanotowali pingpongiści UKS Olimpia Gniew. W bardzo ciekawym pojedynku pokonali faworyzowany zespół ATS Małe Trójmiasto Reda 6:4.

Punkty dla gniewian zdobyli: Przemek Górski 2 pkt, Bartosz Zabrocki 1,5 pkt, Patryk Kwiatkowski 1 pkt, Łukasz Dau 1 pkt oraz Paweł Dau 0,5 pkt. -Mecz został rozegrany w hali GOSiR Gniew na nowych stołach, które udało się zakupić dzięki środkom pozyskanym z Miasta i Gminy Gniew za co włodarzom z Gniewu serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich sympatyków tenisa stołowego – informuje Bartosz Zabrocki z UKS Olimpia Gniew. Kolejne spotkanie gniewski zespół rozegra w sobotę w Gdańsku z zespołem MRKS.

Data publikacji: 2019-09-17 13:55
 • Olimpia Gniew
 • Olimpia Gniew
 • Olimpia Gniew
 • Olimpia Gniew
 • Olimpia Gniew
 • Olimpia Gniew

VI Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw już w sobotę

W sobotę 21 września wystartuje Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Prezentujemy Państwu oficjalny plakat oraz harmonogram biegu połączony z obchodami 722 urodzin Gniewu - Gniewinkami.

W programie między innymi V Bieg Dziecięcy wraz z Misiem Maciusiem, pokaz Teatru Tańca 8 Negro, koncert zespołu Chałturrrrka oraz ogromny gniewinkowy tort urodzinowy. Szczegóły na plakacie.

Data publikacji: 2019-09-18 07:57
 • Plakat wydarzenia

Mieszkasz na terenie gminy Gniew? Wystaw graty z chaty!

Mieszkańców terenów wiejskich gminy Gniew serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki odpadów wielkogabarytowych. To świetna okazja, by pozbyć się z domu zbędnych bądź zepsutych sprzętów gospodarstwa domowego. W mieście zbiórka odbyła się już 14 września, na terenach wiejskich akcja "Wystaw graty z chaty" przeprowadzona zostanie już w najbliższą sobotę, 21 września. Przypominamy, że wywóz z terenów wiejskich muszą Państwo zgłosić wcześniej pod numerem telefonu: 58 530 79 48.

Zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Gniew

W sobotę 14 września 2019r. na wodach Jeziora Pieniążkowo odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Gniew. Była to już piąta edycja tych zawodów, które po raz pierwszy zostały zorganizowane na wodach Jeziora Pieniążkowo.

Do rywalizacji przystąpiło dziewiętnastu uczestników. Najlepsi tego dnia okazali się następujący zawodnicy: I miejsce Leszek uzyskując 5730 pkt, II miejsce Bartosz zdobywając 5035 pkt oraz III miejsce Mariusz z wynikiem 3100 pkt. Dla zwycięzców Urząd Miasta ufundował pamiątkowe puchary, które wręczył Burmistrz Miasta I Gminy Gniew.

Prezes Michał Chrzanowski w imieniu Zarządu Koła PZW w Gniewie serdecznie gratuluje zwycięzcom oraz składa ogromne podziękowania Panu Burmistrzowi za ufundowanie pucharów, Restauracji "Zamkowa" za przygotowanie pysznej grochówki i kolegom członkom Koła PZW w Smętowie Granicznym za przygotowanie terenu zawodów.

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku.

Data publikacji: 2019-09-18 09:32
 • Wędkarze
 • Wędkarze
 • Wędkarze
 • Wędkarze
 • Wędkarze
 • Wędkarze

Sukces słuchaczy Gniewskiego UTW w eliminacjach Olimpiady ”Senior Obywatel”

Olimpiada ”Senior Obywatel” po raz pierwszy odbyła się w 2017 r. Jej celem jest pogłębianie wiedzy obywatelskiej osób starszych na temat Konstytucji RP oraz innych aktów prawnych regulujących prawa i obowiązki obywateli, rozszerzenie aktywności obywatelskiej seniorów oraz powiększenie wiedzy seniorów z zakresu politologii i wiedzy o społeczeństwie. 

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy przy współpracy z Pomorską Delegaturą Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i Obszarem Metropolitarnym Gdańsk – Sopot – Gdynia.
Do II Olimpiady „Senior Obywatel” przygotowywali się także słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Powiat Tczewski. Eliminacje powiatowe odbyły się 15 września w Pelplinie podczas Jarmarku Cysterskiego. Pytania dotyczyły transformacji ustrojowej Polski, trójpodziału władzy, systemów rządzenia, podstaw ustroju politycznego Polski, Unii Europejskiej, NATO, NGO. W Olimpiadzie wzięło udział ogółem 14 osób z Gniewa, Pelplina i Tczewa. Do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 26 października,  z Gminy Gniew zakwalifikowało się 4 słuchaczy UTW: Walentyna Czapska, Andrzej Gocek, Bogdan Olszewski i Wiesława Tomaszewska. Na wydarzeniu pojawiła się także pani zastępca burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, aby wręczyć upominki seniorom z naszej gminy. Gratulujemy oraz życzymy sukcesów w dalszych etapach!

Data publikacji: 2019-09-18 11:58

Jest przełamanie

Chciałoby się rzec „nareszcie”. Ostatni weekend był udany dla prawie wszystkich drużyn z naszej gminy… prawie, bo od ligowych zmagań odpoczywali piłkarze gniewskiej Mewy, którzy w ostatniej serii gier mieli pauzę. Pozostałe zespoły – Keramzyt Szprudowo oraz Sobieski Gniew, zgodnie wygrały swoje mecze i zapisały na swoich kontach pierwsze punkty w sezonie 2019/2020.

Możliwa krupa śnieżna

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę pogody na okres  18.09. - 20.09.2019 r.  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

KOKO Teatr z Gniewu z dofinansowaniem Giving Circle

Na Zamku w Gniewie 16 września odbyło się niezwykłe wydarzenie charytatywne – Giving Circle. Trzy grupy z powiatu tczewskiego prezentowały swoje pomysły na projekty społeczne. Działacze starali się przekonać zebranych na dziedzińcu zamku filantropów, by wsparli akcje i wzięli udział w licytacji. Wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem.

Weekend seniora z kulturą (28 – 29 września)

W dniach 28-29 września obchodzony będzie „Weekend seniora z kulturą”. Działania te mają zachęcić osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do korzystania z oferty kulturalnej.  Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział w Gniewie zaprasza seniorów do zwiedzenia, wstęp dla seniorów – 5 zł.

Gra młodzież…

Różne wyniki osiągają drużyny młodzieżowe naszych klubów. Zespół Junior B (rocznik 2003/04) Sobieskiego odnotował drugą wygraną i plasuje się w ligowej czołówce. W tej samej lidze rywalizują juniorzy gniewskiej Mewy, którzy w miniony weekend zostali rozbici przez rówieśników z Pogoni Prabuty. Dobry start sezonu zaliczył zespół Młodzików Keramzytu (rocznik 2007/08). Młodzi piłkarze wygrali swoje drugie spotkanie, pozostawiając w pokonanym polu Orły Tczew.

Pięciolecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W poniedziałek 16 września świętowaliśmy pięciolecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W Hotel Zamek Gniew spotkała się ponad setka studentów, przedstawiciele samorządu lokalnego, a nawet wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.

Urodziny uświetnił występ Chóru Uniwersyteckiego pod batutą Krystiana Zimnego. Podczas uroczystości nagrodzeni też zostali seniorzy, którzy zostali wyróżnieni w konkursie „Pomorskie dla Seniora”. W kategorii „Zwyczajny – Niezwyczajny Senior” uhonorowana została pani Mirosława Przesławska, z kolei w kategorii „Przyjaciel Seniora” pani Mariola Plath.

Data publikacji: 2019-09-19 10:37
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW
 • 5-lecie GUTW

Rusza Kurs Judymowy 2019 – zostań opiekunem harcerzy

Już w weekend 27-29 września 2019 r.  rozpoczyna się II ogólnopolska edycja kursu judymowego. Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chciałyby wspierać jako opiekunowie- drużyny harcerskie działające na terenie Gniewu albo ewentualnie jakąś nową założyć. Kurs będzie odbywał się od 27.09.2019 r. do 30.07.2020 r., a składał się będzie z weekendowych spotkań i obozu letniego w lipcu. Kurs jest dofinansowany przez ZHR (Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej), uczestnicy ponoszą tylko koszty przejazdów.

Zdrowo jem, więcej wiem

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz dziesiąty przygotowała ciekawą ofertę edukacyjną z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy zerówki i klasy I-III ze szkół podstawowych do udziału w X edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Opaleniu

Wielka draka, w Opaleniu w sobotę odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dla miłych gości mnóstwo ziemniaczanych rozmaitości.

Impreza odbędzie się 21 września. Start o 16:00 w Domu Kultury w Opaleniu.

W programie imprezy między innymi: ognisko i ziemniaczana uczta, pokaz cienia, fireshow oraz mnóstwo konkursów.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2019-09-20 08:56

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa całej społeczności przedszkolnej z terenu gminy Gniew najlepsze życzenia!

Plac przed żłobkiem przechodzi przemianę

Trwa wymiana nawierzchni przed żłobkiem Jaś i Marysia w Gniewie. Prace prowadzi firma Karli One Four. Na placu przed żłobkiem znajdzie się miejsce parkingowe, część placu zostanie wyłożona kostką, a pozostałą część pokryje trawa.

Wyborcze obwieszczenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika.

Oferta PARP dla przedsiębiorców

Jesteś przedsiębiorcą. Potrzebujesz wsparcia dla swojego biznesu? Myślisz o rozwoju firmy? Szukasz możliwości pozyskania nowych klientów, rozszerzenia działalności lub pozyskania partnera? Oferta PARP może Cię zainteresować.

Nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego już dostępny

Ukazał się nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego, czasopisma społeczno – kulturalnego, który ukazuje się od ponad 30 lat. Czasopismo można pobrać bezpłatnie na stronie wydawcy, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 25 września o godz. 11.00 w świetlicy OSP w Gniewie obędzie się XIV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2019 roku, informacja o zaawansowaniu inwestycji prowadzonych w gminie Gniew oraz informacja o sytuacji w rolnictwie.

Każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza w gminie Gniew

Przed nami kolejny okres grzewczy, ale już teraz możemy zmienić jakość powietrza, nie truć siebie i najbliższych. Najnowsze badania dowodzą, że nawet w starym piecu możesz palić efektywnie i nie doprowadzać do powstania dymu oraz smogu. To łatwe! Wystarczą odpowiednie materiały do palenia oraz dobra technika palenia w piecu.

Koncert charytatywny na rzecz Karola Penkalla

Już w najbliższą niedzielę, 29 września na rynku w Gniewie odbędzie się koncert charytatywny, w trakcie którego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rekonstrukcję przełyku pana Karola Penkalla.

Zagrają: Czelo, DJ Marko, Aleksander, Zespół Weekend, Zespół Kontakt Bit, Mieczysław Lipecki, Wojciech Porożyński oraz Agnieszka Gretkowska.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 

Data publikacji: 2019-09-23 09:37
 • Plakat wydarzenia

Zgubiono tablicę rejestracyjna

Na terenie Gniewu zgubiona została tablica rejestracyjna o numerze GKW 8GP2. Odbiór za okazaniem dowodu rejestracyjnego dostępny jest pod adresem Plac Grunwaldzki 45.

Data publikacji: 2019-09-23 11:17

Wyjazd na grzyby z Zarządem Koła PZW w Gniewie

Zarząd Koła PZW w Gniewie organizuje w dniu 28.09.2019 r. wyjazd integracyjny dla członków koła oraz uczestników Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej na grzyby do Kasparusa.

Szczegóły na plakacie.

Data publikacji: 2019-09-23 12:23
 • Plakat wydarzenia

Przerwa w dostawie wody

W związku z pracami inwestycyjnymi w dniu 24.09.2019 w godz. 8-12 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Przemysłowej i 27 Stycznia 13-23 (FAMA - boisko Orlik).

Data publikacji: 2019-09-23 15:22

Brak wody w części miasta

W związku z pracami inwestycyjnymi we wtorek, 24 września, w godz. 8.00-12.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Przemysłowej i 27 stycznia 13-23 (FAMA – boisko Orlik).

Maluchy w kolorowym pochodzie

„Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" – pod takim hasłem maluchy z Przedszkola Miejskiego w Gniewie świętowały w piątek, 20 września, swoje święto, czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

IV Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

We wrześniu w Gniewie rozegrany został IV Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięło udział około 50 osób. Dzieci, młodzież oraz ich rodzice wspólnie rywalizowali przy pingpongowych stołach. Najważniejsza tego dnia była integracja oraz miłe spotkanie tenisowej społeczności klubowej. W całym turnieju zostało rozegranych ponad 80 pojedynków. Po trzech godzinach emocjonujących zmagań podsumowano rywalizację oraz wakacyjne zajęcia.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na podopiecznych Bajecznej Krainy czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci odwiedził wesoły klaun, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Maluszki w bajecznie udekorowanej balonami sali tańczyły, brały udział w licznych zabawach ruchowych, śpiewały polskie oraz angielskie piosenki dziecięce.

Oferta pracy w przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne ,,Bajeczna Kraina” zatrudni na stanowisku pomoc nauczyciela. Jeżeli charakteryzuje cię: pogodne usposobienie, cierpliwość, kreatywność, umiejętności budowania dobrych relacji z dziećmi, zaangażowanie, silna motywacja do pracy, umiejętność pracy w zespole – dołącz do zespołu.

Awaria w Piasecznie

Z powodu awarii konieczne było dzisiaj (24 września) zamknięcie dostawy wody dla miejscowości Piaseczno. Przerwa potrwa do godz. 16:00.

Kolejna impreza biegowa w powiecie

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu na „VIII Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Maraton/Półmaraton”. Wydarzenie obywać się będzie w niedzielę, 27 października na drogach powiatu tczewskiego. W związku z powyższym w tym dniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

135 urodziny SP1 w Gniewie

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zaprasza na obchody 135–lecia placówki. Dwudniowe świętowanie rozpocznie się w piątek, 27 września mszą świętą w kościele św. Mikołaja i akademią w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego. W poniedziałek, 30 września, druga część uroczystości czyli koncert muzyki klasycznej w kościele św. Mikołaja. Start godz. 15.30, wstęp wolny.  

Pobiegli w 722 urodziny miasta

Sobota, 21 września przeszła już do historii. Ponad 200 biegaczy z całej Polski wzięło udział tego dnia w VI Biegu Gniewskim z Zakładem Produkcji Kruszyw. Data była o tyle wątkowa, gdyż w trakcie imprezy nie zabrakło urodzinowego akcentu – dużego tortu z okazji 722 rocznicy nadania Gniewowi praw miejskich.

Szkoła spodstawowa z dofinansowaniem

Gmina Gniew pozyskała 500 000 złotych w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska na zadanie pn. „Rozbudowa  szkoły podstawowej o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną wraz z blokiem żywieniowym”. Dofinansowanie obejmuje koszty związane z  budową sali gimnastycznej oraz jej wyposażenia.

Problemy techniczne

W związku z problemami technicznymi mogą wystąpić utrudnienia w transmisji obrad Sesji Rady Miejskiej w Gniewie. Transmisja dostępna jest na stronie: <link>.

Pomorski Kongres Kół Gospodyń

W najbliższych dniach będą miały miejsce trzy szczególne dla polskiej wsi wydarzenia regionalne – spotkania mieszkanek Pomorza w ramach Pomorskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich. W dniach 23, 24 i 28 września ( odpowiednio w Brusach, Czarnej Dąbrówce i Lubichowie) spotkają się najaktywniejsze Pomorzanki, by zaprezentować działalność swoich organizacji oraz zawalczyć o nagrody w konkursie kulinarnym „Słodkie Smaki Regionów”.

Wyjazdowe przegrane, zwycięstwo w Gniewie

Przed tygodniem pierwsze punkty dopisały na swoje konta zespoły Keramzytu oraz Sobieskiego. W miniony weekend oba zespoły solidarnie przegrały swoje, wyjazdowe spotkania. Złą passę udało się przełamać gniewskiej Mewie, która wygrała po raz pierwszy od 30 marca (wygrana z Rodłem Kwidzyn 3:2). „Ofiarą” podopiecznych Wojciecha Klemczyka było Rodło Trzciano.

Dajmy Dzieciom Siłę

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) od 1991 roku dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Chronią dzieci przed krzywdzeniem i pomagają tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły w siebie i cieszyły się  życiem.

Turniej piłki nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie

W imieniu naszych samorządowców zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie. Impreza odbywać się będzie w sobotę, 28 września, na Orliku w Gniewie, strat godz. 9.00. Zgłoszenia 6-osobowych drużyn możliwe jest do godz. 20.00 w piątek, 27 września pod nr tel. 691 751 565.

XXI Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2019

W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w XXI Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2019, który odbędzie się 23 października o godz. 11.00 na zamku w Gniewie. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy lubią śpiewać! Sprawdźcie swoje możliwości we wspaniałej scenerii gniewskiej twierdzy.

SP 1 wygrała mobilną pracownię multimedialną

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie została laureatem konkursu „#OSEWyzwanie”, którego organizatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 1606 placówek z całej Polski. - Spełniliśmy określone regulaminem wymagania i razem z 763 szkołami zostaliśmy laureatami, otrzymując nagrodę w postaci pracowni komputerowej, składającej się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu - mówi dyrektor placówki Mirosław Narloch. Nagroda dotrze do gniewskiej podstawówki jeszcze w tym roku szkolnym. Uczniowie i nauczyciele już niedługo będą mogli cieszyć się z nowej pracowni komputerowej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt. Gratulujemy!

Do wszystkich hodowców i producentów trzody chlewnej

Publikujemy pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie dot. decyzji w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń. Szczegóły w załączniku.

Aplikuj o dotację

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy (RKG), w którym można otrzymać dotację (w kwocie 8 500 PLN) na projekty w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. To konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców. Zakończenie naboru wniosków mija 7 października o godz. 12.00. Szczegóły dot. konkursu znajdą państwo TUTAJ.

Remont drogi Cierzpice – Kursztyn

Z powodu remontu drogi wojewódzkiej na trasie Cierzpice - Kursztyn w najbliższych dniach występować mogą utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o ostrożność i zdejmowanie nogi z gazu.

Rekrutacja uzupełniająca do żłobka Jaś i Marysia w Gniewie

Informujemy, że zwolniły się miejsca w Żłobku Jaś i Marysia w Gniewie. Istnieje możliwość zapisu dziecka do Żłobka już od września. Osoby zainteresowane, w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz/lub pobrania dokumentów rekrutacyjnych, mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie (Referat Społeczny, Biuro Projektu – parter budynku), w godzinach pracy Urzędu oraz pod numerem telefonu 58 530 79 57, jak również bezpośrednio w Żłobku.

Rekrutacja uzupełniająca do żłobka Jaś i Marysia w Gniewie

Informujemy, że zwolniły się miejsca w Żłobku Jaś i Marysia w Gniewie. Istnieje możliwość zapisu dziecka do Żłobka już od września. Osoby zainteresowane, w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz/lub pobrania dokumentów rekrutacyjnych, mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie (Referat Społeczny, Biuro Projektu – parter budynku), w godzinach pracy Urzędu oraz pod numerem telefonu 58 530 79 57 lub bezpośrednio w Żłobku.

XIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne

W Domu Kultury w Opaleniu, 5 października o godz. 10.00 odbędą się XIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne. W programie spotkania: otwarcie wystawy „Republika Gniewska”  przygotowanej przez UMiG Gniew oraz prelekcje Marka Kordowskiego pn. „Polski ruch narodowy na ziemi gniewskiej przed 1914 rokiem” oraz Jakuba Borkowicza pn. „Przestępstwa przemytnicze na terenie powiatu tczewskiego w latach 1920 -1939”. Organizatorem spotkania jest ZKP oddział Kociewski w Tczewie.

Dzień Przedszkolaka w oddziale przedszkolnym w Jeleniu

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, dlatego dzieci w oddziale przedszkolnym w Jeleniu  przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie od samego rana obchodziły swoje Święto - Dzień Przedszkolaka, połączony z  uroczystym Pasowaniem na Przedszkolaka.

Święto pieczonego ziemniaka w Opaleniu

Co roku jesienią w opaleńskim Domu Kultury obchodzi się tradycję Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku imprezę zorganizowano w sobotę, 21 września. Podczas wydarzenia przeprowadzono wiele konkursów, gier i zabaw związanych z kartoflami.

Właściciel poszukiwany

Gminne Centrum Reagowania na drodze pomiędzy Piaseckim Polem a Wielkimi Wyrębami odłowiło psa rasy amstaf. Właścicieli bądź osoby rozpoznające czworonoga proszone są o pilny kontakt GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Gra młodzież…

Beniaminek Starogard Gdański okazał się dla drużyn juniorskich z naszej gminy zbyt mocny. Z zespołem, z miasta Kazimierza Deyny rywalizowała Mewa Gniew (Junior B) oraz Keramzyt Szprudowo (Junior D1). Oba mecze zakończyły się zwycięstwami Beniaminka. Komplet wygranych na swoim koncie mają zawodnicy drużyny Junior B Sobieskiego Gniew, którzy w miniony weekend skutecznie uporali się w Gniewie z Rodłem Kwidzyn.

Meteorolodzy ostrzegają przed silną mglą

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/Morski w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silną mglą.

Szczegóły w załączniku.

Data publikacji: 2019-09-27 14:03

Uwaga - silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. 

Harcerki zachęcają do wstępowania w ich szeregi

We wrześniu odbyło się ognisko przyjaciół, rodziców i harcerek 1 Gniewskiej Drużyny Harcerek "Gniazda" w Tymawie. Wspominano przygody i to czego nauczyło grupę harcerstwo. Na koniec była uczta: kiełbaski, przepyszne ciasta i miłe towarzystwo.

Część gminy bez wody nocą

Informujemy, iż z powodu awarii na Stacji Uzdatniania Wody Gniew, w dniach 1 i 2 października w godzinach 21.00-6.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości: Gniew (całe miasto), Ciepłe, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy oraz dla mieszkańców Gminy Pelplin do których woda dostarczana jest z SUW Gniew.

Krwawa pomorska jesień 1939 roku, czyli 80. rocznica mordu w Lesie Szpęgawskim

1 września 1939 wraz z niemieckim atakiem na Polskę rozpoczęła się akcja Tannenberg. Działania skierowane przeciwko Polakom przygotowane i realizowane przez gestapo, policję oraz Samoobronę- Selbstchutz. Również tereny Kociewia zostały włączone w te działania. Główne ostrze niemieckiej akcji skierowane zostało przeciwko polskim kolejarzom, celnikom, księżom, nauczycielom, harcerzom oraz aktywnej części polskiego społeczeństwa.

Uroczystość otwarcia obiektów w Wiośle Małym i Wiośle Dużym

Nadleśnictwo Starogard zrealizowało projekt pn. „Ukierunkowanie ruchu turystycznego w celu ochrony cennych siedlisk przyrodniczych rezerwatów Wiosło Małe i Wiosło Duże”, w ramach którego na terenie gminy Gniew, Nadleśnictwa Starogard, leśnictwa Dębiny powstała nowa infrastruktura turystyczna.

Z tej okazji w piątek, 27 września odbyły się uroczystości otwarcia obiektów. Rezerwaty są niezwykle piękne. Dzięki pracom, które zostały wykonane turyści mogą teraz w pełni bezpiecznie spędzać tam czas.

Obchody zaczęły się w Wiośle Dużym. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Mariusz Ochocki – Inspektor w Departamencie Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Sławomir Bieliński – Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Gminę Gniew reprezentowała pani wiceburmistrz Joanna Kamińska. Wśród gości byli również przedstawiciele oświaty, policji, mediów, leśnicy oraz rodzina Głowala – właściciele firmy Rolmag, która przeprowadziła inwestycję.

Po przywitaniu i spacerze w Wiośle Dużym obchody przeniosły się do Wiosła Małego. Na sam koniec wszyscy udali się do Gospodarstwa Agroturystycznego Maciejówka na pyszny obiad.

Więcej zdjęć znaleźć można na stronie: LINK.

Data publikacji: 2019-09-30 10:49
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu
 • Obchody otwarcia Rezerwatu

Turniej piłki nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie

W sobotę, 28 września na Orliku w Gniewie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Rady Miejskiej w Gniewie.

Po meczach pełnych emocji końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:

 I - FC Gniew
II - Lokalny Gniew
III - Czarne Pantery
IV - Gniewni Samorządowcy
V - OSP Jeleń
VI - Dawcy Punktów
VII - Inwest-kom
VIII - OSP Gniew

Najlepszy zawodnik - Leszek Grzyb
Najlepszy strzelec - Jarosław Krajewski
Najlepszy bramkarz - Paweł Guz

Gratulujemy!

Więcej zdjęć znaleźć można na stronie: LINK.

Data publikacji: 2019-09-30 12:18
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski
 • Turniej Piłkarski

Gniewianin wicemistrzem świata w układaniu puzzli!

Mariusz Ślizewski zdobył srebrny medal w układaniu puzzli podczas XVII Mistrzostw Świata, które odbyły się w Copula del Milenio w hiszpańskim mieście Valladolid. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że udział brało aż 199 uczestników z 61 krajów. Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 2019-09-30 14:38
 • Mistrzostwa Świata
 • Mistrzostwa Świata
 • Mistrzostwa Świata

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.