Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nowa sieć szkół zatwierdzona

Na minionej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 marca, radni przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, który w roku szkolnym 2017/2018 wprowadzi zmiany w sieci szkół podstawowych w Gniewie. Podjęcie powyższej uchwały rozpoczyna proces przekształcenia gimnazjum w Gniewie w szkołę podstawową.

 • Znasz tego psa?
 • Znasz tego psa?

Słoneczny weekend za pół ceny za nami

"Weekend za pół ceny. Rozsmakuj się w Gniewie." już za nami. Inicjatywa ta od wielu lat cieszy się powodzeniem w województwie pomorskim. Po raz czwarty udział w akcji wziął także Gniew. Przez dwa dni, mieszkańcy Gniewu oraz przyjezdni goście, mogli kosztować kulinarne specjały oraz korzystać z innych atrakcji płacąc o połowę mniej.

Gniew na targach turystycznych Wypoczynek w Toruniu

W weekend 1 i 2 kwietnia w Toruniu odbyły się targi  Turystyczne „Wypoczynek” 2017. Prezentowały się na nich miasta i regiony turystyczne, biura turystyczne, uzdrowiska, hotele, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne. Na stoisku promocyjnym Kociewia, nie zabrakło również przedstawicieli Gminy Gniew oraz spółki Zamek Gniew, którzy zachęcali wystawców do spędzenia wypoczynku na Kociewiu, w szczególności w Gniewie.

Wieści z SP Gniew

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Uczniowie poznawali w ostatnich tygodniach instrumenty muzyczne, przygotowali występy dla rodziców czy też odwiedzili przychodnię zdrowia.

Karatecy zdobyli w Krakowie 7 pucharów!

W sobotę, 25 marca, w Krakowie odbył się Ogólnopolski turniej " Puchar Krakowa" w Karate Tradycyjnym. W zawodach uczestniczyło ponad 823 zawodników z 40 klubów z całej polski. Wśród nich byli też podopieczni senseia Kazimierz Maruta, którzy zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia. Puchary zdobyli: Natalia Kottlenga, Natan Kriegel, Dawid Szwabach, Jakub Grzyb, Oliwier Szczeblewski, Juli Cierpiałowska, Wiktoria Wałaszewska.

Rekrutacja do przedszkola

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 2,5-6 lat do udziału w rekrutacji do Niepublicznego Przedszkola ‘Bajeczna Kraina’ na rok szkolny 2017/2018. W najbliższym roku szkolnym w placówce funkcjonować będą 3 grupy przedszkolne: 2,5-3, 4 oraz 5-6 latki.

Oddaj głos na obywatelski projekt- ostatni dzień głosowania!

Podajemy do publicznej wiadomości informacje o wyznaczonych punktach do głosowania w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017, które odbędzie się na terenie gminy Gniew od 4-14 kwietnia br. Zachęć jak największą liczbę mieszkańców do wyboru najciekawszych projektów do zrealizowania i oddaj swój głos w jednym ze wskazanych punktów. Jednocześnie przypominamy, że karta do głosowania musi być opatrzona okrągłą pieczęcią Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Karty te udostępniane są głosującym w poszczególnych punktach.

Dzień zadumy i refleksji

W piątek, 31 marca, w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie odbyła się niezwykle uroczysta akademia poświęcona ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. Uroczystość „Droga do Świętości” odbyła się w przeddzień 12 rocznicy  śmierci papieża Polaka.

Zmiany w Kuchni

W świetlicy wiejskiej w Kuchni przeprowadzono termomodernizację budynku. Dzięki wsparciu magistratu i środkom z funduszu sołeckiego udało się oprócz docieplenia obiektu, kupić krzesła i lodówkę.

Piłkarski weekend w Gniewie

Nabierają tempa rozgrywki piłkarskie klasy A grupy malborskiej, w których biorą udział dwa zespoły z naszej gminy: Weber Szprudowo oraz Sobieski Gniew. W minioną sobotę obie drużyny były gospodarzami swoich spotkań, dzięki czemu gniewscy fani nie mogli narzekać na brak piłkarskich emocji.

Jarmark Wielkanocny w Gniewie

Zapraszamy mieszkańców gminy Gniew oraz okolic na Jarmark Wielkanocny. Kiermasz ozdób świątecznych, stoiska z rękodziełem i wyrobami spożywczymi - to tylko niektóre atrakcje tegorocznego wydarzenia. Ponadto tegoroczne wydarzenie uświetni muzycznie zespół Burczybas z koncertem charytatywnym dla Klaudii Jabłońskiej, natomiast na tych, którzy odwiedzą tego dnia StudioA, czeka wiosenna sesja zdjęciowa z żywymi zwierzątkami, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Justyny Kłos-Skrzypczak.

ASP dla Gniewu

Już po raz kolejny Gniew odwiedzili studenci i kadra Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tym razem okazją do spotkania było podpisanie  porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Gniew, a Wydziałem Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.Tego dnia nastąpiło również otwarcie wystawy prac semestralnych studentów gdańskiego ASP pt. „Mieszkać przy murze”. Co ciekawe prace inspirowane są Gniewem, a oglądać je będzie można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) do 5 maja.

KZP Team Gniew z medalami Mistrzostw Polski

W dniach 1 i 2 kwietnia w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Unii Trójboju Siłowego w wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu. Do Zalesia pojechało trzech zawodników z Stowarzyszenia Sportów siłowych KZP Team Gniew. Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie i zdobyli medale mistrzostw Polski.

Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W miniony weekend 31 marca - 2 kwietnia w naszej gminie zorganizowano Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W akcji wzięło udział ponad 90 wolontariuszy z Gimnazjum w Gniewie, ZSP w Gniewie oraz PSP SPSK w Tymawie. Zbierane były artykuły spożywcze takie jak olej, mąka, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, słodycze, bakalie i inne. Wagę towaru szacuje się na ok. 700 kg. Żywność trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Zdjęcia ze zbiórki znajdziecie tutaj.


 

Data publikacji: 2017-04-05 12:11

Majówka w Hotelu Zamek Gniew

Hotel Zamek Gniew zaprasza do spędzenia kilku majowych dni w wyjątkowym miejscu, położonym na Wzgórzu Zamkowym. Znajdą  Państwo tu ciszę, spokój i wspaniałą atmosferę dla spędzenia wiosennych chwil.

Bezpłatne badania mammograficzne

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku  50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi. Badania wykonywane będą przy Przychodni MEDICAL w Gniewie ul. Witosa 10 w dniach 7 - 10 kwietnia. Zarejestruj się telefonicznie 58 666 24 44 w godzinach 8:00 - 20:00 lub tutaj.

Data publikacji: 2017-04-05 12:34

I etap ul. Hallera zakończony

Dobiegł końca remont pierwszego etapy przebudowy ulicy Hallera. Prace budowlane obejmowały stworzenia kanalizacji deszczowej oraz naprawę nawierzchni ulicy od skrzyżowania z ul. Przemysłową do skrzyżowania z ul. Witosa. Kolejne etapu budowy obejmować będą odcinek ul. Hallera od ciepłowni do skrzyżowania z ul. Czyżewskiego (droga z dużych płyt betonowych) oraz od ciepłowni do ul. 27 Stycznia. Na dalsze części remontów ogłoszone zostaną ponowne przetargi.

Data publikacji: 2017-04-05 12:58
 • Remont ulicy Hallera
 • Remont ulicy Hallera
 • Remont ulicy Hallera

Podaruj sobie i swojemu dziecku dzień pełen wrażeń

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza na rodzinny wyjazd dzieci z rodzicami do nowo otwartego Parku rozrywki FUNDAY w Tczewie, który odbędzie się w sobotę, 6 maja 2017 r. o godz. 10:00. Koszt wyjazdu - 15 zł. Szczegóły na załączonym plakacie.

VIII sesja popularno-naukowa

Zapraszamy na VIII sesję popularno-naukową, a w tym promocję książki ,,Teki kociewskie'' cz. X. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 10:00 w Domu Kultury w Opaleniu.

W programie:

 • powitanie gości
 • występ dzieci i młodzieży w spektaklu cienia pt. ,,O dziewczynie, która szukała Wiosny''
 • promocja części X ,,Tek kociewskich''
 • prezentacja książki dyrektora Krzysztofa Kordy-Józef Wrycza (1884-1961)
 • dyskusja
 • poczęstunek

Organizatorami sesji są:
Koło Zrzeszania Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie
Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu

Data publikacji: 2017-04-05 15:15

Przejazd szkolnymi autobusami możliwy

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że z dniem 1 maja 2017 roku Gmina Gniew wprowadza możliwość nieodpłatnego korzystania z przewozów autobusami szkolnymi na podstawie imiennego, indywidualnie wydanego identyfikatora. Podanie o możliwość korzystania z transportu na terenie Gminy Gniew należy składać bezpośrednio do Sołtysów Sołectw zgodnie z miejscem zamieszkania. Identyfikatory odbierać będzie można u Sołtysa po 14 dniach od złożenia stosownego podania.

Konsultacje Lokalnego Programu Współpracy

W poniedziałek, 3 kwietnia w Sali Ślubów gniewskiego urzędu zebrali się nieliczni mieszkańcy Gniewu, samorządowcy oraz urzędnicy miejscy, którzy zapoznani zostali z Lokalnym Programem Rewitalizacji (LPR). Dokument prezentował osobiście zastępca burmistrza Tomasz Sikora. Zainteresowani mieli okazję poznać podejmowane przez Gminę Gniew działania rewitalizacyjne, mogli zadać też pytania na nurtujące ich tematy, związane z odnowieniem przestrzeni miejskiej Gniewu.

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańćow ulic Górny Podmur, Brozowskiego oraz Zamkowej

W wyniku awarii sieci wodociągowej w czwartek 6 kwietnia w godzinach 10-15 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic Górny Podmur, Brzozowskiego oraz Zamkowej w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Data publikacji: 2017-04-06 09:33

Wyjazdowe zmagania piłkarzy

W najbliższy weekend swoje kolejne mecze rozegrają nasi reprezentanci w rozgrywkach grupy  malborskiej klasy A – Keramzyt Szprudowo i Sobieski Gniew. O ligowe punkty powalczą także młodzicy z gniewskiej Mewy, którzy w ramach ligi wojewódzkiej spotkają się z Chojniczanką Chojnice. Kibice, którzy chcieliby zobaczyć w akcji, którąś z drużyn muszą liczyć się z weekendową wycieczką, bowiem wszystkie zespoły zagrają na wyjazdach.

W sobotę o godz. 13:30 na boisku w Chojnicach młodzi piłkarze Mewy Gniew będą rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Chojniczanki Chojnice. Zespół gospodarzy zajmuje po 15 kolejkach 3 miejsce, a wiosną wygrał oba spotkania. Podopieczni Marka Kleistera nie są jednak bez szans w tej potyczce – jesienią mecz obu zespołów zakończył się wynikiem 1:1.

W sobotnie popołudnie zagrają także seniorzy Sobieskiego Gniew, którzy o godzinie 16:00 zmierzą się w Lasowicach Wielkich z miejscowym Jurandem. Będzie to trzeci z rzędu pojedynek, który w kontekście walki o utrzymanie w klasie A może mieć ogromne znaczenie. Z poprzednich, wiosennych potyczek, podopieczni Łukasza Chyły wyszli zwycięsko i dzięki temu awansowali na 12 miejsce w tabeli.

W niedzielę swoje spotkanie rozegra Keramzyt Szprudowo. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Rutkowskiego po raz kolejny zmierzy się z zespołem z ligowej czołówki. Tym razem rywalem będą Błękitni Kmiecin, którzy w chwili obecnej plasują się na 2 miejscu w tabeli. Jesienią w pojedynku obu zespołów górą był Keramzyt, który wygrał 2:1. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 14:00 na boisku przy ul. Żuławskiej w Kmiecinie.

Data publikacji: 2017-04-06 09:57

Coraz bliżej rozpoczęcia rodzinnego sezonu na Weber Skok

W maju Zakład Produkcji Kruszyw organizuje piknik rodzinny połączony z inauguracją sezonu na gniewskim skateparku. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem prasowym na temat tego wydarzenia.

Informacja prasowa

Wyskocz na weekend do gniewskiego skateparku! Na rodzinny piknik zaprasza Zakład Produkcji Kruszyw

Frontside, backside, kickflip, heelflip – już niedługo każdy mieszkaniec Gniewu będzie mógł przekonać się, co kryje się za tymi nazwami! Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, na które niecierpliwie czekają pasjonaci deskorolki i nie tylko… 13 maja rusza czwarta edycja Weber Skok – na huczne rozpoczęcie sezonu na gniewskim skateparku połączone z piknikiem rodzinnym zapraszają organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw i Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

W majową sobotę skatepark stanie się miejscem, które poprzez zabawę łączy całe rodziny! Jakie atrakcje przygotowano dla gości? Na początku uczestnicy zobaczą brawurowy pokaz trików, skoków i akrobacji w wykonaniu profesjonalnych riderów. Następnie na rampę wkroczą młodzi deskorolkowcy, którzy zmierzą się w zawodach skate przeprowadzonych w dwóch kategoriach wiekowych. Umiejętności zawodników ocenią ich starsi koledzy, występujący na najpopularniejszych turniejach skateboardingowych w Polsce. Wydarzenie ma również na celu rozwijanie deskorolkowej pasji wśród najmłodszych – każde dziecko będzie mogło wypożyczyć sprzęt i pod okiem doświadczonych instruktorów uczyć się stawiać „pierwsze kroki” na desce.

Akrobacje i triki na deskorolce to nie wszystko – organizatorzy zaplanowali mnóstwo innych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki zajęciom prowadzonym przez animatorów, najmłodsi będą mogli poćwiczyć swoją sprawność ruchową nie tylko na desce. Różnorodne gry i zabawy takie jak hopscotch, morska przeprawa, skipery, czy koniki i piłki do skakania, odpędzą nudę i dostarczą mnóstwo radości. Na amatorów skocznej rozrywki jak zwykle czekają też dmuchańce i eurobungee.

Gdy opadną sportowe emocje, uczestnicy wezmą udział w rodzinnym pikniku, podczas którego będą mogli odpocząć, wymienić się wrażeniami, a także spróbować pysznych przekąsek.

Inauguracja sezonu na gniewskim skateparku to wydarzenie dla całej rodziny! Po dawce adrenaliny, którą dostarczą pokazy skaterów, na uczestników czeka relaks w miłej atmosferze na pikniku. Połączenie jazdy na deskorolce oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu stanowi idealną propozycję na spędzenie aktywnej soboty w gronie najbliższych – podsumowuje Joanna Wachowska, koordynator ds. komunikacji Zakładu.

Data publikacji: 2017-04-06 10:05

Wykonawca na rozbudowę szkoły podstawowej w Gniewie wybrany

W środę, 5 kwietnia dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na rozbudowę szkoły podstawowej o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną wraz z blokiem żywieniowym. Zadanie to wykona firma PPU RESTEKS Sp. z o.o. z Tczewa. Podpisanie umowy nastąpi 12 kwietnia. Na realizację zadania Gmina Gniew zamierza przeznaczyć 6 203 694,23 złotych.

 • Weber Skok-piknik

Zawodnicy karate zdobyli 12 medali

W sobotę 1 kwietnia w Hali Pomocniczej Ergo Areny w Gdańsku, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, którego organizatorem był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

W zawodach startowało 376 zawodników. Gniew reprezentowali podopieczni senseia Kazimierza Maruta. Pokazali swoje wysokie umiejętności i łącznie zdobyli 12 medali na Mistrzostwach woj. Pomorskiego. Na wyróżnienie zasługuje najmłodsza zawodniczka Łucja Mielewczyk, której był to pierwszy start w zawodach i zdobyła I miejsce. Następni zawodnicy, którzy zdobyli I miejsca to: Natalia Kottlenga, Dawid Szwabach, Jakub Grzyb, Kornel Wichmann, Jakub Chyliński, Natan Kriegel, Oliwier Szczeblewski, Andzelika Wałaszewska, Wiktoria Wałaszewska, Jakub Wichmann, Tomek Wałaszewski. Dzięki wysokim wynikom w minionych zawodach zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy.


 

Data publikacji: 2017-04-06 12:16
 • Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym
 • Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym
 • Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym
 • Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym
 • Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym
 • Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym

Złote Gody

Państwo Irena i Bruno Grabowscy z Opalenia przeżyli wspólnie 50 lat w związku małżeńskim i tym samym doczekali Złotych Godów. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Jubilatów medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Jubilaci, otoczeni kochającą rodziną,tryskają energią i radością, z optymizmem patrzą w przyszłość.

Mieszkać przy murze

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Gniew i okolic na wystawę prac semestralnych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pt. „Mieszkać przy murze”. Prace te inspirowane są Gniewem, a oglądać je można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) do 5 maja. Ponadto wśród prac znaleźć można również nagrodzone projekty w „Konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie”.

Rodzicu, zapoznaj się zasadami rekrutacji do szkół

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Gniew, natomiast już 10 kwietnia rozpocznie się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych. Drogi rodzicu, zapoznaj się zasadami rekrutacji.

Dzień Otwarty z Elmerem w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

We wtorek, 4 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Był to szczególny dzień, gdyż przyszli uczniowie mieli do wykonania nie lada zadanie. Musieli bowiem znaleźć słonia Elmera, ale żeby to wykonać, należało przejść wiele ciekawych przeszkód.

Wieści z Zespołu Szkół w Opaleniu

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane z Zespołu Szkół w Opaleniu. W placówce odbyły się pierwsze zajęcia z projektu „Mistrz Przedszkolak” oraz Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a przedszkolne „Promyczki” powitały Wiosnę.

Gniewskie przedszkolaki na turnieju tańca

1 kwietnia w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Klubu w sportowym tańcu towarzyskim, zorganizowane przez Szkołę Tańca STAKATO. Wzięły w nim udział dzieci z gniewskiego przedszkola miejskiego, przygotowane przez panią Aleksandrę Popielarczyk. Mali tancerze w przepięknych, kolorowych strojach tańczyły sambę, walca i polkę. Uczestnicy poradzili sobie wyśmienicie.

Uczniowie gniewskiego LO na arenie wojewódzkiej

6 kwietnia w Gniewie odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu przy współpracy z ZSP w Gniewie oraz GOS w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny męskie. Grano systemem „każdy z każdym”, do 2 wygranych setów, do 25 punktów. Mecze były bardzo wyrównane, a w każdej drużynie przyjezdnej znajdowało się kilku zawodników klubowych ze Stoczniowca Gdańsk.

Strażacy w przedszkolu

Czwartkowy poranek 30 marca był dla wychowanków gniewskiego przedszkola inny niż zwykle. Wizytę podopiecznym złożyli strażacy z OSP w Gniewie. Ochotnicy Dariusz Kijewski, Tomasz Truszczyński oraz Krystian Kwiatkowski przedstawili dzieciom zasady postępowania w nagłych wypadkach losowych. Tematem spotkania była pierwsza pomoc.

Dzień Otwartych Drzwi

Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie zgromadził szerokie grono rodziców i dzieci zainteresowanych ofertą placówki. W środę, 5 kwietnia mury szkoły, po długiej przerwie, odwiedziły przedszkolaki, które 1 września br. rozpoczną swoją przygodę z edukacją. Wśród gości byli także przyszli siódmoklasiści. Pracownicy szkoły na ten dzień przygotowali wiele atrakcji.

Przedsmak Wielkiej Nocy

Za nami kolejny jarmark świąteczny, na którym lokalni wystawcy prezentowali swoje wielkanocne ozdoby, regionalne przetwory i słodkości. Na kolorowych stoiskach zakupić można było stroiki, palmy wielkanocne, kolorowe pisanki, wykonane najróżniejszymi technikami oraz swojskie ciasta.

Z palmami ulicami Gogolewa

Tuż po Jarmarku Wielkanocnym w Gniewie, można było wybrać się do Gogolewa. Ulicami tej właśnie wsi przeszła uroczysta procesja z palmami wielkanocnymi, którą zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Gogolewie. Już po raz jedenasty mieszkańcy naszej gminy oraz zaproszeni goście brali udział w tym wydarzeniu.

Pasjonaci historii regionu spotkali się w Opaleniu

W sobotę, 8 kwietnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyła się kolejna, VIII sesja popularno – naukowa. Podczas spotkania zgromadzeni pasjonaci historii regionu wysłuchali promocji części X „Tek Kociewskich” oraz niezwykłej biografii poświęconej jednemu z najważniejszych Kaszubów i znanych Pomorzan, ks. Józefowi Wryczy.

Zmienne nastroje gniewskich drużyn

W zupełnie innych nastrojach wracali ze swoich spotkań wyjazdowych zawodnicy Sobieskiego Gniew i Keramzytu Szprudowo. Piłkarze Łukasza Chyły w sobotę pokonali Jurand Lasowice Wielkie i umocnili się na 12 pozycji w tabeli. Drużyna Krzysztofa Rutkowskiego w niedzielę mierzyła się z zajmującymi 2 miejsce Błękitnymi Kmiecin, i choć zdobyła 3 bramki, nie wywalczyła punktów.

Dbasz o swoje podwórko?- zgłoś się do konkursu

Rozpoczyna się już 24. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 12 maja 2017 r.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych

Rodzice dzieci, które od września 2017 roku mają rozpocząć naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej, proszeni są o zapoznanie się z wykazem ulic w danym obwodzie szkolnym, dzięki któremu dowiemy się, do jakiej szkoły zgodnie z obwodem należy zgłosić swoje dziecko. Rekrutacja do klas pierwszych szkół, które prowadzi Gmina Gniew rozpoczęła się 10 kwietnia.

Dodatkowe zajęcia w Polskim Gronowie

Od listopada 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie bierze udział w projekcie „Dziecko – najlepsza inwestycja”, realizowanym przez Gminę Gniew. W ramach programu w szkole odbywają się zajęcia rozwijające z języka angielskiego, zajęcia logopedyczne, zajęcia wyrównawcze z matematyki, kółko matematyczno-przyrodnicze, trening postaw kluczowych na rynku pracy, terapia pedagogiczna i rewalidacja. Dzieci korzystają z nowoczesnej technologii informacyjnej – komputerów, laptopów i tablic interaktywnych.

Rekrutacja do szkoły podstawowej w Gogolewie

Trwa rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolewie. Istnieje możliwość zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz klas programowo wyższych szkoły podstawowej (II-VII). Szczegóły o postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 dostępne są w poniższym ogłoszeniu.

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady Dziewcząt w Piłce Siatkowej

W środę, 5 kwietnia mistrzynie powiatu tczewskiego w piłce siatkowej, tj. dziewczęta z Gimnazjum w Gniewie, brały udział w zawodach półfinału wojewódzkiego, które odbyły się w Gdyni. W zawodach udział wzięły 4 szkoły, Gimnazjum Nr 2 Sopot, Gimnazjum Katolickie Gdynia, Gimnazjum Nr 11 Gdynia oraz gniewskie gimnazjum. Rywalizację prowadzono systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Dziewczęta z Gniewu zajęły III miejsce.

Informacja dla rolników i hodowców

Przedstawiamy państwu Rozporządzenie Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami. 

Zawody zapaśnicze w Gniewie

W miniony weekend na matach zapaśniczych podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich oraz II Pucharu Polski Kadetek w zapasach kobiet, zmierzyło się ponad 200 zawodniczek. Zawody miały miejsce w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.

Rekrutacja do SP im. Jana III Sobieskiego

W poniedziałek, 10 kwietnia 2017, w Szkole  Podstawowej  nr 1 im. Jana III Sobieskiego  w Gniewie rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klas pierwszych.  Wnioski można odbierać w sekretariacie szkoły, bądź ze strony internetowej placówki, na której znajdzie się również szczegółowy regulamin przyjęć uczniów do klasy I.

Rekrutacja do SP nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

Rekrutacja do Szkoły podstawowej nr 2 w Gniewie trwa. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym poniżej oraz wnioskami o przyjęcie dziecka do placówki. Rekrutacja trwa do 21 kwietnia. Informacje na temat rekrutacji do szkoły podstawowej można uzyskać pod numerem telefonu 58 535 22 94 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.

 • Tak ćwiczy na siłowni 84-latek. A Ty jaką masz wymówkę?
 • Tak ćwiczy na siłowni 84-latek. A Ty jaką masz wymówkę?
 • Tak ćwiczy na siłowni 84-latek. A Ty jaką masz wymówkę?

Prośba o pomoc w odnalezieniu psów

Do naszej redakcji zwrócono się z prośbą o pomoc w odnalezieniu dwóch psów, które oddaliły się od miejsca zamieszkania, okolic Bielska - Królów Las, gm. Morzeszczyn. Jeden z nich to owczarek niemiecki, któremu w wędrówce prawdopodobnie towarzyszy rudy kundelek, suczka. Oba psy miały założone obroże. Osoby, które widziały bądź wiedzą, gdzie mogą przebywać psy, proszone są o kontakt pod nr tel. 606-968-157 lub karolinapr@wp.pl. W domu na swoich pupili czeka stęsknione dziecko.

Przedświąteczne zmagania piłkarzy

Już jutro do rywalizacji o ligowe punkty staną piłkarze z naszej gminy. W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocy najbliższa seria spotkań na Pomorzu zostanie rozpoczęta w środę i zakończona w sobotę. Emocji nie zabraknie na boisku w Gniewie, gdzie rozegrane zostaną aż cztery spotkania.

Warzywa i owoce są smaczne i zdrowe

W czwartek, 6 kwietnia, uczniowie klas: 2a, 2e, 3a, 3d należący do Kółka Teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie wystawili sztukę. Bohaterem spektaklu był doktor Zdrówko, który pouczał jak należy dbać o własne zdrowie.

Urząd otwarty krócej

Informujemy, że w piątek, 14 kwietnia, Urząd Miasta i Gminy Gniew czynny będzie do godziny 12.00. Za utrudnienia przepraszamy. 

Parking dla klientów banku gotowy

Kilka dni temu dobiegła końca budowa parkingu przy Banku Spółdzielczym w Gniewie. Przed budynkiem powstały łącznie cztery miejsca parkingowe, z ograniczeniem postoju do 30 minut.

Grand Prix Gniewu w piłce siatkowej mężczyzn

W niedzielę, 9 kwietnia, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie  został  rozegrany III i zarazem ostatni turniej z cyklu Grand Prix Gniewu w piłce siatkowej mężczyzn. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie. Do III turnieju zgłosiły się 4 drużyny ze: Sztumu, Pelplina, Bydgoszczy i Gniewu.

84-latek na siłowni

Ma osiemdziesiąt cztery lata i od prawie dwóch lat systematycznie uczęszcza na siłownię Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Jak sam mówi, ćwiczy każdego dnia do granic swoich możliwości, nie opuszczając żadnego przyrządu będącego na jej wyposażeniu. Ponadto jeździ rowerem i dużo spaceruje. Mowa o panu Edmundzie Heroldzie, mieszkańcu naszej gminy, który swoją sprawnością fizyczną, zawstydziłby nie jednego młodego człowieka.

Umowa na rozbudowę szkoły podpisana

Data 12 kwietnia 2017 r. przejdzie do historii gniewskiej podstawówki. Tego dnia została podpisana umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Projektantem i wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe RESTEKS z Tczewa. Inwestycja kosztować ma 4 548 000,00 zł.

 • Umowa na rozbudowę szkoły podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły podpisana

Trening kluczowych postaw na rynku pracy w Szkole Podstawowej w Opaleniu

W piątek, 7 kwietnia w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się kolejne zajęcia z Treningu Postaw Kluczowych na Rynku Pracy. Grupa uczestników składa się z siedmiu uczniów klas drugich, których zadaniem jest stworzenie i zaprojektowanie własnej książki. W czasie zajęć uczniowie z zaangażowaniem pracują nad projektowaniem okładki do swoich opowiadań, które układali na wcześniejszych zajęciach.

Gniewski Budżet Obywatelski - ogłoszenie wyników 24 kwietnia

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydała zarządzenie, na podstawie którego zmianie uległa data ogłoszenia wyników wyboru projektów. Wyniki te poznamy zatem nie 17, a 24 kwietnia. Przypominamy również że do piątku, 14  kwietnia można głosować na obywatelskie pomysły mieszkańców naszej gminy. Realizacja zwycięskich projektów nastąpi jeszcze w tym roku.

Muzyczna Scena Młodych - konkurs talentów muzycznych

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie zaprasza do udziału w VII Konkursie Młodych Talentów Muzycznych pod hasłem: „Muzyczna Scena Młodych”. W konkursie uczestniczyć mogą soliści i szkolne zespoły muzyczne: wokalne, instrumentalne, wokalno-instrumentalne ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się 28 kwietnia. Szczegóły w załączniku.

Wyjazd na pływalnię w Kwidzynie

Nie ma jak to lekcje na pływalni. We wtorek uczniowie IIa gimnazjum umilili sobie czas w szkole godzinnym pobytem na basenie. Było głośno, wesoło i aktywnie. Uczniowie zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni wrócili do szkolnej rzeczywistości i rzucili się w wir nauki.

XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie

„Tyle jest piękna w zwyczajnych dźwiękach" - pod tym hasłem w sobotę 8 kwietnia br. odbył się XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie. W konkursie wzięło udział ok 150 małych artystów z 16 przedszkoli z całego Pomorza. Przedszkole miejskie w Gniewie reprezentowały Maja Hinz i Alicja Wardzińska wraz z grupą taneczną „Słoneczka”.

Twoja ulubiona trasa rowerowa

Drodzy mieszkańcy, czy są wśród was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa, ten konkurs jest dla was. Jedyne co musisz zrobić to przekonać organizatorów zabawy, że to właśnie twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś. Oceniana będzie nie sama trasa, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Lokalny Program Rewitalizacji przyjęty

W środę, 12 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie, na której radni głosowali nad przyjęciem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016-2023. Dokument został przyjęty jednogłośnie.

Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Europejskie Centrum Solidarności serdecznie zapraszają na 45. odsłonę Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego pt. Aktualność myśli Tadeusza Mazowieckiego. W programie m.in. dyskusja wokół książki "Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego" wydanej przez wydawnictwo Znak. Na spotkanie wstęp jest wolny.

Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych

Wczoraj, tj. 12 kwietnia na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Na boisku zmierzyły się zawodniczki z placówek w Polskim Gronowie, Tymawie oraz Gogolewie. Zwycięska drużyna będzie reprezentować gminę Gniew na szczeblu powiatowym już 28 kwietnia br. w Tczewie. Powodzenia!

Obwieszczenie starosty

Starostwo Powiatowe w Tczewie  przekazuje do publicznej wiadomości obwieszczenie dotyczące wydania decyzji na budowę farmy fotowoltaicznej „Gniew I w miejscowości Jaźwiska, gm. Gniew”. 

"Z podwórka na Stadion o Puchary Tymbarku"

W poniedziałek, 10 kwietnia na obiektach MOSIR Gdańsk przy ulicy Traugutta 29 odbyły się finały wojewódzkie turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchary Tymbarku" w kategorii U-12 chłopców i dziewczyn. W finałach tego dnia brały udział 32 zespoły, które rywalizowały o uczestnictwo w finale w Warszawie. Do turnieju zakwalifikowała się także reprezentacja Gniewskiej Szkoły Podstawowej.

Kolejny sukces sportowców gniewskiej szkoły podstawowej

We wtorek, 11 kwietnia w Subkowach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej. Prawo gry w zawodach, wygrywając wcześniej turniej na poziomie gminy, otrzymała również reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiły również drużyny: SP nr 2 Pelplin, SP nr 11 Tczew oraz gospodarz zawodów – SP Subkowy.

Wyniki pomiarów opadu pyłu w Gniewie

Udostępniamy Państwu wyniki pomiarów opadu pyłu w Gniewie, przekazane przez Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku. Analizy wykazują niską wartość pyłu opadającego. Pomiarów dokonano w Szprudowie Wybudowaniu i przy budynku mieszkalnym przy ul. Krasickiego. Szczegóły w załączniku.

Jak firma myśli o mieszkańcach

Firma Mikrostyk S.A. w Gniewie wdrożyła nową strategię społecznej odpowiedzialności, która zostanie zintegrowana z całym systemem działalności przedsiębiorstwa. Co to oznacza dla mieszkańców gminy? Zapraszamy do lektury.

Monitoring miejski – dyskusja ws. lokalizacji kolejnych kamer

W środę, 12 kwietnia w Sali Ślubów gniewskiego urzędu odbyło się spotkanie ws. monitoringu miejskiego. Na temat lokalizacji kolejnych kamer dyskutowali urzędnicy, władze gminy, komendant policji oraz radni.

Wesołych Świąt

Samorząd Gminy Gniew na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy życzy wszystkim mieszkańcom Gminy Gniew pogody w sercu, rodzinnego ciepła, zgody i miłych spotkań przy świątecznym stole. Niech w tym czasie w Państwa domach panuje miłość, wzajemne zrozumienie i nadzieja na lepsze jutro.

Informacje dla biegaczy

W najbliższą sobotę (22 kwietnia) w Tczewie obchodzona będzie pierwsza rocznica parkrun Tczew. Organizatorzy zapraszają do bicia rekordu frekwencji. Ponadto w każdą sobotę o godzinie 9:00 na  Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie odbywają się darmowe zawody dla biegaczy. Wystarczy się zarejestrować i wydrukować kod.

Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn

Kolejne spotkania w ramach rozgrywek klasy A grupy malborskiej rozegrały zespoły Sobieskiego Gniew i Keramzytu Szprudowo. Przedświąteczna kolejka rozegrana została „na raty” – część drużyn rywalizowała w środę, a część w sobotę. Obie ekipy z naszej gminy grały w środku tygodnia, ale tylko dla piłkarzy ze Szprudowa był to szczęśliwy termin.

Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 20 kwietnia obradować będą Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna, 24 kwietnia spotkają się członkowie Komisji Finansów, 25 kwietnia odbędzie się natomiast posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Szczegóły w załączniku.

 • Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn
 • Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn
 • Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn

Nowatorska Giełda Zasobów w Gniewie już dzisiaj!

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” ponawia zaproszenie do wzięcia udziału w I Forum Współpracy Partnerów LGD - Giełdzie Zasobów, która odbędzie się w dzisiaj, 27 kwietnia na Zamku w Gniewie w godzinach od 17:00 - 19:00. Będzie to unikalna okazja do spotkania się z potencjalnymi partnerami swoich przedsięwziąć i uzyskania wsparcia w swoich działaniach. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w załączeniu i odesłanie na nasz adres mailowy: lgd@wstega-kociewia.pl.

Stop pożarom traw

Obecna pora roku to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Wypalanie traw jest jednak zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.

Uwaga - przymrozki!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami.

Informacje dla NGO

Przedstawiamy dziś Państwu program szkolenia „Źródła finansowania inicjatyw społecznych”, które odbędzie się w piątek, 21 kwietnia w Pelplinie. Spotkanie przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu tczewskiego Start godzina 16.30.

Otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydała zarządzenie w sprawie otwartego naboru partnera - podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku tj. wspólnot mieszkaniowych będących właścicielami budynków mieszkalnych zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji do wspólnej realizacji zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego planowanego do złożenia w konkursie dla działania 8.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego na lata 2014-2020. Szczegóły w zarządzeniu.

Młodzi piłkarze w akcji

Na gniewskim orliku ruszyły rozgrywki Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów 2017, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej. Do pierwszego turnieju zgłosiło się pięć drużyn. Rozpoczęła się również IX edycja Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017. Te rozgrywki przeznaczone są dla rocznika 1998-2001 i trwać będą do końca czerwca. Patronem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

 • Młodzi piłkarze w akcji
 • Młodzi piłkarze w akcji
 • Młodzi piłkarze w akcji

Gimnazjaliści, trzymamy za Was kciuki!

Dzisiaj, tj. 19 kwietnia o godz. 9:00 rozpoczną się trzydniowe intelektualne zmagania gimnazjalistów. Wszystkim uczniom szkół gimnazjalnych z terenu gminy Gniew, życzymy samych poprawnych odpowiedzi i zero stresu. Dacie radę, bo jak nie Wy, to kto?

Emocje, adrenalina i auta w akcji, czyli wyścigi samochodowe w gminie Gniew

Już w najbliższy weekend, 22-23 kwietnia zapraszamy wszystkich miłośników sportów samochodowych na 2. Rajd Kwidzyński. Tym razem ryk potężnych silników oraz ogromne emocje towarzyszyć będą również mieszkańcom gminy Gniew. Podczas tegorocznej edycji kierowcy rajdowi będą mieli okazję zmierzyć się również z naszymi krętymi drogami. Informator kibica dostępny w załączniku.

Twoje zdanie jest ważne

W imieniu Starosty Tczewskiego zachęcamy mieszkańców gminy Gniew do wzięcia aktywnego udziału w konsultacjach społecznych spisu rolnego 2020 poprzez wypełnienie ankiety. Wypełnione przez Państwa dane stanowić będą dla Głównego Urzędu Statystycznego ważną wskazówką przy tworzeniu ostatecznych zagadnień badanych w spisie. Szczegółowe informacje oraz ankieta w wersji elektronicznej dostępne w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie

Serdecznie zapraszamy na sesję Rady Miejskiej w Gniewie, która odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz.11.00 w Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Piasecznie. Radni tego dnia głosować będą nad przyjęciem sprawozdania z działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie dot. funkcjonowania programu 500+ i zapoznają się z oceną zasobów pomocy społecznej za rok 2016 dla Miasta i Gminy Gniew.

Uwaga na przymrozki!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami.

Pokaz fajerwerków

Informujemy, że jutro, tj. 21 kwietnia, pomiędzy godz. 23:00, a północą na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Rekrutacja do szkół podstawowych w Gniewie

Do 21 kwietnia trwa rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych w gminie Gniewie. Rodziców zachęcamy do zapoznania się z wymaganymi dokumentami i szczegółami prowadzonych naborów. Przypominamy, że w Gniewie od września, zgodnie z granicami obwodów, dzieci uczęszczać będą do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego lub Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera. Szczegóły poniżej.

Furia Gniew nagrywa video - weź udział w kręceniu teledysku

Muzycy z gniewskiego zespołu Furia zapraszają do wzięcia udziału w kręceniu teledysku, który będzie promować nową płytę grupy. Materiał tworzony będzie w bunkrze "na górach" w Gniewie, w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.00. - Skakanie, pogo i machanie głową mile widziane. Weźcie znajomych i wpadajcie. Niech będzie nas jak najwięcej - zachęcają muzycy. Dokonania zespołu, koncerty i muzyczne plany grupy śledzić można na jej profilu na portalu Facebook.

VIII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Z myślą o tym, po raz ósmy, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu koło Malborka. Targi odbędą się w najbliższy weekend 22 i 23 kwietnia w godz. od 10.00 do 17.00.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Kolejne piłkarskie emocje

Najbliższy weekend to kolejne ligowe potyczki piłkarzy. Wyjątkowo ciężko zapowiadają się spotkania gniewskich drużyn w rozgrywkach klasy A grupy malborskiej. Sobieski uda się do Tczewa, na mecz z zajmującą 3 miejsce w tabeli Wisłą, natomiast Keramzyt podejmie w roli gospodarza lidera rozgrywek – Spójnię Sadlinki.

Brak wody na ul. 27 Stycznia

W związku z awarią na sieci wodociągowej w ul. 27 Stycznia, dzisiaj od  godz. 10.00 trwa przerwa w dostawie wody na odcinku ul. 27 Stycznia od skrzyżowania z ul. Gdańską do boiska Orlik. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Wisłą można żeglować!

O tym, że żegluga Wisłą jest możliwa, można było przekonać się wczoraj, kiedy to do gminy Gniew dopłynęła barka transportująca 20 kontenerów z Gdańska do Warszawy. Kto miał okazję zobaczyć?

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Organizowanie i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”. Szczegóły w załączniku.

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zawiadamia o wpłynięciu wniosku Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz - Pelplin". Szczegóły w załączniku.

Ambulansowy Pobór Krwi w Gniewie

Już 5 maja na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ponownie zorganizowany zostanie ambulansowy pobór krwi. Jeśli jesteś zdrowy, masz pomiędzy 18 a 65 lat, ważysz co najmniej 50 kg, zjedz śniadanie, uzupełnij płyny, weź ważny dokument ze zdjęciem i nr PESEL, znajdź chwilę i oddaj krew. Dla Ciebie to satysfakcja, dla innych szansa i bezcenny dar życia.

Jakie tajemnice skrywa przyroda?

„Badacze przyrody”, czyli grupa uczniów uczestnicząca w zajęciach rozwijających z przyrody w ramach projektu „ Dziecko najlepsza inwestycja”, postanowiła zbadać tajniki otaczającego ich świata, które określane są mianem „niewidoczne gołym okiem”.

 • Znasz te psy?
 • Znasz te psy?

Co nowego na zajęciach językowych?

Uczestnicy zajęć rozwijających z języka niemieckiego i angielskiego, realizowanych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”, mieli bardzo pracowity czas. Grupa angielska pomagała w przygotowaniu Szkolnego Dnia Języków Obcych. Podczas jego obchodów angażowali się w organizację konkursu wiedzowego, przygotowanego dla uczniów gniewskiego gimnazjum. Przygotowali też prezentacje o krajach i ich językach.

Spotkanie w Cierzpicach

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące podjęcia konsultacji społecznych w sprawie wyłączenia miejscowości Cierzpice ze struktur Sołectwa Kursztyn oraz utworzenia Sołectwa Cierzpice. Spotkanie odbędzie się dnia 27 kwietnia 2017 r. o godz. 16. 00 przy bloku nr 4 w Cierzpicach.

Strażacy zapraszają! Tydzień otwarty gniewskiej strażnicy!

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie zaprasza serdecznie mieszkańców gminy Gniew na tegoroczny tydzień otwarty gniewskiej strażnicy. Strażnicę będzie można odwiedzać od 8 do 12 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy, proszone są o dokonanie zgłoszenia wizyty pod nr. tel. 58 535 22 88.

Ryk silników i niezwykła prędkość - 2. Rajd Kwidzyński w Gminie Gniew

W miniony weekend odbył się 2. Rajd Kwidzyński, organizowany przez Automobil Klub Morski z Gdyni. Pierwszego dnia ekipy rajdowe, po widowiskowym Prologu w centrum Kwidzyna, sprawdziły się na trasach wytyczonych w gminie Kwidzyn, natomiast w niedzielę rywalizowały o najlepsze czasy na odcinkach specjalnych usytuowanych w Gminie Gniew. To była prawdziwa uczta dla wszystkich fanów motoryzacji!

Liga Młodych Mistrzów

Na gniewskim Orliku rozegrano drugi turniej Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów 2017, przeznaczonej dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, której organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Targi Edukacji i Pracy

Już w ten czwartek (27 kwietnia) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbędą się Targi Edukacji i Pracy. Na miejscu znaleźć będzie można oferty pracy z powiatu tczewskiego, oferty kursów i szkoleń, oferty szkół wyższych, policealnych i pomaturalnych oraz bezpłatne konsultacje z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

Oferty pracy w Zakładzie Produkcji Kruszyw

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy Zakładu Produkcji Kruszyw na stanowiska koordynatora działu mechanicznego i laboranta.  Szczegółowe informacje o ofertach dostępne są na stronie www.kruszywagniew.pl.

Zwycięstwa Keramzytu i Sobieskiego

Gdyby przed 18 serią spotkań w malborskiej grupie klasy A, ktoś powiedział, że Keramzyt wygra ze Spójnią Sadlinki, a Sobieski z Wisłą Tczew można byłoby go nazwać dużym optymistą. Do tej pory Spójnia była liderem rozgrywek, a zespół z Tczewa jednym z trzech zespołów, które wiosną nie przegrały spotkania. Na szczęście piłka nożna to sport, gdzie z pierwszym gwizdkiem sędziego wszystkie statystyki tracą ważność i liczy się to, co na boisku. W ostatniej serii spotkań pokazały to zespoły Keramzytu i Sobieskiego.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze zastępcy kierownika Referatu Inwestycji i Infrastruktury w gniewskim magistracie. Szczegółowe informacje dot. oferty znajdą Państwo w załączniku. Dokumenty aplikacyjne składać można do 8 maja do godz. 15.30.

Sołtys Rakowca, sołtysem Pomorza

Maciej Czarniecki z Rakowca zdobył tytuł Sołtysa Pomorza 2017 w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”. Maciej Czarniecki zdobył aż 3774 głosy i za sobą pozostawił Krystiana Chrzanowskiego, sołtysa Tawęcina (pow. lęborski) - 3507 głosów, oraz Małgorzatę Kokowicz, sołtys Breńska (pow. człuchowski) - 2562 głosy.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Msza w intencji Ojczyzny

W środę, 3 maja obchodzić będziemy rocznicę uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wszystkich mieszkańców zapraszamy tego dnia na mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny w kościele pw. Świętego Mikołaja w Gniewie o godz. 9.00.

Gniewski Budżet Obywatelski - zespół urzędników zliczył głosy

19 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbyło się drugie posiedzenie Zespołu ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Członkowie zespołu liczyli złożone w punktach do głosowania karty i ilość oddanych głosów na poszczególne projekty. Protokół z posiedzenia zespołu przekazany został Doraźnej Komisji Rady Miejskiej w Gniewie, która podejmie decyzję o realizacji projektów. Szczegóły w załączonym protokole.

Komunikat dla Rodziców i Uczniów klas szóstych

Dyrekcja Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, w związku z podjętą uchwałą Rady Miejskiej w Gniewie dotyczącej przeniesienia od nowego roku szkolnego uczniów klas szóstych do naszej placówki, serdecznie zaprasza Rodziców i Uczniów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 maja 2017 roku o godz. 17.00 u auli szkoły. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie związane z przekazaniem uczniów, będzie możliwość zwiedzenia szkoły i wzajemnego poznania.

Poszukujesz pracy? To spotkanie zorganizowano dla ciebie.

Agencja zatrudnienia Adecco, serdecznie zaprasza na spotkanie rekrutacyjne do kwidzyńskiej firmy JABIL , które odbędzie się w najbliższy piątek, 28 kwietnia w godz. od 10:00 do 12:00 w Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Oferta dotyczy 250 miejsc pracy na stanowiskach m.in. pracownika produkcji, magazynu oraz wielu innych. Pracodawca gwarantuje umowę o pracę, zatrudnienie w pełnym wymiarze oraz atrakcyjne wynagrodzenie.

Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w ulicach: Kremskiego, Nowaka i Kopczyńskiego w Gniewie

W czwartek, 27 kwietnia ruszyć ma budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w ulicach: Kremskiego, Nowaka i Kopczyńskiego w Gniewie, celem uzbrojenia działek pod budownictwo jednorodzinne. Wykonawcą będzie spółka Inwest-Kom w Gniewie. W zakres robót wchodzi wykonanie sieci magistralnych i doprowadzenie przyłączy do granicy działek.

Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny!

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus serdecznie zaprasza firmy i instytucje do włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny. Do współpracy, niosącej korzyści nie tylko dla wielodzietnych rodzin, ale i samych partnerów, zachęcane są podmioty niezależnie od sektora, czy wielkości. I w gminie Gniew znaleźć możemy firmy, które honorują ów Karty, tym samym zapewniając zniżki lub dodatkowe uprawnienia rodzinom objętym programem. Są nimi Agencja Banku Polskiego PKO przy ul. Piłsudskiego oraz stacja paliw LOTOS. I ty zostań partnerem Karty Dużej Rodziny, wejdź na www.rodzina.gov.pl.

Obwieszczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy dotyczące oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz - Pelplin". Treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Stwórz własny znaczek pocztowy

Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dla młodzieży „Świat oczami młodych”. Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawią szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości użytkowej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej. Być może, to Twoja jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków. Weź udział i znajdź swoje nazwisko na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu w październiku 2017 roku. Do dzieła!

Jeśli majówka, to tylko w Gniewie

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już dziś zaplanować sobie ten czas. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. Turniej Husarski, emocjonujące eliminacje do czerwcowego Turnieju Rycerskiego Króla Jana III, liczne spektakle i pokazy historyczne. Podróż w czasie? To możliwe!

Piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie

W sobotę 22 kwietnia z piaseckiego sanktuarium wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lubiszewie. Pomysł na wędrówkę zrodził się w Piasecznie i była to manifestacja wiary i modlitwy całym sobą.

Gniewskie Derby

Nie lada emocje czekają na sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Najbliższa sobota to kolejna seria zmagań o ligowe punkty, a na boiskach GOS przy ul. Kusocińskiego będziemy mieli okazję zobaczyć aż 3 spotkania. Najwięcej emocji można się spodziewać po meczu w ramach rozgrywek klasy A, gdzie w derbach gminy Sobieski Gniew podejmie Keramzyt Szprudowo. Obie ekipy wygrały swoje ostatnie spotkania i na pewno liczą na podtrzymanie tej passy.

Urzekająca przyroda na skwerku

Na skwerze obok gniewskiego magistratu stanęła nowa wystawa plenerowa. Umieszczone na planszach zdjęcia, ukazują Dolinę Dolnej Wisły, jako unikatowy w skali Europy ekosystem znajdujący się na wyciągnięcie ręki. Dzięki wspaniałym fotografiom oraz ich ciekawym opisom, odwiedzający wystawę będą mogli przenieść się do tajemnego, jakże magicznego świata przyrody. Zapraszamy wszystkich gniewian i gości naszego miasta!

Oferta pracy

Firma Murmex S.C. zatrudni w pełnym wymiarze mężczyznę w charakterze sprzedawcy. Szczegóły pod numerami telefonów: 602 635 442 lub 602 635 447. 

Trenuj siatkówkę!

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zaprasza dziewczynki z klas III-IV na zajęcia z mini piłki siatkowej. Treningi odbywać się będą w każde wtorki i czwartki od godz. 17:00 do 18:15 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie.

Giełda Zasobów już za nami

Wczoraj, 27 kwietnia na dziedzińcu gniewskiego zamku odbyło się I Forum Współpracy Partnerów LGD - Giełda Zasobów. To nowatorskie przedsięwzięcie ma na celu stymulowanie partnerskiej współpracy pomiędzy sektorami publicznym, pozarządowym oraz prywatnym. Uczestnicy giełdy mieli tego dnia niebywałą okazję do zawierania kontraktów, na mocy których deklarowali między sobą wymianę zasobów, którymi dysponują. Łącznie podpisano 13 kontraktów!

Nestle Porusza Polskę - oddaj swój głos!

Mamy prawdziwą przyjemność poinformować, iż zgłoszony przez Gminę Gniew teren przy ul. Sidorowicz został zakwalifikowany do etapu głosowania w programie Nestle Porusza Polskę, dzięki któremu w tej lokalizacji powstać może siłownia plenerowa. Będzie to możliwe tylko dzięki aktywności internautów, którzy oddawać będą głosy właśnie na Gniew. Dlatego wszystkich mieszkańców zachęcamy do głosowania, które będzie trwało do końca czerwca na www.nestleporusza.pl.

Konkurs na dyrektora Przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił konkurs na stanowiska dyrektorów Przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie. Oferty należy składać do piątku, 12 maja, do godz. 14.00. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w załączniku.

Uwaga wędkarze!

Zarząd Koła PZW w Gniewie organizuje w niedzielę, 30 kwietnia,  zawody spinningowe zaliczane do cyklu Grand Prix Koła 2017 dla seniorów i juniorów. Zawody odbędą się na wodach Wisły w Nicponi. Zbiórka  6.30-6.50. Organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach.  

Leśmian na ustach młodych

Za nami IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Juliusza Słowackiego. Udziału w przedsięwzięciu podjęło się 40 uczniów z 11 szkół powiatu tczewskiego. Młodzi ludzie zmierzyć się musieli z poezją Bolesława Leśmiana. Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. 

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.