Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rozgrywki na finiszu

W końcową fazę wkraczają rozgrywki piłkarskie w całym kraju. Nie inaczej jest w malborskiej grupie klasy A i ligach młodzieżowych na Pomorzu. Seniorom Keramzytu i Sobieskiego zostały do rozegrania po trzy mecze, a ich młodsi koledzy mają ich przed sobą jeszcze mniej.

Razem można dużo

Dzięki środkom z funduszu sołeckiego oraz zaangażowaniu mieszkańców sołectwa udało się wybudować parking przy Orliku w Piasecznie. W ostatnim czasie zakończyła się też wymiana nawierzchni na polbruk przy ul. Królowej Pomorza w Piasecznie. Środki na ten cel również pochodziły z funduszu sołeckiego.

40 lat z patronem

Co prawda źródła archiwalne nie podają kiedy dokładnie powstała szkoła w Opaleniu, nie ma jednak wątpliwości, że pierwsza placówka funkcjonowała w tym miejscu już XIX w. W długiej historii szkoły było wiele przełomowych momentów. Jednym z nich było nadanie jej imienia Józefa Czyżewskiego. 29 maja uczniowie, ich opiekunowie i zaproszeni goście świętowali 40 rocznicę tego wydarzenia.

Maraton i półmaraton Fundacji Daszrade

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca odbędzie się maraton i półmaraton w Opaleniu.Bieg tradycyjnie organizowany jest przy okazji obchodów rocznicy powstania Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu. W tym roku po raz czwarty zawody będą otwarte również dla biegaczy z zewnątrz. Ambasadorem maratonu jest Jerzy Skarżyński. Wpisowe z biegu w całości przekazane zostanie Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, działającej na rzecz pomocy osobom wychodzącym z uzależnienia.

Noc Bibliotek 2017

W sobotę, 3 czerwca odbędzie się trzecie już wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czeka na czytelników z niebanalnym programem i superatrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza". Serdecznie zapraszamy do gniewskiej książnicy, która również na tę noc przygotowała wiele atrakcji.

Kolejne pieniądze dla Gminy Gniew

Złożony do Województwa Pomorskiego wniosek na budowę i modernizację kolejnego etapu drogi na Piaseckie Pola zakończył się sukcesem. Gmina Gniew otrzymała z budżetu wojewódzkiego 72 tys. złotych, z których wybudowany zostanie kolejny odcinek drogi o długości 550 mb. To kontynuacja rozpoczętej już w 2016 roku inwestycji. Budowa drogi miałaby zostać zrealizowana do końca października br.

Festyn rodzinny w gniewskim przedszkolu

Rodziny z dziećmi serdecznie zapraszamy na festyn w gniewskim przedszkolu z okazji Dnia Dziecka. Co roku festyn cieszy się dużym zainteresowaniem, a to za sprawą wspaniałych atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych jego uczestników. W programie nie zabraknie: muzyki, zabaw, pokazów strażackich, konkursów z nagrodami, dmuchanych zjeżdżalni, ogniska oraz letniej kawiarenki z ciepłymi potrawami i słodkim poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy w piątek, 2 czerwca na godz. 16.00 i życzymy udanej zabawy!

Nagrody od Starosty Tczewskiego

W środę, 30 maja Starosta Tczewski nagrodził osoby i organizacje, szczególnie zasłużone w dziedzinie sportu i kultury w 2016 r. Uhonorowano artystów, animatorów życia kulturalnego, sportowców, trenerów i organizacje rozwijające kulturę i sport w Powiecie Tczewskim. Na gali wręczenia nagród nie mogło zabraknąć reprezentantów gminy Gniew, którzy z rąk Starosty Tczewskiego, Tadeusza Dzwonkowskiego odebrali wspaniałe nagrody i wyróżnienia.

Dzień Dziecka w Piasecznie

Prezentem dla przedszkolaków z Piaseczna z okazji ich święta był wyjazd do Kwidzyna na bajkę pt. "Dudi: cała naprzód". Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajeczkę, zajadając smakołyki. Na zakończenie wycieczki czekała słodka niespodzianka w postaci lodów. Z okazji Dnia Dziecka Pracownicy Przedszkola w Piasecznie życzą wszystkim dzieciom, aby nigdy nie opuszczał ich uśmiech na twarzy, bo jak to mawiał Janusz Korczak "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Uczniowie gniewskiego LO i technikum grali w siatkówkę plażową na szczeblu powiatu i województwa

29 maja na boiskach do siatkówki plażowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu i I LO w Tczewie. Gniewianie okazali się bezkonkurencyjni.

 • Licealiada w siatkówce plażowej
 • Licealiada w siatkówce plażowej
 • Licealiada w siatkówce plażowej

Przypominamy, że 5 czerwca upływa termin składania wniosków do przedszkoli w Piasecznie i Jeleniu

Rodzice, których dziecko nie dostało się do wybranej przez nich placówki nadal mogą zgłaszać swoje pociechy na wolne miejsca, którymi dysponują oddziały przedszkolne szkoły podstawowej w Piasecznie. Mimo, że zakończyła się już rekrutacja uzupełniająca, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydłuża termin na składanie wniosków do  5 czerwca 2017 r. do godz.15.00.

Z życia ZS Opalenie

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy z Zespołu Szkół w Opaleniu. Zachęcamy do lektury.

Informator biurowy LOT KOCIEWIE

Przedstawiamy Państwu majowy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej - KOCIEWIE. W informatorze znajdują się informacje m.in. o grantach na poszczególne zadania, wydarzeniach związanych z sezonem turystycznym oraz otrzymanych nagrodach. Szczegóły w załączniku.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" w pigułce

Prezentujemy Państwu bieżący newsletter Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Szczegóły w załączniku.

Festyny rodzinne z okazji Dni Dziecka w naszej gminie

Serdecznie zapraszamy na rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka, które organizowane są na terenie naszej gminy. Już dziś zapraszamy na festyn do Przedszkola Miejskiego w Gniewie, który rozpocznie się o godz. 16.00. 3 czerwca, na zabawę zaprasza wszystkie dzieci Sołtys Sołectwa Ciepłe, zaś 10 czerwca sołtysi wsi Szprudowo i Kursztyn. Szczegóły na plakatach.

Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Gniewie

Z okazji Dnia Dziecka szkoła podstawowa w Gniewie zorganizowała dla uczniów szereg atrakcji. Dzieci z klas od I do III wzięły tego dnia udział w różnego rodzaju zajęciach na świeżym powietrzu, starsze zaś klasy rozpoczęły swoje święto od rozgrzewki, która przygotować je miała do biegu ulicami Gniewu. Nie zabrakło tego dnia dla nich również ciekawych zajęć w szkole.

Ul. Kopernika remontowana

Spółka Inwest-Kom informuje, że 5 i 6 czerwca prowadzone będą roboty konserwacyjno-remontowe, polegające na wykonaniu nakładek asfaltowych w ulicy Kopernika. W tym czasie zmieniona będzie organizacja ruchu, w związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych.

Gimnazjaliści na warsztatach w firmie Rolls-Royce

W maju uczniowie klas drugich gniewskiego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach, prowadzonych przez przedstawicieli firmy Rolls-Royce. Warsztaty inżynierskie miały na celu promocję szkolnictwa zawodowego mechanicznego i elektryczno – elektronicznego.

Wycieczka w Karkonosze

Uczniowie klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej w Polskim Gronowie wybrali się na wycieczkę w Karkonosze i do Wrocławia. Wędrowali górskimi szlakami wokół Karpacza i Szklarskiej Poręby. Zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Odwiedzili schroniska: Strzecha Akademicka, Samotnia, Dom Śląski oraz Schronisko pod Łabskim Szczytem.

Dzień pełen dzięcięcych uśmiechów w Rakowcu

W słoneczna sobotę, 3 czerwca odbył się festyn rodzinny w Rakowcu, organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtysa i Radę Sołecką sołectwa Rakowiec. Bez wątpienia ten dzień był pełen atrakcji i uśmiech dla wszystkich najmłodszych mieszkańców sołectwa oraz ich rodzin.

 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu
 • Dzień Dziecka w Rakowcu

Najważniejszy jest uśmiech dziecka

Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego niż uśmiech dziecka! Powodów do tysiąca dziecięcych uśmiechów, dostarczył program tegorocznego Festynu Rodzinnego na terenie gniewskiego przedszkola. Pokazy żonglerskie, balonowe show party, dmuchane zjeżdżalnie, wszystko to i wiele innych atrakcji, czekało na najmłodszych mieszkańców gminy Gniew.

Konkurs na dyrektorów placówek oświatowych rozstrzygnięty

W środę, 31 maja odbył się konkursy na stanowiska dyrektorów Przedszkola Miejskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie. Do każdego przystąpił tylko jeden kandydat. O stanowisko dyrektora przedszkola ubiegała się Marlena Nica, obecna dyrektor, zaś na dyrektora szkoły podstawowej nr 2, Ewa Grudzińska, dyrektor gniewskiego gimnazjum. Obu paniom powierzone zostały obowiązki dyrektorów tych placówek na kolejnych 5 lat.

Noc Bibliotek 2017

W sobotę, 3 czerwca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyła się III edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek pod hasłem CZYTANIE PORUSZA. Obok 1353 bibliotek w Polsce, również gniewska placówka przygotowała program na ten wieczór.

"Dzielne chłopaki"

W sobotę, 3 czerwca przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Opaleniu miały miejsce obchody jubileuszu 90-lecia istnienia jednostki oraz gminna akademia z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości doceniono długoletnią i oddaną służbę Braci Strażackiej z Opalenia oraz wręczono odznaczenia zasłużonym druhom gminnych jednostek.

Posiedzenie komisji stałych w czerwcu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w czerwcu. 7 czerwca o godz. 16.30 spotka się Komisja Rewizyjna, 22 czerwca obradować będą członkowie Komisji Gospodarki (godz. 10.00) i Komisji Społecznej (godz. 15.00), 26 czerwca odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy.

Trwają egzaminy zewnętrzne w ramach projektu ”Dziecko najlepsza inwestycja”

Od 5 czerwca w naszych szkołach rozpoczęły się egzaminy zewnętrzne z języków obcych oraz zajęć komputerowych. Uczniowie, którzy od listopada 2016 roku biorą udział w zajęciach dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas egzaminów przeprowadzanych przez firmę zewnętrzną.

Biegając pokonują słabości

W weekend 3-4 czerwca, Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu obchodziło czternastą rocznicę działalności. Z tej okazji już po raz czwarty odbył się Maraton i Półmaraton Fundacji DASZRADE.

Dzień Dziecka nad wodą

W sobotni poranek, 3 czerwca na wodach stawu rybnego p. Tadeusza Lorbieckiego w Piasecznie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród samych uczestników jak również ich opiekunów. Spośród najmłodszych adeptów sztuki wędkowania pierwsze miejsce w zawodach zajęła jedyna reprezentantka "słabszej płci" Agnieszka Hinz z wynikiem 3475 punktów, drugi był Igor Poleszk z wynikiem 2495 punktów, a tuż za nim zdobywając 2430 punktów, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Dorn.

Mikro Innowacje 2017 - składanie wniosków do 26 czerwca

Partnerstwo INNO-GNIEW, Spółka Mikrostyk Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, zapraszają wspólnie każdego – fundacje, stowarzyszenia, grupy inicjatywne oraz każdą osobę, która ma pomysł i wie, jak go zrealizować - do wzięcia udziału w konkursie MIKRO INNOWACJE 2017. Jeżeli dostrzegasz jakiś problem społeczny, który od wielu już lat nie został rozwiązany, a właśnie WY macie pomysł co zrobić, żeby było lepiej – opiszcie to i wygrajcie nawet 8500 zł na realizację tego działania.

Spływ kajakowy z Heliantusem

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX już spływie kajakowym Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę, piękną pogodę i niezapomniane widoki. Spływ odbędzie się 22 lipca. Start o godz. 9.00 z przystani promowej w Gniewie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski po rozpatrzeniu wniosku Gminy Gniew wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę ulicy Partyzantów w Gniewie wraz z niezbędną infrastrukturę techniczną (branża drogowa, sanitarna, elektroenergetyczna i techniczna) na terenie działek nr 1/1, 14/3, 14/4, 20/1, 30/9, 32/2 (arkusz mapy 7), 1/10, 1/11, 1/19, 1/24 (arkusz mapy 8), 21/2, 35/1, 35/3, 35/4, 35/5 (arkusz mapy 9), 3/15 (arkusz mapy 33) obręb Gniew [0019] jednostka ewidencyjna Gniew - M [221402_4].

KOŚCIÓŁ POMORZA 2017

Ruszyła nowa, trzecia już edycja plebiscytu Kościół Pomorza. Tym razem kandydatów nominowali nie tylko biskupi, lecz także parafianie. Głosowanie odbywa się w trzech następujących kategoriach: Proboszcz Roku, Parafia Roku oraz Organista Roku. Wśród nominowanych znaleźli się również proboszcz gniewskiej parafii, ks. Zbigniew Rutkowski oraz Krystian Zimny, organista z parafii Piaseczno. Głosowanie potrwa do piątku, 30 czerwca do godz. 22:00.

GOSPEL 2017

Przedstawiamy Państwu program koncertów Międzynarodowego Festiwalu Gospel Camp Meeting GNIEW 2017, który odbędzie się w Gniewie 10-13 sierpnia. Jednocześnie informujemy, że wciąż trwa nabór na tegoroczne warsztaty. Zapraszamy!

Bezpieczeństwo podczas odczytów

W związku z niepokojącymi informacjami od klientów spółki Inwest-Kom, o podszywaniu się postronnych osób za przedstawicieli firmy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa informujemy, że pracownicy spółki wyposażeni są w kamizelki odblaskowe z oznaczeniem "INWEST-KOM Zakład Wodociągów i Kanalizacji", posiadają legitymacje służbowe lub zaświadczenie firmy, uprawniające do prowadzenia odczytów wodomierzy na terenie gminy Gniew. Dodatkowej weryfikacji osób można dokonywać każdorazowo pod nr telefonu 58 535 23 31 w. 42.

Działaj Lokalnie - złóż wniosek o dofinansowanie

Fundacja Pokolenia zachęca do udziału w lokalnym konkursie grantowym Działaj Lokalnie X 2017. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu powiatu tczewskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Na najlepsze projekty czekają dotacje do 6000 złotych! Nabór wniosków trwa do 10 czerwca.

Trwają badania rolnicze

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie województwa pomorskiego w dniach 1 czerwca do 15 lipca br. jest realizowane badanie terenowe "Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych z satelit Sentinel 1 i Sentinel 2. W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne jest wejście pracownika Urzędu na teren działki, na odległość około 30 m od granicy.

 • Znasz tego psa?
 • Znasz tego psa?

Piłkarski weekend w Gniewie

W ostatnią sobotę boisko przy ul. Kusocińskiego było areną kolejnych zmagań naszych ligowców. Tym razem zarówno piłkarze Keramzytu, jak i Sobieskiego wystąpili w roli gospodarza. Dzięki temu, gniewscy sympatycy piłki nożnej, mogli spędzić prawie całe popołudnie, obserwując pojedynki drużyn z naszej gminy.

Przedostatnie ligowe starcia

Tylko dwie kolejki spotkań zostały do zakończenia rozgrywek klasy A. W najbliższą sobotę obie ekipy z naszej gminy zagrają na wyjazdach. Sobieski uda się do Starego Targu, na pojedynek z Powiślem, a Keramzyt zmierzy się w Radostwie ze Świtem. Na boisku w Gniewie, zobaczyć będzie można mecze drużyn młodzieżowych – Mewy Gniew oraz Keramzytu Szprudowo. Dla młodych piłkarzy będą to spotkania kończące zmagania w ich ligach.

Dziękujemy!

W imieniu gniewskiego przedszkola publikujemy podziękowania za życzliwość i okazaną pomoc w zorganizowaniu Festynu Rodzinnego. Bez wątpienia, gdyby nie pomoc życzliwych ludzi i wsparcie finansowe, praca i starania pracowników Przedszkola w Gniewie nie przyniosłaby takiego efektu.

Konkurs wiedzy ekologicznej

31 maja w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbył się finał X Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej Szkół Podstawowych organizowany przez Eko-Centrum Heliantus.

Wyniki konsultacji ws. utworzenia Sołectwa Nowa Ameryka

Podajemy do publicznej wiadomości protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych ws. utworzenia Sołectwa Nowa Ameryka w granicach administracyjnych miasta Gniew przeprowadzonych w okresie od 26 maja br. do 2 czerwca br. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie z dnia 8 czerwca 2017 r.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 8 czerwca 2017 r. Zarządzeniem Nr 80/17 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym” stanowiący załącznik nr 1 do ww. zarządzenia. 

Oferta pracy

VEOLIA PÓŁNOC poszukuje kandydatów na stanowisko inżyniera ds. eksploatacji. Szczegóły ofert znajdą Państwo w załączniku.

Dzieci potrzebują kaszy!

Zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze młodego organizmu zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Pełnowartościowa dieta bogata w naturalne produkty, systematyczność i różnorodność spożywanych posiłków oraz aktywność fizyczna znacząco wpływają na poprawę kondycji wciąż rozwijającego się organizmu. Jaką rolę w codziennej diecie maluchów oraz młodzieży odgrywa kasza? Okazuje się, że produkt ten jest nieocenionym paliwem dla mózgu oraz źródłem wielu witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Orlikowe zmagania

Na obiekcie sportowym Orlik w Gniewie, odbył się coroczny turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Klubu Radnych Wiejskich w Gniewie. Rozgrywki przeznaczone były dla dzieci ze szkoły podstawowej. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach.

Zapraszamy na festyn w Polskim Gronowie

W najbliższą środę, 14 czerwca, w Polskim Gronowie odbędzie się festyn rodzinny. W programie m.in. pokaz talentów, loteria, animator zabaw, kawiarenka i konkurencje sportowe. Start godzina 16.00. 

Mali przyjaciele drzew

W czerwcu uczniowie ze Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie realizowali Eko- projekt pt. „Mali przyjaciele drzew”. Celem projektu było posprzątanie terenu wokół szkoły i zasadzenie nowych krzewów i roślin ozdobnych.

Mistrzowie Polski w Karate z Gniewu!

Ponad tysiąc najmłodszych karateków rywalizowało w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany został 3 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Przez cały dzień dzieci konkurowały w kata indywidualnym, drużynowym oraz en-bu. Zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego z Gniewa zaprezentowali się wspaniale zdobywając : Dawid Szwabach złoty medal, Jakub Grzyb złoty medal, Tomek Wałaszewski srebrny medal oraz Oliwier Szczeblewski brązowy medal.

Festyn Rodzinny w Tymawie

W Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie, 3 czerwca, odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Tego dnia atrakcji nie brakowało. Na początku uczniowie z każdej klasy i przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, które przeznaczone były dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Ojca.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski po rozpatrzeniu wniosku Gminy Gniew wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę ulicy Kapinosa w Gniewie wraz z niezbędną infrastrukturę techniczną (branża drogowa, sanitarna, elektroenergetyczna i teletechniczna) na terenie działek nr 1, 31, 32, 43/29, 43/30, 43/31, 43/32, 43/33 (ark. 17).

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Warsztaty z robotyki w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina

W sobotę, 10 czerwca, w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyły się warsztaty z robotyki z elementami programowania. Podczas zajęć nasi wychowankowie zaprezentowali rodzicom czego uczą się podczas tego typu zajęć.

Nie będzie wody na ul. Wyszyńskiego i Jana Pawła II

W związku z budową wodociągu w ul. Nowaka w środę,14 czerwca, w godz. 9-15 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Wyszyńskiego i Jana Pawła II w Gniewie. Spółka Iwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Czas dla Rodziny

W sobotę, 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie zorganizowała na boisku szkolnym piąty Festyn Rodzinny  pn. „Czas dla Rodziny”. Celem imprezy była  integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywne spędzenie czasu wolnego z rodziną i wspólna zabawa.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest – edycja 2017

Informujemy, że zadanie pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Gniew – edycja 2017" zostało zakwalifikowane do dofinansowania w ramach konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2017 r.), ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Gimnazjaliści w grze miejskiej

Ostatnie tegoroczne zajęcia rozwijające z języka niemieckiego i treningu postaw kluczowych na rynku pracy, gimnazjaliści spędzili w terenie. Członkowie projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” sprawdzali swoje umiejętności w grze miejskiej. Przygotowana ona została w języku angielskim i niemieckim i zawierała szereg zadań, które uczniowie musieli rozwiązać, wędrując po Gniewie.

Jak Jan III Sobieski do Gniewu przypłynął

Nagrody rozdane. Wczoraj, czyli 12 czerwca, uhonorowani zostali zwycięzcy konkursu „Gniew 1677- Odwiedziny Królewskiej Rodziny”. W konkursie zorganizowanym przez Zakład Produkcji Kruszyw do wygrania było 10 aparatów fotograficznych, a trafiły one do uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie i ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Radostowo zdobyte, porażka w Starym Polu

25 kolejka klasy A grupy malborskiej była niezwykle ciekawa. Rozstrzygnięcia w górnej części tabeli sprawiły, iż niczym w Ekstraklasie, o awansie zadecyduje ostatnia seria spotkań. Wyniki Keramzytu Szprudowo i Sobieskiego Gniew ustaliły ich lokaty końcowe w tabeli. Zespoły z naszej gminy nie zostaną już wyprzedzone przez żadnego ze swoich ligowych rywali, ale też nikogo już nie przeskoczą.

Uwaga wędkarze!

Zarząd Koła PZW w Gniewie organizuje w sobotę, 17 czerwca, zawody wędkarskie na wodach jeziora Rakowieckiego o Mistrzostwo Koła w dyscyplinie spławikowej seniorów. Zbiórka o godz. 5.20, a warunkiem uczestnictwa w zawodach są opłacone składki PZW na rok 2017. 

 • plakat

Rozwijaj swoją firmę dzięki dofinansowaniu z NCBR

Chciałbyś, by Twoja firma była innowacyjna i bardziej konkurencyjna, a nie wiesz jak to zrobić? Nie korzystałeś do tej pory ze wsparcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju? Możesz to zmienić! NCBR bezpłatnie pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie – wystarczy, że wypełnisz ankietę, a przedstawiciel centrum skontaktuje się z Tobą.

Rozmowy o przyszłości starówki

W czwartek, 22 czerwca, o godzinie 13.00 w Sali Ślubów gniewskiego magistratu odbędzie się spotkanie zespołu ds. rewitalizacji projektu „Gniew Miasto z charakterem w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe”. Podczas spotkania omawiane będą projekty firmy Budimex dotyczące rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie. 

Pierwsze Gniewskie Igrzyska!

Za nami Pierwsze Gniewskie Igrzyska. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły. Po zaciętej walce najlepsi okazali się uczniowie z Tymawy. Na drugim miejscu podium stanęli młodzi sportowcy z Opalenia, a na trzecim z Gniewu. Czwarte miejsce należało natomiast do podopiecznych szkoły w Piasecznie.

Gniewinki 2017

W tym roku przypada 350 rocznica objęcia Starostwa Gniewskiego przez Jana Sobieskiego. Z tej okazji swoje coroczne święto gniewinkowe obchodzić będziemy w dniach 24-25 czerwca, w dzień imienin starosty. Zapraszamy już dziś na rycerskie pojedynki XXVI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego Króla Jana III, Jarmark Janowy z atrakcjami dla dzieci, wieczorny kabaret i koncert! Spędź pierwszy weekend wakacji razem z nami! Serdecznie zapraszamy! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Nowe, zaostrzone przepisy prawne w przedmiocie wycinki drzew

29 maja 2017 roku Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ochronie przyrody, co oznacza, że od połowy czerwca przestaną obowiązywać liberalne przepisy dotyczące wycinki drzew na własnej ziemi. Nowe prawo określa, że zamiar wycinki drzew o odpowiedniej grubości należy zgłosić do urzędu gminy. W ciągu 21 dni od złożenia zgłoszenia, nastąpią oględziny drzewa, a  kolejne 2 tygodnie urząd będzie miał na ewentualne wydanie zakazu wycinki drzewa.

Uczniowie ZSP w Gniewie rywalizowali w turnieju halowej piłki nożnej w Zakładzie Poprawczym w Nowem

14 czerwca w sali sportowej w Zakładzie Poprawczym w Nowem odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora placówki. Do zawodów zaproszone zostały 3 drużyny męskie czteroosobowe. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, z tempem gry 2x20 minut. Po zaciętych bojach chłopcy z ZSP w Gniewie wygrali turniej z kompletem zwycięstw i zdobyli okazały puchar.

Uroczystość Bożego Ciała w Gniewie

W czwartek, 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W to piękne święto Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na msze święte o godz. 7.30; 9.00, 12.30 i 17.00. Uroczysta modlitwa odbędzie się o godz. 10.30 na placu Zamkowym, po której wyruszy procesja ulicami miasta z najświętszym Sakramentem.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się XXXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Tym razem radni obradować będą w Świetlicy Wiejskiej w Szprudowie. Rada Miejska podejmie tego dnia uchwałę w sprawie zatwierdzenia Sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gniew za 2016 r. oraz Sprawozdania finansowego Gminy Gniew za okres od dnia 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. i udzieli Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium.

Podwórko NIVEA w Gniewie - czas na twój głos!

Tegoroczna edycja zabawy wspiera rozwój i talenty dzieci, budując w miastach swoje place zabaw. W konkursie udział bierze również Gmina Gniew, a zgłoszona lokalizacja do potencjalnego podwórka NIVEA to teren przy ul. Sidorowicz w Gniewie. Wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko zachęcamy do oddawania głosów na gniewską lokalizację. Głosowanie trwa do 31 lipca.

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Na gniewskim orliku odbył się pierwszy z dwóch turniejów finałowych Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017, organizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Gniewie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w przedszkolu w Gniewie

Na zaproszenie dyrektor przedszkola w Gniewie funkcjonariusze Straży Granicznej w  Krynicy Morskiej odwiedzili 9 czerwca dzieci z miejskiego przedszkola. Maluchy miały okazję zapoznać się z trudną i odpowiedzialną pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej. Goście przedstawili dzieciom zadania którymi się zajmują, pokazali sprzęt, który używają w trakcie pełnienia służby.

Sezon 2016/2017 na ostatniej prostej – awans rozstrzygnie się w Gniewie?

Dwa mecze będą mogli zobaczyć w sobotnie popołudnie sympatycy piłki nożnej w Gniewie. Na boiskach przy ul. Kusocińskiego zagrają Sobieski Gniew z Pogonią Prabuty i Keramzyt Szprudowo z Jurandem Lasowice Wielkie.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Raport hydrologiczny

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje raport hydrologiczny  otrzymany  z   IMGW - PIB Oddział Morski, Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni.

Warsztaty biologiczne w oczyszczalni ścieków

Na początku czerwca,  przez cały tydzień, klasy trzecie Gimnazjum in. gen. J. Hallera uczestniczyły w  zorganizowanych  wycieczkach naukowych do oczyszczalni ścieków w Gniewie. Na miejscu, za pomocą prezentacji multimedialnej uczniowie zostali zapoznani z  procesem oczyszczania, następnie zwiedzili cały teren oczyszczalni.

Festyn Rodzinny w Polskim Gronowie - radośnie na wesoło i sportowo

Festyn rodzinny na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie odbył się 14 czerwca. Rozpoczął się pokazem talentów uczniów miejscowej szkoły. Dzieci śpiewały, tańczyły oraz grały na instrumentach. Po występach dzieci bawiły się w towarzystwie animatorki Agaty Skok. W czasie trwania festynu czynna była kawiarenka oraz loteria fantowa. Rodziny brały też udział w konkurencjach sportowych oraz w konkursie plastycznym.

Waleczny Sobieski i skuteczny Keramzyt

W sobotnie popołudnie kibice piłki nożnej, zgromadzeni na boiskach przy ul. Kusocińskiego, mogli śledzić przebieg dwóch spotkań jednocześnie. W ostatniej kolejce rozgrywek w malborskiej grupy klasy A wszystkie mecze rozpoczynały się o tej samej porze, a terminarz sprawił, że Sobieski i Keramzyt byli w niej gospodarzami.

Pracownia CNC w ZSP Gniew – bardziej nowoczesna

W czerwcu firma Rolls-Royce Poland Sp. z o.o. wyposażyła pracownię teoretycznych przedmiotów mechanicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w sześć wysokiej klasy laptopów. Zostanie na nich zainstalowany AUTO CAD – program graficzny do nauki rysunku technicznego. 

Dzień zabawy i radości

W sobotę,  10 czerwca, o godz. 15:00 przy świetlicy wiejskiej grupa „Aktywni Szprudowianie” zorganizowała Dzień Dziecka. Impreza odbyła się pod hasłem "Dzień zabawy i radości".

Piknik super bohaterów

Z wielką przyjemnością zapraszamy na PIKNIK RODZINNY SUPER BOHATERÓW, który odbędzie się w piątek, 23 czerwca, na terenie Przedszkola Niepublicznego Bajeczna Kraina przy ul. Behrendta 36 w Gniewie. Impreza potrwać ma od godziny 16.00 do 19.00. 

W wakacje nad morze

Sołtys Szprudowa zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców swojego sołectwa, ale też innych mieszkańców gminy na wakacyjny wyjazd do Krynicy Morskiej. Ma się on odbyć 23 lipca, a szczegółowe informacje otrzymać można pod nr tel. 661 837 018. Koszt wyprawy to 35 zł. 

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż z powodu prac na sieci wodociągowej, 21 czerwca w godzinach nocnych od 22.00 do 5.00 dnia następnego nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców: Ciepłego, Polskiego Gronowa, Kuchni, Wielkich Walichnów, Małych Walichnów i Międzyłęża. Utrudnienia w dostawie wody mogą również wystąpić w ul. 27 Stycznia w Gniewie. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

 • Wycieczka do Trójmiasta
 • Wycieczka do Trójmiasta
 • Wycieczka do Trójmiasta
 • Wycieczka do Trójmiasta
 • Wycieczka do Trójmiasta
 • Wycieczka do Trójmiasta
 • Szukają nowego domu
 • Szukają nowego domu
 • Szukają nowego domu

Z Medicalem zdrowo na sportowo

Na gniewskim orliku odbył się kolejny turniej piłkarski z cyklu Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów 2017 o puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Z Medicalem zdrowo na sportowo".

Czas zacząć zmagania siatkarzy plażowych!

Dzień dobry, mamy lato! Tym samym nastał czas na rozpoczęcie siatkarskiej rywalizacji rozgrywanej na gorącym piasku. Już w najbliższą niedzielę, tj. 25 czerwca na boiskach do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbędzie się Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej 2017. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:30. Wydarzenie to, stanowi kolejną atrakcję dla urodzinowych gości naszego miasta. Jak już wspomniano, w najbliższy weekend, każdy znajdzie coś dla siebie!

Darmowe zajęcia tenisa

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza chłopców i dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum na bezpłatne zajęcia tenisa ziemnego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 7 lipca o godz. 11.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Szczegóły uzyskać można pod numerem telefonu 731 237 123. 

97 rocznica Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach

Nasi sąsiedzi zza Wisły organizują 9 lipca obchody 97 rocznicy Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach. W programie m.in. I Bieg Plebiscytowy, zwiedzanie Izby Regionalne w Janowie, jazdy pokazowe samochodami rajdowymi i animacje dla dzieci. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach. 

 • plakat

Zakończenie roku przedszkolnego w Jeleniu

Koniec czerwca to okres związany z zakończeniem edukacji w przedszkolu. W oddziale przedszkolnym w Jeleniu przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie edukację przedszkolną zakończyło ośmioro dzieci. 14 czerwca w placówce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

You Can Sing!

W piątek, 9 czerwca, już po raz trzeci odbył się Gminny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "You Can Sing". W tym roku do konkursu zgłosiło się 14 uczniów z szkół podstawowych usytuowanych na terenie gminy Gniew, aby zmierzyć się z piosenkami różnych wykonawców, m.in. Michała Szpaka, Reg's Bone Man, Cold Play, czy Katy Pery. Bez wątpienia wszyscy wypadli śpiewająco.

 • You Can Sing
 • You Can Sing
 • You Can Sing

Wakacje z Gminą Gniew

Za kilka dni upragnione wakacje. Cieszą się z nich szczególnie uczniowie, którzy na ciepłe dwa miesiące rozstają się z obowiązkami szkolnymi. Niektórzy pewnie wyjadą na wycieczki, inni odwiedzą dalekich krewnych. Znajdą się pewnie i tacy, którzy albo wakacyjnych planów jeszcze nie mają, albo zamierzają je spędzić w domu. Dla tych właśnie dzieci różne organizacje i instytucje przygotowały szereg atrakcji, na które już dziś serdecznie zapraszają!

Zawiadomienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

Podajemy do publicznej wiadomości zawiadomienie o przedłużeniu terminu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy dotyczące oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz - Pelplin". Ze względu na prowadzone czynności wyjaśniające i skomplikowany charakter sprawy, zostanie ona załatwiona w terminie do dnia 13 lipca 2017 r.

Kolejne sukcesy naszych baśkarzy w Sztumie

W ubiegłą niedzielę, w Sztumie odbyły się III Otwarty Turniej „Baśki” o Puchar Starosty. W zmaganiach udział wzięło 15 drużyn, wśród których znaleźli się zawodnicy z Sztumu, Grudziądza, Pelplina, Jasnej, Mikołajek Pomorskich, Czernina oraz gniewscy baśkarze.

Zawody spławikowe, nagrody rozdane

W sobotę, 17 czerwca, Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie zorganizował zawody wędkarskie dla seniorów w dyscyplinie spławikowej. Rywalizacja odbyła się na wodach Jeziora Rakowieckiego w miejscowości Mała Karczma. Pogoda na szczęście dopisała, a i ryby też nieźle brały.

Uwaga na intensywne opady deszczu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane  przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Warsztaty GOSPEL 2017

Serdecznie zapraszamy na warsztaty muzyki gospel, które odbędą się w Gniewie od 9 do 13 sierpnia, w ramach XXI Festiwalu GOSPEL. W warsztatach udział brać mogą dzieci, młodzież i dorośli. Wokalne warsztaty poprowadzą Wayne Ellington  i Gabi Gąsior. Szczegóły poniżej.

Hity Pomorza w Gniewie

We wtorek, 20 czerwca, na zamku w Gniewie rozdano nagrody w konkursie gospodarczo-samorządowym HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza. Gości zebranych na dziedzińcu przywitali Krzyżacy, a uroczystą galę rozpoczęła piękna białogłowa odpalając haubicę.

Kolejni finaliści programu „Wiedza Start”

Trzecia edycja programu „Wiedza Start” miała swój finał 22 czerwca podczas uroczystości pożegnania klas trzecich Gimnazjum im. Gen. J. Hallera w Gniewie. Stypendium ufundowane przez Zakład Produkcji Kruszyw otrzymali trzej najzdolniejsi uczniowie z gimnazjum w Gniewie tj. Dawid Rezmer, Paweł Durkalec oraz Filip Rużała. Natomiast w gimnazjum w Opaleniu nagrodę odbierze Dawid Łydka.

Życzliwość rodzi życzliwość

Wczoraj, 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się Szkolny Dzień Życzliwości. Już po raz kolejny wyróżniono osoby, które na tle klasy charakteryzują się tym szczególnym darem, jakim jest tolerancja i wyrozumiałość w stosunku do innych osób. Życzliwość wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Jej niezwykłą moc dało się odczuć podczas wczorajszej uroczystości.

Spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim już jutro

Już dzisiaj o godz. 17:00 w Refektarzu gniewskiego zamku odbędzie się niezwykłe spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim, podczas którego będzie miała miejsce promocja tomiku wierszy pt. "Gniew. Czytanie miasta". Teksty poety spisane zostały podczas pobytu księdza w Gniewie w latach 1966–1974. Wydana publikacja jest dla naszego miasta ogromnym wyróżnieniem.

Piknik Rodzinny Super Bohaterów odwołany

W imieniu Przedszkola Niepublicznego "Bajeczna Kraina" w Gniewie z przykrością informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne dzisiejszy Piknik Rodzinny Super Bohaterów został odwołany. Data realizacji pikniku zostanie przesuniętą na późniejszy słoneczny termin. Informacja wkrótce!

Zakończenie roku szkolnego w gniewskim gimnazjum

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie klas I i II, otworzyła dyrektor szkoły Ewa Grudzińska. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnano tego dnia też odchodzącą na emeryturę Danutę Leder.

Praca i kompetencja strażaków docenione

Profesjonalne zabezpieczenie rajdu kwidzyńskiego przez strażaków z terenu naszej gminy, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć w kwietniu, zaowocowało kolejną propozycją dla ochotników. Organizatorzy Rajdu Polski WRC, słysząc o zawodowstwie mundurowych, zwrócili się właśnie do nich z prośbą o zabezpieczenie tych rajdowych mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 29 czerwca – 2 lipca w Mikołajkach. Cieszymy się, że praca strażaków i ich kompetentność, zauważone i docenione zostały przez osoby ze środowiska rajdowego.

Gniewinki 2017

Z okazji tegorocznych Gniewinek, których celem było również upamiętnienie 350 rocznicy objęcia Starostwa Gniewskiego przez Jana Sobieskiego, dla gniewian i przyjezdnych przygotowano szereg atrakcji. Przez dwa dni, 24 i 25 czerwca, imieninowi goście gniewskiego starosty, mieli okazję uczestniczyć w rycerskich pojedynkach w ramach XXVI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego Króla Jana III, Jarmarku Janowym z atrakcjami dla dzieci, wieczornym kabarecie i koncercie! Zapraszamy do galerii zdjęć oraz zapoznania się z wynikami tegorocznych zmagań kopijniczych pomiędzy rycerzami z Royal Armouries Museum a Rycerzami Gniewu.

Sezon siatkówki plażowej rozpoczęty

W niedzielę, 25 czerwca na boiskach do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej inaugurujący tegoroczny sezon siatkówki plażowej. Wydarzenie to, stanowiło jedną z atrakcji, odbywających się w ubiegły weekend Gniewinek. Pomimo deszczowej pogody, do rywalizacji przystąpiło 9 par, które zacięcie walczyły o miejsca na podium. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Ach, co to był za koncert!

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Miasta, które miały miejsce 24 i 25 czerwca, był koncert ku czci Jana III Sobieskiego Sopockiej Orkiestry Kameralnej Wojciecha Rajskiego. Wydarzenie to miało miejsce w gniewskiej świątyni. Organizatorem przedsięwzięcia była Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie. Muzykom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność.

Złote Gody

W poniedziałek, 26 czerwca, w Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy państwo Krystynę i Józefa Watkowskich, mieszkańców Półwsi, którzy przeżyli wspólnie 50 lat. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz Gurzyńska. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły.

Oferta pracy

VEOLIA PÓŁNOC poszukuje kandydatów na stanowisko montera sieci i instalacji urządzeń energetycznych. Szczegóły ofert znajdą Państwo w załączniku.

KS Mewa Gniew w meczu z Bałtykiem Gdynia

Ostatni mecz I Ligi Wojewódzkiej Grupy D1 Młodzik gniewski zespół rozegrał z Bałtykiem Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla KS Mewa. Był to najlepszy wynik piłkarzy w rundzie wiosennej. Niestety drużynie nie udało się utrzymać w tej lidze, jednak sportowcy będą nadal ciężko pracować, aby ponownie do niej wskoczyć. KS Mewa Gniew dziękuje trenerom, prezesowi, rodzicom, sponsorom za to, że może realizować swoje pasje i marzenia.

Oferta pracy

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tczewie poszukuje kandydatów na stanowisko kierownika administracji osiedla w Gniewie w ramach umowy o pracę w pełnym wymiarze. Zainteresowane osoby mogą składać aplikacje do 10 lipca do godz. 14.00  w sekretariacie spółdzielni. Szczegóły oferty poniżej.

Szczęśliwe miasto, które ma takiego poetę

Wczoraj, 27 czerwca w Refektarzu gniewskiego zamku odbyło się niezwykłe i pełne inspiracji spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim - honorowym obywatelem naszego miasta oraz autorem m.in. promowanego tego dnia tomiku wierszy pt. "Gniew. Czytanie miasta". Teksty poety są owocem pobytu księdza w Gniewie w latach 1966–1974. Wydana publikacja jest dla naszego miasta ogromnym wyróżnieniem, natomiast możliwość osobistego spotkania z jej autorem, okazała się niezwykle ważnym i duchowym przeżyciem dla licznie zgromadzonych na sali gniewian.

Czas na przyszłość! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego mając kilkanaście lat warto już myśleć o przyszłości? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Zakład Produkcji Kruszyw. Zwiedzanie terenów kopalni, rozmowy z pracownikami, wspólne ognisko oraz konkurs z nagrodami – warsztaty miały rozwijać, inspirować, a przede wszystkim zachęcić uczniów, by wzięli przyszłość w swoje ręce. 20 kwietnia, 16, 17, 29, 30, 31 maja i 8 czerwca Zakład odwiedzili uczniowie z gimnazjum w Gniewie, Techników w Gdyni i Bydgoszczy oraz z Zespołu Szkół w Morzeszczynie.

Trzeźwościowa Liga Orlika 2017 dobiegła końca

W niedzielę, 25 czerwca na gniewskim orliku odbył się ostatni turniej piłkarski Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017, przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Rozgrywki trwały od połowy marca, rozegrano osiem turniejów. Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami rozgrywek.

Pomóżmy im znaleźć kochający dom

Dzisiaj, tj. 28 czerwca do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie trafiły cztery szczeniaczki. Jutro czeka je wizyta u weterynarza, po której będą mogły zostać adoptowane. Pieski mają około 3 miesiące. Maluchy są bardzo przestraszone zaistniałą sytuacją, tylko kochający dom może być dla nich ratunkiem. Pomóżmy im znaleźć nowych właścicieli. Osoby chętne by przygarnąć któregoś z czworonogów, prosimy o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Uwaga! Woda w Tymawie niezdatna do kąpieli

W związku z przeprowadzonymi badaniami wody na obszarze miejsc tradycyjnie wykorzystanymi do kąpieli na terenie gminy Gniew informujemy, że jezioro w Tymawie jest niezdatne do kąpieli. Z pobranych próbek wody wynika, że w wodzie przekroczone zostały parametry liczby enterokoków kałowych. Pozostałe miejsca, czyli jeziora w Małej Karczmie, Pieniążkowie i Półwsi są bezpieczne.

Sobieski na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Tegoroczny kalendarz piłkarski nie daje wytchnienia sympatykom tego sportu. Ledwie opadły emocje związane z występami gniewskich zespołów w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a już możemy śledzić spotkania, rozgrywanych w Polsce, Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21. Do Bydgoszczy, na jedno ze spotkań tego turnieju, wybrali się młodzi piłkarze z Sobieskiego.​​​​​​

Mistrzostwa Klubowe UKS Olimpia Gniew

W sobotę, 24 czerwca UKS Olimpia Gniew rozegrała turniej zakończenia sezonu sportowego 2016/2017 pod nazwą Klubowe Mistrzostwa UKS Olimpia Gniew. Mimo już wakacyjnego terminu, na starcie zawodów stanęło prawie 40 uczestników. Przed rozpoczęciem zmagań, zawodnicy uczcili minutą ciszy zmarłego kolegę, wieloletniego trenera klubowego i członka zarządu ś.p. Longina Nagórskiego

Brak wody w Piasecznie

Dzisiaj, 29 czerwca od godz. 14.00 w wyniku awarii nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Oski w Piasecznie (dawne nr od 13A do 13D). Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski zawiadamia, że dnia 23 czerwca 2017 roku wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę dróg gminnych wewnętrznych na osiedlu Leśnym w Tymawie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Pełna treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Obwieszczenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z 30 czerwca br. o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta Gniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Absolutorium dla Burmistrz Gniewu

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 czerwca w Szprudowie, radni jednogłośnie podjęli uchwałę, na mocy której Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew udzielone zostało absolutorium. Jego przedmiotem jest prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej w ramach przyjętego budżetu, a szczególnie stan zrealizowanych wydatków i dochodów budżetowych w stosunku do wielkości zaplanowanych.

Darmowy kurs języka angielskiego w Gniewie

Od września, w ramach projektu "Język angielski z certyfikatem  dla mieszkańców małych miejscowości Pomorza", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, w gniewskim gimnazjum ruszy bezpłatny kurs języka angielskiego. Rekrutacja trwa do końca sierpnia. Ilość miejsc ograniczona. Realizatorem projektu jest Centrum Nauczania Języków Obcych NORTON I Piotr Robert Szmigiel. Wypełnione dokumenty aplikacyjne można składać w sekretariacie gniewskiego gimnazjum.

Świętuj z nami urodziny Misia Maciusia

Już jutro, 1 lipca w Ogrodzie Historii parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie organizuje urodzinowe przyjęcie Misia Maciusia, naszej maskotki Gniewu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na godz. 16.00. Z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy i atrakcji dla najmłodszych.

Oferta wakacyjna - zobacz co dzieje się w mieście i w świetlicach wiejskich

Dzieci i młodzież, która nie wyjechała jeszcze na wakacje, zachęcamy do skorzystania z oferty wakacyjnej lokalnych instytucji i organizacji. Zajęcia prowadzą świetlice wiejskie w Opaleniu, Kursztynie, Szprudowie, Brodach Pomorskich, Jeleniu i Rakowcu, gniewska biblioteka, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Eko-Centrum Heliantus w Gniewie. Szczegóły poniżej.

Już jutro bawimy się w rytmie reggae

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, spółka Inwest-Kom oraz Centrum Muzycznie Aktywnych serdecznie zapraszają na Festyno Koncert w Parku Miejskim w Gniewie. To kolejna impreza, będąca owocem zeszłorocznej inicjatywy, mającej na celu ożywienie tego miejsca. Oczywiście zakończona powodzeniem! I tak, w najbliższą sobotę, 8 lipca dla gniewskiej publiczności wystąpią Junior Stress, Czelo, Kos, Zespół Dęty, Majestic, W innym stanie, Sun El Band. Ponadto w programie: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, zupa z wkładką, napoje chłodzące. Dołącz do nas!

Kąpiel w Tymawie już możliwa

Wcześniej przypominaliśmy Państwu o problemie wody w tymawskim jeziorze i zakazie kąpieli, teraz możemy już jednak uspokoić miłośników wodnych harców. Z ponownie przeprowadzonych badań wody wynika, że jezioro jest już czyste i zdatne do kąpieli.

Festyn rodzinny w Gogolewie

Pod hasłem „Bawmy się razem” 2 czerwca przy Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy, odbył się kolejny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczna impreza było wyjątkowa. Nie zawiedli uczniowie i ich rodzice, mieszkańcy Gogolewa oraz … pogoda. Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji. Były występy uczniów, konkursy dla rodzin, pokazy strażackie, mecz pokoleń, doskonała muzyka i pyszne słodkości. Festyn oficjalnie otworzył dyrektor szkoły Sebastian Łania.

Uczniowie gniewskiego technikum grali w siatkówkę plażową w finale wojewódzkim

6 czerwca na plaży przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Siatkówce Plażowej chłopców. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku i Gdyńskie Centrum Sportu.

XXV Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu serdecznie w dniach 16-17 czerwca organizuje XXV Żuławskie Targi Rolne i XIX Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu. W programie targów: ekspozycje targowe, wystawa ptaków egzotycznych, gołębi, królików i drobiu ozdobnego, prezentacje rękodzieła i sztuki ludowej, prezentacja produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych, a także występy zespołów Babsztyl i Trzy Gitary.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.