Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dziękujemy za oddane głosy!

Zakończył się etap konkursowy akcji "Podwórko NIVEA", który wyłonił zwycięskie lokalizacje. Niestety pomimo dużego zainteresowania mieszkańców Gniewu, tym razem nie udało nam się wywalczyć upragnionego placu zabaw dla naszych pociech. Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, jednocześnie anonsując przyszłoroczny udział w konkursie. W końcu musi się udać!

O Godzinie W zawyją syreny

Dzisiaj przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o godz. 17.00 przez minutę słychać będzie także i w Gniewie syrenę alarmową. Sygnał ten upamiętnić ma godzinę W, czyli godzinę wybuchu powstania.

Krzyżacko-Kociewskie potyczki zakończone remisem

W ubiegłą niedzielę, 30 lipca, już po raz siódmy na gniewskim rynku odbył się Festiwal Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Po wielogodzinnym, bezkrwawym starciu, obie drużyny opuściły pole bitwy z tarczą przygotowaną do przyszłorocznego pojedynku. Spotkanie bowiem zakończyło się remisem. Tego dnia nagrodzono również laureatów konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2017” i „Piękne Miasto Gniew 2017”.

Skutki dzisiejszej nawałnicy w gminie Gniew

Wciąż trwa usuwanie skutków dzisiejszej nawałnicy. W związku z burzą oraz silnym wiatrem powalonych zostało wiele drzew, które powodowały utrudnienia w ruchu i szkody materialne. Przedstawiamy państwu pierwsze relacje naszych strażaków. Informacje uzupełniać będziemy na bieżąco.

Krótkie wakacje piłkarzy

Zawodnicy gniewskich drużyn piłkarskich nie odpoczywali zbyt długo. Ostatnie mecze sezonu 2016/17 rozgrywano 17 czerwca i po krótkim okresie wolnego, wszystkie drużyny z naszej gminy wróciły do zajęć by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2017/18.

Informacja dla przedsiębiorców

Do rozdania jest ponad 102 mln zł dofinansowania na badania i rozwój dla pomorskich firm i jednostek naukowych. 1 sierpnia ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury B+R pomorskich przedsiębiorstw. Wnioski należy składać w Agencji Rozwoju Pomorza do 29 września.

Źródło zdrowia, urody i… szczęścia? Jedz letnie warzywa i owoce!

Sezon letni obfituje w dorodne, smaczne warzywa i soczyste owoce. To najlepszy czas, aby zrezygnować z ciężkich potraw na rzecz lekkich i prostych w przygotowaniu dań. Surowe, gotowane, pieczone czy grillowane – polskie warzywa i owoce smakują doskonale pod każdą postacią. O ciekawych sposobach ich wykorzystania i wpływie na nasz dobry nastrój opowie Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska– specjalista ds. żywienia i ekspertka kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”.

Czas na grillowanie

Jedną z bardziej popularnych aktywności wśród Polaków w okresie letnim jest grillowanie. Spotkania z najbliższymi pozytywnie wpływają na poczucie szczęścia i ogólny dobrostan, podobnie jak sięganie po warzywa i owoce, które – regularne spożywane – poprawiają nasz nastrój i samopoczucie.

– Zachęcam, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – wybierzmy się z rodziną czy przyjaciółmi za miasto, a do jedzenia przygotujmy sałatkę z kolorowych grillowanych warzyw (np. cukinii, papryki czy bakłażana) z dodatkiem kurczaka. Poza białkiem, którego źródłem jest mięso, taka lekka sałatka dostarczy odpowiedniej porcji błonnika na lepsze trawienie, beta-karotenu na bezpieczniejsze opalanie, a także potasu – do utrzymania równowagi elektrolitowej w upalne dni. Im bardziej kolorowo będzie na talerzu, tym więcej witamin i minerałów znajdzie się w naszym organizmie – mówi Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, specjalista ds. żywienia, ekspertka kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”.

Makaron… ale z cukinii!

Cukinia jest lekkostrawnym i delikatnym w smaku warzywem. Zawiera mnóstwo witamin (C, A, K i z grupy B) i składników mineralnych (m.in. magnez, potas i żelazo).

– Cukinia nie musi nam się kojarzyć wyłącznie z dodatkiem do leczo czy potrawką z piekarnika. Możemy ją podać także w formie makaronu! Długie, cienkie nitki uzyskamy za pomocą specjalnej obieraczki lub temperówki. Cukiniowy makaron doskonale będzie komponował się z kurczakiem w towarzystwie łagodnego sosu śmietanowego. Danie efektowne, proste w wykonaniu i niesamowicie smaczne zapewnia dietetyczka.

A na deser?

Moja deserowa propozycja na lato to czereśnie pod lekkim biszkoptem i własnoręcznie przygotowany kisiel porzeczkowy – proponuje ekspertka kampanii.

Czereśnie są lekkie i oczyszczające. Regulują procesy przemiany materii, są źródłem potasu wpływającego na serce oraz nerki, a zawarta w nich witamina B5 wspomaga leczenie artretyzmu. Ich czerwone odmiany są bogatym źródłem bioflawonoidów, czyli przeciwutleniaczy pomagających zwalczać wolne rodniki. Porcja czereśni dostarcza organizmowi również żelaza, wapnia i dużej ilości jodu.

Czerwone porzeczki zawierają znaczące ilości pektyn, dzięki czemu kontrolują poziom cukru
i cholesterolu we krwi. Łagodzą dolegliwości żołądkowo-jelitowe, regulują przemianę materii, działają przeciwzapalnie, hamują rozwój bakterii, wskazane są także przy niewydolności wątrobowej lub przy przewlekłych schorzeniach wątroby i zgadze. Zawarte w czerwonych porzeczkach witaminy C i PP oraz żelazo i garbniki działają ściągająco, tonizująco i antybakteryjnie, dlatego polecane są przy cerze tłustej i trądzikowej.

– Żółte, różowe, czerwone, ciemnoczerwone oraz prawie czarne – takie odmiany czereśni możemy spotkać na lokalnych bazarach czy w pobliskich warzywniakach. Słodkie polskie czereśnie w połączeniu z lekkim biszkoptem to wspaniały duet, który sprawdzi się jako deser podczas letniego sezonu – mówi Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska. – Chcecie poznać przepis na to, aby poprawić sobie nastrój?– Domowy kisiel porzeczkowy! Owoce te są cenne zarówno dla zdrowia, jak i urody przekonuje.

Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Warzywa i owoce – na szczęście!” sfinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Organizatorem kampanii jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku: www.warzywaiowocenaszczescie.pl, www.facebook.com/warzywaiowocenaszczescie

Dożynki Województwa Pomorskiego

Departament Środowiska i Rolnictwa zaprasza na tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego, które odbędą się 10 września w Starym Dzierzgoniu (powiat sztumski). W programie obchodów dożynkowych zaplanowano m.in. Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy, do udziału w którym zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Gniew.

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Podajemy do publicznej wiadomości zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 3 sierpnia 2017 r. ws. powołania pełnomocnika oraz ustalenia szczegółowego kalendarza czynności dla przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice".

Weź udział w projekcie!

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie pn. "EkoLeader.pl LGD dla zrównoważonego rozwoju. Środowisko, klimat, ekoinnowacje w operacjach RLKS". Celem projektu jest wsparcie realizatorów lokalnych strategii rozwoju LSR – zarówno członków Lokalnych Grup Działania, jak i beneficjentów operacji – w aktywnym i kompleksowym włączaniu aspektów ekologicznych i klimatycznych do realizowanych projektów rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność RLKS.

Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście

Trwa ostatni etap prac ziemnych, związanych z uzbrojeniem terenu na Starym Mieście w Gniewie. Rozkopy w obrębie Starego Miasta w Gniewie, związane są z prowadzoną przez spółkę Inwest-Kom budową sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej oraz, prowadzoną przez spółkę Veolia, budową rurociągu ciepłowniczego. Nieuniknionym elementem prac, jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Ważne dla mieszkańców Sołectwa Kursztyn

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami Sołectwa Kursztyn dotyczących weryfikacji stanowiska jego mieszkańców na temat zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice. Konsultacje przeprowadzone zostaną w terminie od 7 do 14 sierpnia br. Szczegóły w załączniku.

Ogrodnicy docenieni

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2017″ oraz „Piękne Miasto Gniew 2017” organizowanego przez Województwo Pomorskie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, przy współudziale pomorskich gmin i powiatów. W ubiegłą niedziele, podczas odbywającego się w Gniewie VII Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy”, wręczono nagrody pieniężne finalistom tegorocznej edycji konkursów.

Już niebawem w Gniewie XXI Festiwal "Gospel 2017"

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. Już dzisiaj przechodząc nieopodal gniewskiej książnicy usłyszeć można trwające tam próby jednego z tegorocznych zespołów.

Pamiętaj!

Powiatowy Lekarz Wterynarii w Tczewie przypomina, że okres letnich upałów może przyczynić się nie tylko do zagrożenia egzystencji zwierząt, ale także stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Silne upały i wystawianie zwierzęcia na intensywne nasłonecznienie powodują, że zagrożenie to drastycznie wzrasta a statystyki  pokazują w tym okresie wzmożoną ilość pogryzień. Apelujemy do wszystkich posiadaczy zwierząt, aby szczególnie podczas intensywnego działania słońca i wzrostu temperatur zadbali o nie.

Oferta pracy dla energetyka

FAMA spółka z  o.o. w Gniewie poszukuje kandydata /kandydatki do pracy  na stanowisko główny energetyk. Firma oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego oraz pakiet świadczeń socjalnych.

Weekend z archeologią i wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na dwudniowe spotkanie z archeologią (9-10 września). Eksperci pokażą w jakim stopniu, dzięki możliwościom badawczym współczesnej archeologii i pozyskanym zabytkom, jesteśmy w stanie odtwarzać przeszłość. Dzieci mogą natomiast wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym przedstawić należy historię wybranego zabytku. 

Posiedzenia komisji stałych w sierpniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w sierpniu. 23 sierpnia o godz. 15.30 spotka się Komisja Rewizyjna, 24 sierpnia obradować będą członkowie Komisji Gospodarki (godz. 10.00) i Komisji Społecznej (godz. 15.00), 28 sierpnia odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy.

Wieści z LOTu

Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie nie ustaje w działaniach promujących imprezy odbywające się na Kociewiu. Poza postami na Facebooku z zapowiedziami wydarzeń, zbierają oraz dystrybuują cotygodniowy specjalny newsletter z zestawem imprez na kolejny tydzień. Tym razem przygotowali oni zbiorczą informację o tym, co działo się w lipcu. Zachęcamy do lektury. 

Pomorze na Weekend w Gniewie

Magazyn TVP „Pomorze na Weekend” przedstawia uroki naszego województwa. Można w nim znaleźć propozycje spędzenia weekendu, ciekawostki, atrakcje, zaproszenia i rekomendacje. W najbliższy piątek, 11 sierpnia, telewizja nadawać będzie z Gniewu. Redaktorzy już jednak zaczęli nagrywać informacje. Zachęcamy do oglądania TVP Gdańsk, w piątek o godzinie 19.15. 

 • Pomorze na Weekend w Gniewie
 • Pomorze na Weekend w Gniewie
 • Pomorze na Weekend w Gniewie

Unikaty z Kociewia na Jarmarku św. Dominika

Czwartek, 3 sierpnia Jarmark św. Dominika w Gdańsku przebiegał pod znakiem Kociewia. Ponad 500 osób wzięło udział w kociewskim korowodzie, który przeszedł ulicami miasta. Wśród nich nie zabrakło naszych wspaniałych Kociewiaków z Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku. Słuchaczom wielką radość sprawiło, że wraz z innymi gminami i miastami mogli gdańszczanom oraz turystom choć trochę przybliżyć nasz region. Oczywiście, odśpiewano też hymn Gniewu - i to nie jeden raz. Dziękujemy serdecznie za reprezentowanie naszego miasta!

Ogłoszenie burmistrza

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, w środę (9 sierpnia) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie będzie przyjmowała interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek (11 sierpnia) w godzinach 8.00-11.00.

Uwaga rolnicy!

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej (t.j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), od 1 do 31 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2017 r. Druki dostępne są na stronie internetowej www.bip.gniew.pl, jak również w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w Referacie Podatkowym pokój nr 209.

Gospel wystartował

Pierwszy dzień XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew 2017 wystartował. Dziś dzień rejestracji uczestników warsztatów wokalnych. Do naszego miasteczka przyjedzie około 300 miłośników śpiewania, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Punkt rejestracji czynny będzie do godz. 19.30 przy pl. Grunwaldzkim 16/17. 

Dożynki w Morzeszczynie

Nasi sąsiedzi z Morzeszczyna zapraszają w sobotę, 26 sierpnia, na dożynki gminne. W programie m.in. koncerty, zabawa taneczna, dmuchana zjeżdżalnia i interaktywne stoisko garncarskie.

Można się kąpać

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że jest dozwolona kąpiel we wszystkich miejscach tradycyjnie wykorzystywanych do tego celu na terenie gminy Gniew (Rakowcu, Półwsi, Pieniążkowie, Tymawie).

Już dzisiaj, pierwsze spotkanie z robotyką!

Już dzisiaj, 11 sierpnia o godz. 14:30 w Pracowni Orange (pl. Grunwaldzki 45) rusza innowacyjny w naszej gminie projekt „Robotyka w Gminie Gniew”, który został wyłoniony jako zwycięski w konkursie MIKRO INNOWACJE. Mikrostyk przekazał grant pozwalający na zakup sprzętu i przeprowadzenie serii warsztatów z robotyki dla dzieci i młodzieży  z gminy Gniew. Zapraszamy!

„Ucieczka” czyli książka też o Gniewie

Miło nam zaprosić Państwa na wieczór autorski Anny Osowskiej. Podczas spotkania promowana  będzie jej ostatnia książka „Ucieczka”, której fabuła rozgrywa się m.in. w Gniewie. Zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w piątek (18 sierpnia) na godzinę 18.30. 

Liga – czas, start!

Sezon piłkarski 2017/2018 w naszym województwie rozpoczął się już tydzień temu. W minioną sobotę ligowe boiska wybiegli zawodnicy klubów IV ligi, a już w najbliższy weekend rozpocznie się walka o punkty także w niższych ligach. Gniewscy kibice najczęściej będą zerkać na wyniki spotkań w malborskiej grupie klasy A, gdzie wystąpi Keramzyt Szprudowo oraz w rozgrywkach klasy B, gdzie Gniew będzie miał aż dwóch reprezentantów – Sobieskiego i Mewę.

W Gniewie zainaugurowano XXI Międzynarodowy Festiwal Gospel

Wczoraj, o godz. 20.00 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Gniewie oficjalnie rozpoczęto tegoroczne warsztaty wokalne, które odbywają się w ramach tegorocznego Festiwalu Gospel. Zebranych powitał proboszcz gniewskiej parafii ks. kan. Zbigniew Rutkowski oraz dyrektor Festiwalu ks. prałat dr Zdzisław Ossowski. Natomiast kazanie oraz wspólną modlitwę poprowadził franciszkanin o. Lech Dorobczyński.

12. międzynarodowych koncertów Gniewianina

Gniewianin, Filip Cieszyński to na co dzień student Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz organista w Parafii NMP Królowej Różańca św. w Gdańsku. Dziś jednak poprosiliśmy go o rozmowę w związku z jego udziałem w prestiżowym wydarzeniu muzycznym World Youth Choir 2017.

Gospel od kuchni

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew to nie tylko warsztaty i koncerty. Festiwal to także ciężka praca wolontariuszy i całej ekipy wspierającej. To oni pomagają obsługiwać warsztaty, pilnują porządku w szkołach i na hali sportowej, przygotowują posiłki, sprzątają i robią setki innych, często niespodziewanych rzeczy. Dziękujemy im za to serdecznie. 

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Konkurs na stanowisko głównego księgowego

Dyrektor Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie na podstawie art.  11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. , nr 223 poz. 1458) ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze głównego księgowego. Wymagane dokumenty należy złożyć do 24 sierpnia do godz. 14.00 drogą pocztową lub w sekretariacie placówki. Szczegóły na stronie szkoły.

Od dziś koncerty!

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew rozpoczął się w ostatnią środę od przyjazdu uczestników warsztatów wokalnych. Od dziś natomiast zaczynają się koncerty. Jako pierwszy zebranej na zamku w Gniewie publiczności zaprezentuje się Andrzej Nowak i Złe Psy. Po nim będzie można usłyszeć Colina Willamsa & Gospel Celebrate feat. Gabi Gąsior & Holy Noiz. W sobotę usłyszeć będzie można Natalię Kukulską, Krzysztofa Iwaneczko i Mieczysława Szcześniaka, a w niedzielę „CREDO in Misericordiam Dei” koncert pod batutą Adama Sztaby podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów wokalnych gospel 2017. 

Kotki do adopcji!

Dzisiaj, tj. 11 sierpnia pod opiekę Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie trafiło 5 małych, przymilnych kociaków. Dwa z nich są rudej maści, pozostałe to szare, pręgowane urwisy. Wszystkie polecają się do adopcji. Osoby, które byłyby chętne powiększyć grono przyjaciół i przygarnąć jednego z nich, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 11 sierpnia 2017 r. Zarządzeniem Nr 110/17 zatwierdzono wykazy: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym” oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”.

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Dziś Szcześniak i Kukulska

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew obfitował będzie w szereg atrakcji. Jako pierwszy na festiwalowej scenie zaprezentuje się Krzysztof Iwaneczko. Po nim wystąpi doskonale wszystkim znany Mietek Szcześniak, a jako ostatnia, gwiazda wieczoru Natalia Kukulska. Na wszystkie koncerty wstęp wolny! 

Wyjątkowe wydarzenie-Credo in Misericordiam Dei

Podczas festiwalu Gospel w Gniewie w niedzielę, 13 sierpnia, odbędzie się koncert Credo in Misericordiam Dei. Wśród wykonawców usłyszymy chór pod przewodnictwem Adama Sztaby. Na scenie tego dnia zaprezentują się również uczestnicy warsztatów wokalnych tegorocznego festiwalu. Początek o godzinie 19.00 na gniewskim zamku, wstęp wolny. 

Do zobaczenia za rok!

Po raz pierwszy wszystkim miłośnikom muzyki gospel przyszło się cieszyć z niedotrzymanych obietnic. Pomimo ubiegłorocznych obaw o przyszłość festiwalu, muzyka gospel wciąż opanowuje Gniew. Co więcej, już dzisiaj zapraszamy 15 – 19 sierpnia 2018 r. do Gniewu na XXII Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Wieści z Fabryki Sztuk

Wakacje mają się pomału ku końcowi, ale to nie znaczy, że w naszym regionie będzie można się nudzić. Fabryka Sztuk z Tczewa przygotowała na najbliższe tygodnie m.in. dwa konkursy (literacko-plastyczny i fotograficzny), piknik historyczno-militarny oraz Wrześniowe Targowisko, czyli jarmark różnorodności. 

Vivat Vasa- start w sobotę!

Vivat Vasa to inscenizacja polsko-szwedzkiej bitwy o zamek i miasto Gniew. Opowiadane wydarzenia opisują bitwę dwóch Wazów z 1626 r. W tym roku impreza odbędzie się 19-20 sierpnia, a w programie m.in. parada historyczna z pochodniami, pokazy musztry, egzercerunki piechoty, artylerii i jazdy dawnej oraz koncert zespołu Shannon. Zapraszamy! 

Lider ze Szprudowa!

Świetnie rozpoczęli sezon 2017/2018 piłkarze Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego w pierwszej kolejce spotkań wysoko wygrali ze Startem Kulice i zostali pierwszym liderem rozgrywek malborskiej grupy klasy A.

Śpiew i taniec w folkowym wydaniu

W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Piaseczno Folklor Festiwal w Piasecznie oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, zapraszamy w najbliższy weekend na Przeglądów Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie. W sobotę odbędzie się  XXIV Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych,  ku czci Władczyni Kociewia, a niedzielę XIX Przegląd  Zespołów Folklorystycznych  Północnej Polski, ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza.

Gniew miastem pięknych dam

Wczoraj obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jedno z najważniejszych świąt maryjnych i kościelnych w naszym kraju. Z tej też okazji, w Gniewie odbyła się procesja Królowej Marysieńki. Tego dnia, tuż po mszy świętej w gniewskim kościele, wszystkie piękne księżniczki, królowe i całe dwory, podążyły za figurą Matki Bożej do Ogrodu Historii. Była to już 8. edycja tego bajkowego wydarzenia organizowanego przez parafię św. Mikołaja w Gniewie.

Ogłoszenie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na spotkanie konsultacyjne dot. realizacji programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 sierpnia o godz. 11.00 w siedzibie ośrodka przy ul. Witosa 9. Szczegóły w załączniku.

Uwaga na burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Gratka dla wędkarzy

Zarząd Koła PZW w Gniewie oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew zapraszają na zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, które odbędą się w sobotę, 19 sierpnia na wodach rzeki Wisły w Gniewie. Zbiórka uczestników przy mostku na Wierzycy od godz. 6.00 do godz. 6.20. Szczegóły w załączniku.

Programowanie i robotyka w gminie Gniew

Prawdziwe tłumy przyszły na pierwsze zajęcia z robotyki zorganizowane w ramach programu Mikro Innowacje 2017 sponsorowanego przez firmę Mikrostyk. Kolejne zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w Pracowni Orange o godz. 14.30. Ponadto lekcje z programowania odbywać się będą na terenie gminy. W najbliższy czwartek, 17 sierpnia, zajęcia odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Rakowcu o godz. 16.30. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Wyślij dziecko w niezapomnianą podróż w głąb umysłu

Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie serdecznie zaprasza na warsztaty rozwijające możliwości kreatywne, interpretacyjne i improwizacyjne pn. "Co się dzieje w mojej głowie". Adresatami programu są dzieci od 7 do 12 r. ż. Spotkania odbywać się będą od w Pracowni Orange w Gniewie (pl. Grunwaldzki 45) od 21 do 25 sierpnia w godz. 10.00-12.00. Pozwól swojemu dziecku dostrzec własne możliwości! Szczegóły na załączonym plakacie.

Rywalizacja o ligowe punkty

W najbliższy weekend o ligowe punkty powalczą drużyny z naszej gminy. W niedzielę  Keramzyt, który po pierwszej kolejce został liderem rozgrywek klasy A w swojej grupie, podejmie silną Wisłę Tczew. W sobotę, natomiast o pierwsze ligowe punkty powalczą drużyny z Gniewu – Mewa i Sobieski.

Nasi strażacy z pomocą poszkodowanym w nawałnicach

Trwa sprzątanie i naprawianie szkód po ogromnej nawałnicy, która przeszła m.in. nad województwem pomorskim. Potężny huragan zerwał dachy z domów, uszkodził linie energetyczne, powalił setki drzew, które spadły na ulice. Strażakom, leśnikom oraz wojsku udrażniającym szlaki komunikacyjne oraz zabezpieczającym dachy w powiatach kościerskim, chojnickim oraz kartuskim pomagali również druhowie gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gniewu, Opalenia oraz Kolonii Ostrowickiej.

Oferta pracy

Spółka Inwest-Kom poszukuje osoby do wykonywania prac związanych z utrzymaniem terenów zielonych oraz utrzymaniem czystości na terenie miasta i gminy Gniew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 513016410.

Konkurs dla grup/organizacji

Z okazji 15-stych urodzin Zespół Fundacji Pokolenia przygotował dla was niespodziankę. Grupa tworzy kolejną okazję, żeby wspierać wasze inicjatywy. Wykorzystując nowatorską metodę spotkania Giving Circle, podczas którego można wspierać działania społeczne, w formule przypominającej licytację. Obecnie poszukiwane są 4 grupy/organizacje z powiatu tczewskiego, które chciałyby wziąć udział w tym unikatowym wydarzeniu. Fundacja czeka na wasze pomysły.

Oferta pracy

Klub piłkarski Ks Sobieski Gniew zatrudni trenera do grup juniorów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z nr tel. 885-821-269. 

Protokół z konsultacji społecznych

Podajemy do publicznej wiadomości protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice". Konsultacje przeprowadzone zostały w okresie od 7 do 14 sierpnia br.

Złote Gody

Wczoraj, 17 sierpnia w Urzędzie Stanu Cywilnego goszczono dwie pary obchodzące jubileusz 50-lecia małżeństwa. Złoci Jubilaci to Państwo Jadwiga i Werner Duwensee z Polskiego Gronowa oraz Halina i Józef Gretkowscy z Jelenia. Obie Pary zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora.

Zapisz się na robotykę!

Ogromną popularnością cieszą się zajęcia z robotyki zorganizowane w ramach programu Mikro Innowacje 2017 sponsorowanego przez firmę Mikrostyk. Lekcje odbywają się  w każdy piątek w Pracowni Orange o godz. 14.30 (na zajęcia obowiązują zapisy). Ponadto warsztaty z programowania odbywają się też na terenie gminy. W poniedziałek (21 sierpnia) zajęcia odbywać się będą w Wielkich Walichnowach.

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.