Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Brak wody w Brodach Pomorskich

W związku z awarią sieci wodociągowej w Brodach Pomorskich w poniedziałek, 2 października, nastąpi przerwa w dostawie wody dla tej miejscowości (przerwa potrwa do czasu usunięcia awarii).

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie wybierali samorząd, pomagali młodszym kolegom i doskonalili swoje umiejętności pływackie na basenie. 

Urodziny Błękitnej Wstęgi

W sobotę, 30 września zespół Błękitna Wstęga z Klubu Seniora w Gniewie świętował 14-stą rocznicę działalności. Celem zespołu od początku jego działalności jest propagowanie kultury kociewskiej poprzez przypominanie obrzędów, tradycji i obyczajów przodków naszej małej ojczyzny Kociewia oraz ocalenie od zapomnienia gwary którą posługiwały się „lulki ty ziamni”.

Szachy- gniewscy licealiści wicemistrzami powiatu

W piątek, 22 września, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Miło nam poinformować, że podczas imprezy zespół ZSP Gniew wywalczył drugie miejsce.

Festyn kulturalny „U Jana III Sobieskiego”

Boisko przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego odwiedził w piątek, 29 września, jej patron wraz z żoną. Oprócz niego na dziedzińcu placówki bawili się młodzi gniewianie w kostiumach z epoki, były historyczne  tańce, walki i zabawy. Tego popołudnia swoimi talentami aktorskimi chwalili się też uczniowie, śmiechu było co nie miara.

Obwieszczenia wojewody

Prezentujemy państwu obwieszczenie wojewody pomorskiego dotyczące „Budowy napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń” . Szczegóły w załączniku.  

VIII Sympozjum Kulinarne „O jeściu na Kociewiu”

W imieniu organizatorów i partnerów serdecznie zapraszamy miłośników regionalnej kuchni na VIII Sympozjum Kulinarne  „O jeściu na Kociewiu”, które odbędzie się  w Domu Kultury w Subkowach w sobotę, 7 października. Początek godz. 16.00.

Bezpłatne szkolenia i płatne staże

Trwa rekrutacja do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-EFS”. Skorzystać z oferty mogą niepracujące osoby w wieku 18-24 lata. Dla zainteresowanych przygotowano kursy zawodowe, kursy językowe, kurs prawa jazdy, wsparcie psychologiczne, ubezpieczenie NNW oraz płatne staże. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia składać należy do Młodzieżowego Centrum Kariery w Gniewie, tel. 58 532 18 79. 

Wygrana, remis i porażka

Wszystkie możliwe rezultaty padły w weekendowych spotkaniach drużyn z naszej gminy. Z wyjazdowych pojedynków, komplet „oczek” przywiózł tylko Keramzyt Szprudowo, który pokonał Błękitnych Kmiecin. Z remisem w spotkaniu z Koroną Rywałd, wrócili do Gniewu piłkarze Mewy. Pojedynek na szczycie rozgrywek klasy B był bardzo emocjonujący, ale żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. W smutnych humorach weekend spędzili sympatycy Sobieskiego. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego przegrał kolejne spotkanie, tym razem z Sokołem Lubichowo.

Mistrzostwa SP nr 2 w indywidualnych biegach przełajowych

27 września na boiskach trawiastych przy hali sportowej w Gniewie odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało łącznie 208 uczniów szkoły z podziałem na kategorie dziewcząt (dystans 800 m) i chłopców (dystans 1000 m).

Turniej mini piłki siatkowej

30 września na hali sportowej w Gniewie odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt klas III i IV szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie. W imprezie udział wzięło 14 dziewcząt, które zostały podzielone na dwie 7 osobowe grupy. Młode adeptki mini piłki siatkowej rywalizowały w grach singlowych w jednym secie do 12 punktów. Po zakończeniu rozgrywek w grupach przystąpiono do meczów o poszczególne miejsca.

Inauguracja roku akademickiego w Gniewie

Studenci Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku w poniedziałek, 2 października, zainaugurowali nowy rok akademicki. Uroczystości rozpoczęły się mszą święta, był występ chóru, wykład motywujący, spotkanie z Janem III Sobieskim i Marysieńką, gra miejska, festyn, a nawet pokaz mody.

Pomorze turystycznym liderem w Polsce

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki brzmi „Zrównoważona turystyka – narzędzie na rzecz rozwoju”. Przyświecało ono też uczestnikom regionalnych obchodów Dnia Turystyki, które odbyły się 29 września w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jedną z osób, które wyróżniono podczas tego święta jako zasłużonych dla rozwoju turystki w regionie był Tomasz Sikora Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

„Drugi brzeg” – o gniewsko - kwidzyńskiej inicjatywie

W sobotę, 30 września miłośnicy zdrowego stylu życia z gmin Gniew i Kwidzyn spotkali się w Opaleniu, by maszerując z kijkami, sforsować Wisłę i dotrzeć do kwidzyńskiego Nowego Dworu, w którym już po raz czwarty odbył się festyn pn. „Kulturalnie, zdrowo i sportowo”.

Projekt „Florencja” zakończony

„Projekt Florencja zakończony” – tymi słowami Izabela Chyła, dyrygentka chóru Cantores Minores zakończyła spotkanie podsumowujące wyjazd gniewskiego chóru na Festiwal Leonarda da Vinci we Florencji. Ale powiedzieć „wyjazd” to jak nie powiedzieć nic. Projekt ten to bowiem setki godzin przygotowań, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele odwiedzonych fizycznie i wirtualnie miejsc, a nade wszystko ogromne emocje, które towarzyszyły tej inicjatywie.

Mistrzostwa gminy w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych

29 września w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Nr 1 Gniew, SP Polskie Gronowo, SP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym. Zwycięzca zawodów, ZS Opalenie, reprezentować będzie naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 19 października w Tczewie.

Święto w 160. urodziny Mostu Tczewskiego

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy obiekt, wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.

Zostań Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Pomorzu

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa, X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorzy zapraszają instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, instytucje państwowe, organizacje pozarządowe, szkoły lub osoby prywatne do wzięcia udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (ŚTP) jako Partner wydarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Jesień to okres, w którym szczególnie często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Wcześniej zapadający zmrok i niesprzyjająca aura znacznie wpływają na ograniczenie widoczności na drogach oraz na opóźnienie czasu reakcji kierujących, na nagłe zdarzenia na drodze. W związku z tym policjanci zwracają uwagę na wzmożenie ostrożności podczas kierowania pojazdami, dostosowanie prędkości uwzględniającej warunki drogowe i przestrzeganie oznakowania dróg, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych.

Zapraszamy do wspólnego biegania

W tym tygodniu mija 13 lat od kiedy zorganizowano  pierwszy historyczny bieg parkrun. Cykliczne biegi odbywają się także w Tczewie, a może w nich wziąć udział każdy chętny. Wystarczy się zarejestrować, wydrukować kod uczestnika i przyjść w sobotę o godz. 9:00 na Bulwar Nadwiślański w Tczewie przy ulicy Jana z Kolna.

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gniewie

Od wtorku, 3 października na ulicach Gniewu spotkać można studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, na kierunku Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Młodzież właśnie u nas odbywa trzydniowe zajęcia z projektowania architektury i kompozycji.

Z Bogiem na wesoło

W sobotnie popołudnie, 30 września rynek w Gniewie zapełnił się kolorowymi stoiskami i ludźmi. W taki sposób rozpoczął się festyn pn. „Bliżej Boga. Bliżej rodziny”. Imprezę zorganizowała malborska parafia Kościoła Bożego w Chrystusie. Oprócz licznie przybyłych mieszkańców i ich dzieci, festyn swoją obecnością zaszczyciła burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska oraz zastępca burmistrza Tomasz Sikora.

Wreszcie zagrają w Gniewie

Najbliższy weekend zaspokoi w pełni sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Wszystkie drużyny seniorskie z naszej gminy, występujące w rozgrywkach ligowych, zagrają na boisku przy ul. Kusocińskiego. Jeśli dołożymy do tego trzy mecze drużyn juniorskich to mamy prawdziwą piłkarską ucztę przez całą sobotę i niedzielę.

Gniewscy rycerze honorowymi gośćmi Festiwalu Fahrenheita w Gdańsku

Goście w barwnych strojach z minionych epok, grupy rekonstrukcji historycznych, wybuchowe pokazy i ciekawe warsztaty - to tylko część atrakcji, jaka czeka na nas podczas IX Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita, który odbędzie się 7 października, na Targu Węglowym w Gdańsku. W imprezie udział wezmą rycerze Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Żółtego Regimentu Piechoty Zamku Gniew. Serdecznie zapraszamy!

Gniewskie Spotkanie Kameralne 2017

Długie jesienne wieczory przed nami. Warto już dziś je sobie dobrze zaplanować, dlatego też gorąco zachęcamy Państwa do udziału w Jubileuszowych XXX Gniewskich Spotkaniach Kameralnych, które rozpoczną się 9 listopada. Czwartkowe muzyczne wieczory odbywać się będą w tym roku w Refektarzu Zamku Gniew. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Jesień to okres, w którym szczególnie często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Wcześniej zapadający zmrok i niesprzyjająca aura znacznie wpływają na ograniczenie widoczności na drogach oraz na opóźnienie czasu reakcji kierujących, na nagłe zdarzenia na drodze.

Msza święta w intencji pracowników oświatowych

14 października obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji gniewska parafia już teraz zaprasza Nauczycieli   i   Pracowników wszystkich gniewskich pracowników placówek oświatowych do wspólnej modlitwy w ich intencji , która odbędzie się w piątek, 6 października. Niech mądry Bóg pomaga być Im szczęśliwymi wychowawcami.

Darmowe zajęcia sportowo - taneczne

Grupa  taneczna TeenagDance i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia sportowo-taneczne (warsztaty taneczne i cheerleaderskie). Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach mogą przyjść w każdy wtorek o godz.17.00 do Hali Sportowej w Gniewie. 

Teatr tuż za rogiem

Ruszył Festiwal Animo Kwidzyn 2017. W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższe dni na spektakle teatralne, które odbywać się będą w różnych częściach Kwidzyna. Szczegółowe informacje znaleźć można na…

Zajęcia z latania

Od wtorku, 3 października na ulicach Gniewu spotkać można było studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, na kierunku Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dziś młodzież pożegnała się z naszym miastem, ale zanim odjechali na skarpie przeprowadzili zajęcia z "latania".

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.  

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w październiku. Na przykład na wspólnym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Komisji Finansów, radni poruszą temat Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz innych możliwości finansowania sieci kanalizacyjnych w południowej części gminy Gniew, omówią stan realizacji projektów i inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych, porozmawiają o pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych w 2017 r. oraz planach i perspektywach na rok 2018 i lata następne. Szczegóły w załączniku.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odbierali nagrody z rąk wojewody pomorskiego i obserwowali świat przez mikroskop.

Maluchy z Bajecznej Krainy z budami w schronisku dla zwierząt

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy podarowały zwierzakom ze schroniska w Tczewie trzy własnoręcznie wykonane budy. Za oknem piękna jesień. Jednak już niebawem zawita do nas zima. W okresie tym nie tylko ludzie potrzebują ciepłego schronienia, ale także i zwierzęta.

Spotkania dla rolników, hodowców zwierząt i posiadaczy drobiu

Przedstawiamy Państwu informację na temat spotkań zaplanowanych w październiku i skierowanych do rolników, hodowców zwierząt oraz posiadaczy drobiu przyzagrodowego. Spotkanie w Gniewie odbędzie się 18 października o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.
 

Co słychać u pierwszaków z SP nr 2?

Mija miesiąc, odkąd w szkole przy ul. 27 Stycznia po wielu latach zagościły maluchy. - Obserwując je widzimy i słyszymy, że czują się u nas doskonale - przyznają pracownicy placówki. Dzieci zostały objęte opieką przez dziewczyny z klasy II d – Kornelię, Olę, Oliwię, Patrycję „Pyzię” i dwie Julki. Opiekunki, dzięki temu, że są w klasie sportowej, mają dobrą kondycję i mogą sprostać żywiołowym młodszym koleżankom i kolegom.

Próbna ewakuacja w SP nr 2

4 października w szkole podstawowej nr 2 przeprowadzono próbną ewakuację, w której brał udział zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Trzy krótkie sygnały oznaczały konieczność szybkiego opuszczenia szkoły przez pracowników i uczniów. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur, dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Pamiętajmy o Marku Grechucie i Agnieszce Osieckiej

SMMJ ”Jazz Fan Club”, Kasa Stefczyka oraz Restauracja „BROWAR„ zapraszają na wyjątkowy koncert pt. Pamiętajmy o Marku Grechucie i Agnieszce Osieckiej, w wykonaniu Tomasza Steńczyka (wokal i gitara) i Bartosza Krzywdy (instrumenty klawiszowe). Koncert odbędzie się 12 października o godz. 19.30 w Restauracji "Browar" w Starogardzie Gdańskim. Wstęp 15 zł.

Kurs animacji społecznej

Fundacja Pokolenia otwiera nabór do udziału w projekcie “Kurs animacji społecznej 2.0”. Organizacja szuka liderów/ek, animatorów/ek, osób działających w społecznościach lokalnych z Gmin Subkowy, Morzeszczyn, Pelplin, Gniew oraz z Gminy Wiejskiej Tczew.

O Gniewie w największym chińskim serwisie społecznościowym

Otrzymaliśmy wiadomość od Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dot. wizyty chińskich blogerów KIkiWiwi, która odbyła się w dniach 21-27 sierpnia tego roku. Jej efektem jest film, relacjonujący wizytę blogerów w Gniewie, podczas wydarzenia Vivat Vasa, który został zamieszczony 3 października w aplikacji Tencent QQ. Aplikacja ta jest największym chińskim serwisem społecznościowym. Przez trzy dni film został już udostępniony 1000 razy, a szacowany zasięg filmu wynosi 730 000 odbiorców. Film dostępny jest TUTAJ.

Wygrane Keramzytu i Mewy, walczący Sobieski

Miniony weekend można uznać za udany dla gniewskich drużyn. Keramzyt, nie bez kłopotów, ale pewnie rozprawił się z LKS Waplewo. Mewa pewnie ograła Czarnych Straszewo i przy niespodziewanym remisie Korony Rywałd, zasiadła na fotelu lidera. Swoje chwile radości mieli także sympatycy Sobieskiego, który choć przegrał z Budmarem Bytonia, to zdobył aż trzy bramki.

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok”. Konsultacje potrwają od 13 do 27 października 2017 r. Szczegóły w załączniku.
 

Mycie i przegląd śmietników

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje,  że zgodnie z umową Nr RIN.272.1.2015 z 23 marca 2015 r., Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. z Nowego planuje w dniach 11 - 31 października 2017 r. dokonać mycia i przeglądu pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych. W odniesieniu do pojemników do selektywnego zbierania odpadów, czynności te wykonuje właściciel nieruchomości.
 

Uczniowie ZSP w Gniewie awansowali do finału wojewódzkiego w badmintonie

W poniedziałek, 2 października, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie (dziewcząt i chłopców). Do turnieju zgłosiło się   7 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewu. Po zaciętych bojach bezkonkurencyjne okazały się grupy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa  w Gniewie.

Dziecko najlepsza inwestycja- kolejny sprzęt już w szkołach!

Dzięki oszczędnościom, które udało się wygenerować w poprzednim roku szkolnym, za kwotę około 90 tys. zł zakupione zostały kolejne laptopy, tablety, mikroskopy, aparaty fotograficzne, a także sprzęt nagłaśniający. Od 2 października ruszyły także pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym. Obecnie trwa dystrybucja podręczników zakupionych dla uczestników projektu.

Święto w 160. urodziny Mostu Tczewskiego

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.

Konkurs - Talent dla Wspólnoty

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie Talent dla Wspólnoty. Organizatorzy zabawy chcą poznać zainteresowania, pasje i talenty młodych ludzi oraz nagrodzić ich pracę nad rozwojem własnych uzdolnień. Konkurs realizowany jest w ramach projektu Talent i Dobro Wspólne dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w programie FIO 2017.

 • most tczewski

Wszystko do bani? Przeciwnie! O Sympozjum Kulinarnym w Subkowach

W minioną sobotę, 7 października w Domu Kultury w Subkowach odbyła się VIII już edycja Sympozjum Kulinarnego „O jeściu na Kociewiu”, którego tegoroczną „bohaterką” była dynia, czyli kociewska bania. Głównymi organizatorami imprezy było Kociewskie Forum Kobiet oraz Gmina Subkowy, Dom Kultury w Subkowach i Powiat Tczewski.

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy i eksperymenty

W ubiegłym tygodniu sala przedszkolna w Bajecznej Krainie po raz kolejny zamieniła się w małe laboratorium chemiczne. Młodzi naukowcy wzięli udział w warsztatach mydlarskich, wykonując musujące kule kąpielowe z licznymi dodatkami w postaci ziół, mleka, barwnika itp. Przedszkolaki z pełnią zapału i zaangażowania wykonywały polecenia doświadczonej kadry, dzięki czemu produkty końcowe były niesamowite i z pewnością cieszyły nasze maluszki podczas wieczornej kąpieli.

Z powrotem na rynku pracy

Firma Vision Consulting Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „ Z powrotem na rynku pracy”. Głównym celem projektu jest podniesienie zdolności do ponownego zatrudnienia 60 osób bezrobotnych zwolnionych z przyczyn zakładu pracy w okresie do 6 miesięcy od przystąpienia do projektu, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego…

Wygraj miesiąc w USA

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do 15. edycji I Know America, ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym jedną z nagród jest miesięczny wyjazd naukowy do USA.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Hubertus Baranu w Opaleniu

Wszystkich miłośników koni serdecznie zapraszamy na VI Hubertus Baranus Opaleński, który odbędzie się 14 października w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka. Impreza rozpoczyna się o godz. 11.00. W programie gonitwy za lisem, gonitwa Wielka Maciejewska i Baranus. Organizatorami wydarzenia są: Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka oraz Szkółka Jeździecka Pasja.
 

Obwieszczenia wojewody

Prezentujemy państwu obwieszczenie wojewody pomorskiego dotyczące „Budowy napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń” . Szczegóły w załączniku.  

Keramzyt z czerwoną latarnią, Mewa i Sobieski z czołówką

Przed nami kolejna seria ligowych spotkań. W rozgrywkach klasy A, Keramzyt Szprudowo powalczy o zwycięstwo z ostatnim zespołem ligi – Powiślem Stary Targ. Ciekawiej zapowiadają się mecze gniewskich drużyn w klasie B. Walczący o pierwsze punkty Sobieski podejmie w Gniewie Pogoń Smętowo Graniczne, a w meczu o „6 punktów” Mewa zagra WKS Lignowy Szlacheckie.

Inwest-Kom kończy prace w ul. Brzozowskiego

Remonty związane z budową nowej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej w ul. Brzozowskiego, związane z rewitalizacją Starego Miasta dobiegają końca. Obecnie wykonywany jest ostatni etap inwestycji, obejmujący przyłączanie nieruchomości do sieci. Po zakończeniu tych remontów rozpocznie się docelowa rewitalizacja, polegająca na ułożeniu nowej nawierzchni, którą wykonywać będzie firma Budimex.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 12 października 2017r. Zarządzeniem Nr 133/17 zatwierdzono niżej wymienione wykazy:

Kawiarenka historyczna

W środę, 2 października w Pracowni Orange odbyła się kolejna kawiarenka historyczna, zorganizowana w ramach projektu " W Gniewie wszystko jest Sobieskie", dofinansowanego ze środków Gminy Gniew. O niezwykłym człowieku - J.A. Kleinie opowiadał pan Andrzej Solecki, który też przygotował bardzo ciekawą prezentację o gniewskim kupcu, wielkim patriocie, działaczu społecznym i samorządowym.

Sportbonus Dzieciom

Sprzęt sportowy, wyjazdy na zimowiska oraz środki finansowe na bieżące działanie klubów sportowych – to wszystko w ramach akcji Sportbonus Dzieciom pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Eksperymenty w przedszkolu miejskim

9 października grupy „Słoneczka” i „Motylki” – starszaki z miejskiego przedszkola,  odwiedziły  Stację Dobrego Czasu w Tczewie.  W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej dzieci zapoznały się z tajnikami zawodu chemika.

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni państwo nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy oświaty, szkół i placówek oświatowych w gminie Gniew z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej, w dniu waszego święta życzymy wewnętrznej siły i wytrwałości oraz umiejętności odnajdowania w każdej sytuacji złotego środka. Niech ta praca jest dla Was źródłem radości, inspiracji i doskonalenia siebie nie tylko zawodowo, ale i wewnętrznie.

Ważne dla chcących rozpocząć działalność gospodarczą i podnieść kwalifikacje

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane w środę, 18 października, poświęcone zagadnieniom związanym z zakładaniem działalności gospodarczej oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przy wsparciu Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Konsultacje Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok”. Konsultacje potrwają od 13 do 27 października 2017 r.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odbywali zajęcia w lesie i poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Kino 9D w Gniewie!

Już jutro oraz w najbliższą środę, tj. 17 i 18 października zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00.

Tylko Keramzyt z kompletem punktów

Nie był to udany weekend dla gniewskich zespołów w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W klasie B kolejnej porażki doznał Sobieski, który uległ Pogoni Smętowo Graniczne. Smaku przegranej zaznali także piłkarze Mewy, którzy musieli uznać wyższość WKS Lignowy Szlacheckie. Honor drużyn z naszej gminy uratował Keramzyt, który pewnie wygrał z Powiślem Stary Targ i umocnił się w czołówce A-klasy.

 • Pies szuka właściciela
 • Pies szuka właściciela
 • Pies szuka właściciela
 • Pies szuka właściciela

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Nakręcamy do działania Pelplin i Opalenie

To drugi projekt z programu Działaj Lokalnie X, który realizuje opaleńska młodzież. Jest to partnerski projekt, który powstał poprzez nawiązanie współpracy między dwoma grupami młodzieży z Pelplina i Opalenia, mającymi wspólną pasję – kuglarstwo.

Przyroda na wyciągnięcie ręki

Eko-Centrum Heliantus oraz Publiczna i Miejska Biblioteka Powiatowa w Gniewie zapraszają mieszkańców gminy  do odwiedzenia wystawy fotografii  przyrodniczej pt. „W NATURZE” autorstwa znakomitych artystów z oddziału Warmińsko-Mazurskiego  Związku Polskich Fotografików Przyrody. Ekspozycję można oglądać w sali wystawowej biblioteki w okresie od 9 października do 30 listopada.

Śpiewali dla Boga

W piątek, 13 października odbył się XIX Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Nabór przedstawicieli NGO do składu komisji konkursowych

Informujemy, że w dniu dzisiejszym na stronach internetowych Powiatu, w tym BIP i NGO oraz na tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie zamieszczono ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do składu komisji konkursowych na 2018 rok. Zgłoszenia można składać do dnia 30 października 2017 r. do godz. 15:00.

Zumba w Opaleniu

To kolejne działanie z projektu ,,Zatańczyć z cieniem”, realizowanego przez grupę Dzieci Klubu z Domu kultury w Opaleniu. Zajęcia zumby rozpoczęły się na początku października i trwać będą przez dwa miesiące. Trzydzieści pań pod okiem trenerki Patrycji chętnie uczestniczy prawie w każdych zajęciach. Podsumowaniem warsztatów będzie Wieczorek Andrzejkowy oraz pokaz umiejętności tanecznych przez chętne tancerki.

Z powrotem na rynku pracy

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Z powrotem na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Oś 05: Zatrudnienie, Działanie 5.6: Adaptacyjność pracowników, w postaci wsparcia typu outplacement. Projekt skierowany jest do 60 osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu z terenu woj. pomorskiego.

Spotkanie informacyjne dot. zakładania firmy

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane 18 października 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z zakładaniem działalności gospodarczej oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przy wsparciu Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 pn. "Fundusze Europejskie dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą i podnieść kwalifikacje zawodowe"​.

Opaleński Hubertus – Baranus za nami

W sobotę, 14 października Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka w Opaleniu stało się areną konnych potyczek. W organizowanym tego dnia Hubertusie-Baranusie uczestniczyło aż 41 konnych zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą w gonitwie za lisem, Wielkiej Maciejewskiej i Baranusie.

Pomóżmy Michalinie Jeleniewskiej w powrocie do zdrowia!

Michalina Jeleniewska – jest młodą 16-letnią uczennicą klasy sportowej Liceum Jana III Sobieskiego w Tczewie. 11 września 2017 roku Michalina podczas zajęć wychowania-fizycznego poczuła silne pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej strony ciała. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdiagnozowali udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń.

XL sesja Rady Miejskiej w Gniewie

XL sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 25 października (środa) o godz. 11:00 w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (ul. Kusocińskiego 10). W porządku obrad m.in. prezentacja dotycząca rozbudowy szkoły podstawowej i koncepcja rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie. Zapraszamy do udziału w obradach. 

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie 2017

We wtorek, 17 października, w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku przy współudziale SP 2 Gniew oraz GOSiR w Gniewie.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Modernizacja Domu Kultury w Opaleniu

Trwa remont budynku świetlicy wiejskiej w Opaleniu. Prace te wykonywane są w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, na który opaleńska Rada Sołecka pozyskała ponad 28 tys. złotych. W ramach inwestycji wykonana będzie elewacja trzech ścian budynku Domu Kultury i wyłożony zostanie chodnik z kostki brukowej. Prace wykonuje firma Urbud ze Smętowa Granicznego. Remont zakończyć się ma pod koniec października.

Święto szkoły w Piasecznie

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest patronem szkoły podstawowej w Piasecznie. Dokładnie dziś przypada 33 rocznica śmierci duchownego. Z tej okazji w placówce zorganizowano obchody święta szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez 3 księży: Andrzeja Ossowskiego, Waldemara Opłatkowskiego i Mateusza Lidke. Nabożeństwo uświetnił też występ chóru Biedronki.

Powalczą o kolejne punkty

O kolejne ligowe punkty powalczą w najbliższy weekend drużyny z naszej gminy. W sobotnie popołudnie zawodnicy Keramzytu podejmą na boisku w Gniewie, beniaminka rozgrywek – Rodło Trzciano. Sobieski i Mewa swoje mecze rozegrają w niedzielę. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego powalczy na wyjeździe z OTS Osiek, a podopieczni trenera Kleistera zagrają u siebie z KP Wandowo.

Wieść z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tym razem uczniowiem.in. obchodzili Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Chłopka i Dzień Przedszkolaka.  

Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej zainaugurowała działalność

Konsultacje, doradztwo oraz opinie w sprawach ważnych dla seniorów. Tym będą zajmować się członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej, która 13 października 2017 r. oficjalnie zainaugurowała swoją działalność.

Policjanci odwiedzili gniewskie przedszkole

Wczoraj, tj. 18 października, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Gniewie. Maluchy z wszystkich grup zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennych gości. Głównym celem spotkania było utrwalenie przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komunikaty Głównego Urzędu Statystycznego

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dot. stopy bezrobocia w kraju i na obszarze powiatów oraz z opracowaniem sygnalnym dot. wstępnego szacunku głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych w 2017 roku. Szczegóły pod poniższymi linkami.

Bezpłatne szkolenie „E-Składka nowy wymiar rozliczeń”

W imieniu tczewskiego Inspektoratu ZUS informujemy, że 25 października (środa) br. w siedzibie placówki przy ul. Jagiellońskiej 55 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: "e-Składka – nowy wymiar rozliczeń". Szkolenie rozpocznie się o 10.00.

Ogłoszenie

Zgodnie z art.35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz.U z 2015 r. poz.1774 z póź. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 19 października 2017 r. Zarządzeniem Nr 135/17 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym i bezprzetargowym” stanowiący załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew 20 października wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miasta Gniew przy ul. Gniewskie Młyny.

Zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich

Podajemy do publicznej wiadomości, nadesłane przez ZDW Gdańsk Rejon Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim, informacje na temat zimowego utrzymania dróg wojewódzkich obowiązujące w sezonie zimowym 2017/2018 na terenie gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Wybór wniosków na realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozpatrzone zostały wnioski na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2018 roku. Szczegółowe informacje w załączniku.
 

Gniewska Liga Futsalu

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz NZOZ "Pelmed" serdecznie zapraszają miłośników futsalu oraz wszystkich, którzy chcą zaznać sporej dawki sportowych emocji, na I edycję Gniewskiej Ligi Futsalu. Start halowych zmagań już 19 listopada! Szczegóły na załączonym plakacie.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Filharmonię Bałtycką, obchodzili Dzień Sznurowadła czy też wypoczywali w towarzystwie koni w Tymawie.

1.

We wtorek 17 października klasy IIIb i IIId pojechały do filharmonii na muzyczną lekcję . W tym dniu obiekt stał się „Kosmiczną Filharmonią”. Uczniów przywitał tam „sam” Jan Heweliusz, który opowiadał o muzyce klasycznej i konstelacjach na niebie oraz planetach. Przybliżył on postacie wybitnych muzyków, między innymi J. S. Bacha, A. Vivaldiego. Wysłuchano utwory wykonywane przez kwartet smyczkowy, na organach i na flecie. Dla młodych gniewian tańczyła też prawdziwa balerina. Cyprian i Ignacy zamienili się nawet w planety krążące wokół Słońca. -To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja muzyki. Bardzo nam się podobało w filharmonii, mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy- donoszą J. Kaczmarek, K. Zabrocka i A. Brzezińska.

2.

Jesień to bardzo ciekawa pora roku. Daje mnóstwo możliwości do wykonywania niezwykłych prac plastyczno - technicznych. Uczniowie klasy II b po wcześniejszym spacerze do parku oraz wizytach z rodzicami w pobliskich lasach zgromadzili wiele darów jesieni, które później wykorzystali do tworzenia prac. Jedną w nich jest makieta lasu, na której znalazły się zgromadzone igły, liście, szyszki.-Praca jest efektem ogromnych starań i bardzo zgodnej współpracy wszystkich uczniów klasy- tłumaczy K. Bałdowska.

3.

Od września uczniowie klasy IIIa mają możliwość realizowania swoich pasji artystycznych na zajęciach pozalekcyjnych. Za nimi już kolejne spotkanie. Tym razem tematem przewodnim była jesień i wykonywano witraże na folii. Praca wymagała od dzieci dużej dokładności i skupienia, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie świetnie radzili sobie z nową techniką a praca dała im naprawdę dużo radości. -Dzieci mogły przekonać się, że nawet zwykłą foliową koszulkę można zmienić w coś pięknego i oryginalnego- opowiada H. Lewicka.

4.

W piątek, 13 października, uczniowie z klasy I a uczestniczyli w nietypowej lekcji nauki wiązania sznurowadeł. Okazało się, że jest to wielkie wyzwanie dla małych dzieci. Nie wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem. Radością jest fakt, iż część uczniów potrafiła swój but zawiązać i dodatkowo pomagała innym. -Mam nadzieję, że takie zajęcia ochronią przed niebezpieczeństwem przewrócenia się podczas przerw i zabaw- podsumowuje Dzień Sznurowadła T. Borecka

5.

Święto Edukacji Narodowej obchodzono w SP 1 uroczyście w poniedziałek 16 października. Uczniowie klas IIIe i IIIf wraz z wychowawczyniami przedstawił program słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną, w której zaprosili pracowników na wspaniałe wycieczki.

Słowami wierszy i piosenek składali wdzięczność nauczycielom za zdobytą wiedzę i wychowanie oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę.
… My zaśpiewamy Wam piosenkę,
w której zawierać będzie się,
ten najpiękniejszy bukiet kwiatów,
złożony z róż i naszych serc.
My wszystkim Paniom, no i Panom
życzymy właśnie tego by:
By wszystkie dni szkolnego roku,
W krainie słońca z Wami zawsze były.”
Do życzeń dołączyli się również uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Zofia Kopp Ostrowska przeczytała autorski wiersz zapisany w formie laurki. Gromkie  brawa oraz słodkości były podziękowaniem dla uczniów.

6.

Już po raz drugi maluchy odwiedziły Stanicę Husarską i panią Gosię w Tymawie. Podchody, ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewy bardzo się wszystkim spodobały. Mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu: strzelanie z łuku, wyścig na skrzynkach, nartach oraz gra w piłkę sprawiła wiele radości. Na zakończenie pani Gosia opowiedziała nam trochę o koniach, o przygotowaniach do turniejów, zaprezentowano również „konkursową” jazdę konną.-Było super, ekstra, fantastycznie. Dziękujemy- podsumowuje wyjazd klasa VIa z Joanną Piekarską.

7.

Ewakuacja (łac. evacuatio – opróżnianie )- takie zorganizowane przemieszczanie uczniów i personelu szkoły z miejsca, w którym występuje zagrożenie dla zdrowia i życia, na obszar bezpieczny, miało miejsce 18 października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Akcja przeprowadzona pod czujnym okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie miała tym razem charakter ewakuacji próbnej, jednakże przebiegła bardzo sprawnie. -Na taki stan rzeczy złożyło się wiele faktów: zdyscyplinowanie uczniów i znajomość zasad obowiązujących podczas ewakuacji oraz profesjonalne podejście do odbywającej się akcji wszystkich pracowników szkoły- tłumaczy M. Fandrejewska.

8.

We wtorek, 17 października, uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w swoim pierwszym - „szkolnym” wyjeździe na basen. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z pływalnią, panem instruktorem oraz poznali zasady zachowania się w czasie lekcji na basenie. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie pod kierunkiem instruktorów wykonywali w wodzie ćwiczenia, a także mieli chwilkę czasu na zabawę. -Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu- opowiadają  B.Kaffka i K.Bałdowska.

9.

„Moja Ulubiona Postać z Bajki” to konkurs, który odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, a  zabawa adresowana jest do uczniów klas III. Szczegóły konkursu znaleźć można na stronie: http://spgniew.vot.pl/node/1083.

10.

Od września uczniowie klas trzecich intensywnie pracowali nad ortografią. Na pierwszy ogień poszły wyrazy z „ó”. Ta sympatyczna samogłoska powoduje mnóstwo kłopotów ortograficznych. Trzecioklasiści trenowali zasady ortograficzne wyjaśniające pisownię wyrazów z „ó” i starali się zapamiętać te wyrazy, których pisowni nie da się wyjaśnić. Po miesiącu pracy wszyscy uczniowie napisali krótki test sprawdzający wiedzę. Oto najlepsze wyniki w klasach:
III a - Daria Cieślikowska 27 p/28, Kacper Cieszyński 27p /28, Antonina Brzezińska 27p/ 28
III b – Amelka Klepinowska 26p/28, Roksana Makowska 26p/28, Marcel Tylman 26 p/28
III c – Nikola Gabrychowska 24 p/28, Marika Gonsiorowska 24 p/28, Magdalena Knot 24p /28, Lena Leśkiewicz 24 p/28
III d - Kinga Mazurkiewicz 28p/28, Julia Pestka 28p/28, Ada Birna 28p/28
III e - Szymon Bafia 28p/28, Kinga Czechowska 28p/28, Wiktoria Marcinkowska 28p/28
III f – Emilia Chełstowska 26p/28, Zuzanna Romanowska 25p/28

Więcej zdjęć z SP 1 obejrzeć można na stronie: <link>. 

 

Data publikacji: 2017-10-23 10:01
 • Wieści z SP 1
 • Wieści z SP 1
 • Wieści z SP 1

Dzień Seniora w „Wesołej jesieni”

Sobota, 21 października, w Klubie Seniora „Wesoła jesień” była bardzo przyjemna. Tuż po przywitaniu każdy obecny otrzymał kawę o czekoladę, a dalsza część poczęstunku czekała na gości już po odtańczeniu kilku tańców.

Derby już w środę

Jeszcze przed rokiem Sobieski walczył o ligowe punkty na boiskach  A klasy. Seniorzy Mewy natomiast, nie uczestniczyli w żadnych rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie obie ekipy walczą w rozgrywkach klasy B i w końcu spotkają się w bezpośrednim pojedynku.

Przedszkolaki w teatrze

17 października dwie grupy pięciolatków z gniewskiego przedszkola udały się na wycieczkę. Celem był spektakl teatralny "Alibaba i czterech rozbójników". Zajączki i Misie pojechały do Domu Kultury w Pelplinie, gdzie odbywało się przedstawienie. Aktorki  opowiedziały historię Alibaby w dowcipny, barwny sposób. Przedstawienie przeplatane było piosenkami, humorem słownym i sytuacyjnym, co wywoływało uśmiech na twarzach dzieci.

Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbywa się co dwa lata, a tym razem zawita do Tczewa. Już w piątek 27 października do tego właśnie miasta zawitają goście z całego województwa. To szansa na integrację trzeciego sektora, ale i na poruszenie ważnych tematów. Wydarzenie organizuje Pomorska Rada Organizacji Pozarządowych, Fundacja Pokolenia, Stowarzyszenie Podaj Rękę i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota. Szczegóły w załącznikach.

Bezpłatne warsztaty dla organizacji pozarządowych

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na bezpłatne warsztaty dla organizacji pozarządowych. Szczegółowe informacje na temat warsztatów pn. Turkusowa organizacja - metodologia Dragon Dreaming w pracy organizacji oraz Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu - zarządzanie sobą i relacjami w organizacji, dostępne są w załącznikach.

Pierwszaki górą!

"Nie poddam się! Mnie nie złamie nic! Każda z trudnych chwil, tylko doda sił! Marzenia są w Nas! Nie trzeba nic tylko chcieć! Kto się nie boi, ten już górą jest!" - To słowa ulubionej piosenki pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie, którzy właśnie dziś, tj. 24 października, zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej.

V Pomorskie Forum Trzodziarskie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza na V Pomorskie Forum Trzodziarskie, które odbędzie się 21 listopada w Chojnicach. Dla uczestników forum przewidziane są materiały konferencyjne i wyżywienie. Udział w forum jest płatny. Szczegóły i karta zgłoszenia poniżej.
 

Nasze drużyny z kompletem „oczek”

Niezwykle udany weekend w rozgrywkach ligowych zanotowały zespoły z naszej gminy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Sobieski, który pokonał na wyjeździe OTS Osiek. Komplet punktów do swojego konta, dopisała także Mewa, która rozprawiła się w Gniewie z KP Wandowo aż 9:1. Dziewięć bramek zdobył też Keramzyt, który wygrał po raz szósty z rzędu.

Zacznij przygodę!

Szlaki Zamków Gotyckich – aplikacja mobilna stworzona przez Grupę WM, to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie zarówno dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych miejsc, a także pełną informację turystyczną z zestawem przydatnych informacji nt. noclegów, restauracji, wydarzeń oraz spisem innych atrakcji turystycznych. Aplikacja ta doczekała się kolejnej aktualizacji. Już do pobrania w sklepie Google Play oraz App Store!

Brak wody w Piasecznie

W związku z rozbudową sieci wodociągowej w Piasecznie, w czwartek 26 października w godz. od 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie we wsi (nie dotyczy ulic: Kasztanowej, Parkowej, Królowej Pomorza, Akacjowej oraz Al. ks. Myszkowskiego). Za utrudnienia przepraszamy.
 

Licealistki z gniewskiego ZSP na podium w finale wojewódzkim w badmintonie

23 października w Szemudzie odbyła się XVIII Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasze zawodniczki zajęły na niej trzecie miejsce, zaś drużyna chłopców piąte. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy!

Bal Wszystkich Świętych w szkole podstawowej nr 1

W ramach akcji "Holy wins", czyli "Święty zwycięża" Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej nr 1 zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się we wtorek 31 października na dużej przerwie na boisku szkolnym.

Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle

Nieformalna Grupa Aktywnych z Jelenia wzięła 19 października udział w wyjątkowym wydarzeniu charytatywnym - Giving Circle. Podczas spotkania w Gościńcu nad Wisłą o swoich projektach opowiadały 4 grupy. Każda z nich starała się przekonać zebranych do swojego pomysłu i zebrać na swój cel fundusze. Odbyły się licytacje, nie zabrakło też wyzwań.

Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady

W sobotę, 21 października, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się I Powiatowa Spartakiada Seniorów pod hasłem „Seniorzy mieszkańcom Ziemi Tczewskiej”. Wśród seniorów biorących udział w zawodach, nie mogło zabraknąć reprezentacji Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, która okazała się bezkonkurencyjna.

Monitoring – wniosek o zabezpieczenie materiału

Od marca tego roku Gmina Gniew tworzy system monitoringu miejskiego. Na chwilę obecną działa już siedem obrotowych kamer. Podgląd w nagrania mają m.in. policjanci, którzy dzięki temu mogą łatwiej ustalić sprawców czynów niedozwolonych. Jeżeli ktoś chciałby zabezpieczyć materiał z monitoringu  skorzystać może ze specjalnego wniosku, dostępnego poniżej.

Obowiązek spisu zwierząt

Przypominamy, że posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz i świń) obowiązany jest do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada - co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż 31 grudnia. Ustaloną podczas spisu liczbę i numery identyfikacyjne zwierząt posiadacz zwierząt przekazuje Kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od dokonania tego spisu i umieszcza w księgach rejestracji. Niedopełnienie obowiązku zagrożenia jest karą grzywny.

Mewa nowym liderem

Do środowego pojedynku derbowego oba gniewskie zespoły, przystępowały w dobrych nastrojach. Sobieski w sobotę odniósł pierwsze zwycięstwo, pokonując na wyjeździe OTS Osiek, a Mewa rozbiła u siebie KP Wandowo. Piłkarze Marka Kleistera mieli dodatkową motywację, gdyż zwycięstwo w tym meczu pozwalało im wskoczyć na fotel lidera rozgrywek.

Derby derbami, gramy dalej

Emocje po derbowym pojedynku Sobieskiego z Mewą jeszcze nie opadły, a zespoły już muszą szykować się do kolejnych ligowych potyczek. W ramach 12. serii spotkań rozgrywek Klasy B, w Gniewie zagrają tylko podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego, którzy o drugie ligowe zwycięstwo powalczą z Orłem Radziejewo. Mewa, która po środowej wygranej została nowym liderem, uda się na spotkanie do Skórcza, gdzie w meczu na szczycie zmierzy się z miejscowym Szpakiem. Najwięcej spokoju, w tym tygodniu, ma Keramzyt Szprudowo, który tym razem zagra na wyjeździ z Ruchem Gościszewo.

Mieszkaj zdrowo i bezpiecznie w domu opalanym piecem

Wraz z nadejściem chłodnych dni i rozpoczynającym się sezonem grzewczym powraca temat niskiej emisji oraz jej szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka i środowisko. Ważne jest, aby w tym czasie zwrócić uwagę również na nasze bezpieczeństwo, bowiem co roku zdarzają się wypadki, w wyniku których dochodzi do zaczadzeń tlenkiem węgla, czyli czadem.

Wizualizacja przestrzeni miejskiej po rewitalizacji

W środę, 25 października na sesji Rady Miejskiej w Gniewie, pan Sławomir Jułga, dyrektor grupy kontraktów firmy Budimex zaprezentował koncepcję zagospodarowania placu Grunwaldzkiego po rewitalizacji. Omówiono także projekty przylegających do rynku ulic Piłsudskiego, Sobieskiego, Wąskiej oraz alejki przy murze obronnym.

Biegnijmy dla Michaliny

W ramach parkrun Tczew w najbliższą sobotę 28 października o godz. 9:00 na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację Michaliny. Ta 16-letnia uczennica klasy sportowej 11 września 2017 r. podczas zajęć wychowania-fizycznego poczuła silne pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej strony ciała. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdiagnozowali udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń.

„Wiedza Start”- zawalcz o stypendium

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej. Zapraszamy do udziału w programie stypendialnym Zakładu Produkcji Kruszyw.  Dla uczniów gimnazjów z gminy Gniew zakład przygotował program „Wiedza Start”. To już jego czwarta edycja. Jeśli przedmioty ścisłe to Twoja mocna strona – zgodnie z hasłem programu – „wystartuj po lepszą przyszłość”.

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zgodnie z Zarządzeniem Nr 141/2017 informuje, że we wtorek, 31 października br. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie czynny w godzinach 7:30 - 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Gniewie

W środę, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia o godz. 15.00 rozpocznie się modlitwa za zmarłych na gniewskich cmentarzach. Obie nekropolie w Gniewie zlokalizowane są przy ul. Gdańskiej, głównej drodze dojazdowej do centrum miasta. Wzorem lat ubiegłych, zarówno 1 jak i 2 listopada wprowadzony zostanie zakaz parkowania na tej ulicy. Nad organizacją ruchu w tych dniach czuwać będą policjanci i strażacy, prosimy o dostosowanie się do ich wskazówek.

Ważne dla mieszkających w rejonie ul. Jana Pawła II w Gniewie

INWEST-KOM w Gniewie Spółka z o.o. jako zarządca dróg gminnych informuje, iż w związku z rozpoczęciem prac związanych z realizacją zadania: "Ułożenie tymczasowej nawierzchni z żelbetowych płyt drogowych wielootworowych typu JOMB na drodze gminnej w miejscowości Gniew - ul. Jana Pawła II " w terminie listopad – grudzień 2017 właściciele nieruchomości znajdujących się w rejonie ul. Jana Pawła w Gniewie obowiązani są do uregulowania kwestii odprowadzenia wód opadowych /roztopowych z własnych posesji. Więcej na stronie spółki: www.inwest-kom.pl

Muzealnie i na słodko

25 października klasy gimnazjalne II a i III e udały się na wycieczkę do Gdańska, by obserwować ręczne wykonanie słodyczy w Pracowni Cukierniczej Ciu Ciu na Starym Mieście. Każdy uczestnik wycieczki obdarowany został również wyrobami z tego miejsca, mógł też zakupić słodkości w miejscowym sklepiku. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum II Wojny Światowej.

O czym szumi las?

W czwartek, 19 października dzieci z grup Jeżyki i Żabki gniewskiego przedszkola wyjechały na wycieczkę do kina Helios w Tczewie na bajkę pt. „O czym szumi las". Najpierw wzięły udział w bardzo pouczających warsztatach dotyczących odgłosów zwierząt, owoców leśnych oraz pozostawianych przez ludzi śmieci w lesie.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 30 października 2017 r. Zarządzeniem nr 140/17 zatwierdzono "Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym". Szczegółowe informacje w Zarządzeniu.
 

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Wiadomości ze szkoły podstawowej nr 1

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Odwiedzając stronę internetową placówki, poczytać możemy o wielu ciekawych wydarzeniach oraz zajęciach, jak choćby tych, realizowanych w ramach projektu "Dziecko najlepsza inwestycja". W minionym czasie uczniowie uczestniczyli też w  lekcji pokazowej tańca i śpiewu kociewskiego, byli pasowani na Świetlika oraz odbyli wizytą u swoich młodszych kolegów z przedszkola.

Nasze Przedszkolaki w kinie

W czwartek, 19 października dzieci z miejskiego przedszkola udały się na wycieczkę do tczewskiego kina na bajkę pt. „O czym szumi las". Jeżyki i Żabki najpierw wzięły udział w bardzo ciekawych i pouczających warsztatach dotyczących: odgłosów zwierząt, owoców leśnych oraz pozostawianych przez ludzi śmieci w lesie. Później przyszedł czas na bajkę, która opowiadała o leśnych zwierzątkach i ich postanowieniu, że nie będą zjadać mniejszych od siebie kolegów. Opowiadanie to miało na celu ukazanie przyjaznej postawy wobec drugiej osoby nawet, gdy jest ona mniejsza i słabsza.

Jak w niebie!

Wczoraj, 30 października w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbył się Bal Wszystkich Świętych. Radosnemu spotkaniu, będącemu alternatywą dla Halloween, towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło konkursowych zmagań, których tematem byli święci i błogosławieni, quizów i wspólnych tańców.

„Dak-Bud” z nową siedzibą przy ul. Gdańskiej

Wczoraj, 30 października, na uroczyste otwarcie nowej siedziby „Dak-Bud” w Gniewie. Klienci hurtowni materiałów budowlanych, do nie dawna mieszącej się na Placu Grunwaldzkim w Gniewie, teraz swoje zakupy zrealizują przy ul. Gdańskiej 12.

Kolejne pieniądze dla naszych szkół

Szkoły z terenu naszej gminy zdobyły kolejne dodatkowe środki na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej. Łącznie do gminnych placówek trafi ponad 37 000 złotych.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Na czwartek 2 listopada zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Gniewie. Obrady radnych rozpoczną się o godz. 14.00 w Biurze Rady Miejskiej w Gniewie. Rajcy podejmować będą tego dnia uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVII/215/16 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie budżetu gminy Gniew na 2017 rok oraz w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVII/214/16 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Gniew na rok 2017 i lata następne.

Pechowy weekend naszych drużyn

Miniony weekend nie był zbyt szczęśliwy dla drużyn z naszej gminy. Nie dość, że warunki do gry nie były najlepsze, to jeszcze okoliczności, w których zespoły traciły punkty mogą dodatkowo boleć. Gniewska Mewa w wyrównanym spotkaniu ze Szpakiem, bramkę straciła w 81. minucie, a większość drugiej części spotkania grała w dziesięciu. Jeszcze bardziej bolesną końcówkę miał Keramzyt, który prowadzenie w Gościszewie stracił dopiero w doliczonym czasie gry. Mecz Sobieskiego z Orłem Radziejewo został przerwany przy wyniku 1:0 dla gniewskiego zespołu.

Kolejne sukcesy naszych karateków

Za naszymi karatekami Otwarte Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 i V Puchar Europy Dzieci, które rozegrane zostały 21-22 października w lubelskiej hali Globus. Do Lublina przybyli zawodnicy karate tradycyjnego z 11 państw, lecz najliczniejsza była reprezentacja Polski. Wśród uczestników sportowych zmagań nie zabrakło oczywiście reprezentantów gminy Gniew.

 • Egzaminy zewnętrzne
 • Egzaminy zewnętrzne

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.