Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Brak wody w Brodach Pomorskich

W związku z awarią sieci wodociągowej w Brodach Pomorskich w poniedziałek, 2 października, nastąpi przerwa w dostawie wody dla tej miejscowości (przerwa potrwa do czasu usunięcia awarii).

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie wybierali samorząd, pomagali młodszym kolegom i doskonalili swoje umiejętności pływackie na basenie. 

Urodziny Błękitnej Wstęgi

W sobotę, 30 września zespół Błękitna Wstęga z Klubu Seniora w Gniewie świętował 14-stą rocznicę działalności. Celem zespołu od początku jego działalności jest propagowanie kultury kociewskiej poprzez przypominanie obrzędów, tradycji i obyczajów przodków naszej małej ojczyzny Kociewia oraz ocalenie od zapomnienia gwary którą posługiwały się „lulki ty ziamni”.

Szachy- gniewscy licealiści wicemistrzami powiatu

W piątek, 22 września, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Miło nam poinformować, że podczas imprezy zespół ZSP Gniew wywalczył drugie miejsce.

Festyn kulturalny „U Jana III Sobieskiego”

Boisko przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego odwiedził w piątek, 29 września, jej patron wraz z żoną. Oprócz niego na dziedzińcu placówki bawili się młodzi gniewianie w kostiumach z epoki, były historyczne  tańce, walki i zabawy. Tego popołudnia swoimi talentami aktorskimi chwalili się też uczniowie, śmiechu było co nie miara.

Obwieszczenia wojewody

Prezentujemy państwu obwieszczenie wojewody pomorskiego dotyczące „Budowy napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń” . Szczegóły w załączniku.  

VIII Sympozjum Kulinarne „O jeściu na Kociewiu”

W imieniu organizatorów i partnerów serdecznie zapraszamy miłośników regionalnej kuchni na VIII Sympozjum Kulinarne  „O jeściu na Kociewiu”, które odbędzie się  w Domu Kultury w Subkowach w sobotę, 7 października. Początek godz. 16.00.

Bezpłatne szkolenia i płatne staże

Trwa rekrutacja do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia-EFS”. Skorzystać z oferty mogą niepracujące osoby w wieku 18-24 lata. Dla zainteresowanych przygotowano kursy zawodowe, kursy językowe, kurs prawa jazdy, wsparcie psychologiczne, ubezpieczenie NNW oraz płatne staże. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia składać należy do Młodzieżowego Centrum Kariery w Gniewie, tel. 58 532 18 79. 

Wygrana, remis i porażka

Wszystkie możliwe rezultaty padły w weekendowych spotkaniach drużyn z naszej gminy. Z wyjazdowych pojedynków, komplet „oczek” przywiózł tylko Keramzyt Szprudowo, który pokonał Błękitnych Kmiecin. Z remisem w spotkaniu z Koroną Rywałd, wrócili do Gniewu piłkarze Mewy. Pojedynek na szczycie rozgrywek klasy B był bardzo emocjonujący, ale żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. W smutnych humorach weekend spędzili sympatycy Sobieskiego. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego przegrał kolejne spotkanie, tym razem z Sokołem Lubichowo.

Mistrzostwa SP nr 2 w indywidualnych biegach przełajowych

27 września na boiskach trawiastych przy hali sportowej w Gniewie odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wystartowało łącznie 208 uczniów szkoły z podziałem na kategorie dziewcząt (dystans 800 m) i chłopców (dystans 1000 m).

Oferta pracy - księgowy

Rolls-Royce Poland w Gniewie poszukuje doświadczonej i utalentowanej osoby na stanowisko księgowego. Zainteresowane osoby mogą przesyłać aplikacje do 15 października. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

Turniej mini piłki siatkowej

30 września na hali sportowej w Gniewie odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt klas III i IV szkół podstawowych. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie. W imprezie udział wzięło 14 dziewcząt, które zostały podzielone na dwie 7 osobowe grupy. Młode adeptki mini piłki siatkowej rywalizowały w grach singlowych w jednym secie do 12 punktów. Po zakończeniu rozgrywek w grupach przystąpiono do meczów o poszczególne miejsca.

Inauguracja roku akademickiego w Gniewie

Studenci Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku w poniedziałek, 2 października, zainaugurowali nowy rok akademicki. Uroczystości rozpoczęły się mszą święta, był występ chóru, wykład motywujący, spotkanie z Janem III Sobieskim i Marysieńką, gra miejska, festyn, a nawet pokaz mody.

Pomorze turystycznym liderem w Polsce

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki brzmi „Zrównoważona turystyka – narzędzie na rzecz rozwoju”. Przyświecało ono też uczestnikom regionalnych obchodów Dnia Turystyki, które odbyły się 29 września w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jedną z osób, które wyróżniono podczas tego święta jako zasłużonych dla rozwoju turystki w regionie był Tomasz Sikora Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

„Drugi brzeg” – o gniewsko - kwidzyńskiej inicjatywie

W sobotę, 30 września miłośnicy zdrowego stylu życia z gmin Gniew i Kwidzyn spotkali się w Opaleniu, by maszerując z kijkami, sforsować Wisłę i dotrzeć do kwidzyńskiego Nowego Dworu, w którym już po raz czwarty odbył się festyn pn. „Kulturalnie, zdrowo i sportowo”.

Projekt „Florencja” zakończony

„Projekt Florencja zakończony” – tymi słowami Izabela Chyła, dyrygentka chóru Cantores Minores zakończyła spotkanie podsumowujące wyjazd gniewskiego chóru na Festiwal Leonarda da Vinci we Florencji. Ale powiedzieć „wyjazd” to jak nie powiedzieć nic. Projekt ten to bowiem setki godzin przygotowań, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele odwiedzonych fizycznie i wirtualnie miejsc, a nade wszystko ogromne emocje, które towarzyszyły tej inicjatywie.

Mistrzostwa gminy w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych

29 września w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięły 4 szkoły z naszej gminy: SP Nr 1 Gniew, SP Polskie Gronowo, SP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym. Zwycięzca zawodów, ZS Opalenie, reprezentować będzie naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 19 października w Tczewie.

Święto w 160. urodziny Mostu Tczewskiego

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy obiekt, wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.

Zostań Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Pomorzu

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa, X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorzy zapraszają instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, instytucje państwowe, organizacje pozarządowe, szkoły lub osoby prywatne do wzięcia udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (ŚTP) jako Partner wydarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Jesień to okres, w którym szczególnie często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Wcześniej zapadający zmrok i niesprzyjająca aura znacznie wpływają na ograniczenie widoczności na drogach oraz na opóźnienie czasu reakcji kierujących, na nagłe zdarzenia na drodze. W związku z tym policjanci zwracają uwagę na wzmożenie ostrożności podczas kierowania pojazdami, dostosowanie prędkości uwzględniającej warunki drogowe i przestrzeganie oznakowania dróg, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych.

Zapraszamy do wspólnego biegania

W tym tygodniu mija 13 lat od kiedy zorganizowano  pierwszy historyczny bieg parkrun. Cykliczne biegi odbywają się także w Tczewie, a może w nich wziąć udział każdy chętny. Wystarczy się zarejestrować, wydrukować kod uczestnika i przyjść w sobotę o godz. 9:00 na Bulwar Nadwiślański w Tczewie przy ulicy Jana z Kolna.

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gniewie

Od wtorku, 3 października na ulicach Gniewu spotkać można studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, na kierunku Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Młodzież właśnie u nas odbywa trzydniowe zajęcia z projektowania architektury i kompozycji.

Z Bogiem na wesoło

W sobotnie popołudnie, 30 września rynek w Gniewie zapełnił się kolorowymi stoiskami i ludźmi. W taki sposób rozpoczął się festyn pn. „Bliżej Boga. Bliżej rodziny”. Imprezę zorganizowała malborska parafia Kościoła Bożego w Chrystusie. Oprócz licznie przybyłych mieszkańców i ich dzieci, festyn swoją obecnością zaszczyciła burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska oraz zastępca burmistrza Tomasz Sikora.

Wreszcie zagrają w Gniewie

Najbliższy weekend zaspokoi w pełni sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Wszystkie drużyny seniorskie z naszej gminy, występujące w rozgrywkach ligowych, zagrają na boisku przy ul. Kusocińskiego. Jeśli dołożymy do tego trzy mecze drużyn juniorskich to mamy prawdziwą piłkarską ucztę przez całą sobotę i niedzielę.

Gniewscy rycerze honorowymi gośćmi Festiwalu Fahrenheita w Gdańsku

Goście w barwnych strojach z minionych epok, grupy rekonstrukcji historycznych, wybuchowe pokazy i ciekawe warsztaty - to tylko część atrakcji, jaka czeka na nas podczas IX Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita, który odbędzie się 7 października, na Targu Węglowym w Gdańsku. W imprezie udział wezmą rycerze Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Żółtego Regimentu Piechoty Zamku Gniew. Serdecznie zapraszamy!

Gniewskie Spotkanie Kameralne 2017

Długie jesienne wieczory przed nami. Warto już dziś je sobie dobrze zaplanować, dlatego też gorąco zachęcamy Państwa do udziału w Jubileuszowych XXX Gniewskich Spotkaniach Kameralnych, które rozpoczną się 9 listopada. Czwartkowe muzyczne wieczory odbywać się będą w tym roku w Refektarzu Zamku Gniew. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Jesień to okres, w którym szczególnie często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Wcześniej zapadający zmrok i niesprzyjająca aura znacznie wpływają na ograniczenie widoczności na drogach oraz na opóźnienie czasu reakcji kierujących, na nagłe zdarzenia na drodze.

Msza święta w intencji pracowników oświatowych

14 października obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji gniewska parafia już teraz zaprasza Nauczycieli   i   Pracowników wszystkich gniewskich pracowników placówek oświatowych do wspólnej modlitwy w ich intencji , która odbędzie się w piątek, 6 października. Niech mądry Bóg pomaga być Im szczęśliwymi wychowawcami.

Darmowe zajęcia sportowo - taneczne

Grupa  taneczna TeenagDance i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia sportowo-taneczne (warsztaty taneczne i cheerleaderskie). Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach mogą przyjść w każdy wtorek o godz.17.00 do Hali Sportowej w Gniewie. 

Teatr tuż za rogiem

Ruszył Festiwal Animo Kwidzyn 2017. W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższe dni na spektakle teatralne, które odbywać się będą w różnych częściach Kwidzyna. Szczegółowe informacje znaleźć można na…

Zajęcia z latania

Od wtorku, 3 października na ulicach Gniewu spotkać można było studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, na kierunku Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dziś młodzież pożegnała się z naszym miastem, ale zanim odjechali na skarpie przeprowadzili zajęcia z "latania".

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.  

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w październiku. Na przykład na wspólnym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Komisji Finansów, radni poruszą temat Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz innych możliwości finansowania sieci kanalizacyjnych w południowej części gminy Gniew, omówią stan realizacji projektów i inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych, porozmawiają o pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych w 2017 r. oraz planach i perspektywach na rok 2018 i lata następne. Szczegóły w załączniku.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odbierali nagrody z rąk wojewody pomorskiego i obserwowali świat przez mikroskop.

Maluchy z Bajecznej Krainy z budami w schronisku dla zwierząt

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy podarowały zwierzakom ze schroniska w Tczewie trzy własnoręcznie wykonane budy. Za oknem piękna jesień. Jednak już niebawem zawita do nas zima. W okresie tym nie tylko ludzie potrzebują ciepłego schronienia, ale także i zwierzęta.

Spotkania dla rolników, hodowców zwierząt i posiadaczy drobiu

Przedstawiamy Państwu informację na temat spotkań zaplanowanych w październiku i skierowanych do rolników, hodowców zwierząt oraz posiadaczy drobiu przyzagrodowego. Spotkanie w Gniewie odbędzie się 18 października o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.
 

Co słychać u pierwszaków z SP nr 2?

Mija miesiąc, odkąd w szkole przy ul. 27 Stycznia po wielu latach zagościły maluchy. - Obserwując je widzimy i słyszymy, że czują się u nas doskonale - przyznają pracownicy placówki. Dzieci zostały objęte opieką przez dziewczyny z klasy II d – Kornelię, Olę, Oliwię, Patrycję „Pyzię” i dwie Julki. Opiekunki, dzięki temu, że są w klasie sportowej, mają dobrą kondycję i mogą sprostać żywiołowym młodszym koleżankom i kolegom.

Próbna ewakuacja w SP nr 2

4 października w szkole podstawowej nr 2 przeprowadzono próbną ewakuację, w której brał udział zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Trzy krótkie sygnały oznaczały konieczność szybkiego opuszczenia szkoły przez pracowników i uczniów. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur, dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Pamiętajmy o Marku Grechucie i Agnieszce Osieckiej

SMMJ ”Jazz Fan Club”, Kasa Stefczyka oraz Restauracja „BROWAR„ zapraszają na wyjątkowy koncert pt. Pamiętajmy o Marku Grechucie i Agnieszce Osieckiej, w wykonaniu Tomasza Steńczyka (wokal i gitara) i Bartosza Krzywdy (instrumenty klawiszowe). Koncert odbędzie się 12 października o godz. 19.30 w Restauracji "Browar" w Starogardzie Gdańskim. Wstęp 15 zł.

Kurs animacji społecznej

Fundacja Pokolenia otwiera nabór do udziału w projekcie “Kurs animacji społecznej 2.0”. Organizacja szuka liderów/ek, animatorów/ek, osób działających w społecznościach lokalnych z Gmin Subkowy, Morzeszczyn, Pelplin, Gniew oraz z Gminy Wiejskiej Tczew.

O Gniewie w największym chińskim serwisie społecznościowym

Otrzymaliśmy wiadomość od Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dot. wizyty chińskich blogerów KIkiWiwi, która odbyła się w dniach 21-27 sierpnia tego roku. Jej efektem jest film, relacjonujący wizytę blogerów w Gniewie, podczas wydarzenia Vivat Vasa, który został zamieszczony 3 października w aplikacji Tencent QQ. Aplikacja ta jest największym chińskim serwisem społecznościowym. Przez trzy dni film został już udostępniony 1000 razy, a szacowany zasięg filmu wynosi 730 000 odbiorców. Film dostępny jest TUTAJ.

Wygrane Keramzytu i Mewy, walczący Sobieski

Miniony weekend można uznać za udany dla gniewskich drużyn. Keramzyt, nie bez kłopotów, ale pewnie rozprawił się z LKS Waplewo. Mewa pewnie ograła Czarnych Straszewo i przy niespodziewanym remisie Korony Rywałd, zasiadła na fotelu lidera. Swoje chwile radości mieli także sympatycy Sobieskiego, który choć przegrał z Budmarem Bytonia, to zdobył aż trzy bramki.

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok”. Konsultacje potrwają od 13 do 27 października 2017 r. Szczegóły w załączniku.
 

Mycie i przegląd śmietników

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje,  że zgodnie z umową Nr RIN.272.1.2015 z 23 marca 2015 r., Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. z Nowego planuje w dniach 11 - 31 października 2017 r. dokonać mycia i przeglądu pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych. W odniesieniu do pojemników do selektywnego zbierania odpadów, czynności te wykonuje właściciel nieruchomości.
 

Uczniowie ZSP w Gniewie awansowali do finału wojewódzkiego w badmintonie

W poniedziałek, 2 października, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie (dziewcząt i chłopców). Do turnieju zgłosiło się   7 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewu. Po zaciętych bojach bezkonkurencyjne okazały się grupy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa  w Gniewie.

Dziecko najlepsza inwestycja- kolejny sprzęt już w szkołach!

Dzięki oszczędnościom, które udało się wygenerować w poprzednim roku szkolnym, za kwotę około 90 tys. zł zakupione zostały kolejne laptopy, tablety, mikroskopy, aparaty fotograficzne, a także sprzęt nagłaśniający. Od 2 października ruszyły także pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym. Obecnie trwa dystrybucja podręczników zakupionych dla uczestników projektu.

Święto w 160. urodziny Mostu Tczewskiego

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.

Konkurs - Talent dla Wspólnoty

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie Talent dla Wspólnoty. Organizatorzy zabawy chcą poznać zainteresowania, pasje i talenty młodych ludzi oraz nagrodzić ich pracę nad rozwojem własnych uzdolnień. Konkurs realizowany jest w ramach projektu Talent i Dobro Wspólne dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w programie FIO 2017.

 • most tczewski

Wszystko do bani? Przeciwnie! O Sympozjum Kulinarnym w Subkowach

W minioną sobotę, 7 października w Domu Kultury w Subkowach odbyła się VIII już edycja Sympozjum Kulinarnego „O jeściu na Kociewiu”, którego tegoroczną „bohaterką” była dynia, czyli kociewska bania. Głównymi organizatorami imprezy było Kociewskie Forum Kobiet oraz Gmina Subkowy, Dom Kultury w Subkowach i Powiat Tczewski.

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy i eksperymenty

W ubiegłym tygodniu sala przedszkolna w Bajecznej Krainie po raz kolejny zamieniła się w małe laboratorium chemiczne. Młodzi naukowcy wzięli udział w warsztatach mydlarskich, wykonując musujące kule kąpielowe z licznymi dodatkami w postaci ziół, mleka, barwnika itp. Przedszkolaki z pełnią zapału i zaangażowania wykonywały polecenia doświadczonej kadry, dzięki czemu produkty końcowe były niesamowite i z pewnością cieszyły nasze maluszki podczas wieczornej kąpieli.

Z powrotem na rynku pracy

Firma Vision Consulting Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „ Z powrotem na rynku pracy”. Głównym celem projektu jest podniesienie zdolności do ponownego zatrudnienia 60 osób bezrobotnych zwolnionych z przyczyn zakładu pracy w okresie do 6 miesięcy od przystąpienia do projektu, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego…

Wygraj miesiąc w USA

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do 15. edycji I Know America, ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym jedną z nagród jest miesięczny wyjazd naukowy do USA.

Oferta pracy - kierowca autobusu w Inwest-Kom-ie

Spółka Inwest-Kom w Gniewie zatrudni kierowcę autobusu. Wymagane dokumenty to: prawo jazdy kategorii „D”; uprawnienia zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (ustawa o transporcie drogowym), mile widziane jest także doświadczenie zawodowe. Podania o pracę oraz CV należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie firmy.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Hubertus Baranu w Opaleniu

Wszystkich miłośników koni serdecznie zapraszamy na VI Hubertus Baranus Opaleński, który odbędzie się 14 października w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka. Impreza rozpoczyna się o godz. 11.00. W programie gonitwy za lisem, gonitwa Wielka Maciejewska i Baranus. Organizatorami wydarzenia są: Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka oraz Szkółka Jeździecka Pasja.
 

Obwieszczenia wojewody

Prezentujemy państwu obwieszczenie wojewody pomorskiego dotyczące „Budowy napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń” . Szczegóły w załączniku.  

Keramzyt z czerwoną latarnią, Mewa i Sobieski z czołówką

Przed nami kolejna seria ligowych spotkań. W rozgrywkach klasy A, Keramzyt Szprudowo powalczy o zwycięstwo z ostatnim zespołem ligi – Powiślem Stary Targ. Ciekawiej zapowiadają się mecze gniewskich drużyn w klasie B. Walczący o pierwsze punkty Sobieski podejmie w Gniewie Pogoń Smętowo Graniczne, a w meczu o „6 punktów” Mewa zagra WKS Lignowy Szlacheckie.

Inwest-Kom kończy prace w ul. Brzozowskiego

Remonty związane z budową nowej sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej w ul. Brzozowskiego, związane z rewitalizacją Starego Miasta dobiegają końca. Obecnie wykonywany jest ostatni etap inwestycji, obejmujący przyłączanie nieruchomości do sieci. Po zakończeniu tych remontów rozpocznie się docelowa rewitalizacja, polegająca na ułożeniu nowej nawierzchni, którą wykonywać będzie firma Budimex.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 12 października 2017r. Zarządzeniem Nr 133/17 zatwierdzono niżej wymienione wykazy:

Kawiarenka historyczna

W środę, 2 października w Pracowni Orange odbyła się kolejna kawiarenka historyczna, zorganizowana w ramach projektu " W Gniewie wszystko jest Sobieskie", dofinansowanego ze środków Gminy Gniew. O niezwykłym człowieku - J.A. Kleinie opowiadał pan Andrzej Solecki, który też przygotował bardzo ciekawą prezentację o gniewskim kupcu, wielkim patriocie, działaczu społecznym i samorządowym.

Sportbonus Dzieciom

Sprzęt sportowy, wyjazdy na zimowiska oraz środki finansowe na bieżące działanie klubów sportowych – to wszystko w ramach akcji Sportbonus Dzieciom pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Eksperymenty w przedszkolu miejskim

9 października grupy „Słoneczka” i „Motylki” – starszaki z miejskiego przedszkola,  odwiedziły  Stację Dobrego Czasu w Tczewie.  W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej dzieci zapoznały się z tajnikami zawodu chemika.

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni państwo nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy oświaty, szkół i placówek oświatowych w gminie Gniew z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej, w dniu waszego święta życzymy wewnętrznej siły i wytrwałości oraz umiejętności odnajdowania w każdej sytuacji złotego środka. Niech ta praca jest dla Was źródłem radości, inspiracji i doskonalenia siebie nie tylko zawodowo, ale i wewnętrznie.

Ważne dla chcących rozpocząć działalność gospodarczą i podnieść kwalifikacje

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane w środę, 18 października, poświęcone zagadnieniom związanym z zakładaniem działalności gospodarczej oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przy wsparciu Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok”. Konsultacje potrwają od 13 do 27 października 2017 r.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odbywali zajęcia w lesie i poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Kino 9D w Gniewie!

Już jutro oraz w najbliższą środę, tj. 17 i 18 października zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00.

Tylko Keramzyt z kompletem punktów

Nie był to udany weekend dla gniewskich zespołów w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W klasie B kolejnej porażki doznał Sobieski, który uległ Pogoni Smętowo Graniczne. Smaku przegranej zaznali także piłkarze Mewy, którzy musieli uznać wyższość WKS Lignowy Szlacheckie. Honor drużyn z naszej gminy uratował Keramzyt, który pewnie wygrał z Powiślem Stary Targ i umocnił się w czołówce A-klasy.

Pies szuka właściciela

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) w Piasecznie znaleźli psa. Psiak jest miły, przyjacielski i spragniony pieszczot. Osoby, które chciałyby zaopiekować się czworonogiem proszone są o kontakt z GCR-em pod numerem telefonu 58 535 22 88.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Nakręcamy do działania Pelplin i Opalenie

To drugi projekt z programu Działaj Lokalnie X, który realizuje opaleńska młodzież. Jest to partnerski projekt, który powstał poprzez nawiązanie współpracy między dwoma grupami młodzieży z Pelplina i Opalenia, mającymi wspólną pasję – kuglarstwo.

Przyroda na wyciągnięcie ręki

Eko-Centrum Heliantus oraz Publiczna i Miejska Biblioteka Powiatowa w Gniewie zapraszają mieszkańców gminy  do odwiedzenia wystawy fotografii  przyrodniczej pt. „W NATURZE” autorstwa znakomitych artystów z oddziału Warmińsko-Mazurskiego  Związku Polskich Fotografików Przyrody. Ekspozycję można oglądać w sali wystawowej biblioteki w okresie od 9 października do 30 listopada.

Śpiewali dla Boga

W piątek, 13 października odbył się XIX Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Nabór przedstawicieli NGO do składu komisji konkursowych

Informujemy, że w dniu dzisiejszym na stronach internetowych Powiatu, w tym BIP i NGO oraz na tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie zamieszczono ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do składu komisji konkursowych na 2018 rok. Zgłoszenia można składać do dnia 30 października 2017 r. do godz. 15:00.

Zumba w Opaleniu

To kolejne działanie z projektu ,,Zatańczyć z cieniem”, realizowanego przez grupę Dzieci Klubu z Domu kultury w Opaleniu. Zajęcia zumby rozpoczęły się na początku października i trwać będą przez dwa miesiące. Trzydzieści pań pod okiem trenerki Patrycji chętnie uczestniczy prawie w każdych zajęciach. Podsumowaniem warsztatów będzie Wieczorek Andrzejkowy oraz pokaz umiejętności tanecznych przez chętne tancerki.

Z powrotem na rynku pracy

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Z powrotem na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Oś 05: Zatrudnienie, Działanie 5.6: Adaptacyjność pracowników, w postaci wsparcia typu outplacement. Projekt skierowany jest do 60 osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu z terenu woj. pomorskiego.

Spotkanie informacyjne dot. zakładania firmy

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane 18 października 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z zakładaniem działalności gospodarczej oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przy wsparciu Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 pn. "Fundusze Europejskie dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą i podnieść kwalifikacje zawodowe"​.

Opaleński Hubertus – Baranus za nami

W sobotę, 14 października Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka w Opaleniu stało się areną konnych potyczek. W organizowanym tego dnia Hubertusie-Baranusie uczestniczyło aż 41 konnych zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą w gonitwie za lisem, Wielkiej Maciejewskiej i Baranusie.

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.