Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Koniec piłkarskiej jesieni

W najbliższy weekend piłkarze drużyn z naszej gminy rozegrają ostatnie w tym roku spotkania o punkty. Kolejka kończąca rundę jesienną, zapowiada się szczególnie ciekawie w rozgrywkach A Klasy. W meczu na szczycie, Keramzyt Szprudowo podejmie Mady Ostaszewo. Spotkaniem w Gniewie, rundę zakończy także Mewa, która zagra z Sokołem Lubichowo. Do Borkowa udadzą się piłkarze Sobieskiego, którzy powalczą o zwycięstwo z miejscowym Orłem.

Dla tych, co mają „srebrne włosy i złote serca”

W sobotę, 28 października w świetlicy wiejskiej w Kursztynie odbył się Dzień Seniora. Spotkanie było doskonałą okazją do spędzenia mile czasu w gronie znajomych przy muzyce, kawie i ciastku. A zabawie nie było końca.

Zachecamy do wspólnej modlitwy

Informujemy, że w niedzielę, 5 listopada o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie msza w intencji zmarłych pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew, działaczy samorządowych i pracowników zakładów gminnych. Tego samego dnia, o godz. 17:30 będziemy modlić się również za zmarłych pracowników handlu, usług i rzemiosła oraz Galerii Piłsudskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Gniewskie Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Miasto i Gmina Gniew zaprasza mieszkańców do uczczenia niepodległej Polski poprzez uczestnictwo w Gniewskiej Paradzie Niepodległości. Zachęcamy do zapoznania się z programem obchodów.

Cukierek albo psikus

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z zabawy z okazji Halloween w Przedszkolu w Wielkich Walichnowach. Bez wątpienia było STRASZNIE fajnie!

"Serce dla Michasi"

Już w najbliższą niedzielę, 5 listopada w gniewskiej hali widowiskowo-sportowej (ul. Kusocińskiego 10) organizowana będzie akcja „Serce dla Michasi”. Tego dnia będzie można zakupić pyszne ciasta, wziąć udział w licznych konkursach i licytacjach. Dochód z akcji w całości przekazany zostanie na leczenie Michaliny Jeleniewskiej. Zapraszamy!

Wszyscy jesteście WIELCY!

Niespełna kilka miesięcy temu mieszkańcy gminy Gniew zjednoczyli siły w walce o zdrowie Klaudii Jabłońskiej. Między innymi dzięki wsparciu ze strony tak wielu osób dziewczyna odzyskała sprawność po wypadku samochodowym. Tym razem to 16-letnia Michalina Jeleniewska potrzebuje naszej pomocy. Wczoraj, 5 listopada gniewianie ponownie nie zawiedli. 6452,63 zł to suma, którą zebrano na rehabilitację dziewczyny podczas niedzielnego festynu "Serce dla Michasi". Brawo Wy!

Szachowe zmagania w Gniewie

Uczniowski Klub Sportowy „Alfil” Gniew zorganizował w hali widowiskowo-sportowej IV Memoriał Szachowy im. Rajmunda Kirszenstein i XIX Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia Gniew 2017.  Na starcie stanęło 24 zawodników z  Gdańska, Lipusza, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Nowego, Kwidzyna i Gniewu.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. poznali skrzynkę Kamishibai, uczyli się o zdrowym odżywianiu czy też mieli okazję poznać pracę architekta.

Spotkanie z "Dilerką Emocji"

Już dzisiaj, 6 listopada Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury na wieczór autorski w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Agnieszką Lingas- Łoniewską. Wrocławska pisarka, zwana przez swych czytelników „Dilerką Emocji” spotka się z nami w Sali Kameralnej gniewskiej książnicy o godz.15:30. Do zobaczenia!

Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

To wydarzenie, które mogłoby być postrzegane jako święto trzeciego sektora, gdyby nie to, że już dawno wyszło poza jego ramy. W ubiegły piątek 27 października odbyło się Pomorskie Forum Organizacji Pozarządowych, którego hasło brzmiało: "Współpraca 2.0. Wartości, przekonania, działania – aktualizacja".

Brak wody w Gniewskich Młynach i Trasach Wierzycy

Informujemy, iż w dzisiaj (7 listopada) doszło do awarii sieci wodociągowej na Os. Tarasy Wierzycy w Gniewie. W związku z powyższym w obrębie ulic osiedla Tarasy Wierzycy oraz ul. Gniewskie Młyny wystąpią przerwy w dostawie wody w godzinach 9.15- 14.00. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Udane zakończenie jesieni naszych drużyn

Niezwykle udanie zakończyły rundę jesienną drużyny z naszej gminy. W meczu na szczycie Klasy A, Keramzyt pokonał u siebie Mady Ostaszewo i odrobił część do miejsc, premiowanych awansem. Zwycięstwa świętowały także drużyny, występujące ligę niżej – Mewa i Sobieski. Pierwsi rozbili w Gniewie Sokół Lubichowo, a drudzy przywieźli komplet oczek po pojedynku z Orłem Borkowo.

Ognisko patriotyzmu w Gogolewie

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie serdecznie zapraszają na Ognisko Patriotyzmu, które odbędzie się w czwartek 9 listopada od godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej i na boisku szkolnym w Gogolewie.

VII Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego

Polskie Stowarzyszenie Baśki. Koło Nr 3 w Gniewie serdecznie zaprasza na VII Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego, który odbędzie się 19 listopada na Zamku w Gniewie. Zapisy od godz. 12.00. W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona wg tradycyjnej „Baśki” z AS-em serce jako najstarszym trumfem. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Gminy Gniew.

Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych

Gniewskie Organizacje Pozarządowe i grupy nieformalne serdecznie zapraszamy na Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które rozpocznie się 10 listopada o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gniewie. Na spotkaniu ekspertka ds. ekonomii społecznej i NGO, Pani Agnieszka Chomiuk opowie o możliwościach i potrzebach ekonomizowania sektora pozarządowego.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

W poniedziałek, 6 listopada 2016 roku w murach gniewskiej książnicy gościła wrocławska pisarka, autorka ponad 20 już powieści, Agnieszka Lingas-Łoniewska Pisarka zwana przez swych czytelników „Dilerką Emocji”. Jej książki nie zalegają na bibliotecznych półkach, również w Gniewie!

Nagrody dla gniewskich przedszkolaków z okazji 160-lecia Mostu Tczewskiego

30 października w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym na najpiękniejszą laurkę urodzinową z okazji Jubileuszu 160-lecia Mostu Tczewskiego. Wśród wszystkich przedszkoli z powiatu tczewskiego wyróżniono 20 prac plastycznych, w tym prace wychowanków Przedszkola Miejskiego w Gniewie. Wyróżnione rysunki należą do Zuzanny Romanowskiej z grupy „Żabki” oraz Jasia Koseckiego z grupy „Misie”.

Turniejowe zmagania naszych siatkarek

W niedzielę, 5 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych i Licealnych, którego organizatorem była Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej. Rywalizację prowadzono systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów, do 25 punktów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny. Zobacz, jak na boisku radziły sobie nasze dziewczęta.

Terminarz posiedzeń komisji stałych w listopadzie

Prezentujemy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbywać się będą w listopadzie. Szczegóły w załączniku.

Zapisz swoją drużynę!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki halowej piłki nożnej z klas I-III szkół podstawowych do udziału w zawodach. Start rozgrywek 18 listopada o godz. 9:30. Drodzy wuefiści nie zapomnijcie zapisać swoich drużyn! Szczegóły w załączniku.

6 milionów dla Gminy Gniew

Lata wytężonej pracy nad stworzeniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew i starania miejskich urzędników o dofinansowanie zdegradowanych obszarów naszego miasta z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 okazały się wielkim sukcesem. Nasza gmina otrzymała łącznie prawie 6 milionów złotych na zintegrowany projekt rewitalizacyjny, obejmujący zarówno działania społeczne, jak i infrastrukturalne. To kolejny wielki sukces gniewskiego samorządu.

Szybką ścieżką do zatrudnienia

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z darmowych kursów i szkoleń zawodowych m.in. dla mieszkańców powiatu tczewskiego. Projekt "Szybka ścieżka do zatrudnienia" jest skierowany dla osób powyżej 30 r.ż., długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach, z obszarów wiejskich oraz osób niepełnosprawnych. Szczegóły na załączonym plakacie.

Informacja dot. wynajmu mieszkań przy ul. Gniewskie Młyny

Inwest – Kom w Gniewie Spółka z o. o. informuje, iż do dnia 31.10.2017r. wpłynęło do nas 35 wniosków o najem lokalu mieszkalnego przy ul. Gniewskie Młyny do weryfikacji wstępnej. Na wynajem w 2019 r. oddanych będzie 18 lokali mieszkalnych, zaś w kolejnych etapach 36 mieszkań w dwóch budynkach wielorodzinnych. Informujemy, iż ostateczna weryfikacja osób zainteresowanych wynajmem odbędzie się w roku 2018, po złożeniu aktualizacji wniosku na pisemne wezwanie Spółki Inwest – Kom w Gniewie.

Oferty pracy w Spółce FAMA

Gniewska spółka FAMA prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska spawacza i operatora obrabiarek skrawających. Szczegóły w załącznikach.
 

Kochamy Polskę z całych sił!

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z dzisiejszego przedstawienia z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu członków kółka teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Publiczność, wśród której zasiedli koledzy z młodszych klas, podczas występu miała okazję poznać symbole narodowe oraz najważniejsze daty w historii naszej ojczyzny. - Kochamy Polskę z całych sił! Chcemy byś również kochał ja i ty! - śpiewali mali artyści.

Opaleńska walka dobra ze złem

Imprezę pod hasłem ,,Walka dobra ze złem” zorganizowały Dzieci Klubu przy współpracy Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół  w Opaleniu. Młodzież postanowiła połączyć Halloween z Dniem Wszystkich Świętych. Tego dnia opaleńska społeczność przekonała się, że młodzi chętniej przebierają się w strój diabełka niż aniołka. Pomimo tego wszyscy wspaniale się bawili przy muzyce, którą przygotowali uczestnikom zabawy Natan Cejer i Amelka Reptowska. Gry i zabawy prowadziły Patrycja Bartkowiak, Klaudia Czyżewska i Amelka Reptowska.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Brak wody dla niektórych ulic w Gniewie

Informujemy, iż z powodu pilnych prac remontowych na sieci wodociągowej w Gniewie, dzisiaj 10 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Konopnickiej, ul. Behrendta, ul. Głowackiego, ul. Ogrodowej, ul. Gniewskie Młyny oraz Os. Tarasy Wierzycy. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Zainaugurowano XXX Jubileuszowe Gniewskie Spotkania Kameralne

Wczoraj, 9 listopada w Sali Husarskiej Zamku Gniew odbył się koncert inaugurujący XXX Jubileuszowe Gniewskie Spotkania Kameralne. Dla zgromadzonej publiczności tego dnia zagrał Landowski Brass Band Sekstet z Poznania. Dźwięki waltorni, puzonu i trąbki przełamane uderzeniem w talerze perkusji rozbrzmiały w ceglanych murach gniewskiej twierdzy. Po to, by zachwycać!

Natalia zaprasza na Morską Wyprawę!

Miło nam poinformować, że projekt gniewianki, Natalii Cieszyńskiej "Morska wyprawa w najciekawsze zakątki Brzeźna" znalazł się w programie tegorocznych NARRACJI "Poza sezonem", gdańskiego festiwalu Instalacji i Interwencji w Przestrzeni Publicznej, który od 2009 roku eksplorują miejskie wątki i historie. Warsztaty dla dzieci prowadzone przez Natalię już 17 i 18 listopada od godz. 18.00 do 21:00 w Domu Sąsiedzkim „Przy Północnej” (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”), ul. Północna 5. Możesz dołączyć w każdej chwili! Zapraszamy!

Informacje dla zainteresowanych środkami z UE

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku serdecznie zaprasza do udziału w Pomorskich Dniach Przedsiębiorczości w Malborku organizowanych 15 listopada w Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 , aleja Wojska Polskiego 493. W ramach akcji „Power 2 Work” udzielane zostaną informacje nt. możliwości uczestnictwa w projektach unijnych, funduszy europejskich, barometru zawodów oraz porady doradcy zawodowego. Start godz. 10.00.

Postaw na słońce - konkurs grantowy dla szkół

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału w ogólnopolskim grantowym projekcie edukacyjnym "Tradycyjny Sad”. Konkurs polega na stworzeniu mini sadu na ogólnodostępnym społecznie terenie. Mini sad może zostać założony przy szkole, plebanii lub na działce należącej do gminy. 300 szkół, które prześlą najlepsze projekty otrzyma grant na zakup sadzonek drzew. Najlepsi uczniowie oraz nauczyciele otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe.

Grodzisko Owidz walczy o certyfikat

Trwa ogólnopolskie głosowanie internautów w konkursie na Produkt Turystyczny Roku 2017. Grodzisko Owidz, położone 2 km od Starogardu Gdańskiego, to jedyny pretendent do tej nagrody z województwa pomorskiego, o wyróżnieniu którego mogą zadecydować internauci. Pomóżmy sąsiadom  i oddajmy swoje głosy.

Niespełna dwa miesiące temu Grodzisko Owidz wygrało w internetowych eliminacjach wojewódzkich. Na kilkanaście zgłoszonych produktów turystycznych z Pomorza, Grodzisko zdobyło 42% spośród wszystkich oddanych głosów.

Do 19 listopada trwać będzie kolejne internetowe głosowanie, tym razem finałowe, którego efektem będzie wyłonienie najatrakcyjniejszego produktu turystycznego roku 2017 w skali Polski. Głos oddawać można codziennie na specjalnie przygotowanej stronie: <link>. 

Zdobywcę Certyfikatu Internautów poznamy 23 listopada 2017 roku.

Grodzisko Owidz działa od 2012 roku. Odtworzony wczesnośredniowieczny gród prowadzi działalność kulturalną zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla turystów. Buduje markę miejsca w oparciu o tematykę historyczną, głównie związaną z wczesnym średniowieczem. Grodzisko Owidz, oprócz swej codziennej działalności, organizuje także kilkadziesiąt imprez plenerowych rocznie. Od czerwca bieżącego roku na jego terenie działa także pierwsze i jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej oraz Karczma Słowiańska "Na Podgrodziu". Gród i cała infrastruktura wkomponowane są w piękne plenery: lasy i dolinę rzeki Wierzycy.

Data publikacji: 2017-11-13 11:17

Debata budżetowa

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na "Debatę budżetową". Spotkanie odbędzie się 13 grudnia (środa) br. o godz. 16:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości, poznawali przyrodę i przekonywali się, że matematyka wcale nie musi być nudna.

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie. Swoje propozycje zgłaszać można na poniższym formularzu do 20 listopada.

Chwała bohaterom tamtych dni!

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. To właśnie wtedy Polska, po 123 latach niewoli ponownie wróciła na mapę, stworzyła Państwo oraz pokolenie, dbających o nie obywateli. Aby miejskim uroczystościom Święta Niepodległości nie zabrakło blasku i radosnych akcentów, zgodnie z tradycją w Gniewie zorganizowana została Gniewska Parada Niepodległości z pochodniami, której przewodniczył Marszałek Józef Piłsudski. Uroczysta msza w intencji Ojczyzny, niepowtarzalny przemarsz ulicami miasta, wspólne śpiewy patriotyczne oraz gorąca atmosfera pomimo przeszywającego chłodu, tak w Gniewie świętowano tę wyjątkową chwilę.

Uczcili Niepodległą!

W piątek, 10 listopada, w Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci uczciły Niepodległą śpiewając pieśni patriotyczne, takie jak "Rota", "Bogurodzica", "My pierwsza brygada", czy "Płynie Wisła płynie". Podczas akademii recytowano również wiersze, m.in. H. Brykczyńskiego - 11 listopada oraz przedstawiono historię Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Niepodległościowy mecz piłki siatkowej

W niedzielę, 12 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowejo odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, który już po raz jedenasty organizowany jest w Gniewie. W zmaganiach udział wzięły dwie drużyny: JAPANY Starogard Gdański i GURU Gniew. Mecze rozgrywane były do wygrania trzech setów, do 25 punktów.

 • Niepodległościowy mecz piłki siatkowej
 • Niepodległościowy mecz piłki siatkowej
 • Niepodległościowy mecz piłki siatkowej
 • Niepodległościowy mecz piłki siatkowej
 • Niepodległościowy mecz piłki siatkowej
 • Niepodległościowy mecz piłki siatkowej

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Obchody 11 listopada. Święto Niepodległości w Piasecznie.

Uroczysta msza święta, ceremoniał podniesienia flagi, odśpiewanie hymnu oraz złożenie kwiatów przy tablicach upamiętniających ks. proboszcza Augustyna Bukolta rozstrzelanego przez hitlerowców w 1939 r. za wierność Bogu i Ojczyźnie i Mieszkańców Gminy Gniew poległych w trakcie działań wojennych i w wyniku represji po 1 września 1939 r. z terenu Parafii Piaseckiej. Niepodległą uczczono również w Piasecznie.

Wyróżnienie dla ZS Opalenie!

Z przyjemnością informujemy, że znamy już wyniki konkursu dla szkół podstawowych "Eksperymentuj na wiosnę - wygraj piknik edukacyjny dla Twojej szkoły". Jedna z nagród trafi do Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Gratulujemy.

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców 2017

W piątek, 10 listopada w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Badmintonie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku przy współudziale GOSiR w Gniewie. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach, oddzielnie dziewcząt i chłopców.

 • Mistrzostwa w badmintonie
 • Mistrzostwa w badmintonie
 • Mistrzostwa w badmintonie
 • Mistrzostwa w badmintonie
 • Mistrzostwa w badmintonie
 • Mistrzostwa w badmintonie

Brak wody w Piasecznie i w Piaseckich Polach

Informujemy, iż z powodu rozbudowy sieci wodociągowej Piaseczno- Piaseckie Pola, 17 listopada w godz. od 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Piaseczno, Piaseckie Pola. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Nauczycielki na medal

W zeszłym tygodniu zakończył się plebiscyt  Dziennika Bałtyckiego „Nauczyciel na Medal” .  Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie nominowali do tytułu cztery nauczycielki, z tego trzy w kategorii klas I – III . Miło nam Państwa poinformować,  iż  w końcowej klasyfikacji dwie panie uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Katarzyna Zabrocka zajęła trzecie miejsce, a Joanna Kaczmarek byłą siódma.

Szlagier Festiwal

W najbliższą niedzielę (19 listopada) o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się Szlegier Festiwal. Podczas koncertu wystąpią: Bałkan Express, Paweł Siluk, Brygida i Robert Łukowscy, Adi. Wstęp 45 zł.

Ognisko Patriotyzmu w gogolewskiej podstawówce

Uroczystą mszą świętą, patriotycznym montażem słowno-muzycznym i wspólnym śpiewem pieśni żołnierskich uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  im. Świętych Dzieci z Fatimy oraz mieszkańcy Gogolewa uczcili 99. Rocznicę Odzyskania przez Polską Niepodległości.  Ognisko Patriotyzmu zorganizowane zostało w czwartek, 9 listopada.

Cantores Minores na święcie pieśni

W dniach 17-19 listopada odbędzie się w Bydgoszczy Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Jego organizatorami są bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. To już trzydziesta siódma edycja tego ważnego w świecie polskiej chóralistyki wydarzenia. Gniewski chór Cantores Minores będzie brał udział w wydarzeniu już po raz czwarty.

25 lat temu rozpoczął się drugi etap odbudowy zamku

Dokładnie 15 listopada 1992 r. zatrudnieni zostali pierwsi pracownicy związani z odbudową gniewskiego zamku w ramach robót publicznych. Rozpoczęła się realizacji pierwszej umowy zawartej pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy, a Gminą Gniew. Dziś mija 25 lat od tego dnia. Przy tej okazji chcielibyśmy państwa zaprosić na Spotkanie Wspominkowe, które odbędzie się w poniedziałek 27 listopada.

Kondolecje

Najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim śp. Mariana Cybury, radnego pierwszej kadencji Rady Miejskiej w Gniewie w latach 1990-94 oraz byłego dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, składa Samorząd Gminy Gniew.

Usuwanie azbestu - 12 beneficjenów wykonało zadanie

Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew - edycja 2017”, w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W wyniku realizacji zadania usunięto blisko 1 787,00 m2 eternitu z dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, w wyniku czego powstało i przekazanych zostało do unieszkodliwienia około 25,047 Mg odpadów niebezpiecznych zawierających azbest.

Utrudnienia na rynku

W związku z modernizacją instalacji odgromowej na budynku Urzędu Miasta i Gminy Gniew mogą wystąpić utrudnienia z parkowaniem na terenie rynku. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie informujemy, że długość trwania prac zależeć będzie od panujących warunków atmosferycznych.

Grała młodzież cz. 1

Młodzi piłkarze klubów z naszej gminy rundę jesienną sezonu 2017/2018 zakończyli już jakiś czas temu. Przez całą jesień przedstawialiśmy wyniki spotkań ligowych naszych młodych zawodników, w przerwie zimowej pragniemy przybliżyć ich osiągnięcia. Co tydzień będziemy zamieszczać, krótkie podsumowanie rundy, w wykonaniu drużyn juniorskich z naszej gminy. Na pierwszy „ogień” idzie drużyna Trampkarzy Mewy Gniew.

Powiatowa Gala Wolontariatu- zgłoszenia do 26 listopada

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas IX Powiatowej Gali Wolontariatu 8 grudnia 2017, której gospodarzem jest Gmina Morzeszczyn.

Zaangażowanie strażaków docenione

W ubiegły poniedziałek, 13 listopada pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Tczewie bryg. Andrzej Mróz wręczył podziękowania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie za pomoc niesioną poszkodowanym w czasie nawałnicy. Zarząd jednostki reprezentował Prezes dh Tadeusz Kordecki oraz Naczelnik dh Stanisław Kłodda. Strażacy z OSP Gniew wraz z druhami z OSP Kolonia Ostrowicka, OSP Opalenie oraz wolontariuszami z OSP Jeleń w sierpniu br. wielokrotnie uczestniczyli w usuwaniu skutków nawałnicy na terenie powiatu chojnickiego, kartuskiego oraz powiatu kościerskiego.

Gniewska Liga Futsalu - terminarz

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z terminarzem I kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu i oczywiście zapraszamy do gry! Szczegóły w załączniku.

Rusz się dla Michasi

W sobotę, 18 listopada, nie może was zabraknąć na zajęciach fitness z FIT Matką Wymiataczką Izabelą Bieszke. Strat o godz. 15.30 a dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Michasi, młodej dziewczyny z Gniewu, która przeszła we wrześniu tego roku udar. W programie spotkania licytacje przedmiotów. Zapraszamy do hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Pamiętajmy- dobro wraca!

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. zajmowali się jesienną modą, uczyli się jak bezpiecznie korzystać z internetu i odwiedzili Filharmonię Bałtycką.

Cantores Minores ze srebrnym kamertonem

W dniach 17-19 listopada odbywał się w Bydgoszczy Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Jego organizatorami są bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. Podczas imprezy gniewski chór Cantores Minores wywalczył srebrny kamerton.

Ekozwycięzcy wyłonieni!

Dzisiaj, tj. 20 listopada w gniewskiej twierdzy odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla szkół podstawowych z terenu powiatu tczewskiego. Była to już VI edycja konkursu, którego organizatorami jest EkoCentrum Heliantus.

We wtorek MGOPS nieczynny!

Informujemy, że Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie w związku z przypadającym w dniu 21 listopada (wtorek) Dniem Pracownika Socjalnego będzie nieczynny na podstawie $ 15 Statutu M-GOPS w Gniewie będącego Załącznikiem Nr 1 do Uchwały Nr XXXV/228/13 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia  29.05.2013 roku w sprawie uchwalenia Statutu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Piesek szuka domu!

Wczoraj, 20 listopada, do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie przyprowadzono błąkającego się po mieście psa. Pamiętajmy, zima zbliża się wielkimi krokami, czworonóg marzy o ciepłym schronieniu oraz kochających go właścicielach. Osoby, które chciałyby przygarnąć psiaka, proszone są o kontakt z GCR-em osobiście bądź telefonicznie pod nr tel. 58 535 22 88.

Puchar Kopernika zdobyty przez gniewskich baśkarzy

W niedzielę, 12 listopada w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury rozegrano IV Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”. W karcianych zmaganiach rywalizowało 63 zawodników (16 drużyn) z Chełmży, Torunia, Kinic, Chojnic, Tucholi, Gniewu i Mikołajek. W kategorii drużynowej zwycięzcami tego turnieju zostali gniewscy baśkarze reprezentujący drużynę "Zamek Hotel II Gniew", natomiast indywidualnie swoich rywali zdominował członek tej samej drużyny, Tadeusz Nowopolski. Gratulujemy!

Z życia oddziału przedszkolnego w Jeleniu

W oddziale przedszkolnym w Jeleniu przy Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie jest zawsze przyjazna atmosfera sprzyjająca prawidłowemu i wszechstronnemu rozwoju dziecka. W przedszkolu każdy dzień jest pełen niespodzianek dla przedszkolaków.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt 2017

W ubiegłą sobotę, 18 listopada w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje kolejne mecze rozgrywały gniewskie siatkarki. Zobacz, jak w siatkarskich zmaganiach odbywających się w ramach Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt 2017 radziły sobie gniewskie zespoły.

Otwarte konkursy ofert

Zarząd Powiatu Tczewskiego ogłasza otwarte konkursy ofert zakładające wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, rozwoju kultury oraz edukacji ekologicznej i działań proekologicznych w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.

Targi pracy LACROIX Electronics w Gniewie

Serdecznie zapraszamy na targi pracy kwidzyńskiej firmy LACROIX Electronics, które odbędą się w środę, 22 listopada w godz. od 9.00 do 12.00 w gniewskiej bibliotece. Na rozmowę zabierz ze sobą CV, świadectwo ukończonej szkoły i wszystkie świadectwa pracy. Szczegóły poniżej.

Zwiększenie odsrzału jelenia i dzika w obwodzie 257

W imieniu Nadleśnictwa Starogard podajemy do publicznej wiadomości informacje dotyczące zwiększenia pozyskania jelenia i dzika w sezonie 2017/2018. Szczegóły w załączniku.

Informacja dot. uprawy maku i konopii indyjskich

Uprzejmie informujemy, iż trwają prace nad Uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2018 roku.

Konkurs dla lubiących śpiewać

Pałac Młodzieży w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji 14. Wojewódzki Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc". Konkurs przeznaczony jest dla solistów i zespołów wokalnych (od tercetu do oktetu) z województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych, popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek. 

Noc Listopadowa w Gniewie

Powstanie listopadowe (1830-1831) skierowane było przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Swoim zasięgiem objęło ono Królestwo Polskie i część ziem zabranych (Litwę, Żmudź i Wołyń). Aby uczcić ten zryw niepodległościowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie przygotowali spektakl pn. „Noc Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”. Spektakl przygotowany został według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Zapraszamy w poniedziałek, 27 listopada, na dziedziniec zamkowy w Gniewie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zajęcia z robotyki skradły serca przedszkolaków

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy od września biorą udział w kolejnej edycji zajęć z robotyki. Dzieci z zapałem poznają możliwości robotów Dash i Dot. Wykorzystując tablety sterują robotami, sprawiają, że roboty wydają dźwięki, zmieniają kolor oczu czy brzucha, a także nagrywają własny głos.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 29 listopada odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. W programie sesji między innymi: numeracja i ewidencja dróg gminnych – prezentacja firmy MAX – DROGI CENTRUM, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych w 2017 i 2018 r., przyjęcie Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i Rocznego Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy na godz. 11.00 do siedziby gniewskiej OSP.

Otwarty konkurs ofert na działania ekologiczne

Burmistrza Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2018 roku realizacji zadania publicznego pt. „Edukacja ekologiczna propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku  2018”. Szczegóły w załączniku.

Bożonarodzeniowy koncert w Opaleniu

Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza na Koncert Świąteczny Szkolnego Chóru Bel Canto pod batutą mgr Katarzyny Firyn. Odbędzie się on 12 grudnia o godz. 16.00 w sali gimnastycznej opaleńskiej szkoły. Gościnnie wystąpią Pas De Nom oraz Paula Brzóska, półfinalistka Must Be The Music.

130 baśkarzy walczyło o wielki topór kata gniewskiego

W ubiegłą niedzielę, 19 listopada w murach gniewskiej twierdzy rozegrany został VII Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Tego dnia karciane pojedynki stoczono przy 32 stolikach.

Koncert Świąteczny

Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza na Koncert Świąteczny Szkolnego Chóru Bel Canto pod batutą mgr Katarzyny Firyn. Odbędzie się on we wtorek, 12 grudnia, o godz. 16:00 w sali gimnastycznej opaleńskiej szkoły. Gościnnie wystąpią Pas De Nom oraz Paula Brzóska (półfinalistka Must Be The Music). Zapraszamy.

Otwarty konkurs ofert na organizacę i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew - wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2018 roku".

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia i organizację Gminnej Gali Wolontariatu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzacja idei wolontariatu: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2018 roku oraz organizację Gminnej Gali Wolontariatu w grudniu 2018 r."

Otwarty konkurs ofert na rozwój kultury fizycznej i sportu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie miasta i gminy Gniew.

Otwarty konkurs ofert na rozwój kultury fizycznej i rekreacji ruchowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Obwieszczenia RDOŚ

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące budowy sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Gdy najsłabszy staje się najlepszym

22 listopada uczniowie klasy II a i III e, a wcześniej klasy III a, III c i III d gniewskiego gimnazjum udali się do tczewskiego kina Helios na film „Najlepszy”. Widzów poruszyła prawdziwa historia narkomana – Jerzego Górskiego, który potrafił odbić się od dna i po morderczych treningach stanąć w szranki z najlepszymi długodystansowcami, pokonać swoje słabości i zostać mistrzem świata w podwójnym ironmanie.

Grała młodzież cz. 2

Najdłużej o ligowe punkty walczyli Juniorzy Młodsi Sobieskiego Gniew. Ostatnią ligową potyczkę, rozegrali oni 11 listopada. W drugiej części cyklu „Grała młodzież” przedstawiamy wyniki najstarszej drużyny młodzieżowej w naszej gminie.

Szkolenie z obsługi programu Witkac

Zapraszamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne na szkolenie z obsługi programu Witkac. Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu tym bardziej, że ogłoszone już otwarte konkursy ofert Powiatu Tczewskiego ,prowadzone są przy użyciu generatora wniosków właśnie w tym programie. Szkolenie odbędzie się 27 listopada o godz. 17.00 w Pracownia Orange w Gniewie.

Nieśmy pomoc koncertowo!

Parafia pw. Narodzenia NMP w Piasecznie serdecznie zaprasza na koncert charytatywny "Piaseczno Brusom", który odbędziesz się 26 listopada (niedziela) o godz. 18:00. Tego wieczoru zagrają razem zespół Cold Band oraz grupa De Colores. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Asfaltowanie ulicy Witosa

W związku z trwającymi robotami drogowymi w obrębie ulicy Witosa informujemy, iż w piątek, 24 listopada, nieprzejezdny będzie odcinek drogi - wjazd na ulicę Witosa od ulicy 27 Stycznia (przy garażach, do skrzyżowania z ul. Kremskiego). Alternatywny przejazd możliwy będzie w kierunku ul. Hallera oraz ulicą Witosa w kierunku ośrodka zdrowia. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza, jednocześnie informuje, że dołoży starań, by utrudnienia potrwały jak najkrócej.

25 lat odbudowy zamku

W listopadzie 1992 r. zatrudnieni zostali pierwsi pracownicy związani z odbudową gniewskiego zamku w ramach robót publicznych. Rozpoczęła się realizacji pierwszej umowy zawartej pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy, a Gminą Gniew. Od tego dnia minęło już 25 lat. Przy tej okazji chcielibyśmy państwa zaprosić na Spotkanie Wspominkowe, które odbędzie się w poniedziałek 27 listopada.

„Dziecko najlepsza inwestycja”

Za nami już drugi miesiąc realizacji zajęć w tym roku szkolnym. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach pozyskanych środków, materiałów edukacyjnych oraz chętnie biorą udział w ciekawych zajęciach.

Uczniowie ZSP w Gniewie rywalizowali w turnieju tenisa stołowego w Zakładzie Poprawczym w Świeciu

22 listopada w sali sportowej w Zakładzie Poprawczym w Świeciu odbył się Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców o Puchar Dyrektora. Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do trzech  wygranych setów oraz 3 dużych punktów meczowych, według klucza „singiel,singiel,debel”. Po zaciętych bojach chłopcy z ZSP w Gniewie (Piotr Wendzierski-IIIb oraz Michał Alaburda-IIa) wygrywając wszystkie swoje pojedynki z rówieśnikami z ZP w Świeciu zajęli ostatecznie I miejsce w turnieju i zdobyli okazały puchar.

Pingpongowe zmagania

W poniedziałek, 13 listopada w Hali Widowiskowo–Sportowej w Gniewie odbyły się zawody powiatowe w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, "Igrzyska Dzieci" dziewcząt i chłopców oraz "Igrzyska Młodzieży" dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez PCS Tczew przy współudziale GOSiR w Gniewie.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Kolejny etap rewitalizacji Gniewu rozpoczęty

Podziemne sieci są nowe i zmodernizowane, nadszedł więc czas na docelowy etap zmian - czyli wymianę nawierzchni i instalację małej architektury. Zgodnie z założeniem, prace rewitalizacyjne rozpoczęto od ul. Brzozowskiego. Wszystkich kierujących oraz pieszych prosimy o zwracanie uwagi na obowiązujące znaki drogowe i przepraszamy za utrudnienia. Wykonawcą robót jest firma Budimex.

Noc Listopadowa, już dzisiaj w Gniewie

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie serdecznie zapraszamy na spektakl "Noc listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku", który odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 na dziedzińcu zamkowym. Jako jego przedsmak zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdą państwo bohaterów wieczornego przedstawienia, których mieszkańcy mogli spotkać rankiem na ulicach miasta. Inscenizacja przygotowana została według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Wstęp wolny.

Gniewscy karatecy na medal!

Dzisiaj, tj. 27 listopada Maria Tarszkiewicz-Gurzyńska Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz Krzysztof Bejgrowicz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie spotkali się z senseim Kazimierzem Marutem i zawodnikami z Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie, którzy wrócili z sukcesami z Otwartych Mistrzostw Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017. To już kolejny raz, gdy możemy być dumni z osiągnięć naszych karateków. Brawo!

Piaseczno Brusom!

Wczoraj w piaseckim sanktuarium odbył się koncert charytatywny "Piaseczno Brusom". W murach świątyni rozbrzmiały delikatne dźwięki instrumentów muzycznych oraz subtelny śpiew. Dla tłumnie zgromadzonej publiczności tego wieczoru zagrali razem zespoły Cold Band oraz De Colores. Spotkaniu z muzyką przyświecał wielki cel, bowiem środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną mieszkańcom Brus, tj. poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.

Lokalne znaczy zdrowsze

Pod tym hasłem w ostatnich tygodniach w placówkach oświatowych powiatu odbywały się warsztaty poświęcone zmianom nawyków żywieniowych i promowaniu lokalnych i nisko przetworzonych wyrobów. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew we współpracy z Gospodarstwem Ekologicznym Nubes cieszył sie dużym zainteresowaniem wśród szkół, a zapisy na warsztaty skończyły się błyskawicznie.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Warszawę, uczestniczyli w żywej lekcji historii oraz odbyli walkę bokserską.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet - zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Siatkarskie zmagania już w najbliższą niedzielę, tj. 3 grudnia o godz. 9.30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

Światowy dzień pluszowego misia w Jeleniu

24 listopada pluszowe misie opanowały odział przedszkolny w Jeleniu. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować w swoje urodziny. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Mikołaj dla Michaliny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich wrażliwych na los drugiego człowieka, na akcję charytatywną "Mikołaj dla Michaliny", która odbędzie się 5 grudnia o godz. 16:00. W programie: przedstawienie "Wiara, nadzieja, miłość", kiermasz świąteczny, kawiarenka oraz "Mikołajkowa loteria fantowa". Do zobaczenia wkrótce!

Światowy Dzień Pluszowego Misia w gniewskim przedszkolu

24 listopada, jak co roku, w gniewskim przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie każde z dzieci przybyło ze swoim ulubionym misiem-przytulanką. Już na samym wejściu do przedszkola uwagę przykuwał przepięknie udekorowany różnymi miśkami główny hol. W tym wyjątkowym dniu, dzieci odwiedził też prawdziwy miś Kubuś Puchatek, który witał się i bawił ze wszystkimi przedszkolakami.

Dzień dawcy szpiku w Gniewie

W niedzielę, 10 grudnia na zamku w Gniewie w godz. od 10.00 do 16.00 otwarty zostanie punkt rejestracji dawców szpiku kostnego. Zgłosić się mogą wszyscy pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Wystarczy wziąć ze sobą dokument z numerem PESEL i poddać się bezpłatnej i bezbolesnej rejestracji, polegającej na pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka. Dla ciebie to tylko 5 minut, dla kogoś całe życie. Serdecznie zapraszamy!

Kolejne utrudnienia w okolicy ulicy Witosa

W związku z trwającymi robotami drogowymi w obrębie ulicy Witosa informujemy, iż w środę, 29 listopada, nieprzejezdny będzie odcinek drogi - wjazd na ulicę Witosa od ulicy 27 Stycznia (przy garażach, do skrzyżowania z ul. Kremskiego). Alternatywny przejazd możliwy będzie w kierunku ul. Hallera oraz ulicą Witosa w kierunku ośrodka zdrowia. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza, jednocześnie informując, że dołoży starań, by utrudnienia potrwały jak najkrócej.

Wypadek na drodze krajowej nr 91

Po godz. 6 na drodze krajowej nr 91 (w okolicy sklepu Biedronka) w Gniewie doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody - dostawczy i osobowy. Jedna osoba jest ranna. Na miejscu pracują służby. Droga jest zablokowana, a objazd prowadzony jest przez miasto. Apelujemy o ostrożność.

Grała Młodzież cz. 3

Jedenaście spotkań rozegrali jesienią Młodzicy Keramzytu. Młodzi gracze, reprezentujący klub ze Szprudowa, zakończyli jesień na 6. miejscu, w gronie dwunastu zespołów. W trzeciej odsłonie cyklu „Grała Młodzież” przedstawiamy wyniki drużyny Junior D1 Keramzytu Szprudowo.

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że dzień 29 listopada 2017 r. (środa) nie będzie dniem przyjęć interesantów przez burmistrz z powodu udziału w Sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć jest dzień 1 grudnia 2017 r. (piątek) w godz. od 8:00 do 11:00. Za niedogodności przepraszamy.

Bajeczna Kraina w projekcie ,,ABC Teatru”

W ostatnich tygodniach grupa Pszczółek z Bajecznej Krainy wzięła udział w projekcie "ABC TEATRU" realizowanym przy udziale aktorów ze Sceny Lalkowej w Kwidzynie. Na każdych zajęciach, dwójka utalentowanych aktorów uczyła w zabawny sposób wszystkiego co związane z hasłem TEATR. Dzieci nie tylko słuchały i oglądały, ale brały także czynny udział w spotkaniach: odgrywały krótkie scenki, uczyły się jak posługiwać się marionetkami.

Podnosi się stan wód w rzekach

Informujemy, że podnosi się stan wód rzek przepływających przez gminę Gniew. Na Wierzycy woda osiągnęła wysokość 3,20 m i jest to już stan ostrzegawczy. Wisła osiągnęła wysokość 3,87 m, ale do stanu ostrzegawczego jeszcze trochę brakuje, ponieważ na tej rzece wynosi on 6,10 m.  

Młodzież o Powstaniu Listopadowym

Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 r.” Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia był Jacenty Ordowski. Podczas spektaklu młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Mrossa w Gniewie wykazała się prawdziwymi umiejętnościami aktorskimi. Organizatorami wydarzenia był ZSP Gniew oraz Spółka Zamek Gniew.  

Zbiórka żywności – warto się dzielić!

Już 1 grudnia rusza 21. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja będzie prowadzona w prawie 3000 sklepów na terenie ponad 500 miejscowości. Zaangażowanych w nią zostanie nawet 55 tys. wolontariuszy. W Gniewie wolontariusze zbierać żywność będą w sklepach Netto, Ślizex i Biedronka.

Charytatywny Rodzinny Festyn Mikołajkowy

W najbliższą niedzielę, 3 grudnia, na dziedzińcu gniewskiego zamku odbędzie się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. W programie m.in. bajka dla dzieci, koncert kolęd, kiermasz wypieków, charytatywny kiermasz ozdób świątecznych oraz gry i zabawy z Mikołajem. Start godzina 14.00.

Andrzejki w Kursztynie

25 listopada w Kursztynie odbyła się zabawa andrzejkowa. Nie zabrakło na niej tradycyjnych andrzejkowych zabaw, jak np. lania wosku. Organizatorem wydarzenia było Sołectwa Kursztyn, a dofinansowała je Gmina Gniew. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Andrzejki w Kursztynie
 • Andrzejki w Kursztynie
 • Andrzejki w Kursztynie
 • Andrzejki w Kursztynie
 • Andrzejki w Kursztynie

Jarmark Świętego Mikołaja

Już dziś zapraszamy na Jarmark Świętego Mikołaja, który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia na rynku Starego Miasta w Gniewie w godz. od 10.00 do 14.00. Jak co roku będzie to wspaniała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów - choinkowych ozdób, stroików, upominków oraz słodkości. Do uczestnictwa w Jarmarku zachęcamy także wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Taniec z cieniem z okazji Andrzejek

To kolejne działanie w  projekcie ,,Zatańczyć z cieniem”, realizowane przez grupę Dzieci Klubu z Opalenia. Od początku października,  przez dwa miesiące w opaleńskiej świetlicy odbywały się warsztaty z zumby prowadzone przez instruktorkę Patrycję Trowską. Podczas wieczorku chętne osoby zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.

Finał w tenisie stołowym

Wczoraj, tj. 28 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. J. Hallera w Gniewie udali się na Finał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Chłopców, który został rozegrany w Gdyni. Rywalizację prowadzono w czterech kategoriach, oddzielnie Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży dziewcząt i chłopców.

Gniew Dzieciom na Święta

Już 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci do mikołajkowej zabawy i spotkania ze Świętym Mikołajem. Od godz. 16.00 rynek Starego Miasta stanie się iście świąteczną przestrzenią, w której nie zabraknie wesołych zabaw, Fabryki Piernika, malowania twarzy i oczywiście spotkania z Mikołajem, który wręczy Dzieciom upominki. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia poczujemy jeszcze bardziej, a to za sprawą wspólnie uruchomionej w centrum naszego miasta choinki.

Wypełnij ankietę

Aktualizacja Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego wiąże się z koniecznością dostosowania jej zapisów do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W procesie tej aktualizacji, zagadnieniem wymagającym bliższego zbadania i – ewentualnie – uściślenia jest tzw. terytorialny wymiar rozwoju. W tym celu, zapraszamy do wypełnienia ankiety, która skierowana jest do Partnerów społeczno-gospodarczych. Wypełniać ją można do 8 grudnia 2017 r., a znajdziesz ją pod adresem: www.webankieta.pl

Uwaga – intensywne opady śniegu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. 

Uwaga wandale! Monitoring działa!

W ostatnich dniach dokonano aktu wandalizmu, uszkodzone zostały elementy iluminacji świątecznej na Placu Grunwaldzkim w Gniewie. Przypominamy, że w obrębie Rynku Starego Miasta działa monitoring obejmujący cały jego obszar, co umożliwi identyfikację sprawców. Informujemy, że o ww. sprawie poinformowano funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Gniewie. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców gminy Gniew o zgłaszanie wszelkich przejawów wandalizmu.

XXX Jubileuszowe Gniewskie Spotkania Kameralne dobiegły końca

Przed Państwem kilka ujęć z muzycznego wieczoru z Big Bandem Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu, który pod opieką artystyczną Adama Wendta wystąpił wczoraj, 30 listopada, dla tłumnie zgromadzonej publiczności w zamkowych murach. Niestety był to już ostatni koncert odbywający się w ramach XXX Jubileuszowych Gniewskich Spotkań Kameralnych organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. Podsumowanie tegorocznych spotkań w grudniowym numerze Nowin Gniewskich.

Oferty pracy w zakładzie Rolls-Royce Poland

Rolls-Royce Poland prowadzi rekrutację na stanowiska spawacza elektrycznego, operatora CNC oraz montera konstrukcji stalowych. Zainteresowane podjęciem pracy osoby mogą składać dokumenty aplikacyjne do 31 stycznia. Szczegóły w załącznikach.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.