Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przedszkolaki z Piaseczna szukały jesieni

Dzieci z Przedszkola w Piasecznie obchodziły we wrześniu swoje święto. Dzień Przedszkolaka połączono z powitaniem jesieni. Od rana dzień ten był pełen emocji i zabaw. Pani Jesień przywitała wszystkich rozsypując kolorowe listki. Maluszki wspólnie bawiły się śpiewając piosenki i tańcząc, a również aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach np. rozwiązywały zagadki o jesieni, rozpoznawały owoce.

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Rozmowy z przewoźnikiem

Gniewski samorząd prowadzi rozmowy z Powiślańską Komunikacją Samochodową w sprawie uruchomienia nowych połączeń autobusowych między Gniewem, a Kwidzynem. Miałyby one kursować, tak aby dowozić pracowników na godz.6.00, 14.00 i 22.00 do Kwidzyna i przywozić ich po zakończeniu pracy. Jest tylko jeden problem, brakuje kierowców. Firma poszukuje osób z kwalifikacją zawodową i prawem jazdy kat. D, w zamian oferują natomiast wynagrodzenie wysokości ok 4 tys. zł brutto.

Festiwal Animo już od wtorku w Kwidzynie

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwal ANIMO. Impreza odbywać się będzie w dniach 2-6 października, a rozpocznie ją sztuka "Samotni" w wykonaniu francuskiej trupy Red Angels, której występ zobaczyć będzie można 2 października. Prócz wielu przedstawień teatralnych, z którymi do Kwidzyna przyjadą teatry z Niemiec, Rosji, Włoch czy Stanów Zjednoczonych, na uczestników festiwalu czekają również warsztaty, projekcje filmowe, wystawy oraz muzyka.

Pamiętali o ofiarach ze Szpęgawska

W niedzielę, 23 września, przedstawiciele gniewskiego samorządu, 1 Kociewskiej Drużyny Harcerek „Borowianki” oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie oddali hołd ofiarom niemieckiego mordu z okresu II wojny światowej w Lesie Szpęgawskim. To właśnie w tym miejscu Niemcy zamordowali ok. 7 tysięcy osób: cywilów, duchownych, nauczycieli, przedstawicieli władzy i pacjentów szpitala w Kocborowie.

Nowe oznakowanie na gniewskiej starówce

Od października w rejonie gniewskiej starówki zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Nastąpiło wiele zmian, o których poinformowany został Komisariat Policji w Gniewie. Prosimy zarówno kierowców, jak i pieszych o szczególne zwracanie uwagi na nowe oznakowanie. Plan Starego Miasta uwzględniający zmiany w organizacji ruchu dostępny w załączniku.

Kociewskie Forum Turystyki Wiejskiej

W Światowy Dzień Turystyki, czyli 27 września, na zamku w Gniewie podsumowano projekt „Kociewska Akademia Wiedzy – tworzenie (rozszerzanie) i wzmacnianie sieci kontaktów kociewskich LGD przez działania szkoleniowe i promocyjne”. Podczas spotkania można było dowiedzieć się m.in. czym jest projekt, jak zostać bohaterem turysty i jakie są plany na rozwój turystyki rowerowej zarówno w kraju jak i regionie. 

Ważna informacja dla sektora społecznego. Ostatnia szansa na zgłoszenia.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta i Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności serdecznie zapraszają na szkolenie pn. "Akademia Streetworkingu", które odbędzie się 9-10.10.2018 r. i 23-24.10.2018 r. w Gdańsku. Program składa się z cyklu szkoleń w zakresie stosowania w pracy metody streetworkingu i przeznaczony jest dla kluczowych pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej, którzy już prowadzą działania na rzecz osób bezdomnych lub chcą się specjalizować w obszarze streetworkingu z osobami bezdomnymi. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Termin zgłoszeń do dnia 3 października (środa).

Informacje dla NGO

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne na spotkanie fokusowe w środę, 3 października, na godz. 17.00 do  Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17). Spotkanie pomóc ma w realizacji badania 3 sektora, które wykonywane jest w ramach projektu "NADWIŚLAŃSKI SEKTOR OBYWATELSKI".

Sobieski i Mewa gromią, Keramzyt przegrywa

Minioną kolejkę bardzo dobrze będą wspominać sympatycy gniewskich klubów – Sobieskiego i Mewy. Pierwsi, pokonali w rozgrywkach Klasy B, Piast 2018 Majewo aż 12:2, a prawdziwy festiwal strzelecki urządził sobie Łukasz POLESZAK. Mewa, z kolei, w 7. kolejce Klasy A rozbiła Start Kulice aż 6:1. Mniej powodów do uśmiechu miał Keramzyt Szprudowo, który w niedzielę przegrał w Gniewie z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Imieninowy wieczór autorski Franciszka Kameckiego

Serdecznie zapraszamy na imieninowy wieczór autorski, naszego honorowego obywatela, ale i osoby pozostającej w życzliwej pamięci wielu gniewian, ks. Franciszka Kameckiego. Spotkanie z poezją z dwóch tomików „Skarga księdza” oraz „Tam gdzie pędraki, zielsko i cisza” odbędzie się w dzień św. Franciszka z Asyżu, tj. 4 października o godz. 18:00 w Starym Młynie w Grucznie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Informacja Miejskiej Komisji Wyborczej w Gniewie

Miejska Komisja Wyborcza w Gniewie informuje, że dzisiaj, 2 października o godz. 14:30 odbędzie się nadawanie w drodze losowania numerów list kandydatów do wyborów do Rady Miejskiej w Gniewie, zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. Nieobecność osoby zgłaszającej listę nie wstrzymuje losowania.

Oferta pracy w spółce Alarmtech w Gniewie

Alarmtech Polska Sp. z o.o. w Gniewie poszukuje osoby do pracy na stanowisko operatora montażu automatycznego. Szczegóły dotyczące wymagań i rekrutacji znajdą Państwa w załączniku poniżej.

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.  

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Gniewie

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Gniewie z dnia 2 października 2018 r. o przyznanych numerach list kandydatów na radnych w wyborach do Rady Miejskiej w Gniewie zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. Szczegóły w załączniku.

Szprudowianie pokochali morze

Po raz kolejny w tym roku sołtys wsi Szprudowo zorganizowała wycieczkę na morze, ale tym razem na Hel. Nadmorski wiatr tego dnia na szczęście nie popsuł humoru uczestnikom wycieczki. W tym roku była to już trzecia wycieczka szprudowian. W wakacje odwiedzili oni dwa razy Krynicę Morską.

Pomorzanie w walce o niepodległość

Zapraszamy do udziału w XII Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, która odbędą się w opaleńskim Domu Kultury w sobotę, 6 października, o godzinie 10.00. Temat przewodni to "Pomorzanie w walce o niepodległość".

Latocha Agropom Gniew podejmie AZS UKS Bydgoszcz

W najbliższa niedziele, 7 października, o godz. 15:00 II ligowy zespół piłkarzy ręcznych Latocha Agropom Gniew  rozegra mecz z zespołem  KU AZS UKS  Bydgoszcz. Wszystkich sympatyków piłki ręcznej serdecznie zapraszamy na mecz. W programie m.in. niespodzianki dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.  

Pomorzanie w walce o niepodległość

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pn. Pomorzanie w walce o niepodległość, które odbędzie się w Dom Kultury w Opaleniu, w sobotę, 6 października o godz. 10.00. Spotkanie odbywa się w ramach XII Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych wspieranych finansowo przez Województwo Pomorskie, Powiat Tczewski, Miasto Tczew oraz Zarząd Główny ZKP.

Historia pewnego maratonu

W niedzielę 30 września,  ulicami stolicy przebiegł jubileuszowy 40. PZU Maraton Warszawski w którym udział wzięło około 11 tyś. biegaczy.  Maratończycy  mieli do pokonania trasę o długości 42,195 km. W tym roku Maraton Warszawski  odbywał się po raz 40 i nieprzerwanie odbywa się w stolicy od 1979 roku. W I Warszawskim Maratonie wtedy noszącym  nazwę Maraton Pokoju  brał udział mieszkaniec naszej gminy  Sławomir Kensicki  (dzisiaj prezes  Sobieskiego Gniew).

Gra młodzież

Dwa zwycięstwa i dwie porażki, to bilans zespołów młodzieżowych z naszej gminy w spotkaniach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Najwięcej powodów do radości mają zawodnicy Juniora B (rocznik 2002/2003) Sobieskiego. Podopieczni Mateusza Watkowskiego, w sobotnie popołudnie odnieśli kolejne zwycięstwo, wygrywając z Morzem Stegna 9:2. Była to piąta wygrana z rzędu, która pozwoliła utrzymać prowadzenie w tabeli swoich rozgrywek.

Fajerwerki na zamku w Gniewie

Spółka Zamek Gniew informuje, że jutro, 5 października o godz. 21.45 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Bezpieczna droga do przedszkola

W ostatni wtorek w Przedszkolu Miejskim w Gniewie odbyło się spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Tczewie. Zaproszeni goście st. sierz. Anna Kowalska- Nowak oraz  asp. szt. Dariusz Nędza rozpoczęli spotkanie od przedstawienia dziesięciu zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola.

Psie odchody to wciąż ludzki problem

Apelujemy do właścicieli czworonogów o zachowanie czystości i sprzątanie po swoich pupilach. Przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zobowiązują posiadaczy zwierząt domowych, do usuwania odchodów z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Kto bagatelizuje ten obowiązek, podlega karze grzywny do 500 złotych.

Debata z kandydatami na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew już dzisiaj

Dzisiaj, 16 października o godz. 18:00 na dziedzińcu Zamku Gniew odbędzie się debata przedwyborcza, podczas której mieszkańcy będą mogli lepiej poznać kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Fundacja Obywatelska w Gniewie, organizator wydarzenia, zachęca społeczność gminy Gniew do odwiedzenia strony internetowej poświęconej debacie www.debata.wgniewie.pl

O jeściu na Kociewiu

W sobotę, 6 października, o  godz. 16:00 w Domu Kultury w Subkowach odbędzie się IX Sympozjum Kulinarne "O jeściu na Kociewiu". Organizatorzy na spotkanie zapraszają wszystkich miłośników kociewskiej kuchni.  

Zapraszamy na marsz Nordic Walking

Oto kolejna interesująca propozycja dla wszystkich miłośników spacerów z kijkami. W sobotę, 13 października gminę Gniew oraz gminę Kwidzyn połączy Marsz Nordic Walking "Dla Niepodległej", którego uczestnicy przemierzą trasę z Opalenia do Nowego Dworu. Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu zapraszamy od godz. 9:00 na teren przy szkole w Opaleniu. Impreza ma charakter otwarty. Szczegóły na załączonym plakacie.

Przyjazny psiak szuka kochającego domu

Dzisiaj, 5 października, do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie, trafił błąkający się na terenie Osiedla Leśnego w Tymawie, piesek.  Czworonóg, którego prawdopodobnie wyrzucono z samochodu, wygląda na młode zwierzę. Pomimo, że bardzo przestraszone, bardzo przyjaźnie i otwarcie reaguje na człowieka. Pomóżmy wspólnie znaleźć mu nowy dom i kochającą rodzinę. Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga, proszone są o kontakt z GCR-em osobiście bądź telefonicznie pod nr tel. 58 535 22 88.

Ważne dla NGO

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Gdańska na XII dwudniowe spotkanie organizacji pozarządowych (NGO) w ramach sieci Europa Cafe, działającej od 2013 r. Do dziś w spotkaniach i wyjazdach studyjnych do Brukseli, czy Strasbourga udział wzięło ponad 200 NGO. Spotkanie odbędzie się w dniach 11-12 października 2018 r. Szczegóły w załączniku.

Remont DK 91. Utrudnienia w ruchu już wkrótce

GGDKiA O/Gdańsk, Rejon w Tczewie informuje, o planowanym rozpoczęciu prac związanych z remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 w m. Jeleń na długości 1,45 km. W związku z prowadzonymi pracami wystąpią utrudnienia w ruchu i ograniczona dostępność do drogi, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Prace mają trwać od 8 do 30 października br. Szczegóły w załączniku.

Wieści z SP 1

Projekty, konkursy, spotkania, to wydarzenia z ostatnich tygodni, jakie miały miejsce w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami. Polecamy również stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco oglądać można zdjęcia z działalności placówki.

Miłośnicy historii regionu spotkali się w Opaleniu

Już po raz szósty, 6 października, miłośnicy historii regionu spotkali się w Opaleniu w ramach Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych. Tematyka sobotniej konferencji naukowej pt. „Pomorze w walce o Niepodległość” doskonale wpisała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Mycie pojemników śmietnikowych

PUK COMPLEX dzisiaj, 9 października oraz we wtorek, 16 października planuje mycie pojemników na terenie Gminy Gniew. PUM Nowe natomiast w swoim rejonie najprawdopodobniej umyje pojemniki w terminach: 10 lub 24 października, 17 lub 31 października, 12 lub 19 lub 26 października.

Uwaga na mgły

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed mgłą.

Weekend bez wygranej

Bez zwycięstwa zakończyły minioną kolejkę zespoły seniorskie z naszej gminy. W „Okręgówce”, Keramzyt Szprudowo nieznacznie uległ Pogoni Prabuty. Ligę niżej, w  Klasie A, gniewska Mewa tylko zremisowała w Trzcianie, z miejscowym Rodłem. Niespodzianki nie sprawili także piłkarze Sobieskiego, którzy przegrali z liderem swojej ligi – Sokołem Lubichowo.

Z życia ZS Opalenie

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Zachęcamy do lektury.

Pierwsza w sezonie wygrana piłkarzy ręcznych

Gniewscy szczypiorniści przerwali złą passę i wygrali przed własną publicznością z drużyną  z Bydgoszczy. Przed meczem to nasi rywale byli upatrywani w charakterze zwycięzców. Zawodnicy Latochy Agropomu Gniew, jak zapowiadali, walczyli jednak do ostatniego gwizdka. Zaangażowanie i serce do walki zaowocowało pierwszymi w sezonie zdobytymi punktami.

VII Hubertus Baranus Opaleński

Wszystkich miłośników koni serdecznie zapraszamy na VII Hubertusa Baranusa Opaleńskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 października w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu. Start o godz. 11.00. W programie: gonitwy za lisem, wyścig Wielka Maciejewska, Baranus.

Dowiedz się jak pozyskć ponad 8 tys. na realizację swoich pomysłów. Szkolenie już jutro!

Fundacja Pokolenia w Tczewie serdecznie zaprasza na spotkanie szkoleniowe dot. konkursu grantowego „Równać Szanse”, które odbędzie się jutro, 10 października o godz. 17 w siedzibie fundacji (ul. Obrońców Westerplatte 6, Tczew). Spotkanie dedykowane jest przedstawicielom: bibliotek, domów kultury, świetlic, organizacji pozarządowych (w tym OSP) i grup nieformalnych osób dorosłych, działających lub chcących działać na rzecz młodzieży z obszarów wiejskich i małych miast. Zgłoszenia poprzez formularz on-line. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Marsz Nordic Walking już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 13 października zapraszamy na spotkanie wszystkich miłośników spacerów z kijkami. Tego dnia gminę Gniew oraz gminę Kwidzyn połączy Marsz Nordic Walking "Dla Niepodległej", którego uczestnicy przemierzą trasę z Opalenia do Nowego Dworu. Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu zapraszamy od godz. 9:00 na teren przy szkole w Opaleniu. Impreza ma charakter otwarty. Jednocześnie informujemy, że zorganizowano bezpłatny dojazd dla uczestników na trasie Gniew - Opalenie. Autokar wyruszy o godz. 8:30 z przystanku autobusowego przy ul. Kopernika w Gniewie. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z możliwości tego typu transportu, prosimy o kontakt pod nr tel. 58 530 79 47.

Remont DK 91. Utrudnienia w ruchu

Przypominamy, że trwają prace związane z remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 w m. Jeleń na długości 1,45 km. W związku z prowadzonym remontem mogą występować utrudnienia w ruchu i ograniczona dostępność do drogi, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Prace mają zakończyć się do 30 października br. Szczegóły w załączniku.

 • Remont DK91
 • Remont DK91
 • Remont DK91

Remont drogi do Dąbrówki

W ostatnim czasie utwardzona poprzez ułożenie płyt YOMB została nawierzchnia drogi gminnej z Kolonii Ostrowickiej do Dąbrówki. Wykonawcą prac była Spółka Inwest-Kom. Koszt inwestycji wyniósł 100 tys. zł.

Co w Więźbie piszczy

W poprzednią sobotę, 6 października, działo się sporo. Drużyny harcerek brały udział w wielkiej grze terenowej z kodami Quer, karteczkami, punktami osobowymi. Więźby były daleko za podium, ale za to jedna z drużyn 1 KDH-ek „Borowianki”, po 10 latach zdobyła ponownie miano złotej koniczynki za roczną działalność i za tydzień jedzie na Zlot Najlepszych Drużyn w Polsce, do Poznania i Murowanej Gośliny.

Gra młodzież

Zwycięstwa drużyn Sobieskiego i Keramzytu, przegrana Mewy – to rezultaty, jakie uzyskały zespoły młodzieżowe z naszej gminy w ostatni weekend zmagań piłkarskich. Lider rozgrywek Junior B (rocznik 2002/2003) – Sobieski Gniew pewnie rozprawił się na boisku w Gniewie z KP Wandowo 3:0. Po tej wygranej, podopieczni Mateusza Watkowskiego zachowali 1. miejsce w tabeli i w najbliższą niedzielę w pojedynku na szczycie zmierzą się z kwidzyńską  Suprą, która plasuje się na 3. pozycji.

Gniew na znaczkach turystycznych

Dokładnie od dzisiaj Gniew pochwalić się może trzema znaczkami turystycznymi. Znalazły się na nich Muzeum Kapsla, Miś Maciuś i oczywiście zamek.  Znaczek Turystyczny to okrągły, drewniany krążek, który posiada metalowe oczko do zawieszenia. Znaczek jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Obecnie znaczki turystyczne znaleźć można w 20 państwach Europy w 5550 punktach.

Postaw na słońce – konkurs dla szkół

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, do udziału w 5 edycji konkursu "Postaw na Słońce". Dzięki konkursowi uczniowie mają szansę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii odnawialnej, z naciskiem położonym na fotowoltaikę. Przygotują również projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów w swoim otoczeniu.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej, składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi wszystkich instytucji oświaty z terenu gminy Gniew najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń. Jednocześnie życzymy Wam wiary, cierpliwości, niegasnącego zapału, a przede wszystkim satysfakcji z pracy zawodowej oraz uznania i szacunku wychowanków, rodziców oraz całej gminnej społeczności. Niech towarzyszy Wam przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.

XX Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej A.D.2018

Trwa XX Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej A.D.2018. Zakończyły się właśnie przesłuchania zespołów, natomiast przed nami występy solistów. Powodzenia! Galeria zdjęć dostępna www.facebook.com/pg/GminaGniew/

Poszukujemy świadków

Drugi raz w tym tygodniu wandale zniszczyli kapliczkę w Rakowcu. Uszkodzony został również krzyż przydrożny w tej miejscowości. Na miejsce zdarzenia wezwana została policja. Funkcjonariusze poszukują świadków, którzy mogli by pomóc złapać wandali. Osoby, które posiadają wiedzę w tym temacie proszone są o kontakt z Komendą Policji w Gniewie (ul. T. Kościuszki 2), tel. 58 530 83 00, 607 240 361.

Przerwa w dostawie wody - ul. Hallera w Gniewie

W związku z pracami na sieci w ul. Hallera, dzisiaj, tj. 15 października w godz. 9:00-15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla tej części miasta. Za utrudnienia Spółka Inwest-Kom przeprasza.

VII Hubertus Baranus Opaleński za nami

W ubiegłą sobotę, 13 października w Opaleniu odbył się VII Hubertus Baranus. W tegorocznym święcie myśliwych, leśników i jeźdźców udział wzięło 29 jeźdźców, którzy wzięli udział w gonitwie za lisem, ścigali się w Wielkiej Maciejewskiej, a także rozegrali przyjacielskiego Baranusa.

Święto Szkoły - ZSP Gniew

"To co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu" - te słowa Jana Pawła II przyświecały dzisiejszej uroczystości Święta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie​ połączonej z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Następnie akademia szkolna odbyła się w Refektarzu gniewskiego zamku.

Wieści z SP 1 w Gniewie

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. Co ciekawego wydarzyło się w minionych dniach w placówce?

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 17 października o godz. 11.00, w siedzibie OSP w Gniewie, odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. W programie podsumowanie pracy Rady Miejskiej VII kadencji 2014 – 2018, sprawozdanie z działań Burmistrza Miasta i Gminy Gniew za okres 2014 – 2018 i podjęcie uchwał. Serdecznie zapraszamy!

Przerwa w dostawie wody w Tymawie

W związku z awarią na sieci wodociągowej, dzisiaj (16 października) w godz. 8:30-12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Tymawa. Za utrudnienia przepraszamy.

Kulturalnie, zdrowo i sportowo z sąsiadami

W sobotę, 13 października wszyscy miłośnicy spacerów z kijkami z terenu Kociewia i Powiśla spotkali się w Opaleniu. Tego dnia gminę Gniew oraz gminę Kwidzyn połączył bowiem Marsz Nordic Walking "Dla Niepodległej", którego uczestnicy przemierzyli ponad 10-kilometrową trasę z Opalenia do Nowego Dworu.

Kto zdrowo je, ten długo żyje

Pod takim hasłem przedszkolaki z każdej grupy Przedszkola w Gniewie realizowały blok tematyczny o warzywach i owocach. Wszystkie dzieci dowiedziały się, że warzywa i owoce są doskonałym źródłem witamin i cennych składników. W trakcie zajęć wychowankowie przedszkola kształtowali umiejętności kulinarne oraz poznali zasady prawidłowego odżywiania się.

Emocjonujący piłkarski weekend

Zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje towarzyszyły w miniony weekend spotkaniom drużyn seniorskich klubów z naszej gminy. Keramzyt oraz Sobieski bramki, decydujące o końcowych rezultatach zdobywały już w doliczonym czasie gry. Zwroty akcji miały miejsce także w sobotnim pojedynku Mewy z LKS Waplewo Wielkie, gdzie po przerwie goście odrobili dwubramkową stratę i wygrali spotkanie.

Debata kandydatów na burmistrza

Wczoraj, 16 października na zamkowym dziedzińcu odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W spotkaniu organizowanym przez Fundację Obywatelską w Gniewie wzięli udział wszyscy kandydaci: Maciej Czarnecki, Rafał Kamiński, Adam Klimczak, Zbigniew Kończewski oraz Grzegorz Wasielewski. Dyskusji dotyczącej pomysłów na rozwój gminy Gniew przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność.

Zasiądźmy przed telewizorami

Realizatorzy programu telewizyjnego "Mapa Gwiazd" emitowanego na kanale Kino Polska Muzyka przez wakacje przemierzali całą Polskę, żeby poznać kulisy życia Gwiazd podczas ich trasy koncertowej. Towarzysząc braciom z Golec uOrkiestra znaleźli się również na Festiwalu Gospel w Gniewie. Piloty w dłoń! Emisja programu już w najbliższą niedzielę o 14:00!

Wczuj sie w klimat, weź udział w konkursie!

Klimat się zmienia. Doświadcza tego każdy z nas. Prognozy naukowców mówią, że zmiany te będą się nasilać w kolejnych latach. Nie mamy wpływu na te zjawiska, ale możemy przygotować się na ich występowanie. Co możemy zrobić, aby przystosować do nich nasze otoczenie? Jeśli jesteś uczniem 5-8 klasy szkoły podstawowej lub gimnazjum i masz ukończone 11 lat? Zapraszamy do udziału w konkursie artystycznym „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” organizowanego przez Ministerstwo Środowiska!

Brak wody - ul. Sobieskiego i ul Partyzantów w Gniewie

W związku z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi, dzisiaj, tj. 18 października w godz. od 8:00 do 13:00 w ul. Sobieskiego i Partyzantów w Gniewie wystąpić mogą przerwy w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dot. lokali wyborczych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że wszystkie Obwodowe Komisje Wyborcze w Gminie Gniew rozpoczną swoją pracę o godz. 6.00 w wyznaczonych lokalach wyborczych. Wyjątek stanowi obwód zamknięty, zlokalizowany w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, gdzie komisja rozpocznie pracę o godz. 6.30. Lokale Wyborcze będą otwarte w godzinach od 7.00 do 21.00. W tym czasie wyborcy mogą wziąć udział w głosowaniu. W celu przypomnienia w załączniku znajduje się wykaz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych.

Dowozy do lokali wyborczych

Mieszkańcy terenów wiejskich w gminie Gniew, którzy chcą wziąć udział w wyborach samorządowych, do czego gorąco zachęcamy, nie muszą martwić się dojazdem do lokali wyborczych. W dniu głosowania, czyli w niedzielę 21 października, zgodnie z wcześniejszymi zgłoszeniami sołtysów, uruchomione zostaną dowozy do tych lokali. Poniżej plan odwozów z poszczególnych miejscowości.

Wybory samorządowe 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że wszystkie Obwodowe Komisje Wyborcze w Gminie Gniew rozpoczną swoją pracę 21 października o godz. 6:00 w wyznaczonych lokalach wyborczych. Wyjątek stanowi Obwód zamknięty zlokalizowany w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, gdzie komisja rozpocznie pracę o godz. 6:30. Lokale Wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00-21:00. W tym czasie wyborcy mogą zagłosować. W celu przypomnienia w załączeniu wykaz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych.

Podtrzymać zwycięską passę

W niedzielę 21 października o godz. 15.00, w ramach 6 kolejki zmagań piłkarzy ręcznych, nasi zawodnicy podejmą ekipę z Gniezna. Mimo, że zespół KS Szczypiorniak Gniezno jest beniaminkiem w II lidzie, to aktualnie zajmuje 8 miejsce w lidze i w poprzedniej kolejce wysoko wygrał w Bydgoszczy z tamtejszym AZS-em. Najlepszym zawodnikiem w drużynie gości jest Dymkowski Artur z dorobkiem 21 bramek.

Piłkarskie rozgrywki juniorskie

Siódmą wygraną z rzędu zanotowali zawodnicy Junior B (rocznik 2002/2003) Sobieskiego Gniew. Tym razem „ofiarą” podopiecznych Mateusza Watkowskiego była kwidzyńska Supra. Seria ekipy Sobieskiego sprawiła, iż zespół z Gniewu od kilku kolejek zasiada na fotelu lidera i wszystko wskazuje na to, że wcale nie zamierza go oddać.

Dzisiaj o północy rozpocznie się cisza wyborcza

W trakcie wyborów obowiązuje szereg przepisów, które muszą być respektowane przez kandydatów, dziennikarzy oraz obywateli. Za ich naruszenie grożą surowe kary. PKW przypomina, o czym musimy pamiętać podczas ciszy wyborczej, która podczas tegorocznych wyborów samorządowych, których pierwsza tura czeka nas już 21 października, rozpocznie się już o północy z piątku na sobotę. W tym czasie kandydatów, dziennikarzy oraz obywateli obowiązują przepisy przewidziane w kodeksie wyborczym. Więcej na: https://youtu.be/nsEPv2bE1Ho

Dyżur Miejskiej Komisji Wyborczej

Miejska Komisja Wyborcza w Gniewie informuje, że w niedzielę, 20 października, pełnić będzie dyżur w godz. 17.00-22.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 1), Sala Ślubów. 

Oficjalne wyniki głosowania w Gniewie

Gminna Komisja Wyborcza w Gniewie właśnie oficjalnie poinformowała, że odbędzie się druga tura wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. W niedzielę, 4 listopada, głos oddać można będzie na panów Adama Klimczaka i Macieja Czarneckiego. Przedstawiamy też Państwu wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Gniewie.

Szachowi mistrzowie

W niedzielę, 14  października, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się  V Memoriał Szachowy im. Rajmunda Kirszensteina i XX Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia Gniew 2018. Zawody, które zgromadziły na starcie 25 zawodników, otworzył prezes UKS Alfilu Gniew Aleksander Kirszenstein. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z Gdyni, Gdańska, Lipusza, Starogardu Gdańskiego, Rokitek Tczewskich, Tczewa oraz Gniewu.

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.   

Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych 2018

W piątek, 19 października, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Unihokeju Dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży. W  zawodach udział wzięło 6 szkół z naszej gminy: SP Nr 1 Gniew, SP 2 Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Tymawa, PSP SPSK Gogolewo oraz ZS Opalenie.

 • Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych...
 • Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych...
 • Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt Szkół Podstawowych...

Gniew-Kwidzyn. Jedziesz z nami? - wypełnij ankietę

Przekazujemy internetową ankietę "Gniew-Kwidzyn. Jedziesz z nami?" pod adresem http://bit.ly/ankG-K. Ankieta powstawała na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni i ma na celu badanie rynku, co do uruchomienia przez spółkę INWEST-KOM przewozów autokarowych na trasie Gniew-Kwidzyn. Kierowana jest do uczniów i pracowników po obu stronach rzeki Wisły. Jej wypełnienie jest na tyle proste, że nie powinno zająć więcej niż 1 minuty. Odpowiedzi choć anonimowe, mają duże znaczenie dla ewentualnego uruchomienia nowej trasy.

Bezpłatne czujniki gazu i tlenku - wciąż możesz je odebrać

Spółka Inwest-Kom przypomina, że do odbioru są jeszcze bezpłatne czujniki gazu i tlenku węgla dla najemców lokali komunalnych, ogrzewanych gazem lub paliwem stałym, których właścicielem jest Gmina Gniew. Urządzenia można odebrać bezpłatnie w ramach wspólnej akcji Gminy Gniew i spółki INWEST-KOM, zainicjowanej przed rokiem, mającej zapewnić najemcom ochronę przed wybuchem gazu i zaczadzeniem. Najemcy lokali gminnych mogą odbierać urządzenia w siedzibie Spółki przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie.

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do składu komisji konkursowych na 2019 rok

Starosta Tczewski zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zwanej dalej ustawą, do zgłaszania kandydatów do składu komisji konkursowych opiniujących oferty realizacji zadań publicznych składanych na zadania konkursowe przewidziane do realizacji w 2019 roku. Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 29 października 2018 r. godz. 15:00.

Jesień w piaseckim przedszkolu

Jesień w piaseckim przedszkolu przebiega radośnie i pracowicie. Każdego dnia robi się tam coś nowego. Szatnię zdobią prace dzieci związane z tą piękną porą roku np. jeżyki, grzybki, owoce, zwierzątka, kukiełki z warzyw. W sali pojawiły się piękne ludziki z żołędzi i kasztanów. Nie zabrakło jednych z najbardziej lubianych zajęć związanych z przyrządzaniem smakołyków z owoców. W tym roku maluszki robiły pyszne szaszłyki, które ze smakiem zjadły po pracy. Piękna jesienna aura sprzyja częsty spacerom i obserwacjom jesieni z bliska.

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami z życia szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. Dni profilaktyki, święto latawca, wystawa różańców i ślubowanie klas pierwszych to wydarzenia z ostatniego tygodnia szkole.

Wygrane na wyjazdach, przegrana u siebie

W rozgrywkach piłkarskich, w których uczestniczą drużyny z naszej gminy, rozegrano już większość spotkań rundy jesiennej. Miniony weekend był szczęśliwszy dla zespołów, grających na wyjeździe – Keramzytu Szprudowo oraz Mewy Gniew. Pierwsi pokonali w derbach powiatu tczewskiego Orła Subkowy, drudzy natomiast wygrali w Rakowcu z Powiślem. Również z Powiślem Pawlice-Rakowiec rywalizował Sobieski Gniew, który w roli gospodarza podejmował zespół rezerw klubu z powiatu kwidzyńskiego.

Każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza w gminie Gniew

Przed nami kolejny okres grzewczy, ale już teraz możemy zmienić jakość powietrza, nie truć siebie i najbliższych. Najnowsze badania dowodzą, że nawet w starym piecu możesz palić efektywnie i nie doprowadzać do powstania dymu oraz smogu. To łatwe! Wystarczą odpowiednie materiały do palenia oraz dobra technika palenia w piecu.

Protokół z konsultacji

Publikujemy Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 r. Szczegóły w załączniku.

Otwarte warsztaty z Harmonią Sphaerarum

Serdecznie zapraszamy na otwarte warsztaty z kobiecym chórem Harmonią Sphaerarum. Spotkanie, w trakcie którego wspólnie z chórem śpiewać będzie można znane i piękne pieśni patriotyczne odbędzie się 26 października w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie w godz. od 18.30 do 20.00.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.