Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Piłkarskie zmagamia młodzieży

Nie najlepiej gra się zespołom z naszej gminy z drużynami Żuław Nowy Dwór Gdański. Przed tygodniem swoim nowodworskim rówieśnikom uległ Młodzik Keramzytu, w niedzielne popołudnie wyższość drużyny z Nowego Dworu Gdańskiego uznać musieli seniorzy klubu ze Szprudowa, a w sobotę mecz z Żuławami przegrali juniorzy Sobieskiego. Podopieczni Mateusza Watkowskiego, pomimo porażki nadal zasiadają na fotelu lidera rozgrywek Junior B (rocznik 2002/2003) i są bardzo blisko zdobycia tytułu Mistrza Jesieni, który zdobędą jeśli w ostatniej kolejce pokonają Pogoń Smętowo Graniczne.

Bal jesieni w Jeleniu

W oddziale przedszkolnym w Jeleniu, działającym przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie tradycją jest organizowanie Balu Jesieni. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci na jesienny bal przyszły w oryginalnych i ciekawych przebraniach, a przywitała je z kolorowymi parasolkami sama Pani Jesień. Maluchy wspólnie bawiły się śpiewając piosenki i tańcząc.

Nowy burmistrz wybrany

Wczoraj, 4 listopada mieszkańcy gminy Gniew oddali głosy w II turze wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Informujemy, że nowym włodarzem naszej małej ojczyzny został Maciej Czarnecki.

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, z wydarzeń, które wydarzyły się w minionym tygodniu w placówce.

Święto Dyni w Bajecznej Krainie

Dynia – wyjątkowy dar jesieni, któremu przedszkolaki z Bajecznej Krainy zorganizowały wspaniałe święto. Tego dnia przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy. Na bal wszystkie maluszki przyszły przebrane w stroje o tematyce jesiennej. Tak też wśród gości pojawili się miedzy innymi: pani jesień, wiewiórka, marchewka oraz jeżyk.

Najlepsi wędkarze koła PZW w Gniewie nagrodzeni

W sobotę, 27 października w restauracji „CK” odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Koła PZW w Gniewie, podsumowujące sezon zawodów wędkarskich w 2018 roku. Na spotkanie przez Prezesa Koła przygotowana została krótka prezentacja, w której przypomniano wyniki zawodów oraz przedstawiono wykonane podczas nich zdjęcia.

Kino 7D w Gniewie! Wygraj darmowe bilety!

W przyszły poniedziałek i wtorek, 12 i 13 listopada zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim w Gniewie. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00. Wygraj darmowe, podwójne wejściówki! Przekonaj nas, że to masz być właśnie ty, wysyłając do nas wiadomość e-mail na info@gniew.pl.

Zwycięstwa Mewy i Sobieskiego, przegrana Keramzytu

Zespoły z naszej gminy, rozegrały w minioną sobotę mecze w ramach rozgrywek ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W Klasie Okręgowej, 13. kolejka okazała się pechowa dla graczy Keramzytu Szprudowo, którzy ulegli w Karsinie, miejscowej Gwieździe 3:1. W rozgrywkach Klasy A i Klasy B, rozegrano 12. serię spotkań, a gniewskie kluby: Mewa i Sobieski, solidarnie wygrały swoje spotkania. 

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej 19 listopada

Komisarz Wyborczy w Gdańsku wydał postanowienie w sprawie zwołania pierwszych sesji nowo wybranych rad gmin, rad powiatów oraz Sejmiku Województwa Pomorskiego na poniedziałek, 19 listopada 2018 r. To właśnie tego dnia nowi radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast złożą stosowne ślubowanie. Szczegóły w załączniku.  

Wieczór muzyki rozrywkowej i jazzowej

Ten okołoandrzejkowy koncert, organizowany co dwa lata przez Kwidzyńskie Centrum Kultury na dobre już zdobył swoich zwolenników, fanów a nawet stałych bywalców. Niegdysiejszy wieczór jazzowy odbywający się w salach Kwidzyńskiego Zamku, Spichlerza czy w Restauracji ”Miła”, w tym roku odświeża swoją formulę i zaprasza do Parku Przemysłowo - Technologicznego. 

Zagrają dla Niepodległej - bądź z nami!

Emocje sięgną zenitu - Turniej Halowej Piłki Nożnej Gniewskich Firm i Instytucji już w najbliższą sobotę, 10 listopada o godz. 9:30. Spotkajmy się wszyscy razem w gmachu gniewskiej hali sportowej by świętować 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i kibicować naszym drużynom. Na boisku zmierzą się reprezentacje Zakładu Produkcji Kruszyw, INWEST-KOMu, MIKROSTYKu, Magmaru, OSP GNIEW oraz GOSiR Gniew. Szczegóły na załączonym plakacie.

Świętujemy wspólnie 100 rocznicę niepodległej Polski

Serdecznie zapraszamy na gniewskie obchody Święta Niepodległości. Głównym wydarzeniem obchodów będzie tradycyjnie Gniewska Parada Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada. W tym roku, z okazji 100. rocznicy niepodległości, czeka na nas jeszcze kilka dodatkowych wydarzeń: warsztaty śpiewu patriotycznego, gra miejska, turniej piłki halowej i koncerty. Zjednoczmy się razem w te dni i wspólnie zamanifestujmy nasz patriotyzm.

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie. Swoje propozycje zgłaszać można na poniższym formularzu do 19 listopada.

Czas zaplanować Sylwestra!

Serdecznie zaprasza na Bal Sylwestrowy do miejscowej świetlicy organizowany przez Sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Szprudowo. Gości będzie bawić Przemysław Guzdaj. Cena: 100 zł/para. Szczegóły na załączonym plakacie.

Oferty pracy w firmie Alarmtech

Alarmtech Polska Sp. z o.o. poszukuje pracowników na stanowisko specjalisty ds. zakupów i operatora montażu automatycznego (SMT). Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew.

Oferta dzierżawy nieruchomości pod elektrownię słoneczną

Firma R.Power Sp. z o.o. oferuje współpracę w zakresie dzierżawy gruntu pod inwestycję elektrowni słonecznej. Jako lider rynku spółka aktywnie poszukuje nowych lokalizacji do długoterminowej dzierżawy na potrzeby budowy kolejnych elektrowni. W związku z czym chcą zaproponować mieszkańcom gminy Gniew możliwość korzystnego wydzierżawienia gruntów gorszej klasy, a co za tym idzie, osiągnięcia wysokich zysków. Szczegóły w załączniku.

Innowacyjne pomysły z dotacjami

Współpraca Mikrostyku ze Stowarzyszeniem CAG oraz Fundacją M.A.P.A. Obywatelska rozwija się i zaowocowała kolejną edycją konkursu grantowego MIKRO-INNOWACJE. Tym razem laureatów jest dwóch – Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego z projektem „STOP Przekłamanej Rzeczywistości” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jeleniu – „Defibrylacja bez granic”. Pierwsze zajęcia w ramach drugiego z projektów już 9 listopada.

Kilka słów na temat odry

Liczba zakażonych wirusem odry w Polsce stale rośnie. Mają one charakter ognisk epidemicznych, czyli zachorowań w określonym miejscu. Kilka dni temu odra zaatakowała w sąsiednim Kwidzynie. Chorzy to obywatele Ukrainy. Obecnie na terenie powiatu kwidzyńskiego trwa akcja profilaktycznych szczepień wśród osób narażonych, które miały bezpośredni kontakt z chorymi. Główny Inspektor Sanitarny uspokaja, że pomimo rosnącej ilości zachorowań nie grozi nam epidemia.

Razem dla Niepodległej

W związku z obchodami Święta Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie nakręciła krótki spot o tematyce patriotycznej. Powstał on we współpracy dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców. Zaangażowanie wszystkich stron sprawiło, że udało nam się stworzyć coś, z czego wszyscy możemy być dumni.

Ognisko Patriotyzmu w Tymawie

Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie z oddziałami przedszkolnymi zaprasza na Ognisko Patriotyzmu, które odbędzie się 9 listopada (piątek) w Tymawie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 mszą świętą w miejscowym kościele. Organizatorzy zapewniają transport: dowóz z Gniewa o 15.35 i odwóz ok. 18.45 z Tymawy (autobus będzie się zatrzymywał na przystankach szkolnych).
 

Gra młodzież

Kropki nad „i” zabrakło zawodnikom zespołu Junior B Sobieskiego Gniew (rocznik 2002/2003). Podopieczni Mateusza Watkowskiego w ostatniej kolejce rundy zremisowali z niżej notowanymi rówieśnikami z Pogoni Smętowo 2:2. Sobieski przez długi czas był liderem rozgrywek w swojej kategorii wiekowej, jednak do tytułu Mistrza Jesieni zabrakło im  1 punktu. Nie mniej 2. miejsce na półmetku sezonu to także świetny rezultat.   

100 lat Polsko - patriotycznie w SP 1

W środę, 7 listopada członkowie kółka teatralnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie wystawili montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu nie zabrakło ważnych symboli narodowych oraz historycznych akcentów, traktujących o dążeniu narodu polskiego do odzyskania niepodległości, którym przysłuchiwali się uczniowie szkoły i zaproszeni goście.

Kocham Cię Ojczyzno - obchody 100-lecia niepodległości w SP nr 1

W piątek, 9 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji placówka wraz Fundacją im. Jana III Sobieskiego przygotowała szereg atrakcji. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

Kolejne naklejki do rozdania. Napisz do nas!

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie ruszył z nowym sposobem promowania miasta. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości do rozdania mieszkańcom Gminy Gniew jest kolejne 100 darmowych naklejek samochodowych z logiem Opanuj Gniew.

I Sesja Inauguracyjna Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji

W poniedziałek, 19 listopada 2018 r., w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie o godz. 9.00 odbędzie się I Inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tego dnia nastąpi wręczenie Radnym VIII kadencji zaświadczeń o wyborze do Rady Miejskiej i zaprzysiężenie nowego Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Szczegółowy porządek obrad w załączniku.

Spotkanie z muzyką - kolejny koncert już 13 listopada

Za nami pierwszy koncert w ramach 31. Gniewskich Spotkań Kameralnych, który odbył się 6 listopada w Zamku Gniew. Mieliśmy okazje wysłuchać autorskich kompozycji Beniamina Baczewskiego, aranżera, kompozytora i multiinstrumentalisty, laureata wielu prestiżowych konkursów w tym międzynarodowych. Wraz z Baczewskim zagrali: Tomasz Jocz i Karol Sokołowski. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania z muzyką.

Uwaga na silną mgłę

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny wydany przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silną mgłą.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018r., poz. 121 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 9 listopada 2018r., Zarządzeniem Nr 127/18 zatwierdzono wykazy nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybach przetargowym i bezprzetargowym. Szczegóły w zarządzeniu załączonym do poniższej wiadomości.

Rekord dla Niepodległej

Dzisiaj o godzinie 11:11 w gminnych szkołach podstawowych oraz przedszkolach zabrzmiały słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła...” I tak wspólnie oddano hołd Niepodległej! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Z życia piaseckiego przedszkola

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami z życia piaseckiego przedszkola. W ostatnim czasie dzieci jesiennie żegnały październik, wybierając się również na cmentarz, by uczcić Dzień Wszystkich Świętych.

Uwaga, zmiana terminu odbioru odpadów

Informujemy, że 12 listopada 2018 r. odpady przez PUM Nowe będą odbierane zgodnie z harmonogramem, natomiast firma Complex odbierze odpady w dniu 13 listopada 2018 r. Ponadto prosimy mieszkańców o prawidłową segregację odpadów. W przeciwnym razie, opłaty będą naliczane dwukrotnie - tak jak za zbieranie odpadów w sposób zmieszany tj. 30 zł za osobę na miesiąc.

Niepodległość oczami najmłodszych

W ostatnich dniach prezentowaliśmy państwu filmik nagrany przez społeczność szkoły podstawowej nr 2 w Gniewie. Tym razem prezentujemy nagranie, w którym widać jak najmłodsi, czyli podopieczni Przedszkola Miejskiego w Gniewie widzą Niepodległą.

15 medali dla gniewskich karateków!

Tydzień temu, w sobotę 3 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku, odbył się IX Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym pod Patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, których organizatorem był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku. W zawodach startowało 358 zawodników z 24 klubów należących do PZKT. W imprezie uczestniczyli również zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego Gniew.  Reprezentowali oni godnie naszą gminę zdobywając łącznie 15 medali.

Latocha Agropom Gniew podejmie Mosir Kętrzyn

W najbliższą niedziele 11 listopada, Gniewscy szczypiorniści podejmą zespół z Kętrzyna. Nasi rywale w obecnym sezonie nie zdobyli jeszcze punktów i znajdują się na ostatnim miejscu w lidze, a ich najmocniejszym punktem zespołu z dorobkiem 51 bramek jest Pałasz Dominik. 

Pomóż odnowić pomnik pomordowanych

W najbliższą niedzielę, 11 listopada przy kościele św. Mikołaja w Gniewie, przed rozpoczęciem i po zakończeniu mszy świętych od godz. 7.00 do godz. 12.30, przy kościele, odbędzie się zbiórka do puszek na zagospodarowanie miejsca pamięci pomordowanych i poległych na gniewskim cmentarzu. Zbiórkę poprowadzą dyrektorzy i nauczyciele gniewskich szkół.

Ognisko Patriotyzmu ogrzało Tymawę

W piątek, 9 listopada, w Tymawie uroczystą mszą świętą rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po wysłuchaniu homilii społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Tymawy przeszła barwnym korowodem na cmentarz gdzie pod pomnikiem upamiętniającym zmartwychwstanie Polski delegacje złożyły wieńce i znicze. Następnie w szkole odbył się uroczysty apel w wykonaniu uczniów i przedszkolaków.

O miłości do ojczyzny w przedszkolu

W oddziale przedszkolnym w Jeleniu działającym przy  Szkole  Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie 9 listopada obchodzono Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie maluchy przyszły do przedszkola ubrane w odświętne stroje. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków i wydarzeń historycznych. Dumnie przyjmując właściwą postawę „na baczność” odśpiewały też hymn Polski.

Grali dla Niepodległej

Niepodległościowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gniewskich Firm i Instytucji odbył się w sobotę 10 listopada. W gmachu gniewskiej hali sportowej by świętować 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę spotkały się reprezentacje: Zakładu Produkcji Kruszyw, INWEST-KOMu, Mikrostyku, Magmaru, OSP Gniew oraz Gminnego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Dotacje dla młodzieżowych klubów sportowych

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków w ramach programu „Klub” oferującego wsparcie finansowe dla uczniowskich klubów sportowych oraz klubów sportowych (jednosekcyjnych i wielosekcyjnych) działających w formie stowarzyszenia upowszechniającego kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Na patriotyczną nutę

Harmonia Sphaerarum, powstały zaledwie w tym roku nowy gniewski chór, przygotował dla mieszkańców gminy niepodległościową niespodziankę. W sobotnie popołudnie, 10 listopada, chórzystki wystąpiły na zamku w Gniewie. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała przygotowanych w ciekawej aranżacji pieśni patriotycznych, a także poezji traktującej o miłości do ojczyzny.

Tenis stołowy –  zmagania dziewcząt i chłopców 2018

W piątek, 9 listopada, w  Hali Widowiskowo – Sportowa w Gniewie odbyły się zawody gminne w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży dziewcząt i  chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez GOSiR w Gniewie.

Szkolenie dla rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego  zaprasza na szkolenie:  „Wymogi obowiązujące rolników w zakresie stosowania i przechowywania nawozów wynikające z Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami ze źródeł rolniczych”. Spotkanie odbędzie się w piątek , 23 listopada, o godz. 10.30 w Sali kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17). Wstęp wolny.

Latocha Agropom Gniew wygrywa 11 listopada

Gniewscy szczypiorniści ponownie wygrali  przed własną publicznością. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół z Kętrzyna. Przed meczem to podopieczni trener Mariusza Graczyka   upatrywani byli  w charakterze zwycięzców.

Seniorze, zaszczep się bezpłatnie przeciwko pneumokokom

Powiat Tczewski i Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Zespolem Opieki Zdrowotnej Medical zapraszają osoby w wieku powyżej 65 lat, zameldowane na terenie powiatu tczewskiego, które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka na bezpłatne szczepienia.

Józef Piłsudski odwiedził naszą gminę

W minioną sobotę z okazji Święta Niepodległości na boisku w Jeleniu zorganizowano mecz piłki nożnej. Na otwarciu spotkania był obecny sam marszałek Józef Piłsudski. W ramach obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada, społeczność gminy uczestniczyła też w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie.

Muzyczna jesień dzisiaj na gniewskim zamku

Już dziś o godz. 19:00 na zamku w Gniewie spotkanie z utalentowaną młodą skrzypaczką Hanną Pozorską i kwartetem smyczkowym Baltic String Quartet. Miłośnicy muzyki usłyszeć będą mogli słynny koncert skrzypcowy Antonio Vivaldiego – Jesień. Ponadto program koncertu obejmuje miniatury wielkich kompozytorów m.in. Chopina, Dvoraka, Kilara.

Kocham Cię Ojczyzno

Tegoroczne, 134 urodziny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie wpisały się w uroczyste obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Ten wyjątkowy jubileusz obchodzono w piątkowe popołudnie, 9 listopada.

Mewa na koniec wygrywa, przegrane Sobieskiego i Keramzytu

W tle uroczystości związanych z obchodami  Święta Niepodległości, odbyły się weekendowe mecze w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W sobotę Mewa pokonała Ruch Gościszewo i odniosła szóste zwycięstwo w tym sezonie. W gorszych nastrojach kończyli swoje mecze gracze Sobieskiego oraz Keramzytu. Pierwsi, wysoko przegrali na wyjeździe z GKS Gardeja. Drudzy, z kolei ulegli w Gniewie liderującej Pomezanii Malbork.

Dobrych ludzi nie brakuje – zgłoś kandydata

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas X Powiatowej Gali Wolontariatu 4 grudnia 2018, której gospodarzem jest Gmina Gniew.

Topór dla najlepszego

Serdecznie zapraszamy miłośników gier karcianych na VIII Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Impreza odbędzie się na zamku w Gniewie w najbliższą niedzielę, 18 listopada. W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona według zasad tradycyjnej „Baśki” z asem serce jako najstarszym trumfem.

PELMED Gniewska Liga Futsalu - II edycja

Rozpoczęły się zapisy do drugiej Edycji Gniewskiej Ligi Futsalu. Zainteresowani udziałem w rozgrywkach zgłaszać się mogą do poniedziałku, 19 listopada. Rozgrywki rozpoczną się natomiast 24 listopada. -Dziękujemy Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej PELMED, za ponowne wsparcie naszych rozgrywek, dzięki czemu możemy utrzymać na wysokim poziomie nasze organizacyjne możliwości - informuje Krzysztof Bejgrowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Pompy miejskie

Zachęcamy mieszkańców gminy Gniew i nie tylko do odwiedzenia naszego rynku. Wczoraj na swoje miejsce wróciły pompy miejskie. Obecnie przechodzą one ostatnie poprawki, a ich powrót związany jest z trwającym właśnie procesem rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie.

I wszyscy śpiewamy - Jestem Twój

Gmina Gniew stara się wspierać muzyczne talenty. Tym razem samorząd dołożył swoją cegiełkę aby powstać mógł nowy teledysk młodego gniewskiego piosenkarza, Czelo. W piątek, 9 listopada miał swoją premierę utwór „Jestem Twój”.

Patriotyczna parada gniewian

W niedzielę 11 listopada 2018 roku odbył się kulminacyjny punkt gniewskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niezwykle licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i gminy Gniew zamanifestowali swój patriotyzm poprzez udział w Gniewskiej Paradzie Niepodległości. 

Ulica Hallera z szansą na dofinasowanie

Na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku ukazała się wstępna lista rankingowa wniosków o dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Informujemy, że Gmina Gniew ma duże szanse na dofinansowanie przebudowy ulicy Hallera. Spośród 72 złożonych wniosków, projekt złożony przez Gminę Gniew uplasował się na 17 miejscu, co pozwala mieć nadzieję na sukces w kolejnym etapie. W załączniku przedstawiamy listę rankingową.

Kuratorium doceniło „Razem dla Niepodległej”

Już nie tylko rodzice, mieszkańcy gminy i media, ale teraz i Pomorskie Kuratorium oświaty zainteresowało się dziełem gniewskich uczniów. Miło nam poinformować, że filmik o tematyce patriotycznej “Razem dla Niepodległej” przygotowany przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, został decyzją dr Moniki Kończyk Pomorskiego Kuratora Oświaty, umieszczony wraz z życzeniami z okazji Święta Niepodległości na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Uczniowie ZSP Gniew mistrzami powiatu w tenisie stołowym                                                                                      

Wtorek, 13 listopada okazał się szczęśliwy dla młodych sportowców z gminy Gniew. W hali widowiskowo - sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn z Tczewa, Pelplina, Swarożyna i Gniewa. Najlepsi tego dnia okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. ks. H. Mrossa w Gniewie.

Świetlica w Kolonii Ostrowickiej wyremontowana

Dobiegła końca długo wyczekiwana inwestycja „Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Kolonia Ostrowicka (gmina Gniew), w celu realizacji działań kulturalnych i rekreacyjnych”.

Poszukiwani kandydaci do pracy w żłobku

Samorząd gminy Gniew ogłosił konkurs na stanowisko opiekuna dziecięcego w Publicznym Żłobku Jaś i Marysia w Gniewie. Ofert należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew w terminie do 30 listopada do godz. 12.00. Szczegóły w załączniku.

Nadciąga „Czerwony szkwał”

Do księgarni trafił trzeci tom jednej z najmocniejszych polskich serii kryminalnych, kontynuacja nominowanych do nagrody Złotego Pocisku „Gór umarłych”. Tomasz Hildebrandt zabiera czytelników na mroczną wyprawę w głąb niebezpiecznych mazurskich jezior i niepokojących zakamarków ludzkiej psychiki. Ponure tajemnice, niepowstrzymane siły natury i niewyjaśnione wydarzenia z przeszłości. „Czerwony szkwał” w księgarniach już od 14 listopada.

Informacja dla rolników

Referat Podatkowy informuje, iż Zgodnie z informacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykorzystany został w 100% krajowy limit skumulowanej kwoty pomocy de minimis w rolnictwie, o którym mowa w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. Urz. UE L 352 z 24.12.2013, str. 9).

Zarządzenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż   Zarządzeniem Nr 125/18 za z dnia 16 listopada 2018 r. przekazano w  spółce z o.o. Inwest- Kom w Gniewie - jednostce organizacyjnej gminy, realizację zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej w zakresie zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych na terenie gmin Gniew w sezonie zimowym 2018/2019.

Rekrutacja do żłobka

Samorząd gminy Gniew informuje o rozpoczęciu rekrutacji uczestników do projektu „Żłobek Jas i Marysia”. Rekrutacja potrwa od poniedziałku 19 listopada do środy 12 grudnia. Szczegółowe informacje w załączniku.

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Gniewie. Oglądaj na żywo.

Serdecznie zapraszamy do oglądania na żywo I sesji Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Uroczyste zaprzysiężenie nowego burmistrza i pierwsze posiedzenie rady w nowym składzie rozpocznie się o godz. 9:00. Transmisja dostępna online: www.youtube.com/Gniew

Odszczurzanie

Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał Zarządzenie nr 134/18 z dnia 16 listopada w sprawie przeprowadzenia powszechnej oraz obowiązkowej deratyzacji (odszczurzania) na obszarze miasta i Gminy Gniew w dniach od 16 listopada do 20 grudnia 2018 roku. Szczegóły w załączniku.

Gniewianin mistrzem Polski w układaniu puzzli na czas

W niedzielę, 18 listopada w Gołdapi odbyły się III Mistrzostwa Polski w układaniu puzzli. Wśród 21 zawodników z całej Polski znalazł się również Mariusz Ślizewski z Gniewu. Gniewianin deklasując pozostałych rywali w kategorii OPEN, zdobył tytuł mistrza Polski w układaniu puzzli na czas z wynikiem 50 minut i 24 sekund. Tym samym zdystansował się on od swoich przeciwników wynikiem o ponad godzinę lepszym, bowiem kolejna zawodniczka ułożyła puzzle składające się z 500 elementów w 2 godz. i 2 min. Gratulujemy!

Zgodny początek prac rady

Maciej Czarnecki został w poniedziałek 19 listopada zaprzysiężony na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Tego dnia ślubowanie złożyli też radni Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji oraz wybrano składy komisji stałych rady.

147 baśkarzy walczyło o wielki topór kata gniewskiego

W niedzielę, 18 listopada na Zamku w Gniewie, odbyła się VIII edycja Otwartego Turnieju o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Na zamkowym dziedzińcu prezes Stowarzyszenia Baśki w Gniewie Grzegorz Dąbrowski wraz z burmistrzem elektem Maciejem Czarneckim uroczyście przywitali licznie zgromadzonych uczestników zawodów. Odbyły się też krótkie uroczystości otwarcia turnieju oraz odśpiewano hymn baśkarzy, ale i pieśni patriotyczne z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oferta pracy - Specjalista ds. Kadr i Płac

Rolls-Royce Poland poszukuje doświadczonej i utalentowanej osoby odpowiedzialnej za efektywne prowadzenie administracji kadrowo-płacowej dla pracowników zatrudnionych w Polsce. Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie swojego CV w języku polskim w tytule maila wpisując nazwę stanowiska na adres: recruitment.cee@rolls-royce.com. Szczegóły w załączniku.

Jeżeli dziś wtorek, to idziemy na koncert!

Już dziś o godz. 19:00 na zamku w Gniewie kolejne z muzycznych spotkań w ramach 31. Gniewskich Spotkań Kameralnych. Najpiękniejsze kompozycje musicalowe z takich musicali jak Dreamgirls, Ghost, Chicago, Evita gniewskiej publiczności zaprezentują Agata Walczak i Ignacy Wiśniewski. Zapraszamy serdecznie!

Przedszkolacy uczą się udzielania pierwszej pomocy

16 listopada Przedszkolu w Jeleniu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je Pan Tomasz Kordunowski – strażak z miejscowej Straży Pożarnej. Opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dbajmy o jakość powietrza

Okres grzewczy w pełni. Zawsze jest jednak dobry moment, by zmienić jakość powietrza, nie truć siebie i najbliższych. Najnowsze badania dowodzą, że nawet w starym piecu możesz palić efektywnie i nie doprowadzać do powstania dymu oraz smogu. To łatwe! Wystarczą odpowiednie materiały do palenia oraz dobra technika palenia w piecu. PamiętajmyJ! Piec nie jest śmietnikiem! Jak więc i czym dobrze palić?

Dzisiaj MGOPS nieczynny

Informujemy, iż w związku z przypadającym 21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie będzie nieczynny na podstawie § 15 Statutu M-GOPS w Gniewie będącego Załącznikiem Nr 1 do Uchwały Nr XXXV/228/13 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 29 maja 2013r.  w sprawie uchwalenia Statutu M-GOPS w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Wygrana na koniec jesieni

Na ostatni mecz ligowy w tym roku, Keramzyt Szprudowo wybrał się do Czerska. W samym sercu Borów Tucholskich, podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wyrwali gospodarzom komplet punktów i zwycięstwem zakończyli niezwykle udany dla siebie rok.

Bal u Myszki Miki

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Gniewie wzięły udział w bajkowym spotkaniu.  Maluchy odwiedzili Spiderman, Świnka Peppa i Śnieżka. Wszyscy razem przygotowywali się do zabawy u Myszki Miki.

O Beksińskich, Komedzie i pisaniu książek

Autorka poruszającej i bestselerowej już książki „Beksińscy. Portret podwójny” przyjedzie w środę, 28 listopada do Gniewu. Tym razem pisarka opowie o swoim najnowszym dziele, poświęconym wybitnemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie. Tak więc jeśli macie pytania odnośnie Zdzisława i Tomasza Beksińskich bądź twórcy muzyki do Dziecka Rosemary nie może was zabraknąć. Zapraszamy do Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki o godz. 18.00.

PELMED Gniewska Liga Futsalu - II edycja

W sobotę 24 listopada, rozpoczną się rozgrywki drugiej edycji Gniewskiej Ligi Futsalu. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn: Łzy Brat, WKS Lignowy Szlacheckie, Wisła Walichnowy, California, Temida Gniew, Czarna Tęcza, Mikrostyk Gniew, Vitis Ogrody Marzeń, Vip Kopernik, Zjednoczeni, Orion Kursztyn i Olier Tczew. Zapraszamy do kibicowania od godz. 15.00.

Latocha Agropom Gniew vs AZS UKM Toruń

W niedzielę 25 listopada, w ramach 10 kolejki zmagań II-go ligowych szczypiornistów zespół Latocha Agropom Gniew zmierzy się z ekipą z Torunia. Podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego aktualnie znajdują się na końcu tabeli z dorobkiem 3 pkt.  Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości jest Rzymkowski Amadeusz (35 trafień). Wszystkich kibiców i miłośników piłki ręcznej serdecznie zapraszamy na niedzielny mecz, w przerwie spotkania odbędą się konkursy dla „małych” i „dużych”. 

Terminarz posiedzeń komisji w listopadzie

Przedstawiamy terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji w listopadzie. Miejscem posiedzeń jest Biuro obsługi Rady Miejskiej w Gniewie.

Zgłoś kandydata do Powiatowej Gali Wolontariatu

Do niedzieli można zgłaszać kandydatów do Powiatowej Gali Wolontariatu, podczas której wyróżnione będą osoby, grupy, instytucje i firmy, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas X Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbędzie się wew wtorek, 4 grudnia w Gniewie.

Teatr w Gniewie! Już 29 listopada!

Teatr Teď nádech a leť z czeskiej Pragi i Teatr 3.5 z Dzierzgonia wraz z gniewską biblioteką zapraszają na spektakl "A LUDZIE ŻYJĄ. ABDUŁ." - 29 listopada (czwartek) o godz. 17:00 do Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Przyjdź i przeżywaj wyjątkowe historie o dumie, dostojeństwie, nadziei i niepojętym człowieczeństwie. Wstęp bezpłatny!

Otwarty konkurs ofert na realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację w 2019 roku konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Otwarty konkurs ofert na organizację i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew - wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2019 roku". Szczegóły w załączniku.

Otwarty konkurs ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe i popularyzację idei wolontariatu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzacja idei wolontariatu poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2019 r. oraz organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2019 roku". Szczegóły w załączniku.

Otwarty konkurs ofert na edukację ekologiczną w 2019 roku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Edukacja ekologiczna propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2019". Szczegóły w załączniku.

Otwarty konkurs ofert na rozwój kultury fizycznej i reakreacji ruchowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej. Szczegóły w załączniku.

Konkurs ofert w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu. Szczegóły w załącznikach.

Kotki szukają nowego domu

Dwa wykastrowane koty, prawdziwe domowe pieszczochy szukają nowego schronienia. Ich obecna właścicielka wyprowadza się i niestety nie może zabrać swoich przyjaciół ze sobą. Pomóżmy więc znaleźć nowy, pełen ciepła dom dla kotków. Osoby, które chciałyby przygarnąć zwierzęta proszone są o kontakt: 58 535 36 09.

Powiatowa Licealiada w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Wczoraj, 22 listopada w hali II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Wśród startujących w zawodach drużyn nie zabrakło reprezentantów gminy Gniew. Pomimo wielkiego zaangażowania i usilnych starań uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie, gniewski zespół zajął 7 lokatę.

Sesja Rady Miejskiej VIII kadencji

W środę, 28 listopada o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji między innymi przedstawienie przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew programu rozwoju gminy Gniew na lata 2018-2023. Szczegóły w załączniku.

Dzień Pluszowego Misia w gniewskim przedszkolu

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. W Przedszkolu Miejskim w Gniewie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowano dzień pełen atrakcji. Każe dziecko przyniosło swoją ulubioną pluszową przytulankę. Mogło się nią bawić, wymieniać z kolegami, śpiewać kołysanki.

Przerwy w dostawie wody dla Szprudowa

Informujemy, że dzisiaj w godzinach 9.00-14.00 z powodu prac remontowych na sieci wodociągowej mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Szprudowo. Za utrudnienia przepraszamy!

Latocha Agropom Gniew wygrywa kolejny mecz u siebie

Wysokim zwycięstwem Gniewskich szczypiornistów zakończyło się spotkanie w ramach 10 kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze już od pierwszego gwizdka kontrolowali sytuację na boisku stopniowo zyskując przewagę. Świetne interwencje w bramce Tomasza Justy oraz udane akcje w ataku pozwoliły schodzić po pierwszej połowie naszym zawodnikom z 3 bramkową przewagą (17:14).

Konsultacje w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki na 2019 rok

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach dotyczących opracowywanego projektu "Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na 2019 rok". Konsultacje odbędą się 4 grudnia w godz. od 14.00 do 15.00. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej w CAG-u

W środę, 28 listopada o godz. 11.00 odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji między innymi przedstawienie przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew programu rozwoju gminy Gniew na lata 2018-2023. Drugie spotkanie rajców odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew przy placu Grunwaldzkim 45. Serdecznie zapraszamy!

Pluszowy Miś w jeleńskim przedszkolu

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień jego urodzin był najpiękniejszy. W ubiegłym tygodniu w przedszkolu w Jeleniu swoje 4–te urodziny obchodził Franuś. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych życzeń i pysznego poczęstunku. Każdy przedszkolak z niecierpliwością czeka na dzień swoich urodzin, które stały się tradycją placówki.

Pluszowo w Piasecznie

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie, którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie. Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj, że 25 listopada jest Dzień Pluszowego Misia.

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, dotyczącymi wydarzeń, które wydarzyły się w minionym czasie w placówce.

Śmieci w kanalizacji

W odpowiedzi na informację, która pojawiła się w mediach społecznościowych odnośnie wprowadzanych ścieków do Wierzycy informujemy, że dokonano kontroli kanalizacji w rejonie sieciowej przepompowni ścieków przy ul Ogrodowej. Do kanalizacji sanitarnej w tym rejonie wprowadzono nieodpowiednie media. Odpady komunalne, szmaty i kawałek koca spowodowały niedrożność kolektora. Po udrożnieniu ten odcinek sieci działa prawidłowo. Kontrole i obserwacje sieci prowadzone są codzienne przez pracowników Spółki Inwest-Kom.

Jarmark Świętego Mikołaja

Już dziś zapraszamy na Jarmark Świętego Mikołaja, który odbędzie się w niedzielę 9 grudnia na rynku Starego Miasta w Gniewie w godz. od 10.00 do 14.00. Jak co roku będzie to wspaniała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów - choinkowych ozdób, stroików, upominków oraz słodkości. Do uczestnictwa w Jarmarku zachęcamy także wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Uwaga! Zmiany w ogłoszeniu na realizację zadań w zakresie kultury fizycznej i sportu

Informujemy, że zmianie uległa lista załączników do ogłoszenia Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 22 listopada 2018 r. na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew. Pozostała część treści ogłoszenia pozostaje bez zmian. W załączniku zamieszczamy zaktualizowane ogłoszenie o konkursie oraz załączniki do ogłoszenia.

Nowa wiceburmistrz Gniewu

Joanna Kamińska została powołana na stanowisko Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Pani Joanna była dotychczasowym pracownikiem Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, a z samorządem związana jest od 13 lat.

LZS Gniew I z Pucharem Złotej Wieży

Na Zamku w Gniewie 24 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego o Puchar Złotej Wieży. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: LZS Morzeszczyn, LZS Gogolewo oraz LZS Gniew I i II.

Uwaga na marznące opady i silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i marznącymi opadami.  

Poprawa jakości powietrza w gminie Gniew

W tym roku Gmina Gniew przystąpiła do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą „Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”. W ramach zadania na terenie gminy zlikwidowano 67 źródeł ciepła w tym:  48 pieców kaflowych, 9 pieców etażowych i 10 kotłów węglowych.

Zwróć uwagę na pietę

Zdarza się, że przechodząc obok nie zauważamy jak dane miejsce się zmienia. Warto jednak czasem rozejrzeć się. Tym razem zachęcamy do przyjrzenia się kapliczce w Tymawie, która w ostatnich miesiącach przeszła gruntowny remont.

Zwróć uwagę na pietę

Zdarza się, że przechodząc obok nie zauważamy jak dane miejsce się zmienia. Warto jednak czasem rozejrzeć się. Tym razem zachęcamy do przyjrzenia się kapliczce w Tymawie, która w ostatnich miesiącach przeszła gruntowny remont.

Noc listopadowa

W poniedziałek, 3 grudnia serdecznie zapraszamy na spektakl pn. "Noc listopadowa", przygotowany według pomysłu Jacentego Ordowskiego o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku. Spektakl odbędzie się na dziedzińcu zamku w Gniewie o godz. 18.00. Wystąpią w nim uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie.

Spotkanie o KGW

W sobotę  1 grudnia, w godz. 09:00-14:00 w Biurze Powiatowym ARiMR w Tczewie odbywać się będą konsultacje w zakresie tworzenia i rejestracji kół gospodyń wiejskich oraz możliwości otrzymania pomocy finansowej na realizację celów ustawowych KGW. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie zainteresowane panie.

Uwaga na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.  

Andrzejki w przedszkolu w Piasecznie

W środę 28 listopada w piaseckim przedszkolu świętowano Andrzejki. Dzieci wesoło ubrane na chwilę przeniosły się w magiczny świat wróżb. Poznały swoją przyszłość, dowiedziały się jakie prezenty być może przyniesie im Mikołaj. Dzień ten zapełniony był ciekawymi zabawami, konkursami, tańcami. W przerwach dzieci mogły ochłonąć, zajadając pyszności przygotowane przez rodziców.

Gniew Dzieciom na Święta

Wielkimi krokami zbliża się do nas spotkanie ze Świętym Mikołajem w Gniewie. Jak w ubiegłych latach, nie zabraknie wesołych, świątecznych gier i zabaw z animatorami, fabryki piernika, w której własnoręcznie będzie można przystroić ciastka, wspólnego zapalenia choinki i oczywiście spotkania z Mikołajem, który wręczy dzieciom prezenty. Serdecznie zapraszamy już 12 grudnia, na rynek w Gniewie, na godz. 16.00. Do zobaczenia!

Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet zaprasza ma powiatowy przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”. Odbędzie się on w sobotę, 8 grudnia o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Podczas spotkania możliwy jest zakup ozdób i potraw świątecznych.

Dowiedz się więcej o szczepieniach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie przygotowuje się do obchodów Krajowego Dnia Szczepień Ochronnych. W związku z tym w dniach 7, 12, 14, 15 grudnia w godz. 9.00-14.00 w tczewskim sanepidzie (ul. Obrońców Westerplatte 10) uruchomiony zostanie punkt informacyjno – konsultacyjny dla rodziców, opiekunów oraz osób zainteresowanych problematyką szczepień ochronnych.

Matka Boska Niepokalana wróciła

Nie raz mieliśmy już okazję przekonać się jak dużo tajemnic kryje gniewska świątynia. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia jej kaplicy bocznej, do której wróciła właśnie Matka Boska Niepokalana. Przez zepsuty mechanizm  obraz był niewidoczny dla ludzi przez dziesiątki lat.

I ty możesz uratować życie – to naprawdę łatwe

Jeśli przyłączysz się do walki z nowotworem krwi, zarejestrujesz się jako potencjalny dawca komórek macierzystych możesz uratować komuś życie. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze. Przyjdź w sobotę, 8 grudnia w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Tam odbywać się będzie bezpłatna rejestracja. Ponadto osoby, które tego dnia postanowią wpisać się do bazy dawców szpiku wezmą udział w losowaniu pakietów badań sponsorowanych przez firmę PELMED.

Zamknięcie mostu Brody Pomorskie – Gętomie

Zgodnie z zaleceniami przeglądu rozszerzonego obiektu mostowego do odwołania zamknięty został most nad rzeką Janka na drodze gminnej nr G000014, łączący miejscowości Brody Pomorskie oraz Gętomie.

Mikołajki w Tymawie

8 grudnia serdecznie zapraszamy na imprezę mikołajkową do Tymawy. W programie występ chóru Biedronki z Piaseczna, zabawy i konkursy z animatorem, wizyta Świętego Mikołaja, pokaz grupy fireshow BlackDragons z Opalenia. Podczas imprezy nie zabraknie również kawiarenki, z której dochód przeznaczony zostanie na zajęcia i zabawy prowadzone w ferie zimowe dla dzieci.

Rodzinny Festyn Mikołajkowy z ZSP

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnym festynie mikołajkowym, który odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia o godz. 14.00 na zamku w Gniewie. W programie: bajka dla dzieci, gry i zabawy z Mikołajem, koncert kolęd, kiermasz wypieków, charytatywny kiermasz ozdób świątecznych.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.