Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przyjęli dar Ducha Świętego

W czwartek 28 marca odbyła się wizytacja kanoniczna w parafii Pod Wezwaniem Świętego Mikołaja w Gniewie. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna pobłogosławił młodzież udzielając jej sakramentu bierzmowania. W tym roku aż 137 osób w naszej parafii otrzymało dar Ducha Świętego.

Mali ratownicy

Dzieci z przedszkola w w Tymawie wzięły udział w programie pt. ,,Defibrylacja bez granic". Zajęcia poprowadzili panowie z OSP Jeleń. Głównym celem było zapoznanie dzieci z obsługą defibrylatora AED. Przedszkolaki  aktywnie brały udział w zajęciach i słuchały instrukcji.  Działania realizowane dzięki programowi Mikroinnowacje którym organizatorem jest Centrum Aktywnych Gniew oraz firma Mikrodruk SA fundator programu.

 • straż
 • straż 2
 • sraż 3

Ławka zakochanych – zwycięzcy nagrodzeni

W czwartek, 28 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbyło się oficjalne wręczenie nagród uczestnikom wyróżnionym w konkursie na projekt ławki zakochanych w Gniewie. Spotkanie było okazją do wspólnych rozmów autorów nadesłanych prac z włodarzami miasta i poznania planów Gminy na rozwój turystyczny i kulturalny Gniewu.

Akumulator Społeczny

W ramach programu FIO fundusz Akumulator Społeczny organizuje kolejny konkurs dotacyjny skierowany do młodych grup pozarządowych. Właśnie rozpoczęły się zapisy. Wnioski można składać za pośrednictwem generatora online. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora. Wszystkich, którzy działają na rzecz społeczności zachęcamy do udziału.

Gniewski Budżet Obywatelski – przypomnijmy ubiegłoroczne projekty

Zanim rozstrzygniemy kolejną edycję Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, przypomnijmy sobie projekty, które udało się zrealizować w ubiegłym roku. W ramach konkursu w naszej gminie z sukcesem przeprowadzono pięć małych inicjatyw i jeden duży projekt inwestycyjny.

Porażka Sobieskiego

W miniony weekend rozegrały się kolejne mecze ligi juniorów w piłce nożnej. Reprezentanci juniorów drużyny Sobieski Gniew dzielnie walczyli o punkty, tym razem w Malborku. Niestety rywalizacja zakończyła się niepowodzeniem dla gniewskich piłkarzy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8-1 dla Pomezanii Malbork.  

 • sobieski
 • sobieski1

Zaproszenie dla wystawców

Zapraszamy do wystawienia swoich stoisk wszystkich, którzy mogą zaprezentować swoje wyroby rękodzielnicze, kulinarne czy artystyczne i chcą uświetnić tegoroczny Jarmark Wielkanocny w Gniewie, który odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia w godz. od 10.00 do 14.00 na rynku w Gniewie. Wystawców chętnych do wzięcia udziału w jarmarku prosimy o kontakt z Referatem Promocji i Informacji UMiG Gniew, pod nr. tel. 58 535 40 21 lub adresem e-mail: info@gniew.pl.

Wolontariusze z Piaseczna pomagają

Pomaganie powinno być ludzkim odruchem, który każdy z nas wykonuje w razie potrzeby. W ubiegły weekend, na terenie naszego miasta po raz kolejny mieliśmy okazję  wesprzeć Katolicką Organizację Charytatywną Caritas. ,,Tak. Pomagam!" To hasło  tegorocznej XVI już zbiórki żywności Caritas, która trwała w dniach 29-30 marca. Do akcji przyłączyli się wolontariusze ze szkoły podstawowej w Piasecznie. 

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu aktualizacji Lokalnego Program Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016-2023. Konsultacje rozpoczynają się 1 kwietnia i potrwają do 24 kwietnia 2019 r.

Gniew na niebiesko - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dziecko które krzyczy na dźwięk kasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Dzisiaj wieczorem gniewski magistrat podświetlony zostanie na niebiesko, w ramach solidarności z chorymi na autyzm i ich bliskimi.   

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu "Organizowania i upowszechniania kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych". Szczegóły w załączniku.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie w 2019 roku wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych projektów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Wiosenny maraton fitness

Wszystkich, którzy lubią zadbać o swoją kondycję i lubią wprowadzać zdrowe akcenty do swojego życia zachęcamy do udziału w wiosennym maratonie fitness. Już w najbliższą sobotę w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbędzie się 2-godzinny trening. Udział w maratonie jest płatny. Koszt wstępu to 10 zł za osobę. Dla uczestników przewidziane są miłe niespodzianki od organizatorów.

 • 56389478_1294230710753559_7798379390726832128_n

Ogłoszenie burmistrza

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi przepisami z zakresu ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych z dniem 13 lipca 2019 r. zgodnie z wykładnią art. 14 ust. 1 ustawy Burmistrz Miasta i Gminy Gniew straci możliwość wydawania decyzji o warunkach zabudowy dla budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa w strefach dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej mierzonej od poziomu gruntu do najwyższego punktu budowli, wliczając elementy techniczne, w szczególności wirnik wraz z łopatami.

Warsztaty: Kociewie - marka regionu turystycznego

Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie zaprasza na pierwszy etap realizacji projektu Opracowanie strategii rozwoju i promocji marki regionu turystycznego Kociewia na lata 2019-2020 dofinansowany ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bezpłatne zajęcia piłki ręcznej dla dziewcząt i chłopców

Zespół Latocha Agropom Gniew zaprasza wszystkie dzieci z klas IV-VIII na bezpłatne zajęcia sportowe z piłką ręczną. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie. 

Nowe miejsca parkingowe dostępne już niebawem

Wkrótce będziemy mogli zaparkować samochód przy ul. Wąskiej. Wykonywane są już ostatnie prace porządkowe w miejscu, które już niedługo stanie się nowym parkingiem. Na placu ma powstać około 30 miejsc parkingowych.

Wieści z SP 1

Kolejny raz uczniowie gniewskiej szkoły wykazali się w różnych dziedzinach. Ukazali swoje talenty artystyczne, teatralne, muzyczne a nawet sportowe. Pierwszoklasiści poszerzyli swoją wiedzę o przepływie wody i funkcjonowania sieci wodociągowej w Gniewie. Udostępniamy najnowsze wieści ze Szkoły Podstawowej nr. 1. 

Wiosna w gniewskim przedszkolu

Do przedszkola miejskiego w Gniewie "zawitała" już tak bardzo oczekiwana wiosna. Nagle zazieleniła się trawa, zakwitły kolorowe kwiaty, a z dalekich krain przyleciały ptaki... A wszystko to zadziało się dlatego, że w każdej z grup przedszkolnych odbywały się wiosenne przedstawienia. Dzieci przebrane w kolorowe stroje z wielkim przejęciem i radością występowały dla zaproszonych rodziców. Przedszkolaki bez tremy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach widzowie nagradzali małych aktorów gromkimi brawami. Szczegóły i więcej zdjęć na stronie przedszkola.

Polska Wieś - konkurs

Informujemy, że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś –dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Światowy Dzień Autyzmu w Tymawie

Wczoraj 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Tego dnia każdy mógł wyrazić swoją solidarność. Jednym ze sposobów było wykorzystanie koloru niebieskiego np. w elemencie swojego ubioru. Wsparcie dla  wszystkich osób z autyzmem  i ich rodzin we wtorek ukazano w SPSK w Tymawie i nie tylko.

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie alarmuje o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia pożaru w lesie. W całym kraju panuje susza. Jak podaje Instytut Badawczy Leśnictwa, na godzinę 13.00 (02.04.2019) praktycznie na terenie całego kraju występuje duże zagrożenie pożarowe. Zaleca się szczególną ostrożność przebywając na terenach zalesionych i w pobliżu lasu. Pamiętajmy, że przebywanie w terenach zabronionych jest surowo karane.

Wieści z boiska - Mewa na fali, Keramzyt i Sobieski na remis

Drugi mecz i drugie zwycięstwo – tak wygląda wiosenny bilans gniewskiej Mewy, która w miniony weekend pokonała na wyjeździe Rodło Kwidzyn. Pierwsze punkty na wiosnę zdobył także Sobieski, który po meczu pełnym bramek, zremisował w Gniewie z Orłem Borkowo. Także remisem zakończył się pojedynek Keramzytu ze Spójnią Sadlinki, co oznacza, że zespół ze Szprudowa nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Wystawa Pamięci Kazimierza Piechockiego

Dzisiaj, 9 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 na placu przed dworcem PKP przy ul. Pomorskiej w Tczewie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Kazimierzowi Piechowskiemu, uciekinierowi z obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Powstała ona dzięki Fabryce Sztuk w Tczewie przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Uroczystość związana jest z obchodzonym „Rokiem Kazimierza Piechowskiego”, a ekspozycja dostępna będzie do 5 października br.

 • piechocki

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 1 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego Gminy Gniew w zakresie "Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym". Szczegóły w załączniku.

Zanim cudze pochwalicie – własne poznajcie!

Informujemy, że najnowszy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego jest już w sprzedaży. Zachęcamy wszystkich miłośników historii regionu i dziedzictwa kulturowego naszej kociewskiej krainy do zapoznania się z treścią najnowszego, 104 numeru czasopisma. 

Reprezentacja z SP 2 w Gniewie w finałach wojewódzkich

We wtorek 2 kwietnia drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Gniewie wzięła udział w półfinałach wojewódzkich zawodów Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej 2019 w Gdyni. Drużyna pod okiem trenera - pana Ostrowskiego zdobyła już wcześniej mistrzostwo gminy i powiatu. 10 maja, w Słupsku gniewska reprezentacja zawalczy z piątką innych najlepszych zespołów z woj. pomorskiego o pierwsze miejsce w województwie. 

Lider piłki ręcznej w Gniewie

Zespół Agropom Latocha w sobotę 7 kwietnia rozegra ostatni mecz rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych. Przed drużyną stoi wyzwanie. Zmierzą się z liderem tabeli, zespołem Usar Kwidzyn. Mecz odbędzie się w niedziele 07.04 o godz. 15:00 w Gniewskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Razem dla autyzmu

Kwiecień jest Światowym miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W związku z tym serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik rekreacyjno-edukacyjny  pod  hasłem  "Razem dla autyzmu". Impreza odbędzie się w dniu 28 kwietnia w godz. 11 - 14 na TRW Miłosna Kwidzyn.

Gra młodzież

Rozkręcają się rozgrywki młodzieżowe. Przed nami kolejny weekend zmagań. Tymczasem, w ostatniej kolejce zespoły juniorskie, z naszej gminy, wystąpiły ze zmiennym szczęściem.

Sprawozdanie z Harców Św. Jerzego

W sobotę 30 marca 2019 r. harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej spotkali się na Harcach św. Jerzego, których głównym organizatorem był 1 Gdańsko-Kociewski Związek Drużyn „Więźba”, a komendantką phm Kamila Flis. Udział w tegorocznym wydarzeniu wzięło ponad 400 uczestników w 60 zastępach. Zespoły walczyły o włócznię Św. Jerzego- Trofeum najlepszego zastępu miasta Gdańsk.

O karierze i twórczości Pawła Smoleńskiego w Dyskusyjnym Klubie Książki

Zagadnienia z obszaru publicystki i reportażu wkradły się do Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. W sobotę, 30 kwietnia Dyskusyjny Klub Książki zorganizował spotkanie autorskie z udziałem dziennikarza, reportera Pawła Smoleńskiego. Spotkanie prowadziła Hanna Łozowska.  Pisarz odpowiedział między innymi na pytania dotyczące swojej najnowszej książki. 

Gmina walczy o dotacje na historyczne mury

Gmina Gniew z inicjatywy Burmistrza Macieja Czarneckiego wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o udzielenie dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, wpisanym do rejestru zabytków w ramach programu „Ochrona zabytków 2019”.

Dni otwarte ZSP

W dniach 26-27 marca goszczono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa uczniów klas trzecich gimnazjalnych oraz ósmych szkół podstawowych. Do placówki zawitała młodzież z Opalenia, Piaseczna, Morzeszczyna, Gogolewa, Walichnów, Gronowa i oczywiście z Gniewu. Przed nimi teraz trudna decyzja związana  wyborem kolejnej szkoły. 

II Memoriał Im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Wszystkich kochających piłkę siatkową oraz rywalizację zapraszamy na II Memoriał im Longina Nagórskiego, który odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie. Wydarzenie po raz drugi już organizowane jest ku czci nauczyciela w-fu, wychowawcy wielu pokoleń mieszkańców gminy i propagatora sportu w gminie Gniewie. 

Wieści ze Szprudowa

W świetlicach wiejskich naszej gminy dużo się dzieje za sprawą działających stowarzyszeń i sołectw. Tym razem dzieci w Szprudowie odwiedził robot, a Panie z tego sołectwa zapoznały się z tajnikami zdrowego odżywiania.

Zajęcia dla dzieci z robotyki 

W czwartek 29 marca, w świetlicy wiejskiej w Szprudowie zostały zorganizowane zajęcia pt.: ,,Robotyka i programowanie”, które poprowadziła pani Anna Ziółkowska. W czasie tego spotkania dzieci rozwijały swoje umiejętności związane z robotyką, oraz miały udaną zabawę. Układały w różny sposób kolorowe kubeczki na przygotowanej macie, oraz poznały ,,robota”, dla którego tworzyły trasę z puzzli. Uczestnicy składają podziękowania dla pani Ani i czekają na następne wyzwania.

Zajęcia ,,Zdrowa Żywność”

W piątek 3 kwietnia na świetlicy wiejskiej Panie z Sołectwa Szprudowo spotkały się na świetlicy, gdzie został poruszony temat zdrowej żywności. Panie dyskutowały o produktach korzystnych dla zdrowia. W miłej atmosferze padało wiele pytań dotyczących tematu przewodniego. ,,Dziękujemy i czekamy na następne spotkania z Panią Jolą i Panią Moniką”- uczestniczki zajęć.

Pani sołtys wsi Szprudowo Małgorzata Gajewska bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom tych spotkań i paniom, które poprowadziły zajęcia.

Data publikacji: 2019-04-04 15:00

ZSP w półfinałach Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniu 4 kwietnia 2019 roku w GOSIR w Gniewie odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie z ZSP w Gniewie i GOSIR w Gniewie. Chłopcy z ZSP- mistrzowie powiatu Tczewskiego w końcowej klasyfikacji zdobyli 2 miejsce pokonując drużynę z Gdyni.

 • DSC_0036
 • DSC_0053
 • DSC_0121

Uwaga kierowcy!

W imieniu wykonawcy inwestycji Budimex S.S. Informujemy, że w dniach 8 i 9 kwietnia wykonywane będą prace związane z oznakowaniem (wyznaczeniem) miejsc postojowych przy pierzei wschodniej Placu Grunwaldzkiego. Wyznaczone zostały miejsca parkingowe przy ul. Wąskiej - Wjazd od Ul. Zamkowej. Za utrudnienia przepraszamy.

W podstawówkach protestów nie będzie, w ZSP strajk

Dzisiaj w wielu polskich szkołach nauczyciele mogą nie stawić się do pracy. W gminie Gniew żadna ze szkół podstawowych nie przystępuje do strajku, pracownicy oświaty deklarują jednak solidarność z protestującymi. Inna sytuacja jest w ZSP Gniew, tam nauczyciele podczas referendum opowiedzieli się na „tak”. Znaczy to, że zajęcia dydaktyczne w placówce nie odbędą się dzisiaj. Drzwi szkoły są jednak otwarte, a wszyscy uczniowie którzy przyjdą do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę. Strajk nauczycieli ma trwać do odwołania.

Wolontariusze w Wielkanocnej Zbórce Żywności

Po raz kolejny w Gniewie wolontariusze okazali swoje wielkie serca. 6 kwietnia w Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrano 537kg(łącznie 942kg) żywności. W zbiórce wzięło udział 90 wolontariuszy, dwóch koordynatorów i trzech sponsorów. Do akcji włączyły się klubu wolontariuszy z ZSP i SP2. Zebraną żywność przekazano Parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się do akcji charytatywnej.

Piłkarskie talenty na Pomorzu

Już wkrótce poznamy najlepszą drużynę juniorów piłki nożnej z Woj. Pomorskiego. Niemal 100 drużyn chłopców i dziewczynek ze wszystkich 20 powiatów wystąpi w pomorskich Finałach Wojewódzkich XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia na obiektach Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej przy ul. Traugutta 29. Konkurs wyłoni najzdolniejszych piłkarzy w grupie do 8, do 10 i 12 lat. 

Kino na zamku w Gniewie

Parafia pw. św. Mikołaja zaprasza wszystkich miłośników wielkiego ekranu do kina w komnacie husarskiej na zamku w Gniewie. Tytuł filmu, który tym razem przygotował Klub filmowy, będzie dla nas widzów niespodzianką. Seans rozpocznie się o godzinie 19.00. 

Rekolekcje wielkopostne

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na rekolekcje wielkopostne organizowane dla młodzieży gniewskich szkół. Nauki odbędą się 8,9 i 10 kwietnia.

Gminne sztafety sprawnościowe.

XLVII  Gminne Igrzysk Dzieci  Sztafety Sprawnościowej klas II i III zakończyły się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Gniewie. 

Terminarz posiedzeń komisji - Kwiecień

W załączniku udostępniamy państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji na kwiecień br.

,,Młodzież zapobiega pożarom”

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zebrały wielu młodych miłośników straży, którzy już wcześniej wykazali się wiedzą na gminnych etapach konkursu. W piątek, 5 kwietnia w Zespole Szkół w Opaleniu uczniowie w trzech kategoriach wiekowych walczyli o trofeum mierząc się ze szczegółowymi pytaniami między innymi o działanie sprzętu pożarniczego i historię straży pożarnej.

Gniewscy biegacze na podium

Ponad 580 biegaczy w niedzielę, 7 kwietnia wystartowało w 36 Biegu Szpęgawskim zorganizowanym na terenie lasów Szpęgawskich. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie ofiar zbrodni II Wojny Światowej.  Wśród startujących w zawodach znaleźli się gniewscy reprezentanci. Wywalczyli oni sobie wysokie miejsca w zawodach, a wielu z nich wspięło się na podium.

Trwają konkursy Funduszu Akumulator Społeczny

Fundusz Akumulator Społeczny zbiera wnioski dot. wsparcia na rozwój  młodych organizacji i inicjatyw społecznych. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców działających społecznie. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 24 maja w Tczewie w siedzibie Fundacji Pokolenia.

 • 56994044_1243025309169402_9120983461081907200_n
 • 56453049_1243026649169268_3748348229872254976_n
 • 56442021_1243027455835854_5034579695371288576_n

Misterium Męki Pańskiej

Teatr Cienia z Opalenia oraz Parafia św. Mikołaja w Gniewie zapraszają w najbliższą sobotę (13 kwietnia) na spektakl „Misterium Męki Pańskiej”. Start godz. 19.00 w gniewskim kościele. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.  

Gniew i Kociewie na FreeTime Festiwal

Wiosenny sezon już dawno rozpoczęty. Wraz z nim ruszyła promocja. Nasz region jest bogaty w ciekawe zakątki, o czym warto przypominać. W pierwszy weekend kwietnia Kociewie oraz miasto i gmina Gniew zaznaczyły swoją obecność na targach turystycznych - FreeTime Festiwal w gdańskiej hali Amber Expo.

Gniew się zieleni

Już tego lata będziemy mogli cieszyć się nowymi kwiatami w mieście. Właśnie dzisiaj trwa sadzenie zupełnie nowych elementów zieleni, zaprojektowanej specjalnie na potrzebę kończącej się rewitalizacji. W donicach, które od kilku dni stoją już na Starym Mieście, pojawiają się nasadzenia.

Gniewianie z certyfikatami Kursu Animacji Społecznej 2.0

8 kwietnia, podczas Walnego Zgromadzenia Członków Fundacji Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia”, w którym uczestniczył burmistrz Maciej Czarnecki, rozdano certyfikaty-portfolia absolwentom kursu, wśród których nie zabrakło także aktywnych i chętnych do działania na rzecz lokalnej społeczności mieszkańców naszej gminy: Kamili Majdzińskiej, Rafała Kwiatkowskiego, Tomasza Kordunowskiego. Kurs zakończył również nasz włodarz Maciej Czarnecki.

IV Rajd Kwidzyński

Zbliżają się kolejne rajdowe emocje na terenie Powiatu Kwidzyńskiego. Między innymi przez gminę Gniew przejadą rajdowe auta podczas IV Rajdu Kwidzyńskiego, który odbędzie się 13 i 14 kwietnia. Uczestnicy, dzięki pomocy Nadleśnictwa Starogard i przychylności gminy Gniew pokonają trasę Widlice. 

Wieści z boiska - Keramzyt wreszcie zwycięski, Mewa i Sobieski bez punktów

Do czwartego meczu, na wygraną czekali zawodnicy Keramzytu Szprudowo. W pierwszej kwietniowej kolejce Ligi Okręgowej podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, po emocjonującym meczu, pokonali na wyjeździe Czarnych Przemysław. Bez punktów wróciły z wyjazdowych spotkań drużyny Mewy i Sobieskiego. Pierwsi w spotkaniu 16. kolejki Klasy A, przegrali z Relaxem Ryjewo, natomiast drudzy, w ramach tej samej serii gier Klasy B, ulegli OTS Osiek.

Akcja "Woreczek ryżu"

Z inicjatywy Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni zorganizowana została akcja ,,Woreczek ryżu’’, wspierająca pomoc dzieciom w Kenii i Ekwadorze. Posługują tam franciszkańscy misjonarze, a porcja 100 gram ryżu to często dla mieszkańców tych krajów jedyny posiłek w ciągu całego dnia.

Sołectwa przyjazne naturze

Ochrona środowiska, to coraz bardziej powszechny temat. Jego istota dociera do coraz większej grupy działaczy. Stajemy się coraz bardziej świadomi.. Odwiedzając południowe części naszej gminy w tym tygodniu będziemy mogli zobaczyć, co znaczy żyć w zgodzie z naturą. Sołectwa z Jelenia i Kolonii Ostrowickiej działają ,,na zielono”.

 • Plakat Jeleń Drzewko
 • Plakat Jeleń Sadzi Zieleń

SegregujeMY - dla szkół i przedszkoli

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.

„Jest sobota, jest parkrun”

W sobotę, 13 kwietnia na sportowo ruszą 3 urodziny parkrun Tczew. Osoby, którym nie straszne są długie dystanse mogą tego dnia sprawdzić swoje siły pokonując trasę długości 5 km w dowolnym tempie. Jeśli liczba uczestników Parkrunu w tym roku przekroczy 702 osoby, Tczew stanie na pierwszym miejscu pod względem frekwencji w Polsce. 

Ogłoszenie o naborze do projektu Husaria – Chluba Oręża Polskiego – cykl warsztatów z jazdy dawnej

Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego w związku z realizacją projektu Husaria – Chluba Oręża Polskiego – cykl warsztatów z jazdy dawnej ogłasza Nabór uczestników do projektu. Projekt Husaria – Chluba Oręża Polskiego – cykl warsztatów z jazdy dawnej polega na zorganizowaniu 3 całodniowych zajęć dla 15 mieszkańców obszaru LGD, pasjonatów husarii i rekonstrukcji historycznej. Zajęcia będą odbywały się na koniach dostarczonych przez prowadzącego szkolenie.

Fundacja Stacja Mikrostyk

W celu skuteczniejszego zarządzania dobroczynną polityką Mikrostyku powołana została fundacja Stacja Mikrostyk. Jest to przełomowy moment w funkcjonowaniu firmy, który znacząco zmieni bieg jej działalności w ramach strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Nowy parking przy ul. Wąskiej

Przy fosie zamkowej na ul. Wąskiej został już przygotowany plac, który pełni rolę nowego parkingu, dzięki czemu na Starym Mieście powstało około 30 nowych miejsc postojowych. Wjazd na parking przy ul. Wąskiej odbywa się przez ul. Zamkową. Jak widać, parking służy naszym mieszkańcom.

Zmiany w dowozach szkolnych

8 kwietnia burmistrz Maciej Czarnecki odbył spotkanie z przedstawicielami spółki Iwest-Kom oraz kierownik Referatu Społecznego gniewskiego urzędu, podczas którego wspólnie rozpoczęto rozmowy nad zmianami w organizacji dowozów szkolnych. Włodarzom zależy, aby dowozy szkolne były otwarte dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew i bardziej dostępne na terenach wiejskich. 

Gmina Gniew na Regionalnym Przeglądzie Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych

9 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie odbył się XVII Regionalny Przegląd Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych. W tegorocznej edycji wzięło udział 16 zespołów KGW i DPS-ów z Kociewia. Celem przeglądu jest pobudzanie aktywności społeczeństwa wiejskiego oraz promocja działań związanych z rozwojem wrażliwości estetycznej inspirowanej kulturą i tradycją. Gminę Gniew w tym roku reprezentował Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach. W wydarzeniu udział wzięła Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska.

 

Astroshow 2019

Zespół Delta Optical  zaprasza na spotkanie fascynatów makro i mikrokosmosu – zarówno tych stawiających pierwsze kroki, jak i tych, którzy pewnie poruszają się po obu dziedzinach. Wraz z końcem sierpnia w otoczeniu Gór Świętokrzyskich rozpocznie się dziewiąta już edycja AstroShow. W tym roku za kwaterę główną posłuży nam wyjątkowy obiekt – ulokowane we wnętrzu nieczynnego kamieniołomu Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej.

Kiermasz Wielkanocny w Tymawie

W imieniu Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie z oddziałami przedszkolnymi  zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny o charakterze charytatywnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia w godzinach 7.30-12.00 przy kościele parafialnym w Tymawie. Na stosikach znajdą się między innymi palmy, pisanki, stroiki- prace konkursowe wykonane przez podopiecznych szkoły.

Gminne Igrzyska Piłkarskie Szkół Podstawowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie w dniach 8,9 kwietnia zorganizował zawody międzyszkolne dla młodzieży ze szkół podstawowych gminy Gniew. Celem igrzysk było wyłonienie najlepszej drużyny z terenu gminy, która pod koniec kwietnia wystąpi  na zawodach powiatowych w Pelplinie i Subkowach.  

 • Igrzyska piłkarskie
 • igrzyska piłkarskie
 • igrzyska piłkarskie

Komunikaty

W związku z pierwszym posiedzeniem Okręgowej Komisji Wyborczej podajemy do publicznej wiadomości komunikat w sprawie przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego oraz komunikat o składzie, siedzibie i dyżurach Okręgowej Komisji Wyborczej. Szczegóły w załącznikach.

Zgłoś kandydata na członka Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego do zgłaszania kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Nowi Ambasadorowie Kociewia poszukiwani

26 marca 2019 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Bytoni k. Zblewa odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie kapituły przyznającej honorowe tytuły: Ambasador Kociewia i Perełka Kociewia. Pomysłodawca Ambasadora Kociewia, gospodarz miejsca i prezes zblewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Tomasz Damaszk zaproponował nową kategorię, którą będą honorowani biznesmeni kociewscy.

II Memoriał Longina Nnagórskieho w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbędzie się II Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019. Zainteresowani sportowcy mogą dokonywać zapisów w dniu turnieju od godz. 9.00. Zawody rozpoczną się o godz. 9.30. Regulamin wydarzenia, karty zgłoszenia i inne wymagane dokumenty znajdą Państwo TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!

 • Plakat

Kibicujmy naszym piłkarzom

Już w najbliższy weekend, 13 i 14 kwietnia piłkarze z terenu gminy Gniew rozegrają kilka meczów. Zachęcamy do kibicowania zarówno juniorom, jak i seniorskim drużynom, którzy zmierzą się ze swoimi rywalami w Gniewie i na wyjazdach. Życzymy powodzenia!

O sprzedaży okolicznościowej z KGW

W Gniewie, 9 kwietnia odbyło się spotkanie dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy gniew, dotyczące funkcjonowania organizacji, w tym w szczególności zasad prowadzenia sprzedaży okolicznościowej. Zebranych na spotkaniu powitał burmistrz Czarnecki, dziękując gospodyniom za zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Wielkanocna niedziela

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia poczujemy przedsmak Wielkiej Nocy. Serdecznie zapraszamy najpierw do Gniewu na świąteczny jarmark, a następnie do Gogolewa, gdzie odbędzie się jedyna w swoim rodzaju Kociewska Niedziela Palmowa. Wierni będą mieli okazję poświęcić woje wielkanocne palmy, z którymi następnie będzie można wziąć udział w procesji ulicami wsi. Chętnych zapraszamy również do Tymawy, w której również zorganizowany zostanie wielkanocny jarmark charytatywny. Życzymy mile spędzonej niedzieli!

 • Plakat - Gniew
 • Plakat - Tymawa

Solidarnie z nauczycielami

W imieniu prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego informujemy, że dnia 16 kwietnia, we wtorek odbędzie się manifestacja szkół tczewskich i z terenu powiatu pod nazwą ,,Łańcuszek światła z wykrzyknikiem". Manifest jest wyrazem solidarności z innymi miastami w Polsce, w których odbywają się podobne wydarzenia.

Urząd przyjazny najmłodszym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom interesantów, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew powstał kącik dla najmłodszych. Dzieci przy stoliku mogą kolorować i spokojnie czekać na swoich opiekunów załatwiających sprawy urzędowe.

Stypendium dla ósmoklasistów z gminy Gniew - nowy program Zakładu Produkcji Kruszyw

Pracownicy i szefostwo Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie wierzą, że w młodych mieszkańcach Gniewu tkwi potencjał. Dlatego stworzyli oni program stypendialny, który będzie wspierał przyszłych inżynierów. W czerwcu tego roku odbędzie się finał pięcioletniej edycji programu skierowanej do gimnazjalistów. Jednocześnie po raz pierwszy nagrody trafią też do uczniów kończących ósme klasy.

,,Zielone" akcje w Jeleniu zakończone powodzeniem

OSP w Jeleniu w piątek i sobotę zorganizowało zbiórkę złomu i makulatury. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Łącznie zebrano aż 2 280 kg złomu i ponad 300 kg makulatury. Pozyskane środki ze sprzedaży materiałów pokryły koszt drzewek i pomogą strażakom w zakupie nowego sprzętu.  Ochotnicy dziękują wszystkim uczestnikom akcji. 

 • Plakat

,,Muzyczna scena młodych"

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie po raz 9. organizuje Konkurs Młodych Talentów Muzycznych, pod hasłem: "Muzyczna Scena Młodych". Konkurs odbędzie się dnia 26 kwietnia 2019 r. w Dzierżążnie (gm. Morzeszczyn). Zgłoszenia można składać do 17 kwietnia.

Wielkanocnie w Gniewie

Tradycyjnie już, w niedzielę palmową, która w tym roku przypadła 14 kwietnia, odbył się w Gniewie świąteczny jarmark. Od wczesnych godzin porannych gniewianie odwiedzali kolorowe stoiska lokalnych wystawców, ale nie tylko, bo na tegoroczny jarmark zawitało również kilku sprzedawców spoza terenu naszej gminy, a nawet województwa.

Wyróżnienie dla Klubu Wolontariusza z Sp 1

3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie odbyła się gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Miło nam poinformować, że Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej nr 1 od listopada ubiegłego roku, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Ósemeczki – Grupy” za działania podjęte w obecnym roku szkolnym.

Nowa gra miejska seniorów

W piątek, 12 kwietnia plac Grunwaldzki w Gniewie pełen był seniorów, i to nie tylko z Gniewu. Na zaproszenie Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyjechali do nas mieszkańcy Pszczółek, którzy wspólnie z gniewskimi seniorami testowali nową grę miejską, stworzoną przez nasz uniwersytet, dzięki której odkrywali sekrety urody królowej Marysieńki.

2 miejsce w V Gdańsk Maratonie

W niedzielę, 14 kwietnia w Gdańsku, z hali Amber Expo ruszył V Gdańsk Maraton. Miło nam poinformować, że członek grupy Trunsformacja, tym samym reprezentant naszej gminy Kamil Górski zajął 7 miejsce open i 2 miejsce w kategorii m30. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Diagnostyka zakażeń HCV - punkty bezpłatnego testowania

HCV jest to wirus, który wywołuje zapalenie wątroby typu C. Według badań w Polsce wirusem HCV zakażonych jest ok. 200 tys. osób dorosłych. Niestety, tylko co dziesiąty wie o swojej chorobie. Dlatego też Państwowa Inspekcja Sanitarna realizuje kampanię informacyjną, która ma na celu zachęcić Polaków do przeprowadzania badań w kierunku przeciwciał anty-HCV. Więcej szczegółów w załączniku.

II Memoriał Im. L. Nagórskiego

W niedzielę, 14 kwietnia w Gniewskim Ośrodku Sportu i rekreacji został rozegrany II Memoriał Im. Longina Nagórskiego Piłki SIatkowej Mężczyzn. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które walczyły ze sobą systemem każdy z każdym, w dwóch grupach. Podczas podsumowania imprezy wręczono uczestnikom statuetki oraz dokonano losowania dodatkowych nagród przygotowanych przez rodzinę Nagórskich oraz GOSiR w Gniewie. 

Palmy w Gogolewie

Tuż po jarmarku, o godz. 14.00 w Gogolewie odbyły się obchody XIII już Kociewskiej Niedzieli Palmowej, którą zorganizowało tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodzi Maria Kamrowska, inicjatorka i główna organizatorka wydarzenia. Wierni z terenu naszej gminy i zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu ulicami wsi z wielkanocnymi palmami, które wcześniej poświęcono podczas mszy świętej, odprawionej przez ks. Janusza Wachowskiego, proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Dzierżążnie.

"Piwo w starożytnym Sudanie"

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt.: "Piwo w starożytnym Sudanie" w muzeum w Gniewie, przy ul. Zamkowej 2. Inauguracja odbędzie się w czwartek 25 kwietnia  w godz. 13.00-15.00. Organizatorem wystawy jest Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. 

Produkcja piwa w starożytnym Sudanie sięga niepamiętnych czasów. Naczynia związane z tym procesem datowane są od okresu meroickiego po okres chrześcijański, czyli od III w. p.n.e. do XIV w. n.e.

Wystawa „Piwo w starożytnym Sudanie” przedstawia obiekty związane z produkcją, przechowywaniem i spożywaniem piwa. Eksponaty pochodzą z badań ratunkowych w Sudanie, na IV katarakcie Nilu, prowadzonych przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu w latach 2003–2010. W sudańskich miejscowościach Es-Sadda i Hagar El-Beida, w grobach należących do kultury późnomeroickiej i postmeroickiej archeolodzy odkryli niespotykaną ilość butli o wydłużonej szyjce, tak zwanych beer jars. Butle razem z kubkami i miseczkami zostały złożone obok zwłok jako dary grobowe – miały służyć zmarłemu w zaświatach.

Część naczyń ceramicznych – przepięknie dekorowanych – pochodzi z badań Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w Tanqasi, Meroe, Starej Dongoli i Banganarti. Badacze datują je na IV do VI w. n.e. Dopełnieniem kolekcji są eksponaty z badań wykopaliskowych Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, prowadzonych w latach 1996–2010 w rejonie IV katarakty Nilu i w meroickim zespole świątynnym w Awlib. Niektóre obiekty znalazły się w gdańskich zbiorach dzięki prospekcji etnograficznej połączonej z zakupami na sudańskich sukach (bazarach).

Na otwarcie wystawy – 25 kwietnia 2019 r. o godz. 13:00 – wstęp jest bezpłatny. Później biletowany zgodnie z cennikiem Muzeum w Gniewie: <link>

Więcej informacji na stronie: <link>

Data publikacji: 2019-04-15 13:39

W piątek urząd czynny do 12.00

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 42/19 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w piątek, 19 kwietnia Urząd Miasta i Gminy Gniew czynny będzie do godziny 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Zawody wędkarskie

Zarząd koła PZW w Gniewie organizuje w czwartek 2 maja i sobotę 4 maja na wodach rzeki Wisły zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. Zawody rozgrywane będą w stylu klasycznym w dwóch turach. Pierwsza tura odbędzie się w Polskim Gronowie (pierwszy wjazd na wał), druga tura w Gniewie (przeprawa promowa).

Ogłoszenie burmistrza

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi przepisami w zakresie elektrowni wiatrowych z dniem 13 lipca 2019 r.  Burmistrz Miasta i Gminy Gniew straci możliwość wydawania decyzji o warunkach zabudowy dla budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa w strefach dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej mierzonej od poziomu gruntu do najwyższego punktu budowli, wliczając elementy techniczne, w szczególności wirnik wraz z łopatami.

Senior w obliczu współczesnych zagrożeń

W imieniu Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego informujemy, że 24 kwietnia, w godz. 9.00 - 15.00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Władysława Bartoszewskiego 1 odbędzie się międzynarodowa konferencja pn. Senior w obliczu współczesnych zagrożeń. Zachęcamy do udziału.

Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem

Informujemy o otwarciu lokalnego Punktu Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu tczewskiego. Punkt działa w Tczewie, ul. Paderewskiego 7/2. Punkt oferuję bezpłatną pomoc prawną i mediacyjną, psychologiczną i psychoterapeutyczną oraz materialną.

„Pomorskie dla Seniora”

Zarząd Województwa Pomorskiego 26 marca 2019r. podjął uchwałę nr 273/33/19 w sprawie ogłoszenia Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora". Celem Konkursu jest wyróżnienie Seniora, Samorządu, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego.

Informator biurowy Lot Kociewie

Zespół LOT KOCIEWIE zaprasza do lektury informatora biurowego za miesiąc marzec. Znajdziemy tam między innymi informacje o spotkaniach zarządu Zespołu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem Czarneckim. Informator w załączniku.

"Kwidzyńska Wiosna Muzyczna"

Już 24 kwietnia rozpocznie się trzecia edycja festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. W tym roku impreza zagości w Zamku w Kwidzynie. Wszystkie koncerty będą odbywać się w słynącym z doskonałej akustyki dormitorium. 

Piłkarskie podsumowanie minionego weekendu

Nie był to najlepszy weekend dla piłkarzy. Wszystkie zespoły seniorskie, solidarnie przegrały swoje spotkania. Patrząc w terminarz oraz tabele, w żadnym z pojedynków, zespół z naszej gminy nie był faworytem. Piękno sportu polega jednak na tym, że nie zawsze ten, silniejszy na papierze wygrywa. Niestety, tym razem ani Keramzyt, ani Mewa z Sobieskim, nie sprawiły niespodzianki.

Wielki Tydzień w Kościele - spowiedź święta

Okres Wielkiego Tygodnia i przypadające w tym tygodniu Triduum Paschalne to dla chrześcijan najświętszy czas w roku. Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Wierni mogą przygotować się do tego święta, biorąc udział w spowiedzi świętej, która odbędzie się w środę, 17 kwietnia o następujących godzinach: 8.00 - 9.30; 15.00 - 17.00 i 17.30 - 18.00. O godz. 17.00 nastąpi przerwa w spowiedzi i msza święta z możliwością przystąpienia do Komunii Świętej.

Inspekcja weterynaryjna informuje o szkoleniu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że istnieje możliwość odbycia szkolenia w zakresie uboju zwierząt gospodarskich w celu pozyskania mięsa na użytek własny. Więcej informacji w załączniku. 

Mistrz Polski w Duathlonie

Miło nam poinformować, że 14 kwietnia, w ubiegłą niedzielę mieszkaniec Gniewu, a konkretnie Przemysław Ruliński został Mistrzem Polski w duathlonie w kategorii wiekowej do 34 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Rajd Kwidzyński

Rajd Kwidzyński po raz kolejny zagościł na terenie Gminy Gniew. W niedzielę, 14 kwietnia odbyła się 1 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza 2019, czyli 4. edycja Rajdu Kwidzyńskiego. Pierwsze trzy odcinki specjalne przebiegały przez asfaltową drogę leśną prowadzącą od DK91 w stronę miejscowości Dębiny.

VIII sesja Rady Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na VIII sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w środę, 24 kwietnia o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45). W programie sesji między innymi: informacja o sytuacji osób starszych i niepełnosprawnych w Gminie Gniew, ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2018 dla Miasta i Gminy Gniew oraz informacja o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie Miasta i Gminy Gniew.

Mieszkańcy Kolonii Ostrowickiej posprzątali okoliczne lasy

W minioną sobotę, 13 kwietnia zmobilizowani mieszkańcy Kolonii Ostrowickiej, wyposażeni w worki na śmieci ruszyli do miejscowego lasu, by uwolnić piękne zielone tereny od zalegających tam śmieci. Akcja była nie dość że pożyteczna, to miała jeszcze akcent integracyjny i edukacyjny, bowiem w sprzątaniu udział wzięli nawet najmłodsi mieszkańcy sołectwa.

Znaleziono klucze

W czwartek, 18 kwietnia, w obrębie Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie znaleziono klucze. Odebrać je można w sekretariacie magistratu (pl. Grunwaldzki 1) podając miejsce zgubienia.

Odliczanie do Veolia Run

W sobotę, 15 czerwca odbędzie się bieg gniewski Veolia Run - 5 km biegiem po Gniewie. Bieg organizowany jest przez Urząd Miasta i Gminy Gniew, Sebastiana Szymańskiego oraz Powiatowe Centrum Sportu. Udział w zawodach będzie doskonałą okazją, nie tylko do rywalizacji, ale też do obejrzenia najciekawszych zakątków naszego miasta. Znana jest już trasa, którą pokonają zawodnicy. Będzie ona przebiegać miedzy innymi ulicami  Kopernika, Czyżewskiego, 27 Stycznia. Zapisy trwają do 9 czerwca. Zachęcamy do udziału. 

Powiatowe mistrzostwa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w Mini Piłce Siatkowej "2" i "4" Dziewcząt, które odbędą się w niedzielę 28 kwietnia na Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie o godz.9.30. Zgłoszenie i regulamin konkursu w załączniku. Karty zgłoszeń drużyny mogą kierować bezpośrednio do prowadzącego zawodów - Tomasza Ostrowskiego.

Wielkanoc w przedszkolu

Maluchy z przedszkola w Piasecznie już od początku kwietnia robiły wielkie przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Wykonywały piękne wiosenne prace, uczestniczyły w konkursie świątecznym, bawiły się w zabawy o tematyce świątecznej. Tradycją naszego przedszkola jest malowanie pisanek, dzieci czekały na ten dzień z utęsknieniem, a prace wyszły super. Śpiewając piosenki wielkanocne przywołały Zajączka Wielkanocnego, który każdemu zostawił słodki upominek. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt

Zajączek wielkanocny w Jeleniu

W przedszkolu w Jeleniu bardzo starannie przygotowywano się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabiano pisanki, wykonywano wiele ozdób, między innymi świąteczne zajączki, palemki i dużo kolorowanek o tematyce świątecznej. Dzieci uczyły się także piosenek i wierszy o tematyce świątecznej ale przede wszystkim oczekiwały z niecierpliwością na słodkie prezenty, które wielkanocny zajączek w tajemniczy sposób umieścił w koszyczkach dzieci. Koszyczki zajączek ukrył  tak jak tradycja nakazuje w ogrodzie przedszkolnym, a dzieci szukając ich miały mnóstwo frajdy. Poszukiwania koszyczków wywołały szereg pozytywnych emocji, nie więcej niż znalezione niespodzianki.

Informacja dla NGO

Przewodniczący Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych Marek Olechnowicz, serdecznie zaprasza do udziału w wyborach do Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych kadencji 2019 – 2022.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, radości z czasu spędzonego z Rodziną i Przyjaciółmi oraz pozytywnej energii na najbliższe dni życzy Samorząd Gminy Gniew.

Informacja o zmianie treści ogłoszenia o otwartym konkursie ofert ogłoszonym 1 marca 2019 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o wprowadzeniu następujących zmian do ogłoszenia o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2019 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew” z dnia 1 marca 2019 roku.

Darmowe treningi piłki ręcznej

Zespół Latocha Agropom Gniew zaprasza uczniów klas V-VIII na treningi piłki ręcznej. Zajęcia odbędą się już dzisiaj, we wtorek 23 kwietnia, o godz. 18.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (ul. Kusocińskiego 10). Wstęp wolny.

Spotkanie z Januszem Lewandowskim

w najbliższą środę, 24 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbędzie się spotkanie konsultacyjno-informacyjne z Posłem do Parlamentu Europejskiego Januszem Lewandowskim zatytułowane "15 lat Polski w Unii Europejskiej. I co dalej?". Spotkanie skierowane jest do mieszkańców Kociewia oraz wszystkich zainteresowanych tematyką polityki europejskiej.

W sobotę wernisaż na zamku

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Kociewie – Ammersee: Tak różne a tak podobne” poświęcony walorom przyrodniczym, gospodarczym i kulturowym regionu bawarskiej LGD Ammersee. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 kwietnia na zamku w Gniewie o godzinie 12:00. Wystawę można oglądać bezpłatnie.

 • właściciel poszukiwany
 • właściciel poszukiwany
 • Plakat

Spotkanie autorskie z E. Noland

Jutro, 24 kwietnia, o godzinie 15.30 w sali kameralnej biblioteki odbędzie się spotkanie autorskie z Elką Noland, oraz promocja jej nowej książki pt.: " Anna i lekarz ". Wszystkich wielbicieli pisarstwa zachęcamy do wzięcia udziału.

Tydzień bibliotek

Powiatowa i Miejska Biblioteka publiczna w Gniewie zaprasza na pełen czytelniczych wydarzeń tydzień bibliotek. Od 7 do 13 maja w bibliotece świat literatury stanie dla nas otworem między innymi przez spotkania autorskie. W tym tygodniu będziemy również będziemy mieli okazję zaprezentować się na scenie i wyrecytować wybrany utwór Wyspiańskiego. Szczegółowy terminarz wydarzeń Tygodnia Bibliotek w załączonym plakacie.

Wielkanoc z jednym punktem Keramzytu

Przedświąteczna kolejka spotkań w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej „rozbita” została na dwa terminy – 17 kwietnia (środa) oraz 20 kwietnia (sobota). W pierwszym, z wyznaczonych dni swój mecz rozegrał Keramzyt Szprudowo, który w Tczewie zremisował z Wisłą. W Wielką Sobotę swoje mecze rozegrały drużyny z Gniewu – Mewa i Sobieski. Oba zespoły, nie miały powodów do świętowania, gdyż zakończyły swoje mecze bez zdobyczy punktowych.

Majówka z historią

Spółka Zamek Gniew w dniach 30 kwietnia do 5 maja organizuje Majówkę z historią, w której programie między innymi: Konny Turniej Rycerski, zwiedzanie zamku z przewodnikiem, oraz Spektakl pt.: "Wakacje z duchami". Podczas majówki odbędzie się nocny spacer z lampionami, ale też zajęcia z profesjonalną instruktorką fitness. Zainteresowani historią będą mogli wziąć udział w warsztatach i poznać m.in. tajniki druku. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy.

Uwaga –może mocniej powiać!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przygotowało ostrzeżenie pogodowe. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Nowy szlak z Pelplina do Piaseczna

Dla upamiętnienia pobytu kard. Karola Wojtyły w roku 1968 w Piasecznie oraz Jana Pawła II w roku 1999 w Pelplinie powstaje szlak turystyczno- pielgrzymkowy. Stacje informacyjne znajdować się będą przy przydrożnych kapliczkach na drodze z Pelplina do Piaseczna. Wędrując tym szlakiem będzie można czytać fragmenty homilii wygłoszonych przez Jana Pawła II podczas jego wizyty w Pelplinie, a także wysłuchać tych słów uruchomiając archiwalne nagranie za pośrednictwem kodów QR.

Środki z PFRON trafią do Gniewu

Ponad trzy miliony złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) trafiło do piętnastu wnioskodawców z Województwa Pomorskiego. Wśród nich znalazł się również Powiat Tczewski, który pozyskał środki na inwestycję w gniewskim Domu Pomocy Społecznej. 23 kwietnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego została podpisana umowa na dofinansowanie zadania pn."Utworzenie zewnętrznego centrum integracyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z robotami towarzyszącymi w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie".

Zajęcia piłki ręcznej

Wszystkich młodych sportowców zachęcamy do udziału w dodatkowych zajęciach ruchowych organizowanych w GOSiR. Latocha Agropom Gniew zaprasza na zajęcia piłki ręcznej uczniów klas V - VIII. Kolejne spotkanie dzisiaj, 23 kwietnia o godzinie 18.00. Udział w treningach jest bezpłatny.

Silny wiatr dał się we znaki kierowcom

Wtorek, 23 kwietnia był bardzo pracowitym dniem dla gniewskich strażaków ochotników, którzy aż 5 razy musieli wyjeżdżać na interwencję, by usuwać zagrożenia na terenie naszej gminy, spowodowane silnym wiatrem. Mundurowi byli także obecni podczas wypadku na DK 90, na wysokości Jaźwisk.

Rozgrywki piłkarskie młodzieży

Tydzień przed wielkanocnym weekendem swoje mecze rozegrali Juniorzy klubów z naszej gminy. Zachęcamy do przeczytania krótkich relacji z tych wydarzeń i zapraszamy już na kolejne mecze, które zaplanowane są na sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia.

Dni otwarte w gniewskiej strażnicy

W dniach od 6 do 10 maja gniewska strażnica OSP w Gniewie będzie otwarta dla wszystkich, którzy w tych dniach, w godz. od 9.00 do 13.00 zechcą odwiedzić remizę, poznać sprzęt ratowniczy i wyposażenie jednostki. Serdecznie zapraszamy szkoły, młodzież, ale i osoby prywatne, które również zobaczyć i poznać będą mogły pracę gniewskich strażaków ochotników od podszewki.

"Weź zagłosuj"

W imieniu Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot informujemy, że wystartował konkurs dla młodzieży "Weź zagłosuj" mający na celu zwiększenie frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 14-21 lat.

Zajączek wielkanocny w przedszkolu miejskim

Dzieci w przedszkolu miejskim bardzo starannie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabiały pisanki, wykonywały wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki , baranki). Wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 17 kwietnia. Już od rana dzieci czekały na Zajączka widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu. Upragniony gość nie zawiódł i odwiedził przedszkolaki wraz z kurczakiem.

"mPotęga"

Ruszyła VI edycja konkursów grantowych mPotęga. Program ma na celu zainspirowanie do zerwania ze schematami, rutyną lekcji matematyki oraz rozbudzenie u dzieci i młodzieży zainteresowania tym przedmiotem. Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych – tak może wyglądać nauka matematyki. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, biblioteki, stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne, chcące w interesujący i nieszablonowy sposób promować naukę matematyki.

11 medali podczas wojewódzkich mistrzostw karate

Sobota, 13 kwietnia, okazała się szczęśliwa na młodych mieszkańców gminy Gniew. W Hali Widowiskowo Sportowej AWFiS w Gdańsku, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. W zawodach startowało 252 zawodników z 11 klubów. Podczas imprezy godnie zaprezentowali się nasi sportowcy zdobywając łącznie 11 medali, w tym aż 5 złotych.

Piesek szuka domu

Wczoraj, 23 kwietnia do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie (CGR) trafił błąkający się w Jeleniu przy drodze krajowej 91 kundelek. Wygląda na młode zwierzę, pełne energii.  Jest otwarty i miło reaguje na człowieka. Poszukiwany jest właściciel, lub ewentualny dom zastępczy. Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga proszone są o kontakt z GCR-em osobiście bądź telefonicznie pod nr tel. 58 535 22 88. 

Wspólnie walczymy o podwórko Nivea

Po raz kolejny Gniew znajduje się na liście rankingu ogólnopolskiej akcji społecznej Podwórka Talentów Nivea. Jest to jedna z największych i najbardziej angażujących akcji w Polsce i co roku z jej inicjatywy powstaje 20 placów zabaw. Zgłoszona lokalizacja podwórka to ul. Sidorowicz. Szansę na wygranie mają duże miasta i małe miasteczka takie jak Gniew, gdyż zwycięzcy wyłaniani są z trzech podkategorii. Głosowanie trwa do 21 czerwca.

Kwidzyński "Maj w kulturze"

Kwidzyńskie Centrum Kultury (KCK) zapowiada wiele wydarzeń kulturowych organizowanych w maju. W najbliższych tygodniach w Kwidzynie odbędzie się między innymi koncert fortepianu ku chwale niepodległości i retransmisja baletu "Złoty Wiek".

Godziny pracy zakładu Inwest-kom

Informujemy o wydłużonych godzinach pracy przed weekendem majowym firmy Inwest-Kom. W najbliższych dniach: 29 i 30 kwietnia placówka czynna będzie w godzinach 7.00-16.00. 1-3 maja zakład będzie nieczynny. 

Wystaw graty z chaty

Już niedługo po raz kolejny ruszy akcja "Wystaw graty z chaty". Zbiórka przeprowadzona będzie w formie "wystawki" i dotyczy odpadów wielkogabarytowych (szafy, wersalki, sprzęt agd, armatura sanitarna). Na terenie Gniewu zbiórka zostanie przeprowadzona w sobotę 18 maja, a na obszarze gminy, poza miastem tydzień później w sobotę, 25 maja. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej proszeni są o wystawianie odpadów przed posesjami, a mieszkańcy bloków i innej zabudowy wielorodzinnej o gromadzenie "gratów" przy boksach śmietnikowych. Odpady muszą zostać wystawione najpóźniej do godziny 6 rano w dniu odbioru. 

Targi ogrodnicze

W imieniu Wójta Gminy Przechlewo zapraszamy na I Wiosenne Targi Ogrodnicze, które odbędą się w dniach 27 i 28 kwietnia na terenie byłego lotniska wojskowego m. Sąpolno gm. Przechlewo. W czasie targów będą miały okazję zaprezentować się firmy z branży ogrodniczej, między innymi oferujące rośliny rabatowe, czy wyposażenia ogrodów i mieszkań. Do wystawienia zaproszeni są również firmy z branży rolniczej, zajmujące się ekologią i ochroną środowiska, a także firmy obsługujące rolnictwo.

Niech zawisną flagi

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę. Zachęcamy do wywieszenia polskiej flagi podczas nadchodzących świąt majowych.

Projekt skierowany do osób bezrobotnych. Power 2019- 2020

 Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w latach 2019-2020 realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (IV)”. Cel główny projektu to zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie tczewskim.

 • bezpański pies
 • bezpański pies
 • bezpański pies

Konkurs Działaj Lokalnie 2019 otwarty!

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2019. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000zł. Zachęcamy do składania wniosków. Wnioski drogą elektroniczną można składać do 25 maja za pośrednictwem strony internetowej fundacji.

Wernisaż wystawy na zamku w Gniewie

W związku z realizacją międzynarodowego projektu współpracy Lokalna Grupa Działania "Wstęga Kociewska" zaprasza na wernisaż wystawy „Kociewie – Ammersee : Tak różne a tak podobne” poświęcony walorom przyrodniczym, gospodarczym i kulturowym regionu bawarskiej LGD Ammersee. Wernisaż odbędzie się już jutro, 27 kwietnia 2019 r. na Zamku w Gniewie, o godzinie 12:00. Wystawę można obejrzeć bezpłatnie. Będzie ona dostępna dla zwiedzających zamek w dniach od 28 kwietnia do 11 maja. Zachęcamy do przybycia.

"Piękno przyrody w obiektywie"

Odkrywanie i rozwijanie talentów w wieku szkolnym jest istotne dla poszerzania horyzontów dojrzewającego dziecka. Eko Centrum-Heliantus, oraz Polski Związek Wędkarski Koło Gniew ogłaszają konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży, pod hasłem "Piękno przyrody w obiektywie". Konkurs dofinansowany jest ze środków Gminy Gniew. Partnerami konkursu są: Studio A, P.H. Graha, oraz Urząd Miasta i Gminy w Gniewie. Zachęcamy do udziału. W załączniku udostępniamy kartę zgłoszenia i regulamin konkursu.

Weekendowe wydarzenia sportowe

Już w najbliższy weekend, 27 i 28 kwietnia odbędzie się kilka wydarzeń sportowych. Zachęcamy do kibicowania zarówno juniorom, jak i seniorskim drużynom piłkarskim, którzy zmierzą się ze swoimi rywalami oraz tenisistom stołowym. Życzymy powodzenia!

Awaria wodociągu w Gniewie

W wyniku poważnej awarii magistrali wodociągowej, w sobotę 27 kwietnia do godz.15.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla całego miasta Gniew. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby trwały one jak najkrócej.

60 lat razem

W gniewskim magistracie gościliśmy Państwa Krystynę i Edmunda Elert z Gniewu, którzy obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilatom gratulujemy, życzymy długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu w gronie najbliższych.

Akcja kociewie! czyli letnie pomysły na spędzenie wolnego czasu

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim imprezy plenerowe, festyny i koncerty… Gdzie warto się wybrać? W który weekend zarezerwować czas? Z pomocą przychodzi Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, która w ramach długoletniego projektu „akcja KOCIEWIE” zebrała najważniejsze wydarzenia z regionu. Kalendarz imprez rozpoczyna się wraz z weekendem majówkowym, a kończy jesienią, w październiku.

Podróż do Ziemii Świętej- Spotkanie z Czesławą Krzemińską

W piątek 26 kwietnia w Domu Opieki Społecznej w Gniewie odbyło się spotkanie autorskie z panią Czesławą Krzemińską, która tym razem opowiedziała uczestnikom o swoich podróżach do stolicy chrześcijaństwa, Jerozolimy. Ze względu na znaczenie miejsca, podróż ta miała dla niej wyjątkowy wymiar, spełniła jej potrzeby duchowe, zaspokoiła chęć poznania wschodniej kultury oraz jak mówiła – zrealizowała jedno z marzeń. 

2 maja - urząd w Gniewie nieczynny

Zgodnie z zarządzeniem 42/19 Burmistrza Miasta i Gminy w Gniewie z dnia 10 kwietnia w sprawie ustalenia godzin otwarcia Urzędu Miasta i Gminy Gniew w dniu 19 kwietnia i 2 maja informujemy, że dzień 2 maja będzie dniem wolnym od pracy urzędu.

„Piwo w starożytnym Sudanie” – wystawa w Gniewie

Produkcja piwa w starożytnym Sudanie sięga niepamiętnych czasów. Naczynia związane z tym procesem datowane są od III w. p.n.e. Od 25 kwietnia możemy je oglądać na zamku w Gniewie. Wśród eksponatów m.in. przepis na sudańskie piwo.

 • „Piwo w starożytnym Sudanie” – wystawa w Gniewie
 • „Piwo w starożytnym Sudanie” – wystawa w Gniewie
 • „Piwo w starożytnym Sudanie” – wystawa w Gniewie

Wojewódzki finał OTWP "Młodzież zapobiega pożarom”

W sobotę, 27 kwietnia odbył się finał wojewódzkich eliminacji ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej ,, młodzież zapobiega pożarom”. Naszą gminę reprezentowała uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Amelia Karcz, która w swojej kategorii wiekowej zdobyła pierwsze miejsce. Amelia Będzie reprezentować nasze województwo na ostatnim, krajowym szczeblu turnieju. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia.

Kociewie – Ammersee: Tak różne a tak podobne

Wernisaż wystawy fotograficznej  „Kociewie – Ammersee: Tak różne a tak podobne” odbył się 27 kwietnia na zamku w Gniewie. Gości witali Bogdan Badziong prezes zarządu LGD Wstęga Kociewia i dyrektor biura tej organizacji Marek Modrzejewski. W uroczystości wzięli też udział mieszkańcy gminy Gniew na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim.

Forum przedsiębiorstw

Agencja Rozwoju Pomorza informuje, że w tym tygodniu rozpoczną się zapisy na Forum Przedsiębiorstw. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub pracownikiem zaangażowanym w procesy zarządzania i nastawionym na rozwijanie swojej firmy, nie może zabraknąć ciebie na tym wydarzeniu. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w środę, 29 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Na żywo w Radiu Gdańsk

Dzisiaj o godz. 14.00 w Radiu Gdańsk audycja „Nie tylko metropolia”  na żywo z Gniewu. O turystyce i rewitalizacji opowiadać będą m.in. Joanna Kamińska wiceburmistrz Gniewu, Jarosław Struczyński kasztelan gniewskiej twierdzy, Piotr Kończewski z LOT Kociewie oraz Krystyna Hartenberger-Pater dyrektor zarządzająca Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Przerwa w dostawie wody dla Gniewskich Młynów

W związku z prowadzeniem prac inwestycyjnych w poniedziałek, 6 maja w godz. 8-14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla osiedla Tarasy Wierzycy i ul. Gniewskie Młyny. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby trwały one jak najkrócej.

Wnioski tylko do 15 maja

Przekazujemy Państwu komunikat prezesa ARiMR, dotyczący zbliżającego się upływu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019. Aby otrzymać dopłaty trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną. Szczegóły w załączniku.

Wieści z boiska - trudna wiosna gniewskich drużyn

Nie najlepiej wiedzie się w rundzie wiosennej zespołom z naszej gminy w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalizujący w Klasie Okręgowej Keramzyt w siedmiu meczach zdobył zaledwie 5 punktów. Niewiele lepiej wypada Mewa, która w sześciu spotkaniach ugrała 6 „oczek”. Najmniej okazale wypada bilans Sobieskiego, który wiosną wywalczył zaledwie 1 punkt. Miniony weekend także nie był najlepszy – żaden z zespołów nie zdołał choćby zremisować swojego spotkania. Najbliżej zdobyczy punktowej była Mewa, jednak lider z Ostaszewa okazał się tym razem skuteczniejszy.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Piłkarze Keramzytu rywalizowali z niewygodnym zespołem Powiśla II Dzierzgoń. Osłabieni kadrowo gospodarze nie potrafili w pierwszej części gry przeciwstawić się gościom z powiatu sztumskiego. Powiśle już w 5. minucie otworzyli wynik spotkania, co pozwoliło od początku spotkania kontrolować jego przebieg. Przed przerwą podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego jeszcze dwukrotnie rozpoczynali grę ze środka boiska po bramkach dla swoich rywali i do szatni schodzili przegrywając 0:3. Po zmianie stron w grze Keramzytu „coś drgnęło”. Na początku drugiej części spotkania Szprudowianie mieli dwie okazje do zmiany rezultatu, jednak w obu sytuacjach zabrakło zimnej krwi i pomimo chęci wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Była to czwarta porażka Keramzytu wiosną. Zespół ze Szprudowa wciąż znajduje się na bezpiecznej pozycji, jednak jeśli w najbliższych spotkaniach nie zdobędzie punktów to końcówka sezonu może być dla Keramzytu bardzo nerwowa.  

Keramzyt Szprudowo – Powiśle II Dzierzgoń 0:3 (0:3)                                   
Skład Keramzytu: Mazurowski -  Gońda, Wójcik, Krajnik, Tramowski, Gleizner, Jurczyk, Kozieł, Ogórek, Tylko, Wosik (46’ – Szulc)

Okazja do zdobycia punktów już w sobotę, kiedy to Keramzyt uda się do Starogardu Gdańskiego na mecz z miejscowym Beniaminkiem 03. Jesienią, w Gniewie Szprudowianie ulegli gościom 1:2, jest więc okazja do rewanżu. Początek spotkania o g. 17:00.

04.05.2019r. Starogard Gdański, godz. 17.00: Beniaminek 03 Starogard Gd. - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Czwarty mecz z rzędu przegrali piłkarze Mewy. Zespół Wojciecha Klemczyka podejmował w niedzielne popołudnie lidera rozgrywek – Mady Ostaszewo. Ambitna postawa gniewskiej drużyny sprawiła, iż faworyci mieli trudną przeprawę. Co prawda, w pierwszej części spotkania zdołali zdobyć dwie bramki, jednak Mewa także starała się odgryzać swoimi atakami, którym brakowało skuteczności. Tej nie zabrakło w 81. minucie Kamilowi MITLEWSKIEMU, który wykorzystując rzut karny wlał nadzieję w serca kibiców na korzystny wynik w tym pojedynku. Chociaż piłkarze Mewy starali się jeszcze podkręcić tempo to zabrakło im czasu na zdobycie drugiej bramki. Gniewianie po 19. kolejkach zajmują 8. miejsce z dorobkiem 26 punktów. 

Mewa Gniew – Mady Ostaszewo 1:2 (0:2)                                                        
Skład Mewy: Malinowski – Sz. Poleszak , Pyrkowski, Chyła, Gajewski, Kurek, Kamrowski (87’ - Bryska), Konieczny (58’ - Kąkel), Klemczyk, Mitlewski, Serafin (81’ - Drągowski)

Na zakończenie majówki Mewa uda się do Kulic, gdzie powalczy o punkty z miejscowym Startem. Będzie to doskonała okazja do poprawienia dorobku punktowego, gdyż gospodarze spotkania zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, rozpaczliwie walcząc o utrzymanie. Początek meczu w niedzielę o godzinie 14:00.

05.05.2019r. Kulice, godz. 14.00: Start Kulice - Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B 

Sporo trudności ze zdobywaniem punktów i bramek mają piłkarze Sobieskiego. Występujący w Klasie B zespół w sobotnie popołudnie przegrał w Gniewie z Wandowo KP 0:3. Do przerwy wynik ponownie był „stykowy” – goście prowadzili jedną bramką. Po zmianie stron potrafili jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza drużyny z Gniewu i nie pozwolili Sobieskiemu na zdobycie jakichkolwiek punktów.

Sobieski Gniew – Wandowo KP 0:3 (0:1)                                                            
Skład Sobieskiego: Koprowski – Cyssewski, Klimek, Świdliński, Fabiszewski, Machlik, Hejnowski, Kozłowski, Gajewski, Watkowski, Wohlert

W niedzielę Sobieski będzie miał znakomitą okazję na przełamanie niemocy. Ponownie w Gniewie, ale tym razem w roli gości, piłkarze Sobieskiego zmierzą się z Piastem Majewo 2018. Początek pojedynku o g. 14:00.

05.05.2019r. Gniew, godz. 14.00: Piast Majewo 2018 - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-04-30 13:08

"Fotorecycling"

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach ogłasza ogólnopolski konkurs fotograficzny "Fotorecycling", którego tematem jest recycling produktów wtórnych oraz ochrona środowiska naturalnego. Prace składać można do 30 września na adres WDK. Więcej informacji na stronie www.wdk.kielce.pl

Rajd rowerowy po Gniewie

Parafialna grupa rowerowa rozpoczyna swój sezon. Cykliści zapraszają na wspólną wyprawę rowerową po Gniewie w środę, l maja. Zbiórka, pod kościołem św. Mikołaja o godz. 11:00. Trasa będzie łagodna i rodzinna, a wyprawa trwać powinna około godzinę. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. 

Pamiątki z Gniewu

Z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego w różnych punktach miasta w maju staną stojaczki z gniewskimi gadżetami. W sklepach i punktach często odwiedzanych przez turystów będzie można kupić kubki, magnesy i inne drobiazgi z gniewskim logo. Pierwszy punkt z gadżetami odwiedzać można od 30 kwietnia w Pracowni Florystycznej Milenka na rynku starego miasta w Gniewie. Zapraszamy na zakupy.

Skocz po dobrą zabawę już w tę sobotę - tylko nie zapomnij o kasku i zgodzie!

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich fanów deskorolki i dobrej zabawy na tegoroczne otwarcie sezonu na gniewskim skateparku z Zakładem Produkcji Kruszyw. W programie konkurs SKATE oraz piknik miejski i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Startujemy 13 maja o godz. 14:00 na skateparku Weber SKOK przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie.

Zmiana godziny posiedzenia Komisji rewizyjnej

Informujemy, że Przewodniczący Komisji Rewizyjnej zmienił godzinę posiedzenia komisji w dniu 24 czerwca 2019 r. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 8:00 w Biurze Rady Miejskiej w Gniewie. W załączeniu dostępny jest poprawiony terminarz posiedzeń komisji.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.