Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Temperatury mogą spaść poniżej zera

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają, że w nocy mogą wystąpić przymrozki.

Maturzyści zaczynają egzaminy

Drodzy uczniowie - na maturę wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy. Trzymamy za was kciuki, będzie dobrze!

Rozpoczynamy tydzień otwarty OSP w Gniewie

Dzisiaj rozpoczął się tydzień otwarty w OSP Gniew.  Pierwsze grupy maluszków już zawitały do siedziby straży pożarnej w Gniewie.  Do 10 maja gniewska strażnica OSP w Gniewie będzie otwarta dla wszystkich, którzy w tych dniach, w godz. od 9.00 do 13.00 Gniewie zechcą odwiedzić remizę, poznać sprzęt ratowniczy i wyposażenie jednostki. Serdecznie zapraszamy szkoły, młodzież, ale i osoby prywatne, które również zobaczyć i poznać będą mogły pracę gniewskich strażaków ochotników od podszewki. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z siedzibą straży pożarnej w Gniewie pod numerem telefonu: 535 22 88.

Działaj lokalnie

Spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy zainteresowani są przystąpieniem do projektu Działaj lokalnie odbędzie się jutro, 7 maja o godz. 17:00 w Pracowni Orange w Gniewie. Zapraszamy.

Majówka w Szprudowie

Sołtys wraz Radą Sołecką Szprudowa zapraszają na zabawę majówkową w sobotę 18 maja. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 meczem piłki nożnej Młodzież kontra Seniorzy. Od godz. 20.00 zabawa taneczna przy muzyce zespołu DS. MUSIC. W imieniu organizatorów zapraszamy, wstęp wolny.

Dwudniowe zawody spinningowe

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie zorganizował w długi majowy weekend na rzece Wiśle dwudniowe zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. Pomimo nienajlepszych prognoz synoptyków pogoda dopisała i do rywalizacji przystąpiło dwudziestu dwóch zawodników. W czwartek 2 maja, uczestnicy rywalizowali w okolicach Polskiego Gronowa, a 4 maja w Gniewie.

 • Dwudniowe zawody spinningowe
 • Dwudniowe zawody spinningowe
 • Dwudniowe zawody spinningowe

Zajęcia piłki ręcznej

Informujemy, że już jutro odbędzie się kolejny trening piłki ręcznej klas V-VIII organizowany przez Latocha Agropom Gniew i GOSiR w Gniewie. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 na hali widowiskowo- sportowej w Gniewie, a udział w nich jest bezpłatny. Zapraszamy. 

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Zarząd Koła PZW w Gniewie zaprasza najmłodszych miłośników wędkarstwa do udziału w zawodach wędkarskich, które odbędą się w sobotę, 1 czerwca na Stawie Rybnym p. Dłużewskich w Brodach Pomorskich. Udział w zawodach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 516 630 483. Zapraszamy. 

Nowska Noc Muzeów już 11 maja

Tydzień szybciej niż u nas, bo sobotę 11  maja odbędzie się Noc Muzeów w Nowem. Wydarzenie rozpocznie się grą miejską „Wehikuł czasu”. W pięciu miejscach przygotowano atrakcje dla młodszych i starszych uczestników: w zamku odbywać się będą projekcje bajek z diaskopów, w amfiteatrze budowany będzie piec butelkowy, w kościele poklasztornym czekać będzie wystawa starych modlitewników, na WTZ- ach warsztaty z rękodzieła a w baszcie spotkanie ze średniowiecznymi rycerzami i białogłowami.

Gniewski Budżet Obywatelski – do piątku można zgłaszać projekty

Ruszyła tegoroczna, trzecia już edycja Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcesz Decydować na co wydać publiczne pieniądze? Uważasz, że w Twojej okolicy potrzebny jest plac zabaw, park a może jakieś wydarzenie kulturalne lub działania edukacyjne? Zgłoś swój pomysł! Na projekty czekamy do piątku, 10 maja, do godz. 14.00. Głosowanie trwać będzie od 14 do 16 czerwca 2019 r.

I Gniewski Maraton MTB

Już w tą sobotę, 11 maja wszystkich aktywnych zapraszamy na pierwszą edycję Quark Bikes Gniewski Maraton MTB który odbędzie się w Brodach Pomorskich. Zawody rozpoczną się o godzinie 11.00. Start i meta znajdują się koło leśniczówki w Brodach Pomorskich,. W zależności od doświadczenia uczestnicy zmierzą się w dwóch kategoriach i na dwóch różnych dystansach. Wśród rowerzystów rozlosowana zostanie nagroda specjalna, jaką jest rower Quark K6 19.

Weź udział w głosowaniu!

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego, do udziału w głosowaniu na kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Ozdoby Wielkanocne"

W piątek, 26 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Ozdoby Wielkanocne” zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru kociewskiego związanego ze świętami wielkanocnymi oraz akcja charytatywna wspierająca działania misyjne.

 • Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Ozdoby Wielkanocne"
 • Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Ozdoby Wielkanocne"
 • Gminny Konkurs Plastyczny pt. "Ozdoby Wielkanocne"

Wieści z SP 1

Przed państwem wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem informacje dotyczą konkursu młodych talentów, ekologii i wizyty w hospicjum. Zachęcamy do lektury.

 • Wieści z SP 1
 • Wieści z SP 1
 • Wieści z SP 1
 • Wieści z SP 1
 • Wieści z SP 1

Wieści z boiska

Pracowicie majówkę spędzili piłkarze. Chociaż ostatnie wyniki nie dawały zbyt wiele powodów do zadowolenia, to zawodnicy drużyn z naszej gminy w weekend majowy postanowili nie co poprawić humory swoim kibicom. Po serii spotkań bez punktów, „oczka” do swoich kont dopisały gniewskie kluby – Mewa i Sobieski. Cenny punkt w Starogardzie Gdańskim wywalczył także Keramzyt.

Informacja wyborcza

Informujemy, że sporządzony został spis wyborców uprawnionych do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja br. Informacja wyborcza dostępna w załączniku.

Strażacy z nagrodami

Powiatowe obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom za ich pracę, służbę oraz oddanie. Cztery medale za zasługi dla pożarnictwa trafiły do ochotników z gminy Gniew.

Uwaga – w nocy przymrozki

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do wykorzystania zbiorcze ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami.

Podwójne święto w Jazwiskach

Piątek, 3 maja był szczególnym dniem dla Polaków i chrześcijan. Uchwalenie konstytucji, oraz Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wyjątkowo obchodzono w Jaźwiskach. Po odprawionym nabożeństwie majowym Gniewska Orkiestra Dęta poprowadziła procesję zgromadzonych mieszkańców do miejscowej strażnicy. W wydarzeniu udział wzięli wiceburmistrz Joanna Kamińska, sołtys i komendant OSP w Jaźwiskach Jan Albrecht, zaproszeni goście i mieszkańcy.

Darmowe kwiaty dla mieszkańców Starego Miasta!

W związku z realizacją przez Urząd Miasta projektu ,,Gniew- miasto kwiatów” chętnym mieszkańcom Starego Miasta w Gniewie przekazane zostaną donice z kwiatami pelargonii. Inicjatywa włodarzy naszej gminy, ma posłużyć udekorowaniu naszego miasta. Przekazywanie kwiatów rozpocznie się 10 maja.

Koncert Pieśni Maryjnych

Zespół Muzyczny De Colores i Zespół Muzyczny Brothers zapraszają na Koncert Pieśni Maryjnych, który odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godzinie 15.00 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. 

Młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej

Z uwagi na weekend majowy, w ubiegłym tygodniu uciekły nam wyniki drużyn juniorskich. Pędzimy z garścią wiadomości z boisk młodzieżowych, na których grały gniewskie zespoły.

IV Igrzyska LZS o Puchar Marszałka Woj. Pomorskiego - Somonino 2019

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w IV Igrzyskach sportowych LZS, które  odbędą się w sobotę, 15 czerwca na obiektach sportowych i rekreacyjnych w gminie Somonino. Centrum zawodów będzie stanowić Gminny Stadion Sportowy w Somoninie (pow. kartuski) ul. Osiedlowa. Celem konkursu jest między innymi wyłonienie reprezentacji woj. pomorskiego na ogólnopolskie igrzyska LZS.

Znajdz chwilę - oddaj krew

W poniedziałek, 6 czerwca przy siedzibie gniewskiej straży pożarnej stanie Ambulans do pobierania krwi, punkt krwiodawstwa. Wszyscy ochotnicy będą mogli oddać krew, czyli wesprzeć centrum krwiodawstwa i placówki lecznicze, jednocześnie przyczyniając się do ratowania ludzkiego życia. Aby zostać krwiodawcą należy spełniać zaledwie parę ważnych warunków, między innymi być pełnoletnim. Zachęcamy wszystkich, aby tego dnia znaleźć wolną chwilę i w słusznym celu udać się na plac przy strażnicy. Ambulansowy pobór krwi będzie działał w godzinach 8.30 - 12.30.

Rozpoczęto budowę fontanny na starówce

Na początku kwietnia dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę fontanny wraz z montażem. Ruszyły już pierwsze prace wykonawcze związane z budową elementu zdobniczego na placu Grunwaldzkim w ramach projektu Gniew - miasto z charakterem.  Firma Helmar z Komorowa prace na skwerku przy urzędzie zakończy jeszcze w maju. 

Poszukiwane działki do dzierżawy

Firma Core PV Sp. z. o. o. poszukuje gruntów do dzierżawy pod farmy fotowoltaiczne. Ogłoszenie dotyczy dzierżawy gruntów gminnych oraz prywatnych. Oferta kierowana jest do władz gminy oraz wszystkich jej mieszkańców.  Firma zaprasza do współpracy wszystkich, którzy posiadają atrakcyjny kawałek ziemi, na który nie mają pomysłu, a jednocześnie chciałyby pozyskać z tego korzyści. 

Uwaga – mogą wystąpić burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Regionalna parafiada Piaseczno 2019

Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Piaseczno 2019, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 11 maja to wydarzenie z serii tych, w których trzeba wziąć udział.  Na uczestników czekają zawody sportowe, konkursy kulturalne oraz religijne, i co najważniejsze, świetna zabawa. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie o godz. 9.00. Zapraszamy.

Rekrutacja do żłobka

Od stycznia działa w Gniewie żłobek „Jaś i Marysia”. Obecnie w placówce przebywa komplet dzieci. Część z nich od września pójdzie do przedszkola i zwolnią się miejsca. W związku z powyższym ogłoszony został nabór maluchów na rok szkolny 2019/20. Rekrutacja potrwa od 9 do dnia 31 maja (godz. 14.00).

Otwarte listy kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady

Starosta Tczewski informuje o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na kadencję 2019-2023. Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania po jednym kandydacie na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są: organizacje pozarządowe, fundacje, jednostki samorządu terytorialnego działające na terenie powiatu tczewskiego.

Majówka Hallerówka "na szklanym ekranie"

11 edycja Majówki Hallerówki przed nami. Już w piątek, 17 maja impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. W tym roku uczniowie szkoły zaskoczą kreacjami zainspirowanymi wielkim ekranem w myśl hasła " na szklanym ekranie". Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się przemarszem ulicami Gniewu. W programie między innymi występ nauczycieli i uczniów. Serdecznie zapraszamy.

Turyści w Piasecznie

W sobotę, 4 maja grupa spod Grodziska Mazowieckiego odwiedziła gminę Gniew. Goście przyjechali nie tylko do Gniewu, by zobaczyć miasto i zamek, ale zawitali także do pobliskiego Piaseczna. Tam grupę przyjął radny Andrzej Lorbiecki, dzięki uprzejmości którego turyści mieli okazję zobaczyć wieś i Sanktuarium Maryjne oraz porozmawiać na temat funduszy sołeckich i organizacji życia na wsi. Gości serdecznie przyjął także kustosz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, który opowiedział uczestnikom wycieczki po krótce o historii wsi i pokazał muzealne eksponaty.

„Morski zaułek” także w Gniewie

We wtorek, 7 maja gościliśmy w gniewskiej bibliotece pisarza Zbigniewa Kruszkę, który spotkaniem autorskim zainaugurował cykl wydarzeń w ramach "Tygodnia Bibliotek". Dziś odbył się konkurs recytatorski, a jutro czeka nas Gala Czytelnika.

Terminarz posiedzeń komisji w maju

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie zaplanowanych na ten miesiąc. Zachęcamy do zapoznania się z nim i uczestnictwa w spotkaniach. Szczegóły w załączniku.

Uwaga – dzisiaj może być mgliście

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed mgłami.

Wyspiański na ustach młodych

W czwartek, 9 kwietnia w sali kameralnej odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Juliusza Słowackiego organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gniewie. W związku z wyjątkowymi, tegorocznymi Jubileuszami dla uczniów szkół powiatu wyzwaniem stała się poezja Wyspiańskiego i wiersze patriotyczne. W dwóch kategoriach wiekowych jury nagrodziło sześciu uczestników.

Już są i można je odbierać - darmowe kwiaty dla mieszkańców Starego Miasta

W związku z realizacją przez Urząd Miasta i Gminy w Gniewie projektu ,,Gniew- miasto kwiatów” chętnym mieszkańcom Starego Miasta w Gniewie przekazywane są dzisiaj donice z kwiatami pelargonii. Inicjatywa włodarzy naszej gminy, ma posłużyć udekorowaniu miasta. Zainteresowanych mieszkańców starówki zapraszamy dzisiaj do godz. 14.00 do sekretariatu urzędu miasta, stamtąd przekierowani zostaniecie do miejsca odbioru doniczek.  

Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 15 maja odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. 21 maja obradować będzie Komisja Rewizyjna, a 23 maja spotkają się członkowie Komisji gospodarki. Szczegóły w załączniku.

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

We wtorek, 7 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej BRD organizowany był w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. Organizatorem imprezy w bieżącym roku szkolnym był Zespół Szkół w Opaleniu. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, W turnieju wzięły udział: grupa 1 -czteroosobowa drużyna ze szkoły podstawowej w Opaleniu. Grupa 2- trzyosobowe drużyny z Gniewu, Polskiego Gronowa, Gogolewa i Opalenia.

Zacznij od siebie - Dzień bez śmiecenia

11 maja rusza kampania Dzień bez Śmiecenia. Tegoroczna XIII edycja Dnia bez Śmiecenia odbywa się pod hasłem ,, Zaczynam Od Siebie" W ten sposób inicjatorzy zachęcają, aby każdy podjął proste działania, które ograniczą ilość odpadów trafiających na składowiska, lub co gorsza do środowiska.  Przygotowano serię elektronicznych Kartek, które zawierają wskazówki - jak prostymi zmianami możemy zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko. Do 5 czerwca na portalu społecznościowym pojawiać się elektroniczne kartki, dzięki którym inicjatorzy sprawdzą ile osób deklaruje chęć zmian i zastąpienia plastiku eko opakowaniami. Zachęcamy, aby przyłączyć się do kampanii i odwiedzenia strony na facebooku: "Dzień Bez Śmiecenia".

XXI Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotę 27 kwietnia w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbył się XXI Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej.  Wśród wielu zespołów  z województwa  pomorskiego zaprezentowały się także dzieci z naszego przedszkola. Wokalistka Rozalia Bałdowska  wraz z zespołem tanecznym w składzie: Cyprian, Kinga, Marysia , Marta i Emilka. Na scenie wystąpiło 15 zespołów.  Wychowankowie z Przedszkola miejskiego wyglądały  bajecznie występując  w roli pszczółek  i tęczowych  motyli.  Dzieci zaprezentowały  piosenkę pt.  "Pszczółka  Maja ". Artystów oceniało profesjonalne jury.  Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i taneczny.  Artyści  z Przedszkola w Gniewie zdobyli wyróżnienia oraz liczne nagrody. To był przepiękny  występ, dzień pełen emocji i wielkiej radości. Laureatom składamy serdeczne gratulacje.

X Sesja Historyczna w Opaleniu

"Tydzień Bibliotek" trwa w najlepsze. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Publicznej Biblioteki w Gniewie zapraszamy bardzo serdecznie do Wiejskiego Domu Kultury w Opaleniu na X Sesję Historyczną, która odbędzie się jutro, 11maja o godzinie 10:00. Szczegóły na załączonym plakacie.

Uwaga wirus ASF - Inspekcja Weterynaryjna alarmuje

Powiatowy Inspektorat Weterynarii alarmuje w trosce o bezpieczeństwo zdrowia publicznego zwraca się do organizatorów imprez masowych, na których podmioty oferują sprzedaż żywności pochodzenia zwierzęcego bez zgłoszenia o szczególną ostrożność w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Szczegółowe informacje w załączonym piśmie.

Biskup spotkał się z przedszkolakami z Jelenia

W czwartek, 9 maja, w ramach wizytacji kanonicznej w parafii  pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie w Przedszkolu w Jeleniu goszczono ekscelencję  księdza biskupa Ryszarda Kasynę, który przybył w towarzystwie  ks. proboszcza Andrzeja Ossowskiego.

Oferta pracy w firmie Alarmtech

Alarmtech Polska Sp. z o.o. w Gniewie poszukuje montera podzespołów elektronicznych. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew . Szczegóły w załączniku.

Spotkanie autorskie z dr Romualdem Bławatem

Tydzień bibliotek dobiega końca. Dzisiaj ostatnie wydarzenie z tego cyklu - spotkanie autorskie  z dr Romualdem Bławatem. Odbędzie się ono dzisiaj, 13 maja o godzinie 11:00 w Sali kameralnej. Pan Romuald Bławat opowie i przedstawi prezentację multimedialną na temat swojej książki "Stolem z morza i Kaszub".  W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Gniewie serdecznie zapraszamy.

Spotkanie NGO "Majówka Pozarządówka"

W imieniu Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie integracyjne NGO powiatu tczewskiego "Majówka Pozarządówka" 24 maja (piątek) od godz. 17:00 przy Świetlicy - Domu Strażaka w Nowej Cerkwi k. Morzeszczyna.

"Laser run"

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezie sportowej „Laser Run City Tour Tczew 2019”. Laser-Run jest najnowszym oryginalnym dziełem Międzynarodowej Organizacji Pięcioboju Nowoczesnego i pochodzi z połączenia biegania i strzelania, ostatniej konkurencji pełnego Pięcioboju Nowoczesnego. Zawody odbędą się w dniu 17 maja 2019 roku na terenie II LO w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10.

Spłonął dom w Brodach Pomorskich

Wczoraj, 12 maja około godziny 22.00 Ochotnicza Straż pożarna w Gniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Brodach Pomorskich, którego przyczyny wciąż ustalane są przez policję. Dom spłonął doszczętnie, ale na szczęście nikt nie został ranny.

Nela szuka domu!

Przyjazna suczka o imieniu Nela czeka na nowy dom. Pies lubi spacery i jest przyjazny, dlatego w każdej rodzinie z łatwością by się odnalazł. Osoby, które są zainteresowane przygarnięciem czworonoga proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 795 757 279. 

W Klubie Seniora nie narzeka się na nudę

W sobotę, 11 maja w Klubie Seniora odbyło się spotkanie towarzyskie. Była to pierwsza zabawa w Klubie Seniora po okresie Wielkiego Postu. Zarząd klubu podczas trwania spotkania rozstrzygał liczne konkursy, w których wyłonieni zwycięzcy otrzymali satysfakcjonujące nagrody. Nie zabrakło muzyki, oraz tańców. W sobotę, 11 maja w Klubie Seniora odbyło się spotkanie towarzyskie. Była to pierwsza zabawa w Klubie Seniora po okresie Wielkiego Postu. Zarząd klubu podczas trwania spotkania rozstrzygał liczne konkursy, w których wyłonieni zwycięzcy otrzymali satysfakcjonujące nagrody. Nie zabrakło muzyki, oraz tańców.

Muzeum PRL-u – wypożycz pamiątki

Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew jest w fazie przygotowań do Gniewskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 maja. W ramach wydarzenia Stowarzyszenie otworzy na ten wieczór Muzeum PRL-u, w którym wystawione zostaną rzeczy, upamiętniające ten czas. W związku z tym zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wypożyczenie nam na tę noc pamiątek, które Państwo posiadają. Chętni przynosić mogą rzeczy do Referatu Promocji i Informacji (plac Grunwaldzki 16/17). 
Dziękujemy!

Zajęcia z Robotyki i Programowania w Przedszkolu w Jeleniu

Dnia 10 maja odbyły się w naszym przedszkolu w Jeleniu kolejne warsztaty programowania w oparciu o klocki Lego oraz Ozoboty z robotyki.Zajęcia prowadziła Pani Anna Ziołkowska w ramach projektu „Robotyka i Programowanie w Gminie Gniew”.

X Sesja Historyczna w Opaleniu

11 maja 2019 roku już po raz X w Opaleniu odbyła się sesja historyczna, przygotowana przez Koło Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Opaleniu. Jej uczestnikami byli samorządowcy, lokalni działacze, młodzież oraz mieszkańcy Opalenia i przybyli goście z Tczewa, Pelplina, Kwidzyna, Gniewu czy Gdańska. Spotkanie kociewskich regionalistów przygotował i prowadził Marek Kordowski.

Pokaz fajerwerków na Zamku w Gniewie

Spółka Zamek Gniew informuje, że we wtorek, 14 maja około godz. 22.00 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Za zakłócenie spokoju organizatorzy przepraszają.

 • Pies szuka domu
 • Pies szuka domu
 • Pies szuka domu

Zmarznięty i wystraszony czeka na właściciela

W Tymawie na os. Leśnym w sobotę, 11 maja przez pracowników Gminnego Centrum Reagowania (GCR) został odłowiony piesek. Mały kundelek jest wystraszony, wygląda na zadbanego. Prawdopodobnie został porzucony, lub uciekł ze swojego podwórka. Psina czeka na swojego właściciela w siedzibie Gminnego Centrum Reagowania. Osoby, które go poszukują, lub chciałyby się nim zaopiekować proszone są o kontakt z  GCR-em: 58 535 22 88.

Bezpański pies przy Biedronce

Dzisiaj, przy Biedronce znaleziono przywiązanego na smyczy psa. Aktualnie przebywa on w Gminnym Centrum Reagowania. Właściciel zguby proszony jest o kontakt telefoniczny z GCR-em: 58 535 22 88, lub o osobiste odebranie psa w siedzibie OSP Gniew.

Gniewska Noc Muzeów

Już w najbliższy piątek, 18 maja odbędzie się kolejna edycja Gniewskiej Nocy Muzeów. Spotkanie z Krzysztofem Czerwińskim, wystawa pn."Wspomnienia z PRL-u" wieczorne obserwacje nieba i I Mistrzostwa Gniewu w Grę w kapsle to jedne z atrakcji tego wieczoru. Oficjalne rozpoczęcie Nocy Muzeów, czyli "Pobudkę" w kościele św. Mikołaja poprzedzi gra miejska organizowana przez UTW w Gniewie pn. "Odkryj sekrety urody królowej Marysieńki", która rozpocznie się o godz. 16.00 na pl. Grunwaldzkim. Na najbardziej aktywnych uczestników Nocy Muzeów czekają nagrody, a każdy kto dołączy do nas w pidżamie otrzyma upominek. Serdecznie zapraszamy!

Skatepark Weber Skok - hulajnogi, deski i dużo dobrej zabawy

Tradycyjnie już, w drugą sobotę maja, odbyły się coroczne zawody skateboardingowe. Po raz kolejny połączone one zostały z konkursem w jeździe na hulajnodze. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez Zakład Produkcji Kruszyw oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie piknik miejski z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Pierwszy Gniewski Maraton MTB za nami

Wielkim sukcesem okazał się pierwszy maraton rowerowy, zorganizowany w lasach Brodów Pomorskich przez lokalnego producenta rowerów QARK. W wydarzeniu sportowym, jakie odbyło się w sobotę, 11 maja wzięło udział kilkuset cyklistów, dzielnie przemierzających na dwóch kołach wymagającą trasę pobliskiego leśnictwa.

Nowy witacz przy ul. Kościuszki

Pierwsze efekty projektu Gniew- miasto kwiatów widoczne były już w kwietniu. Projekt docelowo zakładał budowę witacza i już wczoraj przy wjeździe do miasta od strony południowej, na ul. Tadeusza Kościuszki stanął kwiecisty, dekoracyjny witacz z wiszącymi donicami. Przedstawia on napis Gniew, a w jego obramowaniu, zza zawieszonych kwietników wyłania się widok na miasto.

Spotkanie z Dr Romualdem Bławatem

13 maja odbyło się spotkanie z dr Romualdem Bławatem promujące książkę „Stolem z morza i Kaszub”. Romuald Bławat urodził się w Gdyni, jest doktorem nauk humanistycznych, stypendystą Centro Incontri e Studi Europei w Rzymie, a także współautorem i realizatorem międzynarodowych projektów finansowanych przez Unię Europejską. Jest autorem wielu wstępów do książek historycznych i artykułów z dziedziny historii sztuki i ochrony zabytków publikowanych w pismach naukowych i centralnych periodykach.

Wykład o plusach życia w ruchu

"Aktywność fizyczna jako potrzeba i wyzwanie" to temat wykładu, jaki 16 maja (czwartek) b.r. o godz. 11,00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki wygłosi dr Michał Kubiak z Uniwersytetu Gdańskiego. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich zainteresowanych, bo jak twierdził, i słusznie Wojciech Oczko - nadworny lekarz Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy "Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu".

Wciąż można odbierać darmowe kwiaty

Dzisiaj do godz. 16.00, oraz jutro w godz. od 9.00 do 16.00 w sekretariacie urzędu można jeszcze odbierać darmowe doniczki z kwiatami pelargonii. Akcją dodatkowo zostały objęte ulice: Wschodnia, Wodna, oraz Brzozowskiego. Zaprasza się mieszkańców z wymienionych ulic po odbiór dekoracji, oraz mieszkańców ul. Piłsudskiego, ul. Sobieskiego i pl. Grunwaldzkiego, którzy do tej pory nie odebrali jeszcze kwiatów. Inicjatywa włodarzy miasta związana jest z realizacją przez Urząd Miasta i Gminy w Gniewie projektu ,,Gniew- miasto kwiatów”. Akcja darmowych kwiatów trwać będzie do wyczerpania zapasów. Zapraszamy. 

Do organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży

W imieniu Pomorskiego Kuratora Oświaty zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, które odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6 w Gdańsku.

"Weź zagłosuj"

W imieniu Obszaru Metropolitarnego Gdańsk, Gdynia, Sopot informujemy, że wystartował konkurs dla młodzieży "Weź zagłosuj" mający na celu zwiększenie frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 14-21 lat mieszkającej lub uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zrealizować do 26 maja.

Robotyka w przedszkolu

Na piątek 10 maja dzieciaczki z przedszkola w Piasecznie czekały już od dłuższego czasu. W tym dniu odbyły się u nas pierwszy raz warsztaty z robotyki prowadzone przez Panią Annę Ziołkowską w ramach projektu „Robotyka w Gminie Gniew.” Dzieci były zachwycone układaniem tras z kolorowych kubeczków oraz z obrazków na matach edukacyjnych. Najwiekszą atrakcją było przemieszczanie się Ozobotów po ułożonych przez maluchy drogach. Zajęcia z robotyki w przedszkolu są bardzo dobrą formą przyswajania wiedzy przez dzieci, jak i również wspaniałą zabawą. Przedszkolaki dziękują Pani Annie Ziołkowskiej za interesujące spotkanie i z niecierpliwością czekają na następne.

Wieści z boiska - weekend bez punktów

Remisem zakończył się pojedynek Keramzytu z prabucką Pogonią. Było to o tyle dobry wynik, że nie pozwolił piłkarzom z Prabut wyprzedzić Szprudowian w ligowej tabeli. Zaskakującej i dość wysokiej porażki doznała gniewska Mewa, która przegrała w Gniewie z niżej notowanym Rodłem Trzciano. Także bez punktów weekend zakończyli seniorzy Sobieskiego, którzy w sobotę okazali się słabsi od Sokoła Lubichowo.

 • Dzień matki

Uroczysty koncert z okazji Dnia Matki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Dnia Kobiet, które odbędą się w niedzielę, 26 maja o godz. 17:00. Z dedykacją dla wszystkich mam wystąpią uczniowie ogniska muzycznego działającego przy gniewskiej książnicy. Zapraszamy.

"Weź zagłosuj"

W imieniu Obszaru Metropolitarnego Gdańsk, Gdynia, Sopot informujemy, że wystartował konkurs dla młodzieży "Weź zagłosuj" mający na celu zwiększenie frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 14-21 lat mieszkającej lub uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zrealizować do 26 maja.

Akcja zakończona- doniczki pelargonii zdobią starówkę

Akcja wydawania darmowych kwiatów dla mieszkańców w ramach projektu "Gniew- Miasto Kwiatów" została zakończona. Łącznie rozdano około 450 doniczek pelargonii mieszkańcom, dodatkowo przystroiły one budynek urzędu miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do akcji. Cieszymy się że naszą zrewitalizowaną starówkę upiększyło tak wiele ozdobnych pelargonii.

Majówka "Hallerówka" przełożona

Informujemy, że ze względu na złe warunki pogodowe Majówka "Hallerówka" organiznowana przez Szkołę Podstawową nr 2 nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Termin, na jaki organizatorzy zaplanowali przełożoną imprezę to piątek, 31 maja.

Koncert Dyplomowy Filipa Cieszyńskiego

W poniedziałek, 20 maja w Kościele NPM Różańca Świętego w Gdańsku odbędzie się koncert dyplomowy Filipa Cieszyńskiego z klasy dyrygentury chóralnej ad. dr. hab. Anny Wilczewskiej. Wystąpią: Parafialna Schola Liturgiczna z Parafii NMP Różańca Świętego Gdańsk- Przymorze, Chór Cantilena z Ogólnopolskiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiesjkiego w Gdańsku oraz chór kameralny 441 Hz. Zapraszamy.

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

W środę, 15 maja odbył się etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, który jest eliminacją do centralnego etapu, organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Testy, sprawdzające znajomość wiedzy historycznej uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gniew rozwiązało aż 26 osób. Konkurs oficjalnie otworzyły Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska oraz Sekretarz Miasta i Gminy Gniew Karolina Liebrecht.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

26 maja br. odbędzie się Rowerowy Rajd Gwiaździsty, którego organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, przy dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego. W tym roku rajd wyruszy z Opalenia, przejedzie przez wszystkie gminy powiatu i zakończy się w Tczewie. Będzie to około 60 km spędzonych w rowerowym siodełku. Wszystkich fanów sportu zapraszamy.

Młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej

Za nami kolejny weekend spotkań w rozgrywkach juniorskich. Dla juniorów była to zwycięska kolejka. Już w tym tygodniu kolejne mecze, na które zapraszamy. W sobotę Sobieski Junior B1 zmierzy się z Suprą Kwidzyn, a w niedzielę rozegrane zostaną dwa mecze: KP Keramzyt zagra ze Starogardem, a Mewa Gniew i Sobieski Junior C1 wystąpią przeciwko sobie. Przedstawiamy wyniki z poprzedniej serii i terminy przyszłych spotkań.

Pożar strawił cały ich dobytek – nie bądź obojętny, zobacz czy możesz pomóc

W niedzielę, 12 maja, doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Brodach Pomorskich. Ogień w bardzo szybkim tempie objął cały budynek. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo. Obecnie trwa szacowanie strat, wiemy już co jako pierwsze będzie potrzebne pogorzelcom. Zachęcamy do przeczytania wiadomości i zastanowienia się czy mogą Państwo jakoś pomóc.

Konkurs Partnerstwo dla Wolontariatu

Informujemy o uruchomieniu otwartego konkursu ofert „Partnerstwo dla Wolontariatu” organizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Celem Konkursu jest wybór Partnerów, którzy w każdym województwie wspierać będą realizację Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030. Więcej informacji w załączniku.

Big Bubble i Festiwal Kolorów w Gniewie

W niedzielę, 9 czerwca na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie odbędzie się Festyn Baniek Mydlanych - Big Bubble. Nasze miasto znalazło się na tegorocznej trasie festynu. W programie wydarzenia między innymi: animacje z bajkowymi postaciami, bańkowe pokazy i zamykanie w bańce, konkursy z nagrodami i wiele innych "bańkowych" atrakcji dla całych rodzin. W imieniu organizatorów zapraszamy. 

Wernisaż wystawy w Fabryce sztuk

Fabryka Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy "Judaika". Od 17 maja do końca lipca w Fabryce Sztuk, przy ul. 30 Stycznia w Tczewie  będzie można podziwiać sztukę żydowską. Około stu obrazów, m.in. Marca Chagalla, zaprezentowanych na wystawie przybliży religię oraz niezwykle interesujące zwyczaje żydowskie. Nie zabraknie również tematów biblijnych i symbolicznych. Obrazy pochodzą z kolekcji Dariusza Matyjasa, Mazurska Fundacja Sztuki Art Progress. Otwarcie wystawy jutro o godzinie 18.00. Zapraszamy. 

W góralskim rytmie - XVIII Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

Tyn na świecie nic nie uzyje kto nie śpiwa i nie tańcuje – przekonali nas do tego uczestnicy XVIII Festiwalu Piosenki Polskiej. W czwartek, 16 maja w Szkole Podstawowej w Gronowie odbyła się osiemnasta edycja Konkursu Piosenki Polskiej. W tym roku uczniowie gminnych szkół zmierzyli się z pieśniami i przyśpiewkami góralskimi, ale w repertuarze nie zabrakło również popularnych utworów muzyki rozrywkowej związanej z kulturą góralską zespołów takich jak Zakopower, czy Golec Orkiestra. Nagrody zwycięzcom wręczyła wice burmistrz Joannna Kamińska. Gratulujemy wszystkim laureatom.

Gniew przed kolejną dużą inwestycją

W czerwcu br. Inwestor, którym jest Spółka Inwest-Kom, planuje rozpocząć zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. Przed nami zmiany w organizacji ruchu.

Uwaga na burze z gradem!

Przekazujemy Państwu prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Uwaga – w najbliższych dniach możliwe burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych  dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Utrudnienia w ruchu drogowym

W Piątek, 25 maja mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizowaną imprezą „Silgan Ćwierćmaraton, Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych”. Ograniczony ruch kołowy zostanie wprowadzony na odcinkach: Tczew (ulica Rokicka przy Silgan) – Rokitki – Śliwiny – Lubiszewo – Rokitki – Tczew (ulica Rokicka przy Silgan) między godziną 9.30, a 11.30. 

Dzień Dziecka w Jeleniu

W piątek, 7 czerwca Sołtys i Rada Sołecka Jelenia zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Dziecka, podczas którego atrakcją dla maluchów będzie przedstawienie pt.: "Słoń Torbalski".  

Sklep z historią

Miasta tak stare jak Gniew kryją w swoich zaułkach niejedną tajemnicę. Zastanawialiście się kiedyś kto mieszkał w waszej kamienicy, albo co mieściło się kiedyś w sklepiku na rogu? Warto czasem przyjrzeć się szczegółom i spróbować odkryć historie danego miejsca. Tablica przypominająca o kupieckim szlaku pojawiła się ostatnio w jednym z nowopowstałych sklepików na pl. Grunwaldzkim.

Kaczki, żuk, mistrz i ogień – taka była Gniewska Noc Muzeów

Wszystko zaczęło się od królowej Marysieńki. W sobotę, 18 maja, na rynku w Gniewie zaczęli pojawiać się tajemniczy goście. Gruchnęła nowina, że w mieście znaleźć można informacje o tajnikach urody żony Jana III Sobieskiego. Amatorów poznania jej tajemnicy nie brakowało. I właśnie tak zaczęła się Gniewska Noc Muzeów. Później było nie mniej ciekawie -  można było np. cofnąć się do czasów PRL-u, poznać zapomniany rodowód Jana Pawła II, odwiedzić Muzeum Kapsla z wyjątkową wystawą „Jednej Nocy” i posmakować fabianków.

Konkurs fotograficzny " Polska Smakuje"

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Polska Smakuje". Zgłaszane fotografie powinny prezentować regionalne produkty spożywcze na różnych etapach ich produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska. Udział w konkursie można wziąć wysyłając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej KOWR do 24 czerwca.

 • -

Warsztaty wizualne "Zobrazuj To"

W piątek, 24 maja w Centrum Stowarzyszenia CAG przy ul. Plac Grunwaldzki w Gniewie odbędą się warsztaty wizualne. Program zakłada uczenia kreatywnych metod pracy. Na uczestników czeka między innymi praca z flipchartem, wizualizowanie procesów, tworzenie harmonogramów działań.

"Pomysły na lepsze życie"

Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni serdecznie zapraszają naI Targi Innowacji Społecznych pod hasłem „Pomysły na lepsze życie" - wydarzenie podsumowujące działania inkubatora innowacji społecznych w Gdyni w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych. Targi odbędą się 4 czerwca w UrbanLab w Gdyni.

Opłaty do 31 maja

Urząd Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2019 roku. Termin płatności raty upływa 31 maja.

Festiwal Piosenki Religijnej w Kmiecinie

 

W sobotę, 18 maja artyści z naszej gminy zaprezentowali się na Festiwalu Piosenki Religijnej w Kmiecinie. Występowali w trzech kategoriach: chóry, schole i soliści. W kategorii chóry pierwsze miejsce zdobył Chór Gregoriański z Gniewa, drugie miejsce Chór Exaudi Deux z Piaseczna, a w kategoriach schole drugie miejsce zajęły Biedronki z Piaseczna. Na podium znalazły się także duety reprezentujące naszą gminę. Lena Jasiak i Julia Jasiak z Piaseczna zdobyły trzecie miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Konkurs na stanowisko dyrektora

Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, 20 maja 2019 r., ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie przy ul. Sambora 5a, 83-130 Pelplin.

Przypomnienie o ambasadorze i "Perełce" Kociewia

Jeszcze tylko trzy miesiące... Tak, tylko trzy – a poznamy kolejnych laureatów honorowego tytułu "Ambasador Kociewia" i wyróżnienia "Perełka Kociewia". Laury te wręczone zostaną 25 sierpnia 2019 roku na II Walnych Plachandrach Kociewskich podczas Jarmarku Kociewskiego w Wirtach w gminie Zblewo. Formularze wniosków można przesyłać do 31 maja.

"Zapomniany rodowód Jana Pawła II"

W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie zapraszamy do zwiedzania wystawy "Zapomniany rodowód Jana Pawła II". Ekspozycja będzie dostępna do końca czerwca. Zapraszamy.

Łączmy edukację i kulturę

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Komisji Kultury Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, które tym razem odbędzie się w ramach wspólnego wydarzenia Giełda inspiracji. Łączymy edukację i kulturę. Giełda będzie okazją do zapoznania się z podejmowanymi działaniami w zakresie edukacji kulturowej w naszym regionie oraz do wymiany praktyk. W trakcie spotkania odbędą się wykłady, stoliki eksperckie, sieciowanie, konsultacje.

Ciężki weekend piłkarzy…

Kolejny weekend bez choćby punktu zaliczyły drużyny z naszej gminy. Keramzyt uległ w odległych Brusach miejscowej Tęczy, a Mewa przegrała z LKS Waplewo Wielkie. Mecz Sobieskiego z rezerwami Wietcisy został przełożony ze względu na stan boiska w Skarszewach.

Uwaga – burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Pożar strawił cały ich dobytek – jedni pomagają, inni kradną…

W niedzielę, 12 maja, doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Brodach Pomorskich. Ogień w bardzo szybkim tempie objął cały budynek. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo. Potrzebna była natychmiastowa pomoc. Część z Państwa jak zawsze stanęła na wysokości zadania i od razu zaoferowała się z pomocą. Niestety pojawili się też szabrownicy…

Centrum Kultury w Kwidzynie zaprasza

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na zbliżające się atrakcje kulturalne do Kwidzyna. W programie na najbliższe tygodnie między innymi premierowa projekcja filmu Jacka Borcucha, spotkanie z reżyserem, spektakle teatralne, koncerty i obchody dnia dziecka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 

Koncert z okazji Dnia Matki i Dziecka

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki, oraz Dnia Dziecka w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego Izabeli Chyły oraz żeńskiego chóru Harmonia Sphaerarum. Koncert odbędzie się 31 maja o godz. 17.00 w kaplicy zamku w Gniewie.

Bieg Papieski

Pelplińskie Centrum Sportu oraz Klub Aktywnego Pelpliniaka zapraszają do udziału w Jubileuszowym Biegu Papieskim z PGE Energią Odnawialną S.A., który upamiętni XX lecie wizyty Świętego Jana Pawła II w Pelplinie. Bieg jest częścią Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Biegach Ulicznych 2019.Tegoroczna edycja odbędzie się 8 czerwca. Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Stadionie Miejskim w Pelplinie.

Podwójne świętowanie OSP

W sobotę, 18 maja w Gminie Gniew Ochotnicy ze straży pożarnej świętowali w Kolonii Ostrowickiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Gogolewie obchodziła 90 lecie istnienia jednostki, a zasłużonym druhom z gminy wręczono odznaczenia. Podczas uroczystości obchodów zostały oddane podziękowania i gratulacje od Zarządu Powiatowej Komendy ZOSP RP w Tczewie, władz Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP w Gniewie dla druhów za poświęcenie i wkład w codziennie wykonywaną pracę. 

Obwieszczenie burmistrza dot. lokali wyborczych

Publikujemy obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 17 kwietnia 2019 roku zawierające informacje o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku. 

Protokół z posiedzenia Zespołu ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek, 20 maja Zespół ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego spotkał się, by zapoznać się ze złożonymi w ramach budżetu wnioskami. Szczegóły dot. ustaleń zespołu znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 29 maja o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew  odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie gospodarka wodno-ściekowa i deszczowa na terenie Gminy Gniew. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Pchli Targ w Tczewie

Fabryka Sztuk w Tczewie zaprasza na pchli targ, który odbędzie się 2 czerwca. Już od kilku lat w pierwszą niedzielę czerwca odbywa się Pchli Targ w samym sercu miasta, czyli na placu Hallera. Tczewski Rynek tętni życiem za sprawą wystawców, którzy licznie przyjeżdżają z wielu miejscowości, m.in.: z Grudziądza, Gdańska, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego. Tczewianie z chęcią również włączają się w to wydarzenie. Co roku liczba wystawców zwiększa się. Na Pchlim Targu można kupić antyki, wyroby rękodzielnicze, książki, zabawki i wiele innych przedmiotów. Handlowi pod chmurką towarzyszą liczne atrakcje, m.in. muzyka na żywo, warsztaty artystyczne i działania animacyjne.

Przedszkolaki odwiedziły zamek

Dnia 17 maja dzieci z grup ,,Zajączki” i ,,Misie” z Przedszkola Miejskiego wraz z opiekunami, skorzystały z zaproszenia Pana Adama Firyn- jednego z gniewskich rycerzy, jednocześnie ojca jednego z przedszkolaków i odwiedziły Zamek w Gniewie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć ,,żywą lekcję historii”, poznać dzieje, taktykę oraz uzbrojenie husarii. Podziwiały musztrę konną a także ćwiczenia wojenne z użyciem kopii, koncerza, pałasza i pistoletów. Przedszkolaki bardzo dziękują za zaproszenie.

Śpiewająco dla mam

Maluchy z przedszkola Bajeczna Kraina już dzisiaj złożyły życzenia swoim rodzicom z okazji zbliżających się Dni Mamy i Taty. Przedstawiamy kilka zdjęć z występów przedszkolaków, a oprócz tego serdecznie zapraszamy państwa na kilka koncertów, które odbędą się z okazji zbliżającego się święta mam.

Regionalne obchody 25-lecia ARiMR w Gniewie

Regionalne obchody 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbyły się 17 maja na Zamku w Gniewie. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kaplicy zamkowej. W obchodach wzięła udział Maria Fajger, prezes ARiMR, która w swoim wystąpieniu podkreślała rolę ARiMR i pracowników Agencji w rozwoju polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. W obchodach wzięły też udział wiceburmistrz Joanna Kamińska i Karolina Liebrecht, Sekretarz Miasta i Gminy Gniew.

Rodzina 500 +

Od 1 lipca 2019r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny.Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych  zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie lub listownie pocztą).

Informacja o zmianie treści ogłoszenia o otwartym konkursie ofert ogłoszonym 1 marca 2019 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o wprowadzeniu następujących zmian do ogłoszenia o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2019 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew” z dnia 1 marca 2019 roku.

W gminie Gniew stan wód stabilny

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle jest stabilny, nie podnosi się i dzisiaj o godz. 7.00 wynosił 389 cm. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm. Podobna sytuacja jest na Wierzycy. Dzisiaj rano stan wody w tej rzece wynosił 200 cm, a do stanu ostrzegawczego brakuje w tym miejscu jeszcze 120 cm.

Młodziezowe rozgrywki piłki nożnej

Zakończyły się już zmagania w lidze Junior C1, gdzie swoich przedstawicieli miały oba gniewskie kluby – Sobieski i Mewa. Co raz bliżej końcowych rozstrzygnięć jest także w pozostałych ligach młodzieżowych. Poniżej wyniki z ostatniej serii gier oraz zapowiedź tego, co czeka młodych piłkarzy w tym tygodniu.

Klub Marynarki Wojennej zatrudni wokalistę

Klub Marynarki Wojennej w Gdyni zatrudni wokalistę (mężczyznę) na pełen etat do pracy w Zespole Wokalnym Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni na podstawie umowy o pracę. Więcej informacji w załączonym ogłoszeniu. 

VI Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie, współorganizatorzy Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw, informują, że, kolejna edycja biegu Gniewskiego już 21 września 2019 r.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta I Gminy Gniew

Obwieszczenie Burmistrza Miasta I Gminy Gniew z dnia 24 maja 2019 roku o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obrębu geodezyjnego Kursztyn w gminie Gniew oraz o przystąpieniu do sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko do wyżej wymienionego planu miejscowego.

XXVIII Pomorskie Agro Targi

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi J. Ardanowski oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR)  zapraszają na Pomorską Wystawę Hodowli Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu organizowaną w ramach XXVIII edycji Pomorskich Agro Targów. Wystawa otwarta będzie w dniach 1 - 2 czerwca ( sobota, niedziela) w godzinach 10.00 - 17.00. Więcej szczegółów na zamieszczonym plakacie. Zapraszamy. 

Obwieszczenie Burmistrza Miasta I Gminy Gniew

Obwieszczenie Burmistrza Miasta I Gminy Gniew z dnia 24 maja 2019 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowiec oraz Jaźwiska, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew oraz o przystąpieniu do sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko do wyżej wymienionego planu miejscowego.

Oprysk drzew na drodze Kursztyn – Cierzpice

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku wystąpieniem szkodnika drzew, brudnicy nieparki – motyla nocnego stanowiącego zagrożenie alei dębowej, wzdłuż DW 230 na odcinku Kursztyn – Cierzpice zostanie wykonany oprysk drzew przydrożnych.

Coś dla mam i dzieci

W dniach od 20 do 22 maja wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Gniewie bardzo uroczyście obchodzili święto swoich kochanych mam. Przedszkolaki wspaniale się zaprezentowały recytując i inscenizując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. A to wszystko dla ,,najważniejszych kobiet w życiu"-czyli najdroższych mam, które z dumą i wzruszeniem podziwiały artystyczne popisy swoich pociech. Maluchy zapraszają też już dzisiaj do siebie na festyn z okazji Dnia Dziecka.

W dniu matki

Mama - w życiu każdego wyjątkowa, szczególna osoba. Niezastąpiona i zawsze wyrozumiała dla swoich dzieci na każdym etapie ich życia. To między innymi dlatego pragniemy jej poświęcić jeden, ten szczególny dzień w roku. Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności za trud wychowania, ich miłość, troskę i cierpliwość. Życzymy też zdrowia, dumy ze swoich pociech, oraz wiele radości i uśmiechu nie tylko w dniu dzisiejszego święta.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w gminie Gniew

W gminie Gniew 26 maja do urn poszło 3 971 osób. Najwięcej głosów uzyskał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (47,12%). Drugi był Koalicyjny Komitet Wyborczy  Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (37,55%), a trzeci Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia (5,49%).

 • Wyniki

Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019 - 10 000 złotych dla Gminy Gniew

Gmina Gniew aplikowała o pomoc finansową, udzielaną przez Sejmik Województwa Pomorskiego, na dofinansowanie zadań własnych gminy, w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie. Miło nam poinformować, że dzięki pozyskanym funduszom wykonane zostanie zadanie pn. „Opaleńskie miejsce tworzenia kultury i integracji społecznej”.

"Mały eko-gest"

W maju uczniowie i przedszkolacy wzięli udział w projekcie ekologicznym pt. Rośliny wokół nas. Las naszym przyjacielem zrealizowanym w współpracy z Helinatus Eko- Centrum w Gniewie. Przedszkolacy oraz uczniowie szkoły w ramach projektu sadzili kwiaty i krzewy wokół szkoły oraz wzięli udział w akcji sprzątania lasów i terenów zielonych w Tymawie. Podczas projektu zebrano ponad 30 worków śmieci. Takie akcje mają na celu naukę dbania o otaczające nas środowisko. Działanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach zadania publicznego pt. "Ekologicznie Opanuj Gniew".

O legendzie popkultury na "wieczorku muzycznym"

W piątek, 24 maja w Domu Pomocy Społecznej wspominano najstarszy polski zespół, twórców polskiej muzyki rozrywkowej Tercet Egzotyczny. Grupie poświęcone było całe spotkanie, na którym goście poznali genezę utworów, oraz życiorys słynnej Skrybant- Dziewiątkowskiej.

Środki na nowy wóz strażacki dla OSP Kolonia Ostrowicka

OSP Kolonia Ostrowicka doczeka się nowego wozu strażackiego. Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie w wysokości 310 000 złotych na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki. Nowy, średni wóz ratowniczy zastąpi dotychczasowy, lekki samochód strażacki, który trafi natomiast do jednostki OSP w Jeleniu.

Gminny Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z terenu gminy Gniew na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca na rynku w Gniewie. W programie: Przegląd Młodych Talentów, teatrzyki dla dzieci, animacje, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Braci Drossel. Start o godz. 15.00. Do zobaczenia!

Przedszkolaki dla mam

W dniu 24 maja 2019 w przedszkolu w Jeleniu odbyła się miła uroczystość z okazji Dnia Matki.  Z niecierpliwością dzieci oczekiwały godziny, kiedy wystąpią. Przedszkolaki poprzez wiersze, piosenki i czułe słowa przekazały jak bardzo kochają swoje mamy, a mamy  z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.

 • DSC_0115 l
 • DSC_0119l
 • DSC_0206 k
 • DSC_0228 k

Stan wód w gminie Gniew

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle jest stabilny. Dzisiaj rano o godz. 7.00 wynosił 349 cm, a o godz. 13.00 były to 354 cm. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm. Podobna sytuacja jest na Wierzycy. Dzisiaj rano stan wody w tej rzece wynosił 190 cm, a do stanu ostrzegawczego brakuje w tym miejscu jeszcze 130 cm.  

Komunikat dla kierowców

W dniu 28.05.2019 prowadzone będą prace ziemne przy usuwaniu awarii sieci wodociągowej w ul. Gdańskiej w Gniewie. W związku z powyższym, aby umożliwić prowadzenie robót oraz nie utrudniać przejazdu - prosimy o usunięcie pojazdów zaparkowanych na wyznaczonych miejscach parkingowych  na ul. Gdańskiej na wysokości budynków nr od 6 do 12.

Przebudowa ulicy Hallera jeszcze w tym roku

Gmina Gniew zdobyła dofinansowanie w wysokości 825 700 złotych na przebudowę ulicy Hallera w Gniewie w ramach Fundusz Dróg Samorządowych. Umowę na dofinansowanie modernizacji drogi burmistrz Maciej Czarnecki podpisał osobiście w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w piątek, 24 maja.

Będzie padało

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Ważna wygrana Keramzytu, Mewa odpoczywa, Sobieski przegrywa

Za nami kolejny weekend piłkarskich zmagań w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Zarówno V liga, jak i rywalizacja w A- i B-Klasie zmierzają ku końcowi, co raz więcej będzie więc decydujących rozstrzygnięć. W tym kontekście, niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Keramzytu, którzy wygrali w Derbach Powiatu z Orłem Subkowy. Komplet punktów, bez walki, zgarnęła Mewa. Swój mecz przegrał Sobieski, który wysoko uległ na wyjeździe Powiślu II Pawlice-Rakowiec.

W Wiśle więcej wody, Wierzyca bez zmian

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle w Korzeniewie dzisiaj o godz. 7.00 wynosił 400 cm i rósł. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm. Stan wody na Wierzycy od wczoraj nie zmienił się i wynosi 190 cm. Do stanu ostrzegawczego brakuje w tym miejscu jeszcze 130 cm.  

Rowerowy Rajd Gwiaździsty wystartował z Opalenia

Prawie 60 km trasę miał w tym roku do przejechania Rowerowy Rajd Gwiaździsty. Ponad 60 kolarzy startowało 26 maja z Opalenia. Wydarzenie otworzył burmistrz Maciej Czarnecki, życząc uczestnikom rajdu pomyślności na trasie.

Im człowiek starszy tym bardziej.. aktywny!

Aktywność to zdrowie i należy o tym pamiętać w każdym wieku. Podczas II Regionalnej Olimpiady Seniorów w Gniewie wystąpiło aż sześć klubów i stowarzyszeń zrzeszających osoby w senioralnym wieku. 27 maja na hali sportowej w Gniewie dojrzali sportowcy rywalizowali między innymi w pchnięciu kulą, biegu na 60 m, w strzelaniu z wiatrówki i kręglach.

 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna
 • II Olimpiada Regionalna

Dzień dziecka w Gminie Gniew

Serdecznie zapraszamy na rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka, które organizowane są na terenie naszej gminy. Już w piątek, 31 maja odbędzie się Dzień dziecka w Przedszkolu Miejskim w Gniewie. W sobotę, 1 czerwca Dzień Dziecka obchodzić będą sołectwa Rakowiec, Tymawa, Gogolewo  i Szprudowo. 7 czerwca na zabawę zaprasza wszystkie dzieci Sołtys Sołectwa Jeleń, zaś 15 czerwca świętować będziemy na terenie Rynku starego miasta w Gniewie podczas Gminnego Dnia Dziecka. Szczegóły na plakatach.

Majówka Hallerówka

Dyrekcja, Nauczyciele, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 2 Im. Generała Józefa Hallera w Gniewie zapraszają na kolejną edycję "Majówki Hallerówki", która odbędzie się w piątek, 31 maja na terenie boiska szkolnego. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem "na szklanym ekranie". W programie między innymi przemarsz ulicami miasta, pokaz talentów i występ uczniów i nauczycieli. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy. 

Wyciąg z ogłoszenia

Na podstawie  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu  przeprowadzania przetargów  oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2014 r, poz.1490 ze zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew,   83-140 Gniew, Pl. Grunwaldzki 1 ( pokój 109) odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2019 r.  (poniedziałek)  o godz. 10-tej pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych ( kompleks działek ) stanowiących własność Gminy Gniew, położonych pomiędzy ul. Kopczyńskiego i ul. Sidorowicz w Gniewie. 

Wieści z SP 1

Udostępniamy najnowsze informacje ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie. Miłośnicy przyrody wysłuchali po raz pierwszy wykładu na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie podczas zwieńczenia całorocznego programu "Przyroda z klasą".  Inni uczniowie bili rekordy w czytaniu książek, a mali matematycy zdobywali wiedzę, przez zakupy i zabawę. Zapraszamy do lektury.

W Wiśle wody przybywa, w Wierzycy woda opada

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle w Korzeniewie dzisiaj o godz. 7.00 wynosił 455 cm. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm. Poziom wody na Wierzycy od wczoraj spadł i wynosił obecnie 180 cm. Do stanu ostrzegawczego brakuje w tym miejscu jeszcze 140 cm. 

Burmistrz przyjmie interesantów po sesji

Dzisiaj o godz. 11.00 w Pracowni Orange (pl. Grunwaldzki 45) rozpoczną się obrady sesji Rady Miejskiej w Gniewie. W związku z powyższym burmistrz Maciej Czarnecki przyjmował będzie interesantów po zakończeniu obrad. Aby upewnić się, że włodarz jest już dostępny zadzwonić można do sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy Gniew, tel. 58 535 22 55.

Uczniowie z SP 1 wystąpili dla swoich rodziców

Z okazji Dnia Matki  i zbliżającego się  Dnia  Ojca, w poniedziałek, 27 maja 2019 r., członkowie kółka teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej  Nr1 w Gniewie, przygotowali przedstawienie " Koncert dla Mamy i Taty ".Rodzice ze wzruszeniem wysłuchali wierszy i piosenek zaprezentowanych przez swoje pociechy.

Konkursy na wsparcie działań wakacyjnych

Pomorski kurator oświaty ogłosił otwarty konkurs ofert z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży na wsparcie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego w 2019 r. oraz otwarty konkurs ofert  na realizację zadania publicznego w formie powierzenia organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenów miejskich, które mają utrudniony dostęp do wypoczynku w formie kolonii i obozów.

IX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie. Oglądaj na żywo.

Dzisiaj, o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie gospodarka wodno-ściekowa i deszczowa na terenie Gminy Gniew. Transmisja live dostępna pod linkiem: https://www.facebook.com/search/top/?q=sesja%20rady%20miejskiej%20w%20gniewie&epa=SEARCH_BOX

Przedszkolaki z Piaseczna z życzeniami dla mam

22 maja przedszkolaki z Piaseczna świętowały Dzień Matki. Na tę okazję przygotowały specjalny program, który z zaciekawieniem obejrzały przybyłe mamy. Goście ze wzruszeniem słuchali piosenek, wierszyków oraz życzeń. Pod koniec występu pociechy wręczyły mamusiom piękne prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Panie opiekunki dziękują osobom, które pomogły w zorganizowaniu uroczystości.

Data publikacji: 2019-05-29 11:10
 • Piaseczno
 • Piaseczno
 • Piaseczno

Pomóż zbudować pomnik i uczcić pamięć pomordowanych

Cmentarz w Lesie Szpęgawskim to miejsce, w którym Niemcy dokonali masowych egzekucji na początku II wojny światowej.  W związku z 80- rocznicą Zbrodni Szpęgawskiej inicjatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie budowy pomnika, który uczci pamięć pomordowanych.  Znaczone puszki, do których można wrzucać pieniądze stanęły w placówkach edukacyjnych na terenie naszej gminy: w siedzibie spółki Inwest-Kom, Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie, w biurze Rady Miejskiej, sekretariacie gniewskiego magistratu, bibliotece i ośrodku sportu.  Zbiórkę prowadzą też parafie dekanatu pelplińskiego. Poniżej udostępniamy również dane potrzebne do przekazania datku drogą bankową. 

Rowerem do pracy

Nasi radni na majową sesję rady miejskiej przyjechali na rowerach. Nowy pomysł samorządowców zachęcić ma mieszkańców gminy do zdrowego stylu życia i korzystania z alternatywnych środków transportu.

W Wiśle wody przybywa, Wierzyca bez zmian

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle w Korzeniewie dzisiaj o godz. 7.00 wynosił 515 cm. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm. Poziom wody na Wierzycy od wczoraj  nie zmienił się i wynosi obecnie 180 cm. Do stanu ostrzegawczego brakuje w tym miejscu jeszcze 140 cm. 

ważne dla NGO

Centrum Organizacji Pozarządowych w Gniewie w swoim najnowszym newsletterze informuje o I Gniewskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 5 czerwca w Pensjonacie "Pod Abażurem" w Nicponi i porusza problemy NGO, z którymi często spotykają się zarządcy grup pozarządowych.  Znajdują się tam również informacje o konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" i  o zbliżającym się terminie składania wniosków do "Migranty - Kultura". Newsletter w załączniku. Zapraszamy do lektury.

Młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej

Jak donoszą najświeższe informacje sportowe wchodzimy w kluczową fazę rozgrywek w ligach juniorskich. W ostatni weekend zarówno zespół Junior B1 Sobieskiego, jak i Junior D2 Keramzytu solidarnie wygrały swoje spotkania. Obie ekipy mają szansę zakończyć rozgrywki na podium, co byłoby niewątpliwym sukcesem i powodem do dumy.

Już jutro zaczynamy świętować Dzień Dziecka w gminie Gniew

Piątek, 31 maja zaczną się obchody Dnia Dziecka na terenie gminy. Tego dnia na maluchów czekać będzie wiele atrakcji. Prezentujemy listę wydarzeń jutrzejszego dnia. Szczegóły na załączonych plakatach.

Odnowienie kapliczki w 20.rocznicę papieskiej pielgrzymki

W czerwcu 2019 mija 20.rocznica  pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i mszy homilijnej, jaką w Pelplinie odprawił ojciec święty.  Z tej okazji spółka Inwest-Kom dokonała renowacji kolejnej kapliczki, tym razem w Gogolewie.

Stan wody na Wiśle

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę stanów wody dla zlewni Wisły dolnej (w cm). Szczegóły w załączniku.

Meteorolodzy ostrzegają – rośnie poziom wody w Wiśle

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydaną  przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem stanów ostrzegawczych na Wiśle.

Dni Kwidzyna 2019

Miasto Kwidzyn, Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkich na trzydniowe świętowanie, gdzie gwiazdy z pierwszych stron gazet przewijać się będą z programem animacyjnym dla najmłodszych, Festiwalem Kolorów i  kinem (w tym roku aż 9D) a wszystko to okraszone zostanie jak zwykle straganami, jadłodajniami oraz szeregiem atrakcji dla dzieci. Zapraszamy.

 • plakat
 • Program DK 2019

Światowy Dzień Bez Tytoniu

W związku z przypadającym dzisiaj, 31 maja Dniem Bez Tytoniu Państwowy Sanitarny Inspektor w Tczewie informuje, że tematem zaproponowanym w roku 2019 przez Światową Organizację Zdrowia jest "Tytoń, a zdrowe płuca". Tegoroczne obchody mają na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnego wpływu tytoniu na płuca - od raka, po przewlekłe choroby układu oddechowego, oraz podstawowej roli, jaką płuca odgrywają dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Więcej informacji o temacie i celu tegorocznych obchodów można znaleźć na stronie: https://www.who.int/campaigns/world-no-tobacco-day

Wisła blisko stanu ostrzegawczego, Wierzyca bez zmian

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle w Korzeniewie dzisiaj o godz. 7.00 wynosił 587 cm. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm. Prognozuje się, że w momencie przejścia przez gminę fali kulminacyjnej (w nocy z soboty na niedzielę) stan wody bliski będzie stanów ostrzegawczych, nie powinien jednak przekroczyć stanów alarmowych. Służby apelują aby usunąć z terenów zalewowych wszelkie rzeczy i sprzęt, które mogłyby zostać porwane przez nurt wody.

Pachnący świat mydełek

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty rodzinne w Kreatywnej Mediotece. Uczestnicy będą mogli stworzyć własne mydło, poznać tajniki wyrobu, ale też właściwości jakie niosą za sobą lawenda, róża, rumianek i inne zioła. Zapraszamy.

4 czerwca - Święto Wolności i Solidarności

Pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne wybory do Senatu po II wojnie światowej odbyły się w naszym kraju 4 czerwca 1989 roku. W ich wyniku utworzono rząd z pierwszym niekomunistycznym premierem, którym został Tadeusz Mazowiecki. Czerwcowe wybory zapoczątkowały upadek komunizmu w Polsce, a także w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie. W rocznicę tych wydarzeń, 4 czerwca 2019 r. w samo południe zapraszamy na rynek w Gniewie do wspólnego odśpiewania hymnu Polski.

Informacja dla hodowców trzody chlewnej

Przedstawiamy Państwu pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie dotyczące programu mającego na celu wczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń (ASF) i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby oraz jej zwalczanie.

Sobota i niedziela dla dzieci

Dziś hucznie rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka na terenie gminy. W ten weekend na dzieci czeka jeszcze wiele dobrej zabawy w Tymawie, Gogolewie, Szprudowie, Rakowcu i Brodach Pomorskich.
Prezentujemy listę wydarzeń na sobotę:

XIX Spotkanie z Twórczością Marii Konopnickiej

We wtorek, 21 maja br.,  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwi odbyło się XIX spotkanie z twórczością patronki placówki. W konkursowe szranki stanęło blisko sześćdziesięciu uczestników z okolicznych szkół, m.in.: ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie i Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Dzieci z Fatimy w Gogolewie.

W TVP o gniewskiej delegacji

W maju gniewska delegacja na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim i Dariuszem Kowalewskim, przewodniczym Rady Miejskiej w Gniewie odwiedziła nasze zaprzyjaźnione miasto Ostróg na Ukrainie. Krótką relację z wizyty obejrzeć będzie można w niedzielę (2 czerwca) o godz. 18.30 w serwisie informacyjnym Panorama w TVP Gdańsk. Dłuższy program opisujący podróż delegacji na Ukrainę ukaże się w późniejszym terminie, o którym będziemy Państwa informować.

Świadczenie „Dobry Start”

Od 1 lipca 2019r. będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry Start” (z tytułu rozpoczęcia 1 września 2019r. kolejnego roku szkolnego 2019/2020)  online przez stronę Ministerstwa Rodziny www.emp@tia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Natomiast wnioski drogą tradycyjną można składać od 1 sierpnia 2019r. w siedzibie M-GOPS w Gniewie.  Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada 2019r. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Informacje o sytuacji meteorologiczno- hydrologicznej z dnia 31 maja

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazują  komunikaty  o sytuacji hydrologicznej, opadowej i ostrzeżenia meteorologiczno hydrologiczne.  

Uwaga barszcz sosnowskiego!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w okolicach miejscowości Widlice doszło do poparzeń niebezpieczną rośliną Barszczem Sosnowskiego. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną inwazyjną mającą szkodliwy wpływ na środowisko przyrodnicze oraz zdrowie ludzi. Kontakt z rośliną może wywoływać m.in. zapalenie skóry, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dzień Dziecka – zaplanuj czas ze swoją pociechą

W piątek, 31 maja zaczęły się obchody Dnia Dziecka na terenie gminy. Tego dnia na maluchów czekać będzie wiele atrakcji, podobnie jak i w sobotę. Imprezy dedykowane najmłodszym odbędą się w m.in. w Gniewie, Opaleniu, Gogolewie, Szprudowie, Brodach Pomorskich i Tymawie.

Piątek, 31 maja

9.00 - festyn w Opaleniu przy zespole boisk
10.00 - Majówka Hallerówka 
11.00 - Dzień Dziecka w gniewskiej książnicy
16.00 – festyn w Przedszkolu Miejskim
17.00 - koncert Chóru żeńskiego Harmonia Sphaerarum i Uczniów ogniska muzycznego Izabelli Chyły z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w kaplicy zamkowej.

Sobota, 1 czerwca

Zawody wędkarskie PZW dla najmłodszych w Brodach Pomorskich
14.00 – festyn w Gogolewie, przy SPSK Gogolewo
15.00 – festyn w Szprudowie, przy świetlicy wiejskiej
15.00 - festyn w Tymawie na terenie SPSK Tymawa
Więcej szczegółów na plakatach. Zapraszamy.

Ponadto za tydzień zabawa dla najmłodszych w Jeleniu, a za dwa tygodnie Gminny dzień Dziecka na rynku w Gniewie.
Szczegóły na plakatach.
W imieniu organizatorów zapraszamy na wszystkie wydarzenia. 

Data publikacji: 2019-05-31 14:38
 • Festyn w Opaleniu
 • Majówka Hallerówka
 • Dzień Dziecka z biblioteką
 • Festyn Rodzinny w Przedszkolu Miejskim
 • Koncert chóru Harmonia Sphaerarum
 • Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka
 • Festyn w Gogolewie
 • Festyn w Szprudowie
 • Festyn w Tymawie
 • Dzień Dziecka w Jeleniu
 • Gminny Dzień Dziecka

Aktualna sytuacja hydrologiczna

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat hydrologiczny z poniedziałku, z 3 czerwca (godz. 5.00) otrzymany z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Skarby, rycerze i dobra muzyka

Stare miasto w Gniewie przeżywa swój kolejny renesans. Tylko w ostatni weekend czerwca na rynku zainaugurowano turniej rycerski, odbył się jarmark rzemiosł i Muzyczne Powitanie Lata. Na wielkiej scenie wystąpili Antyradio Cover Band i gwiazda wieczoru Mrozu. Było gorąco, wesoło  i bardzo gościnnie.  

Darmowe kwiaty dla mieszkańców Starego Miasta!

Urząd Miasta i Gminy Gniew kontynuuje projekt ,,Gniew- miasto kwiatów”. W ramach akcji strojenia miasta, mieszkańcom Starego Miasta, biorącym udział w ubiegłorocznych edycjach przedsięwzięcia, chętnym by ozdobić swoje okna również i w tym roku, przekazane zostaną kwiaty pelargonii. Odbiór sadzonek odbędzie się w dniach 18 i 19 maja, w godz. od 9.00 do 15.00 z podwórza budynku urzędu. W przypadku braku możliwości odbioru kwiatów w wyznaczonych godzinach prosimy o telefon pod nr 58 530 79 26.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.