Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Eko eksperci

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej wygrała w tym roku dwuosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zanim jednak Mikołaj Wesołowski i Hubert Dorotin odebrali zasłużone nagrody, zmierzyć się musieli z eko ekspertami ze swojej szkoły, a następnie na kolejnym etapie rozgrywek, z przedstawicielami innych gminnych szkół.

W Wiśle woda opada

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle w Korzeniewie dzisiaj o godz. 7.00 wynosił 559 cm (wczoraj było to 628 cm). Sytuacja stabilizuje się, a woda opada. Stan ostrzegawczy dla Korzeniewa to 610 cm.

Zarządzenie burmistrza

Przedstawiamy państwu zarządzenie burmistrza Gniewu w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gniew – zarządza się przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji (odszczurzania) na obszarze miasta i gminy Gniew.

Nadciąga fala upałów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed upałami.

We wtorek nie parkujemy na ul. Piłsudskiego!

Wykonawca robót firma Budimex informuje, że we wtorek, 6 czerwca będą znakowane miejsca parkingowe na parkingu przy ul. Piłsudskiego w Gniewie. W związku z powyższym prosi się o nieparkowanie samochodów w tym miejscu. Za wszelkie utrudnienia firma przeprasza i zapewnia, że postara się aby trwały one jak najkrócej.

Szkoła podstawowa nr 2 „Na szklanym ekranie”

W piątek, 31 maja odbyła się kolejna edycja Majówki Hallerówki. Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem „Na szklanym ekranie” i nawiązywało do tradycji miasta. Uczniowie i nauczyciele wcielili się w postacie z reklam i gwiazdy filmowe, ale oprócz tego przybliżyli publice życie mieszkańców dawnej Republiki Gniewskiej. Jak co roku wszystkie klasy wzięły udział w konkursie, w którym nagrodzona została najlepsza majówkowa organizacja. W wydarzeniu udział wzięli burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz gminy Karolina Liebrecht.

Dni Pelplina 2019

W najbliższy weekend w Gminie Pelplin odbędą się doroczne obchody święta miasta Pelplina. W tym roku organizatorzy w sposób szczególny podkreślają 20. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w diecezji pelplińskiej, który 6 czerwca 1999 roku odwiedził miasto Pelplin.

Oprysk drzew na drodze z Kursztyna do Cierzpic

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że oprysk drzew tworzących aleję wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 230, na odcinku Kursztyn-Cierzpice został zaplanowany na czwartek, 6 czerwca. W związku z powyższym utrudnienia na drodze mogą wystąpić od godziny 6.00. Z uwagi na konieczność wykonania oprysku przy bezdeszczowej pogodzie, termin prac może ulec zmianie.Informujemy, że na tym odcinku drogi obowiązywać będzie ruch wahadłowy. 

Turniej dwójek siatkarskich z okazji dnia dziecka

W dniu 01.06.2019r. w gmachu Hali Sportowej ZSRiK w Tczewie odbył się Turniej  Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy było TCSiR w Tczewie, PKS FARA Tczew i Tczewski Klub Siatkarski. W zawodach wzięło udział 7 zespołów, które rozegrały swoje  mecze systemem „każdy z każdym” do wygrania jednego seta do 25 punktów. Dwie pary dziewcząt reprezentowały nasze miasto i znalazły się wśród zwycięzców. Gratulujemy.

Dzień Dziecka z wędką

W sobotę 1 czerwca na stawie rybnym państwa Dłużewskich w Brodzkich Młynach Zarząd Koła PZW w Gniewie zorganizował imprezę integracyjną połączoną z zawodami wędkarskimi dla najmłodszych mieszkańców gminy z okazji ich święta. Na miejscu stawiła się liczna grupa uczestników zawodów wraz z rodzicami i dziadkami.

Wieści z boiska - Weekend bez wygranej…

Bardzo trudna jest runda wiosenna sezonu 2018/2019 dla drużyn z naszej gminy. Występujący w V lidze Keramzyt zdobył wiosną 10 punktów i wciąż walczy o utrzymanie. Pewny „byt” w Klasie A mają piłkarze gniewskiej Mewy, którzy wiosny także nie zaliczą do udanych. Ich dorobek wynosi 7 punktów (plus 3 „oczka” za walkower za mecz z Powiślem Pawlice – Rakowiec). Najmniejszą zdobycz punktową ma Sobieski. Klub, który postanowił wiosną odmłodzić kadrę zdobył dotychczas 4 punkty.

Woda opada, sytuacja stabilna

Gminne Centrum Reagowania w Gniewie informuje, że stan wody na rzece Wiśle jest stabilny, woda opada i dzisiaj o godz. 7.00 poziom wody w Wiśle wynosił 477 cm. Stan ostrzegawczy dla tego miejsca to 610 cm.

Gniewski Budżet Obywatelski - w tych miejscach zagłosujesz na obywatelskie projekty

W czwartek, 30 maja Zespół do spraw Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego spotkał się, aby ostatecznie przyjąć listę obywatelskich projektów, na które głosować będziemy mogli w dniach od 14 do 16 czerwca. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z dniem 4 czerwca wydał zarządzenie w sprawie wyznaczenia lokali do głosowania. Szczegóły w załącznikach.

Przepustki na parking przy ratuszu

W związku z reorganizacją ruchu kołowego wokół Placu Grunwaldzkiego w Gniewie  Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że istnieje możliwość uzyskania przepustki czasowej do 1,5 godziny na wjazd przed Urząd Miasta i Gminy Gniew w związku z zawarciem  ślubu cywilnego lub jubileuszem  „Długoletniego pożycia małżeńskiego”. Wniosek o wydanie przepustki wypisuje się w sekretariacie Urzędu pok. 111 najpóźniej dzień przed uroczystością, zwrot przepustki następuje  w pierwszy dzień roboczy po uroczystości.

Święto Wolności i Solidarności – na rynku w Gniewie odśpiewano hymn Polski

Trwają uroczystości związane z obchodami 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów. Dzięki głosowaniu, które odbyło się 4 czerwca 1989 r. udało się utworzyć pierwszy niekomunistyczny rząd. Na jego czele stanął premier Tadeusz Mazowiecki. Dzisiaj w samo południe, aby uczcić bohaterów tamtych dni także i w Gniewie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Odwołanie stanu powodziowego

Starosta tczewski informuje, że z dniem 4 czerwca odwołuje się pogotowie przeciwpowodziowe na terenie naszego powiatu. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone zostało 31 maja.

Fontanny podziwiajmy z daleka

Pojawienie się fontanny na rynku w Gniewie wywołało wiele radości, szczególnie wśród dzieci, które polubiły wodną atrakcję. Bardzo się cieszymy, że projekt ten zyskał aprobatę naszych małych mieszkańców, jednak jak w czasie każdej zabawy, należy zachować ostrożność i być świadomym skutków, jakie może przynieść ta niepozornie nieszkodliwa przyjemność.

Kabaret "Jurki" w Sztumskim Domu Kultury

Centrum Kultury w Sztumie zaprasza na występ kabaretu "Jurki", który odbędzie się 13 października 2019r. o godz. 20:00 w Sztumskim Centrum Kultury, ul. Reja 13 w Sztumie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Oferta firmy Kongsberg

Tych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę i doświadczenie w takich zawodach jak ślusarz, technik mechanik, technik automatyk firma Kongsberg Martime w Gniewie zaprasza do technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym plakatem, na którym znajdą państwo więcej informacji na ten temat.

Przerwy w dostawie wody

Spółka Inwest-Kom informuje, iż w nocy z 6 na 7 czerwca przeprowadzone zostanie płukanie sieci wodociągowej w Opaleniu. W związku z powyższym w tym czasie wystąpić mogą przerwy w dostawie wody dla Opalenia i Jaźwisk. Zachęcamy mieszkańców tych miejscowości do rejestracji w serwisie SMS WODA: http://www.inwest-kom.pl/sms-woda. 

III Igrzyska Dzieci 2019

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Gminnych igrzysk dzieci, które odbędą się 7 czerwca w Hali Widowiskowo- Sportowej w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10, o godzinie 9.00. W imprezie udział wezmą wszystkie szkoły podstawowe z gminy Gniew. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

Dzieci naszym największym skarbem

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, te słowa Janusza Korczaka przyświecały wszystkim organizatorom Dni Dziecka w naszej gminie. Maluchy w ostatni weekend mogły bawić się na festynach i radować do woli. Zachęcamy do oglądania zdjęć z wydarzeń i zapraszamy na kolejne spotkania dedykowane najmłodszym.

Udany koncert Harmonii i podziękowania dla mam

W piątek, 31 maja w Kaplicy na Zamku w Gniewie odbył się koncert chóru żeńskiego Harmonia Sphaerarum i uczniów ogniska muzycznego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka pod kierownictwem Izabeli Chyły. W podziękowaniu za miłość, troskę i codzienny trud wychowania rozbrzmiały pieśni, melodie, etiudy i walce. Wszyscy wykonawcy podarowali w geście swoim mamom kwiat róży.

Dzień Republiki Gniewskiej

Serdecznie zapraszamy w piątek 7 czerwca, do Kursztyna na Dzień Republiki Gniewskiej. W programie m.in. wykład pana Marka Kordowskiego o historii gniewskiej republiki oraz występy młodych mieszkańców sołectwa. Organizatorem wydarzenia jest opiekunka kursztyńskiej świetlicy, pani Aneta Czaja. Start godzina 16.00.

Upały nie ustają

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.

Bezpański pies w Pieniążkowie

Wczoraj, 4 czerwca w Pieniążkowie pracownicy GCR-u odłowili zbłąkanego psa. Zwierzę błąkało się w okolicach miejscowego sklepu. Właściciel, bądź osoby zainteresowane przygarnięciem pupila są proszone o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr. telefonu: 58 535 22 88, lub osobiste odebranie psa w siedzibie OSP Gniew.

Życie nie tylko po to jest, by brać

„Tolerancją” Stanisława Soyki, w wykonaniu mieszkańców opaleńskiego „Zapowiednika”, rozpoczęły się dwudniowe uroczystości, związane z 16 rocznicą Centrum Leczenia Uzależnień. W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca ośrodek tętnił życiem, goszcząc rodziny podopiecznych oraz biegaczy, biorących udział w niedzielnych maratonach.

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Rekrutacja uzupełniająca do żłobka w Gniewie

Kierownik Projektu informuje, że w dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania dziecka do Żłobka "Jaś i Marysia" w Gniewie na okres od września 2019 r. Rekrutacja uzupełniająca ma charakter ciągły i trwać będzie do jej odwołania. Osoby chcące uzyskać więcej informacji, lub pobrać dokumenty rekrutacyjne mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, lub zgłosić się po stosowne dokumenty osobiście w żłobku. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym regulaminem. 

Komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego w komunikacie informuje o przystąpieniu do sporządzenia uchwał Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze woj. pomorskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Uwagi i wnioski można składać do 24 czerwca. Szczegóły w załączonym piśmie.

Biuletyn Sportowy - III kwartał

Bądź na bieżąco i śledź sportowe zmagania mieszkańców gminy Gniew z pomocą biuletynu sportowego, który dostępny jest w załączniku, a wkrótce ukaże się razem z czerwcowym wydaniem Nowin Gniewskich. Jednocześnie zapraszamy do kibicowania!

Zgłoś swoją posesję do konkursu "Piękne miasto Gniew 2019"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu 7 edycji konkursu pod nazwą  "Piękne miasto Gniew 2019" mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza nr 73/ 19 z dnia 5 czerwca 2019 r. tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: ,,ogródki przy domkach jednorodzinnych", "ogródki przy blokach wielorodzinnych", " ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Gniew jak nowy – postępy rewitalizacyjne w mieście

W najbliższych dniach zakończy się modernizacja alejki w Gniewie. Ten piękny szlak spacerowy przy murze obronnym w centrum naszego miasta wyłożony jest białymi płytkami chodnikowymi. Przy murze stworzone zostaną też miejsca rekreacyjne z ławkami dla chcących odetchnąć przechodniów. Posadzone zostały już nowe elementy zieleni, a docelowo na całej długości alejki stanie żywopłot, który oddzieli szlak spacerowy od terenu wspólnot mieszkaniowych.

Muzyczne Powitanie Lata

W sobotę, 29 czerwca na rynku w Gniewie muzycznie powitamy lato! Zapraszamy na Gniewski Jarmark Rzemiosł oraz wieczorne koncerty. Tego dnia wystąpi dla Państwa zespół Antyradio Coverband, który zagra przed gwiazdą wieczoru - MROZU!!! Impreza towarzyszyć będzie odbywającemu się w ten weekend Międzynarodowemu Turniejowi Rycerskiemu Króla Jana III, na wszystkich którzy odwiedzą Gniew 29 i 30 czerwca czekać będą zatem i historyczne atrakcje!

Oferta pracy w Referacie Promocji i Informacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór na stanowisko pomocy administracyjnej w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta w Gniewie. Dokumenty aplikacyjne składać można do 19 czerwca do godz. 17.00. Szczegóły w załączniku.

Wieści z SP Gronowo

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami z życia Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie. Uczniowie z tej placówki w ostatnim czasie m.in. brali udział w konkursie historycznym we Fromborku, odwiedził ich biskup i byli w teatrze.

parkrun Tczew charytatywnie dla Mikołaja

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie i Organizacja Biegający Tczew zapraszają do udziału w akcji charytatywnej organizowanej podczas biegu Parkrun i włączenia się w zbiórkę środków na rehabilitację Mikołaja, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Wydarzenie rozpocznie się jutro, 8 czerwca o godzinie 9.00 na terenie Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie. Udział w biegu jest całkowicie bezpłatny. Zachęcamy do udziału. 

Wybory ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 r. kadencji ławników informujemy, że do dnia 30 czerwca 2019 r. trwa nabór na ławników kadencji 2020 – 2023 do: Sądu Okręgowego w Gdańsku  i Sądu Rejonowego w Tczewie.  Karty zgłoszeń kandydatów na ławników sądowych wraz z kompletem załączników należy składać w Biurze Rady Miejskiej w Gniewie Pl. Grunwaldzki 16/17 w godzinach od 7:30 do 15:30 (pn, wt, cz, pt), oraz w środy od 7:30 do 17:00. Więcej informacji w załączonym piśmie.

Opryski potrzebne i niegroźne

Dnia 6 czerwca 2019 r. wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 230 na odcinku Kursztyn-Cierzpice wykonano oprysk drzew przydrożnych tworzących aleję dębową. Prace prowadzone były pod nadzorem pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa i Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.

Uwaga – mogą wystąpić burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Raport o stanie gminy - weź udział w debacie

Ostatnia nowelizacja Ustawy o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Burmistrz do 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej do 31 maja. Na sesji 26 czerwca radni rozpatrzą raport i na jego podstawie udzielą włodarzowi absolutorium. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Budujcie dom na skale!

To słowa, którymi zwracał się Jan Paweł II do zgromadzonych na górze pod Pelplinem w dniu 6 czerwca 1999 r. Dla upamiętnienia tego wydarzenia oraz pobytu kard. Karola Wojtyły w roku 1968 w Piasecznie postanowiono utworzyć szlak turystyczno-pielgrzymkowy ze stacjami informacyjnymi przy kapliczkach przydrożnych na drodze z Pelplina do Piaseczna. Pielgrzymując tym szlakiem będzie można czytać fragmenty papieskiej homilii.

Fosa to nie śmietnik

Gmina Gniew pięknieje z każdym dniem, pojawiają się kwiaty, nowe szyldy, trwa rewitalizacja. Niestety nie każdy pamięta o tym, że to na co patrzymy to dobro wspólne. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o nie śmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono. Nie możemy zachowywać się obojętnie, bo przecież stan sanitarny gminy świadczy o naszej kulturze. Piszemy o tym, bo m.in. w z zamkowej fosie ktoś postanowił zrobić sobie śmietnik…

Wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych

Biuro Rady Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że Krajowa Rada Izb Rolniczych podjęła uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych. Termin wyborów wyznaczono na dzień 28 lipca 2019 r. Zachęcamy rolników z terenu Gminy Gniew do kandydowania do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej - powiat tczewski.

Polskie Gronowo na podium Biegu Papieskim w Pelplinie

08.06.2019r. grupa ochotników ze Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie spróbowała swoich sił w biegu Papieskim na stadionie w Pelplinie. Wszyscy ukończyli bieg pomimo dużego upału, a dwóm reprezentantkom Polskiego Gronowa udało się wbiec na "PUDŁO": I miejsce w biegu na 800 m wśród dziewcząt z rocznika 2004/2003 zdobyła Agnieszka Klamerus , a jej koleżanka Aleksandra Szumal uplasowała się na drugim miejscu. Gratulujemy. 

Wiosennie, radośnie i kolorowo

Festiwal Baniek Mydlanych Big Bubble w połączeniu z festiwalem kolorów holiki zorganizowany przez Gminny Ośrodek Sportu w Gnieiwie zgromadził tłumy przy terenie GOSiR w Gniewie. Niedzielne czerwcowe popołudnie wypełniły wielobarwne chmury holi i ogromne mydlane bańki.

Tenis stołowy - Podsumowanie sezonu 2018/2019

W sobotę 8 czerwca 2019 rozegrany został turniej tenisa stołowego podsumowujący sezon 2018/2019r. Rywalizacja toczyła we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzata do młodzieżowca. Po wielu emocjonujących pojedynkach klubowymi Mistrzami 2019 zostali: Marysia Żabińska, Karolina Zabrocka, Tymoteusz Dorotyn, Kacper Dau, Amelia Ostrowska, Szymon Firyn, Marta Dzwonkowska, Jakub Puczyński, Maksymilian Pek oraz Julian Kapuściński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Informacja dla mieszkańców Jaźwisk i Opalenia  

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu prac technologicznych na sieci wodociągowej Opalenie (okresowa dezynfekcja sieci), w dniach 10-13 czerwca woda z wodociągu może zawierać nieznaczne ilości podchlorynu sodu. W związku z tym zaleca się aby mieszkańcy Jaźwisk i Opalenia w tych dniach przed spożyciem wody przegotowywali ją.

Uwaga - upały przynajmniej do środy

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.

Gniewskie Igrzyska Dzieci

W piątek, 7 czerwca na Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się III Igrzyska Sportowe Dzieci dla szkół podstawowych pod nazwą „Gniewskie Igrzyska Dzieci”, których organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Była to już trzecia edycja wydarzenia. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Dyrektor Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie Beata Czaja- Osiak.

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet

We wtorek, 16 lipca w Gniewie przy przychodni zdrowia Medical Gniew, ul. Witosa 10 wyspecjalizowany personel medyczny wykonywać będzie badania mammograficzne. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania lekarskiego. Aby wziąć udział w badaniu należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod podanym numerem telefonu, lub poprzez stronę internetową.

Badanie Ankietowe GUS

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie wszystkich gmin województwa pomorskiego w wybranych losowo gospodarstwach rolnych będą realizowane w dniach od 1 czerwca do 10 lipca br. badania ankietowe z zakresu rolnictwa: Czerwcowe badanie rolnicze (sprawozdanie R-CzBR) Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (sprawozdanie R-ZW-B) Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (sprawozdanie R-ZW-S).

Otwarcie Sezonu na Stacji Mikrostyk

Fundacja Stacja Mikrostyk, Stowarzyszenie CAG i firma Mikrostyk SA już w najbliższy piątek, 14 czerwca zapraszają na otwarcie sezonu letniego w plenerze nadwiślańskiej skarpy. Wydarzenie będzie zapowiedzią szeregu imprez zaplanowanych przez organizatorów na okres wakacyjny wydarzeń. W programie zaplanowano atrakcje dla każdego. Dmuchane zjeżdżalnie i kąpiel w pianie dla najmłodszych. Będzie czynny bar, a chętni będą mogli udać się na strzelnicę. Od godziny 20.00 D-J zapewni dobrą zabawę w klimacie lat 70,80,90 i nie tylko. Rozpoczęcie o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Uczniowie z Ukrainy w Gniewie

Zacieśnia się współpraca Gniewu z Ukrainą. W maju delegacja na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim odwiedziła Ostrog, a wczoraj do gniewskiej podstawówki przyjechała grupa młodzieży ze szkoły językowej w Browarach na Ukrainie. Pierwszego dnia wizyty uczniowie poznawali trójmiasto, dzisiaj oficjalnie przywitała ich wiceburmistrz Joanna Kamińska.

Gniewski Budżet Obywatelski - O punktach głosowania

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że Zarządzeniem nr 71/19 z dnia 4 czerwca 2019r. wyznaczył punkty do głosowania w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Głosowanie będzie odbywać się w dniach od 14 do 16 czerwca w następujących punktach: 

Festyn Rodzinny w Polskim Gronowie

Sołtysi, rada rodziców i dyrektor Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się w piątek, 14 czerwca o godzinie 16.00 na terenie świetlicy wiejskiej. W programie imprezy przedstawienie pt. „ Tygrys tańczy dla Szu- Hin”, kawiarenka, zumba, występy dzieci, konkurencje dla całych rodzin, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Zapraszamy. 

W ten weekend Veolia Run - 5 km Biegiem po Gniewie

Już w najbliższą sobotę z rynku starego miasta blisko 200 biegaczy wystartuje w Biegu Veolia Run - 5 km Biegiem po Gniewie. Bieg ulicami miasta rozpocznie się o godzinie 19.00 na terenie Rynku Starego Miasta, przy ul. pl. Grunwaldzki 1. Zawodnikom startującym w biegu przypominamy o konieczności zgłoszenia się do biura zawodów w godzinach od 15.00 do 18.00 w dniu biegu, a wszystkich zapraszamy do kibicowania. 

Gniewski Budżet Obywatelski – głosowanie od 14 do 16 czerwca

Od 14 do 16 czerwca głosować będzie można na projekty zgłoszone i zakwalifikowane do głosowania w Gniewskim Budżecie Obywatelskim. Sprawdź na jakie projekty można głosować w tym roku i w jakich miejscach na terenie naszej gminy oddasz na nie swój głos. Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w ten obywatelski konkurs i głosowania szczególnie na lokalne projekty! Szczegóły w załącznikach.

Uwaga - zakaz używania wody!

INWEST – KOM w Gniewie Spółka z o.o. ze względu na utrzymujące się wysokie temperatury powietrza oraz duże pobory wody z sieci wodociągowej wprowadza do dnia 13.06.2019 zakaz używania wody z sieci do poniższych celów gospodarczych :

Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Rady Miejskiej w Gniewie VIII Kadencji, Czerwiec 2019. Spotkania odbywać będą się w Biurze Obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, pl. Grunwaldzki 16/17.

W najbliższych dniach będzie gorąco

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.

X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 15.00, w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew odbędzie się X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym jest wniosek o opinię Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie zwiększenia wynagrodzenia dla wykonawcy firmy PPHU Resteks sp. z o.o. Tczew, w związku z realizacją inwestycji dotyczącej rozbudowy budynku szkolnego w Gniewie przy ul. Gdańskiej 16. Szczegóły w załączniku.

Wieści z boiska - Keramzyt wygrywa z liderem!

W najbardziej niespodziewanym momencie „w garść” wzięli się zawodnicy Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego pokonali w Gniewie lidera – Gwiazdę Karsin i sprawili, że walka o awans do IV ligi nabrała jeszcze rumieńców. Kolejnej porażki doznali piłkarze gniewskiej Mewy, którzy przegrali z Deltą Miłoradz. Kolejny tydzień bez punktów zanotował także Sobieski Gniew.

Przygoda przedszkolaków

7 czerwca dzieci z grup 4, 5, i 6 – latków Przedszkola  Miejskiego w Gniewie, wspólnie z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Rozrywki Mega Park w Rudniku.  Podczas wycieczki dzieci odwiedziły zoo, poznały kulturę Dzikiego Zachodu, dzięki rekonstrukcjom w Miasteczku Westernowym, zobaczyły Krainę Baśni, Bajek i Legend, ale też poznały fascynujący Świat Ruchomych Dinozaurów, Krainę Flinstonów, Krainę Mega Owadów, Muzeum Staroci i Krainę Stworzeń Morskich.

Śmieci nad jeziorem… nam to przeszkadza

Ledwie tydzień temu apelowaliśmy o niewyrzucanie śmieci do zamkowej fosy, a dzisiaj dotarła do nas kolejna porcja zdjęć śmieci tym razem z Tymawy. Nad tamtejszym jeziorem ktoś postanowił zrobić sobie piknik i zapomniał posprzątać…

  • Śmieci nad jeziorem… nam to przeszkadza
  • Śmieci nad jeziorem… nam to przeszkadza
  • Śmieci nad jeziorem… nam to przeszkadza

Dzień Dziecka w Muzeum Archeologicznym

W poniedziałek, 10 czerwca Muzeum Archeologiczne z okazji dnia dziecka zaprosiło przedszkolaki z Opalenia i Pieniążkowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Na zdrówko” w wykonaniu teatru Gargulec, oraz wzięły udział w licznych zabawach i konkursach. Przedszkola dziękują Zamkowi Gniew za bezpłatne udostępnienie dziedzińca. 

Zapowiedź weekendu

Weekend w gminie rozpocznie się długo oczekiwanym otwarciem Stacji Mikrostyk i Festynem Rodzinnym w Polskim Gronowie. W sobotę na terenie rynku Starego Miasta odbędzie się Gminny Dzień Dziecka, a wieczorem prawie 200 sportowców wyruszy stamtąd otwierając bieg Veolia Run – 5 km po Gniewie. Od 14 do 16 czerwca na terenie całej gminy odbędą się głosowania do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiamy zestawienie wydarzeń  na nadchodzący weekend.

Może być burzowo

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Uwaga- Rządowe Centrum Reagowania alarmuje!

Uwaga - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarumuje! Dzisiaj, 13 czerwca po południu i w nocy silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zyachowajmy ostrożność. Nie chowajmy się pod drzewami i jesli to możliwe pozostańmy w domach.

Młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej

Młodzicy Keramzytu w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej radzą sobie bardzo dobrze. Po zwycięstwie w poprzednim tygodniu nad Morzem Stegna (4:3) młodzi gracze zespołu ze Szprudowa zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. W miniony weekend drużyna Grzegorza Połomskiego mierzyła się z Wierzycą Decka Pelplin. Zespół gości okazał się tym razem lepszy, wygrywając 8:3.  

Nasze Kluby ze środkami z Ministerstwa

UKS „Olimpia” Gniew, KS Mewa Gniew i KS Keramzyt Szprudowo. Te Kluby, działające na terenie naszej gminy, zakwalifikowały się do IV edycji Rządowego Programu „KLUB”. Chociaż lista szczęśliwców jest dość długa, bo liczy sobie 3 732 podmioty, to pechowców, których wnioski zostały odrzucone bądź otrzymali zbyt mało punktów było znacznie więcej.

Wycieczka do Krynicy Morskiej

Sołectwo Szprudowo dnia 21 lipca organizuje wycieczkę do Krynicy Morskiej. Chęć udziału można zgłaszać do 14 lipca. Zapisy i szczegóły u organizator pani Małgorzaty Gajewskiej pod numerem telefonu: 661 837 018 .

Młodzi karatecy przywieźli 16 medali

Dzień Dziecka okazał się szczęśliwy dla młodych sportowców z gminy Gniew. Pierwszego czerwca w Starogardzie Gdańskim obyły się otwarte mistrzostwa w karate Tradycyjnym. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie zdobywając łącznie 16 medali. Co warte podkreślenia Gniewski Klub Karate Tradycyjnego tylko w tym roku wywalczył już 44 medale na zawodach zarówno wojewódzkich i ogólnokrajowych.

  • Młodzi karatecy przywieźli 16 medali
  • Młodzi karatecy przywieźli 16 medali
  • Młodzi karatecy przywieźli 16 medali

Zagraj w filmie -"Szpęgawsk 1939" poszukuje statystów

W piątek o godz. 12.00 rozpocznie się kolejny plan do filmu "Szpęgawsk 1939". Tym razem czekamy na statystów-panów w wieku 18-70 w Opaleniu ( gmina Gniew). Zbiórka 21 czerwca ( piątek) o godz.12.00 koło nieczynnego zboru ewangelickiego. Zapraszamy. Prosimy o zgłoszenia na email uth1@wp.pl lub tel. 793993981 ( imię, nazwisko, wiek, nr tel oraz dopisek OPALENIE) Praca na filmie ma charakter społeczny.

Festyno-Koncert w parku miejskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Inwest-Kom Sp. z. o. o. oraz Centrum Muzyczne Aktywnych zapraszają na kolejny Festyno-Koncert. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 lipca w parku miejskim w Gniewie. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, ciepła zupa, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz napoje chłodzące. Festyno-koncert dofinansowany z budżetu środków Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy.

Spis wyborców dla wyborów do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że został sporządzony spis uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rad Powiatowych Izb Rolniczych, które odbędą się w dniu 28 lipca 2019 roku.

Dzień wędkarza

Zarząd Koła PZW w Gniewie  organizuje w dniach 22- 23 czerwca gruntowe zawody wędkarskie " Nocne Łowy", które odbędą się na wodach rzeki Wisły ( Kotło - Międzyłęż). Zbiórka uczestników o godzinie 18.00. Zapisy przyjmuje prezes koła. Druki zgłoszeniowe dostępne są w sklepach wędkarskich na terenie Gniewa, oraz w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy. 

Niepewna wygrana - Ostatni dzień głosowania na podwórko Nivea

20 czerwca zakończy się konkurs Podwórko Nivea 2019. Jeszcze dzisiaj możemy zagłosować! Aktywne głosowanie mieszkańców usytuowało lokalizację naszego miasta na 1 miejscu, jednak przez ostatnie tygodnie liczba głosów zmalała w stosunku do rosnącej liczby głosów na miasta kategorii, w której mieści się nasze miasto. Zgłoszona lokalizacja placu zbaw przy ul. Sidorowicz zajmuje aktualnie 5 miejsce. Jest to ostatni szczebel podium, który  zapewni wygarną jaką jest budowa i montaż placu zabaw. Głosować można na stronie:  https://podworko.nivea.pl/ . 

Nowe mieszkania na sprzedaż

Spółka Inwest - Kom informuje o prowadzonej sprzedaży mieszkań na osiedlu Nowe Tarasy Wierzycy. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Biurem Sprzedaży, które znajduje się w placówce Inwest - Kom w Gniewie, ul Wiślana 6 osobiście, lub pod numerem telefonu: 510 274 628, lub drogą elektroniczną: mieszkania@tarasywierzycy.pl 

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego

W dniu 17 czerwca 2019 roku w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 odbyło się „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2018/2019”. Wśród nagrodzonych osiągnięć znalazły się też osiągnięcia sportowców z naszej gminy. Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 1 w tym roku znalazły się na podium Igrzysk Sportowych Dzieci i Młodzieży, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie reprezentował powiat Tczewski podczas Wojewódzkiej Licealiady.  Gratulujemy wszystkim tegorocznych osiągnięć.

Wszystko dla ich uśmiechów

Takich tłumów na rynku nie widzieliśmy od 1997 roku – można było usłyszeć głosy mieszkańców 15 czerwca, po obchodach Pierwszego Gminnego Dnia Dziecka. Przez całe popołudnie i wieczór starówka tętniła wesołą muzyką, kolorami i tańcem.

Lato Festiwal w Jeleniu

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się Festyno- Koncert w Jeleniu. Organizatorzy oferują między innymi gastronomię, oraz zabawy i atrakcje dla dzieci. Na scenie, oprócz lokalnych artystów takich jak Piaseckie Gzuby, Chałturka i  Czelo pojawi się znany na scenie polskiego popu zespół Verba. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 14.00. Więcej informacji na załączonym plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Wieści z boiska - to już prawie koniec

Miniony weekend był terminem ostatnich serii gier w rozgrywkach Klasy A i Klasy B. Zarówno Mewa, jak i Sobieski nie będą zbyt dobrze wspominać rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Pozytywem jest fakt, iż Mewa, dzięki punktom zdobytym jesienią, zdołała utrzymać się na tym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei, w serca działaczy Sobieskiego nutkę nadziei wlewa fakt, iż cenne doświadczenia zbierali młodzi zawodnicy, którzy w wielu przypadkach nie ukończyli jeszcze wieku juniorskiego. Występujący w Klasie Okręgowej Keramzyt także nie zaliczy tej rundy do najlepszych. Niezwykle istotna okazała się ubiegłotygodniowa wygrana z Gwiazdą Karsin, która ze spokojem pozwala przygotowywać się do ostatniego pojedynku w tym sezonie z Borowiakiem Czersk.

Zabawa w "Kulkolandi"

W piątek 7 czerwca , dzieci z grup „ Pszczółki „ oraz „ Misie„ z Przedszkola Miejskiego udały się do Centrum Rozrywki Smykolandia w Kwidzynie. Dzieci zachwycone były konstrukcją zabawową wyposażoną w przeszkody , tunele oraz baseny z piłeczkami.  Atrakcją dla przedszkolaków okazała się również trampolina oraz duże pojazdy. Ogromne klocki z były  się  dla   małych budowniczych – konstruktorów  znakomitą zabawą. Wyobraźnia dzieci nie znała  granic. Słodki poczęstunek był chwilą nabrania nowych sił do dalszej zabawy. Wychowankowie przedszkola  wrócili  do przedszkola szczęśliwi i zadowoleni z magicznego, dziecięcego świata.

Wieści z boiska - podsumowanie Juniorów

Miniony weekend zakończył sezon 2018/2019 w ligach juniorskich. W sobotę ostatni mecz rozegrali zawodnicy Junior D2 Keramzytu Szprudowo, którzy rywalizowali na wyjeździe z Wisłą Tczew. Tydzień temu swoje rozgrywki kończyły zespoły z ligi Junior B1, gdzie występuje Sobieski Gniew. Oba zespoły jeszcze miały szansę na zajęcie miejsca na podium, co byłoby niewątpliwym sukcesem. Jak przebiegły ostatnie kolejki obu drużynom? Czy udało się zakończyć rozgrywki na miejscu „medalowym”? Śpieszymy z informacjami!

Zaproszenie do gry miejskiej

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do udziału w grze miejskiej, która polega na odkrywaniu zagadek podczas wędrówki po zakątkach Gniewu. Udział w grze można wziąć pobierając Kartę gry w sklepie Fashion By Ann pod arkadami przy placu Grunwaldzkim. W imieniu organizatorów zachęcamy do gry. 

Szkoła Podstawowa nr 2 pożegnała "gimnazjum"

W dniach 17 i 18 czerwca odbyło się pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali wolontariusze, aktywni uczniowie i Ci, którzy w roku szkolnym 2018/19 reprezentowali szkołę podczas konkursów i na olimpiadach. Wśród słów pożegnania padły wskazówki, rady i wspomnienia. Uczniowie już dziś cieszą się dniami wolnymi i wkrótce wybiorą nową, dojrzałą ścieżkę swojego życia. W wydarzeniach uczestniczyli włodarze miasta i przedstawiciele samorządu.

Veolia Run – pierwszy bieg ulicami Gniewu

Ponad 200 zawodników wzięło udział w Veolia Run, czyli biegu ulicami Gniewu. Zwycięzcami pierwszej, historycznej edycji wydarzenia zostali Andrzej Rogiewicz i Alicja Misiak. Wśród startujących znalazł się również burmistrz Maciej Czarnecki. Był to jego pierwszy udział w imprezie biegowej jako zawodnika. 

Przerwy w dostawie wody dla ul. Gdańskiej

W środę, 19 czerwca doszło do awarii sieci wodociągowej. W  związku z powyższym mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla ul. Gdańskiej w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, że postara się usunąć usterki jak najszybciej.

Piątek na Skarpie Nadwiślańskiej

Weekend w Gniewie rozpocznie się imprezą na Nadwiślańskiej Skarpie. Stacja Mikrostyk w piątek po raz drugi zaprasza na wakacyjne spotkanie przy muzyce. Stacja otwarta będzie w piątek, od godziny 17.00.  Wszystkich, którzy cenią sobie dobry klimat, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, a do tego coś przegryźć, w imieniu organizatorów zapraszamy.

Pomorska Kurator Oświaty i poseł Smoliński w Gniewie

Bardzo uroczyście obchodzono koniec roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Akademia odbyła się na hali sportowej, a swoją obecnością uświetnili ją m.in. dr Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty, poseł Kazimierz Smoliński i Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Weekend w Gniewie

Zapowiada się kolejny gorący weekend w gminie Gniew. W piątek, 21 czerwca, do wspólnej zabawy zaprasza Stacja Mikrostyk w Gniewie i Rada Sołecka z Ciepłego. W sobotę, 22 czerwca, bawić się natomiast będzie można w Jeleniu i Nicponi.

Fajerwerki na zamku w Gniewie

Spółka Zamek Gniew informuje, że w sobotę, 21 czerwca ok godz. 22.45 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Uwaga - Targowisko miejskie przeniesione

W związku z organizowanymi wydarzeniami informujemy, że dnia 29 czerwca i 10 sierpnia targowisko miejskie przeniesione zostaje na ulicę Hallera.

Zakończenie Roku Szkolnego w Polskim Gronowie

Skończył się kolejny rok szkolny, a wraz nim rozpoczęły się na wakacje, na które wszyscy czekamy. Ósma klasa pożegnała się ze szkołą Podstawową w Polskim Gronowie – panią dyrektor, wychowawcą, nauczycielami i młodszymi koleżankami i kolegami. Z tej okazji uczniowie przygotowali pełną humoru część artystyczną. Po jej zakończeniu swoje świadectwa odebrali wszyscy uczniowie, a wyróżnieni również nagrody. Wakacje czas zacząć! 

Bezpłatne szkolenie

Inspektorat ZUS w Tczewie zaprasza wszystkie osoby ubezpieczone na bezpłatne szkolenie dla poświęcone Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego, czyli IOSKU. Szkolenie odbędzie się  26 czerwca 2019 r. IOSKU to dokładny opis stanu konta emerytalnego na 31 grudnia 2018 r. Otrzymują Ci na których konto trafiła przynajmniej jedna składka. Informacja zawiera sumę wszystkich zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego, a także składki zgromadzone na subkoncie w ZUS.

XI sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 26 czerwca o godz. 11.00, na Zamku w Gniewie, przy ul. Zamkowej 3 odbędzie się XI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Podczas sesji między innymi zostanie przedstawiony raport o stanie gminy za rok 2018. Szczegóły w załączniku.

Kociewie promowało się w mieście Kopernika

16 czerwca w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej – Prüfferowej w Toruniu odbył się festyn rodzinny KOCIEWSKIE UCIECHY, podczas którego na odwiedzających obiekt czekało sporo atrakcji związanych z kulturą naszego regionu.

Progonoza pogody: 21 - 23 czerwca

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do służbowego wykorzystania prognozę pogody na okres  21.06. - 23.06.2019r. i orientacyjną prognozę wiatru na Bałtyk południowy i południowo-wschodni  dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Gniewski Budżet Obywatelski - głosowanie zakończone

Do niedzieli, 16 czerwca głosowaliśmy na obywatelskie projekty złożone w ramach tegorocznej edycji Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród 11 projektów, mieszkańcy przegłosowali trzy, które doczekają się realizacji. Są to: duży projekt dot. zakupu równiarki oraz dwa małe pomysły dot. zakupu dwóch lamp na drogę Bielica – Małe Wyręby i zagospodarowania stawu w Kursztynie. Serdecznie gratulujemy! Szczegóły dot. wyników głosowania znajdą Państwo w załączonym protokole.

Zakończenie Roku Szkolnego ZSZ i pożegnanie absolwentów

Środa, 19 czerwca 2019 r. - to upragniony przez uczniów i nauczycieli. Dzień zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. To również dzień pożegnania absolwentów szkoły zasadniczej i wkroczenia przez nich w wymagające odpowiedzialności dorosłe życie zawodowe.

Gminna Rada ds. Seniorów

Gminna Rada ds. Seniorów w Gniewie w  założeniach planu pracy przyjęła, że w okresie letnim lipiec, sierpień 2019r. członkowie Gminnej Rady ds. Seniorów w Gniewie będą pełnić dyżury wg poniższego terminarza. Rada będzie pełnić dyżury w Centrum Aktywnych w Gniewie, pl. Grunwaldzki 45  w godz. 11°°-13°°. W trakcie dyżurów można zgłaszać wszystkie potrzeby, związane z organizacją życia Seniorów Gminy Gniew a także oczekiwania Seniorów w zakresie budowania polityki senioralnej ze ścisłą współpracą z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie. Szczegóły w załączniku. 

Wieści z bioska - Sezon za nami

Dobiegły końca piłkarskie zmagania w sezonie 2018/2019. Po bardzo dobrej jesieni, w rundzie rewanżowej wszystkie nasze drużyny spuściły z tonu, przez co rezultaty osiągane w wiosną nie były tak dobre. Keramzyt przez długi czasu musiał drżeć o utrzymanie w Klasie Okręgowej. Drużyny Sobieskiego i Mewy osunęły się w dół tabeli swoich lig.  Każdy zespół miał swoje kłopoty, które na pewno wpływały na rezultaty w minionej rundzie… ale o tym poniżej. 

Thin Jay w Stacji Mikrostyk

W piątek, 28 czerwca na scenie Stacji Mikrostyk wystąpi Thin Jay - wokalista, uczestnik programu "The Voice Of Poland". Pochodzi z Filipin, w swoich podróżach muzycznych trafił do Tajlandii, gdzie poznał swoją przyszłą żonę- Polkę i tak trafił na polską scenę muzyczną. Otwarcie stacji o godz. 17.00, a występ o godz. 18.30. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy w plenerze skarpy nadwiślańskiej. 

XVIII Międzynarodowy Turniej Jana III

W ten weekend, 29- 30 czerwca na Zamku w Gniewie odbędzie się XXVII turniej rycerski Króla Jana III. Wszystkich, którzy odwiedzą Gniew czekać będzie szereg konnych atrakcji. W sobotę od godz. 11.00 na rynku Starego Miasta odbędzie się Jarmark rzemiosł, Nocą natomiast zapraszamy na turniej Złotej Róży, czyli nocne pojedynki "Rycerzy Gniewu" w niepowtarzalnej oprawie ognia, światła i dźwięku.

Kurs - przewodnik, pilot

Oddział PTTK w Grudziądzu zaprasza do zapisów na Kurs Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek, który będzie odbywał się w terminie wrzesień 2019 - maj 2020. Zapisy trwają do 15 września. Zgłoszenia przyjmowane są online, telefonicznie, lub osobiście w Miejskim punkcie Informacji Turystycznej w Grudziądzu, oraz oddziale PTTK w Grudziądzu. 

Pamiętajcie – na rynku jest monitoring

Są tematy, które wracają w naszym mieście jak bumerang. Jednym z nich jest wandalizm. Tym razem okazało się, że komuś przeszkadza scena, która stoi na placu Grunwaldzkim w Gniewie. Już po raz kolejny ktoś zniszczył linki zabezpieczające dach konstrukcji. Odpowiednie służby już sprawdzają monitoring, aby ustalić osoby odpowiedzialne za  zniszczenia. Państwa zachęcamy natomiast do zgłaszania na bieżąco wszelkich aktów wandalizmu (tel. 112). Wspólnie zadbajmy o naszą okolicę.

Pożegnanie sześciolatków

W zeszłym tygodniu, 17 i 18 czerwca, odbyły się w Przedszkolu Miejskim uroczystości zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania sześciolatków, którzy we wrześniu, po wakacjach rozpoczną naukę w szkole.

 

Noc Świętojańska w Opaleniu

Jak co roku w Opaleniu  22 czerwca  zorganizowano imprezę  z okazji Nocy Świętojańskiej, najkrótszej  nocy w całym kalendarzowym roku. Organizatorem imprezy była opaleńska młodzież – "Dzieci klubu" przy współpracy  Zespołu Szkół w Opaleniu.

Zajęcia z programowania

O tym jak ciekawe i rozwijające jest programowanie mogli się ostatnio dowiedzieć nasi młodzi goście z Ukrainy. Zajęcia odbyły się w Gminnym Ośrodku Sportu i poprowadził je Rafał Kwiatkowski.

W najbliższych dniach uważajcie na upały

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdynia. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.

Rozpoczęcie wakacji w Bajecznej Krainie

Przedszkolaki Bajecznej Krainy 19 czerwca pożegnały rok przedszkolny 2018/2019. Po wspaniałym występie dzieci, nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród. Szczególnie ciepło młodsi koledzy żegnali starszaków, którzy w tym roku opuszczają mury przedszkola idąc do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów.

W środę możliwe burze, silny wiatr i upały

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, silnym wiatrem i upałami.

Oferta wakacyjna KCK i "Wakacyjne kino na leżakach"

Kwidzyńskie Centrum Kultury przedstawia atrakcje na całe wakacje, dla małych i większych miłośników sztuki. W lipcowe i sierpniowe poniedziałki na placu św. Jana Pawła II odbywać się będą seanse na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą.

Wieści z boiska - przegrana na koniec

W sobotę rozegrana została ostatnia kolejka spotkań w rozgrywkach V Ligi, gdzie występuje Keramzyt Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, po sensacyjnej wygranej z Gwiazdą Karsin mieli już pewne utrzymanie i bez zbędnej presji mogli wyjść na boisko by powalczyć z Borowiakiem Czersk.

Hydromechanika ogłasza nabór

Firma HYDROMECHANIKA Sp. z o.o. Sp.k. oddział Małe Walichnowy poszukuje kandydatów na stanowisko: Pracownik ds. dokumentacji i Kontroler.

Stanowisko Pracownik ds. dokumentacji:

Przygotowywanie dokumentacji  przedprodukcyjnej produktów.

Tworzenie:

Planów produkcyjnych zgodnie z wymaganiami klienta,

Indeksów dla dokumentacji finalnej produktów,

Wykazu dokumentów potrzebnych dla danego zamówienia.

Wymagania:

Wykształcenie min. średnie, znajomość języka angielskiego,

Komunikatywność, dobra organizacja pracy,

Zakres obowiązków kandydata na stanowisko kontroler:

Stanowisko kontroler:

Ogólny zakres obowiązków:

Odbiory jakościowe detali zgodnie z przygotowanym procesem technologicznym. Pomiary składu chemicznego materiałów. Identyfikowanie i nadzorowanie wyrobu niezgodnego z wymaganiami. Przygotowywanie raportów pomiarowych dla kontroli ostatecznej jako część dokumentacji przedkładanej klientowi.

Wymagania:

Wykształcenie średnie techniczne, znajomość rysunku technicznego, sumienność ,

CV proszę wysyłać na adres mailowy: w.lasota@hydromechanika.com.pl.

Firma zastrzega sobie, że odpowie jedynie wybranym kandydatom.

Data publikacji: 2019-06-26 08:49

Warsztaty WFOŚ

WFOŚiGW w Gdańsku i Eko-Centrum Heliantus zapraszają do Sali edukacyjnej Pólko, k. Opalenia na wykład prof. Jacka Herbicha na temat walorów przyrodniczych i historii rezerwatu "Opalenie" połączonego z warsztatami terenowymi.  Warsztaty odbędą się 27 czerwca, w godzinach 10.00 - 14.00. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Długo oczekiwany, muzyczny weekend

Zachęcamy państwa do zapoznania się z listą wydarzeń, które w ten weekend odbędą się w Gniewie i na które już dziś zapraszamy. Rozpoczniemy otwarciem Stacji Mikrostyk w piątek, gdzie na scenie pojawi się uczestnik „The Voice Of Poland”. Muzyczne Powitanie Lata - w sobotę, na rynku Starego Miasta występy zespołu Antyradio Coverband i gwiazda wieczoru Mrozu. Więcej informacji:

Warsztaty wrotkarskie

Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy" zaprasza na ogólnodostępne Warsztaty Rolkarsko/Wrotkarskie, które odbędą się w sobotę 28 czerwca w godz. 14.00 - 17.00 na Skateparku GOSiR w Gniewie.  Zawody organizowane są "Dla wszystkich małych i dużych", a udział w nich jest nieodpłatny. W imieniu organizatorów zapraszamy. Obowiązkowo zabierz ze sobą kask!

Gniewianin w gronie muzyków Europy

Z ogromną radością informujemy, że gniewianin, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Jan Cieszyński z klasy altówki dr. Błażeja Maliszewskiego, przeszedł pomyślnie przesłuchania do RCO Young i będzie doskonalił swój warsztat w gronie muzyków z Europy.

Rekomendacje - wysokie temperatury

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przesyła opracowane rekomendacje działań w związku z występowaniem bardzo wysokiej temperatury powietrza na terenie kraju. Rekomendacje dostępne w załączniku.

W najbliższych dniach uważajcie na upały

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdynia. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie w 2019 roku wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych projektów  finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew” – II nabór. Szczegóły w załączniku.

"Folklor i Biesiada"

Zespól “Powiślanki” oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury zapraszają na XIV Ogólnopolskie Spotkania Kapel i Zespołów Ludowych "Folklor i Biesiada" Kwidzyn 2019. Wzorem lat ubiegłych, do Kwidzyna przyjadą zespoły z całego kraju m.in.  z Podlasia, Podkarpacia, Wielkopolski. Nie zabraknie także zespołów z rodzimego Pomorza.  W imieniu organizatorów zapraszamy.

  • plakat
  • plakat

Newsletter CAG

Centrum Aktywnych w Gniewie 20 lipca zaprasza na spływ kajakowy trasą Gniew-Malbork.  Szczegóły o tym i innych wydarzeniach w najnowszym newsletterze. Znajdują się w nim również ważne informacje dla NGO. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami, które udostępniamy w załączniku.

Złote gody

Trzy pary obchodziły w I kwartale tego roku swój Złoty Jubileusz  pożycia małżeńskiego Byli to  Państwo Irena i Tadeusz Czeklińscy z Wielkich Wyrębów, Edwarda i Grzegorz Sak z Wielkich Walichnów oraz Daniela i Ryszard Maciejewscy z Jaźwisk. Z tej też okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.        

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano ostatnie dwa miesiące ( maj-czerwiec), dostępny jest w załączniku.

Burmistrz z absolutorium

Podczas XI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji radni głosowali między innymi w sprawie udzielenia burmistrzowi votum zaufania i absolutorium. Miło nam poinformować, że obie uchwały przyjęte zostały jednogłośnie.

Srebrna aktywność i klucz do szczęścia z dofinansowaniem

Posiedzenie Komisji grantowej w ramach tegorocznej edycji konkursu Działaj Lokalnie odbyło się 13 czerwca. Oficjalne podpisanie umów z grantobiorcami miało jednak miejsce 26 czerwca. Wśród beneficjentów projektu znalazły się dwie organizacje z gminy Gniew: Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku oraz grupa nieformalna „Aktywne Opalenie”. Łącznie udało im się pozyskać prawie 10 tys. zł.

Uwaga - zmiany w organizacji ruchu!

Spółka Inwest-Kom rozpoczęła inwestycję pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. W związku ze zmianą organizacji ruchu, pojawią się utrudnienia. Zamknięte zostało już skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika.

Likwidacja parkingu ul. Kopernika

W związku z trwającymi od dnia dzisiejszego, tj. 28.06.2019 r., pracami związanymi z "Budową sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonaniem nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27-go Stycznia w Gniewie" informujemy o BEZWZGLĘDNYM ZAKAZIE PARKOWANIA pojazdów na dwukierunkowym fragmencie ul. Kopernika (od skrzyżowania z ul. Gdańską do wysokości sklepu "Żabka"). W związku z powyższym na czas trwania przedmiotowej inwestycji ulega likwidacji parking, zlokalizowany w ul. Kopernika na wysokości dworca autobusowego. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Przez całe wakacje darmowe zajęcia z piłką

Akademia Piłkarska Sobieskiego zaprasza przez całe wakacje na bezpłatne otwarte zajęcia na gniewskim Orliku. Na młodych miłośników sportu od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13.00 czekać będą trenerzy z klubu KS Sobieski Gniew. Przedsięwzięciu wsparcia udzielił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie.

Mogą wystąpić intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Ogólnopolskie zawody spławikowe o Puchar Prezesa Wód Polskich

W sobotę 29 czerwca na wodach Kanału Szymońskiego odbyły się ogólnopolskie zawody spławikowe o Puchar Prezesa Wód Polskich. Nasze koło reprezentowane było przez trzech wędkarzy: Bartosza, Marcina, oraz Macieja.

Spotkanie z pełnomocnikiem marszałka w środę w Gniewie

Gminna Rada ds. Seniorów w Gniewie zaprasza na spotkanie z panią Barbarą Bałką – Pełnomocnikiem Marszałka ds. Polityki Senioralnej. Spotkanie odbędzie się 7 sierpnia 2019 r. o godz. 11.00 w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Gniewie (ul. Gdańska 23). Zachęcamy do dyskusji nt. sytuacji seniorów w Gminie Gniew, oczekiwań i potrzeb osób starszych oraz możliwościach ich aktywizacji. Wstęp wolny.

Uwaga, mogą wystąpić burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.