Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie. Swoje propozycje zgłaszać można na poniższym formularzu do 19 listopada.

Data publikacji: 2019-11-04 10:41

Szkolenie dla Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego

Starosta Tczewski, w związku ze zmianami jakie zaszły w tym roku we wzorach ofert i sprawozdań dotyczących realizacji zadań publicznych oraz spodziewanymi kolejnymi zmianami (przewidywany termin wejścia w życie rozporządzenia zmieniającego 15 listopada 2019 r.), zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu tczewskiego do udziału w szkoleniu.

Tematyka szkolenia:

Nowelizacja druków ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym, nowe przepisy wykonawcze do ustawy o działalności pożytku publicznego.
Współpraca organizacji pozarządowych z sektorem gospodarczym.
Zasady prowadzenia przez Organizacje pozarządowe działalności zarobkowej.

Termin szkolenia: 16 listopada 2019 r. od 9:00 do 13:00.

Miejsce szkolenia: siedziba Starostwa Powiatowego w Tczewie, ul. Piaskowa 2, Sala Obrad Rady Powiatu – I piętro, pok. 138.

Prowadzący szkolenie: Artur Gluziński – Ekspert, zajmuje się zagadnieniami współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki „Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”. Ekspert w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013 w dziedzinie „Umacnianie społeczeństwa obywatelskiego, w tym wsparcie organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych i gospodarczych”.

Zgłoszenia na szkolenie: Zgłoszenia przyjmujemy do 12 listopada 2019 r. na adres zdrowie@powiat.tczew.pl lub tel. 58 7734916/913.
W zgłoszeniu należy podać nazwę organizacji pozarządowej, pożądaną liczbę osób do przeszkolenia, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz dane kontaktowe.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Więcej informacji w załączniku.

 

Data publikacji: 2019-11-05 10:10

Dzisiaj w Gniewie koncert TRIO Kameralnego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie serdecznie zaprasza na cykl koncertów w ramach XXXII Gniewskich Spotkań Kameralnych A.D. 2019. W każdy wtorek listopada o godz.19.00 do Zamku Gniew będzie można wziąć udział w darmowych koncertach. Pierwsze spotkanie już dzisiaj, a wystąpią przed państwem: Jan Cieszyński (altówka), Klaudia Kulwikowska (klarnet) i Filip Cieszyński (fortepian).

Remis Mewy, przegrana Sobieskiego

Kolejny punkt w rozgrywkach Klasy A zdobyli piłkarze Mewy. Zremisowali oni w starciu z beniaminkiem rozgrywek, zespołem GKS Gardeja. Nadal trudności z punktowaniem mają piłkarze Sobieskiego, który w minioną sobotę otrzymali srogą lekcję od WKS Ligowy Szlacheckie.

Mewa Gniew - Klasa A

Sympatycy gniewskiej Mewy chyba przyzwyczaili się już do emocjonujących spotkań w wykonaniu swoich ulubieńców. Tylko w tym sezonie Mewa notowała zwroty akcji jak w kalejdoskopie w spotkaniach z Olimpią Sztum, Błękitnymi Stare Pole czy przed tygodniem – Deltą Miłoradz. W minioną sobotę nie było inaczej. Przyjezdni, zespół z Gardei objęli prowadzenie na kwadrans przed końcem spotkania. Mewa nie złożyła jednak broni i walcząc do końca o korzystny wynik, w 88. minucie do wyrównania doprowadził Andrzej PYRKOWSKI. Chwilę później kolejny okrzyk radości w szeregach gniewskiego zespołu. Konrad RESZKA w 90. minucie meczu wyprowadził Mewę na prowadzenie. Ci, którzy spodziewali się, że to koniec emocji, musieli się mocno zaskoczyć, kiedy w doliczonym czasie gry goście doprowadzili do remisu. Oba zespoły mecz kończyły w dziesiątkę, gdyż na początku drugiej części meczu arbiter usunął z boiska po jednym zawodniku z obu drużyn.

Mewa Gniew – GKS Gardeja 2:2 (0:0)   
Bramka dla Mewy: 1:1 – Pyrkowski 88’, 2:1 – Reszka 90’                                   
Skład Mewy: Malinowski – Wójcik, Bryska, Gajewski, Klemczyk (55’ - Kąkel), Kowalczyk (46’ – Serafin, cz. k. – 48’), Mitlewski (63’ - Górski), Ł. Poleszak (80’ - Mokwa), Pyrkowski, Reszka, Wiśniewski

W najbliższą sobotę, Mewa uda się do Malborka na kolejny mecz z beniaminkiem. Tym razem rywalem będą gracze malborskiego Nogatu.

09.11.2019r., Malbork, g. 14:00: Nogat Malbork - Mewa Gniew

 

Sobieski Gniew - Klasa B

Przełamać nie mogą się piłkarze Sobieskiego. Podopieczni Andrzeja Danielika wysoko ulegli liderowi – WKS Lignowy Szlacheckie aż 11:0. Gospodarze już przed przerwą zdobyli 6 bramek i „ustalili” kto będzie w tym meczu stroną dominującą. Po zmianie stron dołożyli kolejne 5 trafień i było po meczu. Piłkarzom Sobieskiego było o tyle trudniej, że przyjechali na mecz bez pełnej jedenastki, a ciężko rywalizować z najlepszą drużyną w lidze, grając w niepełnym składzie.

WKS Lignowy Szlacheckie - Sobieski Gniew 11:0 (6:0)                                   
Skład Sobieskiego: Zieliński – Grabowski, Danielik, Rajkowski, Żelaskowski, Vogler, Grzyb, Kaczeniewski, Wohlert

W najbliższy weekend zaplanowano ostatnią kolejkę spotkań w Klasie B. Sobieski podejmie w Gniewie zespół Centrum Pelplin. Początek meczu w niedzielę o godzinie 14:00.
10.11.2019r., Gniew, g. 14:00: Sobieski Gniew – Centrum Pelplin

Fotografie wykonał Henryk Rigwalski.

Data publikacji: 2019-11-06 07:56
 • Mewa
 • Mewa
 • Mewa

KP Keramzyt Szprudowo wycofał się z rozgrywek

Od początku sezonu słychać było głosy o kłopotach, które pojawiają się w pierwszym zespole Keramzytu Szprudowo. Tuż przed startem rozgrywek z funkcji trenera zrezygnował Krzysztof Rutkowski, jego miejsce zajął związany z Keramzytem od lat, Damian Ostrowski, który podjął się próby ratowania drużyny, zadnie nie było łatwe ponieważ kilku zawodników nie wznowiło treningów lub przeszło do innych klubów.

- Ciężko jest walczyć o jakiekolwiek cele sportowe, jeśli na treningach pojawia się 4 – 6 zawodników, a na mecze jest kłopot z zebraniem pełnej „jedenastki”. Do rozgrywek zgłosiliśmy ponad 25 graczy, co pozwalało nam wierzyć, iż będziemy w stanie podjąć się rywalizacji w Klasie Okręgowej. Niestety, nie udało się, tak naprawdę to sami zawodnicy zdecydowali o tym czy gramy dalej czy się wycofujemy z rozgrywek– mówi Prezes Keramzytu, Michał Bąkowski.

Trudna sytuacja kadrowa była główną przyczyną rezygnacji z dalszej gry w rozgrywkach. W ostatnich spotkaniach zespół miał kłopot z zebraniem podstawowej „jedenastki”, bo na zbiórkę przychodziło 9 – 10 piłkarzy. Po 10. kolejkach, Keramzyt plasował się w dolnych rejonach tabeli, walcząc o utrzymanie. Dziś już wiemy, że po blisko 15 latach istnienia, pierwszy zespół drużyny ze Szprudowa przestaje istnieć. Klub nie zawiesza jednak swojej działalności.

- W tej sytuacji skupiamy się na grupach dziecięcych i młodzieżowych, które mamy w Klubie. Co będzie dalej z drużyną seniorów? Czas pokaże, na chwilę obecną nie planujemy reaktywacji. Robienie czegoś na siłę nie miałoby sensu. Z kolei wśród zespołów juniorskich, najstarsza drużyna jest
z rocznika 2007, więc póki co daleko im jeszcze do wieku seniora. – mówi Michał Bąkowski.

- Przy okazji chciałbym podziękować Prezesowi Mewy Gniew Rafałowi Kokotowi , który zaangażował się w ratowanie naszej drużyny i na którego wsparcie zawsze mogliśmy liczyć. – dodaje Prezes Keramzytu.

Data publikacji: 2019-11-06 09:02

Żyj zdrowo i bez nałogów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe powiatu tczewskiego do wzięcia udziału w III Powiatowym Festiwalu Zdrowia organizowanym pod hasłem "Żyj zdrowo i bez nałogów", który odbędzie się 6 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Topolowej 23 w Tczewie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do zapoznania się regulamin konkursu i wzięcia udziału w festiwalu.

Zajęcia artystyczno-rekreacyjne z GOSiR-em

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gniewie na terenie naszej gminy do 20 grudnia organizowane będą bezpłatne zajęcia artystyczno-rekreacyjne. W Gniewie takie warsztaty odbędą się 8 listopada w godz. od 16.00 do 18.00 w hali sportowej GOSiR. Serdecznie zapraszamy!

Prze/sz/yj to Sam

W Gniewie ruszyły pierwsze w historii warsztaty krawieckie. 10 pań z terenu gminy Gniew poznaje tajniki szycia na maszynie, i nie tylko! Pomysłodawczynią i realizatorką projektu jest Renata Muller, gniewska animatorka. Na warsztaty, udało się pozyskać dotację z Fundacji Orlen w wysokości 7 500 złotych. Wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew.

Turniej halowej piłki nożnej rocznik 2010 - 2012

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza młodzież z roczników 2010 - 2012 do wzięcia udziału w turnieju halowej piłki nożnej.

Turniej rozpocznie się o 10:30 w niedzielę, 17 listopada na Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie przy ul. Kusocińskiego 10. Zapisy kończą się w dniu turnieju o 10:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

W załącznikach regulamin, druk zgłoszenia, zgoda opiekuna drużyny oraz zgoda dorosłego/rodzica.

 

 

Data publikacji: 2019-11-06 14:19

Nieodpłatne zajęcia karate w gniewskim przedszkolu

Dziecko w wieku przedszkolnym ma naturalną potrzebę ruchu i odczuwa radość z wykonywania czynności ruchowych. Jest to okres sprzyjający kształtowaniu charakteru i zainteresowań. Potwierdzają to wyspecjalizowani psycholodzy. Trening jest kombinacją gier i zabaw przeplatanych nauką technik karate. Podczas zajęć dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale ćwiczą również swój refleks, zwinność i kondycję.

Brak wody na ul. Partyzantów i ul. 27 stycznia

W czwartek, 7 listopada, w godz. 9.00-15.00 w wyniku prac modernizacyjnych nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. 27 stycznia i ul. Partyzantów w Gniewie.

WFOŚiGW o populacjji groszka wielkoprzylistkowego w opaleńskim rezerwacie

Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pojawił się wpis dot. zakończonych prac nad oceną populacji groszku wielkoprzylistkowego w rezerwacie przyrody Opalenie. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Ochrona bioróżnorodności rezerwatów przyrody Pomorza”, prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Oferta pracy dla asystenta/asystenki działu sprzedaży

Alma-Color poszukuje asystenta/asystentki działu sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Wymagania pracodawcy:

+ rzetelność, uczciwość
+ umiejętność pracy  w zespole
+ minimum średnie  wykształcenie
+ znajomość obsługi komputera
+ doświadczenie na  podobnym  stanowisku będzie  dodatkowym  atutem

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (cv) na adres email: m.dubiela@almacolor.pl wpisując w tytule DZIAŁ_SPRZEDAŻY_GNIEW_2019. Prosimy o umieszczenie w aplikacji następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Alma-Color SP. Z O.O. danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Znowelizowany art. 221 § 1 Kodeksu Pracy.

Data publikacji: 2019-11-07 12:21

Zajęcia fitness w Szprudowie

Po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Szprudowie odbyły się zajęcia fitness. Okazało się, że ten rodzaj aktywności przypadł do gustu mieszkankom miejscowości.  -W imieniu swoim jak i uczestniczek dziękuję pani Patrycji oraz Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gniewie za współpracę. Zachęcamy w dalszym ciągu zainteresowane osoby do udziału w zajęciach, które odbywają się w każdą środę o godz.17.45 - tłumaczy i zachęca sołtys Małgorzata Gajewska. Na ćwiczenia wstęp jest wolny.

 • Zajęcia fitness w Szprudowie
 • Zajęcia fitness w Szprudowie

III Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w Opaleniu

W środę, 6 listopada w Domu Kultury w Opaleniu odbył się III Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. Organizatorami przedsięwzięcia była młodzieżowa grupa Dzieci Klubu oraz Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Opaleniu.

W konkursie wzięły udział trzy grupy:

1) Uczniowie z „Kółka Teatralnego” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Sobieskiego w Gniewie.
2) Grupa teatralna  „Rondo” ze Szkoły Podstawowej im. bł ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie.
3) Grupa teatralna  „Opalenie” z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. 

Po burzliwych obradach jury, w skład którego wchodzili Zbyszko Kamiński, Elżbieta Struczyńska oraz Wioleta Racławska podjęło następujący werdykt:

I miejsce zajęła grupa teatralna „Rondo” ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie za przedstawienie pt. „Welcome in Londyn”.

Ex aeqo dwa drugie miejsca zajęli uczniowie z „Kółka Teatralnego” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Sobieskiego w Gniewie za przedstawienie pt. „Imieniny Króla Jana III Sobieskiego„ oraz grupa teatralna „Opalenie” z zespołu szkół w Opaleniu za „Wakacje w klubie”.

Organizatorzy podziękowali wszystkim za wspólnie spędzony czas, zespołom za zaangażowanie w przygotowanie się do przeglądu, a opiekunom za ich włożoną pracę, cierpliwość poświęcony czas.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez - Bank Spółdzielczy w Gniewie, Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Przegląd dofinansowany został w ramach konkursu Minigrantów realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, ze środków Samorządu Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Podziękowania należą się również państwu Dorocie i Pawłowi Sekleckim - właścicielom sklepu spożywczo-przemysłowego w Opaleniu, Joannie Sinickiej, Hannie Wisniewskiej, Aleksandrze Cezak, Iwonie Gajewskiej oraz Zygmuntowi Rajkowskiemu.

Data publikacji: 2019-11-07 14:18
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr
 • Teatr

Gniewskie obchody Święta Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na gniewskie obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 16.30 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pomordowanych. Następnie organizatorzy zapraszają na mszę świętą, Paradę Niepodległości i patriotyczne śpiewanie.

11 listopada - prosimy o nieparkowanie na ul. Gostomskiego

Szanowi Mieszkańcy! W związku z organizacją w poniedziałek, 11 listopada Gniewskiej Parady Niepodległości, prosimy Państwa o nieparkowanie samochodów w ul. Jakusz-Gostomskiego. Ulica ta jest bardzo wąska, naszą prośbę kierujemy zatem w trosce o bezpieczeństwo osób, biorących udział w pochodzie oraz właścicieli zaparkowanych tam samochodów. Dziękujemy za ustosunkowanie się do naszej prośby.

Przygotowania do Gniewskich Obchodów Święta Niepodległości trwają!

Uniwersytet Trzeciego Wieku wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Gniewie przy wsparciu wiceburmistrz Joanny Kamińskiej i sekretarz Karoliny Liebrecht tworzą piękne kotyliony. Ogromne podziękowania dla pani Marioli Plath, która pomogła zorganizować całe przedsięwzięcie.

Data publikacji: 2019-11-08 11:51
 • DPS
 • DPS
 • DPS
 • DPS
 • DPS
 • DPS

Pasowanie na ucznia w SP2 w Gniewie

Pasowanie na ucznia w SP2 w Gniewie! Powodzenia pierwszaki!

W uroczystościach wzięła udział społeczność szkoły, rodzice, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele władz miast: wiceburmistrz Joanna Kamińska oraz kierownik referatu społecznego Joanna Jaskólska.

Więcej zdjęć pod LINKIEM.

Data publikacji: 2019-11-08 12:38
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2
 • Pasowanie na ucznia SP2

Klub KP Keramzyt Szprudowo szkoli nowe pokolenie piłkarzy

Od sierpnia 2018 roku młodzi zawodnicy z Gminy Gniew pod okiem trenera Sebastiana Szymańskiego rozpoczęli przygodę piłkarską wstępując do Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo.  Od tego czasu mali piłkarze spotykają się na treningach trzy razy w tygodniu oraz dodatkowo rozgrywają mecze podczas licznych turniejów piłkarskich.

Patriotyczne święto

W poniedziałek, 11 listopada po raz kolejny okazaliśmy swój patriotyzm. Mieszkańcy naszej Gminy wzięli udział w Gniewskiej Paradzie Niepodległości.

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał w szkołach

Świętowanie 101 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy już w piątek, 8 listopada. Tego dnia, w wielu polskich szkołach wspólnie odśpiewano hymn Polski. W akcję „Szkoła do hymnu” włączyły się również gniewskie placówki – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego i Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera.
Hymn odegrany został także 11 listopada punktualnie o godz. 12.00 na rynku w Gniewie. Mazurka Dąbrowskiego śpiewali harcerze oraz przedstawiciele gniewskiego magistratu z burmistrzem Maciejem Czarneckim na czele.

Niepodległość na sportowo

W przeddzień narodowego święta, w niedzielę, 10 listopada Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zorganizował Turniej Halowej Piłki Nożnej Gniewskich Firm i Instytucji z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Do  turnieju zgłosiło się 10 drużyn: Inwest – Kom Gniew, Fama Gniew, Mikrostyk Gniew, GOSiR i Przyjaciele, OSP Gniew, Magmar Gniewskie Młyny, OSP Gniew, EDIL – BUD, Alma – Color Gniew, Prywatna Inicjatywa – FC Gniew. Podczas podsumowania imprezy wręczenia pamiątkowych pucharów, statuetek i dyplomów dokonały Aleksandra Szramka i Ewa Kujawska-Majewska – radne Rady Miejskiej w Gniewie i przedstawicielka gospodarza turnieju Karina Matuszczak.

Królem strzelców z 5 bramkami został Leszek Grzyb z drużyny Fama Gniew, natomiast Kamila Majewskiego z drużyny OSP Gniew uznano za najlepszego bramkarza turnieju. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach!

Patriotycznie w Piasecznie

11 listopada w Piasecznie odprawiona została uroczysta msza święta, podczas której wierni wzięli udział we wspólnym patriotycznym śpiewaniu, które prowadzili chór Exaudi Deus, Chór Uniwersytetu III Wieku i schola Biedronki z Piaseczna, przygotowane przez dyrygenta zespołów Krystiana Zzimnego.

Modlitwa za Ojczyznę

Uroczystości w Gniewie rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem ku czci pomordowanych na gniewskim cmentarzu przez przedstawicieli Samorządu Gminy Gniew, harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz mieszkańców. Następnie wszyscy wzięli udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez proboszcza gniewskiej parafii ks. Zbigniewa Rutkowskiego. W nabożeństwie udział wzięły poczty sztandarowe instytucji, firm i organizacji z terenu całej gminy Gniew. O oprawę muzyczną mszy zadbała Gniewska Orkiestra Dęta.

Gniewska Parada Niepodległości

Kulminacyjnym punktem obchodów była parada, w której udział wzięły zarówno zorganizowane grupy historyczne, artystyczne, społeczności szkolne, organizacje, ale przede wszystkim mieszkańcy miasta i gminy Gniew. Pod przewodnictwem marszałka Józefa Piłsudskiego, z pochodniami, biało - czerwonym balonami wszyscy przemaszerowali spod gniewskiej świątyni na dziedziniec zamkowy, gdzie kontynuowano uroczystość. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Maciej Czarnecki. - To najważniejszy i chyba najszczęśliwszy dzień w dziejach naszej historii. Wspominając datę 11 listopada 1918 roku, warto także podkreślić rolę mieszkańców Ziemi Gniewskiej, którzy przyczynili się do tego ważnego święta. W lipcu 1919 roku powstała bowiem Republika Gniewska, której mieszkańcy walczyli o powrót Pomorza do Polski – mówił włodarz, dziękując mieszkańcom za obecność, a organizatorom za przygotowanie wydarzenia.
Następnie rozpoczęły się wspólne śpiewy patriotyczne, prowadzone przez kobiecy chór Harmonia Sphaerarum, pod dyrygenturą Izabeli Chyły. Śpiewy przeplatane były konkursami o tematyce historycznej, które przygotował i poprowadził Krystian Zimny. Na uczestników wydarzenia czekały też grochówka i ciepła herbata. Ostatnim puntem programu był przygotowany na podzamczu pokaz fire-show w wykonaniu młodzieży z Opalenia.
W paradzie udział wzięli:
- Gniewska Orkiestra Dęta,
- Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego,
- uczniowie i nauczyciele szkół z terenu Gminy Gniew:
· Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie,
· Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie,
· Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie,
· Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie,
· Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Mrossa w Gniewie,
- wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza,
- grupa szczudlarzy z grupy teatralnej KOKO Teatr,
- słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku
- druhowie z OSP Gniew.

Nieocenioną pomoc przy organizacji parady jak co roku wykazało Gniewskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej reprezentowane przez: I Gniewską Drużynę Harcerek Gniazdo prowadzoną przez Karolinę Wendt oraz 22 Gniewską Drużynę Harcerzy Trop, której zastępowym jest Wojciech Wesołowski.

Organizatorzy kierują podziękowania dla wszystkich grup  zorganizowanych uczestniczących w paradzie, pocztów sztandarowych, służb liturgicznych, prowadzącego imprezę Krystiana Zimnego, dyrygentki i członkiń chóru Harmonia Sphaerarum, wcielającego się w rolę Marszałka Piłsudskiego Tomasza Kordunowskiego, słuchaczy Uniwersytetu III Wieku za przygotowanie kotylionów dla uczestników parady, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy gniewskiej Policji za zabezpieczenie pochodu. Organizatorzy dziękują bardzo Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewie i dyrektorowi Mirosławowi Narlochowi za wypożyczenie sceny oraz nagłośnienia, które obsługiwał Pan Zygmunt  Rajkowski z Opalenia.

Organizatorami święta byli: Urząd Miasta i Gminy Gniew, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew, Parafia św. Mikołaja w Gniewie, Gniewskie Środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Harmonia Sphaerarum, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Spółka Zamek Gniew.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminy Gniew.

Data publikacji: 2019-11-12 13:33
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada
 • 11 Listopada

IX Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego

W imieniu organizatora, Koła Baśki nr 3 w Gniewie, serdecznie zapraszamy na IX Otwarty Turniej Baśki o Wielki Topór Kata Gniewskiego, który odbędzie się w niedzielę, 24 listopada na zamku w Gniewie. Turniej startuje o godz. 13.00. Zapisy w dniu rozgrywek, od godz. 12.00. Szczegóły pod numerem telefonu 667 016 590. Serdecznie zapraszamy!

Mewa z wygraną, Sobieski bez punktów

Komplet „oczek” w miniony weekend zdobyła gniewska Mewa, która na wyjeździe pokonała beniaminka rozgrywek - Nogat Malbork. Gorzej poszło graczom Sobieskiego, którzy w ostatnim meczu rundy jesiennej ulegli Centrum Pelplin.

Mewa Gniew - Klasa A

W sobotę, ostatni wyjazdowy mecz rundy jesiennej rozegrali piłkarze gniewskiej Mewy. Ze starcia z Nogatem Malbork, zarówno piłkarze jak i kibice mogli wracać do domów z uśmiechem na ustach, gdyż podopieczni Wojciecha Klemczyka, ograli beniaminka rozgrywek 3:0. Bohaterem spotkania został Rafał WIŚNIEWSKI, który zanotował hattricka. Duży wkład w wygraną miał też bramkarz Mewy – Kacper MALINOWSKI, który obronił rzut karny i zanotował kilka świetnych obron. Wynik został otwarty w 55. Minucie, kiedy to strzał z około 25 metrów zaskoczył bramkarza gospodarzy. Przy tym golu trzeba pochwalić WIŚNIEWSKIEGO za dobrą decyzję, natomiast swój udział miał przy tym golu bramkarz gospodarzy, który powinien popisać się lepszą interwencją. Dwie kolejne bramki wpadły w końcówce meczu.

Nogat Malbork - Mewa Gniew 0:3 (0:0)              
Bramka dla Mewy: 0:1 – Wiśniewski 55’, 0:2 – Wiśniewski 78’, 0:3 – Wiśniewski 85’                             
Skład Mewy: Malinowski – Wójcik, Piotr Bryska, Gajewski, Jaworski (82’ - Poleszak), Kąkel, Klemczyk (75’ – Patryk Bryska), Mitlewski, Mokwa (63’ - Górski), Pyrkowski, Wiśniewski

W sobotnie popołudnie piłkarzy Mewy czeka ostatni mecz ligowy w tym roku. Rywalem podopiecznych Wojciecha Klemczyka będzie Pogoń Smętowo Graniczne. Początek starcia o godzinie 13:00.

16.11.2019r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – Pogoń Smętowo Graniczne

Sobieski Gniew - Klasa B

Ostatni mecz mają za sobą piłkarze Sobieskiego. Zespół Andrzeja Danielika mierzył się z czołową drużyną ligi – Centrum Pelplin. Pierwsza połowa spotkania nie zwiastowała wysokiej porażki. Pomimo, iż goście prowadzili już 0:2 to zawodnicy z Gniewu potrafili doprowadzić do stanu 2:2. Trafienia dla Sobieskiego zaliczyli Adam SÓJKA oraz Łukasz CZARNECKI. Centrum jeszcze przed przerwą wyszło na prowadzenie, które krótko po zmianie stron jeszcze podwyższyło rezultat. Sobieski za sprawą CZARNECKIEGO zdołał jeszcze raz trafić do siatki, jednak później gole zdobywali tylko przyjezdni, a wynik końcowy to 3:9.

Sobieski Gniew – Centrum Pelplin 3:9 (2:3)                       
Bramki dla Sobieskiego: 1:2 – Sójka 23’, 2:2 – Czarnecki 24’, 3:4 – Czarnecki 57’
Skład Sobieskiego: Slizewski – Sójka, Czarnecki, Danielik, Rajkowski, Vogler, Grzyb, Klimek, Kaczeniewski, Wohlert, Woźniak

Sobieski rundę jesienną zakończył na 11. miejscu w tabeli, z dorobkiem 3 punktów.

Data publikacji: 2019-11-13 08:00

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia – możesz go sprawdzić już od dziś

Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Recital muzyki Hiszpańskiej Liaram Trio

12 listopada w ramach XXXII Gniewskich Spotkań Kameralnych na zamku w Gniewie odbył się recital muzyki Hiszpańskiej Liaram Trio, w skład którego wchodzi trzech artystów - Susana Raso, Lidia Małyszek oraz Łukasz Gaszler.

Kultura muzyczna Hiszpanii należy do najstarszych w Europie. Cechą charakterystyczną muzyki hiszpańskiej jest specyficzne zróżnicowanie regionalne, wynikające z przemieszczania kulturowego kraju na przestrzeni wieków, stąd słychać w niej napływowe elementy orientalne, arabskie, żydowskie i cygańskie. Płynie z niej kipiąca energia, pasja, kolor oraz wszystkie odcienie miłości i namiętności.

W programie znalazły się utwory z Andaluzji, Galicji, Kastylii, Katalonii oraz własne kompozycje inspirowane folkiem i muzyką dawną.
W imieniu organizatorów - Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie dziękujemy wszystkim za obecność.

Data publikacji: 2019-11-13 09:18
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital
 • Recital

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w listopadzie. 18 listopada obradować będą członkowie Komisji Skarg i Petycji, 21 listopada spotkają się członkowie Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej, a 25 listopada odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

II część inwestycji naprawy drogi w Rakowcu

W najbliższych dniach ruszy kolejna część inwestycji naprawy drogi z Rakowca do Bielicy, polegająca na ułożeniu na tym odcinku płyt jomb. Inwestycja realizowana będzie ze środków funduszu sołeckiego w wysokości 19 982,53 złotych, w ramach którego zakupiono ponad 400 płyt, dzięki którym utwardzona zostanie droga w kierunku Bielicy. W związku z realizacją zadania dojazd do posesji zlokalizowanych w tym obszarze będzie odbywał się innymi drogami. Remont potrwać może około trzech tygodni.

Ogłoszenie o konsultacjach Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Powiatowy Festiwal Kultury Zdrowia Seniora w piątek w Gniewie

Stoiska medyczne, familiada na temat zdrowia, porady „z babcinej apteki” oraz występy słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku czekać będą na gości Powiatowego Festiwalu Kultury Zdrowia Seniora. Wydarzenie odbywać się będzie w piątek, 15 listopada, na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (ul. Kusocińskiego 10). Start godz. 10.00.

Znasz tego psa?

Dzisiaj w Małej Karczmie przy drodze krajowej nr 91 (niedaleko zjazdu w kierunku Opalenia), funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.

Przyjaźń polsko-ukraińska

Już od kilku lat trwa współpraca miedzy ukraińskim miastem Ostrog i Gniewem. W ostatnich dniach października przedstawiciele naszego miasta partnerskiego ponownie odwiedzili gminę Gniew. Delegaci zza wschodniej granicy tym razem dowiadywali się jak pozyskujemy środki zewnętrzne na realizację ważnych zadań inwestycyjnych.

Delegacja władz miasta Ostrog przyjechała do Gniewu 30 października. Nasi przyjaciele z miasta partnerskiego chcieli dowiedzieć się na co można pozyskiwać środki z Unii Europejskiej, ale też z innych pozabudżetowych źródeł. Do naszej gminy przyjechała wiceburmistrz Oksana Sitnitskaya wraz z przedstawicielami ostródzkiego magistratu odpowiedzialnymi za sport, kulturę, oświatę i gospodarkę nieruchomościami.

Pierwszego dnia wizyty goście odwiedzili Referat Promocji i Informacji gniewskiego urzędu. Oprowadzani przez pracowników urzędu i Stowarzyszenie Centrum Aktywnych-Gniew (CAG) słuchali o rewitalizacji miasta, wodociągach i gniewskiej twierdzy. Delegacja odwiedziła oczyszczalnię ścieków w Ciepłem, dowiedziała się jak udało się w wywalczyć Podwórko Nivea, była na Orliku w Piasecznie, w domu kultury w Opaleniu i punkcie widokowym w Małym Wiośle. Samorządowcy z Ukrainy wzięli też udział w obradach Rady Miasta, które odbywały się tego dnia w Kolonii Ostrowickiej. –Goście mieli wiele pytań, na które jak najbardziej rzetelnie starali się im odpowiadać Łukasz Ogonowski ze Stowarzyszenia CAG i Karol Mielewczyk z Referatu Inwestycji i Infrastruktury naszego magistratu. Członkowie delegacji zwrócili uwagę zwłaszcza na nasze place zabaw i miejsca przyjazne najmłodszym – informuje Szymon Jabłoński z gniewskiego urzędu, który towarzyszył gościom.
Pierwszy dzień pobytu w gminie Gniew zakończył się w opaleńskiej Maciejówce. Tam rozmowy prowadzone już były z burmistrzem Maciejem Czarneckim, Dariuszem Kowalewskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Gniewie i Januszem Struczyńskim, który w trudnych momentach pomagał jako tłumacz.

W czwartek, 31 października, program wizyty był niemniej napięty. Dzień rozpoczął się dla gości w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Tam przyjęci zostali przez burmistrzów Macieja Czarneckiego i Joannę Kamińską oraz sekretarz Karolinę Liebrecht. Następnie delegaci z Ukrainy pojechali do Pelplina, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili ogrody biskupie i muzeum diecezjalne. W Malborku natomiast odwiedzili Punkt Informacji o Funduszach Europejskich. Tam dyskutowano nad możliwością współpracy polsko-ukraińskiej w zakresie kultury. Szukano projektów i pomysłów, które można byłoby wspólnie zrealizować przy pomocy środków unijnych.

Poznając polską kuchnię i zwyczaje obiad goście zjedli w Restauracji Gniewko w Małej Karczmie. Tutaj również towarzyszył im burmistrz Maciej Czarnecki, który kontynuował rozmowy na temat dalszej współpracy miedzy naszymi miastami. Goście opuścili naszą gminę 1 listopada.

W skład delegacji z Ostroga weszli: Oksana Sitnitskaya (zastępca mera/wiceburmistrz Ostroga), Olga Stetsiuk (kierownik Referatu Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Ostroga), Anastasiia Drachuk (Dyrektor Centrum Informacji Turystycznej miasta Ostróg) oraz Andrii Bernatskyi (kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami).

Data publikacji: 2019-11-14 12:12
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina
 • Ukraina

Asfaltowanie świńskiego rynku

Zakończenie trwającego obecnie remontu ul. 27 Stycznia uzależnione są od pogody, a ta z uwagi na porę roku, płata figle. Na szczęście drogowcom udało się już dzisiaj rozpocząć końcowe prace asfaltowe. Od rana asfaltowany jest tzw. świński rynek, a w sobotę, 16 listopada docelowa masa asfaltowa położona będzie na całym odcinku ulicy 27 Stycznia.

Spotkanie konsultacyjne projektu rocznego programu współpracy na 2020 rok

Wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dot. projektu rocznego programu współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Spotkanie odbędzie się w środę, 20 listopada o godz. 12.00 w urzędzie miasta.

27 Stycznia w sobotę całkowicie zamkinięta

W związku z asfaltowaniem ulicy 27 Stycznia, zaplanowanym na sobotę, 16 listopada informujemy, że tego dnia nastąpią poważne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Droga ta będzie całkowicie zamknięta, kierowcy będą musieli więc stosować objazdy zorganizowane przez ulicę Czyżewskiego i ulicę Wiślaną. W niedzielę utrudnienia powinny być już znacznie mniejsze. Za utrudnienia przepraszam. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i baczne zwracanie uwagi na znaki drogowe. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Niedziela ze "Znakiem"

Nie lada gratka czeka na miłośników książek. W najbliższą niedzielę, 17 listopda, po każdej mszy świętej w kościele św. Mikołaja będzie można kupić w promocyjnych cenach książki wydawnictwa "Znak" (średnio co 4 książka gratis). Wśród pozycji, które będzie można nabyć bestselery, książki najbardziej poczytnych pisarzy, nowości wydawnicze, a także książki dla dzieci. Parafia św. Mikołaja zaprasza.

Przerwy w dostawie wody w Opaleniu

Informujemy, iż z powodu pilnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej, w poniedziałek, 18 listopada w godzinach 9.00-15.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Opalenie na odcinku wodociągu od boiska Orlik do końca ul. Warneckiego. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Gniewianin piąty na świecie w karate

W Brnie w Republice Czeskiej 10 Listopada odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate. Jakub Grzyb, podopieczny senseia Kazimierza Maruta zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy, a więcej o młodym sportowcu przeczytają Państwo w grudniowym wydaniu Nowin Gniewskich.

We wtorek bez wody w części Gniewu

W związku z pracami inwestycyjnymi, we wtorek  19 listopada w godzinach 9.00-15.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Gdańskiej, Pocztowej i Drzymały w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Ruszają konsultacje społeczne w Rakowcu

W czwartek, 21 listopada 2019 r. ruszają konsultacje społeczne dotyczące opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowiec oraz Jaźwiska, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew.

Szczegóły na plakacie.

Data publikacji: 2019-11-18 08:33

Znasz tego psa?

W weekend przy ul. Kopernika w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.  

OSP Gniew z podziękowaniami

Ogromny pożar, który wybuchł w nocy 27 maja w Skórczu niemal w całości strawił zakład produkcyjny Iglotex. Zniszczeniu uległo blisko 100% parku maszynowego, infrastruktury technicznej, produkcyjno-magazynowej oraz powierzchni biurowej. W trudnej akcji ratowniczej brali też udział strażacy z gminy Gniew, za co otrzymali specjalne podziękowania.

Przeżyli 50 lat razem

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed 50 i 55 laty rodzinie jest godny do naśladowania. To niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, dlatego zostało one zauważone i docenione przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego, który 12 listopada złożył Jubilatom życzenia i wręczył pamiątkowy prezent.

Knsultacje społeczne w Rakowcu 21 listopada

W czwartek, 21 listopada w świetlicy wiejskiej w Rakowcu o godz. 17.30 odbędą się konsultacje społeczne dotyczące opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowiec oraz Jaźwiska, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew. Dla rodziców uczestniczących w spotkaniu organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Serdecznie zapraszamy!

Ambulansowy pobór krwi

Jeśli jesteś zdrowy, masz pomiędzy 18 a 65 lat i ważysz co najmniej 50 kg - zjedz śniadanie, uzupełnij płyny, weź ważny dokument ze zdjęciem i nr PESEL i oddaj krew.

Pobór krwi odbędzie się 4 grudnia w godzinach 8:30-12:30 w OSP w Gniewie przy ulicy Kościuszki 6. Szczegóły na plakacie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: 2019-11-19 12:57
 • Plakat wydarzenia

Spotkanie dla rolników

W imieniu Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatowej oraz Stowarzyszenia Producentów Rolnych Ziemi Gniewskiej uprzejmie zapraszamy na posiedzenie Rady, które odbędzie się 25 listopada 2019 roku o godz. 11:00 w sali konferencyjnej w zamku w Gniewie, ul. Zamkowa 3, 83-140 Gniew.

Na spotkaniu będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki oraz zaproszeni goście.

Porządek obrad:
1. Bieżąca sytuacja w rolnictwie;
2. Plan dla wsi – polski wieloletni plan gospodarczy w obszarze rolnictwa;
3. Aktualny harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020 – ARiMR;
4. Plan nowego komisarza UE ds. rolnictwa – Pana Janusza Wojciechowskiego;
5. Szanse i możliwości dla rozwoju i stowarzyszeń i grup producenckich.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: 2019-11-20 08:39

Konkurs dla uczniów pt. „Zaprojektuj swój wymarzony i ekologiczny dom”

Ruszył nowy konkurs Zakładu Produkcji Kruszyw dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych gminy i miasta Gniew. Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w zabawie „Zaprojektuj swój wymarzony i ekologiczny dom”.

Odśnieżanie dróg w sezonie zimowym

Jesień w pełni, ale przygotowania do zimy, a konkretnie do odśnieżania dróg w naszej gminie trwają pełną parą. Akcję zima, bo tak w skrócie mówi się na całość zadań związanych z utrzymaniem przejezdności dróg w sezonie zimowym zlecone zostały spółce Inwest-Kom. Priorytetowo odśnieżane są drogi, na których utrzymywana jest komunikacja publiczna i przewozy szkolne.

Uchwalenie powierzchni pod uprawy maku i konopi w Województwie Pomorskim

Zgodnie z art. 46 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019, poz. 852 t.j.), sejmik województwa po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw zdrowia oraz ministra właściwego do spraw rolnictwa, określi w drodze uchwały ogólną powierzchnię przeznaczoną corocznie pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizację tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw oraz tradycję uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

Szczegóły w załącznikach.

Data publikacji: 2019-11-20 13:43

Dzień Pracownika Socjalnego

Co roku, 21 listopada, w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Maciej Czarnecki, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa życzenia wszystkim osobom zaangażowanym w pracę socjalną.

Wygrana na koniec

Sobieski Gniew zakończył zmagania ligowe w Klasie B przed tygodniem. Miniony weekend był terminem ostatniej serii gier w Klasie A, gdzie o jak najwyższą lokatę walczą piłkarze gniewskiej Mewy.

Kolejny złoty jubileusz

Państwo Danuta i Zenon Dyczewscy z Gniewu obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego, z tej też okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał im medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Burmistrz Maciej Czarnecki odwiedził Jubilatów 19 listopada br. i dokonał ich dekoracji. Jubilatom gratulujemy, życzymy wielu lat życia w zdrowiu, zgodzie i pomyślności w gronie najbliższych oraz doczekania następnych pięknych jubileuszy.

Spotkanie informacyjne FIO 2020, PRO 2018-2030

To już kolejny rok Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a na dniach zakończyły się konsultacje społeczne projektu regulaminu konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich edycja 2020 priorytety 2-4. Także program dotacyjny dla organizacji pozarządowych - Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO jest już realizowany przez Narodowy Instytut Wolności.

Karatecy z wizytą u burmistrza

Nasi utalentowani karatecy, którzy wrócili z Mistrzostw Świata w karate w Czeskim Brnie, na zaproszenie burmistrza Macieja Czarneckiego odwiedzili dzisiaj gniewski urząd.

Włodarz złożył sportowcom serdeczne gratulacje oraz wręczył pamiątkowe listy z drobnymi upominkami. W spotkaniu uczestniczyli również sensei Kazimierz Marut oraz rodzice sportowców.

Trzymamy kciuki za kolejne sportowe osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: 2019-11-20 16:59

Powiatowa Gala Wolontariatu

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas XI Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 13 grudnia 2019 r. Gospodarzem tego wydarzenia jest Gmina Tczew.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 27 listopada o godz. 11.00 odbędzie się XVI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w Domu Kultury w Opaleniu. Głównymi tematami obrad będą: informacja o pozyskanych funduszach zewnętrznych w 2019 r. oraz przedstawienie perspektyw i planowanych pracach mających na celu pozyskanie środków zewnętrznych w 2020 r. oraz informacja dotycząca realizacji zadań oświatowych w gminie Gniew w tym o wynikach sprawdzianów i egzaminów. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy
 • Karatecy

Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych roczników 2007-2009

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza do udziału w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych roczników 2007-2009, które odbędą się30 listopada o godz. 10.30 w hali sportowej w Gniewie. Zgłoszenia drużyn należy dokonać w dniu zawodów. Szczegóły w załącznikach.

„Z komputerem na Ty”

W ostatnim czasie miłej atmosferze odbywały się zajęcia komputerowe pod hasłem "Z komputerem na Ty". Lekcje odbywały się w świetlicy wiejskiej w Szprudowie, a wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu, otrzymały certyfikaty ukończenia kursu.

Gniewski Jarmark Mikołajkowy

Serdecznie zapraszamy na Gniewski Jarmark Mikołajkowy. W niedzielę, 8 grudnia, będzie można nie tylko kupić smakołyki, ozdoby i prezenty, ale też spotkać się z Mikołajem i wziąć udział w świątecznych konkursach. Start godz. 10.00 na rynku w Gniewie.

Wykup prenumeratę Nowin Gniewskich i odbierz bilety na koncert

Przypominamy o konkursie ogłoszonym w Nowinach Gniewskich. Wykupcie roczną prenumeratę gazety na 2020 rok i weźcie udział w losowaniu biletów na koncert w Ergo Arenie w Gdańsku!

IX Otwarty Turniej Baśki o Wielki Topór Kata Gniewskiego

IX Otwarty Turniej Baśki o Wielki Topór Kata Gniewskiego w zamku w Gniewie już za nami! W turnieju wzięło udział 205 karciarzy z całej Polski!
Przedstawiamy wyniki.

Kategoria Pań:
I - Kołoszewska Ewa - Ich Troje Sztum
II - Pokojska Ludwika – Klawkowianie
III - Baraniak Elżbieta - WLKS Borek Wielkopolski

Klasyfikacja drużynowa:
I - Hotel Zamek Gniew
II - WLKS Borek Wielkopolski
III - Orły Karczemki/Nowe

Kategoria indywidualna:
I - Tucholski Mirosław - Atomy Gniew
II - Domarus Jacek - Szpica Szemud
III - Poleszak Tomasz - Mak-Pol Gniew

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zwycięzców dostępna pod adresem: LINK

Data publikacji: 2019-11-25 09:15
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka
 • Baśka

Konsultacje „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych…”

Z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących  projektu „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na rok 2020.

Jest piękniej – gminne kamienice po remoncie

Coraz więcej kamienic na starym mieście w Gniewie już nie straszy, a wręcz przeciwnie zdobi naszą przestrzeń. Budynki nabierają kolorów, tworząc spójną, atrakcyjną całość zabudowy miejskiej. W ostatnim czasie nowy blask zyskały dwa obiekty – kamienica nr 39 na placu Grunwaldzkim i kamienica nr 8 na ul. Piłsudskiego, wyremontowana ze środków gminy Gniew. Efekt jest zaskakujący!

Ul. Sobieskiego oficjalnie otwarta

Dzisiaj miało miejsce oficjalne przecięcie wstęgi na otwarcie zakończonej inwestycji przebudowy ul. Sobieskiego. Po wielu miesiącach utrudnień w tej części miasta, już korzystać i cieszyć się możemy z nowych możliwości komunikacyjnych, jakie daje nam nowa ul. Sobieskiego. Szeroka jezdnia, chodniki, nowe miejsca parkingowe i oświetlenie, to wynik przeprowadzonych w ramach inwestycji prac.

Wystaw swój kram na Gniewskim Jarmarku Mikołajkowym

Niedziela, 8 grudnia w Gniewie będzie iście świątecznym dniem. Na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się Jarmark Świętego Mikołaja, w którym udział wezmą lokalni wystawcy, i rzemieślnicy. Nie zabraknie też kramów gastronomicznych, na których kupić będzie można ciepły barszcz czy tradycyjne, wigilijne paszteciki i pierogi.

Kolejny sukces zawodników KP Keramzyt Szprudowo

W minioną niedzielę 24 listopada, zespół KP Keramzyt Szprudowo rywalizował w turnieju halowej piłki nożnej, który obywał się w Osieku. Do zawodów przystąpiły zespoły nawet z poza województwa pomorskiego. Ekipa ze Szprudowa w siedmiu meczach zanotowała sześć zwycięstw i jeden remis strzelając 23 bramki i tracąc zaledwie 3. Ostatecznie zawodnicy KP Kermazyt uplasowali się na drugim miejscu w turnieju. Poniżej szczegółowe wyniki oraz skład zespołu.

Rosak i Kocknecht Mistrzami Europy!

W Pabianicach w dniach 21-24 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy Federacji WPA w Trójboju siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leząc. Na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc brali udział zawodnicy z Stowarzyszenia Sportów Siłowych KZP Team Gniew. KZP Team Gniew reprezentowało 2 zawodników: Ireneusz Rosak i Michał Kocknecht.

Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej "dwójek"

W sobotę, 17 listopada, jak za dawnych czasów na salę gimnastyczną gniewskiej "Jedynki" powróciły szkolne rozgrywki piłki siatkowej. Tym razem dzieci rywalizowały w dwuosobowych zespołach.

Zmiany w gospodarce odpadami

Od stycznia 2020 r. wprowadzona zostanie w gminie Gniew nowa segregacja odpadów.  Będą zbierane dodatkowe dwie frakcje: papier oraz bioodpady. W zabudowie jednorodzinnej do zbiórki tychże odpadów będą worki, w zabudowie wielorodzinnej - pojemniki. W zabudowie jednorodzinnej, mieszkańcy którzy będą kompostować bioodpady, nie będą wyposażani w worki. Dodatkowo będą mogli skorzystać z ulgi w opłacie.

W środę bez wody w Tymawie

Informujemy, iż z powodu awarii wodociągu,  w środę 27 listopada w godzinach 08.00-11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Tymawa. Spółka Inwest-Kom przepraszam za utrudnienia.

Zimno na starym mieście

Veolia  Północ  Sp. z o.o.  informuje,  iż  w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi sieci ciepłowniczej w obrębie Starego Miasta w Gniewie w środę 27 listopada od godz. 7.00 do godz. 19.00 wystąpi przerwa w dostawie ciepła. Wyłączeniami objęte zostaną budynki położone przy ulicach Sobieskiego, Piłsudskiego, Gostomskiego, Kursikowskiego oraz pl. Grunwaldzki.

W Tczewie o „Małym ZUS” i podatku PIT

Inspektorat ZUS w Tczewie wraz z Krajową Administracją Skarbową zapraszają na bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców, poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób fizycznych. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2019 r.

Gdańskie Trio Stroikowe podczas Gniewskich Spotkań Kameralnych

XXXII edycja Gniewskich Spotkań Kameralnych za nami. We wtorek, 26 listopada podczas czwartego koncertu wystąpiło „Gdańskie Trio Stroikowe”.

Artyści zaprezentowali swój kunszt na sali pełnej widzów. Po występie dyrektor biblioteki w Gniewie Jadwiga Mielke podziękowała współpracownikom za organizację wydarzeń. Urząd Miasta i Gminy Gniew reprezentował burmistrz Maciej Czarnecki, który podziękował organizatorom i zaprosił wszystkich na najbliższy Jarmark Mikołajkowy, który odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia na rynku w Gniewie - LINK DO WYDARZENIA.

 

Data publikacji: 2019-11-27 08:48
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne
 • Kameralne

Dbajmy o zwierzęta zimą

Zima i mróz to najgorszy okres dla zwierząt, szczególnie tych bezdomnych, choć i o te domowe, trzeba lepiej zadbać. Co robić, by pomóc im przetrwać chłodne miesiące? Wiosną i latem zwierzęta świetnie radzą sobie na dworze, ale gdy pokrywa śniegu i ujemne temperatury królują na zewnątrz, ciężko jest im znaleźć pożywienie i przetrwać szczególnie zimne noce. Możemy zatem pomóc naszym mniejszym braciom, dokarmiając ich i dając im schronienie.

Sesja online

Dzisiaj od godziny 11.00 trwają obrady Rady Miejskiej w Gniewie. Przypominamy, że w posiedzeniu może wziąć udział każdy. Osoby, które nie mogą wziąć osobiście udziału w debacie, oglądać ją mogą online poprzez stronę: <link>.

Piękno przyrody w moim obiektywie - znamy wyniki konkursu

26 listopada odbyło się posiedzenie komisji konkursowej konkursu fotograficznego dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Gniew pt. "Piękno przyrody w moim obiektywie". Konkurs organizowany był przez Koło PZW w Gniewie oraz Eko - Centrum Heliantus, przy wsparciu firm: StudioA, Zamek Gniew oraz PH GRAGA.

Awaria wodociągu w Piasecznie

Informujemy, iż z powodu awarii , w czwartek 28 listopada w godzinach 8.00-10.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Piaseczno (część wsi od budynku "organistówki" na północ).  Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/Morski w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. 

Noc bez wody

Informujemy, iż z powodu prac konserwacyjnych na SUW Gniew w godzinach nocnych tj. 23:00-5:00  w nocy z poniedziałku na wtorek ( 2/3 grudnia) nastąpi całkowita przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Gniew, Ciepłe, Kotło, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy, Małe Walichnowy, Międzyłęż.

Spotkania dotyczące m.in. PRO i PROW

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk serdecznie zaprasza na spotkania, podczas których będą mieli Państwo możliwość uzyskania informacji na temat najbliższych konkursów w ramach m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Programu Rybactwo i Morze 2014-2020.

Keramzyt Cup 2020

Już w lutym kolejna edycja piłkarskiego turnieju Keramzyt Cup. Tym razem rozgrywki odbywać się będą osobno w kategoriach U9 oraz U10. W turnieju swój udział zapowiedziały już m.in zespoły Olimpii Grudziądz, Rodła Kwidzyn, Akademii Piłkarskiej z Malborka i Tczewa oraz UKS Morze Stegna.  Nie zabraknie oczywiście drużyny KP Keramzyt Szprudowo.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie zwołuje na dzień 29 listopada 2019 r. (piątek) na godz. 15:00 XVII nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji która odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie w programie sesji między innymi odjęcie uchwał: w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”.

Zawieje i zamiecie śnieżne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok

Przedstawiamy protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 r. Szczegóły w załączniku.

Uśmiechnij się w Gniewie

Wbrew nazwie mieszkańcy Gniewu to bardzo przyjaźni ludzie. Staramy się być życzliwi zarówno dla turystów jak i siebie nawzajem. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować „uśmiechnięty konkurs”.

Zabawa polega na zrobieniu zdjęcia na terenie gminy Gniew i zamieszczenie go na facebooku, Instagramie lub twitterze z hasztagiem „uśmiechnij się w Gniewie”. Oczywiście na fotografii musi się znaleźć osoba bądź osoby z uśmiechem na twarzy. W zabawie może wziąć udział każdy.

Do wygrania 10 podwójnych zaproszeń na koncert projektu muzycznego Atmasfera Exclusive, w ramach którego wystąpią Piotr Cugowski, Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski oraz Orkiestra Jacka Tarkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia w Ergo Arenie w Gdańsku. Zwycięzcę wylosujemy podczas jarmarku mikołajkowego 8 grudnia na rynku w Gniewie.

Ponadto podczas jarmarku o 12 na rynku w Gniewie zrobimy dronem zdjęcie z lotu ptaka, na którym ustawimy się w kształt uśmiechu i uwiecznimy największy gniewski uśmiech wszech czasów.
 

 

Data publikacji: 2019-11-29 09:48

Remont w centrum Gniewu – ograniczenia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

Informujemy, że w sobotę, 30 listopada będzie miało miejsce asfaltowanie ronda na skrzyżowaniu ul. 27 Stycznia z ul. Kościuszki i ul. Gdańską. Podczas prowadzenia tych prac, ograniczony będzie ruch samochodów w tej części miasta. Odcinek ul. Gdańskiej, rozkopany na wysokości wjazdu w ul. Kopernika od soboty będzie już natomiast całkowicie przejezdny. Kierowców i przechodniów prosimy o ostrożność. Przygotujmy się także na poważne zmiany, które czekają nas już w poniedziałek!

Zarządzenie w sprawie naboru na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie

Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem nr 155/19 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew dotyczącego naboru na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie.

Data publikacji: 2019-11-29 12:26

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.