Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Powszechny Spis Rolny

W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Odpust w Piasecznie

Tegoroczny odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trwać będzie od 12 do 20 września. Uroczysta msza święta przy Studzience, pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny odprawiona zostanie w niedzielę, 13 września. W kolejnym tygodniu, od 14 września w piaseckiej świątyni trwać będzie oktawa odpustu, którą zwieńczy dożynkowa msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegółowy program odpustu znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 31 sierpnia zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 104 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 279. Pod nadzorem epidemiologicznym są 62 osoby. 38 osób już wyzdrowiało.

Otwarte zajęcia badmintona

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na otwarte zajęcia badmintona. Zajęcia  odbywać się będą w poniedziałki i czwartki na hali sportowej GOSiR w Gniewie o godz. 15.30 dla dzieci z roczników 2011 i młodszych oraz o 16.45 dla dzieci z roczników 2010-2006.

Kalendarz imprez na 2021 rok

Na potrzebę wydania kalendarza gminnych imprez, wydarzeń rekreacyjnych, sportowych, edukacyjnych na 2021 rok, zachęcamy wszystkie podmioty, organizacje, grupy, które planują podjęcie inicjatyw na terenie gminy Gniew do przekazania nam takiego harmonogramu wydarzeń. Prosimy o przesłanie go do 15 września na adres biuro@gok.gniew.pl, wpisując w tytule wiadomości „Kalendarz na 2021 rok”.


Proszę skorzystać z przygotowanego w tym celu formularza dostępnego poniżej.
Dziękujemy za współpracę! Dołóżmy starań, aby wspólnie stworzyć ciekawą ofertę kulturalną dla mieszkańców i turystów, odwiedzających naszą gminę!

 

Data publikacji: 2020-09-02 08:42

III Olimpiada Sportowa UTW

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku zaprasza na III Olimpiadę Sportową UTW. Zawodnicy będą startować w siedmiu dyscyplinach sportowych: bieg na 50 m, pchnięcie kulą, nordic walking, bule, tenis stołowy, pływanie, kręgle. Gniewski Uniwersytet bardzo dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz spółce Zamek Gniew za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Zmagania sportowe podczas Pomorskiego Święta Wisły

W miniony weekend na obiektach GOSiR Gniew w ramach VII Pomorskiego Święta Wisły odbyły się dwa turnieje sportowe. Na boiskach trawiastych GOSiR w Gniewie, w sobotę do rywalizacji stanęli mężczyźni, którzy rozegrali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Orły Gniew – FC Orły. Mecz zakończył się remisem 6:6, w rzutach karnych 5:4. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły kobiety, które rozegrały mecz piłki siatkowej. Drużyna GOSiR Gniew wygrała z Deltą Team 3:1.

Turniej szachowy o Puchar Kasztelana Zamku

Jedną z atrakcji VII Pomorskiego Święta Wisły, które odbywało się w dniach 29-30 sierpnia 2020 r. był turniej szachowy o Puchar Kasztelana Zamku w Gniewie.

Turniej odbywał się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie. W rozgrywkach wzięło udział 25 zawodników, z Gniewu, Nowego, Tczewa oraz Gdańska.
Rozgrywki trwały 9 rund, systemem po 15 minut dla zawodnika.

Wyniki końcowe:

1. Adam Kirszenstein (Gniew)

2. Krzysztof Paszek (Tczew)

3. Bieluszewski Robert (Nowe)

Gratulujemy!

Data publikacji: 2020-09-02 13:21
  • Turniej
  • Szachownica
  • Pojedynek1
  • Pojedynek2
  • Zegar
  • Nagrody

Wsparcie na starcie - zostań przedsiębiorcą

Stowarzyszenie Kolory Życia realizuje projekt z Funduszy Europejskich pt. „Wsparcie na starcie - zostań przedsiębiorcą” w ramach RPO WP na lata 2014-2020, który ma na celu wsparcie na zakładanie działalności gospodarczych osobom po 30 roku życia, pozostających bez pracy. Szczegółowe informację znajdą Państwo na stronie internetowej www.koloryzycia.tczew.pl lub TUTAJ.

Oddaj krew, uratuj życie!

W poniedziałek na rynku w Gniewie, w godz. od 8.30 do 12.30 zorganizowany będzie ambulansowy pobór krwi. Zachęcamy gorąco do oddania krwi szczególnie te osoby, których grupa krwi jest najbardziej potrzebna! Oddajemy krew z potrzeby pomocy innym, ale warto też pomyśleć o korzyściach dla samych dawców. A tych jest niemało!

Wisła zanieczyszczona ściekami z warszawskiej oczyszczalni

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w związku z zaistniałą awarią układu przesyłowego ścieków Czajka na terenie Warszawy oraz zrzutem ścieków do rzeki Wisły informuje, że obecnie codziennie pobierane będą próbki wody w 4 miejscach: w Białej Górze, Kiezmarku, Świbnie oraz na Zatoce Gdańskiej (stały punkt monitoringowy OM3 umiejscowiony na północny wschód od ujścia Wisły). Informacje na temat stanu wód Wisły w województwie pomorskim będą podawane na bieżąco na stronie WIOŚ w Gdańsku.

Gmina ogłosiła przetarg na adaptację Dziennego Domu Seniora

Gmina Gniew ogłosiła przetarg na adaptację i wyposażenie pomieszczeń poddasza użytkowego przy hali widowiskowo-sportowej w Gniewie na Dzienny Dom Seniora. Gniewski samorząd na to przedsięwzięcie pozyskał dotację w wysokości 260 280 złotych, w ramach wieloletniego programu „Senior+” na lata 2015-2020.

Narodowe Czytanie 2020

W piątek, 4 września o godz. 15.00 zapraszamy na Narodowe Czytanie na rynku w Gniewie. W tym roku zapraszamy do wspólnego odczytania fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie.

Informacja o zakazie parkowania

W związku z pracami związanymi z rozbiórką tymczasowej drogi z płyt drogowych oraz nawierzchni tymczasowego parkingu przy skrzyżowaniu ul. 27 Stycznia i ul. Sobieskiego w Gniewie, spółka Inwest-Kom informuje o całkowitym zakazie parkowania pojazdów na przedmiotowym terenie od 7 września 2020 r.

Mostek na Wierzycy zamknięty dla ruchu pieszego

W związku ze złym stanem technicznym mostku na Wierzycy, spółka Inwest-Kom zabezpieczyła obiekt taśmami. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, został on zamknięty dla ruchu pieszego. Za utrudnienia przepraszamy!

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 6 września zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim jest 115 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 2489. Pod nadzorem epidemiologicznym są 192 osoby. 46 osób już wyzdrowiało.

Apel o wsparcie

Drodzy Sympatycy Lokalnej Grupy Działania! Zachęcamy Państwa do udzielenia pomocy Kasi Lipowiec, Kierownika Biura LGD w gminie Powiatu Świeckiego, która obecnie walczy z chorobą nowotworową. Szczegóły dot. pomocy znaleźć można na załączonym zdjęciu.

Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Miasta i Gminy Gniew

Zapraszamy mieszkańców gminy Gniew na bezpłatne szkolenia w ramach projektu Akademia kompetencji cyfrowych. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 25 lat. Zajęcia są darmowe i trwają łącznie 12 godzin. Zapoznaj się z tematyką zajęć i poszerz swoje umiejętności.

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

W związku z Zarządzeniem nr 127/20 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 27 sierpnia 2020 r. w sprawie: opracowania materiałów planistycznych do projektu budżetu gminy Gniew na 2021 rok, zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na spotkanie konsultacyjne dotyczące realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew. Konsultacje odbędą się 15 września 2020 r. o godz. 14.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, przy ul. Witosa 9, pok. nr 9.

Wybory sołeckie w gminie Gniew

W niedzielę, 13 września odbędą się wybory sołeckie w gminie Gniew. Nowych włodarzy wsi wybiorą mieszkańcy sołectw: Brody Pomorskie (lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej), Kolonia Ostrowicka (lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej), Polskie Gronowo (lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej), Półwieś (lokal wyborczy w kontenerze socjalno-biurowym we wsi) oraz Wielkie Walichnowy (lokal wyborczy w przedszkolu). Głosowanie trwać będzie w godz. od 10.00 do 16.00. Szczegóły w załącznikach.

Wybory sołeckie - zmiana lokalu wyborczego w Polskim Gronowie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie dot. zmiany lokalu wyborczego w Polskim Gronowie, wyznaczonego na zebranie wiejskie, zwołane przez Gminną Komisję Wyborczą do przeprowadzenia wyborów sołeckich. Zebranie odbędzie się 13 września, o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego.

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej. Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej zatrudniony jest na podstawie umowy cywilnoprawnej, która określa zasady zwrotu kosztów związanych z udzielaniem pomocy.

Konkurs „Rolniku, spisz się sam”

Urząd Statystyczny w Gdańsku organizuje konkurs na portalu Facebook „Rolniku, spisz się sam”. Udział w nim mogą wziąć rolnicy ze wsi i z miasta. Co trzeba zrobić? Tak naprawdę tylko spełnić swój obowiązek, czyli wziąć udział w powszechnym spisie rolnym.

Ważna informacja

W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Przedszkolu w Gniewie, dyrektor placówki za zgodą Burmistrza Miasta i Gminy Gniew i po uzyskaniu opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zawiesił czasowo funkcjonowanie grupy przedszkolnej, do której uczęszczało zarażone dziecko.

Pobór krwi w Gniewie

W poniedziałek, 7 września w Gniewie odbył się ambulansowy pobór krwi. 40 osób zdecydowało się oddać krew, z czego 26 dawców zostało zakwalifikowanych do poboru. W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za udział w akcji.

Konkurs fotograficzny „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!"

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego organizuje konkurs fotograficzny poświęcony tematyce unijnej pn. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!". Celem Konkursu jest skierowanie uwagi mieszkańców województwa pomorskiego na zmiany, jakie nastąpiły na obszarach wiejskich, dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych a także stworzenie możliwości zaprezentowania oraz ukazania wpływu Unii Europejskiej na rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny obszarów wiejskich województwa.

Wycieczka na Hel

W niedzielę, 6 września Sołectwo Szprudowo zorganizowało wycieczkę na Hel. Przy pięknej pogodzie i wspaniałym towarzystwie kilkudziesięcioosobowa grupa wycieczkowiczów spędziła dzień na końcu Polski. Sołtys Szprudowa Małgorzata Gajewska bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom wyjazdu, kierowcom oraz przewoźnikowi Inwest-Kom.

Spławikowe zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

W sobotę, 5 września na wodach Jeziora Pieniążkowo odbyły się zawody spławikowe o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, zorganizowane przez Zarząd gniewskiego koła PZW przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Gniew . Była to już szósta edycja tych zawodów. Pomimo niezbyt sprzyjającej prognozy pogody do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników z terenu gminy.

Remont drogi w Pieniążkowie i modernizacja parkingu w Gniewie

W Pieniążkowie część drogi gminnej w kierunku miejscowości Lalkowy została wyłożona betonowymi płytami drogowymi, pochodzącymi z parkingu przy ul. Sobieskiego w Gniewie. Płyty zostały zdemontowane, aby na nowo zagospodarować wjazd do centrum miasta.

9 września Światowy Dzień Świadomości FASD

Kiedy kobieta w ciąży pije, dziecko pije razem z nią! Czym jest FASD? Spektrum alkoholowych uszkodzeń płodu, jest do zespół wielu uszkodzeń, które mogą powstać u dziecka w wyniku spożycia alkoholu przez kobietę w ciąży. To musisz wiedzieć! Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu jaką kobieta może spożyć podczas ciąży.

Aktualizacja wniosków mieszkaniowych przedłużona do 30 września

Informujemy, że w terminie od czerwca do lipca 2020 pracownicy Inwest-Kom w Gniewie prowadzili aktualizację  listy osób uprawnionych do otrzymania lokalu komunalnego. Celem aktualizacji była weryfikacja danych zawartych we wnioskach złożonych przed rokiem 2018, pod kątem spełnienia kryteriów warunkujących możliwość ubiegania się o lokal z zasobu gminy. Z wysłanych 64 wniosków w siedzibie Spółki złożonych zostało jedynie 27 zaktualizowanych wniosków.

Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Tematyka zajęć obejmuje m.in.: fundraising, zarządzanie organizacją, PR i komunikacja, prawne aspekty NGO, wystąpienia publiczne, leadership. Networking - udział w programie to szansa na poznanie zaangażowanych osób z całej Polski. W trakcie I edycji Ligi uczestnicy nawiązywali między sobą współprace, których efekty możecie śledzić w naszych social mediach.

Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie ogłasza Konkurs Granty na Kulturę Edycja II 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie ogłasza II edycję Konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Zwłaszcza w obecnym czasie, konkurs ten stanowi szczególne wsparcie dla organizacji i grup nieformalnych z terenu Gminy Gniew.
Zachęcamy do składania wniosków i planowania projektów. GOK służy Państwu pomocą. Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 507 125 558 oraz drogą elektroniczną: biuro@gok.gniew.pl. Szczegóły w załącznikach.

 

Data publikacji: 2020-09-10 08:37

Wydarzenia KCK Kwidzyn

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na ostatnie w tym sezonie kino plenerowe, które odbędzie się 13 września o godz. 19.00. Na placu przed teatrem wyświetlony zostanie polski film - Carte Blanche (reż. J. Lusiński). Tego dnia zapraszamy również na Spektakl dla dzieci “Jaś i Małgosia”  oraz film familijny “Jak zostać kotem”. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Szczegóły w załącznikach.

Mostek na Wierzycy – naprawa i przebudowa

Zamknięty w ubiegłym tygodniu mostek na Wierzycy w najbliższych dniach zostanie wyremontowany. Prace polegać będą na uzupełnieniu ubytków w obiekcie, aby ponownie udostępnić szlak spacerowy przechodniom czy rowerzystom. W niedalekiej przyszłości mostek ma zostać gruntowanie przebudowany, dlatego obecnie urząd miasta przygotowuje niezbędną dokumentację, aby móc rozpocząć zadanie. O dalszych krokach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Nowy wykonawca rozbudowy SP 1 w Gniewie

We wtorek, 8 września Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Skarbnik Gminy Maria Olszewska podpisali umowę z wyłonionym w ramach przetargu wykonawcą na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną z blokiem żywieniowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną - dokończenie rozpoczętej inwestycji.

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”

Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku, w terminie od 13 do 15 października 2020 roku, między innymi na terenie gminy Gniew, przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”. Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Gniewski Budżet Obywatelski - wyniki

Dzisiaj Zespół do spraw Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego zliczył głosy oddane na projekty w ramach głosowania, przeprowadzonego w miniony weekend na terenie gminy Gniew. Z urn wyborczych wyjęto łącznie 1925 kart, z czego 1862 głosów ważnych oddano na projekty duże, a 1875  głosów ważnych na projekty małe.

Wybory sołeckie w gminie Gniew

W niedzielę, 13 września odbędą się wybory sołeckie w gminie Gniew. Nowych włodarzy wsi wybiorą mieszkańcy sołectw: Brody Pomorskie (lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej), Kolonia Ostrowicka (lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej), Polskie Gronowo (lokal wyborczy w szkole podstawowej), Półwieś (lokal wyborczy w kontenerze socjalno-biurowym we wsi) oraz Wielkie Walichnowy (lokal wyborczy w przedszkolu). Głosowanie trwać będzie w godz. od 10.00 do 16.00.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 13 września zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 121 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 367. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 286 osób. 84 osoby już wyzdrowiały.

20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Lato kończy się nieubłaganie, ale cały czas sezon na jednoślady trwa. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE oraz Powiat Tczewski zapraszają na Rowerowy Rajd Gwiaździsty. To już dwudziesty raz w historii rowerzyści pojadą przez powiat tczewski.

  • Plakat informacyjny

Weki z Pomorskiej Spiżarni

Zapraszamy do udziału w Konkursie na najlepszy produkt lokalny pn. „Weki z Pomorskiej Spiżarni”. Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa pomorskiego, którzy prowadzą działalność w formie rolniczego handlu detalicznego na terenie województwa pomorskiego. Zgłoszenia nadsyłać można od 1 do 15 października. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Znamy nowych włodarzy wsi

W minioną niedzielę, 13 września odbyły się wybory sołeckie. W Brodach Pomorskich, Półwsi i Wielkich Walichnowach przeprowadzono głosowania, w wyniku których wybrano nowych sołtysów. W Kolonii Ostrowickiej i Polskim Gronowie, gdzie do wyborów nie zgłoszono żadnego kandydata, mieszkańcy sołectw wybrali swoich włodarzy na zebraniach wiejskich.

Informacja dot. przypadku koronawirusa w gniewskim przedszkolu

Informujemy, że grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie, wyłączona z funkcjonowania w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa wśród jednego z podopiecznych wznowiła już działalność. Wyniki badań przeprowadzonych wśród wszystkich osób, mających kontakt z zakażonym dzieckiem dały wynik ujemny. Dla pewności i zapewnienia bezpieczeństwa przebadano również pozostały personel przedszkola, który nie miał kontaktu z grupą przedszkolaków. Wyniki tych osób również są ujemne.

Przerwy w dostawie wody

W związku z pracami eksploatacyjnymi na Stacji Uzdatniania Wody w Gniewie w nocy z 15 na 16 oraz z 16 na 17 września, w godz. od 22.30 do godz. 5.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości: Gniew, Ciepłe, Nizina Walichnowska, Brodzkie Młyny. Za utrudnienia przepraszamy!

Zbiórka odpadów wielkogabatytowych 18 września

W najbliższy piątek, 18 września w Aplinki, Betlejem, Rzym, Jaźwiska, Jelenica, Widlice, Wiosło Małe, Wiosło Duże, Opalenie, Dąbrówka, Stary Młyn, Dębowy Las, Kolonia Ostrowicka, Ostrowite, Pieniążkowo, Półwieś, Włosienica, Pólko zorganizowana zostanie akcja Wystaw graty z chaty. Zgłoszenia dot. rodzaju wystawianych odpadów należy kierować do urzędu miasta pod nr tel.: 58 530 79 48 do 16 września.

Umowy na realizację gminnych inwestycji podpisane

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podpisał umowy na realizację inwestycji zaplanowanych na terenie naszej gminy. Są to umowy na modernizację drogi w Półwsi oraz rozbudowę wodociągu w Piaseckich Polach.

Pies szuka właściciela

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania przy drodze nr 90 na wysokości zjazdu do Pólka znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, znają jego właściciela lub chętni by przygarnąć czworonoga proszeni są o pilny kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

POLBI Sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie dofinansowanym w 100% ze środków unijnych pt. „AKADEMIA POZYTYWNEJ ZMIANY”, realizowanym w terminie od 1 marca do 31 grudnia. Projekt skierowany jest do 200 mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw.

Długo wyczekiwana "zebra" powstała na ul. 27 Stycznia

Z radością informujemy, że dobiega końca inwestycja polegająca na utworzeniu, długo wyczekiwanego przez mieszkańców gminy, nowego przejścia dla pieszych na ul. 27 Stycznia w Gniewie, przed sklepem Rossmann. Działanie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapewnienie kultury komunikacyjnej kierowców korzystających z naszych dróg. Wykonawcą inwestycji jest spółka Inwest-Kom.

20 000 złotych dotacji na zakup nowości wydawniczych

Gmina Gniew pozyskała dotację celową z budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych w wysokości 20 000 złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Terminarz poisiedzeń komisji stałych we wrześniu

Przedstawiamy terminarz posiedzeń komisji stałych, które odbędą się we wrześniu. Członkowie Komisji rewizyjnej spotkają się 23 września, radni Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej obradować będą 24 września, a 28 września zorganizowane zostanie posiedzenie Komisji finansów. Szczegóły w załączniku.

20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W najbliższą niedzielę, 20 września obchodzić będziemy wyjątkowe święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Samorząd Miasta i Gminy Gniew życzy wszystkim maluchom z naszej gminy wielu cudownych chwil wypełnionych zabawą i pierwszymi, ekscytującymi doświadczeniami naukowymi, które płyną z odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie pełen radości i uśmiechu, bowiem "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Rachmistrzowie Powszechnego Spisu Rolnego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, pełniący funkcję Gminnego Komisarza Spisowego informuje, o zakończonej procedurze otwartego i konkurencyjnego naboru na rachmistrzów terenowych do prac spisowych w Powszechnym Spisie Rolnym w 2020 roku na terenie gminy Gniew.

Z życia SP 2

Zachęcamy do zapoznania się z relacją i zdjęciami z pierwszych tygodni uczniów w szkole podstawowej nr 2 w Gniewie.

III rata opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2020 roku. Termin płatności raty upływa 30 września br.

Remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie – umowa z wykonawcą podpisana

Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał już umowę z firmą PPU DUKA Joanna Marciniak z Gdańska, która przeprowadzi remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie. Koszt zadania to 142 000 złotych. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca listopada tego roku. Remont obiektu jest możliwy dzięki zdobytemu przez gminę Gniew dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura kultury, w wysokości 110 000 złotych.

Wirtualna gra miejska "Odkryj najmniejsze państwo świata"

W ramach projektu "Uniwersytet twórczego seniora", dofinansowanego ze środków Gminy Gniew Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytetu III Wieku zaprasza do udziału w wirtualnej grze miejskiej "Odkryj najmniejsze państwo świata". Do wykonania jest 7 zadań, na które odpowiedzień można, korzystając z zasobów Internetu oraz strony Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku. Odpowiedzi nadsyłać można do 15 października. Życzymy miłej i pożytecznej zabawy, dzięki której poznacie dzieje naszego miasteczka. Na każdego uczestnika gry czekają nagrody i dyplomy związane z historią Gniewu.

Konkurs filmowy

Agencja Eventowa IKA organizuje konkurs filmowy, promujący efekty wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Zadaniem uczestników konkursu jest przesłanie krótkich (trwających do 100 sek.) filmów przedstawiających postrzeganie wpływu Funduszy Europejskich na rozwój województwa pomorskiego, pokazujących zmiany, jakie zaszły w regionie od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów zrealizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zgłoszenia przesyłać można do 28 września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 22 września 2020 r., Zarządzeniem nr 143/20 zatwierdzono "Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia, „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia, „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 3 do w/w Zarządzenia.

Sukcesy gniewskich skrzatek

Podczas rozegranych 20 września w Gdańsku w hali MRKS Mistrzostw Województwa Pomorskiego Skrzatek w tenisie stołowym ogromny sukces odniosły zawodniczki Aleksandra Połomska oraz Karolina Zabrocka! OLA podczas turnieju była bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie spotkania 3:0 i zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa, a Karolina uplasowała się na trzecim miejscu podium. Gratulujemy!

Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 20 września sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie wyruszyła prawie setka uczestników 20. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Cykliści przejechali około 57 kilometrów po malowniczych terenach Gminy Tczew, Pelplin, Subkowy z metą na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Organizatorami imprezy był Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

 

Kondolencje

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Adama Ostrowskiego, dobrego człowieka, przyjaciela i oddanego służbie Policjanta. Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom wyrazy współczucia składają Koleżanki i Koledzy z Komisariatu Policji w Gniewie.

Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 20 września sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie wyruszyła prawie setka uczestników 20. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Cykliści przejechali około 57 kilometrów po malowniczych terenach Gminy Tczew, Pelplin, Subkowy z metą na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Organizatorami imprezy był Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

723. urodziny Gniewu

Już w najbliższy piątek, 25 września Gniew będzie świętował 723. rocznicę urodzin. W tym roku obchody odbędą się w nieco zmienionej, pandemicznej formie. W trosce o zdrowie mieszkańców odwołane zostały zaplanowane wcześniej koncerty. Jednak na spragnionych kulturalnych wrażeń czekać będzie wyjątkowa wystawa pn. "Tu wszystko się zaczęło. Dzieje odtwórstwa historycznego w Gniewie".

Przetarg na sprzedaż budynku gazowni w Gniewie

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Gniewie na ul. Konopnickiej 16. Szczegóły w ogłoszeniu.

Ruszają konsultacje społeczne w Szprudowie

Gmina Gniew uczestniczy w projekcie grantowym pt.: „Planowanie z mieszkańcami”  realizowanym we współpracy z Kujawsko-Pomorską Federacją Organizacji Pozarządowych i współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.19 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Pierwsze spotkanie odbędzie się dnia 6 października o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Szprudowie.

Teren przy ul. Sobieskiego zmodernizowany

Tymczasowe miejsca parkingowe w okolicy skrzyżowania przy ul. Sobieskiego w Gniewie zostały zlikwidowane, a miejsce to zmodernizowano, by stworzyć skwerek zieleni, który dopełni wizerunkowo zrewitalizowaną ulicę Sobieskiego. Teren został już wyrównany i ogrodzony. W miejscu została zasiana również trawa.

Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej

Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon oganizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów. Wielki finał odbędzie się 24 października w stolicy humoru, czyli Wąchocku!

Spis rolny - konkursy

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w ramach organizowanego Powszechnego Spisu Rolnego. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Ogłoszenie o konsultacjach Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 30 września 2020 r. o godz. 11.00 odbędzie się XXVI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady samorządowców odbędą się w Świetlicy Wiejskiej w Rakowcu. Głównymi tematami sesji będą informacja o zaawansowaniu prac inwestycyjnych oraz sytuacja w rolnictwie w na terenie gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Burze i intensywne opady deszczu

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazuje informację o mogących wystąpić w najbliższy weekend burzach, porywach silnego wiatru i intesywnych opadach deszczu. Szczegółowy opis zjawisk dostępny jest w załączniku.

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

Przedstawiamy Państwu komunikat końcowy z Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, któe odbyły się 24 września w Gniewie. Zwycięzcami zawodów została drużyna szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie, którą reprezentowali: Blanka Karzyńska, Jan Kępiński, Kacper Narloch, Oskar Stawiarz.

Hubertus Baranus Opaleński IX 2020

Szkółka Jeździecka PASJA serdecznie zaprasza wszystkich miłośników koni na tegoroczny Hubertus Baranus Opaleński IX 2020, który odbedzie się w niedzielę, 11 października o godz. 11:00 w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka w Opaleniu. W programie m.in. pogoń za lisią kitą, Gonitwa "Wielka Maciejewska" oraz konna gra druzynowa Baranus. Szczegóły na załaczonym plakacie.

Pamiętali o ofiarach ze Szpęgawska

Minęło 81. lat od zbrodni w Lesie Szpęgawskim, miejscu w którym zamordowano ok. 7 tysięcy mieszkańców Pomorza.Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę września, hołd poległym oddali Pomorzanie, samorządowcy oraz przedstawiciele wielu instytucji i organizacji. W imieniu gniewskiego samorzadu, okolicznościowe kwiaty, na pomniku upamiętniającym ofiary, złożyła zastępca burmistrza Joanna Kamińska.

.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 28 września zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 160 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 670. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 646 osób. 120 osób już wyzdrowiało.

Klasy 4-8 w SP 2 pracują zdalnie

Informujemy, że z uwagi na stwierdzony pozytywny test wyniku na koronawirusa u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie, uczniowe klas 4-8 w dniach od 28 do września do 1 października odbywają naukę w trybie zdalnym. Placówka dla pozostałych uczniów pracuje normalnie.

723. urodziny Gniewu

W miniony piątek, 25 września świętowaliśmy 723. rocznicę nadania Gniewowi praw miejskich. Tego też dnia oficjalnie otwarto Centrum Wsparcia Rodzin w Gniewie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 28 września zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 160 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 677. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 646 osób. 120 osób już wyzdrowiało.

Remont ul. Spokojnej w Opaleniu

W ostatnim czasie przeprowadzono remont ul. Spokojnej w Opaleniu. Prace polegały na utwardzeniu i ułożeniu płyt Yomb. Inwestycję wykonała miejscowa firma Rolmag.

COVID-19

W związku ze zwiększoną liczbą osób przebywających na kwarantannie w gminie Gniew, zgodnie z procedurami SANEPID-u, wszystkim osobom podlegającym czasowej izolacji udzielane są informacje dot. między innymi uz`yskania pomocy w dostarczaniu niezbędnej żywności czy leków.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 29 września na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 401 osób, 73 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym, 9 osób jest w izolacji.

Wartość sprzedanych napojów alkoholowych - przekaż informację

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2020.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.