Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Informacja dla interesantów

Informujemy, że w dzisiaj, 2 maja burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska nie będzie przyjmowała interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 4 maja od godz. 8.00 do 11.00. Za niedogodności przepraszamy.

Udany początek „Majówki”

Udany weekend mają za sobą seniorzy gniewskich drużyn piłkarskich. Co prawda komplet „oczek” w swoim spotkaniu zdobyła tylko Mewa, ale Keramzyt i Sobieski także dopisali do swojego dorobku po punkcie. Cenniejszy wydaje się być ten zdobyty przez zespół ze Szprudowa. Po pierwsze – remis sprawił, iż Delta Miłoradz ma ciągle 3 pkt straty do Szprudowian.  Po drugie – punkty zaczął gubić wicelider z Ostaszewa, co sprawia, że sprawa awansu wciąż jest otwarta.

Keramzyt w sobotnie popołudnie zmierzył się w Miłoradzu z miejscową Deltą. Gospodarze to bardzo nieprzyjemny rywal. Dowodem na to jest fakt, że lider – Wisła Tczew, jedyną porażkę w tym sezonie poniosła właśnie na obiekcie Delty, w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Podobnie było w sobotnim spotkaniu, chociaż to podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego prowadzili grę i stwarzali sobie kolejne okazje pod bramką rywali, to w 40 minucie spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze. W tej części meczu, najdogodniejszą dla Keramzytu okazję zmarnował JURCZYK, który pomylił się z rzutu karnego. Ten sam zawodnik „odkupił swoje winy” w 70 minucie, kiedy to wykończył akcję swojego i doprowadził do remisu.  Keramzyt dążył do zwycięstwa, jednak skuteczność nie była, tego dnia mocną stroną zespołu trenera Rutkowskiego. Szprudowianie tym sposobem, odrobili jeden punkt do Mad Ostaszewo, które niespodziewanie przegrały w Kulicach ze Startem. Obecnie strata do wicelidera wynosi 7 „oczek”  i w ciągu tygodnia może zostać zniwelowana. Już we wtorek Keramzyt rozegra zaległy mecz, właśnie ze Startem Kulice, a w sobotę Mady zmierzą się z liderem – Wisłą Tczew, która niezwykła przegrywać w tym sezonie. Keramzyt szybko wrócił zatem do walki o awans.

Delta Miłoradz - Keramzyt Szprudowo 1:1 (1:0)  
Bramka dla Keramzytu: 1:1 – Jurczyk 70’
Skład Keramzytu: Bzowski – Wosik, Ogórek, Borys, Wójcik (46’ - Kozieł), Szyszkowski, Seroka, Jurczyk, Gleizner, Czapiewski, Karaś (85’ - Adamski)

Równie ciekawie dzieje się w rozgrywkach Klasy B, gdzie rywalizują Mewa oraz Sobieski. Piłkarze tej drugiej ekipy, w sobotę po raz pierwszy w rundzie wiosennej mogli cieszyć się ze zdobyczy punktowej, gdyż zdobyli punkt w pojedynku z KP Wandowo. Nie wiele brakowało, aby podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego ugrali „pełną pulę”, gdyż prowadząc od 67 minuty po bramce Gracjana PRZYBYŁOWSKIEGO, dzielnie się bronili. Jednak w jednej z ostatnich akcji spotkania piłkarze gości wykorzystali rzut rożny i doprowadzili do wyrównania.    
Komplet „oczek” zdobyli za to piłkarze gniewskiej Mewy. Podopieczni Marka Kleistera już do przerwy strzelili cztery bramki w rywalizacji z Budmarem Bytonia i na drugą połowę mogli wyjść bez obawy o końcowy wynik spotkania. Po przerwie kibice zobaczyli jeszcze sześć bramek, jednak tym łupem zespoły podzieliły się już po równo i mecz zakończył się wynikiem 7:3.                
Zarówno Sobieski, jak i Mewa najbliższą okazję do kolejnych punktów będą miały we czwartek, kiedy to zmierzą się między sobą w ramach zaległego spotkania z 14 kolejki tego sezonu.  

Sobieski Gniew – KP Wandowo 1:1 (0:0)  
Bramka dla Sobieskiego: 1:0 – Przybyłowski 67’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Poleszak, Przybyłowski, Smarż, Grzyb, Vogler, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Janicki

Mewa Gniew – Budmar Bytonia 7:3 (4:0)
Bramka dla Mewy: 1:0 – Klemczyk 17’, 2:0 – Klemczyk 19’, 3:0 – Konieczny 21’, 4:0 – Danowski 42’, 5:0 – Wiśniewski,  6:2 – Fabiszewski 75’, 7:2 – Wiśniewski 80’
Skład Mewy: Malinowski – Mitlewski (74’ - Górski), Danowski, Wiśniewski, Pielecki, Mokwa, konieczny, Chyła (39’ - Fabiszewski), Głowala (54’ - Karczyński), Klemczyk (62’ – Kurek)

Grała młodzież…

Junior B1 
Powiśle Dzierzgoń - Sobieski Gniew 7:2

Junior C1
Osiczanka Osice - Sobieski Gniew – przełożony na 01.05.2018r., g. 11:00

Junior D1
Keramzyt Szprudowo – Pomezania Malbork 0:2

Junior D2
Sobieski Gniew – Gryf Tczew 0: 23

Data publikacji: 2018-05-02 09:20
 • Wieści z boiska
 • Wieści z boiska
 • Wieści z boiska

Wywieśmy flagi

2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Flagi. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego dnia w naszej ojczyźnie organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne.

Data publikacji: 2018-05-02 09:58

Gniewska Noc Muzeów

Już 19 maja w naszym miasteczku wystartuje coroczne wydarzenie zwane „Gniewską nocą muzeów”. Start w Kościele św. Mikołaja w Gniewie o godzinie 19:30.

Uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji, takich jak:

-gra miejska,

-pokaz mody dawnej,

-teatr ognia,

-konkurs z nagrodami

Oraz na chwile umilające rodzinny wieczorny czas.

 

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2018-05-02 10:28

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

Po interwencji jednego z mieszkańców wystąpiliśmy do spółki Energa-Operator z prośbą o podanie przyczyny przerwy w dostawie energii elektrycznej w części miasta Gniew. Tym samym informujemy o bieżących przerwach w dostawie energii elektrycznej dla ul. Wiślanej, ul. Sambora, ul. Dolny Podmur, ul. Kościelnej, ul. Gostomskiego oraz ul. Podwale w Gniewie z uwagi na konieczność wykonania prac w urządzeniach elektrycznych. Niedogodności występować będą do godz. 13:30. Jednocześnie przypominamy, że informacje o awariach oraz bieżących i planowanych wyłączeniach znajdą Państwo na stronie: www.energa-operator.pl

Szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Przewodniczący Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych Marek Olechnowicz zapraszają pomorskie organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych realizowanych w związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia przepisów RODO.

Szkolenie odbędzie się 12 maja 2018 r. (sobota) w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Gdańsk, ul. Okopowa 21/27 w godz. 9:00-13:00.

Szkolenie jest nieodpłatne.

Zapisy na miejscu.

Data publikacji: 2018-05-02 11:32

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego  otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Ile wyjazdów, tyle powrotów! Wszystkiego najlepszego Strażacy!

Z okazji „Dnia Strażaka” składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gniew za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i wytrwałości, ale też wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z wykonywanej pracy i służby dla społeczeństwa.

Pierwszy dzień zmagać dla maturzystów

Dzisiejszego dnia rozpoczyna się matura 2018. W pierwszy dzień maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zmagają się z językiem Polskim. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy jak najlepszych wyników oraz symbolicznego złamania pióra.

Więcej zdjęć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/GminaGniew/

Data publikacji: 2018-05-04 09:26
 • matura 2018
 • matura 2018
 • matura 2018

Wieści z SP1

Przedstawienia, projekty, spotkania, to wydarzenia z ostatnich tygodni, jakie miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami. Polecamy również stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco oglądać można zdjęcia z działalności placówki.

LGD "Wstęga Kociewia"

LGD "Wstęga Kociewia" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych złożeniem wniosków w naborach grantowych na szkolenie, które odbędzie się 18 maja br. (piątek) w Restauracji "Piaskowa" w Tczewie, początek o godz.10.00.

 

 

Program szkolenia

10.00 – 11.45

Powitanie. Przedstawienie celów i zakresu szkolenia.

 

Część I - informacyjna

1.Prezentacja Procedury oceny i wyboru operacji

2.Prezentacja Wzorów dokumentów

 

11.45 – 12.00

Przerwa kawowa

 

12.00 -  14.30

Część II - warsztatowa

3. Prezentacja zakresu ogłoszonych naborów

4. Praca z dokumentami

-wniosek o powierzenie grantu

-umowa powierzenia grantu

-wniosek o rozliczenie grantu i sprawozdanie z realizacji zadania grantowego


14.30 -15.00

Obiad

 

15.00 – 15.30

Posumowanie i dyskusja

 

 

 

 

Data publikacji: 2018-05-04 11:05

Kolejne „Majówkowe” spotkania

Ciekawie zapowiadają się najbliższe spotkania gniewskich drużyn w rozgrywkach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W Klasie A, Keramzyt ma szansę zbliżyć się do 2. miejsca, które na koniec sezonu daje awans do „Okręgówki”, natomiast w Klasie B – Mewa i Sobieski zmierzą się na wyjazdach z Termo 2 Power Bytonia oraz Szpakiem Skórcz.

20. kolejka rozgrywek w malborskiej grupie A Klasy, zapowiada się bardzo ciekawie. Jest to głównie efekt tego, iż podopieczni trenera Rutkowskiego, we wtorek wygrali zaległe spotkanie ze Startem Kulice (szczegóły z tego spotkania przy podsumowaniu najbliższego weekendu) i do pozycji wicelidera ,premiowanej awansem, tracą już tylko 4 punkty. W sobotę ta strata może wynosić już tylko 1 „oczko”, gdyż Mady podejmą na własnym terenie lidera – Wisłę Tczew, a Keramzyt zagra w Gniewie ze Świtem Radostowo. Zespół z Ostaszewa w wiosennych spotkaniach radzi sobie nie najlepiej i można zakładać, że w rywalizacji z Wisłą także zgubi punkty. Wykorzystać to powinni piłkarze ze Szprudowa. Piłkarze Krzysztofa Rutkowskiego większość spotkań z czołówką tabeli ma już za sobą (Wisła Tczew, Wisła Korzeniewo, Relax Ryjewo, Delta Miłoradz, Rodło Kwidzyn), teraz zostały im pojedynki z zespołami, plasującymi się niżej w ligowej hierarchii. Wygrana ze Świtem nie tylko może dać „kontakt” z drugą lokatą, ale pozwoli nabrać rozpędu przed kolejnymi meczami. Początek sobotniego pojedynku w Gniewie o godzinie 17:00.

Trudne zadanie czeka na gniewskie zespoły, występujące w Klasie B. W czwartek piłkarze Sobieskiego oraz Mewy mierzyli się ze sobą w derbach Gniewa, a już w sobotę zagrają o kolejne ligowe punkty. W derbowym pojedynku lepsi okazali się, plasujący się wyżej w tabeli, zawodnicy Mewy, którzy wygrali 5:2 (szczegóły z tego spotkania przy podsumowaniu najbliższego weekendu).  Podopieczni Marka Kleistera w sobotę udadzą się do Bytoni, gdzie będą rywalizowali z Termo 2 Power.
Sobieski, natomiast uda się w podróż do Skórcza, gdzie zagra z jednym z kandydatów do awansu – Szpakiem. Każda zdobycz punktowa zespołu Andrzeja Pyrkowskiego powinna zostać miło odebrana przez Mewę, gdyż Szpak praktycznie przekreśliłby swoje szanse na awans do Klasy A.            
Oba spotkania odbędą się w sobotnie popołudnie. Mecz w Bytoni rozpocznie się o godzinie 15:00, natomiast w Skórczu pierwszy gwizdek zabrzmi o 17:00. 

Klasa A  "no10.pl" gr. 4: 
Sobota, 05.05, Gniew, g. 17:00:  Keramzyt Szprudowo – Świt Radostowo

Klasa B gr. 6:
Sobota, 05.05, Gniew, g. 17:00: Szpak Skórcz - Sobieski Gniew
Sobota, 05.05, Gniew, g. 15:00: Termo 2 Power Bytonia - Mewa Gniew

Zagra młodzież…

Junior B1
Niedziela, 06.05, Gniew, g. 16:00: Sobieski Gniew – Pogoń Smętowo

Junior C1
Niedziela, 06.05, Gniew, g. 11:00: Sobieski Gniew – Mady Ostaszewo

Junior D1
Sobota, 05.05, g. 13:00: Gryf II Tczew - Keramzyt Szprudowo

Junior D2
Sobota, 05.05, Pelplin, g. 11:00: Wierzyca Pelplin - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2018-05-04 11:10

Matematyka też może być przygodą

W czwartek, 26 kwietnia grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie gościła na Uniwersytecie Gdańskim w związku z Wielkim Finałem II edycji Pomorskich Meczów Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG oraz Stowarzyszenie „Bez Rutyny”. Gniewską szkołę w tym roku reprezentowały dwie drużyny: gimnazjum i szkoła podstawowa.

Niebezpieczne znalezisko w Tymawie

Kilkadziesiąt pocisków artyleryjskich prawdopodobnie z okresu II wojny światowej znaleziono we wsi Tymawa. O nietypowym odkryciu, 3 maja, właściwe służby powiadomił właściciel działki. Już dzisiaj na miejscu pracowały dwie jednostki saperskie.

Sfinansuj swoją działalność

Już jutro tj. 8 maja zapraszamy do Pracowni Orange na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości finansowania działalności gospodarczej.
Start godz. 10:00

Przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej z Gniewu i okolic zapraszamy na konsultacje, które prowadzimy w każdy drugi wtorek miesiąca w Stowarzyszeniu CAG w godzinach 10.00 – 14.00.. Nasi Doradcy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących możliwości uzyskania wsparcia na działalność gospodarczą, a w przypadku zainteresowania ofertą wskażą jak wnioskować o pożyczkę. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.pfp.gda.pl.

Data publikacji: 2018-05-07 09:32

Majówka w Szprudowie

W sobotę 5 maja na boisku w Szprudowie odbył się mecz między juniorami a seniorami. Po rozegranym pojedynku zakończonym zwycięstwem juniorów rozpoczęła się wspólna zabawa w świetlicy wiejskiej. Frekwencja dopisała.

-Jako sołtys chciałabym podziękować osobom, które brały udział w wydarzeniu, ale przede wszystkim moim pomocnikom Hannie Smoczyńskiej, Rafałowi Kamińskiemu, Szymonowi Draszanowskiemu oraz Michałowi Alaburdzie - podsumowała majówkę Małgorzata Gajewska Sołtys Szprudowa

Data publikacji: 2018-05-07 10:06
 • majówka w Szprudowie
 • majówka w Szprudowie
 • majówka w Szprudowie

Noc muzeów w Nowem

Dnia 12 maja 2018r. w sobotę, tydzień przed Gniewską Nocą Muzeów odbędzie się Noc Muzeów w Nowem. Od godziny 16:00 do 19:00 odbywać się będzie gra miejska pod tytułem  ”Od ziarenka do bochenka”. Luźno zarysowanym motywem przewodnim gry jest proces powstawania chleba. Zaplanowano stanowisko związane z pieczeniem podpłomyków, zwiedzanie młyna, wystawę starych i nowszych ciągników rolniczych.

 

Uczestnicy będą mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną zdjęć okolic Nowego autorstwa Wiesława Szymańskiego, uczestniczyć w warsztatach sfragistycznych podczas, których  wykonywane będą odciski średniowiecznej pieczęci miejskiej, natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się wystawa budowli z klocków. Na koniec wśród uczestników gry miejskiej rozlosowane będą nagrody.

Od 19:30 do 20:30 odbędzie się zwiedzanie miasta dla młodszych historyków, dzieciaki będą mogły poczuć się jak średniowieczni strażnicy miejscy strzegący miasto przed złoczyńcami.

Od 20: 30 przewodnicy oprowadzą po trzech budowlach technicznych: młynie, rzeźni i wieży wodnej. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć pracujące maszyny ponad 100-letniego młyna przy ulicy Kościuszki, przy wieży wodnej przewodnicy opowiedzą o nowskich wodociągach a na podwórku rzeźni o nowskich rzeźnikach i niemieckiej koncepcji rzeźni miejskich. Na koniec zaplanowano powrót pod zamek.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

 

 

 

Data publikacji: 2018-05-07 10:30

Majówka pozarządówka

Rada organizacji pozarządowych powiatu tczewskiego serdeczne zaprasza organizacje pozarządowe powiatu tczewskiego na majówkę pozarządówkę, która odbędzie się 11 maja na Przystani Sobieskiego w Pelplinie o godzinie 17:30 – 21:00.

 

W programie :

CZĘŚĆ MERYTORYCZNA:

-Sprawozdanie z działań ROPPT

-Wystąpienia gości

-Aktualności dla NGO

CZĘŚĆ REKREACYJNA:

-Integracja przy grillu

-Animacje kulturalne

Inne zaproponowane przez uczestników działania plenerowe

ZGŁOSZENIA ORGANIZACJI I LICZBY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU OSÓB PROSZĘ KIEROWAĆ DO DN. 9 MAJA NA ADRES MAIL: alicja.slyszewska@wp.pl

 

P.S. Mile widziany strój „niezobowiązujący”, wypełnione „koszyczki piknikowe” , ale przede wszystkim dobry humor i „świeże pomysły” na integrację.

Data publikacji: 2018-05-07 11:52

ANDROPAUZA 3 w Kwidzyńskim Centrum Kultury

30 maja o godzinie 18:00 w Kwidzyńskim Centrum Kultury wystawiona zostanie znakomita komedia – dalszy ciąg ANDROPAUZY - „ANDROPAUZA 3”, czyli jak żyć, żeby nie zwariować.

Spektakl trwa dwie godziny, na scenie zobaczą Państwo pięcioro artystów. W obsadzie:

Agata Załęcka, Maciej Damięcki, Piotr Pręgowski, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski - artyści z serialu "RANCZO"

Bilety indywidualne w cenie 65,-; 70, do nabycia w K.C.K. tel.55/ 279 34 24;

zbiorowe tel. 603 233 363

Data publikacji: 2018-05-07 12:19

Ducha nie gaście

W piątek, 4 maja, przed gniewską strażnicą odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka, które były okazją do wręczenia wyróżnień ochotnikom z powiatu tczewskiego. Oficjalne uroczystości zwieńczyła msza święta, którą poprzedziła defilada pododdziałów strażackich przy akompaniamencie Gniewskiej Orkiestry Dętej.

Gniewski Uniwersytet III Wieku zaprasza

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku zaprasza słuchaczy UTW Powiatu Tczewskiego oraz niezrzeszonych seniorów na majówkę z historią, która odbędzie się 11 maja o godz. 10:00 w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Gniewie oraz na VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW, który odbędzie się 12 maja o godz 10:00 w lasach Brodów Pomorskich.

 

W programie: (Majówka z historią)

-kociewskie warsztaty taneczne,

-nauka pieśni kociewskich,

-warsztaty „Skarby kulinarne Kociewia”,

-pokaz mody,

-wystawa fotograficzna z zagadkami,

-fotobudka,

-wspólna zabawa z poczęstunkiem

Obowiązkowe stroje w barwach flagi miasta Gniewski (niebieski, zielony, żółty)

 

W programie: (VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking)

-pokaz chodzenia z kijkami,

-5-kilometrowy marsz z atrakcjami,

-wspólne ognisko, poczęstunek i zabawa na Leśnej Polanie

Data publikacji: 2018-05-08 09:32

Zawody spławikowe dla juniorów

Polski Związek Wędkarski Koło Gniew zaprasza wędkarzy „juniorów” na zawody spławikowe, które odbędą się 2 czerwca 2018r. Impreza organizowana jest na wodzie prywatnej tj. „Staw Rybny” w miejscowości Piaseczno (Staw p. Lorbieckiego – za Studzienką)

 

Do zawodów przystąpić mogą:

Wędkarze do 16-tego roku życia; członkowie oraz uczestnicy Koła – posiadający aktualny znak na 2018r.

 

Zbiórka uczestników na miejscu zawodów o godz. 7:30.

Nagrody – upominki dla wszystkich zawodników.

Słodki poczęstunek, napoje i pizza dla wszystkich.

Data publikacji: 2018-05-08 09:51

Metropolitarna Karta do Kultury również w Gniewie

Od 8 maja w gniewskiej bibliotece odbierać będzie można Metropolitarną Kartę do Kultury. Jest to specjalna karta biblioteczna, która daje jej właścicielowi możliwość korzystania z usług kultury tańszych o kilkadziesiąt procent. Posiadając swoją Metropolitarną Kartę do Kultury zyskamy zniżki na przeróżne koncerty, przedstawienia, wystawy, do kawiarni, kin, a nawet na różnego rodzaju kursy!

Brak wody w Tymawie

Informujemy, iż z powodu awarii wodociągu konieczne jest niezwłoczne zamknięcie odcinka sieci wodociągowej, w związku z czym nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Tymawa oraz Tymawa os. Leśne. Prace mogą potrwać do godz. 16.00 dnia dzisiejszego.

Eksperci od zamków gotyckich wyłonieni

Dzisiaj, 8 maja w siedzibie OSP Gniew odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, który organizowany jest od wielu lat przez Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski.

Wystaw Graty z Chaty!

Dnia 12 maja 2018 r. rusza dobrze nam znana zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Gniew, zaś na terenie Gminy Gniew zbiórka startuje 19 maja 2018r.

Miasto Gniew:

- ODPADY MUSZĄ BYĆ WYSTAWIONE DO GODZ. 6.00 RANO W DNIU ODBIORU

Gmina Gniew:

- ODPADY MUSZĄ BYĆ WYSTAWIONE DO GODZINY 6.00 RANO W DNIU ODBIORU. ZGŁOSZENIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO SOŁTYSA LUB URZĘDU POD NR TEL.: 58 530 79 48 LUB 58 535 20 61

 

Zbiórka będzie przeprowadzana w formie „wystawki”.

Dotyczy odpadów wielkogabarytowych: zużyty sprzęt rtv i agd, stolarka budowlana, meble (szafy, wersalki), dywany, armatura sanitarna.

Mieszkańcy zabudowany jednorodzinnej wystawiają odpady przed posesjami. Mieszkańcy zabudowany wielorodzinnej przy boksach śmietnikowych.

Zabrania się wystawiania odpadów komunalnych zmieszanych.

Data publikacji: 2018-05-08 14:52

Wyciąg z ogłoszenia

Informujemy, że w poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Gniew.

Terminarz Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w maju. W tym miesiącu radni spotkają się 16 maja (Komisja Rewizyjna), 11 maja (Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna) i 21 maja (Komisja Finansów). Podczas posiedzeń radni obradują nad tematami oraz uchwałami, nad którymi głosować będą na sesji, która odbędzie się 30 maja. Szczegóły w załączniku.

Majowy weekend z Gniewskim Uniwersytetem III Wieku

Serdecznie zapraszamy do spędzenia najbliższego piątku i soboty ze Stowarzyszeniem Gniewski Uniwersytet III Wieku. 11 maja o godz. 10.00 w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbędzie się wydarzenie majówka z historią dla seniorów. 12 maja natomiast zapraszamy do lasów Brodów Pomorskich na VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW. Marsz wystartuje o godz. 10.00. Szczegóły na plakatach.

Uwaga na silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Gadoli po naszamu

Dzisiaj, 9 maja w Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu odbyła się I edycja konkursu recytatorskiego "Gadki po naszamu, czyli po kociewsku". Tego dnia swoje umiejętności zaprezentowało 15 odważnych uczniów klas pierwszych i trzecich. Wszystkiemu przyglądała się, zasiadająca w jury, znana regionalistka i poetka Emilia Rulińska, której podczas swego wystąpienia podkreślała jak ważna jest gwara i kultura Kociewia.

Przedszkolaki z Jelenia w zgodzie z naturą

W związku ze światowym Dniem Ziemi, który przypadał 22 kwietnia, w przedszkolu w Jeleniu przez ostatni tydzień miesiąca tematem przewodnim była ochrona środowiska. 9 maja w miejscu wyciętych wcześniej chorych drzew, rosnących na terenie przedszkola, dzieci posadziły 6 jarząbów szwedzkich oraz zasiały nową trawę. Dbajmy o Ziemię, w końcu to nasz wspólny dom.

Działalność gospodarcza - nowe regulacje prawne

W imieniu tczewskiego Domu Przedsiębiorcy zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z wprowadzeniem Konstytucji biznesu. Podczas spotkania, które odbędzie się 15 maja (wtorek) o godz. 9:00, zostaną omówione zasady związane z rejestracją działalności oraz nowe udogodnieniami w przepisach prawa gospodarczego.

XIV Turniej Unihokeja o „Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach”

Osiem zespołów, sześćdziesięciu zawodników, dwadzieścia rozegranych spotkań i zdobyte 124 bramki, drużyny z dwóch powiatów i z czterech gmin to najważniejsze liczby XIV Turnieju Unihokeja Chłopców "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach". Zawody odbyły się w sobotę 28 kwietnia. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Blandyna Stefańska. Po raz pierwszy w walichnowskim turnieju wystąpiły ekipy z SP w Trumiejach (tegoroczny finalista Wojewódzkich Igrzysk Dzieci) i SP w Gardei (obie z Powiatu Kwidzyńskiego) oraz SP nr 1 w Gniewie.

Pełna pula dla Keramzytu i Mewy

Napięty terminarz podczas długiego, majowego weekendu miały zespoły z naszej gminy. Gra w dni wolne od pracy, spowodowana była odrabianiem zaległości w postaci spotkań z 14. kolejki rozgrywek Klasy A oraz Klasy B. Z tego tytułu gniewscy kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Konferencja naukowa w Piasecznie - zapraszamy

Sanktuarium Maryjne w Piasecznie serdecznie zaprasza na konferencję naukową pt. „Sanktuarium w Piasecznie, jako serce duchowe Kociewia”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja. Konferencja odbywa się w ramach przygotowań do 50. rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej Piaseckiej. Prelekcje wygłoszone zostaną w kościele parafialnym. Więcej na załączonym plakacie.

W gościnie u gniewskich strażaków

Przypominamy, że gniewską remizę strażacką można odwiedzać do 11 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy, proszone są o dokonanie zgłoszenia wizyty pod nr. tel. 58 535 22 88. Również nasza redakcja nie mogła oprzeć się pokusie! Jak było, zobaczcie sami!

11 maja - Dzień bez śmiecenia

Maj i piękna pogoda za oknem to wspaniała okazja do tego, aby spędzić chwilę na świeżym powietrzu. W związku z tym, w imieniu organizatorów akcji, proponujemy organizację gry terenowej, poruszającej temat segregacji i recyklingu odpadów oraz świadomych zakupów. Może być ona ciekawą propozycją na przeprowadzenie zajęć skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, która umożliwi przekazanie wartościowych treści w mniej standardowy sposób. Pełen scenariusz gry (z materiałami do wydruku) dla różnych grup wiekowych znajdą Państwo TUTAJ.

Drodzy mieszkańcy! Od jutra walczymy o plac zabaw!

Informujemy, że zgłoszony do konkursu o podwórko NIVEA film nie znalazł się na liście 5 zwycięskich lokalizacji. Dziękujemy wszystkim tym, którzy próbowali razem z nami - rekonstruktorom z Zamku Gniew, uczniom kl. 5a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego, StudioA oraz wszystkim pozostałym małym i dużym aktorom, którzy wsparli realizację filmu. Jednocześnie od jutra zachęcamy do głosowania!

Mecz na szczycie Klasy B

Dużo piłkarskich emocji czeka w najbliższy weekend kibiców w Gniewie. Wszystkie zespoły seniorskie zagrają „u siebie”, a gdy dołożymy do tego trzy mecze drużyn juniorskich to mamy sześć spotkań, które można będzie zobaczyć na obiektach przy ul. Kusocińskiego. Najciekawiej zapowiada się pojedynek na szczycie Klasy B, w którym wicelider – Mewa, podejmie lidera – Koronę Rywałd. Pozostałe pojedynki także mogą przynieść wzrost adrenaliny oraz ciśnienia, warto więc wybrać się i kibicować drużynom z naszej gminy.

Uwaga na burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymany z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.  

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. recytowali, poznawali konstytucję i zasady zdrowego stylu życia.

Gala Czytelnika 2018

Już dzisiaj w gniewskiej bibliotece odbędzie się Gala Czytelnika, podczas której nagrodzeni zostaną najbardziej rozczytani mieszkańcy naszej gminy. Kto w minionym roku wypożyczył i przeczytał najwięcej książek? Tego dowiemy się w piątkowe popołudnie, o godz. 17.00 w Sali Kameralnej. Serdecznie zapraszamy!

Pomaszeruj z Uniwersytetem III Wieku

W sobotę, 12 maja zapraszamy do lasów Brodów Pomorskich na VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW. Marsz wystartuje o godz. 10.00. W programie: pokaz chodzenia z kijkami, 5-kilometrowy marsz z atrakcjami, wspólne ognisko, poczęstunek i zabawa na leśnej polanie.

Wyciąg z ogłoszenia

Informujemy, że w poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 11.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę lokalu użytkowego przy ul. Piłsudskiego 10 w Gniewie.

Majówka z historią

W piątek, 11 maja, w parku Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbył się festyn Majówka z historią, zorganizowany w ramach projektu "Śladami ludzi i wydarzeń" dofinansowanego przez Powiat Tczewski. Motywem przewodnim spotkania przygotowanego przez Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku było dziedzictwo regionalne Kociewia: taniec, śpiew i potrawy.

Rekrutacja do ZSP Gniew

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zachęca do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Od 14 maja rozpoczyna się rekrutacja.              

Mały SILGAN

Sport to zdrowie. Wiedzą o tym wszyscy uczestnicy biegu „SILGAN Ćwierćmaraton”. Przedstawiamy dziś Państwu wyniki biegu dla dzieci „Mały SILGAN”. Wśród uczestników imprezy znaleźli się bowiem także młodzi mieszkańcy gminy Gniew.

Mewa coraz bliżej awansu… Keramzyt wciąż walczy!

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze gniewskiej Mewy. Podopieczni Marka Kleistera, w meczu na szczycie pokonali Koronę Rywałd i zrobili duży krok w stronę awansu do Klasy A. Ważną wygraną zanotował też Keramzyt Szprudowo, który rozbił na boisku w Gniewie Błękitnych Kmiecin i wciąż utrzymuje dystans 4 punktów do miejsca premiowanego grą w Klasie Okręgowej.

Seniorzy są w formie! I to jakiej!

W sobotę, 12 maja w otoczeniu zieleni drzew lasów Brodów Pomorskich odbył się VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW. Pokaz chodzenia z kijkami, 5-kilometrowy marsz z atrakcjami, wspólne ognisko, poczęstunek i zabawa na leśnej polanie. Wspaniale spędzony czas!

Udana inauguracja sezonu na gniewskim skatepark

W sobotę 12 maja na skateparku w Gniewie jak co roku nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny. Zawody profesjonalnych riderów połączone zostały z konkursem jazdy na hulajnodze, a wspólne skoczne zabawy z animatorami cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych.

Forum Przedsiębiorstw

Zapraszamy do udziału w Forum Przedsiębiorstw, jednej z największych konferencji kierowanych do firm z sektora MSP na Pomorzu. W tym roku Forum odbędzie się 30 maja 2018 r.  w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.  Jego celem jest przekazywanie przedsiębiorcom aktualnej wiedzy i informacji, które mogą wykorzystywać w codziennej działalności oraz w podejmowaniu wyzwań dalszego rozwoju.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Tczew, Subkowy, Morzeszczyn, Pelplin i Gniew. To z tych miejscowości w niedzielę, 27 maja wystartują rowerzyści, biorący udział w Rowerowym Rajdzie Gwieździstym, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tczewie. Sprzed urzędu w Gniewie rowerzyści wystartują o godz. 13.35, by pokonać trasę 11 km i wziąć udział w festynie rekreacyjnym przy szkole podstawowej w Małych Walichnowach. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Gniewska Noc Muzeów już w sobotę

Już w sobotę, 19 maja, wystartuje coroczne wydarzenie zwane „Gniewską nocą muzeów”. Tym razem na wszystkich zainteresowanych czekać będzie m.in.: gra miejska „W ogrodach Sobieskiego”, pokaz mody dawnej „Moda w obliczu śmierci” przygotowany przez prof. Małgorzatę Grupę z UMK w Toruniu oraz teatr ognia w wykonaniu dzieci z Opalenia. Nie zabraknie też nagród dla najaktywniejszych uczestników zabawy. Start w Kościele św. Mikołaja w Gniewie o godzinie 19.30. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka na zamku

Wielka moc zabawy i radości w Zamku Gniew zagości. Specjalnie dla wszystkich naszych milusińskich gniewska twierdza przygotowała szereg atrakcji, a wśród nich Igrzyska Rycerskie dla Dzieci. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Kazimierz Rajski zdobył Szablę Wybickiego w Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja 2018 roku w Arena Przywidz, odbył się turniej patriotyczny o Szablę Wybickiego. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przywidz Marka Zimakowskiego.

Grzegorz Dąbrowski zdobywcą Pucharu Wieżycy

W niedzielę, 13 maja w Zespole Kształcenia w Szymbarku, odbył się turniej sportowy o Puchar Wieżycy – Góry Kaszubów, najwyższego szczytu Polski północnej. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Puchar Wieżycy rozgrywano w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych. Tradycyjnie rywalizowano o puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

Nowa wystawa w piaseckim muzeum

8 września 1968 roku miała miejsce uroczystość papieskiej koronacji Figury Matki Boskiej Piaseckiej, której to dokonał kardynał Karol Wojtyła, ówczesny metropolita krakowski. Z okazji przypadającej w tym roku 50. rocznicy Papieskiej Koronacji Figury, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno zaprasza na wystawę. Ekspozycja, poświęcona również historii rodu Wojtyłów będzie czynna do 15 października 2018 r.

Uwaga na burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymany z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami z gradem.  

Gniew w telewizji

Twoja Telewizja Morska przygotowała kolejne materiały z Gniewu. Zachęcamy do oglądania wieści między innymi z gniewskiej twierdzy i Kursztyna.

Majówka Hallerówka "W krainie fantazji"

Już w najbliższy piątek, 18 maja, serdecznie zapraszamy na Majówkę Hallerówkę - Przegląd Młodych Talentów "Polak potrafi", który odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie w godz. od 10.00 do 13.00. W programie: wesoły przemarsz ulicami miasta oraz zabawa i konkursy tematyczne na boisku szkolnym.

Festyn Rodzinny

Przedszkole Miejskie w Gniewie zaprasza w piątek, 25 maja, na Festyn Rodzinny. W programie m.in. występy dzieci, pokazy żonglerskie, balonowe show party, dmuchane zjeżdżalnie i mega bańki mydlane. Start godz. 16.00.

Noc Bibliotek

9 czerwca w Gniewie odbędzie się Noc Bibliotek. W programie warsztaty teatralne, manualne, szczudlarskie i plastyczne oraz spotkanie autorskie z Januszem Landowskim oraz prezentacja książki "Poezje". Serdecznie zapraszamy! Start godz. 17.00.

Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki

Z okazji tygodnia bibliotek, 8 i 10 maja, dzieci z przedszkola miejskiego zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej w Gniewie na zajęcia bajkoterapii, które przepięknie przygotowała i poprowadziła pani Kamila Majdzińska.

Praca w Gniewie

Zakład Produkcji Kruszyw poszukuję chętnych do pracy na stanowisku operator linii produkcyjnej i analityk Microsoft Dynamics NAV. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: <link>. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Podwórko Nivea w Gniewie?

Trwa głosowanie w konkursie Podwórko Talentów Nivea. Teraz to od nas zależy czy w Gniewie powstanie nowoczesny plac zabaw. Wystarczy wejść na stronę: <link> i raz dziennie oddać głos na naszą lokalizację. Razem może nam się udać, do dzieła!

Uzupełnieinie numeru PESEL w CEIDG do 19 maja

Zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.

Mity dotyczące szczepień

Jeszcze kilka lat temu specjaliści zapowiadali, że wkrótce ludzkość zostanie całkowicie uwolniona od niektórych chorób np. krztuśca, ospy prawdziwej czy dżumy. Dziś wiadomo, że te prognozy są niemożliwe do zrealizowania. Dzieje się tak za sprawą ruchów antyszczepionkowych, które z biegiem lat narastają na sile i skupiają wokół siebie coraz więcej zwolenników.

XVII Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

Dzisiaj, 16 maja w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie odbył się XVII Festiwal Piosenki. W tegorocznej edycji zmagań mali wykonawcy prezentowali utwory Zbigniewa Wodeckiego.

XLVIII sesja Rady miejskiej w Gniewie

XLVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 23 maja(środa) o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6. W porządku obrad m.in. informacja p stanie dróg gminnych i stopniu realizacji inwestycji.

Seniorzy na wyjazdach

Nadchodzący weekend to czas kolejnych ligowych zmagań piłkarzy. Tym razem, większość drużyn zagra na wyjazdach, a na boisku w Gniewie będziemy mogli zobaczyć tylko dwa mecze drużyn juniorskich Sobieskiego Gniew. Gdzie zagrają pozostali? Śpieszymy z informacjami.

Zmiany godzin pracy aptek

Informujemy, że 26 kwietnia 2018 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego została opublikowana Uchwała Nr XXXIX/284/2018 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 27 marca 2018 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych. Na mocy uchwały od poniedziałku 21 maja br. ulega zmianie harmonogram pracy aptek na terenie  powiatu tczewskiego. Zgodnie z nowym grafikiem, apteki w Gniewie będą pełnić dyżury w systemie tygodniowym w dni powszednie po godzinach pracy aptek do godziny 22:00,w soboty w godzinach od 16:00 do 22:00, a w niedziele i dni ustawowo wolne od pracy od 12:00 do 22:00.

Nagrodzeni przez Starostę Tczewskiego

16 maja w Tczewie odbyła się uroczysta gala wręczenia corocznych nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu za działalność w 2017 roku. Uhonorowano tego dnia artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych oraz instytucje, organizacje, firmy i kluby sportowe, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i sportu na terenie Powiatu Tczewskiego.

Postępy prac rewitalizacyjnych

Prace rewitalizacyjne na Starym Mieście w Gniewie trwają w najlepsze. Roboty ziemne obejmują kolejne odcinki miasta. Część ul. Wąskiej do ul. Wodnej jest już wykostkowana, prace na Wodnej dobiegają końca, a na ul. Wschodniej trwa układanie nawierzchni. Posuwają się także roboty na rynku, w pierzei zachodniej placu i pod lebami, gdzie układane są szare płyty granitowe, dopasowane kolorystycznie do granitowej kostki, którą wyłożone zostanie miasto. Na warsztat została już także wzięta ul. Zamkowa.

Koncert Zespołu Mazowsze - oferta wyjazdu dla mieszkańców

Koncert w ERGO ARENIE Zespołu „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. W niedzielę, 3 czerwca, zobaczyć będzie można prawdziwy spektakl, przesycony feerią barw, przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski i tańce narodowe. Mieszkańcy, chętni by wziąć udział w wydarzeniu mają możliwość wyjazdu razem z Uniwersytetem III Wieku, który posiada jeszcze 10 wolnych miejsc.

Uwaga, przedsiębiorcy!

Informujemy, że system CEIDG nie działa prawidłowo, w związku niemożliwe jest dokonywanie na bieżąco czynności związanych z jego obsługą. Wnioski będą przyjmowane z opóźnieniem.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Hanną Cygler, autorką książek "Tylko Kochanka", której akcja dzieje się w Gniewie i "Nowe niebo", której premiera miała miejsce w kwietniu tego roku. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 czerwca o godz. 16.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

W sobotę, 19 maja na stadionie miejskim odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta i Gminy Gniew. Do zawodów przystąpiło 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Gniew. Każda z nich musiała sprawdzić się w sztafecie pożarniczej oraz rozwinięciu bojowym. Do punktacji końcowej brane były pod uwagę czasy uzyskane w dwóch konkurencjach.

Gniewianin zdobywcą Pucharu Wieżycy

W niedzielę, 13 maja w Zespole Kształcenia w Szymbarku, odbył się turniej sportowy o Puchar Wieżycy – Góry Kaszubów, najwyższego szczytu Polski północnej. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Puchar Wieżycy rozgrywano w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych. Tradycyjnie rywalizowano o puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

I Puchar Kociewia w wyciskaniu sztangi leżąc w stylu klasycznym i wyciskaniu wielokrotnym

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie wspólnie z KZP TEAM Gniew organizują I Puchar Kociewia w wyciskaniu sztangi leżąc w stylu klasycznym i wyciskaniu wielokrotnym. Organizatorzy zapraszają zarówno kobiety jak i mężczyzn w sobotę, 26 maja.

Muzyczny Dzień Matki

Już w piątek, 25 maja, o godz. 17:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbędzie się koncert uczniów Ogniska Muzycznego z okazji Dnia Matki. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Wozem strażackim do przedszkola

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z Bajecznej Krainy odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Gniewie. Maluszki już od najmłodszych lat wiedzą jak bardzo odpowiedzialną pracę wykonują strażacy. W zawodzie tym odwaga to podstawa, bo przecież bycie strażakiem to nie zabawa.

Gniewska Noc Muzeów

Każdy, kto sobotni wieczór, 19 maja, postanowił spędzić w Gniewie nie mógł się nudzić. Z okazji Gniewskiej Nocy Muzeów można było wziąć udział w grze miejskiej, obejrzeć pokaz mody dawnej, spojrzeć w gwiazdy, obejrzeć pokaz fire show, odwiedzić Muzeum Jednej Nocy, zrobić sobie zdjęcie w łóżku czy też obejrzeć wystawę fotograficzną.

Oświadczenie wiceburmistrza

„Zgodnie z wolą Pana radnego Grzegorza Wasielewskiego wyrażoną w przesłanym do mnie e-mailu w dniu 21.05.2018 r.  informuję, że Pan radny Wasielewski głosował za zmianami w budżecie przewidującymi zakup równiarki. Na zebraniu z sołtysami w dniu 14 maja użyłem sformułowania, że w toku dyskusji nad zakupem równiarki Pan radny Grzegorz Wasilewski wyrażał swój sprzeciw. Wypowiedz swoją oparłem na min. poniżej cytowanych wypowiedziach Pana radnego G. Wasilewskiego  na sesji w dniu 30 kwietnia 2018 roku a były one następujące:

Remont świetlicy w Kolonii Ostrowickiej

W trakcie modernizacji jest także świetlica wiejska w Kolonii Ostrowickiej. Jak mówi wykonwaca inwestycji firma Temida, prace na placu budowy idą bardzo szybko i planowo. - Na placu budowy pracuje obecnie kilka lokalnych firm, które wykonują pracę z największą starannością. Postępy budowlane na każdym etapie sprawdzam osobiście, bywam nawet kilka razy dziennie na placu budowy, a wszelkie trudności rozwiązujemy na bieżąco, więc nie borykamy się z większymi problemami – mówi Maciej Czarnecki, właściciel firmy Temida.

Remonty dróg i nowe znaki drogowe w mieście i gminie

Na warsztat wzięte zostały miejsce ulice i gminne drogi. Spółka Inwest-Kom w najbliższym czasie wyremontuje pięć, wymagających pilnych napraw dróg gminnych, które utwardzi za pomocą płyt drogowych Yombo. Jako pierwsze wykonywane są trzy odcinki dróg w Półwsi. Prace rozpoczęły się tam pod koniec kwietnia i potrwać mają do czerwca. W czerwcu (4-16 czerwiec) utwardzane będą ulice Jana Pawła II i Kremskiego (18-30 czerwiec) w Gniewie. W lipcu zaś planowany jest remont drogi w Dąbrówce (2-14 lipiec) oraz ul. Kociewska w Piasecznie (16-31 lipca).

Modernizacja placu przed opaleńską szkołą

Zniszczony plac na terenie zespołu szkół w Opaleniu już od grudnia przechodzi generalny remont. W ramach inwestycji wykonano już odwodnienie terenu, trwa obecnie układanie nowej nawierzchni szkolnego dziedzińca. Plac również utwardzono, aby umożliwić wjazd na teren szkoły ciężkim pojazdom. Wykostkowany teren z pewnością poprawi estetykę otoczenia zespołu szkół. W przyszłości planowana jest także odnowa elewacji budynku.

 • Remont terenu przy ZS Opalenie
 • Remont terenu przy ZS Opalenie
 • Remont terenu przy ZS Opalenie

Postępy prac rewitalizacyjnych

Prace rewitalizacyjne na Starym Mieście w Gniewie trwają w najlepsze. Roboty ziemne obejmują kolejne odcinki miasta. Część ul. Wąskiej do ul. Wodnej jest już wykostkowana, prace na Wodnej dobiegają końca, a na ul. Wschodniej trwa układanie nawierzchni. Posuwają się także roboty na rynku, w pierzei zachodniej placu i pod lebami, gdzie układane są szare płyty granitowe, dopasowane kolorystycznie do granitowej kostki, którą wyłożone zostanie miasto. Remontowana jest już także ul. Zamkowa.

Rozbudowa szkoły podstawowej

Zajrzeliśmy dziś na teren szkoły podstawowej w Gniewie, gdzie trwa rozbudowa budynku. Postępy prac widać gołym okiem. Zostały zakończone już prace związane z budową fundamentów całego obiektu. Obecnie murowane są już ściany. Prace przebiegają sprawnie i zgodnie z założonym harmonogramem.

Uwaga na burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymany z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.  

Mewa na fali, Keramzyt wciąż goni…

W miniony weekend rozegrano 22 kolejkę spotkań w rozgrywkach Klasy A, gdzie walczy Keramzyt Szprudowo, oraz Klasy B, z udziałem gniewskich drużyn – Sobieskiego i Mewy. Walczący o awans do V ligi zespół ze Szprudowa wygrał, na trudnym terenie w Waplewie i nadal jest w walce o drugą lokatę. W Klasie B, ósmej porażki doznali gracze Sobieskiego, którzy tym razem przegrali z Budmarem Bytonia. W zgoła innych nastrojach mecz kończyli piłkarze Mewy, którzy po wygranej z KP Straszewo i remisie Korony Rywałd zbliżyli się do fotelu lidera na 1 punkt.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. recytowali, zdobywali Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych i zwiedzali Szwajcarię Kaszubską.

Kontynuacja pasma zwycięstw gniewskich baśkarzy

W niedzielę, 20 maja w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie odbył się turniej sportowy Sucovia Cup. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żukowa – Wojciecha Kankowskiego.

Festyn rodzinny w Tymawie

Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie serdecznie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 26 maja w godz. 15.00 - 18.30 przy szkole w Tymawie. W programie wesołe zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, loteria fantowa, warsztaty taneczne, ognisko z kiełbaskami, kawiarenka i wiele innych atrakcji.

Zmagania unihokeistek

W sobotę, 19 maja w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbyła się trzecia edycja Turnieju Unihokeja Dziewcząt "O Puchar Niziny Walichnowskiej". Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Nizina Walichnowska a współorganizatorem gospodarz zawodów - SP w Małych Walichnowach.

Majówka Hallerówka

Jubileuszowa, dziesiąta, edycja Majówki Hallerówki odbyła się 18 maja. Tym razem święto Szkoły Podstawowej im. Gen. J. Hallera w Gniewie odbyło się pod hasłem "W krainie fantazji". Ponieważ w roku 2018 obchodzona jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, działania poprzedzające Majówkę poświęcone były właśnie temu wydarzeniu.

Przedszkole na medal

Zakończyła się pierwsza część plebiscytu na Przedszkole Roku 2018. W konkursie zorganizowanym przez Dziennik Bałtycki Przedszkole Miejskie w Gniewie otrzymało 387 głosów i zdobyło pierwsze miejsce w powiecie tczewskim.

Mewa w meczu o awans, Keramzyt depcze rywalom po piętach…

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy weekend dla sympatyków piłki nożnej w Gniewie. W sobotnie popołudnie, ciągle liczący się w walce o awans do Klasy Okręgowej, Keramzyt podejmie Powiśle Stary Targ. Tego samego dnia Sobieski Gniew uda się do Smętowa Granicznego, na mecz z miejscową Pogonią. Jednak apogeum emocji będzie miało miejsce w niedzielę, kiedy to w pojedynku o awans do Klasy A, zmierzą się piłkarze gniewskiej Mewy i WKS Lignowy Szlacheckie.

Informacja dla przedsiębiorców

Przypominamy, że przedsiębiorcy, prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych są zobowiązani do dnia  31 maja br. dokonać opłaty II raty za korzystanie z zezwolenia w roku 2018.

1 czerwca urząd nieczynny

Informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Gniew, w piątek, 1 czerwca 2018 roku będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy!

Dni Dziecka w gminie Gniew

Z okazji Dnia Dziecka, święta, które w kalendarzu przypada 1 czerwca, wiele organizacji przygotowuje festyny rodzinne dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W ich ofercie znajdą Państwo szereg atrakcji, z których skorzystać będą mogły nie tylko Dzieci, ale również Rodzice. Serdecznie zapraszamy i życzymy niezapomnianego Dnia Dziecka! Poniżej znajdą Państwo terminy, w których odbywać się będą imprezy z tej okazji.

Sportowe sukcecy gniewskich siatkarzy z LO

W kwietniu, w Kościerzynie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców, zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Na tej wysokiej rangi sportowej imprezie nasi licealiści zajęli szóste miejsce. Kolejny sukces, ale siatkarzy plażowych odnotowano 16 maja Tczewie, podczas Powiatowej Licealiady w Siatkówce Plażowej Chłopców. Gniewska drużyna okazała się na zawodach bezkonkurencyjna.

Dla Ciebie Mamo!

Zbliża się święto osoby bliskiej Twemu sercu. Już dzisiaj, 25 maja o godz. 17:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbędzie się koncert uczniów Ogniska Muzycznego z okazji Dnia Matki. Szczegóły w załączniku. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Mamy

26 maja swoje święto mają wszystkie mamy, osoby wyjątkowe w życiu każdego z nas. Z tej okazji składamy im najszczersze życzenia radości, pogody ducha i pociechy ze swoich dzieci. Młoda gniewianka, Zosia Kopp Ostrowska, napisała nawet okazjonalny wiersz, dedykowany właśnie wszystkim mamom:

Uwaga na burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  ostrzeżenie  meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Koncert z okazji Dnia Matki

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego Izabeli Chyły oraz żeńskiego chóru Harmonia Sphaerarum. Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 17.30 w kaplicy zamku w Gniewie.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art.35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz.U z 2015 r. poz.1774 z póź. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 25 maja 2018 r.  zarządzeniem Nr 61/18 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do  zamiany, sprzedaży w trybie przetargowym i  bezprzetargowym oraz do dzierżawy  stanowiący załącznik nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4   do w/w Zarządzenia.”

Obwieszczenie starosty

Przedstawiamy Państwu obwieszczenie starosty tczewskiego  dotyczące wydania decyzji w sprawie zatwierdzenia projektu zamiennego do pozwolenia na budowę. Szczegóły w załącznikach.

I Regionalna Olimpiada UTW

Już 14 czerwca serdecznie zapraszamy na I Regionalną Olimpiadę Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Sportowa zabawa, w której seniorzy zmierzą się w konkurencjach tenisa stołowego, biegu na 60 m, pchnięcia kulą, nordic walkingu, wyścigu rowerowego czy bule odbędzie się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie o godz. 10.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Strażacy ochotnicy w roli piłkarzy

W niedzielę, 27 maja na boisku Orlik w Subkowach odbył się strażacki turniej piłkarski. Udział w sportowym spotkaniu wzięła także drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie z opiekunem Tadeuszem Kordeckim, która do miejscowej remizy wróciła z okazałym Pucharem Prezesa ZOP ZOSP RP za zajęcie II miejsca. O zwycięstwie gniewskich ochotników zdecydowała tzw. mała tabela - zarówno gniewianie, jak i przedstawiciele OSP z Tczewa zdobyły na zawodach tę samą ilość punktów. Serdecznie gratulujemy!

Forum Agroturystyczne

Serdecznie zapraszamy na Pomorskie Forum Agroturystyczne „Potrzeby i możliwości rozwoju agroturystyki na wsi”. Spotkanie ma na celu zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.  Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 czerwca w Centrum Rekreacji „U Stolema” w Ostrzycach. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a organizator zapewnia wyżywienie i nocleg.

Keramzyt gromi, Mewa blisko awansu

Niezwykle udany weekend zanotowały zespoły z naszej gminy w rozgrywkach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Keramzyt Szprudowo wykorzystał potknięcie Mad Ostaszewo w Ryjewie i traci już tylko jeden punkt do miejsca, premiowanego awansem. Milowy krok w stronę promocji do Klasy A zrobili piłkarze gniewskiej Mewy, którzy po emocjonującym spotkaniu, pokonali WKS Lignowy Szlacheckie. Bez wygranej wiosną pozostaje Sobieski, który tym razem uległ Pogoni Smętowo Granicznej.

Patron, który walczył o niepodległość Polski

Tegoroczne święto Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu połączone zostało z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła jedna z uczennic odśpiewując „Jaskółkę” Stana Borysa. Wdzięcznie akompaniował jej chór uczniów.

Informacja o rozstrzygnięciu oteartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy  Gniew na 2018 rok. Szczegóły w załączniku.

Konferencja w sercu Kociewia

W 2018 roku mija 50 lat od koronacji figury Matki Bożej Piaseckiej dokonanej przez kard. Karola Wojtyłę, późniejszego papieża Jana Pawła II. Chcąc godnie przeżyć ten Jubileusz, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie zaplanowała szereg wydarzeń, które realizowane są na przestrzeni roku. Jednym z takich działań była zorganizowana 26 maja konferencja naukowa pt. „Sanktuarium w Piasecznie, jako serce duchowe Kociewia”.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Gogolewie

Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie serdecznie zapraszana festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca w Gogolewie w godz. od 14.00 do 18.00. W programie między innymi: występy artystyczne, kącik urody, mecz pokoleń, grill, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych. Szczegóły na plakacie.

Wybierz się na Dzień Otwarty Zakładu Produkcji Kruszyw

Szykuje się udany weekend w Gniewie. W sobotę, 16 czerwca, Zakład Produkcji Kruszyw już po raz szósty otwiera dla chętnych swoje podwoje podczas Dnia Otwartego pod hasłem „Roztańczony Gniew”.

Boże Ciało w Gniewie

W czwartek, 31 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Z tej okazji Parafia św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na msze święte: o godz. 7:30, 9:00, oraz o 10:30 na placu zamkowym. Po mszy na zamku wierni wyruszą procesją z najświętszym sakramentem. Kolejne nabożeństwa odprawione zostaną o godz. 12:30 i 17:30. Uwaga, nie będzie tego dnia mszy świętej o godz. 11:00 w kościele. W Boże Ciało nie ma też nabożeństw w kaplicach filialnych.

Rodzinna zabawa w przedszkolu

W piątek, 25 maja, odbył się Festyn Rodzinny w Przedszkolu Miejskim w Gniewie. Ta lubiana zarówno przez rodziców jak i środowisko lokalne impreza już na stałe wpisała się w kalendarz gniewskich wydarzeń kulturalnych.  

Maraton w Opaleniu

Już po raz piąty Fundacja Daszrade we współpracy z Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu będzie organizatorem Maratonu i półmaratonu w Opaleniu. Jest to bieg tradycyjnie organizowany przy okazji obchodów rocznicy powstania Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu. Wszystkich miłośników biegania serdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę do Opalenia, na godz. 8.00.

Problemy z CEIDG i ePUAP

Informujemy, że w związku z awarią platformy ePUAP w dniu 12.06.2018 występują utrudnienia dotyczące weryfikacji PESEL oraz logowaniu i podpisywaniu dokumentów przy użyciu Profilu Zaufanego. W celu zachowania płynności, wnioski są przyjmowane jednak ich weryfikacja została odroczona do czasu przywrócenia pełnej sprawności systemu ePUAP.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.