Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Remont ulicy Sobieskiego z dofinansowaniem

Trwający remont ul. Sobieskiego w Gniewie, polegający na przebudowie drogi, ułożeniu nowej nawierzchni, budowie chodników oraz nowych miejsc parkingowych zakwalifikował się na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gniewska inwestycja znalazła się na liście ponad stu zadań remontów dróg. Kwota dofinansowania wyniosła 573 645 złotych. W poniedziałek, 30 września w Starostwie Powiatowym w Tczewie wiceburmistrz Joanna Kamińska podpisała umowę z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem na realizację zadania.

 • Umowa na dofinansowanie przebudowy ul. Sobieskiego podpisana
 • Umowa na dofinansowanie przebudowy ul. Sobieskiego podpisana
 • Umowa na dofinansowanie przebudowy ul. Sobieskiego podpisana
 • Umowa na dofinansowanie przebudowy ul. Sobieskiego podpisana

Koncert z okazji 135-lecia SP1

W poniedziałek, 30 września w kościele Św. Mikołaja w Gniewie odbył się koncert z okazji 135-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej mogliśmy podziwiać grę Jana Cieszyńskiego na altówce oraz Filipa Cieszyńskiego na fortepianie. W drugiej swoje talenty zaprezentowali Victoria Gosiewska – na skrzypcach, Monika Ryńska – na fortepianie, Jan Cieszyński na altówce oraz Michał Pogorzelski na wiolonczeli. Uroczystość poprowadziła siostra Jana i Filipa - Natalia Cieszyńska.

Co ciekawe – i z czego jako gniewianie możemy być naprawdę dumni - Jan i Filip Cieszyńscy to absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego. Pozostali artyści to ich przyjaciele z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Koncert zakończył obchody urodzin szkoły, które zaczęły się w piątek. Życzymy kolejnych 135 lat!

 

Data publikacji: 2019-10-01 08:51
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert

Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

Młodzież z Opalenia zaprasza swoich kolegów z gminy Gniew do udziału w Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Organizatorzy proponują, aby 6 listopada skupić się na tematach: wakacje, spotkanie w gronie przyjaciół, imieniny u rodziny i wyjazd. Nie czekajcie zgłaszajcie swój udział w zabawie już dzisiaj.   

Awaria wodociągu w Gniewie

Z powodu awarii na wieży ciśnień we wtorek, 01.10.2019 w godzinach około 10-12 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Krasickiego.

Data publikacji: 2019-10-01 10:09

Robotyka w oddziale przedszkolnym w Jeleniu

W zeszły piątek, 27 września w przedszkolu w Jeleniu odbyły się kolejne warsztaty z robotyki. Zajęcia w ramach projektu „Cyfrowo zaradni. Cyfrowo bezpieczni" prowadził Pan Rafał Kwiatkowski.

Robotyka może być kreatywną zabawą, poprzez którą dzieci utrwalają zagadnienia matematyczne. Zabawa z muchą na macie pozwoliła utrwalić prawą i lewa stronę, pojęcia do przodu do tyłu itp.

Kodowanie za pomocą tabletu robota pobudziło wyobraźnię każdego dziecka. Warsztaty z robotyki dla dzieci to fantastyczne połączenie kreatywnej zabawy z wtajemniczeniem w możliwości, jakie dają programowanie oraz elektronika.
Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia za przeprowadzenie których bardzo dziękują panu Rafałowi, którego zaprosiły już na kolejne warsztaty 4 października.

Data publikacji: 2019-10-01 10:39
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka

Opłata umorzona, w gminie zostanie 126 tys. zł

W roku  2004 wybudowany został drewniany most drogowy na Wierzycy. Prawie 10 lat trwały postępowania administracyjne, których efektem była decyzja, że inwestycja jest samowolą budowlaną. Pojawiła się możliwość legalizacji działania po uiszczeniu karu i przygotowaniu właściwej dokumentacji technicznej. Opłata legalizacyjna wyniosła 187 500 zł. Dzięki staraniom burmistrza Macieja Czarneckiego udało się umorzyć ponad 126 tys. zł z tej kwoty.

Seniorze zaszczep się przeciw pneumokokom

Pomorscy seniorzy, już po raz drugi, skorzystają z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom. Łącznie zostanie zaszczepionych ponad 2,2 tys. mieszkańców powyżej 65 roku życia. Samorząd województwa pomorskiego oraz pomorskie powiaty przekazały na ten cel ponad 730 tysięcy złotych. Realizatorem zadania na terenie powiatu tczewskiego jest  ZOZ Medical.

Z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy 15 powiatów: bytowskiego, chojnickiego, kościerskiego, gdańskiego, kwidzyńskiego, tczewskiego, kartuskiego, malborskiego, słupskiego, sztumskiego, puckiego, wejherowskiego oraz Gdynia, Sopot i Słupsk.

Dla kogo szczepionki

W programie udział wziąć mogą pacjenci w wieku od 65 roku życia leczeni z powodu chorób układu oddechowego z grupy J40-J47 przewlekłego nieżytu oskrzeli i dychawicy oskrzelowej zamieszkujący na terenie powiatu tczewskiego.
Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentu tożsamości potwierdzającego miejsce zameldowania oraz zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka.
Zaświadczenie lekarskie nie będzie wymagane, jeżeli z dokumentacji medycznej posiadanej przez podmiot wykonujący szczepienie będzie wynikać przynależność pacjenta do grupy ryzyka.
Spośród potencjalnych uczestników, w Programie będą brały udział osoby kwalifikujące się do udziału zgodnie z kolejnością zgłaszania się.

Szczepienia odbywać się będą w:

Przychodni Medical w Gniewie przy os. Witosa 10;
Przychodni Medical w Pelplinie przy ul. Dworcowa 7;
Przychodni Medical w Tczewie ul. Wojska Polskiego 5a

 

Data publikacji: 2019-10-01 12:05
 • Plakat

Mogą wystąpić intensywne opady deszczu i podniesienie stanu wód

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane  przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdynia. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i gwałtownym wzrostem stanów wody.

Zmiana harmonogramu PKS Kwidzyn relacji Kwidzyn - Opalenie - Gniew

Informujemy, że przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Gniew, PKS Kwidzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kwidzynie i Tczewie na prośbę wielu naszych mieszkańców udało się opóźnić start dwóch autobusów relacji Kwidzyn – Opalenie – Gniew, odpowiednio z 13:45 na 14:45 oraz z 15:55 na 16:30. Nowy harmonogram będzie aktualny już w tym tygodniu.

Dzięki temu uczniowie nie będą zwalniać się szybciej z lekcji, a dorośli nie będą musieli marnować swojego czasu na przystankach. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki dziękuje za podjęcie inicjatywy i pozytywną odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Życzymy bezpiecznych podróży.

 

Data publikacji: 2019-10-01 15:40

V Noc Bibliotek - „Znajdźmy wspólny język!”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu zapraszają na V Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język!".

Noc Bibliotek odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu 5 października 2019 r. w godzinach 20:00 - 22:00.

W programie między innymi śpiewanie gwarą kociewską i poznawanie historii Republiki Gniewskiej.

Więcej szczegółów na plakacie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2019-10-02 09:28
 • Plakat wydarzenia

"Zapasy z Życiem" - Aktorskie czytanie tekstu Erica Emanuella Schmitta

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na aktorskie czytanie tekstu Erica Emmanuels Schmitta. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 października o godz. 15.30 w gniewskim kościele. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jerzy Kiszkis. Wstęp wolny.

Data publikacji: 2019-10-02 09:44
 • Plakat wydarzenia

Robotyka i Programowanie w Gminie Gniew

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Robotyka i Programowanie w Gminie Gniew”. Tym razem będą to II warsztaty z Lego i Ozobot dla dzieci i młodzieży, które odbędą się 4 października 2019 r. o godzinie 16:30 w świetlica wiejska w Kursztynie.

Możecie już teraz rezerwować czas na następne warsztaty, które odbędą się w dniu 11.10.2019 r. o godzinie 16:30. Więcej szczegółów na plakacie.

Data publikacji: 2019-10-02 10:17
 • Plakat wydarzenia

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/Morski w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu.

Szczegóły w załączniku.

Data publikacji: 2019-10-02 10:44

Solidarne przegrane gniewskich piłkarzy

Kolejny weekend bez zwycięstwa zanotowały drużyny z naszej gminy. Mewa, Sobieski oraz Keramzyt solidarnie uległy swoim przeciwnikom, nie strzelając nawet bramki. Wyniki naszych zespołów są niepokojące, gdyż wszyscy znajdują się w dolnych rejonach tabel w swoich klasach rozgrywkowych. O ile Sobieskiemu nie grozi spadek z rozgrywek Klasy B, o tyle Keramzyt i Mewa muszą zacząć punktować, by myśleć o utrzymaniu, odpowiednio w Klasie Okręgowej i Klasie A.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Dwa tygodnie temu Keramzyt pokonał na boisku w Gniewie Relax Ryjewo 5:1. Ten wynik wlał odrobinę nadziei w serca zawodników, działaczy oraz trenera drużyny ze Szprudowa. Niestety, były to jedyne punkty, jakie dotychczas zdobyli podopieczni Damiana Ostrowskiego. Przed tygodniem zespół uległ 6:2 Powiślu II Dzierzgoń i w miniony weekend podejmował Tęczę Brusy, która także znajdowała się w dolnej części tabeli. Spotkanie pomiędzy Keramzytem i Tęczą w pierwszej połowie było wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Niestety, żadna z akcji drużyny Keramzytu nie była skuteczna. Na szczęście goście, w tej części meczu także nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Kacpra MAZUROWSKIEGO. Zmieniło się to tuż po przerwie. W 48. minucie zespół z Brus objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Chociaż Keramzyt dążył do zdobycia bramki wyrównującej to Tęcza zdobyła kolejne, dwie bramki ustalając rezultat końcowy meczu na 0:3.  

Keramzyt Szprudowo – Tęcza Brusy 0:3 (0:0)                     
Skład Keramzytu: Mazurowski – Sójka (69’ - Balcerowski), Aronowski (58’ - Wójcik), Jaśniewski, Raczek, Czapiewski, Szlicht, Gleizner, Górski, Kozieł (63’ - Szymański), Ogórek
W najbliższej serii gier dojdzie do pojedynku pomiędzy „czerwonym latarniami” rozgrywek. Ostatni w ligowej hierarchii Przemysław podejmie zespół ze Szprudowa. Pojedynek rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:00.
06.10.2019r., Przemysław, godz. 14:00: St. Drewnica Czarni Przemysław - Keramzyt Szprudowo
 
Mewa Gniew - Klasa A

Podopieczni Wojciecha Klemczyka przed tygodniem mogli cieszyć się z pierwszych punktów, zdobytych w tym sezonie. Rywalem Mewy było Rodło Trzciano, którego zawodnicy przy wyniku 3:1 zrezygnowali z dalszej gry. W miniony weekend zespół z Gniewu udał się do Korzeniewa na pojedynek z miejscową Wisłą. Gospodarze okazali się mało gościnni i wbili rywalom aż sześć bramek. Dwa pierwsze trafienia padły tuż przed przerwą. Warto dodać, że bramka otwierająca wynik meczu padła po świetnie rozegranym rzucie wolnym. Spotkanie nie było jednak tak jednostronne, jak wskazywałby na to wynik. Mewa miała swoje szanse, jednak po raz kolejny brakowało skutecznego wykończenia. W 76. minucie Wisła wyprowadziła „zabójczy” kontratak w wyniku, którego sędzia zapisał w swoim notesie trzecią bramkę dla gospodarzy. Kolejne bramki padały w momencie, gdy Mewa grała w osłabieniu. W 76. czerwone kartki zobaczyli Damian KĄKEL (za drugą żółtą) i Piotr KONIECZNY (za dyskusję z sędzią). Bramkę na 4:0 zdobył były gracz gniewskiej drużyny – Jakub GŁOWALA, a w samej końcówce Wisła skutecznie egzekwowała jeszcze dwa rzuty karne.

Wisła Korzeniewo - Mewa Gniew 6:0 (2:0)                         
Skład Mewy: Malinowski – Gajewski, Kąkel (cz.k. – 76’), Klemczyk, Konieczny (cz.k. – 76’), Kowalczyk (71’ - Jaworski), Mitlewski, Mokwa, Poleszak, Pyrkowski, Serafin
Już w sobotę Mewę czeka ważny sprawdzian. Do Gniewu przyjadą zawodnicy Świtu Radostowo, którzy po 8. Kolejkach mają na swoim koncie 11 punktów i plasują się na 8. miejscu. Rok temu zespół z Radostowa do końca rozgrywek walczył o utrzymanie w Klasie A. Początek spotkania o godzinie 14:00.
05.10.2019r., Gniew, godz. 14:00: Mewa Gniew – Świt Radostowo
 
 
Sobieski Gniew - Klasa B

W niedzielne popołudnie swój mecz rozgrywali piłkarze Sobieskiego. Podopieczni Andrzeja Danielika podejmowali w Gniewie ekipę Czarnych Straszewo. Zespół gości przyjechał na to spotkanie, mając 1  punkt na swoim koncie i walczył o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020. Do 30 minuty rezultat spotkania brzmiał 0:0, jednak wtedy to Czarni zdobyli dwie bramki i do przerwy rezultat brzmiał 0:2 dla gości.  Po zmianie stron nadal goście byli skuteczniejsi od piłkarzy Sobieskiego i zdołali zdobyć jeszcze cztery bramki, ustalając wynik meczu na 0:6.

Sobieski Gniew – Czarni Straszewo 6:0 (2:0)                       
Skład Sobieskiego: Slizewski – Drabik, Rychlewski (46’ - Kołodziejczyk), Jaśniewski, Czarnecki, Danielik, Fronckiewicz (46’ - Kaczeniewski), Żelaskowski, Gajewski, Klimek, Wohlert (75’ – Woźniak, 84’ – cz.k.),  
W sobotę Sobieski uda się do Rakowca, gdzie w meczu z Powiślem powalczy o drugie zwycięstwo w tym sezonie. Szanse na to są spore, gdyż gospodarze w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktu, przegrywając wszystkie dotychczas rozegrane spotkania.
05.10.2019r., Rakowiec,  godz. 11:00: Powiśle Pawlice-Rakowiec - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-10-02 11:50

Obwieszczenie Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku z dnia 17 września 2019 r.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Gdańsku wydała obwieszczenie w dniu 17 września 2019 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w okręgu wyborczym nr 25 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zarejestrowanych kandydatach na senatora w okręgu wyborczym nr 66 w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegóły w załącznikach.

Data publikacji: 2019-10-02 14:19

Informacja do komitetów wyborczych, ws. powierzchni reklamowej na ogrodzeniu boiska „Orlik”

Komitety wyborcze, które nie mają podpisanej umowy dotyczącej udostępnienia powierzchni reklamowej na ogrodzeniu boiska "Orlik" w Gniewie przy ulicy 27 Stycznia 19, prosimy o pilny kontakt z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie pod numerem telefonu: 58-535-21-10, mailowo pod adresem: kontakt@gosirgniew.pl lub osobiście w siedzibie ośrodka mieszczącego się przy ulicy Kusocińskiego 10 w Gniewie, celem podpisania stosownej umowy o świadczenie usług reklamowych lub odbioru własnych banerów reklamowych.

Data publikacji: 2019-10-02 15:32

Sympozjum Kulinarne o jeściu na Kociewiu

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Sympozjum Kulinarne O jeściu na Kociewiu, które odbędzie się w 5 października 2019 r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Subkowach. Szczegóły w załączniku.

CAG z dofinansowaniem z Fundacja ORLEN

Fundacja ORLEN rozstrzygnęła II edycję programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Do programu wpłynęła rekordowa liczba wniosków na łączna kwotę blisko 23 miliony złotych. Miło nam poinformować, że wniosek złożony przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew, spośród 2100 innych wniosków, znalazł się na liście laureatów programu z dofinansowaniem na nowy projekt, który zrealizowany będzie w naszej gminie.

Mój prąd - dofinansowanie na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o naborze wniosków o dofinansowanie przedsięwzięcia polegającego na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, odpowiadających na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych dla osób fizycznych, wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Szczegóły naboru i informacje o dofinansowaniu znajdą Państwo TUTAJ.

Między Bachem a polskimi królami

 Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert muzyki dawnej pn. "Między Bachem a polskimi królami - muzyka pisana dla królów/muzyka pisana przez królów". Koncert odbędzie się 10 października o godz. 17.00 w kaplicy zamkowej. Wstęp wolny. Koncert wykonywany będzie na kopiach instrumentów z dawnych epok.

Fajerwerki na zamku w Gniewie

Spółka Zamek Gniew informuje, że dzisiaj, 4 października o godz. 21.45 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Sztuczne ognie widoczne będą przez maksymalnie 5 minut. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Gra młodzież…

Przegrana, remis i zwycięstwo – to bilans zespołów juniorskich, które występują w rozgrywkach ligowych. Pierwszą przegraną zanotowali piłkarze zespołu Junior B Sobieskiego, którzy w meczu na szczycie ulegli Pomezanii Malbork 3:2. W tej samej lidze występują zawodnicy Mewy Gniew, którzy remisując z Wietcisą Skarszewy, mogli dopisać do swojego konta pierwszy punkt. Po przegranej z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, na zwycięskie tory wrócili Młodzicy (Junior D1) Keramzytu, którzy pokonali rówieśników z tczewskiego Gryfa 3:1.

W ten weekend w gminie Gniew

Przygotowaliśmy dla Państwa rozpiskę weekendowych wydarzeń w naszej gminie.

W piątek Centrum Aktywni Gniew zaprasza do Kursztyna na II warsztaty z Lego i Ozobot dla dzieci i młodzieży.

W sobotę w Opaleniu przewidzieliśmy dla Państwa dwie atrakcje.

ZKP oddział Kociewski w Tczewie zaprasza na XIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu zapraszają na V Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język!

Z kolei w niedzielę Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na aktorskie czytanie tekstu Erica Emmanuels Schmitta. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jerzy Kiszkis.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Data publikacji: 2019-10-04 13:37
 • Robotyka
 • Noc Muzeów
 • Czytanie
 • Konferencja

Zespół Szkół w Opaleniu zaprasza na CodeWeek

Zespół Szkół w Opaleniu zaprasza wszystkich chętnych uczniów na EU CodeWeek - czyli Europejski Tydzień Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród młodzieży w ciekawy i interesujący sposób.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 07 – 20.10.2019 r. i przeznaczone jest dla wszystkich chętnych uczniów szkoły podstawowej (również spoza naszej szkoły), którzy chcą poznać podstawy programowania w języku Python. Jest to kurs elearningowy. Zapraszamy do zapisów.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: LINK.

 

 

Data publikacji: 2019-10-07 09:11

Oferta pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zatrudni pracownika na stanowisku gońca i pracownika gospodarczego.Wymagane dokumenty aplikacyjne składać należy do 16 października do godz. 17.00. Szczegóły dot. ogłoszenia w załączniku.

Mamy wpływ na jakość powietrza w gminie Gniew

Przed nami kolejny okres grzewczy, ale już teraz możemy zmienić jakość powietrza, nie truć siebie i najbliższych. Najnowsze badania dowodzą, że nawet w starym piecu możesz palić efektywnie i nie doprowadzać do powstania dymu oraz smogu. To łatwe! Wystarczą odpowiednie materiały do palenia oraz dobra technika palenia w piecu.

Między Bachem a polskimi królami - SILVA RERUM arte

W imieniu organizatorów zapraszamy na II Festiwal Muzyczny „Niepodległa Wielu Wymiarów”, w ramach którego w Gniewie odbędzie się koncert Między Bachem a polskimi królami - SILVA RERUM arte.

W repertuarze zespołu znajduje się europejska muzyka kameralna i orkiestrowa kompozytorów epoki baroku ze szczególnym uwzględnieniem muzyki z obszaru Europy Środkowej i Wschodniej. SILVA RERUM arte wykonuje również oryginalne kompozycje współczesne przeznaczone na instrumenty historyczne, w tym utwory pisane specjalnie dla zespołu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.festiwalniepodlegla.pl

 

Data publikacji: 2019-10-07 10:22

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego

Uroczystość długoletniego pożycia małżeńskiego to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Nadwiślańskie Spotkania Regionalne w Opaleniu po raz 13

Miłośnicy historii regionalnej spotkali się 5 października w Opaleniu w ramach Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych. W roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości również tym sprawom poświęcono debatę. Można było także obejrzeć wystawę „Republika Gniewska w 100 – lecie powstania”.

Gminne Igrzyska Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców 2019

4 października w hali sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w unihokeju w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięły 4 szkoły z terenu naszej gminy: SP Nr 1 Gniew, SP Gronowo, PSP SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Organizatorem zawodów był GOSiR i SZS w Gniewie.

Inwestycje drogowe z funduszu sołeckiego w 2019 roku

Od roku 2016 w naszej gminie sołectwom przyznawany jest fundusz sołecki na realizację różnych inwestycji. Decyzją mieszkańców, środki z funduszu przeznaczane są na najważniejsze potrzeby w sołectwie, między innymi: doposażenie świetlic wiejskich i ich modernizację, budowę obiektów małej architektury, siłownie plenerowe, place zabaw. Mieszkańcy przeznaczają  również środki na budowę chodników i utrzymanie dróg  gminnych.

Gniewianin wicemistrzem kraju

W dniach 4-6 października w Łodzi odbywały się XXIX Mistrzostwa Polski nauczycieli w tenisie stołowym. W zawodach pod patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego wziął udział Bartosz Zabrocki, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Opaleniu. Nasz zawodnik w turnieju indywidualnym wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W grach podwójnych wraz z koleżanką Barbarą Suchomską z Laskowic uplasował się na IV miejscu. Gratulujemy.

Pielęgnacja drzew – darmowe szkolenie!

Chcielibyście się dowiedzieć kiedy i jak przycinać drzewa,  jak to zrobić właściwie? Wszystkich zainteresowanych taką tematyką Eko – Centrum Heliantus zaprasza we wtorek, 8 października, na godz. 11.00 do siedziby OSP Gniew (ul. T. Kościuszki 6) na bezpłatne szkolenie. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 692 429 196.

Hubertus znów zagości w husarskiej wsi

W najbliższą sobotę, 12 października zapraszamy do wsi husarskiej Opalenie na VIII Hubertusa Baranusa Opaleńskiego, który zorganizowany zostanie w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka. W programie: gonitwy za lisem, wyścig konny ulicami Opalenia Wielka Maciejewska i Baranus. Start o godz. 11.00! Wstęp wolny!

Bezpieczne maluchy

Przedszkole Miejskie w Gniewie 3 października odwiedziły mamy wychowanków z grup: Słoneczek i Pszczółek-przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Tczewie starszy sierżant Anna Kowalska-Nowak i w Kwidzynie sierżant sztabowy Anita Czarnecka. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Informacje dla przewoźników zwierząt w związku z ASF

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF), przesyła w załączeniu „Informacje dla przewoźników zwierząt” celem rozpropagowania ich wśród rolników.

Wszyscy przewoźnicy transportujący świnie bezwzględnie powinni pamiętać o zasadach bioasekuracji podczas obsługi świń w gospodarstwach przy załadunku lub wyładunku i każdorazowo o bardzo dokładnej dezynfekcji środków transportu. Nikt nie może przewozić zwierząt lub zlecać transportu zwierząt w sposób powodujący ich okaleczenie lub przyczyniający się do zadawanie im cierpienia.

Ponadto należy spełnić następujące warunki:

-transport zwierząt musi być obsługiwany przez podmioty do tego uprawnione zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady (WE) HR 1/2005;

-należy skrócić do minimum długości trwania przewozu, zapewniając potrzeby zwierząt, np. możliwość położenia się lub rozdzielenie, gdy narażone są na warunki stresowe;

-transport musi być przeprowadzany bez opóźnień do miejsca przeznaczenia, natomiast warunki dobrostanu zwierząt muszą być regularnie kontrolowane i utrzymywane na odpowiednim poziomie, szczególnie np. latem w upalne dni należy unikać transportu w ciągu dnia;

-zwierzęta muszą być zdolne do podróży, zdrowe, nie podlegać ograniczeniom w przewozie związanych z chorobą zakaźną, np. ASF, pochodzić z zarejestrowanych gospodarstw i być oznakowane zgodnie z przepisami oraz posiadać wymagane dokumenty takie jak np. paszporty dla bydła lub koni i świadectwa zdrowia dla świń;

-środki transportu oraz urządzenia do załadunku i wyładunku muszą być przeznaczone, skonstruowane, utrzymywane oraz działać w sposób pozwalający zapobiec zranieniu i cierpieniu oraz w sposób zapewniający bezpieczeństwo zwierząt;

-personel zajmujący się zwierzętami musi posiadać odpowiednie wyszkolenie lub kompetencje i wykonywać swoje obowiązki bez stosowania przemocy lub jakiejkolwiek metody powodującej niepotrzebny strach, zranienie lub cierpienie;

-zwierzętom muszą być zapewnione: odpowiednia powierzchnia podłogi i wysokość, właściwe dla ich wielkości i zaplanowanego przewozu;

-w przypadku długotrwałych przewozów woda, karma i odpoczynek są zapewnione w odpowiednich odstępach czasu oraz odpowiadają ilościowo i jakościowo danemu gatunkowi, wielkości i dopasowane są do wieku zwierząt;

-Środki transportu muszą być regularnie czyszczone i dezynfekowane;

Więcej informacji na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii LINK lub bezpośrednio w powiatowych inspektoratach weterynarii.

Data publikacji: 2019-10-08 08:56

Gniewska straż w systemie e-Remiza

Menadżer Zakładu Produkcji Kruszyw LECA w Gniewie Michał Bąkowski przekazał gniewskiej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej tablet multimedialny, który zostanie użyty do aplikacji E-Remiza, specjalnego Systemu Wspomagania Działań dla OSP. Tablet zostanie zainstalowany również na jednym z pojazdów pożarniczych jednostki.

Zapraszamy do II edycji Szkoły Inicjatyw Strażniczych

Sieć Obywatelska Watchdog Polska, stowarzyszenie działające na rzecz prawa do informacji, ogłasza nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych dla osób aktywnie działających w swojej lokalnej społeczności.

Wybory do Sejmu i Senatu

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu i spełnienia swojego obywatelskiego obowiązku. Prosimy także o zapoznanie się z poniższymi obwieszczeniami z listami kandydatów oraz obwodami głosowania w naszej gminie.

Bezpłatne ćwiczenia korekcyjne dla dzieci

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie dzieci z wadą postawy oraz nadwagą na bezpłatne zajęcia korekcyjne, które odbywają się w każdy czwartek. Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci do 10 lat, a na godz. 18.45 dzieci od 10 lat wzwyż. Szczegóły na stronie GOSiR-u.

Dwa obrazy trafiły z Niemiec do Gniewu

Od kilku dni możemy oglądać wiszącą w gniewskiej farze kopię obrazu Petera Paula Rubensa „Pan Jezus i Jan Chrzciciel jako dzieci”. Trafiła tu ona wraz z malowidłem „Satyr wśród chłopów” wzorowanym na pracach Jacoba Jordensa. Oba obrazy można podziwiać w kościele św. Mikołaja. W przyszłości Satyr trafić ma do kamienicy przy pl. Grunwaldzkim 16/17. Cenne kopie to dar Huberta Sawatzkiego dla Gniewu. Mężczyzna urodził i wychował się w naszym mieście, a w 1989 wyjechał do Niemiec.

W kościele św. Mikołaja w Gniewie 4 października odbyła się uroczystość przekazania obu obrazów. Oprócz darczyńcy w świątyni obecni byli przedstawiciele władz miasta oraz przyjaciele pana Sawatzkiego. Akt przekazania miał uroczystą oprawę. Po wybrzmieniu hejnału Gniewu w wykonaniu Jadwigi Mielke i wstępnym słowie ks. kan. Zbigniewa Rutkowskiego, wiceburmistrz Joanna Kamińska podziękowała gościowi za wspaniały dar dla naszego miasta. Wręczyła też podziękowanie na piśmie i drobny upominek.

Potem przyjaciel naszego darczyńcy, Wiesław Megger, przedstawił biografię Huberta Sawatzkiego i jego sukcesy na stanowisku dyrektora Museum im Schafstall w Neuenstadt. Z kolei Hubert Sawtzki mówił o obrazach-kopiach i o swoim przywiązaniu do Kociewia. –Gniew nie jest moją drugą ojczyzną, to jest moja ojczyzna! – podkreślał muzealnik.
Przy dźwiękach "Limelight" Charliego Chaplina w wykonaniu Zbyszka Kamińskiego zebrani w kościele goście kontemplowali to co widzą na nowych obrazach.

Ksiądz proboszcz oprowadził gościa po kościele i Ogrodzie Historii. Dawny uczeń pana Sawatzkiego, Michał Ruda, powoził bryczką, którą gość podziwiał zachodzące w Gniewie zmiany.

Po oficjalnej uroczystości dalsze rozmowy o rodzinnym mieście i aktualnych wydarzeniach przeniosły się na zamek.

Data publikacji: 2019-10-08 12:42
 • Obrazy
 • Obrazy
 • Obrazy
 • Obrazy
 • Obrazy
 • Obrazy

Piękniej przed żłobkiem

We wrześniu wymieniono nawierzchnię przed żłobkiem Jaś i Marysia w Gniewie. Prace prowadziła firma Karli One Four. Część placu została wyłożona kostką, a pozostałą część pokryła trawa. Ponadto przed żłobkiem powstało miejsce parkingowe.

Dla porównania trzy zdjęcia z przebiegu prac.

Data publikacji: 2019-10-09 11:12
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek
 • Żłobek

Przerwa w dostawie wody w Piasecznie i na Piaseckich Polach

Z powodu awarii w dniu 10.10.2019 w godzinach 8:00 - 12:00 będą występowały przerwy w dostawie wody w Piasecznie i na Piaseckich Polach. Za utrudnienia przepraszamy.

Data publikacji: 2019-10-10 07:52

Dofinansowanie na usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z planowanym przystąpieniem przez Gminę Gniew do konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pt. "Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej" osoby zainteresowane skorzystaniem z dofinansowania na usuwanie folii rolniczej, siatki i sznurków do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowań Big Bag mogą składać wnioski w terminie do 25 października 2019 r. Wymagane dokumenty znajdą Państwo na stronie www.bip.gniew.pl.

Zapasy z życiem – powieść czytana w gniewskim kościele

W niedzielę, 6 października mury gniewskiego kościoła wypełnił głos lektorów, którzy czytali powieść francuskiego powieściopisarza Érica-Emmanuela Schmitta pt. „Zapasy z życiem”. Tekst powieści czytali: Karolina Wardzińska, proboszcz gniewskiej parafii i organizator spotkania ks. Zbigniew Rutkowski oraz gość specjalny, aktor Jerzy Kiszkis.

Wygrana, remis i porażka.

To bilans, jaki zanotowały drużyny z naszej gminy w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Punkt w pojedynku z Czarnymi Przemysław zdobyli piłkarze Keramzytu Szprudowo, którym zwycięstwo uciekło w końcówce spotkania. Pewny komplet „oczek” zdobyła gniewska Mewa, która nie dała żadnych szans Świtowi Radostowo. Bez zdobyczy punktowej weekend zakończyli seniorzy Sobieskiego, którzy na wyjeździe ulegli Powiślu Pawlice-Rakowiec.

Keramzyt Szprudowo - V liga
Pojedynek z Czarnymi Przemysław był ważny w kontekście walki o utrzymanie. Oba zespoły zamykają tabelę i zwycięstwo pozwalałoby „doskoczyć” punktowo do bezpiecznych lokat. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Na to trafienie szybko odpowiedział Dawid GLEIZNER, trafiając z rzutu wolnego. W pierwszej połowie to Keramzyt był stroną przeważającą i tworzącą sobie więcej okazji pod bramką rywali. W 26. minucie Szprudowianie prowadzili 1:2. Błąd bramkarza Czarnych wykorzystał Remigiusz SZLICHT. 10 minut później gospodarze wyrównali, ale jeszcze przed przerwą bramkę na 2:3 dla Keramzytu zdobył Sebastian OGÓREK. Po zmianie stron to piłkarze z Przemysławia byli stroną przeważającą. Dążyli oni do remisu, jednak w ich akcjach brakowało skutecznego wykończenia. Zmieniło się to w 85. minucie, kiedy to Sebastian SZABLEWSKI po raz trzeci tego dnia pokonał Kamila MAJEWSKIEGO. Przed zakończeniem spotkania Keramzyt miał jeszcze okazję by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak po dobrej akcji nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się podziałem punktów… który chyba nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

St. Drewnica Czarni Przemysław - Keramzyt Szprudowo 3:3 (2:3)                           
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Gleizner 4’, 1:2 – Szlicht 26’, 2:3 – Ogórek 40’         
Skład Keramzytu: Majewski – Aronowski (72’ - Balcerowski), Jaśniewski, Szymański, Krajnik, Szlicht, Gleizner, Górski, Kozioł, Ogórek, Wójcik
W sobotnie popołudnie piłkarzy Keramzytu czeka nie lada wyzwanie. Do Gniewu przyjedzie wicelider rozgrywek – Chojniczanka II Chojnice. Goście w dotychczasowych spotkaniach doznali tylko jednej porażki, a w pucharowym pojedynku z drużyną ze Szprudowa wygrali aż 9:0. Początek spotkania o g. 15:00
12.10.2019r., Gniew, g. 15:00: Keramzyt Szprudowo – Chojniczanka II Chojnice

Mewa Gniew - Klasa A
Drugie zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze gniewskiej Mewy. Podopieczni Wojciecha Klemczyka, po dobrym spotkaniu rozgromili  w Gniewie, Świt Radostowo 5:1. Początek spotkania nie wskazywał na łatwą przeprawę, gdyż to goście już w 2. minucie objęli prowadzenie. Gniewski klub potrzebował chwili czasu, aby wejść w mecz jednak, gdy już to zrobił to z przytupem. Pomiędzy 23. a 45. minutą Mewa zdobyła aż cztery bramki (dwukrotnie trafiał Wojeciech KLEMCZYK, a po golu zaliczyli Konrad RESZKA i Kamil MITLEWSKI). Po zmianie stron nadal Mewa prowadziła grę, jednak w tej odsłonie tylko raz udało się znaleźć drogę do siatki gości. W 60. minucie hattrick’a uzbierał grający trener Mewy, który skutecznie egzekwował rzut karny, ustalając w ten sposób rezultat meczu.

Mewa Gniew – Świt Radostowo 5:1 (4:1)                           
Skład Mewy: Malinowski – Bryska, Gajewski, Kąkel, Klemczyk, Kowalczyk, Mitlewski, Ł. Poleszak, Pyrkowski, Reszka, Serafin
Kolejne spotkanie Mewa rozegra w sobotę o g. 15:00. Podopieczni Wojciecha Klemczyka zmierzą się z 4. drużyną tabeli – Błękitnymi Stare Pole.
12.10.2019r., Stare Pole, g. 15:00: Błękitni Stare Pole – Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B
Jako pierwszy, swój pojedynek rozegrał Sobieski. W wyjazdowym meczu z Powiślem, gwizdek rozległ się już o g. 11:00 w sobotnie przedpołudnie. Niestety to gospodarze byli lepiej przygotowani do gry o tej porze. O ile rezultat do przerwy brzmiał tylko 1:0, to po zmianie stron drużyna z zza Wisły dołożyła kolejne trzy trafienia i mecz zakończył się rezultatem 4:0.

Powiśle Pawlice-Rakowiec - Sobieski Gniew 4:0 (1:0)                    
Skład Sobieskiego: Torłop, Cicholewski, Czarnecki, Hejnowski, Rajkowski , Żelaskowski, Gajewski, Vogler
Kaczeniewski  
Tym razem Sobieski swój mecz rozegra w niedzielę. Na stadionie w Gniewie, przy ul. Kusocińskiego, podopieczni  Andrzeja Danielika, podejmą piłkarzy Szpaka Skórcz, którzy po 6. kolejkach, plasują się na 3. Miejscu.
13.10.2019r., Gniew,  g. 16:00: Sobieski Gniew – Szpak Skórcz

Data publikacji: 2019-10-10 09:12

Wicemistrz świata z wizytą u Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Nasz wicemistrz świata w układaniu puzzli, Mariusz Ślizewski, na zaproszenie burmistrza Macieja Czarneckiego odwiedził dzisiaj gniewski urząd. Burmistrz złożył Mariuszowi serdeczne gratulacje oraz wręczył gratulacyjny list. Wicemistrz już przygotowuje się do kolejnych mistrzostw, tym razem Polski, podczas których będzie bronił swojego tytułu.

Wyniki Mariusza to nie przypadek. Gniewianin każdego dnia regularnie trenuje. Jego styl charakteryzuje się tym, że układa puzzle według kolorów. Na tę chwilę obrazek składający się z 500 elementów Mariusz jest w stanie ułożyć w około 50 minut. To niewiarygodny wynik. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: 2019-10-10 09:52
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza
 • Wizyta Mariusza

Dzień Seniora w Kursztynie

W sobotę, 5 października w świetlicy wiejskiej w Kursztynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora.

Miłą atmosferę zapewnił pan Graszanowski, który uatrakcyjnił spotkanie swoją muzyką. Sołtys Kursztyna Bogdan Rękiewicz dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania. Szczególne podziękowania kieruje do pani sołtys z Kuchni za zorganizowanie oprawy muzycznej.

Data publikacji: 2019-10-10 15:16
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa
 • Zabawa

Koncert Między Bachem a polskimi królami w wykonaniu SILVA RERUM arte

W czwartek, 10 października w kaplicy zamkowej, w ramach festiwalu muzycznego Niepodległa Wielu Wymiarów, odbył się koncert „Między Bachem a polskimi królami” w wykonaniu Silva Rerum arte & fund. Artystki zagrały utwory Bacha, Heinichena, Veraciniego i Króla Fryderyka. Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Data publikacji: 2019-10-11 12:58
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert
 • Koncert

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców 2019

W piątek 11.10.2019 r. w  Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się zawody powiatowe w badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach: Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży dziewcząt i chłopców.

Zawody zostały zorganizowane przez PCS Tczew przy współudziale GOSiR w Gniewie oraz SP Nr 2 w Gniewie. Mistrzostwa Powiatu rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

 

KLASYFIKACJA ZAWODÓW POWIATOWYCH

 

KLASYFIKACJA GENERALNA  IGRZYSK DZIECI DZIEWCZĘTA

1    SP 2 GNIEW    
2    SP 12 TCZEW
3    ZKiW RUDNO

Drużyna SP 2 Gniew wystąpiła w składzie:

Kruczyńska Paulina, Ostrowska Amelia, Dąbrowska Julia

 

KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK DZIECI CHŁOPCY

1    ZKiW RUDNO
2    SP 5 TCZEW

Drużyna ZKiW RUDNO wystąpiła w składzie:

Gierszewski Filip, Górski Damian

 

KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK MŁODZIEŻY DZIEWCZĘTA

1    SP 2 GNIEW        
2    ZKiW RUDNO
3    SP 1 TCZEW

Drużyna SP 2 GNIEW wystąpiła w składzie:

Dzwonkowska Marta, Seroka Amelia, Matuszewska Kinga

 

KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK MŁODZIEŻY  CHŁOPCY

1    SP 2 GNIEW
2    SP 4 TCZEW
3    SP WIELKIE WALICHNOWY

Drużyna SP 4 TCZEW wystąpiła w składzie:
Witkiewicz Olgierd, Graban Bartosz

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 18.10.2019 również w Gniewie.

Data publikacji: 2019-10-14 08:16
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym dla wszystkich Nauczycieli i Pracowników oświaty. Praca nauczyciela od zawsze pełniła niezwykle ważną funkcję w edukacji i wychowaniu, jednak dziś nabiera ona wyjątkowego znaczenia. Bycie dobrym nauczycielem i wychowawcą wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również zaangażowania i chęci współpracy z młodym
pokoleniem, otwartości na nowe wyzwania, które stawiane są współczesnemu społeczeństwu. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa całemu środowisku oświatowemu najserdeczniejsze życzenia.

Data publikacji: 2019-10-14 08:30

Powiatowa Licealiada w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców.

9 października w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Badmintonie Dziewcząt  i Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, wspólnie z ZSP w Gniewie. Prawo startu w zawodach miały wszystkie szkoły średnie dzienne powiatu tczewskiego. Ostatecznie do rozgrywek zgłosiły się reprezentacje 7 szkół: I LO w Tczewie, II LO w Tczewie, UKLO w Tczewie,  ZSBiO w Tczewie, ZSE w Tczewie oraz Zespoły Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie i w Gniewie. Zawody przeprowadzono odrębnie w kategorii dziewcząt i chłopców.

XVIII Hubertus Baranus Opaleński za nami

W sobotę, 12 października odbył się XVIII Hubertus Baranus Opaleński. Jest to tradycyjna impreza organizowana jesienią na zakończenie sezonu jeździeckiego, w okolicach dnia św. Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców.

Hubertus co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród jeźdźców oraz miłośników tej rozrywki. Baranus staje się też bardzo atrakcyjny dla widzów, których rok rocznie jest coraz więcej. W tym roku w imprezie uczestniczyła rekordowa liczba koni – 48! W trakcie wydarzenia odbyły trzy konkurencje. Pierwszą z nich była gonitwa za lisem – i to aż w trzech kategoriach wiekowych. Kolejną konkurencją był wyścig Wielka Maciejewska, a na sam koniec uczestnicy wzięli udział w Baranusie.

Wyniki:

Zwycięzcy w pogoni za lisem:

Kategoria seniorów: Marcin Lewandowski

Kategoria młodzież: Ida Biryło

Kategoria Najmłodsi: Oliwia Woźniak

Gonitwa Wielka Maciejewska:

1. Mateusz Szymański 2. Jakub Szmit 3. Jarosław Struczyński

Baranusa wygrała drużyna w składzie Krystian Mróz, Jakub Grybek, Przemysław Jabłoński, Arkadiusz Kasperski, Adrian Słomski i Marcin Lewandowski

Najładniejsza amazonka: Oliwia Woźniak

Najlepsza Gleba: Agata Cejer

Najstarszy uczestnik: Feliks Witka

Najmłodszy uczestnik: Milena Keslinke

Po rozegraniu wszystkich zmagań nastąpiło oficjalne wręczenie nagród przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Ostatnim punktem programu był poczęstunek, na który organizatorzy zaprosili wszystkich gości. Imprezę prowadziła Ewelina Mróz. Organizatorami wydarzenia byli: Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka, Szkółka Jeździecka PASJA oraz Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

Data publikacji: 2019-10-14 10:28
 • Baranus
 • Baranus
 • Baranus
 • Baranus
 • Baranus
 • Baranus

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu

W niedzielę, 13 października wzięliśmy udział w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Frekwencja w kraju, wg danych Państwowej Komisji Wyborczej, wyniosła 48,03%. W województwie pomorskim wyniosła ona 32,28%, w powiecie tczewskim 25,53%. W gminie Gniew zanotowaliśmy 50,11% frekwencji, co oznacza że do urn wyborczych poszło 5 901 spośród 11 776 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Jak głosowaliśmy?

Gniewska premiera filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"

W imieniu organizatorów – Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Zamku w Gniewie, Parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie oraz Parafialnego Klubu Filmowego zapraszamy na gniewska premierę filmu „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”. Projekcja odbędzie się w niedzielę, 20 października na Zamku w Gniewie o 16:30. Bilety na film dostępnę będą w gniewskiej parafii.

Planowane są jeszcze dwa kolejne pokazy – we wtorek, 22.10 o 18:00 oraz w poniedziałek, 04.11 o 18:00.

Po odbiór bezpłatnych wejściówek zapraszamy do Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew mieszczącego się na Placu Grunwaldzkim 45 oraz do Parafii pw. św. Mikołaja przy ul. Kursikowskiego 8. Na premierowy pokaz 20 października pierwszeństwo wstępu będą mieli statyści biorący udział w filmie. Na kolejne pokazy zapraszamy wszystkich chętnych. W przypadku dużego zainteresowania nie wykluczamy kolejnych projekcji.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2019-10-15 11:15
 • -

Brak wody na ulicy Krasickiego

W związku z pracami naprawczymi w środę, 16.10.2019 w godz. 8:00-12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Krasickiego w Gniewie (tereny byłego POMu).

Za utrudnienia przepraszamy.

Data publikacji: 2019-10-15 11:33

Dzień seniora w Rakowcu

Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką w Rakowcu zapraszają na Dzień Seniora. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 października w świetlicy wiejskiej w Rakowcu o godzinie 16:30.

Na uczestników będzie czekał słodki poczęstunek z muzyką w tle.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2019-10-16 09:00
 • Plakat wydarzenia

Przetarg na wykonanie instalacji wewnętrznej elektrycznej w ROD „Marysieńka” w Gniewie

W związku z zamiarem polegającym na Rozbudowie Elektroenergetycznej Sieci Wewnętrznej nN na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marysieńka w Gniewie ogłasza przetarg na realizację robót wykonawczych na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego.
 
Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem przetargu jest wykonanie robót związanych z rozbudową elektroenergetycznej sieci wewnętrznej nN na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Marysieńka” w Gniewie z przedmiarem Robót w zakresie określonym w treści ogłoszenia.
Przewidywane prace obejmują wykonanie robót ogólnych zgodnych z Przedmiarem Robót
Ofertę należy złożyć w formie kosztorysu na bazie KNR na podstawie  PRZEDMIARU w kwocie brutto (z 23% VAT) z jednoczesnym potwierdzeniem terminu.

Przewidywany zakres całościowych prac przedstawiony w Przedmiarze należy potwierdzić na miejscu wykonania robót.
Uwaga: przedmiot przetargu i zawartej umowy z ROD nie obejmuje indywidualnych przyłączy elektrycznych do poszczególnych działek (tj. instalacji od liczników indywidualnych w szafkach rozdzielczych, poprzez linię kablową i przyłącza elektryczne w altanach). Powyższe materiały i prace nie zostały uwzględnione w Przedmiarach.
 
Cel zamówienia:

Celem zamówienia jest rozbudowa elektroenergetycznej sieci wewnętrznej wraz z niezbędnymi pomiarami  i odbiorami przy zastosowaniu certyfikowanych materiałów i przedstawieniu dokumentacji odbiorczo-powykonawczej oraz projektu powykonawczego wraz z naniesieniem na plany mapowe ROD.
 
Ogólne warunki zamówienia:

Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Wykonawca przedstawi aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków (dokument uwiarygodniający należy dołączyć do złożonej oferty);
Nie dopuszcza się podwykonawstwa, roboty zamienne mogą być realizowane wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego, pod rygorem nieważności, poprzedzonej uzasadnionym pisemnym zgłoszeniem przez Wykonawcę zakresu robót zamiennych. Dopuszczalne są roboty zamienne w zakresie zmian materiałów, technologii, urządzeń na materiały, technologie i urządzenia spełniające parametry techniczne lub o wyższych parametrach niż określone w ofercie Wykonawcy. Uzasadnienie zmian - prawidłowa realizacja przedmiotu umowy, zapewnienie optymalnych parametrów technicznych i jakościowych robót;

Wybrany Wykonawca, w trakcie prowadzonych robót (szczególnie ziemnych) zobowiązany będzie do zabezpieczenia istniejącej infrastruktury ogrodowej, ze szczególnym uwzględnieniem bieżącej lokalizacji (np. przekopy kontrolne) i ochrony istniejącej sieci wodociągowej, łącznie z indywidualnymi przyłączami wodnymi do poszczególnych alejek działkowych.
Dokumentacja powykonawcza powinna być wykonana w ilości trzech egzemplarzy;
Prace powinny być wykonane w zakresie objętym umową i terminie uzgodnionym w umowie z Zarządem ROD);
Gwarancja na wykonane prace – 36 miesięcy od dokonania odbioru robót.
Płatność – jednorazowa po zakończeniu i odbiorze prac z 14 dniowym terminem płatności.
Wszelkie koszty związane z pozyskaniem materiałów, sprzętu i robocizny pokrywa Wykonawca.
Zamawiający udostępni wybranemu Wykonawcy informacje wyjaśniające do wykonania zadania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu lub wydłużenia terminu składania ofert bez podania przyczyny.
 
Kryterium oceny ofert:

Cena (należy podać cenę brutto) – kryterium podstawowe.
Doświadczenie – kryterium uzupełniające
Termin wykonania robót – kryterium potwierdzające wskazaną datę wykonania robót.
 
Oferty prosimy składać lub przesyłać na adres siedziby:
Rodzinny Ogród Działkowy
Marysieńka
82-140 Gniew
Ul.Gdańska22
w zaklejonych kopertach z napisem: PRZETARG - SIEĆ ELEKTRYCZNA -  ROD ,Marysieńka” w Gniewie
 
Termin zgłaszania ofert przetargowych do dnia 25.10.2019r.
 
Osoby odpowiedzialne - udostępnienie dokumentacji oraz wizji terenu Ogrodu wykonywanych prac:
- Seroka Hanna - tel. 667 866 200
- Wentowski Stanisław – tel. 604928979
 
Oferty powinny zawierać dane firmy umożliwiające jej pełną identyfikację (NIP, Regon, KRS/wpis do ewidencji) i powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy.

Data publikacji: 2019-10-16 14:18

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania! (B. Conklin).
                                                                                                                                     
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela- święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie od wczesnych godzin rannych świętowano ten dzień bardzo uroczyście. Odbyły się spotkania z wychowawcami i uroczysty apel.

W podziękowaniu za trud włożony w codzienną pracę, uczniowie klas  Va i Vb, chór szkolny pod batutą p. K. Hejnowskiej i p. W. Górskiego oraz Samorząd Uczniowski, przygotowali  akademię pt.: „Szkoła na wesoło”.

W uroczystości wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Gniew p. Maciej Czarnecki i p. Joanna Jaskólska- kierownik Referatu Społecznego. Włodarz miasta w szczególny sposób – poprzez wręczeniem każdemu nauczycielowi pięknej róży, podziękował za trud i wysiłek oraz pasję, z jaką wykonują swoją pracę. Bardzo miłe i motywujące słowa  wypowiedział także Dyrektor Szkoły - p. Mirosław Narloch.

Nie lada atrakcją okazały się wyniki ankiety „Mój naj…nauczyciel”, którą opracował Samorząd Uczniowski:
•    Najżyczliwszy pracownik obsługi - p. Grażyna Alaburda
•    Najładniej piszący nauczyciel - p. Honorata Lewicka
•    Najszybciej chodzący nauczycie l- p. Sebastian Szymański
•    Najbardziej wymagający nauczyciel - p. Mariola Górska
•    Najgłośniej mówiący nauczyciel - p. Mariola Górska
•    Najnowocześniejszy nauczyciel - p. Aleksander Cieszyński
•    Najmodniejszy nauczyciel - p. Hanna Pietrusińska
•    Najżyczliwszy nauczyciel - p. Katarzyna Zabrocka
•    Najbardziej uśmiechnięty nauczyciel - p. Teresa Borecka


Jak wiadomo, Wiktoria oznacza zwycięstwo, dlatego wszyscy, którzy zdobyli tytuł ‘naj’, otrzymali specjalne statuetki – „Wiktorie”. Ponadto Pan Dyrektor – Mirosław Narloch i Pani Wicedyrektor – Mirosława Fandrejewska także zostali wyróżnieni statuetkami dla najlepszej Dyrekcji. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!

Data publikacji: 2019-10-16 14:54
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela
 • Dzień Nauczyciela

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt

W dniu 15 października 2019 roku w SP Subkowy odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie z SP Subkowy. Do zawodów awansowały 4 drużyny z SP w Gronowie Polskim, ZKiW Nr 1 w Pelplinie, SP Nr 1 w Tczewie i SP w Subkowach. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Łącznie rozegrano 6 pojedynków, każda drużyna zagrała 3 mecze. Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja SP Polskie Gronowo, która będzie reprezentować powiat tczewski w półfinałach wojewódzkich.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP Polskie Gronowo
II miejsce: SP Subkowy
III miejsce: SP Nr 1 Tczew
IV miejsce: ZKiW Pelplin

Skład zwycięskiej drużyny:
Bollin Oliwia, Chmiel Oliwia, Grabska Martyna, Kalinowska Klaudia, Kłodda Maria, Obarska Alicja, Ostrowska Wiktoria, Szwarc Magdalena, Ślizewska Magdalena, Świdlińska Wanesa
Trener/nauczyciel WF: Alina Rychlewska

Gratulujemy!

Data publikacji: 2019-10-17 11:14
 • Unihokej
 • Unihokej
 • Unihokej

"Robotyka i Programowanie" oraz "Z komputerem na Ty" w Szprudowie

W dniach 08.10.2019 r. oraz 10.10.2019 r.  w świetlicy wiejskiej w Szprudowie odbyły się zajęcia z "Robotyki i Programowania" przez Panią Annę Ziółkowską oraz projekt "Z komputerem na Ty", prowadzony przez Pana Karola Kędra.

W każdym projekcie udział wzięło grono zainteresowanych osób, którzy byli ciekawi świata informatyki przez młodsze i starsze społeczeństwo naszej wsi.

Na kolejne spotkanie z komputerem odbędzie się 17.10.2019r. o godzinie 15.00, natomiast warsztaty z "LEGO I OZOBOT KUBECZKI ORAZ DASH I DOT" zostaną zorganizowane 18.10.2019r.

W imieniu Sołtys Szprudowa, Małgorzaty Gajewskiej wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: 2019-10-17 11:50
 • Zajęcia
 • Zajęcia
 • Zajęcia
 • Zajęcia
 • Zajęcia
 • Zajęcia

Ruszają konsultacje społeczne w Rakowcu i Jaźwiskach

W maju tego roku radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca oraz Jaźwisk, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych. Rozszerzone konsultacje opracowań potrwają od października br. do końca stycznia 2020 r.

Planuje się zorganizowanie trzech spotkań z mieszkańcami oraz dwóch dyżurów pracowników urzędu w świetlicy wiejskiej w Rakowcu. Podczas dwóch spotkań obecny będzie również urbanista. Konsultacje mają na celu diagnozę problemów i potrzeb mieszkańców ww. obszaru, a także podniesienie wiedzy na temat możliwości i ograniczeń, wynikających z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 października o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Rakowcu.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu grantowego pt.: „Planowanie z mieszkańcami”, realizowanym we współpracy z Kujawsko-Pomorską Federacją Organizacji Pozarządowych i współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.19 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Data publikacji: 2019-10-17 12:34

Weekend bez punktów

Trzy mecze i trzy porażki. W miniony weekend Sobieski, Mewa i Keramzyt solidarnie przegrały swoje ligowe spotkania. Z dobrej strony pokazała się Mewa, która mimo braku kilku zawodników do końca spotkania walczyła o korzystny rezultat w pojedynku z Błękitnymi Stare Pole. Najmniej optymizmu mogą mieć sympatycy zespołu ze Szprudowa, gdyż Keramzyt po 12. kolejkach nie tylko zamyka tabelę, ale ma duże kłopoty kadrowe.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Borykający się z problemami Keramzyt podejmował w Gniewie rezerwy Chojniczanki Chojnice. Drużyna Damiana Ostrowskiego rozpoczynała spotkanie w dziesiątkę. Jakby kłopotów kadrowych gospodarzy było mało, to problemy mieli także sędziowie. Z powodu awarii auta, którym na mecz jechali arbitrzy liniowi, pojedynek rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Samo spotkanie nie miało większej historii. Występujący w osłabieniu Keramzyt nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z drużyną gości, która pomimo przewagi przed przerwą strzeliła tylko trzy bramki, a i Szprudowianie wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Po zmianie stron goście byli skuteczniejsi i dołożyli kolejne pięć trafień. Kłopoty w Keramzycie wydają się być spore, w Klubie zapewne chcieliby, aby runda już się zakończyła, żeby można było poukładać pewne kwestie. Niestety do przerwy zimowej zostało jeszcze kilka spotkań, a przyszłość zespołu jest niewiadomą..
Keramzyt Szprudowo – Chojniczanka II Chojnice 0:8 (0:3)                                          

Skład Keramzytu: Mazurowski – Szymański, Czapiewski, Krajnik, Ostrowski, Szlicht, Gleizner, Górski, Kozieł, Ogórek, Wójcik
Zgodnie z terminarzem, w sobotę Keramzyt powinien zmierzyć się na wyjeździe z Orłem Subkowy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.
19.10.2019r., Subkowy, g. 15:00: Orzeł Subkowy - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Gniewska Mewa w sobotnie popołudnie udała się do Starego Pola, gdzie rywalizowała z walczącymi
o awans Błękitnymi. Faworytem byli gospodarze, jednak Mewa potrafiła się przeciwstawić drużynie
z pogranicza naszego województwa. Błękitni w 18. minucie objęli prowadzenie po błędzie w ustawieniu gniewskiej drużyny. Była to jedna z niewielu sytuacji, kiedy goście się pogubili, bo chociaż Błękitni prowadzili grę to nie wiele z tego wynikało. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, do 74. minuty nie zmienił się też wynik. Kwadrans przed końcem Mewa wyprowadziła skuteczną kontrę, którą na bramkę zamienił Kamil MITLEWSKI. Gospodarze naciskali, dążąc do zwycięstwa i dopięli swego w 84. minucie. Indywidualny błąd obrońcy wykorzystali piłkarze Błękitnych, którzy po dośrodkowaniu zdobyli zwycięską bramkę.
Błękitni Stare Pole - Mewa Gniew 2:1 (1:0)         
Bramka dla Mewy: 1:1 – Mitlewski 74’                                       

Skład Mewy: Malinowski – Bryska, Gajewski, Jaworski, Kąkel (46’ – Kowalewski), Klemczyk, Kowalczyk, Mitlewski, Mokwa, Sz. Poleszak, Pyrkowski
W najbliższy weekend Mewa podejmie w Gniewie Ruch Gościszewo. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00.
20.10.2019r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – Ruch Gościszewo

Sobieski Gniew - Klasa B

Jako jedyni, w niedzielę swój mecz rozegrali piłkarze Sobieskiego. Do Gniewu przyjechał 3. w tabeli Szpak Skórcz, który przed sezonem wzmocnił się zawodnikami Sławka Borzechowo. Zespół
z Borzechowa przed rokiem występował w V lidze, więc nowe twarze w zespole Szpaka to doświadczeni gracze. Mimo to, młoda drużyna Sobieskiego dzielnie radziła sobie z faworytem. Umiejętna obrona oraz próby kontrataków sprawiały, iż goście potrzebowali blisko 30 minut, by otworzyć rezultat spotkania. Przed przerwą Szpak trafił jeszcze raz, ale spotkanie było wyrównane i gdyby gospodarze wykazali się większą skutecznością to wynik mógł być zupełnie inny. Po zmianie stron mecz nadal był dosyć wyrównany, niestety doświadczenie i skuteczność była po stronie przyjezdnych i to oni zdobywali kolejne bramki.
Sobieski Gniew – Szpak Skórcz  0:5 (0:2)                            

Skład Sobieskiego: Slizewski – Cicholewski, Czarnecki, Danielik, Gruszczyński (54’ - Fronckiewicz), Borris, Żelaskowski, Vogler (69’ – D. Drabik), Kaczeniewski, Wohlert (77’ - Grabowski), Woźniak
W najbliższej kolejce Sobieski uda się do Kwidzyna, gdzie zmierzy się z kandydującą do awansu Suprą. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00.
20.10.2019r., Kwidzyn,  g. 16:00: Supra Kwidzyn - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-10-17 13:04

Spotkanie z Panią Muzyką

Z tematem baletu, tańca i muzyki zapoznały się przedszkolaki, do których 9 października przyjechali tancerze z koncertem „Ocho Negro". Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę, dlatego przedszkolaki miały okazję obejrzeć i przeżyć aktywnie elementy teatru i tańca. Tancerze wcielali się w różne role. Dzieci poznały taneczny styl nowoczesny, regionalny rosyjski oraz klasyczny balet. Przedszkolaki żywo i aktywnie przeniosły się w świat tańca i muzyki.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji w październiku. 23 października spotkają się członkowie Komisji skarg, wniosków i petycji, 24 października swoje posiedzenie będą miały Komisja gospodarki i Komisja społeczna, a 29 października spotkają się członkowie Komisji finansów.

Aktywni Walichnowianie podsumowali projekt

13 października w Wielkich Walichnowach podsumowano projekt pn. „Smacznie, zręcznie i wdzięcznie”, który w tym roku realizowany był przez grupę Aktywnych Walichnowian, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gniew i z programu Działaj Lokalnie. W ramach projektu można było nauczyć się wypieków, wziąć udział w warsztatach zręcznościowych, czy wspólnie uczestniczyć w pracach nad dożynkowym wieńcem i zorganizowaniem festynu wiejskiego.

Warsztaty krawieckie

Osoby od 14 roku życia zapraszamy do nauki podstaw umiejętności krawieckich, szycia ręcznego, przyszywanie guzików i dodatków, szycia na maszynie i innych krawieckich prac! Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie. Pierwszy warsztat już 22 października. Zapisy pod numerem telefonu: 503 706 294. Ilość miejsc ograniczona!

Turniej "Badminton Naszą Pasją"

W imieniu organizatorów – GOSiR Gniew oraz Pomorskiej Federacji Badmintona w Gdańsku serdecznie zapraszamy na turniej „Badminton Naszą Pasją”.

Turniej odbędzie się 20.10.2019 r. o godzinie 9:30. Rozgrywki będą prowadzone w kilku kategoriach wiekowych. Szczegóły na plakacie.

 

Data publikacji: 2019-10-18 12:52
 • Turniej
 • Turniej

Gniewska premiera filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"

W niedzielę, 20 października w zamku w Gniewie odbyła się premierowa projekcja filmu „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”.

Był to pierwszy z zaplanowanych trzech pokazów filmu na terenie Gniewu. Urząd Miasta i Gminy Gniew reprezentowali burmistrz Maciej Czarnecki oraz wiceburmistrz Joanna Kamińska.

Organizatorami wydarzenia byli:
-Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego
-Urząd Miasta i Gminy Gniew
-Hotel Zamek Gniew
-Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie
-Parafialny Klub Filmowy

W imieniu organizatorów dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne seanse, które odbędą się 22.10 oraz 04.11 o 18:00, również w zamku w Gniew. Wstęp wolny.

Data publikacji: 2019-10-21 09:47
 • Szpęgawsk
 • Szpęgawsk
 • Szpęgawsk

Wieści z Tymawy

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie. Uczniowie tej placówki rozwijają się sportowo, kulturalnie i społecznie.

Wieści z SP 2

Pomału kończy się drugi miesiąc nowego roku szkolnego. W gminnych placówkach czas ten przebiegał bardzo aktywnie. Dzisiaj przed Państwem informacje z życia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen. J. Hallera w Gniewie.

Gra młodzież…

Do końca zbliżają się rozgrywki juniorskie, w których uczestniczą drużyny z naszej gminy. W weekend 12-13 października  ostatnie spotkania rozegrali zawodnicy drużyn Junior B Mewy i Sobieskiego. Oba kluby spotkały się w derbach, w których górą byli młodzi piłkarze Sobieskiego, wygrywając 7:1. Rundę jesienną obie drużyny zakończyły w odmiennych nastrojach. Mewa zamyka tabelę, natomiast Sobieski plasuje się na 2. miejscu, tuż za malborską Pomezanią. O podium walczą także zawodnicy Keramzytu, którzy w lidze Junior D1 swój mecz rozgrywali już w środę (10.10) i pokonali w nim rówieśników z Wierzycy Pelplin 4:3. Do końca rundy w tej lidze pozostały dwie kolejki.

Znasz tego psa?

W weekend w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.  

Sportowcy z Polskiego Gronowa znowu z pucharami

W piątek, 18 października zostały rozegrane Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju. W kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowały reprezentacje czterech szkół. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy z Gronowa wywalczyli tytuł Mistrza Gminy i awansowali do rozgrywek na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Tczewie - 22 października dla dziewcząt oraz 23 października dla chłopców.

Gratulujemy!

Data publikacji: 2019-10-21 14:22
 • Unihokej
 • Unihokej
 • Unihokej
 • Unihokej

Gniew miastem kwiatów

Pelargonie udekorowały w tym roku Gniew. Dzięki inicjatywie burmistrza Macieja Czarneckiego, do mieszkańców starówki trafiło ponad 400 doniczek z kwiatami. Akcja ma być kontynuowana także w przyszłym roku. Nie wyrzucajmy więc doniczek, tylko schowajmy je na zimę, a wiosną miasto znowu będzie bardziej kolorowe.

Turniej halowej piłki nożnej

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie firmy i instytucje z terenu miasta i gminy Gniew do wzięcia udziału w turnieju halowej piłki nożnej Gniewskich firm i instytucji z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Turniej rozpocznie się o 10:30 w niedzielę, 10 listopada na Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie przy ul. Kusocińskiego 10. Zapisy do 6 listopada pod adresem mailowym animator@gosirgniew.pl oraz pod numerem telefonu 601 429 790. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

W załącznikach regulamin, druk zgłoszenia, zgoda opiekuna drużyny oraz zgoda dorosłego/rodzica.

Data publikacji: 2019-10-22 09:00

Sukcesy naszych hodowców

W sobotę, 19 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelpinie odbyło się wręczenie nagród Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych sekcji Pelplin. Prezes sekcji, Łukasz Grochocki, podziękował hodowcom za pomoc i wsparcie w ciągu minionego roku. Oddział 074 Kociewie PZHGP liczy 153 członków, z czego 19 hodowców jest mieszkańcami gminy Gniew. W tym roku młodym hodowcom, Ewie i Tomaszowi Majewskim, udało się zdobyć Mistrza lll Ligii oraz nagrodę pierwszego gołębia z Lotu Strasburg 21 /07/2019 na 1087 gołębi.

Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych rozbudowy sieci wodociągowej

W poniedziałek, 21 października miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych rozbudowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami na trzech odcinkach: ul. Gniewskie Młyny, Brodzkie Młyny oraz Gogolewo.

W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Termid Anna Błaszkowska z Banina. Wartość tej inwestycji to 689000 zł, a prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Data publikacji: 2019-10-22 09:38
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy
 • Podpisanie umowy

Aktywna jesień w Opaleniu

Od połowy września w opaleńskiej świetlicy realizowane są kolejne działania w ramach projektu  ,,Klucz do szczęścia i zdrowia”. Tym razem są to zajęcia taneczne dla 30 dzieci  z hip-hopu oraz zajęcia pilates dla dorosłych. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów z Kwidzyna i cieszą się ogromnym powodzeniem.

Wesoła zabawa z okazji Dnia Seniora

Spotkanie z okazji Dnia Seniora odbyło się w tym roku w Gniewie 18 października w Restauracji „Zamkowa”. Atmosfera wśród uczestników imprezy była bardzo przyjazna, a przy taktach wesołej muzyki seniorzy trenowali tężyznę fizyczną. Zarząd klubu „Wesoła jesień”  dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie, a seniorom za przybycie, wspaniały humor i dużo uśmiechów.

Trzcinowisko w Ciepłem nie jest już użytkiem ekologicznym

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 14 sierpnia 2019 r. o sygnaturze: Sygn. Akt II SA/Gd 239/19 został uchylony punkt 1 Załącznika nr 1 do uchwały nr XLIII/233/2001 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 31 lipca 2001 r., co oznacza że użytek ekologiczny pod nazwą „Trzcinowisko” w Ciepłem nie stanowi formy ochrony przyrody.

Keramzyt już nie zagra…

Złe wieści dotarły do nas w piątkowe popołudnie. Zarząd Keramzytu Szprudowo podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek Klasy Okręgowej. Głównym powodem decyzji był fakt, iż drużyna od dłuższego czasu borykała się ze sporymi kłopotami kadrowymi. Po blisko 15 latach pierwszy zespół drużyny ze Szprudowa przestaje istnieć. Klub jednak nie zawiesza swojej działalności i w dalszym ciągu będzie prowadził szkolenie dzieci i młodzieży. W seniorskich rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej pozostaje zatem Mewa Gniew (Klasa A) i Sobieski Gniew (Klasa B).

Dzień Seniora w Jeleniu

19 października odbył się w Jeleniu Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie umiliły występy Zespołu "Piaseckie Gzuby" z Piaseczna oraz Zespołu "Błękitna wstęga" z Gniewu.

Nowiny Gniewskie - wygraj bilety na koncert

Już dzisiaj w punktach sprzedaży pojawi się nowy, październikowy numer Nowin Gniewskich. Znajdziecie w nim m.in. relacje z minionych wydarzeń i ciekawych spotkań, wywiad z nowymi dyrektorkami szkół w Opaleniu i w Piasecznie czy zestawienie drogowych inwestycji w ramach Funduszu Sołeckiego. Mamy dla Państwa także ciekawy konkurs, w którym wygrać można podwójne bilety na koncert w Gdańsku!

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/Morski w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. 

Dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w 2019 roku ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Mieszkańcy Gminy Gniew, którzy chcieli skorzystać z dofinansowania na realizacje ww. zadania mieli możliwość złożenia wniosków w terminie 1-30 kwietnia 2019 r.

Sesja Rady Miejskiej- oglądaj obrady online

W środę, 30 października o godz. 11.00 odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Zapraszamy Państwa do Świetlicy Wiejskiej w Kolonii Ostrowickiej na godz. 11.00. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym porządkiem obrad.

Konsultacje społeczne – pierwsze spotkanie 31 października

W maju tego roku radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca oraz Jaźwisk, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych. Rozszerzone konsultacje opracowań potrwają od października br. do końca stycznia 2020 r. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 października o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Rakowcu.

Konsultacje społeczne – pierwsze spotkanie 31 października

W maju tego roku radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca oraz Jaźwisk, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych. Rozszerzone konsultacje opracowań potrwają od października br. do końca stycznia 2020 r. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 października o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Rakowcu.

Konsultacje społeczne – pierwsze spotkanie 31 października

W maju tego roku radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca oraz Jaźwisk, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych. Rozszerzone konsultacje opracowań potrwają od października br. do końca stycznia 2020 r. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 października o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Rakowcu.

Sprawdź jak wysoko sięgały powodzie

W kruchcie kościoła w Wielkich Walichnowach zainstalowano nową, granitową tablicę informującą o poziomie wód powodziowych w świątyni. Poziomy fal powodziowych ustalono na podstawie dramatycznych opisów powodzi sporządzonych w wiekach XVIII i XIX przez ks. Waleriana Pernarewskiego, ks. Ignacego Mężyńskiego i ks Jana Guzińskiego. Opisy zamieszczono  w księgach chrztów walichnowskiej parafii. Ponadto wiedzę zaczerpnięto z opisów niemieckich osadników. Tablicę ufundowali członkowie Stowarzyszenia Nizina Walichnowska. 

Otwarte zajęcia badmintona

Serdecznie zapraszamy na otwarte zajęcia badmintona dla dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i w piątki w godz. od. 15.10 do 16.30. Pierwsze zajęcia już 4 listopada w hali GOSiR. Szczegóły pod nr tel. 601 429 790.

Rozgrywki piłkarskie młodzieży

W rozgrywkach juniorskich coraz większa cisza. Przerwa zimowa nastała już dla drużyn występujących w lidze Junior B, gdzie Gniew ma aż dwóch reprezentantów – Mewę i Sobieskiego. Lepiej wiedzie się tym drugim, którzy na półmetku rozgrywek plasują się na pozycji wicelidera i do Mistrza Jesieni – Pomezanii Malbork tracą tylko 1 punkt. Mewa rundę jesienną zamknęła z dorobkiem 1 „oczka”, a ten wynik pozwolił drużynie Andrzeja Pyrkowskiego na zajęcie miejsca na końcu ligowej stawki.

Obwieszczenie Marszałka Województwa Pomorskiego

Marszałek Województwa Pomorskiego podaje do publicznej wiadomości informację o sporządzeniu projektu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego dot. podziału województwa pomorskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodów łowieckich do kategorii. Szczegóły w załączniku.

Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej za nami

Była to już 21 edycja tego muzycznego przeglądu, organizowanego przez gniewską bibliotekę. Konkurs odbył się w środę, 23 października na zamku w Gniewie. Jury w składzie Zbyszko Kamiński, Mirosława Górna, Bogdan Halmann oceniali uczestników w 4 kategoriach: zespołów w wieku od 6 do 11 lat i od 11 lat wzwyż oraz solistów, w tych samych dwóch kategoriach wiekowych. Talenty dzieci i młodzieży podziwiali burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska.

Przerwy w dostawie wody dla miejscowości: Piaseczno, Jeleń, Rakowiec i Jelenica

W związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 28.10.2019 wystąpią przerwy w dostawie wody dla miejscowości: Piaseczno, Jeleń, Rakowiec i Jelenica oraz w Gniewie od ul. 27 Stycznia od Murmexu do Orlika.

Data publikacji: 2019-10-28 08:09

Cuda codzienności zapisane w notesie - 25 lat w DPS Marioli Plath

W piątek, 25 października w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbyła się nietypowa uroczystość. Swoje 25 lecie pracy w DPS obchodziła zasłużona gniewska wolontariuszka, animatorka oraz poetka pani Mariola Plath.

Podczas uroczystości przyjaciele pani Marioli czytali wiersze, aforyzmy oraz śpiewali piosenki. Na koniec na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

Więcej zdjęć pod adresem: LINK.

Data publikacji: 2019-10-28 09:43
 • DPS
 • DPS
 • DPS
 • DPS
 • DPS
 • DPS

Informacja dla interesantów dotycząca zmiany godzin pracy urzędu

Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 23 października 2019 r. godziny otwarcia Urzędu Miasta i Gminy Gniew ulegają zmianie w następujących dniach:

- w czwartek 31 października 2019 urząd będzie czynny od godz. 7:30 do 14:00

- we wtorek 31 grudnia 2019 urząd będzie czynny od godz. 7:30 do 14:00

- wtorek 24 grudnia 2019 ustala się dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

 

 

Data publikacji: 2019-10-28 10:52

Młodzi karatecy wspominają wakacje

To już kolejny rok, w którym dzieci i młodzież z Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie  wyjechały na zasłużone wakacje, tym razem do Sztutowa. Po całorocznych ciężkich, owocnych i czasochłonnych treningach wakacyjne wyjazdy stały się nieodzownym elementem ich wspólnej przygody z karate. Wyjazdy te służą nie tylko integracji, wypoczynkowi ale przede wszystkim uczą wytrwałości oraz dyscypliny.

Rośliny strączkowe: korzyści, rola i wykorzystanie w płodozmianie i przetwórstwie paszowym

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza w czwartek 7 listopada na konferencję pt. „Rośliny strączkowe – korzyści, rola i wykorzystywanie w płodozmianie”, która odbędzie się w Starym Polu  (ul. Marynarki Wojennej 21, w Sali Unijnej). Strat godz. 10.00, wstęp wolny.

Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie - nasze dziewczyny ze srebrem

W piątek 25.10.2019r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się zawody Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. 

Zawody rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, do dwóch wygranych setów, do 11 punktów. Wśród uczestników imprezy znalazły się reprezentantki naszego miasta: dziewczęta ze szkoły  SP 2 w Gniewie, które zdobyły srebrny medal. Gratulacje wyniku i dobrej gry.

Skład reprezentacji SP 2 Gniew: Dzwonkowska Marta, Seroka Amelia, Matuszewska Kinga
Opiekun: Ostrowski Tomasz

Wyniki spotkań dziewcząt w fazie finałowej:

Mecz o 5 miejsce - ZS-P Żelistrzewo : SP Nebrowo Wielkie 3:1

Mecz o 3 miejsce - III SSP „STO” Gdańsk : ZS-P Nowy Klincz 3:2

Mecz o 1 miejsce - SP 2 Bytów : SP 2 Gniew 3:1

Wyniki spotkań chłopców w fazie finałowej:

Mecz o 5 miejsce - III SSP „STO”Gdańsk : SP 4 Tczew 2:3

Mecz o 3 miejsce - ZS-P Nowy Klincz : SP Nebrowo Wielkie 1:3

Mecz o 1 miejsce - ZSO Hel : SP 2 Miastko 3:0

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 2019-10-28 13:22
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton
 • Badminton

W poprzedni weekend Gniew był szachową stolicą Kociewia

W niedzielę, 27.10.2019r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się XXI Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia Gniew 2019 i VI Memoriał Szachowy im. Rajmunda Kirszenstein.

W turnieju uczestniczyło 20 miłośników królewskiej gry w szachach. Zwycięzcą w kategorii open okazał się Robert Bieluszewski z Nowego przed Szymonem Malinowskim z Gdyni i Krzysztofem Paszkiem z Tczewa (byłym gniewianinem). Na kolejnych miejscach uplasowali się Łukasz Bieluszewski (Nowe), Wiesław Pepliński (Gniew), Adam Kirszenstein (Gniew), Krzywkowski Marcin (Tczew), Jarosław Ziemann (Tczew). W kategorii juniorów zwyciężył Miłosz Parka przed Marcelem Czerwińskim i Michałem Owczarek. W kategorii senior starszy wygrał Ferdynand Luchowski.

Organizatorem turnieju był UKS „Alfil” Gniew oraz GOSiR Gniew.

 

Data publikacji: 2019-10-29 08:42
 • Szachy
 • Szachy
 • Szachy
 • Szachy
 • Szachy
 • Szachy

Uczniowie dokształcą się w Hiszpanii

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP w Gniewie w Hiszpanii”. Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i społecznych uczniów technikum w zawodach: technik hotelarstwa i technik mechanik. Z unijnego projektu udało się pozyskać 329 672,09 zł.

Oferta pracy dla spawacza

FAMA Spółka z o.o. w Gniewie poszukuje spawacza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Wymagania pracodawcy:

• wykształcenie min. zawodowe - preferowane techniczne
• aktualny certyfikat : w zakresie spawania metodą 135
• umiejętność spawania złączy doczołowych oraz pachwinowych blach dla grubości
od 3mm (stal zwykła i nierdzewna) lub
• umiejętność spawania złączy doczołowych oraz pachwinowych rur w zakresie od
ø 25 grubość 3mm (stal zwykła i nierdzewna)
• dobra znajomość rysunku technicznego oraz umiejętność czytania instrukcji WPS
• doświadczenie w spawaniu
• mile widziane uprawnienia do obsługi suwnic

Oczekiwania pracodawcy:
• dobrej organizacji pracy
• samodzielności, zaangażowania, dyspozycyjności,
• sumienności w wykonywaniu swoich obowiązków
• umiejętność pracy w zespole

Pracodawca oferuje:
• zatrudnienie na umowę o pracę
• możliwość podnoszenia kwalifikacji
• szkolenia
• odnowienie uprawnień

KONTAKT:
CV i listy motywacyjne należy wysyłać/dostarczyć osobiście pod adres :
FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl ,
Kontakt tel. 58 530 76 50 (dział kadr)
• nadesłanych ofert nie zwracamy
• skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami

Do dokumentów prosimy załączyć następującą klauzulę:
„Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych przez FAMA Sp. z o.o. , ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew, w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko spawacz”.
Klauzula informacyjna dla kandydatów o pracę:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej RODO)
informuję, iż:
1.Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest FAMA Sp.z o.o. z siedzibą Gniewie (ul.Przemysłowa1,83-140 Gniew),
2.Dane osobowe przetwarzane są w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, przez okres 6 miesięcy,
3.Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
4.Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Data publikacji: 2019-10-29 13:25

Zajęcia artystyczno-rekreacyjne z GOSIR

W piątek, 25 października, po raz pierwszy w świetlicy wiejskiej w Kuchni, odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne. Cykl bezpłatnych spotkań dla dzieci z tej miejscowości potrwa do 20 grudnia. Darmowe zajęcia techniczno-praktyczne z elementami arteterapii, zajęcia taneczne, ruchowe oraz warsztaty krawieckie będą się również odbywały w Gniewie od 8 listopada.

Chłopcy z ZSP w półfinale wojewódzkim w badmintona

W pierwszych dniach października w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie. Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (7 żeńskich i 6 męskich). Bezkonkurencyjni okazali się  chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze odebrali okazały puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie pana Marka Dąbrowskiego i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 23 października w Gniewie.

Przerwa w dostawie wody w Nicponi

W związku z awarią sieci wodociągowej w Nicponi 29 października od godziny 13:20 wystąpi przerwa w dostawie wody dla firmy MJB w Nicponi oraz domków jednorodzinnych znajdujących się w okolicy przedsiębiorstwa.
 

Data publikacji: 2019-10-29 14:49

W listopadzie rusza III edycja ligi futsalu

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w III edycji TEMIDA Gniewskiej Ligi Futsalu. Inauguracja rozgrywek odbędzie się 23 listopada 2019 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie ul. Kusocińskiego 10.

Drużyny zainteresowane udziałem w Lidze prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres animator@gosirgniew.pl do 16. 11. 2019r.

W TEMIDA Gniewska Liga Futsalu obowiązuje limit występujących drużyn w liczbie - 12 (decyduje kolejność zgłoszeń). Wpisowe w wysokości 700 zł od drużyny. Kontakt do organizatora: Tomasz Ostrowski tel. 601-429-790

Data publikacji: 2019-10-30 07:57

Połowa to za mało…

Weekend bez zdobyczy punktowej zanotowały gniewskie zespoły, występujące w rozgrywkach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mewa, która występuje w Klasie A, uległa na wyjeździe Delcie Miłoradz. Sobieski, występujący w Klasie B przegrał w Gniewie z Sokołem Lubichowo. Obie drużyny do przerwy notowały wyniki dające im punkty do ligowej tabeli, niestety w drugich odsłonach obu spotkań to rywale okazywali się mocniejsi.  

Gimnastyka usprawniająco-relaksacyjna

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na zajęcia gimnastyki usprawniająco-relaksacyjnej dla dorosłych. Pierwsze bezpłatne zajęcia pokazowe odbędą się we wtorek, 5 listopada o godz. 19.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Informacja o wyborze wniosków na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2020 roku

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że rozpatrzone zostały wnioski na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2020 roku.

Konsultacje społeczne w Tymawie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konsultacje społeczne w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki geodezyjnej nr 92, obręb Tymawa, umożliwiającej realizację inwestycji polegającej na hodowli o wielkości do 60 DJP.

Zaprojektuj kartkę świąteczną dla Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie ogłasza konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew do 16 roku życia. Termin dostarczenia prac upływa 25 listopada 2019 r. Zwycięskie projekty będą oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami w formie elektronicznej i tradycyjnej do polskich i zagranicznych podmiotów związanych z Gminą Gniew.

Uczniowie ZSP Gniew mistrzami powiatu w tenisie stołowym

W hali widowiskowo- sportowej II LO w Tczewie 29 października odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa okazali się bezkonkurencyjni i wywalczyli mistrzostwo. Dziewczęta także stanęły na podium, zajmując trzecie miejsce.  

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Gniewie

W najbliższy piątek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Gniewie odprawione zostaną tradycyjnie o godz. 7.30, 9.00, 11.00 - dla rodzin i dzieci, 12.30 oraz o godz. 17.30. W Polskim Gronowie msza święta odbędzie się o godz. 10.00, a w Brodach Pomorskich o godz. 13.30. Tego dnia podczas modlitwy powszechnej wspomniane będą imiona wszystkich, których pożegnano w gniewskiej parafii w przeciągu roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zajęcia artystyczno-rekreacyjne w Kuchni

25 października po raz pierwszy w świetlicy w Kuchni, odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne. Cykl tych bezpłatnych zajęć dla dzieci potrwa do 20 grudnia. Spotkania realizowane są w ramach współpracy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gniewie. W mieście takie zajęcia zorganizowane zostaną 8 listopada w godz. od 16.00 do 18.00 w hali sportowej GOSiR. Relację z zajęć w Kuchni znajdą Państwo TUTAJ.

Do kina z parafią

Parafia św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na film pt. „NIEPLANOWANE", film opowiada o świętości życia. Wyjazd do kina w Tczewie we wtorek, 12 listopada, o godz. 18:30, z parkingu przy Biedronce. Koszt dojazdu i biletu 25 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Z dokumentu dowiemy się między innymi, co działo się we wrześniu i w październiku w fundacji, jakie spotkania, konferencje i warsztaty zorganizowano w minionym czasie. Szczegóły w załączniku.

VI Przegląd Chórów Pomorskich

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w VI Przeglądzie Chórów Pomorskich, który odbędzie się 14 grudnia w kościele pw. WNMP w Nowej Cerkwi w gminie Morzeszczyn. Jak co roku uczestnikami przeglądu mogą być amatorskie chóry dziecięce, młodzieżowe i dorosłe, działające przy parafiach, domach kultury, bibliotekach, szkołach i innych instytucjach na terenie województwa pomorskiego. Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania repertuaru o tematyce kolędniczej (kolędy i pastorałki). Zgłoszenia przesyłać można do 29 listopada.

Projekcja filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"

W imieniu organizatorów – Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Zamku w Gniewie, Parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie oraz Parafialnego Klubu Filmowego zapraszamy na kolejny pokaz filmu „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”. Projekcja odbędzie się w poniedziałek, 4 listopada na Zamku w Gniewie o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Zmiany w organizacji ruchu

W czwartek, 7 listopada, w godz. od 7.00 do 15.00 niemożliwy będzie przejazd ul. 27 Stycznia od firmy FAMA do skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. 27 Stycznia. Jadąc od strony wsi Ciepłe można omijać zamknięty fragment jadąc przez osiedle Witosa. Sugerowany wjazd na teren starego miasta prowadził będzie ul. Wiślaną i ul. Pod Basztą.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.