Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Gospel wystartował

2017.08.09
Gospel wystartował

Pierwszy dzień XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew 2017 wystartował. Dziś dzień rejestracji uczestników warsztatów wokalnych. Do naszego miasteczka przyjedzie około 300 miłośników śpiewania, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Punkt rejestracji czynny będzie do godz. 19.30 przy pl. Grunwaldzkim 16/17. 

Liga – czas, start!

2017.08.09
Liga – czas, start!

Sezon piłkarski 2017/2018 w naszym województwie rozpoczął się już tydzień temu. W minioną sobotę ligowe boiska wybiegli zawodnicy klubów IV ligi, a już w najbliższy weekend rozpocznie się walka o punkty także w niższych ligach. Gniewscy kibice najczęściej będą zerkać na wyniki spotkań w malborskiej grupie klasy A, gdzie wystąpi Keramzyt Szprudowo oraz w rozgrywkach klasy B, gdzie Gniew będzie miał aż dwóch reprezentantów – Sobieskiego i Mewę.

Ważne dla mieszkańców Sołectwa Kursztyn

2017.08.09
Wazne dla mieszkańców Sołectwa Kursztyn

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami Sołectwa Kursztyn dotyczących weryfikacji stanowiska jego mieszkańców na temat zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice. Konsultacje przeprowadzone zostaną w terminie od 7 do 14 sierpnia br. Formularz konsultacyjny w załączniku.

Można się kąpać

2017.08.09
Można się kąpać

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że jest dozwolona kąpiel we wszystkich miejscach tradycyjnie wykorzystywanych do tego celu na terenie gminy Gniew (Rakowcu, Półwsi, Pieniążkowie, Tymawie). 

Dożynki w Morzeszczynie

2017.08.09
Dożynki w Morzeszczynie

Nasi sąsiedzi z Morzeszczyna zapraszają w sobotę, 26 sierpnia, na dożynki gminne. W programie m.in. koncerty, zabawa taneczna, dmuchana zjeżdżalnia i interaktywne stoisko garncarskie.

Ogłoszenie burmistrza

2017.08.08
Ogłoszenie burmistrza

Informujemy, iż z powodu wyjazdu służbowego, w środę (9 sierpnia) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie będzie przyjmowała interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek (11 sierpnia) w godzinach 8.00-11.00.

Unikaty z Kociewia na Jarmarku św. Dominika

2017.08.08
Unikaty z Kociewia na Jarmarku św. Dominika

Czwartek, 3 sierpnia Jarmark św. Dominika w Gdańsku przebiegał pod znakiem Kociewia. Ponad 500 osób wzięło udział w kociewskim korowodzie, który przeszedł ulicami miasta. Wśród nich nie zabrakło naszych wspaniałych Kociewiaków ze Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku. Słuchaczom wielką radość sprawiło, że wraz z innymi gminami i miastami mogli gdańszczanom oraz turystom choć trochę przybliżyć nasz region. Oczywiście, odśpiewano też hymn Gniewu - i to nie jeden raz. Dziękujemy serdecznie za reprezentowanie naszego miasta!

Pomorze na Weekend w Gniewie

2017.08.08
Pomorze na Weekend w Gniewie

Magazyn TVP „Pomorze na Weekend” przedstawia uroki naszego województwa. Można w nim znaleźć propozycje spędzenia weekendu, ciekawostki, atrakcje, zaproszenia i rekomendacje. W najbliższy piątek, 11 sierpnia, telewizja nadawać będzie z Gniewu. Redaktorzy już jednak zaczęli nagrywać informacje. Zachęcamy do oglądania TVP Gdańsk, w piątek o godzinie 19.15. 

Wieści z LOTu

2017.08.08
Wieści z LOTu

Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie nie ustaje w działaniach promujących imprezy odbywające się na Kociewiu. Poza postami na Facebooku z zapowiedziami wydarzeń, zbierają oraz dystrybuują cotygodniowy specjalny newsletter z zestawem imprez na kolejny tydzień. Tym razem przygotowali oni zbiorczą informację o tym, co działo się w lipcu. Zachęcamy do lektury. 

Posiedzenia komisji stałych w sierpniu

2017.08.07
Posiedzenia komisji stałych w sierpniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w sierpniu. 23 sierpnia o godz. 15.30 spotka się Komisja Rewizyjna, 24 sierpnia obradować będą członkowie Komisji Gospodarki (godz. 10.00) i Komisji Społecznej (godz. 15.00), 28 sierpnia odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy.

Oferta pracy dla energetyka

2017.08.07
Oferta pracy dla energetyka

FAMA spółka z  o.o. w Gniewie poszukuje kandydata /kandydatki do pracy  na stanowisko główny energetyk. Firma oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego oraz pakiet świadczeń socjalnych.

Weekend z archeologią i wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

2017.08.07
Weekend z archeologią i wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na dwudniowe spotkanie z archeologią (9-10 września). Eksperci pokażą w jakim stopniu, dzięki możliwościom badawczym współczesnej archeologii i pozyskanym zabytkom, jesteśmy w stanie odtwarzać przeszłość. Dzieci mogą natomiast wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym przedstawić należy historię wybranego zabytku. 

Oferta sprzedaży działki

2017.08.07
Oferta sprzedaży działki

Veolia Północ Sp. z o.o. oferuje sprzedaż działki na ul. Krasickiego w Gniewie (działka nr 8, obszar mapy 19, pow. 0,0175 ha) z usytuowanym budynkiem po byłej kotłowni gazowej. Teren może być przeznaczony pod funkcje usługowe lub mieszkalne. Cena do uzgodnienia. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem Piotrem Wardzińskim pod nr tel. 660 531 465.

Pamiętaj!

2017.08.07
Pamiętaj!

Powiatowy Lekarz Wterynarii w Tczewie przypomina, że okres letnich upałów może przyczynić się nie tylko do zagrożenia egzystencji zwierząt, ale także stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Silne upały i wystawianie zwierzęcia na intensywne nasłonecznienie powodują, że zagrożenie to drastycznie wzrasta a statystyki  pokazują w tym okresie wzmożoną ilość pogryzień. Apelujemy do wszystkich posiadaczy zwierząt, aby szczególnie podczas intensywnego działania słońca i wzrostu temperatur zadbali o nie.

Już niebawem w Gniewie XXI Festiwal "Gospel 2017"

2017.08.04
Już niebawem w Gniewie XXI Festiwal "Gospel 2017"

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. Już dzisiaj przechodząc nieopodal gniewskiej książnicy usłyszeć można trwające tam próby jednego z tegorocznych zespołów.

Ogrodnicy docenieni

2017.08.04
Ogrodnicy docenieni

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2017″ oraz „Piękne Miasto Gniew 2017” organizowanego przez Województwo Pomorskie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, przy współudziale pomorskich gmin i powiatów. W ubiegłą niedziele, podczas odbywającego się w Gniewie VII Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy”, wręczono nagrody pieniężne finalistom tegorocznej edycji konkursów.

Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście

2017.08.04
Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście

Trwa ostatni etap prac ziemnych, związanych z uzbrojeniem terenu na Starym Mieście w Gniewie. Rozkopy w obrębie Starego Miasta w Gniewie, związane są z prowadzoną przez spółkę Inwest-Kom budową sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej oraz, prowadzoną przez spółkę Veolia, budową rurociągu ciepłowniczego. Nieuniknionym elementem prac, jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Weź udział w projekcie!

2017.08.03
Weź udział w projekcie!

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie pn. "EkoLeader.pl LGD dla zrównoważonego rozwoju. Środowisko, klimat, ekoinnowacje w operacjach RLKS". Celem projektu jest wsparcie realizatorów lokalnych strategii rozwoju LSR – zarówno członków Lokalnych Grup Działania, jak i beneficjentów operacji – w aktywnym i kompleksowym włączaniu aspektów ekologicznych i klimatycznych do realizowanych projektów rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność RLKS.

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

2017.08.03
Zarządzenie Burmistrza MIasta i Gminy Gniew

Podajemy do publicznej wiadomości zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 3 sierpnia 2017 r. ws. powołania pełnomocnika oraz ustalenia szczegółowego kalendarza czynności dla przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice".

Dożynki Województwa Pomorskiego

2017.08.03
Dożynki Województwa Pomorskiego

Departament Środowiska i Rolnictwa zaprasza na tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego, które odbędą się 10 września w Starym Dzierzgoniu (powiat sztumski). W programie obchodów dożynkowych zaplanowano m.in. Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy, do udziału w którym zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Gniew.

Nowy okres zasiłkowy

2017.08.03
Rodzina 500 +

W imieniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informujemy, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia wychowawcze "500+", świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Szczegóły na stronie: www.mgops.gniew.pl

Festiwal Muzyki Gospel 2017

2017.08.02
Festiwal Muzyki Gospel 2017

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Natalię Kukulską, Mietka Szcześniaka, Złe Psy oraz występ orkiestry pod przewodnictwem Adama Sztaby. Zapraszamy! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Źródło zdrowia, urody i… szczęścia? Jedz letnie warzywa i owoce!

2017.08.02
Źródło zdrowia, urody i… szczęścia? Jedz letnie warzywa i owoce!

Sezon letni obfituje w dorodne, smaczne warzywa i soczyste owoce. To najlepszy czas, aby zrezygnować z ciężkich potraw na rzecz lekkich i prostych w przygotowaniu dań. Surowe, gotowane, pieczone czy grillowane – polskie warzywa i owoce smakują doskonale pod każdą postacią. O ciekawych sposobach ich wykorzystania i wpływie na nasz dobry nastrój opowie Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska– specjalista ds. żywienia i ekspertka kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”.

Informacja dla przedsiębiorców

2017.08.02
Informacja dla przedsiębiorców

Do rozdania jest ponad 102 mln zł dofinansowania na badania i rozwój dla pomorskich firm i jednostek naukowych. 1 sierpnia ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury B+R pomorskich przedsiębiorstw. Wnioski należy składać w Agencji Rozwoju Pomorza do 29 września.

Krótkie wakacje piłkarzy

2017.08.02
Krótkie wakacje piłkarzy

Zawodnicy gniewskich drużyn piłkarskich nie odpoczywali zbyt długo. Ostatnie mecze sezonu 2016/17 rozgrywano 17 czerwca i po krótkim okresie wolnego, wszystkie drużyny z naszej gminy wróciły do zajęć by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2017/18.

Skutki dzisiejszej nawałnicy w gminie Gniew

2017.08.02
Skutki dzisiejszej nawałnicy w gminie Gniew

Wciąż trwa usuwanie skutków dzisiejszej nawałnicy. W związku z burzą oraz silnym wiatrem powalonych zostało wiele drzew, które powodowały utrudnienia w ruchu i szkody materialne. Przedstawiamy państwu pierwsze relacje naszych strażaków. Informacje uzupełniać będziemy na bieżąco.

Krzyżacko-Kociewskie potyczki zakończone remisem

2017.08.01
Krzyżacko-Kociewskie potyczki zakończone remisem

W ubiegłą niedzielę, 30 lipca, już po raz siódmy na gniewskim rynku odbył się Festiwal Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Po wielogodzinnym, bezkrwawym starciu, obie drużyny opuściły pole bitwy z tarczą przygotowaną do przyszłorocznego pojedynku. Spotkanie bowiem zakończyło się remisem. Tego dnia nagrodzono również laureatów konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2017” i „Piękne Miasto Gniew 2017”.

O Godzinie W zawyją syreny

2017.08.01
O godzinie W zawyją syreny

Dzisiaj przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o godz. 17.00 przez minutę słychać będzie także i w Gniewie syrenę alarmową. Sygnał ten upamiętnić ma Godzinę W, czyli godzinę wybuchu powstania.

Dziękujemy za oddane głosy!

2017.08.01
Dziękujemy!

Zakończył się etap konkursowy akcji "Podwórko NIVEA", który wyłonił zwycięskie lokalizacje. Niestety pomimo dużego zainteresowania mieszkańców Gniewu, tym razem nie udało nam się wywalczyć upragnionego placu zabaw dla naszych pociech. Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, jednocześnie anonsując przyszłoroczny udział w konkursie. W końcu musi się udać!

Płatności kartą za usługi spółki Inwest-Kom

2017.07.31
Płatności kartą za usługi spółki Inwest-Kom

Informujemy, że odbiorcy usług spółki Inwest-Kom, oprócz płatności gotówką mogą regulować należności za pomocą karty płatniczej. W czerwcu przy okienku kasowym pojawił się terminal płatniczy, z którego każdy Klient może skorzystać nie płacąc prowizji. W kasie wpłacić  można każdą kwotę bez limitu minimalnego przeprowadzonej operacji. Płatności  można również dokonywać w formie zbliżeniowej, bądź poprzez płatność mobilną BLIK.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.