Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

375 rocznica cudu w Piasecznie

2017.07.12
375 rocznica cudu w Piasecznie

Dokładnie 375 lat temu Albrycht Stanisław Radziwiłł przybył wraz z chorą żoną do kościoła w Piasecznie. Była to wówczas sobota, 12 lipca 1642 r., a data ta przeszła do historii, jako dzień uzdrowienia Krystyny Anny Radziwiłłówny.

Podbijają Florencję

2017.07.12
Podbijają Florencję

Gniewski chór Cantores Minores  bierze właśnie udział w Festiwalu Leonarda da Vinci. Nasze chórzystki mają już za sobą koncert inauguracyjny. Dziewczęta pod przewodnictwem Izabeli Chyły wystąpiły też ze swoim programem sakralnym. Jesteśmy dumni z dziewcząt i trzymamy kciuki za ich występy. Zachęcamy do śledzenia poczynań zespołu na ich facebookowej stronie: <link>

Czas na tańce

2017.07.12
Czas na tańce

W najbliższą sobotę, 15 lipca, w świetlicy wiejskiej w Szprudowie zorganizowana zostanie zabawa taneczna przy muzyce zespołu Solus. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp wolny. 

Uwaga- intensywne opady deszczu!

2017.07.12
Uwaga- intensywne opady deszczu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Tytuł najpiękniejszej

2017.07.11
Tytuł najpiękniejszej

Piętnaście najpiękniejszych dziewcząt z całej Polski wzięło udział w wyborach Bursztynowej Miss Lata 2017, które odbyły się w sobotę, 8 lipca w Zamku Gniew. Dzień ten na zawsze zapamięta kandydatka z nr 3, Natalia Włodarska ze Szczecina, gdyż to właśnie ona została Bursztynową Miss Lata 2017. Warto zaznaczyć, że tegoroczna finalistka w poprzednim roku otrzymała tytuł II Wicemiss. Podczas sobotniej gali wyróżniono I Wicemiss, którą została Oliwia Borawska z nr 1, natomiast tytuł II Wicemiss otrzymała kandydatka z nr 2 Patrycja Siwek. Tego dnia wyłoniono również Miss klubu motocyklowego Valkyrie, którą została Iwona Zuzek z nr 11.

Spływ kajakowy z Heliantusem

2017.07.11
Zapraszamy na kajaki

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX już spływie kajakowym Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę, piękną pogodę i niezapomniane widoki. Spływ odbędzie się 22 lipca. Start o godz. 9.00 z przystani promowej w Gniewie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szukaj, poznawaj, zwiedzaj!

2017.07.11
Szukaj, poznawaj, zwiedzaj!

Lokalny Bajarz "Baju Baj" wraz z Pizzerią CK przygotowali nową grę miejską. Aby wziąć w niej udział wystarczy wyposażyć się w kartę startową oraz wygodne buty. Odwiedź zaznaczone na mapie miejsca, wybierz właściwą odpowiedź na pytania, weź udział w konkursie oraz poznaj przy okazji tajemnice Gniewu. Jednym z punktów, gdzie można pobrać kartę startową, jest siedziba Nowin Gniewskich znajdująca się przy Placu Grunwaldzkim 16/17. Zapraszamy do gry!

Trwa budowa sieci wodociągowej w Półwsi, Dąbrówce i Starym Młynie

2017.07.11
Trwa budowa sieci wodociągowej w Półwsi, Dąbrówce i Starym Młynie

W kwietniu rozstrzygnięto przetarg na budowę sieci wodociągowej z przyłączami dla Półwsi, Dąbrówki i Starego Młyna. Zadanie to wykonuje Zakład Wodno-Kanalizacyjny z Brodnicy. Prace rozpoczęły się na początku czerwca, a inwestycja dobiec końca powinna w maju 2018 roku.

Kto okaże się najlepszy?

2017.07.11
Kto okaże się najlepszy?

Sołtys Sołectwa Kursztyn serdecznie zaprasza na VI już Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn, który odbędzie się w sobotę, 15 lipca o godz. 14:00. Po turnieju zabawa na świeżym powietrzu przy muzyce Miłosza Bałdowskiego. Zapraszamy!

Tajemnice piaseckiej krypty - 121 śliwek i śmierć

2017.07.10
Tajemnice piaseckiej krypty - 121 śliwek i śmierć

Toruńscy archeolodzy, którzy już od wielu lat badają historię gminy Gniew znowu dokonali ciekawych odkryć. Udało się wejść do nie badanej wcześniej krypty w Kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Tam już po kilku dniach eksploatacji udało się zidentyfikować pierwszą z ponad 30 pochowanych w tym miejscu osób.  Naukowcy trafili też na szczątki człowieka, który zmarł najprawdopodobniej z przejedzenia śliwkami…

Lato w rytmie reggae!

2017.07.10
Lato w rytmie reggae!

Konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, wakacyjne tatuaże, baloniki i cukrowe obłoczki. Przede wszystkim jednak - wspólna zabawa w rytmie reggae dla całej rodziny. To atrakcje tegorocznego festynu rodzinnego, który odbył się w sobotę w Parku Miejskim w Gniewie. Organizatorami wydarzenia byli Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, spółka Inwest-Kom oraz Centrum Muzycznie Aktywnych.

Suczka szuka nowego domu

2017.07.10
Pies szuka właściciela

W Gminnym Centrum Reagowania w Gniewie na nowy dom czeka maleńka, kilkumiesięczna suczka. Piesek jest bardzo spokojny i pragnie ludzkich pieszczot. Pomóżmy wspólnie znaleźć jej kochającą rodzinę. Osoby, które chciałyby ją przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em osobiście bądź telefonicznie pod nr tel. 58 535 22 88.

Uwaga, dzisiaj możliwe burze z gradem

2017.07.10
Uwaga, dzisiaj możliwe burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Warsztaty GOSPEL 2017

2017.07.10
Warsztaty GOSPEL 2017

Serdecznie zapraszamy na warsztaty muzyki gospel, które odbędą się w Gniewie od 9 do 13 sierpnia, w ramach XXI Festiwalu GOSPEL. W warsztatach udział brać mogą dzieci, młodzież i dorośli. Wokalne warsztaty poprowadzą Wayne Ellington  i Peter Steinving. Szczegóły poniżej.

Poezja bliżej nas

2017.07.10
Poezja bliżej nas

Poetycka Grupa Bez Nazwy we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Gniewie w czwartek, 6 lipca o godzinie 19:00 dała początek XII Czwartkom Poetyckim. Jak co roku w lipcowe czwartki spotykają się słuchacze, miłośnicy i amatorzy poezji by kulturalnie spędzić wieczór. Za nami pierwszy Poetycki Czwartek, którego tematem przewodnim była „Rzeka Wisła” i poezja z nią związana. Wybór tematu podyktowany był wyborem roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły przez Sejm RP.

Podwórko NIVEA w Gniewie - czas na twój głos!

2017.07.10
Podwórko NIVEA w Gniewie- czas na twój głos!

Tegoroczna edycja zabawy wspiera rozwój i talenty dzieci, budując w miastach swoje place zabaw. W konkursie udział bierze również Gmina Gniew, a zgłoszona lokalizacja do potencjalnego podwórka NIVEA to teren przy ul. Sidorowicz w Gniewie. Wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko zachęcamy do oddawania głosów na gniewską lokalizację. Głosowanie trwa do 31 lipca.

Już jutro bawimy się w rytmie reggae

2017.07.07
Rozpoczęcie lata w rytmie reggae

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, spółka Inwest-Kom oraz Centrum Muzycznie Aktywnych serdecznie zapraszają na Festyno Koncert w Parku Miejskim w Gniewie. To kolejna impreza, będąca owocem zeszłorocznej inicjatywy, mającej na celu ożywienie tego miejsca. Oczywiście zakończona powodzeniem! I tak, w najbliższą sobotę, 8 lipca dla gniewskiej publiczności wystąpią Junior Stress, Czelo, Kos, Zespół Dęty, Majestic, W innym stanie, Sun El Band. Ponadto w programie: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, zupa z wkładką, napoje chłodzące. Dołącz do nas!

Bezpłatne zajęcia tenisa ziemnego

2017.07.07
Bezpłatne zajęcia z tenisa stołowego

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza chłopców i dziewczęta ze szkół podstawowych i gimnazjów na bezpłatne zajęcia sportowe z tenisa ziemnego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 14 lipca o godz. 11:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Emocje i wspaniała zabawa gwarantowane!

Wybory Bursztynowej Miss Lata w Gniewie

2017.07.07
Wybory Bursztynowej Miss Lata w Gniewie

Już w sobotę, 8 lipca na zamku w Gniewie odbędą się Ogólnopolskie Wybory Bursztynowej Miss Lata 2017. Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 18.00. Gwiazdą wieczoru będzie wokalista disco-polo Kamilo.

Przetarg na drogę na Piaseckie Pola ogłoszony

2017.07.07
Przetarg na drogę na Piaseckie Pola ogłoszony

3 lipca Gmina Gniew ogłosiła przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 228025G Piaseczno - Piaseckie Pole na długości 550 m, stanowiącej drogę transportu rolnego. Termin składania ofert mija 18 lipca. Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi bez zmiany istniejącej granicy pasa drogowego wraz z wykonaniem zjazdów na posesje oraz regulacją poboczy.

Recepta na raka

2017.07.07
Recepta na raka

Ruszyła kolejna edycja programu wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego, w których udział wziąć mogą mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55 - 80 lat, palący od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę dziennie i rzucili palenie w ciągu 15 lat. Osoby te mogą zgłaszać się do 20 grudnia 2017 r. na badania przesiewowe w kierunku raka płuc.

Diamentowy jubileusz

2017.07.07
Diamentowy jubileusz

Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego goszczono Państwo Teresę i Kazimierza Styn z Gniewu, którzy wspólnie przeżyli w związku małżeńskim 60 lat i tym samym doczekali pięknego Jubileuszu Diamentowych Godów. Pani Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska złożyła Jubilatom serdeczne życzenia i wręczyła kosz kwiatów. W miłej atmosferze wspominano minione lata.

Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku

2017.07.07
Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku

Na ławeczkach usytuowanych nieopodal gniewskiego magistratu w ciągu dnia przysiada wiele osób.  Teraz część z nich, w oczekiwaniu na znajomych, bądź po prostu odpoczywając, będzie mogła skorzystać z darmowego i bezprzewodowego internetu. Darmowe_Geckonet_WiFi - taką właśnie nazwę od dzisiaj "zobaczy" twój telefon lub laptop wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Wystarczy, że raz się zalogujesz, a połączenie z internetem będziesz miał za każdym razem gdy znajdziesz się w zasięgu Hotspot. Spróbuj!

Zwiedzanie piaseckiego sanktuarium z telefonem w ręku

2017.07.07
Zwiedzanie piaseckiego sanktuarium z telefonem w ręku

Sanktuarium Maryjne w Piasecznie przygotowało nową ofertę dla swoich gości. Od niedawna pielgrzymi odwiedzający piasecką świątynię mogą ją zwiedzać z telefonem w ręku.  Aby rozpocząć zwiedzanie wystarczy pobrać na swój telefon audioprzewodnik, tym samym zyskując możliwość poznania najważniejszych informacji o kościele, sanktuarium i cudach, które dokonały się za przyczyną Matki Bożej Piaseckiej. Przewodnik skierowany jest głównie do pielgrzymów indywidualnie przybywających do Piaseczna.  Grupy nadal przyjmowane są w biurze parafialnym. Naciśnij play i zwiedzaj!

Dbając o wizerunek naszego miasta

2017.07.07
Dbając o wizerunek naszego miasta

Stare Miasto jest sercem i wizerunkiem naszego miasta i gminy. Dlatego naszą wspólną troską powinna być dbałość o jego wygląd, estetykę i ład przestrzenny. W tym celu samorząd gminy wydał kilka aktów prawnych, które obowiazują nas wszystkich. Zgodnie z ich postanowieniami do 31 lipca br. z elewacji budynków należy usunąć klimatyzatory, anteny satelitarne oraz dostosować szyldy, tablice i reklamy.

Ogłoszenie

2017.07.07
Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Dane należy przekazywać wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia z zachowaniem określonych poniżej terminów.

Uwaga rolnicy!

2017.07.07
Uwaga rolnicy!

Stowarzyszenie Producentów Rolnych Ziemi Gniewskiej w Gniewie zaprasza rolników, zainteresowanych nowymi zasadami przejścia na emeryturę, na spotkanie z pracownikami KRUS Sztum. Spotkanie odbędzie się dnia 13 lipca 2017 r., o godz. 13.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, Pl. Grunwaldzki 16/17.

Kolejny sezon badań archeologicznych w gminie Gniew

2017.07.06
9. sezon badań archologicznych w gminie Gniew

Od poniedziałku, 3 lipca ponownie mamy okazję gościć grupę archeologów z Torunia, przed którymi ziemia gniewska już 9. rok odkrywa swe tajemnice. W ubiegłym roku kolejne pochówki wampiryczne zakończyły etap badań w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie, natomiast niezwykłe odkrycia w jednej z krypt Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie stanowiły bodziec do kontynuacji wykopalisk w tym właśnie miejscu. Prace rozpoczęto również na podwórku jednej ze staromiejskich kamienic w Gniewie.

Letnie spotkania z książką

2017.07.06
Letnie spotkania z  książką

Każde spotkanie czytelnika z książką, pozwala na dowolną interpretację omawianej pozycji. Mamy prawo do obiektywnej oceny, wybranej przez nas lektury. Podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, każdy z uczestników,  przygotował i omówił wybraną przez siebie pozycję z dowolnego gatunku literackiego.

Kąpiel w Tymawie już możliwa

2017.07.06
Kąpiel w Tymawie już możliwa

Wcześniej przypominaliśmy Państwu o problemie wody w tymawskim jeziorze i zakazie kąpieli, teraz możemy już jednak uspokoić miłośników wodnych harców. Z ponownie przeprowadzonych badań wody wynika, że jezioro jest już czyste i zdatne do kąpieli.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.