Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Bolesna Górecka Pani

2017.05.05
Módlmy się

W sobotę, 6 maja obchodzona będzie 23. Rocznica Powołania Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Z tej okazji, serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Gniew do uczestnictwa w mszy św. która odbędzie się jutro o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Pokaz fajerwerków

2017.05.04
Pokaz fajerwerków

Informujemy, że  w 5 maja ok godz. 24:00  oraz 6 maja ok godz. 23:00 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędą się kilkuminutowe pokazy fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Rycerskie eliminacje

2017.05.04
Rycerskie eliminacje

Połyskujące w majowym słońcu rycerskie zbroje, trzask kruszonych kopi oraz tumany kurzu, wszystko to towarzyszyło wczorajszym zmaganiom Rycerzy Gniewu. Cel przyświecał im tylko jeden, stanąć 24 i 25 czerwca na tej samej arenie w starciu z rycerzami Zbrojowni Królewskiej z Leeds podczas XXVI Międzynarodowego Turnieju Króla Jana III Sobieskiego.

Keramzyt walczy o podtrzymanie passy, Sobieski o awans w tabeli

2017.05.04
Keramzyt walczy o podtrzymanie passy, Sobieski o awans w tabeli

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 20 seria spotkań w rozgrywkach klasy A grupy malborskiej. Zespół Keramzytu Szprudowo, który wygrał trzy ostatnie spotkania, będzie chciał podtrzymać zwycięską serię w sobotnim starciu z Rodłem II Kwidzyn. W niedzielę o punkty zagrają zawodnicy Sobieskiego, którzy w pojedynku z GDKiS Ostaszewo powalczą o awans w tabeli.

Gimplac zyskuje nowe oblicze

2017.05.04
Gimplac zyskuje nowe oblicze

Trwają prace na gimplacu przy gimnazjum w Gniewie. W ostatnim czasie zdemontowano już starą bramę, a przejście wyłożone zostało kostką brukową. W czwartek, 27 kwietnia na gimplacu stanęły stoły i ławki dla uczniów. To kolejny etap działań adaptacyjnych placu. W dalszej kolejności planowane są prace porządkowe. Wszystko po to, by stworzyć bezpieczną przestrzeń dla uczniów.

Piknik strażacki w Tczewie

2017.05.04
Piknik strażacki w Tczewie

Wczoraj, na terenach tczewskiego bulwaru nadwiślańskiego, odbył się piknik strażacki, który zorganizowano z okazji Dnia Strażaka. Podczas wydarzenia można było również kibicować strażakom z gminy Gniew. Parada wozów strażackich ulicami miasta, Turniej Drużyn Pożarniczych, pokazy strażackie, wszystko to i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy tego dnia postanowili towarzyszyć naszym druhom.

Tydzień Bibliotek w Gniewie

2017.05.04
Tydzień Bibliotek w Gniewie

Obchodami 70-lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego rozpoczniemy w poniedziałek, 8 maja Tydzień Bibliotek w Gniewie. W kolejnych dniach czekać nas będą warsztaty dla szkół i przedszkoli pn. Bajkoterapia, spotkania autorskie, IV Gala Czytelnika oraz warsztaty plastyczne. Szczegóły w załączniku.

Harmonogram udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

2017.05.04
Harmonogram udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Przedstawiamy Państwu harmonogram świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu tczewskiego. Pomoc można uzyskać m.in w Gniewie, w budynku Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10 (pomieszczenie nr 39 na parterze budynku). Szczegóły w załączniku.

Złote Gody

2017.05.04
Złote Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwa Jadwigę i Gerarda Dunajskich, mieszkańców Jelenia, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekali pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Na uroczystym spotkaniu z Sekretarz Danutą Zgubieńską i kierownikiem Referatu Obywatelskiego Barbarą Rus w miłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły. Drogim Jubilatom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz doczekania Diamentowych Godów.

Połamania piór!

2017.05.04
Połamania piór!

Właśnie dziś rozpoczęły się tegoroczne matury. W związku z tym życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom pewności siebie, wiary we własne siły i umiejętności. Niech uzyskane podczas egzaminów wyniki doprowadzą Was na wymarzone uczelnie. Powodzenia!

Z życia SP Gniew

2017.05.04
Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Msza w intencji Ojczyzny

2017.05.02
Msza w intencji Ojczyzny

W środę, 3 maja obchodzić będziemy rocznicę uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wszystkich mieszkańców zapraszamy tego dnia na mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny w kościele pw. Świętego Mikołaja w Gniewie o godz. 9.00.

Majówka z historią

2017.05.02
Majówka z historią

Majówka trwa w najlepsze! Tradycyjnie w tym okresie Hotel Zamek Gniew zaprasza do spędzenia kilku majowych dni w wyjątkowym miejscu, położonym na Wzgórzu Zamkowym. Jedną z większych atrakcji majówki w Gniewie jest Turniej Husarski, który odbył się wczoraj, tj. 1 maja na placu turniejowym przed gniewska twierdzą.

Na zawsze razem

2017.05.02
Na zawsze razem

22 kwietnia 1957 r., to szczególna data w życiu Państwa Teresy i Franciszka Dworakowskich. Tego dnia bowiem przed Bogiem ślubowali sobie miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską. I tak, połączeni węzłem małżeńskim trwają przy sobie od 60 lat. Dzisiaj, to pani burmistrz postanowiła pogratulować jubilatom doczekania tak wspaniałej rocznicy, zapraszając ich do gniewskiego magistratu.

Leśmian na ustach młodych

2017.05.02
Leśmian na ustach młodych

Za nami IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Juliusza Słowackiego. Udziału w przedsięwzięciu podjęło się 40 uczniów z 11 szkół powiatu tczewskiego. Młodzi ludzie zmierzyć się musieli z poezją Bolesława Leśmiana. Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. 

Keramzyt lepszy w derbach

2017.05.02
Keramzyt lepszy w derbach

Sobotnie spotkanie derbowe było pojedynkiem, który nie zachwycił. Oba zespoły chciały wygrać, ale to po drużynie ze Szprudowa widać było więcej zaangażowania. Sobieski nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do lokalnego rywala, a w walce o utrzymanie nadal musi mieć się na baczności. Keramzyt tym zwycięstwem umocnił swoją pozycję w środku ligowej stawki.

Brawo Oliwia!

2017.05.02
Brawo Oliwia!

W czwartek, 25 kwietnia na terenie OSiR w Człuchowie odbył się XVIII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. Podczas zawodów naszą gminę reprezentowała uczennica gniewskiego gimnazjum – Oliwia Dahm. W swojej kategorii wiekowej zajęła, wybiegała 36 miejsce na 106 startujących. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z przesłaniem na boisku

2017.05.02
Z przesłaniem na boisku

Na gniewskim orliku rozegrano drugi turniej Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017 organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Pierwsze miejsce tym razem przypadło drużynie Dasz Radę Opalenie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2017.05.02
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Majówka w Hotelu Zamek Gniew

2017.04.28
Majówka w Hotelu Zamek Gniew

Hotel Zamek Gniew zaprasza do spędzenia kilku majowych dni w wyjątkowym miejscu, położonym na Wzgórzu Zamkowym. Znajdą  Państwo tu ciszę, spokój i wspaniałą atmosferę dla spędzenia wiosennych chwil.

Uwaga wędkarze!

2017.04.28
Uwaga wędkarze!

Zarząd Koła PZW w Gniewie organizuje w niedzielę, 30 kwietnia,  zawody spinningowe zaliczane do cyklu Grand Prix Koła 2017 dla seniorów i juniorów. Zawody odbędą się na wodach Wisły w Nicponi. Zbiórka  6.30-6.50. Organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach.  

Giełda Zasobów już za nami

2017.04.28
Giełda Zasobów w Gniewie już za nami

Wczoraj, 27 kwietnia na dziedzińcu gniewskiego zamku odbyło się I Forum Współpracy Partnerów LGD - Giełda Zasobów. To nowatorskie przedsięwzięcie ma na celu stymulowanie partnerskiej współpracy pomiędzy sektorami publicznym, pozarządowym oraz prywatnym. Uczestnicy giełdy mieli tego dnia niebywałą okazję do zawierania kontraktów, na mocy których deklarowali między sobą wymianę zasobów, którymi dysponują. Łącznie podpisano 13 kontraktów!

Trenuj siatkówkę!

2017.04.28
Trenuj siatkówkę!

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zaprasza dziewczynki z klas III-IV na zajęcia z mini piłki siatkowej. Treningi odbywać się będą w każde wtorki i czwartki od godz. 17:00 do 18:15 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie. Szczegóły na załączonym plakacie.

Oferta pracy

2017.04.27
Oferta pracy

Firma Murmex S.C. zatrudni w pełnym wymiarze mężczyznę w charakterze sprzedawcy. Szczegóły pod numerami telefonów: 602 635 442 lub 602 635 447. 

Urzekająca przyroda na skwerku

2017.04.27
Urzekająca przyroda na skwerku

Na skwerze obok gniewskiego magistratu stanęła nowa wystawa plenerowa. Umieszczone na planszach zdjęcia, ukazują Dolinę Dolnej Wisły, jako unikatowy w skali Europy ekosystem znajdujący się na wyciągnięcie ręki. Dzięki wspaniałym fotografiom oraz ich ciekawym opisom, odwiedzający wystawę będą mogli przenieść się do tajemnego, jakże magicznego świata przyrody. Zapraszamy wszystkich gniewian i gości naszego miasta!

Gniewskie Derby

2017.04.27
Gniewskie Derby

Nie lada emocje czekają na sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Najbliższa sobota to kolejna seria zmagań o ligowe punkty, a na boiskach GOS przy ul. Kusocińskiego będziemy mieli okazję zobaczyć aż 3 spotkania. Najwięcej emocji można się spodziewać po meczu w ramach rozgrywek klasy A, gdzie w derbach gminy Sobieski Gniew podejmie Keramzyt Szprudowo. Obie ekipy wygrały swoje ostatnie spotkania i na pewno liczą na podtrzymanie tej passy.

Piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie

2017.04.27
Piesza pielgrzymka do sanktuarium w Lubiszewie

W sobotę 22 kwietnia z piaseckiego sanktuarium wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lubiszewie. Pomysł na wędrówkę zrodził się w Piasecznie i była to manifestacja wiary i modlitwy całym sobą.

Nowatorska Giełda Zasobów w Gniewie już dzisiaj!

2017.04.27
Nowatorska Giełda Zasobów w Gniewie

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” ponawia zaproszenie do wzięcia udziału w I Forum Współpracy Partnerów LGD - Giełdzie Zasobów, która odbędzie się w dzisiaj, 27 kwietnia na Zamku w Gniewie w godzinach od 17:00 - 19:00. Będzie to unikalna okazja do spotkania się z potencjalnymi partnerami swoich przedsięwziąć i uzyskania wsparcia w swoich działaniach. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w załączeniu i odesłanie na nasz adres mailowy: lgd@wstega-kociewia.pl.

Komórki do zbiórki

2017.04.27
Komórki do zbiórki

W Waszych szufladach i innych zakamarkach zalegają stare, zużyte, zepsute i nikomu już niepotrzebne telefony, które jedynie zbierają kurz? Zamiast wyrzucać je do śmieci, weź udział w zbiórce używanych telefonów komórkowych organizowanej przez Centrum Aktywnych Gniew oraz Eko-Centrum Heliantus i pomóż środowisku. Zbiórka mająca miejsce w Pracowni Orange w Gniewie, przy Pl. Grunwaldzkim 45, trwać będzie do 12 maja 2017 r. Zapraszamy do udziału w akcji!

Jeśli majówka, to tylko w Gniewie

2017.04.27
Jeśli majówka, to tylko w Gniewie

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już dziś zaplanować sobie ten czas. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. Turniej Husarski, emocjonujące eliminacje do czerwcowego Turnieju Rycerskiego Króla Jana III, liczne spektakle i pokazy historyczne. Podróż w czasie? To możliwe!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.