Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wybieramy Królową Mleka 2017!
2016.08.01
-

Ruszyła czwarta edycja konkursu "Królowa Mleka". Do zdobycia są ponownie aż trzy korony! Podobnie bowiem jak w latach poprzednich, wybrane zostaną Królowa oraz dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej do udziału w różnych wydarzeniach rośnie w tak szybkim tempie, że zdecydowano, iż Królowa potrzebuje wsparcia.

Zawyją syreny
2016.08.01
-

Dzisiaj, 1 sierpnia, o godz.17.00, w Gniewie, tak jak i w całym kraju, zawyją syreny alarmowe. Sygnał upamiętnić ma rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Vivat Vasa 2016
2016.07.29
-

W najbliższy weekend 30 i 31 lipca za zamku w Gniewie uczestniczyć będzie można w inscenizacji bitwy dwóch Wazów z 1626 roku, czyli Vivat Vasie. W programie: egzercerunki wojsk autoramentu polskiego i cudzoziemskiego, histeryczny mecz polsko-szwedzki, gniewski turniej husarski. W sobotę o godz. 20.00 zachęcamy do udziału w spektaklu historycznym, po którym ulicami starego miasta przejdzie parada wojsk i publiczności z pochodniami. Serdecznie zapraszamy!

Krzyżacy kontra Kociewiacy
2016.07.29
-

Już dziś zapraszamy Państwa na festiwal dziedzictwa regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w niedzielę 31 lipca. W programie m.in. pokazy tańców, walki rycerskie i zabawy kociewsko- regionalne.

Zmiany w organizacji ruchu!
2016.07.29
-

Szanowni Państwo, mieszkańcy placu Grunwaldzkiego, w dniu 31 lipca na gniewskim rynku odbywać się będzie VI Festiwal Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy”. W związku z tym, w niedzielę, 31 lipca zmieniona zostanie organizacja ruchu na starym mieście. Zamknięcie ruchu nastąpi po północnej i zachodniej stronie rynku w godz. od 8.00 do 21.00. Zwracamy się, więc z prośbą o nie parkowanie samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy.

Pokaz fajerwerków w sobotę
2016.07.29
-

Informujemy, że w związku z organizowaną w najbliższy weekend Vivat Vasą, na terenie Wzgórza Zamkowego, w sobotę, 30 lipca ok. godz. 22.00 odbędzie się pokaz fajerwerków. Za nadmierny hałas organizatorzy przepraszają, niemniej zapraszają do oglądania.

Gniewskie Leby bazar różności
2016.07.29
-

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym targowisku miejskim na rynku w Gniewie, które odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. od 6.00 do 14.00. Mieszkańców zapraszamy do zakupów, zaś wystawców do wystawienia swoich stoisk. Szczegóły w spółce Inwest-Kom pod nr tel. 58 535 23 31 wew. 39 lub osobiście w siedzibie firmy. Przypominamy również, że w związku z organizacją targowiska w każdą sobotę, ruch  w północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego zostanie zamknięty.

Zakaz parkowania
2016.07.29
-

W związku z organizowanym w każdą sobotę targowiskiem miejskim na rynku Starego Miasta, w godz. od 6.00 do 14.00 zamknięty zostanie ruch w części północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego. W związku z powyższym prosimy nie parkować samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy!

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie
2016.07.29
-

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykali się miłośnicy poezji. Prezentujemy dziś Państwu galerię zdjęć z wczorajszego wieczoru, który nosił tytuł „Ocalimy od zapomnienia”.

Darmowe podręczniki szkolne
2016.07.29
-

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 liczba uczniów uprawnionych do korzystania z darmowych podręczników w szkole będzie większa. Rządowym programem w zakresie darmowych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych od września zostaną objęci uczniowie klas: I-V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum.

Uwaga na burze z gradem!
2016.07.29
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Formularze wniosków o przyznanie pomocy i inne dokumenty zatwierdzone
2016.07.29
-

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatwierdziła formularze wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność, instrukcji do wniosków i związanych z nimi innych dokumentów. Jest to ważna wiadomość dla beneficjentów zainteresowanych pozyskaniem wsparcia za pośrednictwem LGD "Wstęga Kociewia" w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Dzieci (z) Gniewu - zapraszamy po odbiór zdjęć
2016.07.28
-

Przypominamy, że w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew, mieszczącym się na placu Grunwaldzkim (biuro przy Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki) wciąż można odbierać zdjęcia dzieci, biorących udział w akcji "Dzieci (z) Gniewu". Wydrukowane fotografie są wspaniałą pamiątką, którą można podarować najbliższym. Zapraszamy po odbiór!

Zapraszamy na ostatni czwartek poetycki
2016.07.28
-

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykali się miłośnicy poezji. Już dziś, zapraszamy na kolejny czwartek poetycki pt. „Ocalimy od zapomnienia”. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Smaczne wakacje
2016.07.28
-

Za nami trzeci tydzień radosnych wakacji organizowanych w Przedszkolu Niepublicznym 'Bajeczna Kraina' w Gniewie. Czas ten spędzono pod hasłem: "Z Łasuchem w kuchni". Przedszkolaki zapoznawały się z książką kucharską, stworzyły też swoją własną.

GOSPEL 2016 – konferencja dla mediów
2016.07.28
-

Trwają przygotowania do jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Marylę Rodowicz, Skaldów, IRĘ oraz Raya Wilsona z Genesis Classic Orchestra. Media zapraszamy na konferencję prasową, poprzedzającą wydarzenie. Będzie to okazja do osobistego spotkania się i poznania organizatorów festiwalu. Konferencja odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia o godz. 12.00 w Sali Husarskiej Zamku w Gniewie.

Warsztaty Gospel 2016
2016.07.28
-

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, a co za tym idzie 4 dni koncertów takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Skaldowie, Ira, Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra. Obok tych wielkich muzyków na scenie zaprezentują się także uczestnicy muzycznych warsztatów. Jeśli więc lubisz śpiewać, chcesz podszkolić swój warsztat wokalny i wystąpić obok profesjonalistów, zgłoś się już teraz!

Do osób produkujących mięso
2016.07.28
-

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie, mając na uwadze potrzebę rzetelnego poinformowania obywateli o obowiązkach wynikających z aktualnych przepisów prawa, dotyczących produkcji mięsa pozyskiwanego na użytek własny, przekazuje ulotkę informacyjną.

Mobilny Punkt Informacyjny w Tczewie
2016.07.27
-

Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań 12 sierpnia, w godz. od 11.00 do 14.00 odwiedzą Dom Przedsiębiorcy w Tczewie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne indywidualne konsultacje dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich.

Zmiana godzin udzielania porad prawnych w sierpniu w Gniewie
2016.07.27
-

Pierwszego i drugiego sierpnia w Gniewie Radca Prawny będzie udzielał porad prawnych według zmienionego harmonogramu, czyli 2 godziny dłużej. 1 i 2 sierpnia radca przyjmować będzie w godz. od 8.00 do 14.00. Pozostałe dni i godziny udzielania porad nie ulegną zmianie.

11. Czwartki Poetyckie w Gniewie
2016.07.26
-

W każdy czwartek lipca w murach gniewskiej biblioteki spotykają się miłośnicy poezji. Przedstawiamy galerię zdjęć z minionego wieczoru i zapraszamy na kolejne spotkania, które odbywają się w każdy czwartek lipca o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Biblioteki. Kolejne spotkanie pt. „Ocalimy od zapomnienia…”.

Kajakami na Malbork
2016.07.26
-

Kolejny już spływ za nami, więc czas na małe podsumowanie. W sobotę, 23 lipca, grupa 27 kajaków wyruszyła z dawnej przystani promowej w Gniewie. Uczestnicy spływu, w asyście drona, który robił zdjęcia do publikacji o szlakach kajakowych Pomorza, obrali kurs na Malbork. Jak zawsze towarzyszyli im ratownicy wodni.

Europejska Nagroda w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości
2016.07.26
-

Trwa nabór projektów do krajowych eliminacji konkursu „Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości”. W roku bieżącym za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowacja, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Tematem konkursu i konferencji jest „Zapobieganie przestępstwom przeciwko osobom starszym” (ang. Prevention of crimes committed on elderly people).

Czas na dokształcanie
2016.07.26
-

W Malborku powstał  Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych. Uczelnia oferuje 45 kierunków studiów podyplomowych. Wiele z nich nastawionych jest na kształcenie kadry pedagogicznej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, przede wszystkim w formie warsztatowej.

Wiejska potańcówka w Półwsi
2016.07.26
-

Sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Półwieś serdecznie zaprasza mieszkańców na wiejską potańcówkę nad jeziorem, która odbędzie się w sobotę, 30 lipca. Impreza potrwa od godz. 20.00 do 03.00 rana.

 

Dzień Raka i Owcy
2016.07.26
-

Z okazji dnia Raka i Owcy Sołtys z Radą Sołecką oraz KGW i OSP Rakowiec zapraszają na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz.17.00 w sobotę, 30 lipca w świetlicy wiejskiej. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych i seniorów. Po konkursach będzie ognisko, a następnie zabawa dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga-burze!
2016.07.26
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia dziś burz z gradem.

Tego nie ma nawet w Luwrze, czyli co odkryto w piaseckiej krypcie
2016.07.25
-

Dobiega końca kolejny sezon prac archeologicznych w gminie Gniew. Tym razem archeolodzy i historycy zajęli się nie tylko kościołem św. Mikołaja w Gniewie, ale też świątynią pw. Narodzenia NMP w Piasecznie. I tam właśnie w tym roku natrafiono na najcenniejsze znaleziska. Mimo, że badana krypta była wcześniej wielokrotnie plądrowana, naukowcy trafili w niej na ślady wyjątkowej tkaniny. W środę, 27 lipca, na miejscu badań w Piasecznie odbędzie się konferencja prasowa, podsumowująca dotychczasowe znaleziska.

Koncert młodzieżowej orkiestry symfonicznej w Kwidzynie
2016.07.25
-

W niedzielę, 31 lipca o godzinie 19.30 w katedrze w Kwidzynie odbędzie się koncert młodzieżowej orkiestry symfonicznej pod kierunkiem Stefana Geigera z Bremy i połączonych chórów: PSM w Gdańsku i 441 Hz, które przygotowali Anna Wilczewska i Filip Cieszyński. W ich wykonaniu usłyszymy wiele utworów w tym Requiem d-moll Mozarta. Szeregi chóru zasila dwoje gniewian – Joanna Kirsenstein i Filip Cieszyński. Serdecznie zapraszamy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.