Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Pokaz fajerwerków

2017.04.20
Pokaz fajerwerków

Informujemy, że jutro, tj. 21 kwietnia, pomiędzy godz. 23:00, a północą na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Uwaga na przymrozki!

2017.04.19
Uwaga na przymrozki!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami.

Twoje zdanie jest ważne

2017.04.19
Twoje zdanie jest ważne

W imieniu Starosty Tczewskiego zachęcamy mieszkańców gminy Gniew do wzięcia aktywnego udziału w konsultacjach społecznych spisu rolnego 2020 poprzez wypełnienie ankiety. Wypełnione przez Państwa dane stanowić będą dla Głównego Urzędu Statystycznego ważną wskazówką przy tworzeniu ostatecznych zagadnień badanych w spisie. Szczegółowe informacje oraz ankieta w wersji elektronicznej dostępne w załączniku.

Gimnazjaliści, trzymamy za Was kciuki!

2017.04.19
Gimnazjaliści, trzymamy za Was kciuki!

Dzisiaj, tj. 19 kwietnia o godz. 9:00 rozpoczną się trzydniowe intelektualne zmagania gimnazjalistów. Wszystkim uczniom szkół gimnazjalnych z terenu gminy Gniew, życzymy samych poprawnych odpowiedzi i zero stresu. Dacie radę, bo jak nie Wy, to kto?

Młodzi piłkarze w akcji

2017.04.19
Młodzi piłkarze w akcji

Na gniewskim orliku ruszyły rozgrywki Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów 2017, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej. Do pierwszego turnieju zgłosiło się pięć drużyn. Rozpoczęła się również IX edycja Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017. Te rozgrywki przeznaczone są dla rocznika 1998-2001 i trwać będą do końca czerwca. Patronem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego

2017.04.18
Otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydała zarządzenie w sprawie otwartego naboru partnera - podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku tj. wspólnot mieszkaniowych będących właścicielami budynków mieszkalnych zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji do wspólnej realizacji zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego planowanego do złożenia w konkursie dla działania 8.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego na lata 2014-2020. Szczegóły w zarządzeniu.

Informacje dla NGO

2017.04.18
Informacje dla NGO

Przedstawiamy dziś Państwu program szkolenia „Źródła finansowania inicjatyw społecznych”, które odbędzie się w piątek, 21 kwietnia w Pelplinie. Spotkanie przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu tczewskiego Start godzina 16.30.

Uwaga - przymrozki!

2017.04.18
Uwaga- przymrozki!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami.

Stop pożarom traw

2017.04.18
Stop pożarom traw

Obecna pora roku to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Wypalanie traw jest jednak zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.

Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Gniewie

2017.04.18
Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 20 kwietnia obradować będą Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna, 24 kwietnia spotkają się członkowie Komisji Finansów, 25 kwietnia odbędzie się natomiast posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Szczegóły w załączniku.

Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn

2017.04.18
Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn

Kolejne spotkania w ramach rozgrywek klasy A grupy malborskiej rozegrały zespoły Sobieskiego Gniew i Keramzytu Szprudowo. Przedświąteczna kolejka rozegrana została „na raty” – część drużyn rywalizowała w środę, a część w sobotę. Obie ekipy z naszej gminy grały w środku tygodnia, ale tylko dla piłkarzy ze Szprudowa był to szczęśliwy termin.

Informacje dla biegaczy

2017.04.18
Informacje dla biegaczy

W najbliższą sobotę (22 kwietnia) w Tczewie obchodzona będzie pierwsza rocznica parkrun Tczew. Organizatorzy zapraszają do bicia rekordu frekwencji. Ponadto w każdą sobotę o godzinie 9:00 na  Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie odbywają się darmowe zawody dla biegaczy. Wystarczy się zarejestrować i wydrukować kod.

Wesołych Świąt

2017.04.14
Wesołych Świąt

Samorząd Gminy Gniew na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy życzy wszystkim mieszkańcom Gminy Gniew pogody w sercu, rodzinnego ciepła, zgody i miłych spotkań przy świątecznym stole. Niech w tym czasie w Państwa domach panuje miłość, wzajemne zrozumienie i nadzieja na lepsze jutro.

Oddaj głos na obywatelski projekt- ostatni dzień głosowania!

2017.04.14
Oddaj głos na obywatelski projekt

Podajemy do publicznej wiadomości informacje o wyznaczonych punktach do głosowania w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017, które odbędzie się na terenie gminy Gniew od 4-14 kwietnia br. Zachęć jak największą liczbę mieszkańców do wyboru najciekawszych projektów do zrealizowania i oddaj swój głos w jednym ze wskazanych punktów. Jednocześnie przypominamy, że karta do głosowania musi być opatrzona okrągłą pieczęcią Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Karty te udostępniane są głosującym w poszczególnych punktach.

Urząd otwarty krócej

2017.04.14
Urząd otwarty krócej

Informujemy, że w piątek, 14 kwietnia, Urząd Miasta i Gminy Gniew czynny będzie do godziny 12.00. Za utrudnienia przepraszamy. 

Jak firma myśli o mieszkańcach

2017.04.14
Jak firma myśli o mieszkańcach

Firma Mikrostyk S.A. w Gniewie wdrożyła nową strategię społecznej odpowiedzialności, która zostanie zintegrowana z całym systemem działalności przedsiębiorstwa. Co to oznacza dla mieszkańców gminy? Zapraszamy do lektury.

Wyniki pomiarów opadu pyłu w Gniewie

2017.04.13
Wyniki pomiarów opadu pyłu w Gniewie

Udostępniamy Państwu wyniki pomiarów opadu pyłu w Gniewie, przekazane przez Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku. Analizy wykazują niską wartość pyłu opadającego. Pomiarów dokonano w Szprudowie Wybudowaniu i przy budynku mieszkalnym przy ul. Krasickiego. Szczegóły w załączniku.

Kolejny sukces sportowców gniewskiej szkoły podstawowej

2017.04.13
Kolejny sukces sportowców gniewskiej Szkoły Podstawowej

We wtorek, 11 kwietnia w Subkowach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej. Prawo gry w zawodach, wygrywając wcześniej turniej na poziomie gminy, otrzymała również reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiły również drużyny: SP nr 2 Pelplin, SP nr 11 Tczew oraz gospodarz zawodów – SP Subkowy.

"Z podwórka na Stadion o Puchary Tymbarku"

2017.04.13
"Z podwórka na Stadion o Puchary Tymbarku"

W poniedziałek, 10 kwietnia na obiektach MOSIR Gdańsk przy ulicy Traugutta 29 odbyły się finały wojewódzkie turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchary Tymbarku" w kategorii U-12 chłopców i dziewczyn. W finałach tego dnia brały udział 32 zespoły, które rywalizowały o uczestnictwo w finale w Warszawie. Do turnieju zakwalifikowała się także reprezentacja Gniewskiej Szkoły Podstawowej.

Obwieszczenie starosty

2017.04.13
Obwieszczenie starosty

Starostwo Powiatowe w Tczewie  przekazuje do publicznej wiadomości obwieszczenie dotyczące wydania decyzji na budowę farmy fotowoltaicznej „Gniew I w miejscowości Jaźwiska, gm. Gniew”. 

Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych

2017.04.13
Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych

Wczoraj, tj. 12 kwietnia na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Na boisku zmierzyły się zawodniczki z placówek w Polskim Gronowie, Tymawie oraz Gogolewie. Zwycięska drużyna będzie reprezentować gminę Gniew na szczeblu powiatowym już 28 kwietnia br. w Tczewie. Powodzenia!

Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego

2017.04.13
Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Europejskie Centrum Solidarności serdecznie zapraszają na 45. odsłonę Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego pt. Aktualność myśli Tadeusza Mazowieckiego. W programie m.in. dyskusja wokół książki "Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego" wydanej przez wydawnictwo Znak. Na spotkanie wstęp jest wolny.

Lokalny Program Rewitalizacji przyjęty

2017.04.13
Lokalny Program Rewitalizacji przyjęty

W środę, 12 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie, na której radni głosowali nad przyjęciem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016-2023. Dokument został przyjęty jednogłośnie.

Z życia SP Gniew

2017.04.13
Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Twoja ulubiona trasa rowerowa

2017.04.12
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim

Drodzy mieszkańcy, czy są wśród was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa, ten konkurs jest dla was. Jedyne co musisz zrobić to przekonać organizatorów zabawy, że to właśnie twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś. Oceniana będzie nie sama trasa, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie

2017.04.12
XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie

„Tyle jest piękna w zwyczajnych dźwiękach" - pod tym hasłem w sobotę 8 kwietnia br. odbył się XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie. W konkursie wzięło udział ok 150 małych artystów z 16 przedszkoli z całego Pomorza. Przedszkole miejskie w Gniewie reprezentowały Maja Hinz i Alicja Wardzińska wraz z grupą taneczną „Słoneczka”.

Wyjazd na pływalnię w Kwidzynie

2017.04.12
Wyjazd na pływalnię w Kwidzynie

Nie ma jak to lekcje na pływalni. We wtorek uczniowie klasy IIa opaleńskiego gimnazjum umilili sobie czas w szkole godzinnym pobytem na basenie. Było głośno, wesoło i aktywnie. Uczniowie zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni wrócili do szkolnej rzeczywistości i rzucili się w wir nauki.

Muzyczna Scena Młodych - konkurs talentów muzycznych

2017.04.12
Muzyczna Scena Młodych - konkurs talentów muzycznych

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie zaprasza do udziału w VII Konkursie Młodych Talentów Muzycznych pod hasłem: „Muzyczna Scena Młodych”. W konkursie uczestniczyć mogą soliści i szkolne zespoły muzyczne: wokalne, instrumentalne, wokalno-instrumentalne ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się 28 kwietnia. Szczegóły w załączniku.

Gniewski Budżet Obywatelski - ogłoszenie wyników 24 kwietnia

2017.04.12
Gniewski Budżet Obywatelski - ogłoszenie wyników 24 kwietnia

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydała zarządzenie, na podstawie którego zmianie uległa data ogłoszenia wyników wyboru projektów. Wyniki te poznamy zatem nie 17, a 24 kwietnia. Przypominamy również że do piątku, 14  kwietnia można głosować na obywatelskie pomysły mieszkańców naszej gminy. Realizacja zwycięskich projektów nastąpi jeszcze w tym roku.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.