Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Kwestie dostarczania wody

2017.05.31
Kwestie dostarczania wody

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi dostarczania przez spółkę Inwest-Kom wody dla niektórych mieszkańców gminy Gniew, przedstawiamy Państwu zarządzenie burmistrza w tej sprawie. Zgodnie z nim, dostarczanie wody do osób nie objętych siecią wodociągową należy do zadań własnych gminy. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.  

Konsultacje społeczne ws. utworzenia nowego sołectwa Nowa Ameryka

2017.05.31
Konsultacje społeczne ws. utworzenia nowego sołectwa Nowa Ameryka

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami miasta Gniew, celem zebrania opinii oraz uwag na temat utworzenia sołectwa w granicach administracyjnych miasta o nazwie "Nowa Ameryka". Konsultacje przeprowadzone będą od 26 maja do 2 czerwca. Zgodnie z kalendarzem konsultacji, do publicznej wiadomości przekazana zostaje mapa określająca zasięg terytorialny Sołectwa oraz formularz konsultacji, które znajdą państwo w załączonych do wiadomości dokumentach.

Zapraszamy na muzyczną ucztę!

2017.05.30
Zapraszamy na muzyczną ucztę!

W imieniu chóru Cantores Minores oraz uczniów Ogniska Muzycznego Izabeli Chyły serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Gniew na uroczysty koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, który odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 17:00 w Kaplicy Zamkowej. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na wyjazd chóru na festiwal we Florencji.

Ogłoszenie RDOŚ

2017.05.30
Ogłoszenie RDOŚ

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przedstawia obwieszczenie o możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądaniach w sprawie  TLL/3247/16. Szczegóły w załączniku. 

Światowy Dzień Wody w Bajecznej Krainie

2017.05.30
Światowy Dzień Wody w Bajecznej Krainie

W tym roku minęło dwadzieścia pięć lat od daty ustanowienia przez Organizację Narodów Zjednoczonych 22 marca Światowym Dniem Wody. Każdego roku święto to obchodzone jest pod innym hasłem. Tegoroczny temat: ,,Woda i ścieki” zwraca szczególną uwagę na zależność pomiędzy stanem i jakością ekosystemów wodnych a ściekami. Przedszkolaki z Bajecznej Krainy Światowy Dzień Wody obchodziły z małym przesunięciem czasowym, bo dopiero w maju.

Oferty pracy

2017.05.30
Oferty pracy

FAMA Spółka z  o.o. w Gniewie poszukuje kandydatów /kandydatki do pracy  na stanowiskach elektromonter i główny energetyk. Szczegóły ofert znajdą Państwo w załącznikach. 

Uwaga na burze!

2017.05.30
Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem. 

Porażki gniewskich drużyn

2017.05.30
Porażki gniewskich drużyn

To była „czarna” sobota dla sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Wszystkie zespoły solidarnie przegrały swoje mecze – poczynając zespołów młodzieżowych, kończąc na drużynach seniorskich Keramzytu i Sobieskiego, nikomu nie udało się zdobyć choćby punktu.

Sprawozdanie z realizacji programów współpracy

2017.05.30
Sprawozdanie z realizacji programów współpracy

Prezentujemy sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2016 rok” oraz „Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2016 – 2019” za 2016 rok.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości

2017.05.30
Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 26 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew odbędzie się czwarty ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości, stanowiących własność Gminy Gniew. Pierwszy przetarg został przeprowadzony 8 sierpnia 2016 r., drugi 14 listopada 2016 r., trzeci 10 kwietnia 2017 r.

Wyjątkowy Dzień Matki w przedszkolu w Jeleniu

2017.05.30
Wyjątkowy Dzień Matki w przedszkolu w Jeleniu

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie  postanowiły uroczyście uczcić obchody Dnia Matki. Zrobiły swoim kochanym Mamom niespodziankę i zaprosiły je do przedszkola. Pragnąc uczcić ten wyjątkowy dzień nauczyły się w tajemnicy przed mamami wierszy i piosenek. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.

Muzyczny prezent dla mam

2017.05.29
Muzyczny prezent dla mam

W piątek, 26 maja uczniowie Ogniska Muzycznego działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wystąpili przed najważniejszą dla nich publicznością – przed swoimi kochanymi mamami. Dzieci prezentujące swój muzyczny talent, to z pewnością najpiękniejszy prezent z okazji Dnia Matki.

Z życia SP Gniew

2017.05.29
Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Witaminowy dzień w przedszkolu w Jeleniu

2017.05.29
Witaminowy dzień w przedszkolu w Jeleniu

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu, działającym przy Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie, uczestniczą w programie „Owoce w szkole”, w ramach którego realizowane są różnorodne działania dot. zdrowego odżywiania. 15 maja przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, polegające na przygotowaniu śniadania.

Wszystkim mamom

2017.05.26
Wszystkim mamom

Uczniowie Ogniska Muzycznego zapraszają na uroczysty koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się w piątek, 26 maja, o godzinie 17:00 w sali kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17).  

Zapraszamy do przedszkoli w Piasecznie i Jeleniu (termin składania wniosków- 5 czerwca)

2017.05.26
Zapraszamy do przedszkoli w Piasecznie i Jeleniu (termin składania wniosków- 5 czerwca)

Rodzice, których dziecko nie dostało się do wybranej przez nich placówki nadal mogą zgłaszać swoje pociechy na wolne miejsca, którymi dysponują oddziały przedszkolne szkoły podstawowej w Piasecznie. Mimo, że zakończyła się już rekrutacja uzupełniająca, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydłuża termin na składanie wniosków do  5 czerwca 2017 r. do godz.15.00. 

Maluchy z miejskiego przedszkola mamom

2017.05.26
Maluchy z miejskiego przedszkola mamom

Jak co roku, w piękne majowe dni przedszkolaki uroczyście świętowały Dzień Mamy. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane słowem, tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną opiekę, cierpliwość i dobroć, a także za serce, które wiele rozumie i zawsze wybacza. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach mam zauważyć można było radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Działaj Lokalnie- dziś spotkanie informacyjne w Gniewie!

2017.05.25
Konkurs grantowy Działaj Lokalnie X 2017 wystartował

Fundacja Pokolenia zachęca do udziału w lokalnym konkursie grantowym Działaj Lokalnie X 2017. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu powiatu tczewskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Na najlepsze projekty czekają dotacje do 6000 złotych! Nabór wniosków trwa do 10 czerwca. W czwartek, 25 maja, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne w Gniewie. Zapraszamy.  

Walka o ligowe punkty trwa nadal

2017.05.25
Walka o ligowe punkty trwa nadal

O kolejne ligowe punkty zagrają w weekend drużyny z naszej gminy. Keramzyt Szprudowo uda się do Prabut, na mecz z aspirującą do awansu Pogonią. Drugi mecz na wyjeździe zagrają także piłkarze Sobieskiego, którzy w sobotnie popołudnie zagrają w Kwidzynie z zespołem Rodła. Na boisku w Gniewie zobaczymy natomiast piłkarzy drużyn młodzieżowych, którzy dzielnie walczą w swoich ligach.

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

2017.05.25
Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Informujemy, że rozpoczęła się XVI edycja "Programu Stypendiów Pomostowych". Jest to rozbudowany program stypendialny oferujący stypendia dla studentów na I rok i dalsze lata studiów. Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Oferta pracy

2017.05.25
Oferta pracy

PPUH „Pal-Pol” Sp. z o.o. w Prabutach poszukuje około 15 osób (kobiet i mężczyzn) do pracy przy produkcji opakowań drewnianych. W firmie obowiązuje system pracy na dwie zmiany w godzinach od 6.00 do 14.00 oraz od 14.00 do 22.00. Pracodawca proponuje na początek umowę na okres próbny na czas od 1 do 3 miesięcy.

Awaria w ul. Kopernika

2017.05.25
Awaria w ul. Kopernika

W związku z awarią na sieci wodociągowej w ul. Kopernika w czwartek, 25 maja, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców osiedla im. M. Kopernika w Gniewie.  Utrudnienia potrwają do momentu usunięcia awarii. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia. 

Bezpłatne szkolenie "Realizacja projektów finansowanych z EFS"

2017.05.24
Bezpłatne szkolenie "Realizacja projektów finansowanych z EFS"

W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego w Malborku zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące zagadnień związanych z prawidłową realizacją projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29 maja, w Malborku. 

Uwaga przedsiębiorcy!

2017.05.24
Uwaga przedsiębiorcy!

Działając w oparciu o art.11 ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U.2016r. poz.487 j.t.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty II raty za 2017 r. do 31 maja br.

Nocka w szkole

2017.05.24
Nocka w szkole

W dniach 19-20 maja klasy: IV i V pod opieką Grażyny Tomaszewicz i Katarzyny Puczyńskiej nocowały  w szkole. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:30. Na początku przygotowano klasy do nocowania i do warsztatów. Od godz. 20:00- 22:00 odbywały się  zajęcia pt. „Chemia nocą”, poprowadzone przez panie z Laboratoriom SmartLab z Gdańska.

Święto drzewa- eko projekt gimnazjalistów

2017.05.24
Święto drzewa- eko projekt gimnazjalistów

We wtorek,  23 maja, cała społeczność Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie realizowała eko projekt „Święto drzewa”, którego celem było sprzątnięcie terenu na Gimplacu i posadzenie drzewek i krzewów.

„Od Przedszkolaka do eko/chem zdolniaka”

2017.05.24
„Od Przedszkolaka do eko/chem zdolniaka”

W piątek, 5 oraz poniedziałek 15 maja w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie odbyła się realizacja dwuetapowego projektu ekologicznego „Od Przedszkolaka do eko/chem zdolniaka”- Przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Gminy Gniew.

Z życia SP Gniew

2017.05.24
Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Tymawskie maluszki w FunDay

2017.05.24
Tymawskie maluszki w FunDay

W wtorek, 23 maja,  dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Tymawie wzięły udział w wycieczce autokarowej do Centrum Rozrywki dla dzieci w Tczewie FunDay. W wycieczce wzięło udział 32 dzieci pod opieką swoich wychowawczyń pań Martyny Bahr, Anny Brzeskiej i Anny Modzelewskiej.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.