Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Recepta na raka

2017.07.07
Recepta na raka

Ruszyła kolejna edycja programu wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego, w których udział wziąć mogą mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55 - 80 lat, palący od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę dziennie i rzucili palenie w ciągu 15 lat. Osoby te mogą zgłaszać się do 20 grudnia 2017 r. na badania przesiewowe w kierunku raka płuc.

Diamentowy jubileusz

2017.07.07
Diamentowy jubileusz

Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego goszczono Państwo Teresę i Kazimierza Styn z Gniewu, którzy wspólnie przeżyli w związku małżeńskim 60 lat i tym samym doczekali pięknego Jubileuszu Diamentowych Godów. Pani Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska złożyła Jubilatom serdeczne życzenia i wręczyła kosz kwiatów. W miłej atmosferze wspominano minione lata.

Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku

2017.07.07
Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku

Na ławeczkach usytuowanych nieopodal gniewskiego magistratu w ciągu dnia przysiada wiele osób.  Teraz część z nich, w oczekiwaniu na znajomych, bądź po prostu odpoczywając, będzie mogła skorzystać z darmowego i bezprzewodowego internetu. Darmowe_Geckonet_WiFi - taką właśnie nazwę od dzisiaj "zobaczy" twój telefon lub laptop wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Wystarczy, że raz się zalogujesz, a połączenie z internetem będziesz miał za każdym razem gdy znajdziesz się w zasięgu Hotspot. Spróbuj!

Zwiedzanie piaseckiego sanktuarium z telefonem w ręku

2017.07.07
Zwiedzanie piaseckiego sanktuarium z telefonem w ręku

Sanktuarium Maryjne w Piasecznie przygotowało nową ofertę dla swoich gości. Od niedawna pielgrzymi odwiedzający piasecką świątynię mogą ją zwiedzać z telefonem w ręku.  Aby rozpocząć zwiedzanie wystarczy pobrać na swój telefon audioprzewodnik, tym samym zyskując możliwość poznania najważniejszych informacji o kościele, sanktuarium i cudach, które dokonały się za przyczyną Matki Bożej Piaseckiej. Przewodnik skierowany jest głównie do pielgrzymów indywidualnie przybywających do Piaseczna.  Grupy nadal przyjmowane są w biurze parafialnym. Naciśnij play i zwiedzaj!

Dbając o wizerunek naszego miasta

2017.07.07
Dbając o wizerunek naszego miasta

Stare Miasto jest sercem i wizerunkiem naszego miasta i gminy. Dlatego naszą wspólną troską powinna być dbałość o jego wygląd, estetykę i ład przestrzenny. W tym celu samorząd gminy wydał kilka aktów prawnych, które obowiazują nas wszystkich. Zgodnie z ich postanowieniami do 31 lipca br. z elewacji budynków należy usunąć klimatyzatory, anteny satelitarne oraz dostosować szyldy, tablice i reklamy.

Ogłoszenie

2017.07.07
Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Dane należy przekazywać wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia z zachowaniem określonych poniżej terminów.

Uwaga rolnicy!

2017.07.07
Uwaga rolnicy!

Stowarzyszenie Producentów Rolnych Ziemi Gniewskiej w Gniewie zaprasza rolników, zainteresowanych nowymi zasadami przejścia na emeryturę, na spotkanie z pracownikami KRUS Sztum. Spotkanie odbędzie się dnia 13 lipca 2017 r., o godz. 13.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, Pl. Grunwaldzki 16/17.

Kolejny sezon badań archeologicznych w gminie Gniew

2017.07.06
9. sezon badań archologicznych w gminie Gniew

Od poniedziałku, 3 lipca ponownie mamy okazję gościć grupę archeologów z Torunia, przed którymi ziemia gniewska już 9. rok odkrywa swe tajemnice. W ubiegłym roku kolejne pochówki wampiryczne zakończyły etap badań w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie, natomiast niezwykłe odkrycia w jednej z krypt Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie stanowiły bodziec do kontynuacji wykopalisk w tym właśnie miejscu. Prace rozpoczęto również na podwórku jednej ze staromiejskich kamienic w Gniewie.

Letnie spotkania z książką

2017.07.06
Letnie spotkania z  książką

Każde spotkanie czytelnika z książką, pozwala na dowolną interpretację omawianej pozycji. Mamy prawo do obiektywnej oceny, wybranej przez nas lektury. Podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, każdy z uczestników,  przygotował i omówił wybraną przez siebie pozycję z dowolnego gatunku literackiego.

Kąpiel w Tymawie już możliwa

2017.07.06
Kąpiel w Tymawie już możliwa

Wcześniej przypominaliśmy Państwu o problemie wody w tymawskim jeziorze i zakazie kąpieli, teraz możemy już jednak uspokoić miłośników wodnych harców. Z ponownie przeprowadzonych badań wody wynika, że jezioro jest już czyste i zdatne do kąpieli.

Uwaga! Woda w Tymawie niezdatna do kąpieli

2017.07.06
Woda w Tymawie niezdatna do kąpieli

W związku z przeprowadzonymi badaniami wody na obszarze miejsc tradycyjnie wykorzystanymi do kąpieli na terenie gminy Gniew informujemy, że jezioro w Tymawie jest niezdatne do kąpieli. Z pobranych próbek wody wynika, że w wodzie przekroczone zostały parametry liczby enterokoków kałowych. Pozostałe miejsca, czyli jeziora w Małej Karczmie, Pieniążkowie i Półwsi są bezpieczne.

Artyści już w Gniewie

2017.07.05
Artyści już w Gniewie

Grupa 23 studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy przyjechała do Gniewu 3 lipca. Młodzi malarze są studentami pierwszego roku Architektury Wnętrz, na wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska w Katedrze Sztuk Wizualnych. Artyści przyjeżdżają do nas na coroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, by właśnie w pięknym Gniewie, szkolić swój warsztat malarski pod czujnym okiem profesor dr hab. Aleksandry Simińskiej oraz mgr sztuki Magdaleny Rucińskiej.

Informator biurowy LOT KOCIEWIE

2017.07.05
Informator biurowy LOT KOCIEWIE

Przedstawiamy Państwu majowy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej - KOCIEWIE. W informatorze znajdują się informacje m.in. o realizacjach zadań publicznych, przygotowaniach do rajdów rowerowych, wizycie na Ziemi Sandomierskiej. Szczegóły w załączniku.

Zawodnik KZP Team Gniew Mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc

2017.07.05
Zawodnik KZP Team Gniew Mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc

W Białej Podlasce od 24 czerwca do 1 lipca odbywały się Mistrzostwa Europy Federacji GPC w trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadach i w martwym ciągu. W mistrzostwach wzięło udział ponad 350 zawodników z 22 krajów starego kontynentu, w tym zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych KZP Team Gniew: Ireneusz Rosak, Jakub Blokus, Michał Kocknecht i Krystian Liebrecht, którzy jak zwykle pokazali swoją ogromną siłę.

Agencja pocztowa w Piasecznie zawieszona

2017.07.05
Agencja pocztowa w Piasecznie zawieszona

Poczta Polska S.A. Region Sieci w Gdańsku uprzejmie informuje, że z uwagi na rozwiązanie umowy z Agentem, umowy agencyjnej w związku z zakończeniem przez niego prowadzonej podstawowej działalności gospodarczej, od 1 lipca zawieszona została działalność Agencji pocztowej w Piasecznie. Najbliższą czynną placówką pocztową jest Urząd Pocztowy w Gniewie, czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.00, a w sobotę od 9.00 do 13.00.

Sto lat Misiu!

2017.07.05
Sto lat Misiu!

Ubiegła sobota, choć pochmurna i deszczowa, była dniem wielu dziecięcych uśmiechów. A powodów do uśmiechu było wiele. Wspólne tańce i śpiewy, konkursy, zabawy, smakołyki oraz bańkowe torciki. Wszystko to czekało na urodzinowych gości Misia Maciusia, symbolu oraz maskotki Gniewu.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

2017.07.04
Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 29 czerwca 2017 r. Zarządzeniem Nr 90/17 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia, oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

Zamiana organizacji ruchu na Starym Mieście

2017.07.04
Zamiana organizacji ruchu na Starym Mieście

W związku z budową sieci wodno-kanalizacyjnej i kanalizacji deszczowej w ul. Brzozowskiego, od 17 lipca nastąpią zmiany organizacji ruchu dla ulic powiązanych komunikacyjnie z ulicą Brzozowskiego. Pierwszy etap robót obejmie remonty od placu Grunwaldzkiego do ul. Zamkowej. Prace potrwać mogą od 1 do 2 miesięcy, a czas wykonania zadania uzależniony będzie od towarzyszących wykopom prac archeologicznych. Zachęcamy do zapoznania się ze zmienioną na ten czas organizacją ruchu.

Mikroinnowacje - zwycięski projekt wybrany

2017.07.04
Mikroinnowacje - zwycięski projekt wybrany

Partnerstwo INNO-GNIEW, Spółka Mikrostyk Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew, pragnie poinformować, że Komisja Konkursowa, jednogłośnie, wybrała projekt pod nazwą: „Robotyka w Gminie Gniew”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrodą jest 8500 zł na realizację projektu oraz  wsparcie ze strony partnerów INNO-GNIEW w zakresie promocji i profesjonalizacja przedsięwzięcia.

Poczta Polska już nie w Piasecznie

2017.07.04
Poczta Polska już nie w Piasecznie

Poczta Polska poinformowała nas, że w związku z rozwiązaniem umowy z agentem od 1 lipca zostaje zawieszona działalność Agencji Pocztowej Piaseczno. Najbliższą czynną placówką pocztową jest Urząd Pocztowy Gniew (ul. Gdańska 5) czynny w dni robocze: 8.00-17.00, w sobotę: 9.00-13.00. Podmioty gospodarcze, zainteresowane podjęciem współpracy w zakresie prowadzenia Agencji Pocztowej w Piasecznie proszone są o kontakt z nr tel. 58 32 66 540. 

Sesja Rady Miejskiej dostępna na youtube

2017.07.03
Sesja Rady Miejskiej dostępna na youtube

Na kanale Youtube obejrzeć można już zapis video z obrad XXXVII Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 czerwca w Szprudowie. Materiał podzielony został na trzy pliki. Z uwagi na dostosowanie parametrów technicznych, filmy dostępne będą na stronie www.gniew.pl jutro. Zachęcamy do oglądania.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

2017.07.03
Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szczegóły w załączniku.

Oferta wakacyjna - zobacz co dzieje się w mieście i w świetlicach wiejskich

2017.06.30
Oferta wakacyjna - zobacz co dzieje się w mieście i w świetlicach wiejskich

Dzieci i młodzież, która nie wyjechała jeszcze na wakacje, zachęcamy do skorzystania z oferty wakacyjnej lokalnych instytucji i organizacji. Zajęcia prowadzą świetlice wiejskie w Opaleniu, Kursztynie, Szprudowie, Brodach Pomorskich, Jeleniu i Rakowcu, gniewska biblioteka, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Eko-Centrum Heliantus w Gniewie. Szczegóły poniżej.

Świętuj z nami urodziny Misia Maciusia

2017.06.30
Świętuj z nami urodziny Misia Maciusia

Już jutro, 1 lipca w Ogrodzie Historii parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie organizuje urodzinowe przyjęcie Misia Maciusia, naszej maskotki Gniewu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na godz. 16.00. Z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy i atrakcji dla najmłodszych.

Darmowy kurs języka angielskiego w Gniewie

2017.06.30
Darmowy kurs języka angielskiego w Gniewie

Od września, w ramach projektu "Język angielski z certyfikatem  dla mieszkańców małych miejscowości Pomorza", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, w gniewskim gimnazjum ruszy bezpłatny kurs języka angielskiego. Rekrutacja trwa do końca sierpnia. Ilość miejsc ograniczona. Realizatorem projektu jest Centrum Nauczania Języków Obcych NORTON I Piotr Robert Szmigiel. Wypełnione dokumenty aplikacyjne można składać w sekretariacie gniewskiego gimnazjum.

Absolutorium dla Burmistrz Gniewu

2017.06.30
Absolutorium dla Burmistrz Gniewu

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 czerwca w Szprudowie, radni jednogłośnie podjęli uchwałę, na mocy której Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew udzielone zostało absolutorium. Jego przedmiotem jest prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej w ramach przyjętego budżetu, a szczególnie stan zrealizowanych wydatków i dochodów budżetowych w stosunku do wielkości zaplanowanych.

Obwieszczenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

2017.06.30
Obwieszczenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z 30 czerwca br. o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta Gniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

2017.06.30
Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski zawiadamia, że dnia 23 czerwca 2017 roku wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę dróg gminnych wewnętrznych na osiedlu Leśnym w Tymawie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Pełna treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Brak wody w Piasecznie

2017.06.29
Brak wody w Piasecznie

Dzisiaj, 29 czerwca od godz. 14.00 w wyniku awarii nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Oski w Piasecznie (dawne nr od 13A do 13D). Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Mistrzostwa Klubowe UKS Olimpia Gniew

2017.06.29
Mistrzostwa Klubowe UKS Olimpia Gniew

W sobotę, 24 czerwca UKS Olimpia Gniew rozegrała turniej zakończenia sezonu sportowego 2016/2017 pod nazwą Klubowe Mistrzostwa UKS Olimpia Gniew. Mimo już wakacyjnego terminu, na starcie zawodów stanęło prawie 40 uczestników. Przed rozpoczęciem zmagań, zawodnicy uczcili minutą ciszy zmarłego kolegę, wieloletniego trenera klubowego i członka zarządu ś.p. Longina Nagórskiego.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.