Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Kondolencje

2017.08.23
Kondolencje

W związku ze śmiercią Sławomira Mielke, syna Jadwigi Mielke, dyrektor gniewskiej biblioteki, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Rodzinie i Bliskim Zmarłego składają najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb śp. Sławomira Mielke odbędzie się w środę, 30 sierpnia, w kościele św. Mikołaja w Gniewie. 

Mieszkania na wynajem

2017.08.23
Mieszkania na wynajem

Inwest – Kom w Gniewie Sp. z o. o., wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku mieszkaniowego, od 2019 roku będzie posiadał w swojej ofercie przy ul. Gniewskie Młyny w Gniewie 18 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 870 m2 w budynku 3 kondygnacyjnym. Zapisy na najem lokali mieszkalnych rozpoczną się już we wrześniu br.

Wieczór autorski Anny Osowskiej

2017.08.22
Wieczór autorski Anny Osowskiej

W ubiegły piątek, 18 sierpnia, w otoczeniu ceglanych murów gniewskiej świątyni, z inicjatywy ks. proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego, odbył się wieczór autorski Anny Osowskiej. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej najnowszej powieści "Ucieczka", w której część opisanych wydarzeń ma miejsce w Gniewie. Zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się również bohaterowie omawianej książki, miała okazję poznać historię powstania „Ucieczki” oraz zarazić się niebywałą pogodą ducha jej autorki. Przed Państwem fragment rozmowy z pisarką.

Uwaga na burze, intensywny deszcz i wezbrane rzeki

2017.08.22
Uwaga na burze, intensywny deszcz i wezbrane rzeki

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody w Gdańsku przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane  przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu. W najbliższych godzinach na rzekach może też nastąpić wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Zawody spinningowe o puchar burmistrza

2017.08.22
Zawody spinningowe o puchar burmistrza

W sobotę, 19 sierpnia, Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Gniew zorganizował zawody wędkarskie dla wędkarzy zrzeszonych w kole PZW Gniew w dyscyplinie spinningowej o "Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Gniew". Zawody odbyły się na wodach rzeki Wisły w okolicach Gniewu.

Trwają nabory na kursy trenerskie

2017.08.22
Trwają nabory na kursy trenerskie

Pomorski Związek Piłki Nożnej prowadzi rekrutację na kursy trenerskie UEFA, organizowane zgodnie z nowymi wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Aplikacja odbywa się poprzez portal pzpn24.pzpn.pl gdzie można złożyć wniosek na dany kurs trenerski.

Keramzyt w czołówce, Mewa z pierwszymi punktami

2017.08.22
Keramzyt w czołówce, Mewa z pierwszymi punktami

W weekendowych spotkaniach z udziałem gniewskich zespołów nie brakowało emocji. Keramzyt dopiero w końcówce zdołał zdobyć bramkę na wagę remisu w rywalizacji z Wisłą Tczew. Mewa Gniew po roku przerwy, swój powrót do seniorskiej piłki uczciła zwycięstwem nad Pogonią Smętowo Graniczne. W meczu Sobieskiego padło natomiast aż siedem bramek, niestety tylko jedna była dziełem drużyny z Gniewu. 

Oferta pracy

2017.08.22
Oferta pracy

Klub piłkarski Ks Sobieski Gniew zatrudni trenera do grup juniorów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z nr tel. 885-821-269. 

Ruszaj w drogę

2017.08.22
Ruszaj w drogę

Twórcy największego blogu podróżniczego po Polsce „Ruszaj w drogę” odwiedzili ostatnio Gniew. Na swoich stronach, Kasia i Marcin Marczewscy, opisują największe atrakcje turystyczne Polski i niezwykłe miejsca. Zobacz co zainteresowało ich w naszej gminie. 

Apel o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy

2017.08.22
Apel o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy

Starosta Chojnicki Stanisław Skaja apeluje o pomoc finansową dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia. Kataklizm zniszczył blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku życia kilkaset rodzin siejąc ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych.

Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanych w nawałnicach

2017.08.22
Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanych w nawałnicach

OSP Jeleń podjęło się trudu uruchomienia zbiórki rzeczy niezbędnych dla poszkodowanych w nawałnicach. Osoby chcące wesprzeć akcje mogą dostarczać plandeki, piły motorowe, łopaty, artykuły higieniczne i inne rzeczy wymienione na załączonym plakacie do remizy OSP w Jeleniu do 25 sierpnia. W sobotę bowiem, tamtejsi ochotnicy po raz kolejny udadzą się z pomocą do poszkodowanych. Szczegóły w załączniku.

Vivat Gniew!

2017.08.21
Vivat Gniew!

Powrót do zwykłej rzeczywistości, po niezwykłej podróży nie jest łatwy. Tym bardziej niecodziennej podróży w przeszłość, a dokładnie do roku 1626. To właśnie wtedy, pod Gniewem spotkały się armie dwóch królów z rodu Wazów – Zygmunta III Wazy króla polskiego oraz Gustawa II Adolfa króla szwedzkiego. I tak, w ostatni weekend powtórnie mieliśmy okazję być świadkami wielkiej bitwy pomiędzy Szwedami a Polakami, pokazów musztry i egzecerunków, czy też wojskowych zabaw obozowych.

Z pieśnią ludową i tańcem u Matki

2017.08.21
Z pieśnią ludową i tańcem u Matki

W miniony weekend 19 i 20 sierpnia w Piasecznie odbył się XXIV Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia oraz XIX Przegląd Zespołów Folklorystycznych Północnej Polski ku czci Matki jedności i Królowej Pomorza. Tak jak w roku ubiegłym, przeglądy poświęcone zostały śp. Janowi Ejankowskiemu, pomysłodawcy festiwalu.

Obwieszczenie RDOŚ Gdańsk

2017.08.21
Obwieszczenie RDOŚ Gdańsk

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku przekazuje do publicznej wiadomości obwieszczenia dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą „Gazyfikacja Skórcza”. Szczegóły w załącznikach. 

Niezwykli goście zacumowali pod Gniewem

2017.08.21
Niezwykli goście zacumowali pod Gniewem

Oderwani od zgiełku cywilizacji, wiadomości, polityki, telewizji. W pełnej harmonii z rzeką i przyrodą. Niezwykli goście, w niedzielę, 20 sierpnia, zacumowali do brzegu Wisły pod Gniewem. To flisacy z Bractwa Flisackiego w Ulanowie. Przedstawiamy Państwu relację z flisackiego pokładu, którą przygotował Grzegorz Wasielewski, Radny Rady Miejskiej w Gniewie.

Uwaga na burze z gradem!

2017.08.18
Uwaga na burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Vivat Vasa- start w sobotę!

2017.08.18
Vivat Vasa- strat w sobotę!

Vivat Vasa to inscenizacja polsko-szwedzkiej bitwy o zamek i miasto Gniew. Opowiadane wydarzenia opisują bitwę dwóch Wazów z 1626 r. W tym roku impreza odbędzie się w najbliższy weekend, 19-20 sierpnia, a w programie m.in. parada historyczna z pochodniami, pokazy musztry, egzercerunki piechoty, artylerii i jazdy dawnej oraz koncert zespołu Shannon. Zapraszamy! 

Śpiew i taniec w folkowym wydaniu

2017.08.18
Śpiew i taniec w folkowym wydaniu

W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Piaseczno Folklor Festiwal oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, zapraszamy w najbliższy weekend na Przeglądów Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie. W sobotę odbędzie się  XXIV Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych,  ku czci Władczyni Kociewia, a niedzielę XIX Przegląd  Zespołów Folklorystycznych  Północnej Polski, ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza.

„Ucieczka” czyli książka też o Gniewie

2017.08.18
„Ucieczka” czyli książka też o Gniewie

Miło nam zaprosić Państwa na wieczór autorski Anny Osowskiej. Podczas spotkania promowana  będzie jej ostatnia książka „Ucieczka”, której fabuła rozgrywa się m.in. w Gniewie. Zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w piątek (18 sierpnia) na godzinę 18.30. 

Zapisz się na robotykę!

2017.08.18
Zapisz się na robotykę!

Ogromną popularnością cieszą się zajęcia z robotyki zorganizowane w ramach programu Mikro Innowacje 2017 sponsorowanego przez firmę Mikrostyk. Lekcje odbywają się  w każdy piątek w Pracowni Orange o godz. 14.30 (na zajęcia obowiązują zapisy). Ponadto warsztaty z programowania odbywają się też na terenie gminy. W poniedziałek (21 sierpnia) zajęcia odbywać się będą w Wielkich Walichnowach.

Złote Gody

2017.08.18
Złote Gody

Wczoraj, 17 sierpnia w Urzędzie Stanu Cywilnego goszczono dwie pary obchodzące jubileusz 50-lecia małżeństwa. Złoci Jubilaci to Państwo Jadwiga i Werner Duwensee z Polskiego Gronowa oraz Halina i Józef Gretkowscy z Jelenia. Obie Pary zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora.

Protokół z konsultacji społecznych

2017.08.18
Protokół z konsultacji społecznych

Podajemy do publicznej wiadomości protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice". Konsultacje przeprowadzone zostały w okresie od 7 do 14 sierpnia br.

Konkurs dla grup/organizacji

2017.08.18
Konkurs dla grup/organizacji

Z okazji 15-stych urodzin Zespół Fundacji Pokolenia przygotował dla was niespodziankę. Grupa tworzy kolejną okazję, żeby wspierać wasze inicjatywy. Wykorzystując nowatorską metodę spotkania Giving Circle, podczas którego można wspierać działania społeczne, w formule przypominającej licytację. Obecnie poszukiwane są 4 grupy/organizacje z powiatu tczewskiego, które chciałyby wziąć udział w tym unikatowym wydarzeniu. Fundacja czeka na wasze pomysły.

Programowanie i robotyka w gminie Gniew

2017.08.17
Programowanie i robotyka w gminie Gniew

Prawdziwe tłumy przyszły na pierwsze zajęcia z robotyki zorganizowane w ramach programu Mikro Innowacje 2017 sponsorowanego przez firmę Mikrostyk. Kolejne zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w Pracowni Orange o godz. 14.30. Ponadto lekcje z programowania odbywać się będą na terenie gminy. W najbliższy czwartek, 17 sierpnia, zajęcia odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Rakowcu o godz. 16.30. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Nasi strażacy z pomocą poszkodowanym w nawałnicach

2017.08.17
Gniewscy ochotnicy z pomocą poszkodowanym w nawałnicach

Trwa sprzątanie i naprawianie szkód po ogromnej nawałnicy, która przeszła m.in. nad województwem pomorskim. Potężny huragan zerwał dachy z domów, uszkodził linie energetyczne, powalił setki drzew, które spadły na ulice. Strażakom, leśnikom oraz wojsku udrażniającym szlaki komunikacyjne oraz zabezpieczającym dachy w powiatach kościerskim, chojnickim oraz kartuskim pomagali również druhowie gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gniewu, Opalenia oraz Kolonii Ostrowickiej.

Oferta pracy

2017.08.17
Oferta pracy

Spółka Inwest-Kom w Gniewie poszukuje osoby do wykonywania prac związanych z utrzymaniem terenów zielonych oraz utrzymaniem czystości na terenie miasta i gminy Gniew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 513016410.

Rywalizacja o ligowe punkty

2017.08.17
Rywalizacja o ligowe punkty

W najbliższy weekend o ligowe punkty powalczą drużyny z naszej gminy. W niedzielę  Keramzyt, który po pierwszej kolejce został liderem rozgrywek klasy A w swojej grupie, podejmie silną Wisłę Tczew. W sobotę, natomiast o pierwsze ligowe punkty powalczą drużyny z Gniewu – Mewa i Sobieski.

Wyślij dziecko w niezapomnianą podróż w głąb umysłu

2017.08.16
Wyślij dziecko w niezapomnianą podróż w głąb umysłu

Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie serdecznie zaprasza na warsztaty rozwijające możliwości kreatywne, interpretacyjne i improwizacyjne pn. "Co się dzieje w mojej głowie". Adresatami programu są dzieci od 7 do 12 r. ż. Spotkania odbywać się będą od w Pracowni Orange w Gniewie (pl. Grunwaldzki 45) od 21 do 25 sierpnia w godz. 10.00-12.00. Pozwól swojemu dziecku dostrzec własne możliwości! Szczegóły na załączonym plakacie.

Gratka dla wędkarzy

2017.08.16
Gratka dla wędkarzy

Zarząd Koła PZW w Gniewie oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew zapraszają na zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, które odbędą się w sobotę, 19 sierpnia na wodach rzeki Wisły w Gniewie. Zbiórka uczestników przy mostku na Wierzycy od godz. 6.00 do godz. 6.20. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie

2017.08.16
Ogłoszenie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na spotkanie konsultacyjne dot. realizacji programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 sierpnia o godz. 11.00 w siedzibie ośrodka przy ul. Witosa 9. Szczegóły w załączniku.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.