Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

„Gry planszowe – świadectwo cywilizacji”

2017.05.23
„Gry planszowe – świadectwo cywilizacji”

Obecnie obserwuje się renesans gier planszowych. Każdego roku wydawanych jest w samej tylko w Polsce kilkadziesiąt nowych tytułów. Organizowane są wielkie festiwale dla pasjonatów tej formy rozrywki. Gniewskie muzeum swoją wystawą sięga w przeszłość prezentując historię rozwoju gier planszowych by wszystkim zainteresowanym pokazać, że gry od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Otwarcie wystawy, którą oglądać będzie można do 20 października, już 30 maja o godz. 13:00. Zapraszamy!

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

2017.05.23
Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Podajemy do publicznej wiadomości ogłoszenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew o otwartym konkursie ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne w załączniku.

Gniew wypięknieje do końca roku!- umowa podpisana

2017.05.23
Gniew wypięknieje do końca roku!- umowa podpisana

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Gniew - miasto z charakterem”, czyli rewitalizacji starego miasta. Prace wykona firma BUDIMEX, która była odpowiedzialna m.in. za budowę mostu łączącego gminy Gniew i Kwidzyn. Wykonawca zaoferował wykonanie zadania w około 6 miesięcy, co oznacza, że jeszcze do końca tego roku, Stare Miasto w Gniewie może zyskać nowe oblicze. Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się dzisiaj w gniewskim magistracie. 

Kolejne punkty naszych drużyn

2017.05.23
Kolejne punkty naszych drużyn

W ramach 22 kolejki rozgrywek malborskiej klasy A swoje mecze rozegrały zespołu Keramzytu i Sobieskiego. Pierwsi pokonali na boisku w Gniewie Powiśle Stary Targ 3:0, a drudzy po remisie 2:2 z Błękitnymi, przywieźli cenny punkt wywalczony w Kmiecinie.

Brak wody

2017.05.22
Brak wody

Z uwagi na awarię sieci wodociągowej, do czasu jej usunięcia nastąpi przerwa w dostawie wody w ulicach: Rycerskiej, Rybackiej i Wiślanej (od nr 19 wzwyż) i w Hotelu Marysieńki. Za utrudnienia przepraszamy.

Gimnazjaliści w podróży w czasie

2017.05.22
Gimnazjaliści w podróży w czasie

Święto wspaniałej zabawy, muzyki, tańca  i dobrego humoru – tak można powiedzieć o Majówce Hallerówce, którą już po raz 9-ty przygotowała społeczność szkolna Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Hasłem przewodnim była „Podróż w czasie”. Tradycyjne świętowanie rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta.

Gniewska Noc Muzeów

2017.05.22
Gniewska Noc Muzeów

W sobotnia noc, tj. 20 maja wieść o Gniewskiej Nocy Muzeów dosłownie wyrwała mieszkańców oraz gości naszego miasteczka z łóżka. Na tych, którzy nie tracili czasu i pozostali tej nocy w piżamach, czekały drobne upominki oraz moc atrakcji. Rozbrzmiewający w murach gniewskiej świątyni chorał gregoriański, spektakl cienia, świat w skali makro, a także wystawy: malarska oraz starej i współczesnej fotografii. Uczestnicy mieli również okazję odbyć podróż w przeszłość, do wspomnień swoich dziadków i wspólnej gry w kapsle oraz do czasów rycerskich pojedynków.

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin- rdza żółta zbóż i traw

2017.05.22
Komunikat o zagrożeniu upraw roślin- rdza żółta zbóż i traw

Na plantacjach pszenżyta ozimego stwierdzono występowanie rdzy żółtej zbóż i traw. Wysoka wilgotność oraz niskie temperatury w okresie kwietnia i maja stanowiły doskonałe warunki dla jej rozwoju. Objawy choroby mogą pojawić się na wszystkich nadziemnych częściach rośliny. Na liściach obserwuje się wydłużone chlorotyczne pasy ograniczone nerwami, a na nich w rzędach ułożone uredinia sprawcy choroby.

Wyciskali setki kilogramów

2017.05.22
Wyciskali setki kilogramów

W minioną sobotę, 20 maja, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie odbyła się kolejna, II edycja Otwartych Mistrzostw Gniewa w wyciskaniu sztangi leżąc. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 44 reprezentantów pomorskich, a także odległych wrocławskich klubów sportowych. Wśród nich znaleźli się również wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Z gniewskich siłaczy na podium stanęło rodzeństwo Dorota Kocknecht i Michał Kocknecht, Krystian Liebrecht oraz Ireneusz Rosak. Wszyscy reprezentowali KZP Team Gniew.

XVI Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

2017.05.22
XVI Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

W  piątek, 19 maja ponad 26 małych artystów zaprezentowało swoje wokalne uzdolnienia podczas XVI Gminnego Festiwalu Piosenki w Polskim Gronowie. W ubiegłym uczestnicy śpiewali piosenki z gatunku disco polo, natomiast tematem tegorocznej edycji była piosenka dziecięca. Można było zatem usłyszeć utwory takich wokalistów i zespołów jak Natalia Kukulska, Majka Jeżowska, Grupa Radiowe Nutki, Gawęda, Fasolki, zespół Gong, Chochliki, Bebe Lilly, Arka Noego. Zobacz, jak poradzili sobie na scenie uczestnicy piątkowego konkursu.

Srebrny Cantores Minores

2017.05.22
Srebrny Cantores Minores

Już po raz kolejny nasze chórzystki pokazały się z dobrej strony. Tym razem podczas 13 Międzynarodowego Festiwalu Chórów Mundus Cantat 2017 w Sopocie członkinie Cantores Minores wywalczyły srebrny kamerton. Gratulujemy sukcesu chórzystkom i ich dyrygentce, Izabeli Chyle. 

Zawody spławikowe o puchar P.H. GRAGA

2017.05.22
Zawody spławikowe o puchar P.H. GRAGA

W niedzielę, 14.maja, na Jeziorze Rakowieckim odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o puchar P.H. GRAGA zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie.

Obwieszczenie starosty

2017.05.19
Obwieszczenie starosty

Starosta tczewski zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia na: przebudowę dróg gminnych wewnętrznych na osiedlu Leśnym w Tymawie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, dz. Nr 298/2, 367, 325, 312, 339, 332/2, 75/1  obręb ewidencyjny Tymawa [0007], jednostka ewidencyjna Gniew- G [221402­_5]. 

Gniewska Noc Muzeów już w sobotę

2017.05.19
Gniewska Noc Muzeów już w sobotę

Wieczorne spacery z przewodnikami, wystawy, ognisko, występ chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis, teatr cienia, nocny Turniej Chrapiących Rycerzy. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w sobotę, 20 maja odwiedzą Gniew i zechcą uczestniczyć w Gniewskiej Nocy Muzeów. Odwiedzajcie punkty, zbierajcie pieczątki i zgarniajcie nagrody. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjdą w piżamie również czekają upominki.

OMNIBUS 2017

2017.05.19
OMNIBUS 2017

4 maja młodzież gniewskiego gimnazjum wzięła udział w konkursie „Omnibus”. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, czyli: biologii, chemii, geografii i fizyki. Uczestnicy wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Janina Bielecka zwyciężczynią I edycji BOOKTALKINGU

2017.05.19
Janina Bielecka zwyciężczynią I edycji BOOKTALKINGU

W czwartek, 17 maja w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, po raz pierwszy odbył się konkurs mający zachęcić do czytania „Booktalking – najlepsza mówiona reklama książki”. Laur zwycięstwa powędrował do Janiny Bieleckiej z kl. I B. na drugim miejscu znalazła się Faustyna Bielecka z kl. I B, na trzecim Monika Ogórek z III C. Swoje ulubione lektury zaprezentowało dziewięć uczennic. Zasady  występu objaśniła Pani Renata Górnik, główny organizator konkursu.

Elektrownia słoneczna w Jaźwiskach

2017.05.19
Elektrownia słoneczna w Jaźwiskach

W naszej gminie planowana jest budowa elektrowni słonecznej. Inwestorem jest warszawska firma Chatteris Investments Sp. z o. o. Starosta Powiatu Tczewskiego wydał już pozwolenie na budowę. Przygotowanie i realizacja inwestycji potrwać może trzy lata.

Wypełnij ankietę dot. opłat za posiadanie psów i ich czipowania

2017.05.19
Wypełnij ankietę dot. opłat za posiadanie psów i ich czipowania

Rada Miejska w Gniewie, przymierzając się do rozwiązania w naszej gminie problemu bezpańskich psów, rozważa opcje wprowadzenia opłat za posiadanie czworonogów bądź ich czipowanie. Przed podjęciem jednak takiej decyzji, Samorząd Gminy Gniew, chcąc poznać opinię mieszkańców, przedstawia ankietę prosząc o jej wypełnienie. Ankieta pomoże włodarzom i radnym wybrać rozwiązanie, które pomoże zniwelować problem błąkających się po naszej gminie psów. Ankiety wypełniać można do 15 lipca.

Rekrutacja uzupełniająca dla dzieci do klasy pierwszej

2017.05.18
Rekrutacja uzupełniająca dla dzieci do klasy pierwszej

Gimnazjum – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie informuje, że od 15 do 22 maja 2017 roku trwa rekrutacja uczniów do klasy pierwszej – postępowanie uzupełniające. Dyrekcja placówki zaprasza rodziców i uczniów do składania wniosków.

Pogrzeb pana Longina Nagórskiego w piątek, godz.11.00

2017.05.18
Pogrzeb pana Longina Nagórskiego w piątek, godz.11.00

Z żalem przyjęliśmy informacje o śmierci niezwykłego pedagoga i miłośnika sportu, śp. Longina Nagórskiego. Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach tych, którzy go znali. Pogrzeb tego uwielbianego przez dzieci propagatora zdrowego stylu życia odbędzie się w piątek (19 maja) o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja. Różaniec odprawiony zostanie natomiast w czwartek (18 maja) o godz.16.30 oraz w piątek (19 maja) o godz. 10.30.

Majówka Hallerówka już w ten piątek

2017.05.18
Majówka Hallerówka już 19 maja!

Już 19 maja odbędzie się Majówka Hallerówka, impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Hasłem przewodnim tegorocznej majówki będzie „Podróż w czasie”. Tradycyjnie rozpocznie się przemarszem ulicami Gniewu.

Kondolencje

2017.05.18
Kondolencje

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz pracownicy jednostki składają Rodzinie i Bliskim zmarłego Longina Nagórskiego szczere kondolencje.

Nestle Porusza Polskę - oddaj swój głos!

2017.05.18
Nestle Porusza Polskę - wkrótce startuje glosowanie!

Mamy prawdziwą przyjemność poinformować, iż zgłoszony przez Gminę Gniew teren przy ul. Sidorowicz został zakwalifikowany do etapu głosowania w programie Nestle Porusza Polskę, dzięki któremu w tej lokalizacji powstać może siłownia plenerowa. Będzie to możliwe tylko dzięki aktywności internautów, którzy oddawać będą głosy właśnie na Gniew. Dlatego wszystkich mieszkańców zachęcamy do głosowania, które będzie trwało do końca czerwca na www.nestleporusza.pl.

Zakładasz firmę? Prowadzisz firmę?

2017.05.18
Zakładasz firmę? Prowadzisz firmę?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 20 maja br. podczas przekazywania wniosku CEIDG-1 można jednocześnie zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, zmienić dane albo wyrejestrować się z ubezpieczeń w ZUS. Można także zgłosić członków swojej rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego albo wyrejestrować ich z tego ubezpieczenia. Szczegóły na załączonej ulotce.

Piłkarskie zmagania naszych drużyn

2017.05.18
Piłkarskie zmagania naszych drużyn


Kolejne, piłkarskie emocje przyniesie sympatykom sportu w Gniewie najbliższy weekend. W ramach rozgrywek klasy A grupy malborskiej Keramzyt Szprudowo zagra z Powiślem Stary Targ, a Sobieski Gniew uda się do Kmiecina na mecz z Błękitnymi.
 

Noc historyków w Gniewie

2017.05.18
Noc historyków w Gniewie

W ubiegły piątek, 12 maja odbyła się kolejna edycja Nocy historyków organizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Na tych, którzy tę noc postanowili spędzić z historią, czekał świat czarów, czarownic, uroków i tajemniczych zjawisk.

Patroni prosto z nieba

2017.05.17
Patroni prosto z nieba

13 maja 2017 r. to szczególna data w dziejach Publicznej Szkoły SPSK w Gogolewie oraz mieszkańców wsi. Tego dnia odbyła się bowiem uroczystość nadania placówce imienia Świętych Dzieci z Fatimy.

Kondolencje

2017.05.17
Kondolencje

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" W. Szymborska. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie z głębokim smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Kolegi Longina Nagórskiego, oddanego Pedagoga, Pasjonata sportu i cudownego Człowieka. Społeczność szkoły łączy się w żalu z Rodziną.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.